Aantrekkelijk waterfestijn door de groep van Z.A.R. Nationale feestdag en afzuiging van werkkrachten in de vishal Ondanks pleidooi voor de bejaarden niet allen op stap De Kennemer duiven vlogen zondag van Vilvoorde terug Agenda voor Velsen De duizend, die nu gaan hebben het ook echt nodig Werk van Kuno Brinks Enthousiasme rond het bassin voor opvallende prestaties 4 Twee problemen, die de handel dwars zitten V A RA-verenigingsraad, Tekort Draadomroep wellicht 5 miljoen Christelijke „schooldag" in Kennemer Theater BUSTOCHT IN DISCUSSIE Bij Hoogovens Filmdag in „Het Groene Huis" KUNSTZWEMSHOW IN VELSERBAD Spinazie: veel en goedkoop IJmuider Harmonie naar Zuid-Limburg WilskrachtVelsen 5-8 Haringuitvoer in eerste kwartaal hoger dan in 1955 Vrijdag laatste clubconcert Velser Jazz Society Agenda voor Beverwijk DINSDAG 15 MEI 1956 Een bekende IJmuidense zeevisgroothandelaar schrijft ons: Zoals u vorige week al meldde (in „Zeebanket", red. IJ.C.), was er terecht op 30 april weer grote ontevredenheid in de vishallen over het feit, dat de markt ter ge legenheid van Koninginnedag niet gesloten was. Enerzijds was er een overvloedige aanvoer van rondvis door de grote trawlers, terwijl anderzijds de aanvoer van platvis vrijwel geheel ontbrak, als gevolg van de omstandigheid, dat de loggers, kotters en andere kustvissers wegens Koninginnedag niet gelost hadden. Helaas moet worden vastgesteld, dat het van 1945 af op de afslag te IJmuiden een hopeloos gedoe is met de viering van Koninginnedag en van de Bevrijdingsdag. Tot goed begrip diene, dat de visafslag te IJmuiden een staatsbedrijf is en derhal ve zou men mogen verwachten, indien de regering één van de genoemde dagen tot Nationale feestdag verklaart en de bedrij ven adviseert die dag te sluiten, een staats bedrijf als de rijksvisafslag dit advies als eerste zou overnemen. Tot dusver was dit echter nimmer het geval. Telkens aandringen Telkenj are heeft de vishandel op sluiting van de markt op de nationale feestdag aangedrongen, maar de directie van het staatsvissershavenbedrijf wenste daar geen gevolg aan te geven; zich er op beroepende dat in de bepalingen van het halreglement weliswaar is opgenomen de sluiting van de hallen op zondagen en algemeen erkende christelijke feestdagen, maar niet op een door de overheid vastgestelde nationale feestdag. In verband hiermede heeft de handel er dan ook herhaaldelijk op aangedrongen een desbetreffende bepaling in het halregle ment op te nemen, welke het mogelijk maakt de vishallen ook op Koninginnedag en/of de nationale feestdag te sluiten, maar daarvoor is volgens de directie een Koninklijk Besluit vereist. De handel vraagt zich dan ook af waarom dit K. B. al niet jaren geleden is aangevraagd, in welk geval er jaarlijks veel narigheid voor vissers en handelaren voorkomen zou zijn, terwijl men nu al de elfde keer na de be vrijding met het probleem zat, temeer waar een en ander dit jaar ook weer tot wrij ving heeft geleid met de werknemers. „Zondagsarbeid" Van die zijde stelt men n.l., dat arbeid op een nationale feestdag als zondagsarbeid moet worden beschouwd en betaald, terwijl het toch naar veler mening blijkens de openstelling van de r ij k s visafslag een ge wone werkdag betreft. Hoe komen wij daar nu eens uit? Ook het arbeidsprobleem is de vishandel is thans wel nijpend geworden. Het mag algemeen bekend worden geacht, dat de zeevisgroothandel nooit karig is geweest op het gebied van de lonen, De handel is zich er van bewust, dat er voor de verwer king van een snel bederfelijk artikel, wat verse vis nu eenmaal is, snel aangepakt moet worden en voor een potige arbeider met een goed stel handen heeft men der halve graag ,een paar rijksdaalders extra over. Dat neemt niet weg, dat nu ook in de vis handel het feit te