Kinheim nog steeds niet veilig in derde klasse Agenda voor Velsen Havenberichten bijzonder lekker! rm DOUWE EGBERTS 7 VOETBAL IN KENNEMERLANP Kinheim Velsen-Noord lachte en danste voor het goede doel Velsen DEM Bosbrand in „Tussenwijk" eEöArVKcr Veel belangstelling voor de huwelijksinzegening van ds. J. A. Roskam Grote aanvoer op Groenteveiling Gemeente wil half miljoen lenen Visserij-secretaris in studie Agenda voor Beverwijk Pot teer viel over arbeider Theo Thijssenschool bovenaan in Velser schoolkorfbaltoernooi Zondag de eerste promotie wedstrijden voor de derde klas-kampioenen De heer P. W. van Amersfoort overleden K.N.A. speelde „Wee de wolf. DINSDAG 22 MEI 1956 Voor de 3de klas B werd het afgelopen week-einde nog een vijftal wedstrijden ge speeld. De resultaten van twee er van waren van belang voor de bezetting van de onderste plaats en de uitslagen waren van die aard, dat Kinheim zich nog niet in vei ligheid kan achten. De Velsenaren troffen n.l. in ADO een tegenpartij, die speelde met een élan, alsof er voor haar nog grote belangen op het spel stonden en de Kinheimers verloren dan ook prompt met niet minder dan één- zes. De RKAFC'ers verdedigden hun laatste kans met s-ucces tegen Velsen. De de laat ste tijd geheel uit vorm zijnde Santpoorters leden een smadelijke nederlaag. Viermaal moest hun doelman de bal uit het net halen, terwijl hun voorhoede geen kans zag om te scoren. Kinheim moet nu nog uit spelen tegen RKAFC en RKAFC tegen Kinheim en ADO, beide thuis. CSV en Alcm. Vietrix (nulnul) en Vi tesseWijk aan Zee (nulnul) deelden de punten, wat vrij normale uitslagen kunnen genoemd worden. De Alkmaarse Boys ein digden het seizoen met een fikse viernul overwinning op EHS. De stand luidt thans: Wijk a. Zee 22 37 HSV 22 21 Vitesse 22 32 Terrasvog. 21 19 Alcm. Victr. 21 25 CSV 21 18 ADO 21 25 EHS 21 15 Alkm. Boys 22 24 Kinheim 21 11 Velsen 22 21 RKAFC 20 3 Zo voortvarend als Kinheim vorige week tegen Vitesse een 50 overwinning behaal de, zo slecht waren de geelzwarten maan dag op „Rooswijk" tegen ADO. De Heems kerkers waren tegen het uitermate zwak voetballende Kinheim bijna heer en mees ter en gaven de gehele wedstrijd de toon aan, ondanks de vier invallers met wie de gasten opereerden. Bij de thuisclub ontbrak het' volledig aan Koningin Wilhelminafonds' in actie De activiteiten van het comité Velsen- Noord voor het „Koningin Wilhelmina fonds" ter bestrijding van de kanker heb ben zaterdag met een kindervoorstelling en een show- en cabaretavond in gebouw „Concordia", dat welwillend door de direc tie van Van Gelder Zonen N.V. voor het goede doel was afgestaan, een aanzienlijk succes opgeleverd. Het leeuwenaandeel, althans voor wat betreft het bezoek, viel ten deel aan de middagvoorstelling .voor de jeugd. De zaal was eivol toen de Stichting Club- eri Buurthuizen uit Haarlem werd aangekon digd, die onder leiding van de heer M. Stans, een gevarieerde jeugdshow ten beste gaf. Met verschillende balletdansen van meisjes in fraaie kostuumpjes werd het programma geopend. Een stel 1213-jarige jongens wist de zaal met allerlei clownerie te boeien; en het gelach is niet van de lucht geweest. Een goed uitgevoerd num mer grondacrobatiek en het evenwichts- nummer met de een- en tweewielige fiet sen vielen al evenzeer bij het jeugdige publiek in de smaak. Al met al een voor stelling die de jeugd van Velsen-Noord enkele prettige uren van verantwoord ver maak gaf. Hoewel het bezoek aan de avondvoor stelling minder groot was, kon ook hier voor het actie-comité van een succes wor den gesproken. De heer S. Paap, die als tweede voor zitter de wegens ambtsbezigheden verhin derde dokter J. H. M. Rolink, verving, dankte de directie van de papierfabriek voor de spontaneïteit om „Concordia" be schikbaar te hebben willen stellen. Even zeer was de medewerking van „de Klavier schippers", het Beverwijkse accordeon- showorkest onder leiding van de heer J. Stoker, spontaan en geheel belangeloos ge geven, alleen met het oogmerk om alles voor de lijdende mensheid te doen. Een reden waarom de zaal stampvol had moe ten zijn. Voorts werd dank gebracht aan de vele winkeliers, die voor een schat van prijzen hadden gezorgd voor een verloting. Het optreden van „de Klavierschippers" werd een waar genoegen, niet slechts om te luisteren maar ook om te zien. Vermeldenswaard is het kunstfluiten van de 16-jarige IJmuidenaar Peter Jongejans, die de techniek nog wel niet geheel be heerst, maar dan' toch maar als een koen solist optrad. Uiteraard bereikten „de Klavierschip pers" met hun Amsterdamse liederenshow grote bijval. Frans Eykhof, conférencier en liedjes zanger en Geraldini de manipulator boek ten evenals hun voorgangers een overwel digend succes en het bal, dat de avond af rondde werd een gezellig dansfeest tot diep in de nacht. enig ploegverband; de aanvalslinie had te lang werk om de ADO-verdediging moei lijkheden te geven en bovendien was de Kinheim-verdediging er grandioos uit. Hierdoor en wegens vaak grove fouten van doelman Keirsgieter ontstonden zeker vier van de zes doelpunten. Dit slechte verde digen verbeterde ook niet, toen spil Mol zich liet vervangen door Groeneveld, wel ke in de eerste helft midvoor was. Na 20 minuten scoorde Groot met een om haal (01) en twee minuten later pikte dezelfde speler de bal op uit een through- pass en doelpuntte opnieuw (02). Nadat Groeneveld een keer precies in handen van de ADO-doelman had geschoten was het ADO met nieuw succes uit grandiose verdedigingsfouten. Groot haalde de bal om spil Mol heen en gaf Keirsgieter geen kans (03). Twee minuten later er was toen 40 minuten gespeeld, kon de ADO- rechtsbuiten ongehinderd met een harde schuiver zijn club een 40 voorsprong geven. Na de hervatting bleef Kinheim in aar zelend spelen, zonder technisch doorzicht, volharden. Weliswaar werd de thuisclub iets gevaarlijker, doch een nieuwe verdedii- gingsfout gaf Groot kans om nummer vijf langs Keirsgieter te jagen (05). Eindelijk had Kinheim succes toen Boeren tegen de paal schoot en Sluiter de bal achter de ADO-doelman plaatste (1—5). Hoewel Sluiter een fraaie hoekschop nauwelijks zag weggewerkt was het opnieuw de ADO- midvoor, die uit een scherpe voorzet na 40 minuten de bal omhaalde, zijn vijfde doel punt maakte en daarmede de hattrick,ver richtte (16). Velsen legt zich er in de laatste wedstrij den van het seizoen bepaald op toe jonge krachten een kans te geven en deze in de niet meer van belang zijnde ontmoetingen 'te proberen. Zo trad een Velser elftal za terdag in Alkmaar binnen de lijnen waar we niet minder dan een zevental jeugdige knapen zagen opgesteld die zicht naast de oudere, geroutineerde krachten aardig heb ben geweerd maar niet hebben weten te voorkomen dat Velsen een stevige vier— nul nederlaag kreeg te incasseren. Tot aan de rust kon Velsen nog wel stand houden en bij het rustsignaal was doelman Jansen slechts éénmaal gepas seerd. Maar in de tweede helft was RKAFC toch wel uitgesproken sterker. En omdat voorts de Alkmaarse club voor het laatste kansje vocht om de onderste plaats nog te ontgaan, werd het voor de Velsenaren een uiterst moeilijke opgave. Zij wisten deze dan ook niet op te lossen en driemaal werd doelman Jansen gepasseerd. Velsen slaagde er niet in, ondanks vele verwoede pogingen de eer te redden en verloor dus met viernul. De laatste thuiswedstrijd van DEM is er niet een van de beste soort geweest. Wel wist DEM met eennul WFC te kloppen, maar het vertoonde spel was van wein.ig allure en vooral de voorhoede heeft er weinig van rerecht gebracht. De Wij'kenaren waren doorlopend in de meerderheid, maar de voorhoede wist van de vele goede kansen geen