Hoe de duiven tijdens de Pinksterdagen vlogen Internationale ontmoeting tussen Velsense IEV-ers en Westfalianen voHfaéifke. „Overlopen van personeel is niet meer dan billijk" Hoogoven-lokaliteiten voor cursussen theoretisch nijverheidsonderwijs Agenda voor Velsen THALIA Antwoord op de vishandel Vluchten van St Quentin en St Ghislain Beverwijk kon er geen ruimte meer voor vinden Old Clothes New Nederlandse winst bij de voetballers, maar bij tafeltennis zegevierden de gasten Berisping voor schipper van „Vrouw Lena" HD. 184 sloeg wrak door zijn schuld Zeevisgroothandel keert 3 percent uit KENT U DAT GEVOEL van heerlijk uitrusten? Bij de papierfabriek begint de houtcampagne VISKNECHTEN WORDEN VISLOSSER Grond voor loodgieters werkplaats Handenarbeid op zolder van het gymnasium Na principebesluit van de raad „Abraham" VL. 77 voor reparatie naar Aberdeen DRY CLEANING ONLY ^het „De Luchtpost" vloog uit St .Ghislain Goede prestatie van Rooswijk-honkballers Jan Oosterman verbeterde 1500 m. clubrecord Zaterdag onthulling Beeldhouwwerk in Gijzenveltplantsoen Scheepvaart WOENSDAG 23 MEI 1956 De door de R.K. Sportvereniging „IEV" al wekenlang verwachte komst van de Duit se sportvereniging „Westfalia" uit Hamm (bij Essen) werd zaterdagavond werkelijk heid, toen de dertig Duitse gasten, die wegens een oponthoud van anderhalf uur aan de grens in plaats van om acht uur pas om tien uur arriveerden en de pleegouders eindelijk met hun tijdelijke gasten kennis konden maken. Dit geschiedde in het St. Josephhuis, waar de wachttijd was bekort met een gezellig onderonsje. Toen de bus, waarmede het gezelschap reisde arriveerde, ging er hartelijk gejuich op, waarna de vermoeide reizigers werden onthaald op een verversing. Namens „IEV" zijn de gasten begroet door de heer J. J. Winkel, die wegens het verlate uur een kort welkomst woord' sprak en het prettig vond thans de langverbeide sportuitwisseling tussen Westfalia en IEV werkelijkheid te kunnen maken. Hij knoop te daaraan vast het programma voor de Pinksterdagen. Ook de algemeen voorzitter van IEV, de heer H. J. v. d. Ham, hoopte, dat de gasten enige prettige dagen zouden doorbrengen. Zondagmiddag hebben de Duitse gasten een autotocht door het zuidelijke Kenne- m er land gemaakt, waarbij het strand in IJmuiden werd bezocht. Dit alles kreeg bij de gasten, van wie de meesten nog nimmer de zee hebben gezien en zeker 'geen pieren, zoals in IJmuiden, de meest intense be langstelling. Speciaal ook de kleurige bol lenvelden hadden grote bewondering. De maandagmiddag werd beheerst door de sport. Voorafgegaan door de altijd actie ve R.-K. Harmonie „St. Caecilia" ging een stoet van jeu-gdige voetballers, hand'bal- sters en de -gymnastiefafdeling naar „Roos- wijik", waar een zeer grote publieke be langstelling was. Een jeugdhandhal- en een jeugdvoetbal wedstrijd kortten het wachten voor de in ternationale voetbalwedstrijd IEVWest falia, geleid door de Belgische scheidsrech ter Dobbelaer„ Na het spelen van de beide volksliederen en een toespraak tot de gasten door de heer G. N. Oorthuis, waarbij een „molen" als souvenir werd aangeboden, begon IEV de aftrap. De wedstrijd De Duitse gasten namen direct het initia tief, doch konden niet verder komen dan de verdedigers van IEV. De thuisclub bleek echter technisch beter. De gasten voorkwa men met fel spel doelpunten, waarbij de doelman uitstekend werk verrrichtte. Pas na 28 minuten had H. de Reus succes, toen hij twee verdedigers passeerde (10). Wel oefende IEV druk uit, maar de doelman van Westfalia keerde ieder schot, totdat na 40 minuten een fout in de verdediging noodlottig werd en Buur scoorde (20). Via de voet van een verdediger doelpuntte J. Duin kort daarna opnieuw (30). Na de hervatting probeerde Westfalia de achterstand met aggressief spel in te lopen. De IEV-verdediging belette echter