IJmuiden vierde Vlaggetjesdag maar beleefde het feest niet Vlaardingen kreeg zijn „buisjesdag", een haringkaker en een minister 9 Het monument werd vergeten H. de Boer: Havenuitbreiding daarf waar deze behoort te komen" mÊÉÊÊÊÊÈÈÈÊÊËm Zinvol feest langs de haven vol vlaggende loggers Buik ziek Scheveningen: revue, optocht en vuurwerk De Vlaardingse vissersvloot wordt uitgebreid „Advendo" speelde „Vandaag is morgen" Scheepvaart Hoofdprijzen Staatsloterij Examens DINSDAG 22 MEI 1956 DE TIENDE VLAGGETJESDAGVIERING te IJmuiden had op een enkele uit zondering na ook de negende kunnen zijn. De prettige en fleurige indruk van de optochten uit vorige jaren is ververst, nadat duizenden in IJmuidens straten weer tal van muziekkorpsen en sportverenigingen bij frisse wind, maar heldere zonne schijn hadden zien langs trekken naar de Tegeltjesmarkt. Een enkel allegorisch onderdeeltje verried, waarom hier eigenlijk zeventien verenigingen en korpsen naar de haven stapten, waar de vloot met vlaggen lag getooid en vanwaar van middag om twee uur de loggers en trawlloggers naar zee zullen vertrekken om ter liaringjagerij te gaan. Er waren enige toespraken op de Tegeltjesmarkt waarbij een zeer kernachtige van de heer H. de Boer, loco-burgemeester van Velsen 's avonds waren er gymnastiekdemonstraties, er was muziek en er is na het leegbranden van een aantal potten Bengaals vuur een vreugdevuur ont stoken. Het was als in 1954 en 1955, uitgezonderd dan de verrassende uitvoering door de IJmuidense gymnasten op het Stationsplein, waar de haringvangst in een strak en goed geheel werd uitgebeeld. Van de gehele dag is evenwel een gevoel van onbehagen blijven hangen. IJmuiden heeft deze dag niet belééfd; zoals in Vlaardingen en Scheveningen. Want het IJmuidense visserijbedrijf, dat tenslotte ook meeprofiteert van alle haringpropaganda, laat op een dergelijke dag verstek gaan. Veertig percent van de vis, die wordt aangevoerd, is in IJmuiden haring. Het IJmuidense bedrijf neemt echter niet actief deel aan de Vlaggetjesdagviering. Een tweede gevoel van onbehagen heeft IJmuiden gevoeld: het nationale vissers gedenkteken op de kop van de Vissershaven, vorig jaar door Koningin Juliana onthuld, bleef geheel onberoerd. De optocht, die de verenigingen eenmaal per jaar de gelegenheid biedt naar buiten op te treden en propaganda te maken, werd opnieuw een succes voor deelnemers en organisatie. Er was grote belangstel ling, velen hebben met genoegen het ge heel zien voorbijtrekken en met meer dan bijzondere aandacht de op de visserij be trekking hebbende wagens bekeken. Nep- tunus was er met de laatste trek, de boet- stertjes en kuipers deden hun werk en zelfs het IJmuidense vissersmonument werd meegevoerd. Waterloo deed het met forse letters en vertelde „Waterloo wordt eens fier en groot, omdat zij haring eet bij het brood" en verder waren er de vrachtwa gens, volgeladen met de jongere leden van tal van verenigingen, die de rood wit blau we vlaggetjes in duizenden meevoerden. Tegen vieren was op optocht het IJmui dense havengebied genaderd en kon de chef van de halpolitie, de heer Kerkhof, de door hem jaarlijks met genoegen aan vaarde taak om de verenigingen op hun plaats te brengen, weer op zich nemen. Op de Tegeltjesmarkt bij de vlaggende vloot heeft de heer P. Krab, lid van het bestuur van „IJmuidens Bloei" en het „Vlaggetjesdagcomité" en voorzitter van De jury is op het bordesje bij het haven kantoor als laatste aan het woord geweest en heeft de prijzen bekend gemaakt. In de groep allegorie haalden de „Fakkeldra gers" de eerste prijs weg; de beste bevlag- gingsprijs ging naar de R.K. sportvereni ging „Velsen" en de prijzen toegekend naar de algemene indruk, waren voor: 1. Chris telijke gymnastiekvereniging IJmuiden; 2. Christelijke sportvereniging FIT en 3. gymnastiekvereniging Olympia. In de avond heeft de Christelijke muziek vereniging „Wilhelmina" vier gymnastiek