gebruik te ma ken. Omdat de Wormerveer:e aanval tegen DEM's hechte defensie ook al niet bleek opgewassen was de dubbelblanke stand bij de rust volkomen in overeenstemming met het vertoonde spel. In de tweede helft ging het al niet veel beter. Ook nu miste de DEM-voor-hoede diverse kansen en WFC deed voor de Wij- kenaren niet onder. Eindelijk echter kreeg DEM een voorsprong, maar-het moest uit gerekend een halfspeler zijn die de nul van het scoringbord deed verdwijnen. Het was Starremans, die DEM de leiding bezorgde. Bij dit ene doelpunt bleef het. Op eerste Pinksterdag 's middags om on geveer vijf uur is in „Tussenwijk" langs de Bosweg, op de grens van Velsen en Be verwijk weer eens een stuk mooi duinter rein aan brand ten offer gevallen. Hoewel -het terrein van de weg door een versperring van prikkeldraaid is geschei den zijn onbevoegden er toch in weten te komen en daar is, vermoedelijk met een brandende sigaret het vuur veroorzaakt. Onmiddellijk werd, voor zover dit mogelijk was, door in de omgeving verblijvende mensen het vuur aangepakt met takken en schoppen. Toen de Beverwijkse brandweer met twee wagens en een politieauto bij de brand was aangekomen, kon de bestrijding met meer materiaal al; schoppen en vuurzwepen ter hand worden genomen. Een uur later pas was het voortvretende vuur over de uiterst 'droge grond bedwongen maar er zijn enige honderden vierkante meters duin- en bos- terrein verloren gegaan in het Hoogoven- bramengebied. Een model van de „Endeavour", het schip waarmee de bekende Engelse ontdek kingsreiziger captain Cook zijn tochten maakte, kreeg nog een laatste opknappertje, voordat de tentoonstelling over Cook in Londen geopend werd. Bleef het voor de Zuidzij van de IJmui- dense haven wat de besommingen aanging tot en met de middenwe'ekse markt naar wens gaan. nadien zijn de opbrengsten angstwekkend gezakt en de trawlers maak ten in de tweede helft van de week een paar maal bar-slechte reizen. Zaterdag bijvoorbeeld kwamen er twee schepen aan de afslag, die nog niet eens de f 10.000 haalden en daarmee kwamen de kosten er nog niet eens uit. De rondvis heeft zich over de hele linie vrij redelijk gehouden - tot en met woensdag dan altijd weer: de Belg betaalde voor de regels kabeljauw een dikke f 100,50 en de kisten met kabel jauw deden een goede f 75 terwijl de schel vis vergeleken bij de voorgaande week een tientje de kist gemiddeld meer opbracht. Donderdag kwam er echter voorgoed de klad in en over de hele linie zakten de koersen dermate, dat bijvoorbeeld de re gels een f 50 per stuk kelderden en de kisten kabeljauw tot onder de f 50 zakten terwijl schelvis en wijting tveer hun moei zaam verdiende tientje weg zagen smelten. De haring, die er momenteel wordt aan gevoerd is van slechte kwaliteit en ze ver huist voor het overgrote deel naar de vis- meelindustrie. Dat was dan haring in hal- kisten, maar wat er in kleine kistjes aan de markt verscheen, was overwegend van het goede soort en hiervoor werden dan ook aardige prijzen besteed. Makreel bleef in trek en zelfs zaterdag werd er een goede f 14 tot zelfs f 17 voor betaald, maar van makreel alleen kan. een trawler nu een maal geen reis maken. De vangsten zijn daar nu eenmaal te klein voor en de bij vangsten moeten de besomming goed ma ken. zodat de prijs een te grote hoofdrol gaat spelen, om niet droevig gestemd te worden over de gang van zaken tijdens de laatste helft van de afgelopen week. Waren de tongvangsten onder de kist schraal, zaterdag verschenen de eerste Sylt-kotters aan de markt, die gemiddeld een 1000 tot zelfs 2000 kilo aanbrachten en er een stevige prijs voor vingen: van een goede f 250 voor een kilo lappen tot eveneens een rijksdaalder voor de groot middel plus de enen en f 1.80 voor de slips. Er is vorige week bovendien veel tarbot aangevoerd en de weegtarbot