een gevaarlijke doorstoot en het was H. de Reus, die na een kwartier onhoudbaar het vierde IEV-doelpunt maakt. Nu opereerde IEV wat rustiger, maar ondanks herhaalde pogingen van de gasten om te doelpunten, bleef de stand ongewijzigd. In de tafeltenniswedstrijd DOKOWest falia zegevierden de Duitse gasten met 1-3—7. Prettige afscheidsavond In het gemeentelijk ontspannnigslokaal aan de Van Diepenstraat is maandagavond op hartelijke wijze het korte bezoek ge ëindigd met een gezellige bijeenkomst, waarvoor behalve de gasten uiteraard ook de pleegouders en vele familieleden geno digd waren. Bij het begin van het samenzijn sprak de leider van DJK „Westfalia" woorden van warme erkentelijkheid aan het adres van IEV. De heer Karl Brüker zei verheugd te zijn aan de uitnodiging van de sportuitwis seling gevolg te hebben gegeven en met de Noord-Veisenaren te hebben mogen ken nismaken, waardoor allerlei vriendschaps banden zijn gelegd. Hij vond het prettig, ^at de IEV-voetballers hebben gewonnen Raad voor de Scheepvaart De Raad voor de Scheepvaart heeft schriftelijk uitspraak doende, schipper W. L. G. van „De Vrouw Lena" (H.D. 184), wiens schip op 1 februari bij het verlaten van de Scheveningse haven tegen het Zui- derhoofd is gevaren en wrak is geslagen, gestraft met het uitspreken van een beris ping (de schipper is niet gediplomeerd). De grootste fout van de schipper is, aldus het oordeel van de raad, zijn besluit om te vertrekken op een moment dat er voor zijn schip te weinig water in de vaargeul stond. Hij zegt wel dat hij tevoren naar de mogelijkheid om te varen heeft geïnfor meerd bij een visser, maar hij heeft geen aandacht besteed aan de officiële aankon digingen van de waterdiepte door de sema foon Hoewel het voor een ervaren schipper toch nog wel mogelijk is de haven uit te varen bij genoemde ongunstige omstandig heden, is betrokkene daarin niet geslaagd meende de raad. Hij had moeten zorgen precies in het midden van de vaargeul te blijven; betrokkene heeft echter deze voor zorgsmaatregelen nagelaten. Door zijn fou ten in beleid in navigatie heeft betrokkene zijn medeopvarenden aan levensgevaar blootgesteld en is hij medeschuldig aan het verlies van zijn schip, aldus het oordeel van de Raad voor de Scheepvaart. In een rondschrijven aan de leden heeft de Nederlandse Zeevisgroothandelvereni- ging v.h IJmuider Vishandel Vereniging te IJmuiden de leden geadviseerd een uitke ring ineens ter grootte van drie percent over 1955 aan hun werknemers (het vaste vishandel personeel) te doen. Over de door de werknemers organisatie gevraagde drie percent verruiming van de vakantiebepa lingen dit is vier percent vakantietoeslag en drie extra snipperdagen en een loons verhoging van maximaal 6 percent wordt op donderdag 24 mei nog een bestuurs- of ledenvergadering van de Nederlandse Zee visgroothandel Vereniging gehouden. De vereniging heeft haar leden geadviseerd om aan het vaste personeel, indien dat nog mogelijk was, Zaterdag j.l. de drie percent van het vaste loon over 1955 uit te keren. en de Westfalia-tafeltennissers de eer mee namen. Vooral dankte hij namens zijin reis genoten de pleegouders voor de vriende lijke ontvangst en de uitstekende verzor ging. Als herinnering schonk hij IEV een fraai bord van de DJK „Westfalia", dat door de heer W. Vermey in ontvangst werd geno men. De IEV-voorzitter sloot zich aan bij de woorden van dank van de Duitse club leider aan de heer J. J. Winkel, die voor deze sportuitwisseling de contacten heeft gelegd en hij beloofde aan de uitnodiging van „Westfalia" gehoor te geven met IEV in 1957 naar Hamm te komen. Vervolgens vond de huldiging plaats van de kampioensploeg IEV 4 door de heer Vermey, die als aandenken een nieuw in signe schonk. De avond werd doorgebracht met spel en kienen. Voor het muzikale gedeelte zorg den mevr. Lieuwes, die