constateren is, dat er de laatste tijd meer en meer personeel over loopt naar andere bedrijven. Zo is onlangs een aantal vaste en losse visknechts nog overgegaan naar de vislosregeling. Be taalt men daar dan nóg hoger loon? In aanmerking nemende, dat onlangs een vaste visknecht f 200 in een week had verdiend, dat jongens van 16 jaar soms met een weekloon van f 80 naar huis gaan en dat overigens uurlonen van f 5 in tarief- werk voor geschoolde losse knechts in de In het afgelopen weekeinde heeft de Vereniging van arbeiders-radio-amateurs (Vara) op „Avegoor" bij Ellecom haar jaarlijkse verenigingsraad gehouden. Zowel de voorzitter, mr. J, A. W. Bur ger, als de omroepsecretaris, de heer J. B. Broeksz, en de televisiesecretaris J. W. Rengelink hebben bij die gelegenheid een aantal actuele vraagstukken van het radio- en televisiebestel besproken. Ten aanzien van de voorgenomen studio- bouw deelde de voorzitter mede, dat de Vara liever een in de Nederlandse Radio Unie passende gezamenlijke studiobouw had gezien, maar dat andere omroepvereni gingen daar tegen waren, terwijl de We reldomroep ook eigen studiobouwplannen heeft. Over de financiering van de binnenland se omroep zei de heer Broeksz dat de in komsten niet meer toereikend zijn om de uitgaven te dekken ondanks een nog steeds toenemend aantal radioluisteraars, dat de 2.700.000 begint te naderen. Spreker her haalde de mening van de Vara, dat de We reldomroep uit de schatkist gefinancierd dient te worden. Bijzonder somber was de heer Broeksz ten aanzien van de golf- lengtensituatie: er zijn meer zenders op een illegaal bezette golf dan op de in het plan van Kopenhagen toegewezen lengte. Welis waar neemt het aantal FM-zenders toe. maar er zijn nog maar betrekkelijk weinig luisteraars met een aan die golflengteband aangepast ontvangtoestel. Ook bü de Draadomroep dreigen grote moeilijkheden. Het aantal aangeslotenen beloopt thans ongeveer een half miljoen. Het becijferde exploitatietekort gaat reeds naar de drie miljoen gulden en zal wellicht tot vijf miljoen oplopen. De contributie zal misschien met vijftig procent tot 36 gulden per jaar verhoogd moeten worden. De heer vishandel heel normaal gaan worden en als men dan nog naar een andere werkkring over gaat, dan moet men zich toch lang zamerhand wel afvragen: „Waar gaan wij heen?" Onze schrijver besluit: „Ik ben waar schijnlijk wat conservatief in mijn opvat tingen en dus zal ik het wel bij het ver keerde eind hebben, maar volgens mij zal de tijd niet ver meer zijn, dat de reders het onttrekken van meer en meer werknemers aan de vishandel ten behoeve van de vis losregeling als een ernstige blunder zullen bemerken. De besommingen der trawlers van de afgelopen dagen wijzen wel duide lijk in die richting". Woensdag 16 mei houdt de Bond van Christelijke Scholen in Noordholland be noorden het IJ haar jaarlijkse schooldag, ditmaal te Beverwijk, in het Kennemer Theater. In de morgenvergadering, die om 10 uur begint, spreekt dr. H. Jonker uit Amster dam over „Indrukken van Zuid-Afrika". In de middagvergadering refereert ds. P. N. Kruiswijk van Ouderkerk aan de Amstel over „School en Opvoeding". Een grote tentoonstelling van leermidde len en schoolmeubelen voor U.L.O., L.O. en kleuterscholen, ingericht door vooraan staande firma's is aan deze schooldag ver bonden. De toegang tot schooldag en tentoonstel ling is voor ieder vrij. HET WAS HUILEN AAN DE VEILING Aan de veiling Kennemerland werden maandag de eerste bossen uitjes aange voerd; er werd 9 cent per bosje betaald. KOPSTAND BIJ UTD De IJmuidense bridgeclub UTD speelde de 4e wedstrijd in de onderlinge voor jaarscompetitie. De stand is thans aan de kop: Groep A: 1. Klinkenberg-Korver 297.12 2. Groen-Ponte 261.29 3. Mv. Slaats-Böhm 258.53 Groep B: 1. Wes- terop-Pieterse 288.83 2. Van Burk-Vis- ser 268.44 3. Snel en echtg. 