schommelde rond de f 1,40 terwijl de tarbot II een f 1,30 haalde, hetgeen dan wel een prijsje was om eens aan voorraadvorming te gaan denken. Schol, althans „bovenkant-schol" bleef schraal en de prijzen zijn daar dus heel stevig gebleven. Zaterdag kocht de Brit ouder gewoonte ook weer de tweeën voor goede f 30.50 de kist terwijl de grovere kwaliteiten een f 1 meer maakten. Er<wordt graag en goed geld gegeven voor de Noord schollen, die rond de f 60,50 per kist halen. Vanmiddag is dan de haringvloot weer naar zee gegaan. De jacht op de Hollandse nieuwe is geopeno en mocht dan Vlagge tjesdag niet zo druk zijn geweest als an ders, het. zal voor de verse visaanvoer bepaald geen kwaad kunnen, dat vele log gers overschakelen op de haring, want het risico voor menige reder wordt nu kenne lijk kleiner. Met besommingen van f 12.000 voor een stoomtrawler en kolenrekeningen van f 10.000 zal er hier en daar wellicht een klein zuchtje van verlichting opgaan. Ieder jaar wordt in het Griekse plaatsje Arahova op de Parnassus een „race" ge houden voor de oudste inwoners van het dorp. Dit jaar waren er zes krasse inwoners, die in hun schilderachtige kledij het drie kilometer lange parcours liepen. De jongste van de deelnemers was 81! Winnaar werd de 84-jarige George Milionis, die we op deze foto in actie zien. Het was zaterdag voor de leden van de Evangelisch Lutherse gemeente Beverwijk en Omstreken een belangrijke dag. Het fraaie kerkje aan de Béanstraat was tot de laats-te plaats bezet met familie en be langstellenden, om getuige te zijn van de kerkelijke huwelijksinzegening van hun voorganger, ds. J. A. Roskam met mejuf frouw M. E. G. Meeuwsen. Zij werden naar hun plaatsen geleid door prof. dr. W. J. Kooiman, die ook de dienst leidde. Aan de hand Van een tekst uit de brief van de apostel Paulus aan Galatheeën gaf de heer Kooiman uitleg van de betekenis „het dragen van elkanders lasten". Want, „om als man en vrouw te leven valt u van daag niet zwaar, maar als voorganger van een gemeente heeft mèn het vaak heel zwaar". Na de liturgie zong de gemeente het eer ste vers van gezang 233, waarna de inze gening plaats vond. Staande zong de ge meente het jonge paar toe: „Dat 's Heren zegen op U daal. Uit handen van het kerkbestuur ontving het jonge paar een fraaie bijbel en met het zingen van lied 22 eindigde deze dienst. Het gemeentebestuur had zijn medele ven betuigd door het laten overhandigen van een enveloppe met inhoud. Na een lunch en een receptie in hotel Ter Burg vertrok het jonge paar weer naar zijn woonplaats, De Noostraat 142 te IJmuiden-Oost, waar het zeker nog vele bezoeken zal ontvangen. De gemeente, waar ds. Roskam werk zaam is strekt zich uit van Beverwijk tot en. met Driehuis. VEILINGBERICHT 21 mei Aardeien 90125; asperge 55145; spinazie 8.523; sla 6-16witlof 4667;. rabarber 514; raapstelen 810; radijs 710; bos wortelen 55; postelein 2b—'27;- bloemkool 49—88. Op Tweede Pinksterdag was er een vrij ruim aanbod op de Beverwijkse groente markt, waarvoor, ondanks de zondag, veel animo bestond. De spinazie liep in prijs op tot 24 cent per kilo, de aanvoer van natuursla wordt nu groter en de prijzen draaiden rond de 10 cent per krop. Er was voorts al een behoorlijk aanbod van glasaardbeien, waarvoor tot f 1.20 per doosje werd betaald. B. cn W. stellen de raad voor te besluiten tot het aangaan van een geldlening, groot 500.000 tegen de voorwaarden, opgeno men in een concept-overeenkomst, welke bij de stukken is gevoegd. DINSDAG 22 MEI IJMUIDEN Haringjagerij, 14 uur, Vissershaven, ver trek vloot. Thalia, 20 uur: „Altijd naar wens". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Vrouwenbond P.v.d.A., 20 uur: zaal Abelenstraat, verkiezingsavond. WOENSDAG 23 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 utir: „Altijd naar wens". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. V. U., gymnasium Velsen, 19.4520.45 uur cursus Spaans. VELSEN Raadhuis, 1012'üur, spreekuur wet houder van Sociale Zaken. ADVERTENTIE Niet voor niets vragen tienduizenden rokers speciaal naar Douwe Egberts DRUM SHAG, de bijzondere combinatie van mild en pittig, van net niet te licht en net niet te zwaar! de half zware shag Naar wij vernemen heeft de vaste com missie voor de visserij uit de Tweede Kamer der Staten-Generaal een voor de Nederlandse visserij zeer belangrijk ónder- werp in studie genomen1: de \yenselijkheid om een staatssecretaris voor de visserijen te benoemen.Tevens zal daarbij in beschou wing komen de wenselijkheid om enige veranderingen aan te brengen in het amb telijk bestel der visserijen op het niveau der overheidsbemoeiing met dit bedrijf. Wij hebben de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt over deze aangelegenheid enige vragen gesteld, maar de minister antwoordde, dat zijns inziens deze zaak zeker niet voor de komende kabinetsfor matie na de verkiezingen aan de orde zal komen. DINSDAG 22'MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis je aan de rivier". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De prai rie verdwijnt". Groctenbeurs, 20 uur: Vergadering Kolen handel. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 15—18 en 19—21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, dage lijks van 1718 uur. WOENSDAG 23 MEI Kennemer Theater, als Dinsdag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De on derwereld van Montmartre". K.S.A., 20 uur: St. Eloy. 't Centrum, 20 uur: Emigrantenvereniging. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 u.; jeugd van 1516 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 15—18 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. De arbeider van de Electro-technische afdeling bij Hoogovens W. A. S. uit IJmui- den, die vrijdagmorgen in verband met werkzaamheden bij de ruwijzergietrhachine een pot met teer wilde verplaatsen, heeft hierbij vrij ernstige brandwonden opge lopen, doordat de pot omviel. Hij is ter behandeling naar het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Het schoolkorfbaltoernooi te Velsen bracht de Theo Thijésenschool een dubbel succes, want de finale, die a.s. woensdag wordt ge speeld wordt gevormd door het eerste en tweede twaalftal. Tot de verliezersfinale drongen door de Kohnstamschool en de Jan Ligthartschool. Vele wedstrijden hadden een zeer span nend verloop, want niet minder dan 5 moe ten door strafworpen worden beslist. De uit slagen waren: Kohnstamschool—Ossendorpschool 4-5; Clara Stem I—St. Adalbert 1-4; Prof. v. d. LeeuwTheo Thijssen I 1-4; Adolf van Nas sauMoerberg 0-0 (A. v. Nassau wint); Bre- derode II—Clara Stern II 0-0 (Cl. Stern wint); Brederode I—Jan Ligthart 0-0 (Brederode wint); Theo Thijssen IIBrederode III 0-0 (Theo Thijssen wint). Winnaarsronden: OssendorpschoolSt. Adelbert 0-2; Theo Thijssen IAdolf v. Nas sau 2-1; Clara Stern IIBrederode I 0-0 (Cl. Stern wint); St. AdelbertTheo Thijssen I 0-1; Clara St.ern IITheo Thijssen II 0-1. Verliezersronden: KohnstamschoolClara Stern I 3-1; Prof. v. d. LeeuwMoerberg 0-2; Brederode IIJan Ligthart 0-3; Kohnstam schoolMoerberg 0-0 (Kohnstamschool wint); Jan LigthartBrederode III 5-0. Visafslag Urk. Vrijdag werd door 75 vaartuigen op Urk aangevoerd: 6209 pond kuilpaling. prijs f 0.80f 1,20; 1261 pond lijn- aal, prijs f 1.37f 1.74 per pond en 1176 bak nest, prijs f2,45 per bak van 37 li kg. Op zondag 27 mei worden de eerste pro motiewedstrijden gespeeld door de vier derde klas kampioenen der KNVB. Het zijn de clubs JSV Jutphaas, *KW Krommenie, TOG Amsterdam en Wijk aan Zee. Het programma is als volgt samenge steld: 27 mei: TOG—KW, JSV—Wijk aan Zee; 3 Juni: KWJSV, Wijk aan Zee TOG, 10 juni: TOG—JSV en KW—Wijk een Zee. De tweede helft wordt nader vastgesteld. Na een langdurige ziekte is maandag morgen te zijnen huize aan de Wijker- straatweg overleden de heer P. W. van Amersfoort, die in Velsen-Noord een be kende persoonlijkheid was. De verscheidené heeft behalve' in het kerkelijke leven in het openbare leven een groot aandeel gehad. Hij was voorzit ter van het R.