verenigingen naar het Stationsplein bege leid, waar even na achten een grootse gymnastiekdemonstratie begon. Duizenden omzoomden het plein, dat zich voor deze uitvoeringen bij uitstek leent. Van de Chr. gymnastiekvereniging IJmuiden, van de RKSV Velsen, de turnvereniging IJmuiden en de Verser gymnastiekvereniging werk ten de leden eerst onder leiding van de heer Molenaar mee aan een vrije oefening. Er is vervolgens op de toestellen en met de knotsen gewerkt en als hoogtepunt van deze demonstratie kwam de „Gymnastiek vereniging IJmuiden" met een uitnemend ingestudeerd nummer „Ter haringvangst". Een met tientallen leden bemande en door oranje sjerp omzoomde logger IJM. 74 - de stuurman in oliejas op de brug - stoomde het Stationsplein op. De golven - dames met blauwe sjerp - reiden zich rond en langs het schip, terwijl de zee wilder werd en het schip moest gaan steken. De netten gingen in zee en terwijl de logger 0000c0000c500000000000000000000000000cxxx)00000c0000c00coc Het Vlaardingse Vlaggetjesdagfeest is» opgeluisterd door de hoge aanwezigheid 8 van een enorme vis, die, ware hij eenS haring geweest, het comité een proces- g verbaal had kunnen opleveren. Want erg mag nog geen groene haring worden aangevoerd. De ris, die daar aan tou-g wen gevangen vlak bij het monument boven de westelijke hoek van de haven deinde, was echter ten stelligste geen haring, maar een kennelijk lid uit de familie der baarzen met de bijnaam „roödbaars" en het land van herkomst dezer grote ballon-vis was dan ook dat van onze Oosterburen, waar het beest verleden jaar de visse.rijdagen van Bre merhaven heeft opgeluisterd. Vlaardingen dacht echter het zijne rang deze dikke „haring" en gaf te kennen, o dat er dit jaar wel heel vroeg „buikzie- 8 ken" tussen de vangst zat. Niettemin8 is de aanwezigheid van deze ballon bij- zonder op prijs gesteld en het zou loei-8 licht de moeite lonen een permanente 8 plaatsvervanger aan te schaffen, die de g hoogtijdagen der visserij zou kunnen 8 opluisteren. CXXXXXXXXXXXXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO achteruitvoer, kwam de haring in de duis ternis opzwemmen. Tientallen jongeren van de gymnastiekvereniging hechtten zich in de netten en op de logger kon worden begonnen met het binnenhalen van de vleet. In kantjes rolde de vangst tenslotte de wal op, naar het podium, waar de leden van het Vlaggetjesdagcomité zich hadden opgesteld. Een stevig applaus mocht „IJ muiden" hiervoor in ontvangst nemen. Inmiddels was de verlichting op de Tegeltjesmarkt ontstoken en lag de log- gervloot van Katwijk in de hel verlichte IJmuidense étalage, die Vissershaven heet. De muziekvereniging Wilhelmina heeft nog enige nummers gespeeld op de markt en met het vreugdevuur op de landtong bij de kustwacht kwam aan deze Vlagge- tiesdagviering een sober eind. Onder een blauwe, met witte stapelwol ken doorschoten lucht heeft zich zaterdag de jaarlijkse vlootrevue der Scheveningse loggers voltrokken - een hoogtepunt in de vlaggetjesdagviering, dat niet alleen vele landrotten zeebenen verschaft, maar bo vendien voor hen, die het reisje niet aan durven een onvergetelijk mooi schouwspel van vlaggen en schepen oplevert. Vooral als het een beetje waait, zoals zaterdag, al zal moeten worden toegegeven, dat dan de varensgasten soms de thuisblijvers be nijden. Met een uitgelezen gezelschap eregasten, waaronder minister Suurhoff aan boord - het corps diplomatique was ruim verte genwoordigd - zijn de loggers in de och tend uitgegaan, voorzichtig de draai zoe kend uit de binnenhavens naar de riskante monding van de pieren en de rij van on geveer 35 schepen met de vlaggen in sta gen en want heeft enige uren voor de kust gekruist, bewonderd door vele tienduizen den, die zich op de winderige boulevard een plaatsje hadden gezocht. De allegorische optocht, die daarna door Scheveningen is getrokken, was bepaald mooier dan verleden jaar en ook langer: 1200 