266.14 Kleine prinsjes stellen hun moeders even moeilijke vragen als alle kleine jongetjes, dat moge blijken uit deze foto van Koningin Elizabeth van Engeland met prins Charles en prinses Anne bij de Royal Windsor Horse show, driedaagse ruiterwed- strijden, in het park bij het kasteel te Windsor. Het bestuur van de afdeling Velsen- Noord van de Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft maandagavond in het St. Josephuis aan de Banjaertstraat zijn leden buiten het programma van de sub-commis sie voor ontspanning om een extra ont spanningsavond aangeboden, waarvoor vele gasten present waren. In zijn openingstoespraak, waarin de voorzitter, de heer L. Harsveld het „Ken- nemers Cabaret" onder leiding van Mar- tho Metselaar dankte voor de bereidwillig heid de avond te vullen,'wees deze op het door de dienst van Sociale Zaken te Velsen te verzorgen jaarlijkse zomeruitstapje. Dit gaat wij vermeldden het reeds wegens de grote aantallen liefhebbers niet meer zoals vorig jaar, toen Velsens ge meentebestuur een extra subsidie van 2500 toestond om alle in aanmerking ko menden van de autobustocht te kunnen laten profiteren. Weliswaar pleitte het af delingsbestuur in Velsen-Noord opnieuw voor alle bejaarden van „Noord", maar er moest toch een beperking op de inschrij vingen worden toegepast, daar het gemeen telijke subsidie en de ingezamelde bijdra gen niet voldoendë zijn om aile bejaarden aan de autotocht te kunnen laten deel nemen. Overwogen is zelfs de uitgaansdag dit jaar over te slaan of de leeftijdsgrens voor de deelnemers te brengen op 70 jaar. In het laatste geval zouden er zo weinig wor den uitgezonderd', dat ook deze maatregel geen effect had. De heer Harsveld maakte echter duidelijk, dat het uitstapje speciaal ïs bedoeld voor hen, die niet in de gelegen heid zijn zelf uit te gaan. Van het beschik bare geld kunnen nu ongeveer duizend Vel- sense bejaarden profiteren, hetgeen voor Velsen-Noord een aantal van ongeveer tweehonderd betekent. Teneinde het aan tal ontvangen inschrijvingsformulieren te verhogen, vroeg de voorzitter deze formu lieren ten spoedigste in te zenden, opdat de commissie van voorbereiding dan een en ander kan onderzoeken en de deelnemers lijsten gereed kan maken. Onmiddellijk daarna begon het „Kenne- mers Gabaret" zijn programma, dat voor een variatie van zang, schetsen en accor- deonmuziek de aandacht vroeg. Het gezelschap bleek te bestaan uit een aantal dames- en heren-dilettanten, die Bij de Hoogovens te IJmuiden wordt thans werk geëxposeerd van prof. Kuno Brinks, één onzer vooraanstaande en zeld zame graveurs. Brinks maakte bovendien ook etsen en gravures met de droge naald. Het gaat er bij deze technieken om een afdruk te verkrijgen, van een .tekening, uit gehold in een metalen plaat. Deze plaat wordt geïnkt en veryojgeps .weep schoon geveegd, maar zo dat in de verdiepte lij nen dé inkt blijft zitten. Wanneer een vel papier stevig op de plaat wordt gedrukt, hecht de inkt zich aan dat papier. Bij het verwijderen van het papier van de plaat trekt dit de inkt als het ware uit de groe ven. De tekening kan op verschillende ma nieren op de plaat worden aangebracht. Bij de droge-naald-gravure krast men deze er in. Dat geeft een braam, waardoor bij het afdrukken de lijnen een wollig karakter krijgen. Voor de ets wordt op de plaat een dunne waslaag gebracht. Met de etsnaald wordt in deze laag getekend, de was dus plaatselijk weggekrabd. Dan wordt een bijtend zuur op de plaat gebracht, waar door dan groeven ontstaan daar waar het zuur de metalen plaat kan raken. De gra veur tenslotte steekt de tekening uit de plaat met de burijn, een soort beiteltje. Hierbij ontstaan door de weerstand van het metaal alleen