-K. Collectantencollege van St. Joseph en voorheen ook voorzitter van de Algemene Nederlandse Kappersbond, af deling Beverwijk en omstreken. Voor de inwoners van Velsen-Noord ge noot de heer Van Amersfoort grote bekend heid als jarenlang toegewijd bestuurslid van de Oranjevereniging „Velsen-Noord". De verscheidene bereikte de leeftijd van bijna 56 jaar. PAL VU BESLUIT HET SEIZOEN MET „ANNA LUCASTA" De arbeiderstoneelvereniging „PALVU" besluit dit seizoen met drie opvoeringen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan van „Anna Lucasta", toneelspel in drie bedrijven door Philip Jordan. Deze worden gegeven zaterdag 26 mei, donder dag 31 mei en zaterdag 2 juni. De regie is weer in handen van Jan Velzeboer. De wolf uit het bekende spreekwoord is in het toneelspel door Evadne Price en Ken Attiwill de voormalige inbreker Charley Hopkins, die zich al een tiental jaren niet meer met het „kraken" van brandkasten wenst bezig te houden. Hij heeft zich uit de onderwereld teruggetrokken en drijft thans een cafeetje, dat hem een redelijk bestaan oplevert met het vooruitzicht, bin nen afzienbare tijd met zijn zoon Bill naar Australië te kunnen emigreren. Maar voor dit ideaal verwezenlijkt is heeft het nood lot bijna toegeslagen in de persoon van zijn vroegere diefjesmaat De Duke, die zojuist uit de gevangenis ontslagen, in de mening verkeert dat Charley hem vroeger heeft „verlinkt". Hij is bezeten door wraak gevoelens en meent Charley niet beter te kunnen treffen dan door een inbraak te enscèneren, waarbij zijn zoon bijna zo goed als zeker in handen van de politie zal moeten vallen. Wanneer dit plan mislukt, mede door Charley's schrander ingrijpen, komt het toeval De Duke te hulp doordat een samenloop van omstandigheden Char ley als de dader aanwijst van een moord, die door De Duke zelf met grote koel bloedigheid op zijn versmade vriendin Estelle bedreven wordt. En bijna zou deze wraakoefening met Charley's dood aan de galg zijn bekroond, wanneer niet inspec teur Marsh, wiens leven vroeger eens door de voormalige inbreker werd gered, de on schuld van Charley op het laatste ogenblik had kunnen aantonen. Deze nuchteré samenvatting van de in houd is te onvolledig om een juiste indruk te geven van de manier, waarop de beide auteurs zonder een enkele inzinking een reeks uitermate boeiende taferelen tot een sterk speelstuk hebben samengevat. Met een soms keiharde dialoog en een mar kante typering der verschillende figuren hebben zij een gangstersmilieu getekend, dat aan de beste Amerikaanse genrefilms herinnert. Het moet daarom oprecht wor den betreurd dat „Kunst Na Arbeid", welke vereniging onder leiding van haar nieuwe regisseur Willem van der Veer met „Stad huis op stelten" zblk een voortreffelijke beurt heeft gemaakt, door eigen noncha lance thans dit seizoenbesluit in het Ken nemer theater bijna bedorven heeft. Zeker de helft van de rolbezetting werd gehandi capt door een onverantwoordelijk gebrek aan tekstkennis, waardoor hiaten in de handeling ontstonden, die een dergelijk speelstuk allerminst verdragen kan. Dub bel te betreuren was dat, omdat de regis seur kennelijk zulk een prachtige typerin gen had voorbereid. Zo gaf L. van der Meij de voormalige gangster Charley Hopkins een uitstekende inzet, welke knappe ka rakterisering hij door zijn onvoldoende rol- kennis helaas niet heeft kunnen volhouden. Dit geldt in gelijke mate voor F. van Ton geren als de gedegenereerde Harry, die zelf de