meter in totaal. Het hele visserij bedrijf is er in uitgebeeld door zo'n 2000 „meelopers". Zoals gewoonlijk namen aan deze op tocht tal van muziekkorpsen en ongeveer veertig verenigingen met delegaties deel en daar waren weer de aardige wagens met nettenboetsters, kuipers en andere met de visserij verwante ambachten alsook de bekende nettenwagens. Ook de redding maatschappij en de reddingverenigingen namen aan deze stoet deel. In het begin van de avond hielden de muziekkorpsen een stertocht door Scheve4- ningen, hetgeen de feestvreugde zeker verhoogde. Nadien werd door de harmonie Apollo een concert gehouden in de muziek tent. Nadat de prijs voor de mooist versierde logger was uitgereikt, maakte een groot vuurwerk een knallend slot aan de Sche veningse viering, welke evenals in Vlaar dingen gedurende de Pinksterdagen inge togen is voortgezet met een drukke be zichtiging van de vlaggende vloot - des avonds in het felle licht van tientallen schijnwerpers. Opdracht van Verboom aan Boot De N.V. Zeevisserij Maatschappij en Ha- ringhandel, voorheen A. Verboon te Vlaar dingen, heeft de scheeps- en reparatiewerf „De Hoop" (voorheen Gebr. Boot), te Lei den opdracht gegeven tot de bouw van een moderne trawilogger met een lengte van 40.25, een breedte van 7.60 en een holte van 3.80 meter. Dit schip zal worden voorzien van een 450 pk Industriemotor met Kuypers reduc tie van 2 op 1, verder van een winchmotor 100 pk brons en een 20 pk Samofa-hulp motor. De rederij Kwakkelstein te Vlaardingen heeft dezelfde scheepswerf opdracht gege ven tot de bouw van twee moderne motor- trawlloggers, zodat de Vlaardingse vissers vloot weer met drie nieuwe schepen zal worden uitgebreid. Dit nieuws deelde, zoals wij elders meldden, burgemeester Heusdens reeds in het kort mede tijdens de receptie op vlaggetjesdag in Vlaardignen. rMBTii. 1 De toneelvereniging „Advendo" heeft er een traditie van gemaakt haar seizoen te besluiten met een stuk van serieuze strek king, hetgeen ditmaal leidde tot vier op voeringen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan van Herbert E. Bates' navrante toneelspel „Vandaag is morgen". De schrijver heeft hierin positief stelling genomen tegen de waanzin van de oorlog; niet door ons de verschrikkingen van het front af te schilderijen, maar met een con frontatie van het leed voor de achterblij vende families der soldaten. Hiervoor in troduceert hij zijn publiek bij een Britse familie en wel tijdens een der meest fatale perioden van de laatste wereldoorlog. De luchtslag om Engeland is nog steeds in volle gang, waarbij aan luitenant Jack San derson als R.A.F.-officier een belangrijk aandeel is toegemeten. Hij gedraagt zich in deze luchtgevechten heel dapper en zo voorbeeldig, dat hij een dankbaar object voor uitbundige heldenverering geworden is. Zelf heeft Jack een intense afkeer van alle oorlogsroem. Hij is al lang van zijn verloofde vervreemd, die hem juist bij voorkeur als de gevierde luchtheld in de society zou binnenleiden en het komt tot een definitieve breuk, wanneer Jack bij Julia meer begrip voor zijn opvattingen ontmoet. De controverse tussen beide vrouwen, met als inzet haar liefde voor Jack wordt pas opgeheven, wanneer ook hij in zijn cockpit aan deze vernietigende oorlog ten offer valt. De schrijver heeft zijn argumentatie tegen de menselijke waanzin nog versterkt door te bewijzen, dat men een nieuwe oor log ontketende op een moment, dat de kwa lijke resultaten van de vorige nog aanwijs baar zijn. En wel met een gepensioneerd kolonel, die in 1917 aan het front een ern stige hoofdwond heeft opgedaan, waaruit hij een geestelijke stoornis overhield. De gedachten van kolonel Sanderson verwijlen namelijk nog steeds bij de veldslagen van Joffre en Haigh van een kwart eeuw ge leden, welke emotionele herinneringen dik wijls resulteren in krankzinnige uitbarstin gen, die voor zijn omgeving niet geheel van gevaar zijn ontbloot. En