strakke lijnen, gestuurd door de zekere'hand van de vakman. Hier bij niet die soms charmerende smetjes, die bij de ets wel eens kunnen voorkomen bij een wa.t slordige behandeling. Hierbij geen sprake van wollige lijnen. Gemeenlijk heeft de gravure een koel karakter. Het is Brinks' verdienste dat zijn werk dan toch warm kan aandoen. De gra veur dient voor hij begint helder voor ogen te staan wat hij wil. Experimenteren is er in deze techniek nauwelijks bij. Brinks vindt zichzelf dicht bij de grens tussen kunstenaar en technicus staan. Misschien dat hij dat zo voelt, omdat dit werk niet de aandacht krijgt die het verdient. Andere zaken zijn in de mode, zaken die dik betaald worden met.... gravures: de bankbiljet ten. Wat betreft zekerheid van waarde voel ik dan voor de gravures van Brinks toch veel. In zoverre ons zijn werk waf doet, zal het dat blijven doen. BOB BUYS De feestweek in „Het Groene Huis" te Beverwijk werd maandag voortgezet met filmvertoningen voor jong en oud. De heer Borst van de Velser Gemeen schap was naar Beverwijk gekomen met voor de ouderen een film in kleuren opgenomen waarin veel natuurschoon uit de Oostelijke landen viel te bewonde ren, naast massaal uitgevoerde gymnasti sche oefeningen door deelnemers aan een wereldvrede-bijeenkomst in Hongarije, waarna het publiek kennis maakte met Broeksz vroeg zich af of het verantwoord 1 twistende buren in een (buitenlandse) is om juj^t de „vergeten groepen" te nood zaken hun abonnement op te zeggen. Het is mede de taak van de Vara om te zorgen, dat het zover niet komt, aldus de heer Broeksz. De heer Rengelink toonde zich over de ontwikkeling van de televisie niet ontevre den. Hij geloofde niet, dat het noodzakelijk zal zijn om commerciële televisie, zij het op beperkte schaal, toe te laten. Door de ver enigingsraad werd het besluit genomen, dat een commissie over dit vraagstuk rap port zal uitbrengen. Het aantal geregistreer de televisietoestelbezitters bedroeg op 1 mei 55.300. Hij hoopte, dat de regering in 1957 zendtijduitbreiding mogelijk zal ma ken. Vier bestuursders ontvingen op deze vergadering het insigne voor hun 25-jarige arbeid ten behoeve van de socialistische omroep. Daarbij waren de heren G. Boers- ma uit IJmuiden en M. S. Eterman uit Santpoort. plaats, die een lesje kregen van hun beider kinderen, die elkander voor eeuwig trouw zwoeren. Deze beide films werden ook 's avonds weer gedraaid, doch nu ook voor de jongeren. De kinderen hebben 's middags een voorstelling gehad van de film „Kees, de jongen van een stroper", waarin zij kennis maakten met een stevig stukje moraal. Vergunning voor uitbreiding fin nieuwbouw Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben meegedeeld dat bij hun besluit van 2 mei 1956 ingevolge de Hinderwet ver gunning is verleend aan J. van Zwieten, Waterlandweg 4 te Driehuis tot het wijzi gen en uitbreiden van de visconserven- fabriek in het perceel Industriestraat 28 30 te IJmuiden en aan H. Toneman, IJmui- derstraatweg 141 te IJmuiden tot het op richten van een garagebedrijf in het per ceel Wijk aan Zeeërweg 194 te IJmuiden. ZEER TERECHT bracht de heer C. W. van Schreeven, directeur van het Velserbad, de leidster van ZAR, mevrouw Armbrust, na afloop hulde en dank voor de buiten gewoon geslaagde kunstzwemavond in het Velserbad. Wat haar ploeg daar zaterdag bracht is inderdaad uniek in Europa en waarschijnlijk is er nergens ter wereld een kunstzwemgroep te vinden, die dit kan evenaren. Weliswaar zijn de Amerikanen op technisch gebied volmaakter, maar hun werk wordt daardoor tot een spel van mecha nische poppen, die in hun foutloosheid kil aandoen. Hiervan was bij ZAR geen sprake. In tegendeel: alle nummers blonken uit door originaliteit, levendigheid en dikwijls ook door suggestieve kracht. Wij