oorzaak was dat hij niet de glans rol van de avond speelde. Onvoldoende waren ook De Duke en Bill, zodat van de heren eigenlijk alleen H. Luster als inspec teur Marsh in de juiste mate heeft'kunnen bevredigen. Gelukkig wensten de dames niet in deze misère te delen; zo was mevrouw D. Schoenmaker een pittige barhoudster, steeds actief en ad rem, die hierdoor enige kostelijke tafereeltjes voor haar rekening nam. Mevrouw B. Wester was eveneens een uitstekende Estelle, die zich vlot over het toneel wist te bewegen en dikwijls voor de vaart in de opvoering zorgde, welke deze over het algemeen zo node moest ontb ren. Daarnaast was ook me vrouw E. van der Mey nog een sensitieve Cutie. Het grote succes bij het publiek is dus ditmaal geheel aan de dames te dan ken geweest en aan de voortreffelijke kwaliteiten van het stuk, dat ik gaarne nog eens gespeeld zou willen zien door een vereniging, waarvan niet de helft der leden zich heeft onttrokken aan hun plicht tot gedegen rolkehnis. JAN VAN DAM Op zaterdag.kwamen in IJmuiden binnen: Aardenburgh van Rotterdam. Oldambt van Kalmar. Theseus van Rotterdam. Norinda en de Ulla tarug uit zee. Saint Maire Eglisé van Hamburg. Asloch van Goole. Tjoba van Char- lestown. Zuiderkruis van Southampton. Her mann Blumme van Gamleby. Molotov van Riga. Ganimedes van Antwerpen. Ranö van Stockholm. Holdemase van Goole. Wika van Colchester. Koningswaard van de Noordzee. Bele van Sundsvall, Boschfontein van Ant werpen. Delfzijl van de Noordzee. Op zondag kwarhmen binnen: Morbiham van Le Havre. IJstroom van Plymouth. Va nessa van Port Talbot. Algarve van Swan sea. Hector van Rotterdam. Surna van Rot terdam. Niedersheim van Köping. Amstel- stroom van Hull. Lariks van Swansea. Tony van Harlingen. Margriet L van Londen. Hol- landia van Gothenburg. Gooiland van Ham burg. Maria van Ronneby. Lingestroom van Londen. Beninkust van Hamburg. Spaarne- stroom van Fowey. Congo van Hamburg. Ardeas van Hamburg. Ilos van Gothenburg. Hast V van Swansea. Marie Sophie van Diep pe. Ambassador van Philadelphia. Julia Anna van Karlstadt. Heriot van Grangemouth. Ka- lena van Las Palmas. Netherland Coast van Newcastle. Wittekind van Karlstadt. Helga Wehr van Aarhus. Ulla DSnielsen van Port Talbot. Op zaterdag zijn vertrokken: Whitby Abby naar Rotterdam. Schie naar Rotterdam. Wi- bold Böhmer naar Rotterdam. Draco naar Bordeaux. Cnosa naar Hampton Roads. Psyche naar Caen. Roelf naar Kopenhagen. Boraes naar Kopenhagen. Haulerwijk naar Hampton Roads. Medon naar Port Said. Dal las City naar Hamburg. Theseus naar Bre men. Berwick naar Oslo. Bullfinch naar Lon den. Oceaan naar Gothenburg. Aerdenburg, naar Stockholm, Draco naar Stavanger. Nestor naar Madeira. Delfzijl naar Aarhus. Kornida naar Antwerpen. Êemstroom naar Leith. Kondor naar Rotterdam. Kathe Gram- mersdorf naar West Indië. Westerdok naar Londen. Harö naar Malmö. Op zondag zijn vertrokken: Teespool naar Hampton Roads. Holdernc.se naar Bremen. Ulla naar Vestervick. Atlantic naar Bremen. Mosel naar Stockholm. Berkelstroom naar Londen. Zaanstroom naar Huil. Rijnstroom naar Londen. Willy naar Tynemouth. Phi- letas naar Hamburg. Op maandag kwamen binnen: Samba van Rotterdam. Saxen van Otterbacken. Deo Fa- vente van Aarhus. Kathe Hinz van Otter backen. June van Tygnemouth. Mies van Newport. Falcon van Londen. 'Alja Van Fowey. Grebbestroom vain Liverpool. Iberia van Ponton. Manto van Kopenhagen. Lireco van Norrköping. Barok van Halden. Spurt van Swansea. Schleswig Holstein van Port Talbot. Dubhe van Skogall. Afina van Karl stadt. Trito van Dublin. Klaus Toromsky v. Norrköping. Glangula van Liverpool. Anna Elisabeth van Londen. Sigvard van Helsing- borg. Op maandag zijn vertrokken: Bierum naar Skagerham. Angolakust naar Antwerpen. Netherlands Coast naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9