het is juist door de beheerste manier waarop Ko van der Wel deze zo bijzonder moeilijk te spe- len figuur vertolkte, dat de betreffende op voering van „Advendo" zulk een diepe in druk op het publiek achterliet. Een kleine charge in de scènes met de whiskeyfles en het aquarium bijvoorbeeld zou reeds de lachlust van het publiek hebben opgewekt, waardoor het dramatisch effect totaal zou zijn bedorven. Zijn medespelers bleven evenmin onder de maat. Regisseur F. J. Hunsche had hen weer tot een prima ensemble samengevoegd dat behalve de monotone dictie van de Butler, verder geen enkel storend element bevatte. Misschien werd het slot van het stuk iets te breed uitgespeeld, waardoor de toch reeds theatrale betogen van mevrouw Sanderson en Julia meer klem verkregen dan de logica wenselijk maakt; maar dit is dan ook de enige bedenking die tegen deze 'uitstekende voorstelling kan worden aan gevoerd. Behalve dan nog het feit, dat de naam Catherine steeds verkeerd werd uit gesproken. En wanneer ik tenslotte nog het fraaie décor vermeldt, lijkt het mij onnodig hieraan verder enige namen van spelers toe te voegen, omdat het mij wil voorkomen dat mijn grote appreciatie over deze voorstellingen van „Advendo" uit het bovenstaande reeds duidelijk genoeg ge bleken is. JAN VAN DAM. de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereni ging" allen toegesproken en zijn erkente lijkheid betuigd aan de zeventien vereni gingen voor hun medewerking aan de op tocht. „De verenigingen maken propaganda voor zichzelf en verzorgen tevens een grote bij drage in de propaganda voor de haring- afzet", aldus de heer Krab. Dat de haring de laatste jaren meer en meer in de pu bliciteit komt schreef de heer Krab toe aan de grote activiteit van de Vlaggetjes- dagcomité's. Vroeger interesseerde het nie mand, dat de haringvloot naar zee ging. maar in de laatste jaren is dat allemaal veranderd. Het gehele land ziet uit naar de malse maatjes en de heer Krab wilde het maar welomschreven stellen met: „Een ieder is thans in blijde afwachting van Hollandse Nieuwe Hij heeft tenslotte nog even de welvaart in Nederland aangeroerd, die in alle be drijven is doorgedrongen, uitgezonderd in het visserijbedrijf. Door de toenemende consumptie van haring zou het visserijbe drijf die welvaart deelachtig kunnen wor den. Voor het Velsense gemeentebestuur heeft de heer H. de Boer in zijn functie van loco burgemeester een krachtig geluid laten horen inzake de toekomst van dit gedeelte van IJmuiden, waar men van de visserij bestaat. Na te hebben gewezen op de zo nodige sociale rust in het bedrijf, ging de heer De Boer verder: „Belangrijke aandacht is de laatste maanden besteed aan het streekplan IJmond Noord en nu men het plan voor de streek bezuiden het Noordzeekanaal bin nenkort kan verwachten, dient een ieder er voor te waken, dat de havenuitbrei dingen voor de visserij daar komen, waar ze behoren te komen. Daarbij zullen oppor tunistische overwegingen geen rol mogen spelen. Nederland zal de plaats, aldus de heer De Boer, die het bezit in de inter nationale wereld van de visserij, dienen te behouden en daarom zal IJmuiden - wil men dit bereiken - moeten kunnen mee-concurreren met de buitenlandse vis serijhavens. Als wens van de plaatselijke overheid voegde hij er aan toe - met alle erkentelijkheid voor de belangstelling voor het bedrijf -, dat het rijk eindelijk eens meer aandacht zal besteden aan het Ne derlandse visserijbedrijf. Als secretaris van het Vlaggetjesdag- comité heeft de heer J. van Mechelen hel woord gevoerd en daarbij onder meer her innerd aan de mogelijkheid, dat Koning Haring volgend jaar in IJmuiden met gade en kroost kan terugkeren. Katwijk zag hij volgend jaar ook gaarne in de optocht - die dus blijkbaar opnieuw terugkeert in het programma - en omdat de Beverwijkse Harmoniekapel voor het eerst deelnam, ging zijn toespraak eveneens in een aar dige wending naar de