aan de piano de kunstfluiter P. Adrichem begeleidde en een van de gasten, welke echte Duitse melo- dien ontlokte aan zijn goed bespeelde ac cordeon. Vanmorgen zijn de Duitse gasten terug gekeerd naar Hamm via Amsterdam, dat nog gauw even met een bezoek werd ver eerd. ADVERTENTIE' Onze beddenafdeling heeft de ideale matras die U dat vorstelijke gevoel óók geeft. _T., -. Vraag er eens naar bij WONINGINRICHTING BEVERWIJK specialisten sinds jaren! De nieuwe houtcampagne voor de papier fabriek Van Gelder Zonen N.V. is dinsdag morgen om acht uur begonnen met de aankomst van het eerste zeeschip uit Fin land, het Duitse s.s. „Harald Ottens", dat met een aanvoer van 586 vadem papierhout uit Mantyluoto het seizoen heeft geopend. Nu het eerste schip door de sluis is mag verwacht worden, dat er spoedig een regel matige aanvoer van papierhout zal geschie den. Enige visknechten te IJmuiden schrijven ons: In uw editie van 15 dezer verscheen een ingezonden artikel van een „Bekende IJmui- den-se zeevisgroothandelaar", die zijn ontevredenheid uitsprak over het feit, dat de markt ter gelegenheid van Koninginnedag niet gesloten was. Wij als visknechten kun nen hierop onmiddellijk een antwoord geven: de vishandelaren hebben dit zélf in han den. Negentig percent is aangesloten bij de vishandelverenigingen. Wanneer bijvoor beeld de leden van de Stichting IJmuider Visverwerking besluiten om op een Natio nale feestdag geen vis te kopen, is het probleem reeds opgelost. Want dan zal geen reder het in zijn hoofd halen om een schip te laten lossen. Het belonen van de arbeid op een na tionale feestdag als zopdagsarbeid is in het geheel niet ongewoon, Alle bedrijven doen dit, zou de vishal hierop een uitzondering maken? En dan het snelle werken en de vele rijksdaalders, die hiervoor extra worden betaald aan de visknecht. Deze bewering houdt geen steek. Als je de gehele dag ach ter een steekwagen hebt gelopen of in de exportvis hebt gewerkt en je warme maal tijd daardoor thuis koud is geworden, om dat de vis weg moet (waarbij dan nog een „natte rug" komt vanwege de grote in spanning), dan wordt er 's avonds één of twee uur extra gegeven. Maar dat is nog lang geen f 5 per uur! Al vergeten? Het overlopen van het personeel naar de vislosregeling. Dit is niet meer dan billijk. De Stichting IJmuider Visverwerking is waarschijnlijk alweer vergeten, dat zij 29 februari 1956 besloot om alle visknechten van de A-lijst te ontslaan. Een maatregel, die echter dank zij het eensgezinde verzet van" de visknechten onder leiding van hun vakbonden werd verhinderd. Is het dan een wonder te noemen, wanneer de vis knechten een gelegenheid om zich te ver beteren onmiddellijk aangrijpen. Valstrik Tot slot spreekt de geachte bekende zeevisgroothandelaar over lonen van f 200 per week.-...! Wij willen hem vragen: „Kunt u ons niet in vaste dienst nemen voor de helft?"' Meer willen wij hierover niet zeggen. Ook spreekt de geachte zeevisgroothan delaar over een blunder van de reders: het wegzuigen van de visknechten naar de vis losregeling. Wij geloven niet in deze blun der. De vis is nog altijd gekocht en ook nog De firma A. M. Oostendorp en Zn. te Amsterdam heeft de gemeente Velsen ver zocht aan haar te verkopen, ten behoeve van de bouw van een loodgie-terswerk- plaats, een perceel grond, ter oppervlakte van ongeveer 375 m2, liggende nabij de Kerkweg te Santpoort. Ingevolge het uitbreidingsplan Sant poort-Noord (plan A) is de grond bestemd' voor het stichten van verzorgende bedrij ven, zodat er uit dien hoofde geen bezwaar bestaat tegen inwilliging van het verzoek. De prijs voor deze grond is bepaald op 9.50 per m2. Verzoekster heeft met deze prijs ingestemd, terwijl het Prijzenbureau voor Onroerende Zaken te Haarlem daar aan zijn goedkeuring heeft gehecht. Ten behoeve van de a-an het avondlyceum „IJmond" verbonden