doelen hier op „De macht van het noodlot" enerzijds, op de muziek van de ouverture van Verdi's opera, dat door mevr. Armbrust tot een in drukwekkend stuk werd uitgewerkt. An derzijds was er het luchtige „Padam pa- dam", waarin we de kokette Midinettes over de Parijse boulevards „zagen trippe len". Heel goed was ook „Rhapsodie in blue", een zuiver kunstzwemnummer, waarin de moeilijkste figuren met een verbluffend gemak werden uitgevoerd. Zwakker was het duetje, doch hier speelde wellicht de plankenkoorts van de jeugdige zwemsters (10 en 11 jaar) een rol. „Gaviotta" was een speels show-num mer, terwijl wij bij de „Draaiorgelpoppen" nogmaals geconfronteerd werden met de geweldige fantasie van de leidster van ZAR, die uit een eenvoudig gegeven toch iets aantrekkelijks en origineels weet te maken. Een van de hoofdnummers was het bal let uit „De Profeet" van Meyerbeer. Op enkele zwakke stukken na uit de pas de deux, was dit 18y2 minuut durende ballet een fantastische demonstratie van wat kunstzwemmen kan worden, wanneer dit op de juiste wijze geleid wordt. Overigens ook alle hulde aan de acht uitvoerende meisjes, die een geweldig uithoudingsver mogen moeten hebben om dit zware zwem men gedurende bijna 20 minuten te kun nen volhouden. Een en ander kwam nog eens te meer tot zijn recht door de prach tige onderwaterbelichting en het glashel dere water. Tot besluit zagen wij het door mevr. Armbrust geschreven waterspel op muziek van Strauss. Een ondeugend kostschool meisje beleeft in een bos allerlei avonturen met sierlijke feeën, elegante amazones, wilde circuspaarden, statige zwanen en ritselende bladeren, maar wordt tenslotte De nieuwe week begon op de Beverwijk- se groentemarkten met een vrij grote aan voer van spinazie, er waren aan beide veilingen een 15.000 kisten. De gehele aanvoer kon geplaatst worden, zij het dan niet altijd voor een prijs, die de kwekers winst geeft. De binnenlandse markt nam grote hoeveelheden af en be steedde tussen de 10 en 15 cent per kilo, met enige partijtjes van extra kwaliteit, die tot 18 cent per kilo kwamen. De fabrieken namen eveneens grote hoe veelheden af, waarvoor van 8,5 tot 10 cent per kilo werd betaald. Het duurde gisteren geruime tijd, voor de hele aanvoer ver werkt was, al was het veilen zelf in enige uren tijds gebeurd; de verlading en over- pakking op de diverse vervoermiddelen nam nog geruime tijd in beslag. Verwacht wordt dat de aanvoer de hele verdere week nog wel aan de ruime kant zal zijn. door de boze bosgeesten naar school terug gedreven. Het is te begrijpen, dat degenen die dit voor de eerste maal zagen het voor onmogelijk achtten, dat iets dergelijks in een zwembad kan worden opgevoerd. De waardering bleek allerduidelijkst uit het langdurig applaus dat bij de finale opkla- terde. Het is te wensen, dat de organisatoren er een traditie van weten te maken om ZAR elk jaar na hun première naar Velsen te noden om de liefhebbers te laten genie ten van deze Kunst te water. VEILIN GBERICHT Asperge 60130 per bos; spinazie 8,518-, sla 720; witlof 25—66: rabarber 923; radijs 714; bloemkool 4588; waspeen 2635; bosuien 89. Ruim 2700 kilo prei werd er aangevoerd op de speciale export-veiling. Er werd voor de eerste kwaliteit f 1,16 per kilo betaald; de tweede kwaliteit bracht 77 cent per kilo op. Tijdens Pinksteren Tijdens de Pinksterdagen reizen 140 leden van de IJmuider Harmonie naar Zuid-Limburg om daar de gast van St. Caecilia uit Schinnen en St. Callistus uit Terwisselen te zijn. De Zuid-Limburgers vereffenen daarmee een schuld, die zij hebben gemaakt door hun deelname aan het Festival in 1955. Zij stellen er een bui tengewone eer in de IJmuidenaren te ont vangen en stellen zich veel voor van de „ereconcerten" die de IJmuider Harmonie daar zal geven. Ook het