IJmond-samenwer- king. Hij hoopte dat de onderkaak en boven kaak van de IJmond (resp. Velsen en Be verwijk) bij de thans bestaande samen werking alle problemen goed zullen ver malen. VLAARDINGEN, waar in de dagen van zeilloggers en vigelantes de stuurmansmaat na kerktijd de vlag in top ging steken, wanneer de nieuwe haringteelt op het punt stond te beginnen en langs de haven het volk onder de frlsgeverfde rijen boegsprie ten doorwandelde, om de getuigde vloot te gaan bewonderen, heeft in het jaar 1956 een „buisjesdag" beleefd, waarover aan de voet van de oude toren en in de smalle straten nog lang zal worden nagepraat. Want was niet de minister zelf aanwezig bij het feest, dat Willem Beukelszoon van Biervliet onder zijn eregasten mocht rekenen en werd niet het hele programma enige spannende momenten lang opgehouden, om dat de schipper van de VL 97 op het kritieke moment zijn Bedrijfswimpel thuis bleek te hebben laten liggen? Het is zonnig, wat koud, maar toch hart- van de haven opgevangen en begeleid, zo- verwarmend festijn geworden daar langs de Koningin Wilhelminahaven, waar twee oorlogsbodems hun dreigend grijs lieten zien naast de vers-geschilderde „haring- fietsen" en de wemeling van vlaggen en waar heel Vlaèring en half Rotterdam pa radeerde om dit jaarlijkse gebeuren van zo dichtbij als maar mogelijk was mee te maken. In het oude raadhuisje, dat nijver aan zijn wederopstanding bouwt, heeft burgemeester J. Heusdens in de vroege middag de genodigden voor deze dag ont vangen en hij heeft in een blij gestemde toespraak gewezen op de hernieuwde po gingen om Vlaardingen als 'vissersplaats zijn belang terug te geven: rederij Ver boon heeft nu ook alweer een nieuwe log ger besteld en bij Kwakkelstein komen er zelfs twee bij. Aan de waterkant Daarna werd het feest wat minder offi cieel overgeplaatst naar de havenkant: op het zonnedek van het Hospitaalkerkschip „De Hoop" zijn de hoge gasten van deze dag, onder wie zich óók de burgemeester van Biervliet bevond, waar tenslotte de uitvinder van het haringkaken vandaan kwam, tezamengekomen en drs. D. J. van Dijk heeft op de VL 97 de Bedrijfswimpel gehesen, nadat het vlaggedoek ijlings per auto van des vergeetachtigen schippers huis was gehaald. Zulke dingen gebeuren op zo'n dag. Met „De zegen en gezondheid" heeft drs. Van Dijk de vissers de mooiste heil wens meegegeven, die Vlaardingen zijn haringjagers kan bieden en vervolgens heeft zich langs de havenkant een kleurige stoet bewogen, waarin een reder uit vroe ger eeuwen, schout en schepenen en na tuurlijk Willem Beukelsz. met zijn gade meeliepen naar het podium, dat omzoomd met haringvaten en een rei van netten boetsters, het centrale punt zou worden van het festijn. Een wel wat geforceerd-grappende ra- dioreporter heeft de stoet aan het begin dat ieder horen kon, hoe al deze histori sche personaadjes uit de nevelen van het verleden waren opgestaan om eens te kij ken, wat er van de uitvinding van de man van Biervliet terecht is gekomen. Op het podium, waar inmiddels niet al leen minister S. L. Mansholt, al eerder be titeld als de minister van Visserij, Land bouw en Voedselvoorziening, een plaatsje had gezocht tegelijk met de commissaris der Koningin in Zuid-Holland en andere illusteren, kreeg Willem een vriendelijk antwoord op zijn aardige speech. Van de minister zelf, die maar even wilde zeggen, dat er veel verdwenen is, maar dat het haringkaken de tijden heeft weerstaan. Hij kende zijn jaartallen goed; in 1424 al heeft Jan van Beieren verbodsbepalingen uitge vaardigd tegen het conserveren van haring en hij wist ook, dat er vroeger schattingen zijn geheven op de visserij ten bate van de oorlogsvloot. „We doen het op het ogen blik alleen maar wat omslachtiger", meen de de minister. Hij haakte aan bij de woor den van Willem, die eerder had gezegd, dat verguizing vaak het deel is van uit vinders en ministers, zeggende, dat dit niet altijd verguizing is, maar ook wel eens „aan de kaak stellen". Voorjaarscompetitie bij U.T.D. De bridgeclub UTD speelde vorige week voor de onderlinge voorjaarscompetitie. De uitslag luidde: Groep A: 1. Prins en echtg. 