onderwijzersopleiding is voor het vak handenarbeid een werk lokaal nodig. Dit lokaal is dan tevens te gebruiken door leerlingen van het gymna sium „Felisenuim", die facultatief het on derwijs in handenarbeid willen volgen. Voor deze leerlingen is dit een juiste af wisseling bij hun studie. B. en W. van Vel sen achten het mogelijk de torenkamer van het gymnasium na enige voorzieningen, tot handenarbeidlokaal te bestemmen. De kosten van een en ander worden ge raamd op 1550,en het college stelt de raad voor een krediet tot dit bedrag voor het bovenomschreven doel beschikbaar te stellen en hiertoe het besluit te nemen tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1956. altijd verwerkt en er zijn altijd visknech ten na verloop van jaren vislosser gewor den. Overigens zijn, wij van mening, dat het „onzinnige geschrijf" over lonen van f 200 in de week als een valstrik is bedoeld voor het niet uitbetalen van de 3 percent over 1955 en de toegestane loonsverhoging van 6 percent. Zondag vlogen de vogels van de leden der postduivenvereniging de „Snelvlieger" van St. Ghislain-Hornu af, over een afstand van ongeveer 230 km. Om 7.20 uur werden de dui ven bij kalme noordwestelijke wind in vrij heid gesteld. De snelste vogel meldde zich om 10.15.28 uur bij W. Remmers. Op de drie honderd duiven een uitstekende prestatie. De voorlopige uitslag is als volgt: Remmers 1, 4; F. de Boer 2, 31, 33, 53; Schreuder 3, 19; A. J. Waal 5, 10, 38, 39; L. Otte 6, 35, 40; v. Breemen 7, 19, 34, 46; E. Reker 8, 17, 20, 47; A. Schotvanger 9, 21, 32, 55, 56; H. J. Broek 11, 15, 26; Schaap 12, 24; Pieterse 13, 23; A. Glas 14, 58; J. Koorn jr. 16, 18, 52; E. de Boer 22; K. Inia 25, 36, 37, 45, 60; S. Voet 27, 35, 59; G. Glas 28, 51, 54; H. v. d. Wiele 29, v. d. Kamme 30; O. Wezelman 41, 44, J. v. Opbergen 42, 50; v. d. Zwet 43, E. Sloot 48; Schelvis 49; A. J. Hartenhof 57. „Oranje Nassau" Met 275 duiven heeft ook de postduiven vereniging „Oranje Nassau" de strijd aange bonden Deze vogels werden om 8.20 uur ge lost en als eerste meldde zich een duif van J de Waard om 10.13.21 uur. De verdere uitslag luidt als volgt: J. de Waard 1; Joh Broek 2, 15, 25, 27, 29, 34; I. Kraayenoord 3, 41; P. v. Dongen 4; A. Apeldoorn 5; K. Dekker 6, 28; A. Gravema- ker 7, 22, 30, 37, 38; K. Klepper 8. 21; B. Vis ser 9, 23, 40, 46, 47, 54; H. J. Belfroid 10, 19, 26; J. Wijker 11, 12, 32, 36, 42; S. v. Leeuwen 13; C. D. Geyteman 14, 18, 33, 50; J. Clots 16, 17; H. Exalto 20, 35, 43; Chr. Prins 24; C. Zwanenburg 31, 49; J. v. Sikkeleris 39, 44, 52; Joh. Jansen 45, 48; P. Visser 51; J. Boekweg 53, 55; A. Bannink 56. „De IJmonden" De duiven van „de IJmonden" zaterdag vliegers, kwamen van St. Quentin, over een afstand van 306 km Gelost met een harde noordwestelijke wind om 10 uur kwam de eerste duif om 15.27 uur op het hok terug. De laatste prijsduif meldde zich om 15.52 uur. De voorlopige uitslag is als volgt: Suurmond 1, 2, 13, 15, 19; Middelkoop 3, 18; Visser 4, 6, 8, 9, 12, 14, 16, 17; Hoekstra- Bekker 5; v. Keelen-Beverwijk 7, 20; Van Straten 10 en 22; Koffeman 11; Schriever 21; v. Veelen-IJmuiden 23. Volgende week is de laatste Vit-vlucht van Quievrain af. Vrijdagavond gaat men in- korven. Atoomduiven Van de postduivenhoudersvereniging „De Atoom", die zondag met 134 vogels heeft deelgenomen aan de wedvlucht van St. Ghis lain af over een afstand van 232 km, is de heer M van 't Hof op deze derde vlucht met zijn duif tevens voor de derde maal eerste prijswinnaar. De vogels, die 's morgens om acht uur werden gelost tijdens zuidwesten wind had den een snelle vlucht. De eerste prijsduif kwam binnen om 10.16.41 uur; de laatste prijsduif arriveerde 10.27.33 uur. De uitslag werd: M. v. 