Tamboerscorps krijgt gelegenheid haar kwaliteiten te laten horen. Hierdoor zal het helaas niet mogelijk zijn, dat de IJmuider Harmonie haar mede werking verleent aan de optocht op Vlag getjesdag te IJmuiden. Eind mei verleent de Harmonie haar medewerking aan de propaganda-actie ten bate van de Rode Kruisactie, terwijl in juli ten bate van het Prins Bernhardfonds medewerking wordt verleend. Verder staan haar nog concerten te wach ten in Zandvoort en Wijk aan Zee, beide voor de WV en een concert voor de pa tiënten van het sanatorium Heliomare. Tenslotte bestaan nog plannen tot het geven van een grootse promenade tap toe in IJmuiden-West eind augustus. Succes voor Tamboerscorps Tijdens het weekeind heeft het tamboer corps van de Harmonie met groot succes deelgenomen aan drumbandconcoursen te Haarlem en Uitgeest. Zaterdag behaalde het corps te Haarlem op het concours van Bato een le prijs met 124 punten en zon dag op het concours van Zosno deden de tamboers het nog beter door met 134 pun ten een le prijs te behalen, terwijl de tam- boermaitre de zogenaamde maitre-prijs in ontvangst mocht nemen. Het corps liet dan ook op beide concoursen een uitstekende indruk achter. wel flair bezaten, maar helaas in alles nog te veel dilettanten waren om wat vaart in het geheel te brengen. De bedoeling om de aanwezigen te vermaken werd evenwel gewaardeerd, als ook de muzikale bijdra ge van de wel eng prille accordeonist Adriaan Spits, die als enige muzikant in het gezelschap bekende melodieën ten ge hore bracht, maar nog lang niet volleerd is in dergelijke bezigheden. Handbal in IJtnond De handbalwedstrijd WilskrachtVelsen, die vooral voor de rust zeer matig werd gespeeld, was weinig aantrekkelijk. Wils kracht nam na 2 min. spelen al de leiding. Beide ploegen probeerden te schieten, maar stuitten steeds op de verdediging, totdat Velsen na 18 minuten spelen 2 doelpunten kon maken. Dit heeft niet lang geduurd, want Wilskracht maakte alweer gauw ge lijk. Enige minuten voor de rust kon Velsen weer scoren, zodat de rust inging met 3—2 in het voordeel van Velsen. Na de rust ging het iets beter. Nu kwam Velsen wat meer in actie en werd er veel beter overgespeeld. Dit blijkt wel uit de doelpunten die na de rust gemaakt werden: door Velsen 5 en door Wilskracht 3, zodat de eindstand 85 in het voordeel van Vel sen was. Bridgen in „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden, die in de volgende uit slag eindigde: Groep A: 1. v. d. Wel jr.-Muyen jr. 39 pnt.; 2. Koopman-v. d. Lee 38 pnt.; 3. en 4. Spijker-Flentge en de heer en mevrouw Koopman 32 pnt.; 5. en 6. Koopman-De Vries en de heer en mevrouw v. d. Jagt 30 pnt.; 7. Spijker-Flentge 28 pnt.; 8. Kerk- laan-Wentink 23 pnt. Groep B: 1. v. d. Wel sr.-Muyen sr. 3914 pnt.; 2. dames Bleyendaal 34Vs pnt.; 3. Beentjes-Belleman 34 pnt.; 4. de heer en mevrouw v. d. Capelle 33 pnt.; 5. Groot- Adrichem 30'/» pnt.; 6. de heer en mevrouw Henneman 29)4 pnt; 7. Henneman-Corne- lissen 26l/s pnt.; 8. dames Modoo-v. d. Wel 24)4 pnt. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN Maria A. E., d. van O. W. de Ruyter en A. A. Schouws; Jelle J„ z. van J. Dernison en A ,M. C. Bak; Christiaan J. M„ z. van C. Kloosterman en C. de Jong; Elisa beth J. C., d. van J. C. Antonds en C. A. PierS; Anna C H. M„ d. van N. A. Bakkum en M. P. Huygen; Alida C. M„ d. van C. M. de Wijs en M. C. Wester: Wilhelmina M., d. van P. Beentjes en C. Fatels; Comelis A., z. van C. A. Jansen en E. G. Rumping. ONDERTROUWD: G. Bakker en P. G. M. Henneman. GEHUWD: J. H. A. Rijke en M. Schuyt. „EXCELSIOK-SCHEYWIJCK" SPEELT TEGEN „PARK-SOCIËTEIT" In de biljartcompetitie cadre kl. afd. A van de afd. Haarlem speelt de Beverwijkse combinatie „Excelsior-Scheywijck" donder dag 17 mei een wedstrijd tegen de Haar- lemse