64.58 2. Groen-Ponte 62.50 3. Westerop-Handgraaf 56.25 4. Roelofs-Grentzius 52.08 °/o; 5. Mv. Slaats-Böhm 47.22 6. Rob en echtg. 45.83 7. Schoen-Koelemey 44.44 8. Muller-Van Olst 43.05 9. Klinkenberg-Korver 34.02 Groep B: 1. Van Burk-Visser 65.87 2. Kuipers-Berkhout 57.14 3. Meis en echtg. 55.55 4. Mv. Klinkenberg-Baard 53.17%; 5. Ds. Schoen-Koelemey 46.82 6. Mv. Pie- terse-Groot 46.03 7 Snel en echtg. 38.88 8. Gomes-Leenders 36.50 Aalsdiik. 21 v. Surabaia n. Balik Papan. Abbekerk. 22 te Tsingtao. Alamak. 21 te Ras Tanura Albireo.' 21 te Beira, Alchiba. 19 v. Philadelphia n. Rotterdam. Aldabi, 20 v. Rio Janeiro n. Santos. Algenib, pass. 21 Finisterre rw Las Palmas. Alhena, 20 v. Rotterdam 21 te Bremen. Alkaid, 19 v. Las Palmas n. Rio Janeiro. Alnatl 20 v. Baires n. Montevideo. Aludra, 21 te Rangoon. Amerskerk, 21 v. Port Said n. Alexandrië. Amor, 20 te Rotterdam. Andijk, 20 v. Rotterdam 20 te Antwerpen. Anker, 21 te Hampton Roads. Annenkerk, 20 te Eastlondon. Antonia. 22 te Pladju. Argos 21 te Izmir. A tie Ray S, pass. 21 Startpoint n. Rotterdam. Alderamin, 19 100 m ozo Sicilië- Baarn, 23 te Curacao, i Billiton, 20 rede Belawan. Boschfontein. 19 te IJmuiden. Boskoop, 21 te Pisco: Bussum, pass. 19 Sukrabaai n. Perzische Golf. Batoela, 19 v.m. v. Hollandia n. Sorong. Bontekoe, 19 te Makassar, Breda, 19 te Callao. Britsum. pass. 18 Mogador n. Dakar. Caltex Delft, 22 te Ras Tanura. Caltex Leiden, pass. 21 Aden n. Rotterdam. Caltex Pernis, 24 te Rotterdam verw. Caltex Utrecht, 23 te Aden verw. Celebes, 20 te Port Said. Cottica, 21 v. Port of Spain n. Paramaribo. Caltex the Hague, pass. 19 Runsal Jebel n. R'dam Cradle of Liberty, 18 265 m. nnw Horta. Castor (KNSM), 18 350 m. nw Azoren. Delfshaven, 21 te Brake. Dongediik, 22 te Cristobal. Dordrecht, 21 v. Vlaardingen te Rotterdam. Drente 21 v. Penang n. Belawan. Doris, 19 te Aruba. Duivendijk 22 te Antwerpen. Eemland, 20 te Las Palmas. F.nggano, 22 te Singapore. Esso Den Haag, 22 te Antwerpen verw. Esso Nederland, 19 v. Banias n. Landsend Eemdijk, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Esso Rotterdam, 19 100 m. z. oostpunt Kreta. Farmsum, 21 te Brownsville. Fairsea, pass. 16 Gibraltar. Gaasterland. 20 te Santos. Graveland, 21 te Pto Alegre- Grootekerk, 21 te Dar Es Salaam. Ganymedes, pass. 19 Vlissingen n. Amsterdam Gordias, 19 v. Piraeus n. Lissabon. Gadila. 22 te Hongkong verw. Hathor, 19 v. Rotterdam 25 te Carthagena verw. Haulerwijk, pass 21 Landsend n. Hampton Roads. Heemskerk, 20 v. Melbourne n. Sydney. Helicon, 19 v. Brighton n. Rotterdam. Houtman, 21 v. Surabaja n. Balik Papan. Hilversum, 19 600 m. wzw Cocos eil. Houtman. 19 te Surabaia. Hecuba. 19 te Ptocabello. Hydra, 18 v. Georgetown n. Cd Bolivar. Indrapoera, 22 te Semaran. Japara (KRL) 19 v. Rotterdam pass. 20 Ouessant n. Port Said. Java, 19 te Kidjang. Kabylia 19 te Rotterdam. Kenia. 20 te Rotterdam. Kermia, 20 te Curaqao. Kieldrecht 20, te Massawa. Kopionella, 20 te Algiers. Kota Gede, 20 v. Rotterdam 21 te Hamburg. Kota Inten 20 te Suez. Laagkerk, 21 te Valencia. Laertes 20 te Aarhus. Langkoeas, 19 te Donggala. Lekhaven, 20 te Antwerpen. Liberty Bell, 20 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 21 te Bombay. Lombok. 