't Hof 1, 7; A. Kat 2, 11, 23, 25; L. Veldt 3; A. F. Roos 4, 24; Ph. F. Martinius 5, 6, 19, 20, 26; W. A. Schouten 8, 16, 27; P. v. d. Wiele 9, 10, 15, 21; C. P. v. d. Borre 12; J. Schoo 13; J. Stijnman 14, 22; A. Jongbloed 17 en L. E. A. Sloot 18. „Reisduif" De Beverwijkse postduivenhoudersvereni ging „De Reisduif" nam zondag met 453 dui ven deel aan de wedvlucht van St. Ghislain, een afstand van 234 km De lossing geschied de om 7.20 uur en de eerste duif werd om 10.10 uur geklokt; de laatste deed er zeven tien minuten langer over. De uitslagen wa ren: R.' Wëstraté 1, 27, 41. 67, 71, 80; P. v. d. Outenaar 2, 31, 81, 90; J. Schipper 3, 6, 11, 12, In de raadsvergadering van 20 maart 1956 werd in handen van B. en W. om advies gesteld een verzoek van de „Onderwijsstichting Hoogovens" om ingevolge artikel 25, het zesde, juncto het tweede lid der Nijverheidsonderwijswet, de oprichting en in standhouding nodig te oordelen van cursussen voor theoretisch nijverheidsonderwijs, algemeen vormend onderwijs en opleiding monteur. Betreffende dit verzoek delen B. en W. de raad nu mee: De cursussen worden tot heden door de gemeente Beverwijk inge volge de bepalingen van de Nijverheidson derwijswet in stand gehouden en worden gegeven in leslokalen van die gemeente. Daar het aantal leerlingen van deze cur sussen toeneemt, wordt het gebrek aan schoolruimte steeds nijpender, terwijl ook de outillage van de lokaliteiten welke de gemeente Beverwijk beschikbaar kan stel len, onvoldoende moet worden geacht voor het geven van het onderhavige onderwijs. De „Onderwijsstichting Hoogovens" nu is in het leven geroepen om tot een nieuwe organisatie van dit onderwijs te kunnen geraken. Met ingang van 1 januari 1957 zal gebruik kunnen worden gemaakt van door de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. nieuw te bouwen lokaliteiten, terwijl de genoemde stichting het bestuur over de cursussen zal uitoefenen. De Vlaardïngse stoomtrawler „Abraham" VL 77 van de N.V. van Toor's Stoomvisse- rijmaatschappij is maandagmorgen onder stoom gegaan naar de Engelse havenplaats Aberdeen. Tijdens de visserij is de dekstoel van de mast naar beneden gekomen, zodat het werk moest worden gestaakt. Er zijn aan boord geen ongelukken gebeurd. De „Abraham", die onder bevel van schipper C. Aland staat, zou vanmorgen in Aber deen aankomen en dan tevens de 225 kisten vis lossen. Openbare Werken Velsen mag uitbreiden Door Gedeputeerde Staten van Noord- holland is bij besluit van 25 april 1956 in gevolge de hinderwet vergunning verleend aan de gemeente Velsen tot het uitbreiden van de timmerwerkplaats van het bedrijf Openbare Werken door het bijplaatsen van 7 werktuigen en 7 elektromotoren in het perceel Velserduinweg 129 te IJmuiden (Oost). Van het perron gevallen Een 23-jari'ge dame is, toen zij probeerde de trein van half acht in de ochtend van zaterdag nog te halen, in haar haast van het perron van het station Velsen IJmui- den-Oost gevallen en daarbij zo ongelukkig terecht gekomen, dat zij per auto naar huis moest worden gebracht. In hoofdzaak zullen de jongens, werk zaam bij de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken N.V. en de bij haar aangesloten bedrijven, het bovenbedoelde onderwijs volgen, doch het ligt in de be doeling ook leerlingen toe te laten, die bij andere industrieën werkzaam zijn. Verscheidene organisaties van werkne mers ondersteunen het verzoek van de „Onderwijsstichting Hoogovens". Om van het rijk subsidie te kunnen ont vangen moet de oprichting en instandhou ding van de cursussen door de Kroon worden goedgekeurd en deze goedkeuring kan eerst worden verkregen nadat de ge meenteraad een en ander heeft nodig ge oordeeld. Gelet op het grote belang, hetwelk de industrie heeft bij goed geschoold personeel stellen B. en W. de raad voor te verklaren dat de raad de oprichting en instandhou ding van de bovenvermelde onder bestuur van de „Onderwijsstichting Hoogovens" staande cursussen nodig oordeelt. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4886 WOENSDAG 23 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Altijd naar wens". Rex. Geen opgave. Pieter Vermeulen museum. Cultureel ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. V.U., Gymnasium Velsen, 19.4520.45 uur: Cursus Spaans. DONDERDAG 24 MEI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Achter gesloten gor dijnen". Rex. Geen opgave. Pieter Vermeulen museum. Als woensdag Kinderkoor „De Goede Herder", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw: Concert. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Werken. 43; A. Six 4, 65; C. Westrate 5, 7, 33; C. Cas- tricum 8, 13, 40, 47, 49, 53, 70; P. H. van Min nen 9, 23, 48, 56; L. H. Kneppers 10, 18, 35, 64,78; A. Gravenmaker 14, 19, 32, 58; D. Stie- mer 15, 29, 68, 73, 75; P. Luyt 16, 42, 59, 66; J. Demmers 17 en 34; H. Beentjes 20, 37, 57; P. v. Vuuren 21, 83, 89; C. Hoeks 22, 61, 84; M. Minneboo 24, 46; S. v. d. Kolk.25, 54; P. Dekker 26, 55, 63; S. Zoet 28, 51, 76; D. V. d. Bend 30; H. Gaasenbeek 36, 88; G. Grapen- daal 38, 60; T. Loogen 39, 69, 74; G. v. d. Win den 44, 52; H. Hübers 45, 62, 72; C. G. J. Dekker 50. 82; W. Tuyn 77; G. Visser 85; J. Luntz 87; C. Verschuren 91. „Ons Genoegen" De Beverwijkse duiven van „Ons Genoe gen" vlogen eveneens van St. Ghislain, 239 km. Van de 195 duiven die om 7.20 werden gelost was de eerste om 10.14 uur binnen; de laatste prijsduif om 10.30 uur. De uitslag was: W. v. Wijk 1, 7, 10, 17, 34, 39; H. Exalto 2, 35, 36; J. Scheffers 3; W. Rijnders 4, 9, 22; C. v. Gellekom 5, 14; F. Blommaerts 6, 12; T. C. Vos 8, 15, 18; A. v Son 11; Schelvis 13, 19, 31; D. Stappers 16; mevr. Alders 20; J. Kramers 21; J. Eelzing 23; mej. v. Loon 24; J. Butter 25; F. Hendriks 26. 27; A. Kuilman 28; Traa- Bruins 29, 32, 33; B. de Smet 37; R. Zoontjes 38. „De Vredesduif" De duiven van de Heemskerkse vereniging „De vredesduif" kwamen eveneens van St. Ghislain, 237 km De lossing was om 7.20 uur en de eerstaankomende duif kwam om 10.?1.19 uur binnen; de laatste duif om 10.33.47 uur. De uitslagen waren: A. J. Bruins 1 en 19; J. Beentjes 2, 5, 7; J. Castricum 3 en 24; J. van Stralen 4, 32, 37; J. Koper 6, 16, 36; P. Lotterman 8, 13, 34, 35; P. v. d. Loos 9, 15; C. Baltus 10; J. Winter 11, 23; J. Pirovano 25; G. Putker 27; J. Huisman 28; J. Peekei 29; Ch. Bey 30; C. v. Vlaanderen 31; J. v. Stralen 32, 37; A. Cassee 33. ADVERTENTIE theater met de heste films DONDERDAG A.S. 8 uur in één speciale voorstelling Het realistische en felbewogen zedendrama ACHTER GESLOTEN GORDIJNEN Wat nog nooit werd openbaar gemaakt wordt vertoond in dit wereldsucces Een waar verhaal in de ware omgeving! Toegang boven 18 jaar. Zondag hebben de Castricumse duiven gevlogen van St. Ghislain, een afstand van ongeveer 242 km. In totaal waren er 181 duiven. Nummer 1 was J. Zentveld 10.220 57, 2. W. H. Piepers 10.24.11; 3. P. Ver donk 10.24.46; 4. N. Bakker 10.25.24; 5. J. Lust 10.25.48; 6. J. A. Beentjes 10.26.39; 7. J. W. HoutenbosA. Vonk 10.27.08; 8. B. Heistek 10.28.02; 9. G. N. Aardenburg 10. 28.14; 10. B. W. Bettink 10.29.30; 11. G. F. Tromp 10.29.49; 12. D. Lochies 10.30.15; 13, J. A. Steenman 10.32.44; 14. H. Jaspers 10.34.35; 15. H. Sanders' 10.35.56; 16. P. Kappers 10.36.31; 17. C. H. v. d. Berg 10. 36.58; 18. A. Metselaar 10.37.38; 19. A. J. Buter 10.37.48; 20. N. Jonker 10.39.42. 21. N. Hollenberg 10.40.39. 