vereniging „Park-Sociëteit". De leden van de Beverwijkse postduiven- houdersvereniging „De Reisduif" namen zondag deel aan de wedvlucht van Vilvoorde (174 km.). Er waren 463 duiven in concours, die om 8 uur werden gelost. De eerstaanko- mende werd om 10.26 uur geklokt; de laatste prijsduif kwam om 10.35 uur binnen. De uitsla-gen zij-n: D. Stiemer 1, 3, 9, 27, 36, 45, 55 en 87; J. Schipper 2, 6, 49 en 80; P. Dekker 4, 14, 42 en 60; Ph. v. Min-nen 5, 29, 59 en 66; R. Westrate 7, 23, 25, 40, 47 en 93; D. v. d. Bend 8 en 89: G. Visser 10; C. Smit 11; H. Hubers 12; R. du Croy 13: T. Loogen 15, 33, 34, 53 en 71; P. Luit 16 en 37; C. Hoeks 17 en 43; L. H. Kneppers 18, 28, 72 en 77; C. G. J. Dekker 19, 35 en 51; P. v. Vuuren 20 en 63; S. v. d. Kolk 21, 67 en 78; T. Gravemaker 22, 24, 44, 57, 58, 69 en 70; G. Grapendaal 26 en 90: L. Kleyn 30; J. Luntz 31 en 56; E. Ver schuren 32, 62, 74 en 76: G. de Graaf 38 en 54; P. v. d. Outenaar 39, 50, 65, 88; C. Westrate 41 en 91: J. Demmers 46 en 92; C. Castricum 48, 61 en 82: G. v. d. Wind-en 52, 64, 75 en 86; A. Six 68 en 85: H. Beuntjes 73; W. Tuvn 79; S. Zoet 81; M. Niesten 83; A. Schoo 84. Ons Genoegen Ook de duiven van „Ons Genoegen" te Be verwijk kwamen van Vilvoorde. De lossing geschiedde om 8 uur. Van de 217 duiven die in concours waren kwam de eerste om 10.27 uur binnen; de laatste duif deed er tien mi nuten langer over. De uitslagen waren: W v. Wijk 1. 8. 13, 41; TraaBruins 2. 27 en 33: W. Rijnders 3, 36. 42 en 43; H. Exalto 4, 18, 34 en 37; R. Zoontjes 5, 16 en 22; D. Stapner 6, 23 en 26; F. Voo 9, 10, 15 en 38: Fr, Blommaerts 11 20 en 29; J. Scheffers "12 en 39; J. Eeling 14; A. v. Son 17 en 31; J. Hendriks 19 en 24: J. Butter 21; R. Kuver 25. 28, 32; Schelvis 30; W. de Raadt 35; C. v. Gellekoom 40. Vredesduif Honderd en tachtig Heemskerkse duiven van „De Vredesduif" vlogen eveneens van Vilvoorde; 177 km. Om 8 uur was de lossin-g en de eerste duif kwam om 10.38.41 uur bin nen; de laatste duif werd om 10.41.31 uur geklokt. De uitslag was J. Koper 1, 13, 29 en 36; J Pirovano 2 en 23; J. Castricum 3; J. Peekei 4 en 18; J. Winter 5; J. v. d. Outenaar 6, 32 en 37; N. Duivenvoorde 7 en 22; J. Dudink 8, 15, 28 en 31; A. J. Bruin-s 9, 10, 11, 12 en 20; P. Lotterman 14, 35 en 34; J. Beentjes 16, 24, 38 en 39; A. Cassee 17; Ch. Bey 21 en 26; G. Putker 25; P. v. d Loos 33. Oranje Nassau Met 326 duiven van de postduivenvereni ging Oranje Nassau werd van Vilvoorde af gevlogen, over een afstand van 170 km (wind W.N.W.)) Er werd gelost om 8 uur en de eerste vogel meldde zich bij K. Dekker om 10 uur 27 min. 55 sec. De uitslag luidt als volgt: K. Dekker 1, 6, 23, 40, 66; B. Visser 2, 4, 8, 9, 17, 19, 22, 50; A. Gravemaker 3, 12, 25, 34, 52; H. J. Belfroid 5; J. v. Sikkeleris 7, 31; P. Visser 8, 58; Joh. Broek 10, 13, 14, 18, 24, 63; C. D. Geijteman 11, 35; J. de Waard 15, 47; S. v. Leeuwen 16, 39; J. Boekweg 20; J. Wijker en zoon 21, 281 32, 38, 55; Jac. de Ruijter 26, 53; A. de Waard Blijkens mededeling van de dienst der Nederlandse haringcontröle heeft de Ne derlandse uitvoer van pekel- en steurha- ring in het eerste kwartaal van 1956 15.582.692 kg. ter waarde van f 8.531.731 bedragen, tegen 13.755.023 kg. ter waarde van f7.491.972 in de overeenkomstige pe riode van het vorig jaar. De belangrijkste afnemers waren België met 2.882.236 kg. ter waarde van f 1.680.341 Oost-Duitsland met 4.505.600 kg. ter waar de van f 2.159.519, West-Duitsland met 1.708.795 kg. ter waarde van f 1.153.070, Frankrijk met 957.445 kg. ter waarde van '543.008, Israel met 1.010.100 kg. ter waar de van f 526.975, Noorwegen met 441.849 kg. ter waarde van f 282.921 en Rusland met 3.244.500 kg. ter waarde van f 1.525.875. De Velser Jazz Society houdt het laatste clubconcert in dit seizoen op vrijdag 