20 v. Port Sudan n. Port Said. Lutterkerk, 19 v. Roterdam 20 te Antwerpen. Manoeran, 21 v. Belawan n. Port Said. Mataram, 21 te Baltimore. Modjokerto, 21 te Hollandia. Minjak, 20 te Makassar verw. Meliskerk, 19 v. Hamburg n. Bremen. Nanusa 21 te Cochin. Nias, 22 te Manilla. Noordam, 20 te Roterdam. Oldekerk, 20 te Antwerpen. Oranje, 21 v. rede Belawan n. Colombo. Osiris, 19 v. Ciudad Truillo n. Le Havre. Overijsel, 20 te Rotterdam. Oranjefontein, 19 v. Bremen n. Hamburg. Ophir, 19 te Surabaja. Parkhaven, 20 te Antwerpen. Pendrecht, pass. 21 Gibraltar n. Coryton. P. G. Thulin, 19 te Rotterdam. Prins Casimir, 20 v. Sarnla n. Detroit. Prins Willem 3, 21 te Toronto. Radja, 21 v. New York n. Tort Said. Rempang, 21 te Eastlondon. Riouw, 19 t Bahrein. Roebiah, 20 te Lorenzo Marques. ƒ2000: 5156 1500: 2865 ƒ1000: 400: 200: 4e klasse le lijst 3125 4327 11897 15678 17032 17378 9758 10601 10809 15082 15850 18858 1726 1858 3028 4038 5322 6291 6721 7046 7939 7962 10963 13744 14000 14004 14005 16015 16084 16187 16314 18562 18904 18928 19341 20459 20820 21970 Verloting voor doopvont bracht 328,75 op De opbrengst van de verloting en de uit voering der „Spelende Nachtegalen" heeft een bedrag van 328.75 opgebracht. Dit bedrag is zaterdagmiddag aan pastoor Van Ginkel overhandigd tijdens de gehouden trekking der verloting. Pastoor Van Gin kel was ten zeerste verrast en ook verblijd met dit bedrag dat bestemd zal worden voor de aankoop van een doopvont voor de nieuwe Regina Caeli kerk, die nabij het Kuenenplein gebouwd zal worden. Utrecht. Semi-artsexamen: W. Franken berg, Den Haag; J. Tacoma, Utrecht; B. E. E. M. J. Veraart, Kerkrade; M. van Zoeren, Utrecht. Artsexamen H. L. A. Bom, Greup; L. W. S. van de Burg, Den Haag; R. Klim mer, Leeuwarden; E. C. Penninck, Hilver sum; R. W. Thyssen, Hilversum; P. A. van Wely, Amsterdam. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Docto raal examen Rechten: E. J. H. v. d. Vennen, Amsterdam; H. Vos, Soest. Kandidaats examen Rechten: W. Hoekstra en J. M. Kra mer, beiden te Amsterdam. Leiden. Kandidaatsexamen Geneeskunde II: mej. M. Beijer, Den Haag: mej. A. I. de Boer, Den Haag; mej. A. C. E. C. van Kop penhagen, Heemstede; ,J. A. Businger, Den Haag; W. A. van Deurzen, Dordrecht; O. A. Emanuel, Den Haag; P. C. Groenveld, Den Haag; W. J. de Jong, Den Haag; W. A. J. Maaskant, Zwijndrecht; J. D. K. Munting, Rijswijk; B. Sarn (U.S.A.); I. Spodek (cum- laude) (U.S.A.). Semi-artsexamen: mevr. J. G. Kof manTer Kuille, Leiden; mej. A. Rot, Haarlem. Artsexamen: mej. Lien Tjik Nio, Oegstgeest; E. C .C. Ament, Den Haag; J. O. op den Orth, Den Haag: J. F. v. Rhede v. d. Kloot, Leiden; J. J. Stolk, Den Haag. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift ge titeld: „A litil tretys on the Seven Deadley Sins by Richard Lavynham O Carm", de heer Ed. J. P. W. M. van Zutphen te Geleen. Ge promoveerd tot doctor in de Letteren en wijsbegeerte op proefschrift getiteld: „De Nederlandse Opstand in de Pamfletten 1566 1584", pater P. A. M. Geurts te Leiden. Roepat, 21 v. Belawan n. Tj. Priok. Rondo, 20 v. Marseille n. Genua. Ryndam, 20 v. Malaga n. Gibraltar. Rijnkerk, 20 te Singapore. Rijnland, 21 te Delfzijl. Raki, 18 v. Belawan n. Penang. Reyniersz, 19 te Priok. Samarinda, 21 in Panamakanaal n. Los Angeles. Sarpedon, 20 dw. Start Point n. Dordrecht. Schie, 19 v. Rotterdam pass. 21 Ouessant n- Leixoes. Schiedijk, 20 te New York. Seven Seas, 20 v. Roterdam n. Bremerhaven. Sibajak, 21 op Grote Bittermeer n. Port Said. Sirrah, 22 te Towusville. Slamat, 22 te Surabaja. Sliedrecht. 20 v. Las Palmas n. Tripoli. Sloterdijk, 19 v. Rotterdam 21 v. Antwerpen n. New York. Soestdijk, 21 te Rotterdam. Sommelsdijk 19 te Rotterdam. Stad Amsterdam, 18 v. Wabana n. Engeland. Stad Dordrecht, 19 te Cagliari. Stad Rotterdam, 20 te Rotterdam. Stad Schiedam, 22 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 20 te Wabana. Statue of Liberty, 21 te Port Said. Straat Balt, 20 v. Kaapstad n. Rio Janeiro. Straat Banka, 22 te Tj. Priok. Saroena, 19 v. Pladju n. Pulübukom. Stanvac Djirak, 19 te Sungeigerong. Tamo, 19 v. Santos n. Rotterdam. Tara, pass. 19 Kaap Ray n. Sorel. Tawali, 19 v. Marseille n. Le Havre. Tegelberg, 19 v. Haires n. Santos. Triton20 te Rotterdam. Trompenberg, 20 te Le Havre. Tibia, 19 te Townsville. Tjikampek, 20 te Moji verw. Tjipondok, 19 te Belawan. Waal, 20 te Akcay. Waterman, 20 v. Fremantle n. Melbourne. Westerdam, 