22. J. Roskam 10.42.21. Door zege op Neptunus opnieuw aan de top De negen van de honkbalvereniging „Rooswijk", die de eerste twee gespeelde wedstrijden voor de competitie in de over gangsklasse A in overwinningen omzetten, hebben zich in de thuiswedstrijd op „Wa tervliet" tegen Neptunus I uit Rotterdam opnieuw met een zege aan de kop van de ranglijst geplaatst. Rooswijk I speelde met werper C. Honig als invaller voor de geblesseerde E. Sauer, maar dit heeft aan de thuisclub geen na deel berokkend. Integendeel. Reeds in de eerste slagbeurt scoorde Rooswijk door een honkslag van Kooimans, doch de gasten reageerden niet, mede wegens het goede werpen van invaller Honig. Een prachtige tweehonkslag van Kooimans en hits van C. en K. Klesser bezorgden Rooswijk een flinke 71 voorsprong in de volgende in nings. Toen kwam Neptunus fel in actie. Honkslagen en eèn fout v^n de vanger lie ten de achterstand voor de Rotterdammers tot 75 inlopen, waardoor de strijd nu een zeer enerverend karakter kreeg. Het was linksvelder De Bie, die de bal uit enige verre slagen uitstekend ving en als een klasse-honkballer fielde. Daarna kon Roos wijk opnieuw twee punten aan de score toevoegen. De beide ploegen moesten nu nog ieder twee slagbeurten verwerken en het was voor werper Honig wel zeer span nend om Neptunus nog drie punten te zien scoren (98). Maar dank zij zijn prima spel kon deze Rooswijk-werper verder on heil voorkomen en zo zijn ploeg het genot van een kleine, maar beduidende overwin ning bezorgen. De stand, nadat alle ploegen drie wed strijden hebben gespeeld, is thans: Roos wijk 6 pnt; Spartaan 4 pnt; Schoten 4 pnt; UW 3 pnt; Blauw Wit 3 pnt; Neptunus 2 pnt; Thor 2 pnt; Hilversum 0 pnt. Tijdens de maandag in Den Haag op de sintelbaan aan de Laan van Poot door de atletiekvereniging „De Zwaluwen" gehou den nationale atletiekwedstrijden heeft de Suomi-atleet Jan Oosterman een uitste kende prestatie geleverd op de 1500 meter. Hij startte als B-klasser gelijktijdig met een viertal A-klassers in de groep van veertien lopers, die nogal last hadden van de zeewind. Het werd een enerverende strijd om de leiding, die gewonnen werd door de A-fclasser Rovers {Thor, Roosen daal), gevolgd door Jonkers (Vlug en Lenig, Den Haag). Oosterman bezette als derde aankomende met gering verschil de eerste plaats onder de B-klassers met de fraaie tijd van 4 min. 7,2 sec. Deze prestatie van de Suomi-man betekende bovendien een nieuw clubrecord, dat met 4 min. 7,4 sec. al sinds 1948 op naam stond van zijin clubgenoot Udo van Wijngaarden. GRONDSTOFFENAANVOER Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is dinsdagmorgen aangekomen het Duitse m.s. „Sabina" met een lading van 828 ton houtstof uit de Zweedse haven Gothenburg. Zaterdagmorgen om half twaalf zal de Velsense wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer de onthulling verrichten van het door de beeldhouwster mej. G. Rubin stein vervaardigde beeldhouwwerk, dat geplaatst is bij de Prof. van der Leeuw- school en de kleuterschool „De Duinkre kels" in het Gijzenveltplantsoen te IJmui den. De onderlinge strijd bij De Pion De in hotel Meijer gespeelde wedstrij den van de Castricumse schaakclub De Pion zijn als volgt: Afdeling 1: P. HoekstraJ. K. de Lief de, remise. J. K. de LiefdeP. Hoekstra, remise. Afdeling 2: H. SchürmannJ. Bos remise. Alderamin, 22 te Port Said. Alioth, 22 te Rosario. Arendsdijk, 21 v. Los Angelos n. Cristobal. Ameland, 22 v. Rotterdam n. Trinidad. Angolakust, 22 te Antwerpen v. Amsterdam. Alcyone, 23 te Savannah verw. Amstelkroon, 22 in Bass-strait n. Sydney. Averdijk, pass. 21 Key West n. Houston. Aagtekerk, 22 v. Sydney 24 te Melbourne verw. Ameland, 22 v. Rotterdam pass. 22 Texel n. Sundsvall. At je Ray S, 22 te Rotterdam. Aldabi. 22 v. Santos n. Montevideo. Almkerk, 22 n.m. te Port Said. Ampenan, pass. 22 Guardafui n. Belawan. Amstelland, 22 v. Montevideo n. Santos. Andijk, 22 v. Antwerpen n. Lissabon. Boissevain. 22 te Kobe. Bussum, pass. 21 Runsal Jebel n. Bandarmashur. Beninkust, 20 te Amsterdam. Boschfontein, 20 te Amsterdam. f Barumun, 22 te Ceram. Bontekoe, 22 te Kwandang. Both, 22 te Padang. Bantam. 