18 mei in het Herv. Jeugdgebouw te IJmuiden- Oost. Medewerkende orkesten zijn „The Wanderers," huisorkest van de Haarlemse Jazz Club en het huisorkest „The Midge Town Jazz Band." Ook zullen enige Jam Sessions gehouden worden. VISLOSSER VIEL MET BROMFIETS Toen Zaterdagmorgen vroeg de vislosser N. E. uit de Alexander Bellstraat zich per bromfiets naar de vishal begaf kwam hij in het donker te vallen over een steen, waar door E. de macht over het stuur kwijt raakte. Gewond aan benen, handen en ge laat moest de vislosser per auto naar huis worden gebracht, nadat hem door de hal- bewakingsdienst eerste hulp was verleenl. 27; C. Zwanenburg 29, 60; Jac. Clots 30, 32, 43; A. Bannink, 33, 46; K. Klepper 36, 41, 42, 56, 57, 64. 65; Joh. Jansen 37; I. Kraaijenoord 44, 48, 49; H. Exalto 59; E. Broek 62. „De IJmonden" De duiven van „De IJmonden" zaterdag vliegers werden zaterdag om 12 uur gelost te Mons. Afstand 228 km.). De eerste duif werd geklokt door de heer Suurmond om 16.05 uur. De voorlopige uitslag is als volgt: 1, 3, 4, 15, 16 en 29, Suurmond; 2, 5, 11, 13, 22 en 24, Visser; 6. Schriever; 7, 10, 19. 23 en 27, Broekmeulen; 8 en 26, mevr. De Boer; 9 en 12, Middelkoop; 14, v. Veelen II, Beverwijk; 17 en 18, Knapen; 21 en 29 v. d. Scheer; 25, HoekstraBekker; 28, v. Veelen I. SHOWAVOND VAN „DE KLAVIERSCHIPPERS" Het Beverwijkse showaccordeonorkest „De Klavierschippers" geeft op zaterdag 2 juni in het Kennemer Theater een avond van show zang en muziek. Er is bal na onder leiding van Dick Heemskerk. J. BRUGGEKAMP EERSTE IN WESTKAPELLE. In de ronde van Westkapelle wist de IJmuidenaar Jaap Bruggekamp de eerste plaats te bezette. De Kennemerlandrenners reden ook niet onverdienstelijk; Ab. Gel dermans en Koen Niesten eindigden respectievelijk op de derde en zesde plaats. AARDBEIEN-DRIVE BIJ „SANS-ATOUT" Het traditionele aardbeien-toernooi, ge organiseerd door de Beverwijkse bridge club „Sans Atout" zal plaats vinden op zondag 1 juli in het Ken-nemer Theater. Voor de winnaars is ook nu weer de Zil veren Slof beschikbaar gesteld. Er worden ongeveer 320 deelnemers ver wacht. „WEENINK" ORGANISEERT JEUGDSCHAAKKAMPIOENSCHAP Evenals voorgaande jaren organiseert de Beverwijkse schaakclub „Weenink" het jeugdschaakkampioenschap van Kennemer land. De wedstrijden worden gespeeld in het clubhuis van Weenink en vangen aan op d.nsdag 22 mei. DINSDAG 15 MEI IJMUIDEN: DSS, 20 uur: Thalia, cabaret-show. Filmliga Velsen, 20 uur, Rex, filmvoor stelling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. WOENSDAG 16 MEI IJMUIDEN: DSS, 20 uur, Thalia, cabaret-show. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. „Advendo," 20 uur, Ned. Herv. Jeugd gebouw, Rembrandtlaan, toneeluitvoering Ned. Chr. Vrouwenbond IJmuiden-West, 20 uur, Cultureel Gebouw, „Ouderdoms- problemen." V.U., 19.4520.45 uur, cursus Spaans in gymnasium Velsen. VELSEN: Raadhuis: 1012 uur, spreekuur wet houder van sociale zaken. DINSDAG 15 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De zonden van een vader". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Berucht". Het Groene Huis, 20 uur: Muziekavond door de heer Pinksterboer. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 17-18 uur. WOENSDAG 16 MEI Bioscopen: als dinsdag. Kennemer Theater, 15 uur: Chr. Schooldag. K. S. A„ 20 uur: Ouderavond U.L.O.-school, 't Centrum, 20 uur: K.A.V. Hotel „Parkzicht", 20 uur: De IJmond Vissers. Het Groene Huis", 16 uur en 19 uur: Pop penkast. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur; Jeugd van 15-16 uur. Het Groene Huis, jeugduitlening en lees zaal van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenblbliotheek van 10-13 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 15-18 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6