21 te New York. Willem Ruys, pass. 20 Kaap St Vincent n. Port Said. Wonogiri, 21 te Singapore. Wonosari, 21 te Belawan. IJssel, 20 v. Malta n. Piraeus. Zijpenberg, pass. 19 Kaap St Vincent n. Port Talbot. Kleine vaart Ambiorix, 19 v. Sanfeliu te Rotterdam. Aeneas 19 v. Rotterdam te Havre. Aca. 19 v. Kopenhagen te Rotterdam verw. Adine, 20 v. Rotterdam te Lissabon verw. Anna B, 19 v. Antwerpen te Cardiff verw. Arctic, verm. 20 v. Rotterdam n. London. Arnoudspolder, 19 v. Rotterdam n. Lissabon. Atlantis, 21 te Rotterdam verw. Atlas, 18 v. Ceuta n. Barcelona. Algarve, 20 v. Port Talbot te Amsterdam verw. Att S, 19 v. Rotterdam n. Portsmouth. Aardenburgh, 19 v. Rotterdam te Amsterdam. Barracuda, verm. 19 v. Rotterdam n. Gotenburg. Bernard John, verm. 19 v. Alexandrië n. Fama- gusta. Betty Anne S, 19 v. Lissabon n. Casablanca. Betty, 19 n.m. te Vlissingen verw. Castor, 19 v. Goole te Rotterdam. Claes Compaen, verm. 20 v. Bordeaux n. Newport Celebes, 19 Vlissingen n. Plymouth. Dibigentia, 19 v. Havre te Vlaardingen. Driebergen, 19 v. Bremen te Kopenhagen verw. Draco. 19, v. Asd n. Bordeaux. Draco, 19 v. Amsterdam n. Bordeaux. Eibergen, 19 v. Immingham n. Dordt. Erkalin, 19 v. Amsterdam te Antwerpen. Export-II. 19 v. London te Rotterdam. Eljo, pass. 19 Otenburg n. Otterbacken. Fraternite, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Flevoland, 19 v. Rotterdam n. Kingslynn. Flevo, 18 v. Valencia n. Alicante. Gaasterland, 19 v. Harlingen n. Goole. Haaksbergen, 19 v. Kingslynn n. Hudiksvall. Helvetia, 21 n.m. te Rotterdam verw. Hoogland, 19 te Kopenhagen verw. v. MethiL Hoe Vinces, 19 v. Grimsby te Rotterdam. Hydra, pass. 18 Vlissingen Hamburg/Antwerpen. Hoogvliet, verm. 21 v. Palermo n. Livorno. Henrica. 19 v. Manchester n. Portugal. Import, 19 v. Oporto n. Rotterdam. Ida D, 19 v. Rotterdam te Kopenhagen. Jongkind, 23 v. Dakar te Rotterdam verw. Kaap Falga, 18 v. Vestervik n. Zaandam. Kaap St Vincent. 17 v. Antwerpen n. Oxelosund. Leendert B, 19 v. Huil te Stanlow verw. Lindesingel,19 v. Hamina te Lubeck. Larix, 18 v. Swansea n. Amsterdam. Lelystad, pass. 19 Vlissingen n. Kopenhagen. Lucas Bols I, pass. 19 Vlissingen n. Helsinki. Mirzam N, 19 v. Bordeaux te Rotterdam. Marcella, verm. 19 19 v. Nakskov n. Assant. Marjan, 19 v. Halmstad n. Maldon. Maasym, n. 19 v. Liverpool te Rotterdam. Matthew, 19 v. Rotterdam n. Varberg. Muphrid N, verm. 19 v. Delfzijl n. Hamin. Myson, verm. 19 v. Delfzijl n. Parijs. Midas, 18 v. Alicante n. Amsterdam. Maartje, pass. 19 Vlissingen n. Ahus. Martje, pass. 19 Vlissingen n. Gent. Maymere, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Nottingham, 19 v. Goole te Rotterdam. Nautic. verm. 19 v. Rotterdam n. Dublin. Nieuwland, 19 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nero, 19 te Amsterdam. Oldombt, 19 v. Kalmar te Amsterdam. Oleum, 19 v. Antwerpen te Rotterdam. Oranjepolder, 19 v. Casablanca n. Nantes. Paloma, verm. 19 v. Rotterdam n. Gotenburg. Ponza, 18 v. Vasteras te Stugsund. Phidias, 18 v. Thessaloniki n. Istanbul. Ruby, pass. 19 Vlissingen n. Cork. Ria, 19 v. Perth te Rotterdam. Schoog, 19 v. London te Rotterdam. Stella Maris, verm. 19 v. Nantes n. Gravenshon. Sagitta, pass. Vlissingen n. Manchester. Spora, 19 v. Vlissingen n. Cork. Theano, verm. 19 v. Rotterdam n. Dublin. Trito, 19 v. Dublin n. Amsterdam. Ton S, verm. 19 v. Swansea n. Amsterdam.- Texel, 19 v. Boston te Maassluis. Vrijburgh, pass. 19 Lissabon n. Dunikerken. Vitesse, 19 v. Rouen te Maassluis verw. Wiebold Bohmer, 19 v. Amsterdam te Rotterdam. Waterweg, verm. 19 v. Rotterdam n. Algiers. Westpolder, 21 v. Rotterdam te Oporto verw. Wickenburgh, pass. 19 Burlings n. Casablanca. Sleepvaart Gele zee, 19 v. Halifax n. New Orleans. Goeree, pass. 18 Kaap St Vincent met zuiger. Hunze, 18 900 m. ono Aden n. Aden zonder sleep Oceaan, 18 v. R'dam met 2 bakken te Sheerness.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3