22 te Bahrein. Borneo,'23 te Tj. Priok. Bussum, 23 te Curagao. Callisto, 25 te Hamburg verw. Coryda, pass. 21 Recife n. Buenosaires. Cradle of Liberty, pass. 21 Start Point n. R'dam. Caltex the Hague, 22 60 m. zw Rasfartak Cinulia, 22 te Curacao. Crania, 23 te Shellhaven. Delft, 22 150 m. n Sanmiguel Az Duivendrecht, 20 te Vlaardingen. Dordrecht, 22 v. Rotterdam n. Birkenhead. Dorestad, 22 v. Buenos Aires n. Curagao. Eemland, 21 v. Las Palmas n. Amsterdam. Esso Nederland, 21 pass. Kreta n. Landsend. Esso Den Haag, 22 te Antwerpen. Esso Rotterdam, pass. 22 Kaap Bougaroni tl. Antwerpen. Elizabeth B, 22 v. Bombay n. London. Gabonkust, pass. 21 n.m. Las Palmas. Ganymedes, 19 te Amsterdam. s Gooiland, 20, te Amsterdam. Guineekust, pass. 19 Vlissingen n. Winnebah. Garoet, 22 v. Tj. Mani 24 te Singapore verw. Gouwe, pass. 22 Finisterre n. Rotterdam. Groote Beer, 22 v. Rotterdam n. Quebec. Hera, 22 te New York. Hector. 20 te Amsterdam. Hilversum, 21 660 m. zzo Ceylon n. Mena al ahmadi. Hydra, 20 te Ciudad Bolivar. Hoogkerk, 23 te Tsingtao verw. Houtman, 23 te Balik Papan. Ilos, 20 te Amsterdam. Isis, 23 te Houston. Iberia, 21 te IJmuiden. Indrapoera, 22 v. Semarang 23 te Tj. Priok. Jason, 22 te Aruba. Japara, pass. 22 Kaap St Vincent n. Port Said. Korovina, pass. 21 Flores Az n. Curagao. Kota Inten, 21 v. Port Said n. Rotterdam. Koningswaard, 19 te Amsterdam. Kara, 22 v. Dunedin n. Balik Papan. Kalabahi, 23 te Makassar verw. Kieldrecht, 22 v. Massawa n. Port Sudan, v Koratia, 22 n.m. te Suez. Karium, 23 'te Djibouti. Keizerswaard, pass. 22 Gibraltar n. Eastham. Kopionella, 23 te Napels. Kota Baroe, pass. 22 Minikoi n. Belawan. Karimata, 22 v. Port Said n. Napels. Maaskerk, 21 Lissabon n. Marseille. Macuba, 22 te Sorong. Maasdam. 22 v. Halifax n. New York. Maasland, 22 te Halifax. Moordrecht, pass. 22 Socotra n. Kaapstad. Maasland, 23 te Las Palmas. Merwede, 23 te Freetown. Nigerstroom, pass. 21 Las Palmas n. Dakar. Nestor, 19 v. Amsterdam n. West Indië. Nieuw Amsterdam, 25 te Southampton verw. Nias, 22 te Manilla n. Los Angelos. Oostkerk, 22 220 m. o Diegogarcia. Oranjefontein, 20 te Hamburg. Polydorus. 21 te Alexandrië. Prins Philips Willem, 22 te Fecamp. Pieter S. 21 v. Rotterdam n. Swansea. Poseidon, 22 te Houston. Polyphemus pass. 22 Keywest n. Houston. Prins WTilem 2. 23 n.m. te Rotterdam verw. Rijndam, 22 té Lissabon. Raki, 23 te Singapore. Roti, pass. 22 Aden n. Suez. Rempang, 22 v. Eastlondon n. Durban. Sibajak, 22 v. Port Said n. Rotterdam. Sarpedon, 22 te Dordrecht Saidja, 22 te Bangkok. Siberoet. 24 te Singapore verw. Stad Maassluis, 22 te Birkenhead verw. Stanvac Talang Akar, 19 v. Bangkok n. Sun- geigerong. Stentor, 19 te Curagao. Stad Arnhem, 22 v. Rotterdam n. Wabana. Sumatra, 23 te Calcutta. Sarpedon, 22 te Dordrecht. Schie, 23 te Leixoes. Sloterdijk, pass. 22 Lansend n. New York. Statue of Liberty, 22 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Tajo, pass. 21 Victoria n. Rotterdam. Tawali, pass. 21 n.m. Gibraltar n. Havre. Tabinta, 23 te Belawan. Tomori, 21 n.m. v. Aden n. Djeddah. Tara, 22 te Sorel verw. Tjibantjet, 23 n.m. te Honkong verw. Tjiwangi, 22 te Singapore. Teiresias, pass. 22 Guardafui n. Djibouti. Themisto, 22 v. Sorel n. Hamburg. Van Riebeeck, 23 te Surabaja verw. Waterman, 22 520 m. w Kangeroe eil. n. Mel bourne. W. Alton Jones, 21 655 m. ozo Bermuda. Westland, 22 n.m. te Las Palmas. Woensdrecht, 22 n.m. te Punta Cardon. Wonosari, 22 v. Penang 23 te Singapore. Zuiderkruis, 19 te Amsterdam. Kleine vaart. Alcetas, 21 v. Lissabon n. Rotterdam. Atlas, 20 te Barcelona v. Ceuta n. Tarragona. Algarve, verm. 22 v. Amsterdam n. Sunderland. Anna B, verm. 22 v. Cardiff n. Swansea. Appingedam, 20 v. Lissabon n. Antwerpen. Audacia, verm. 22 v. Fedala n. Casablanca. Arctic, 22 v. Rotterdam te London. Adriaantje Elizabeth. 22 v. Flixboro te Thiste. Boreas, 21 te Kopenhagen v. A'dam n. A'dam. Borculo, 22 verm, te Antwerpen v. Passajes. Beekbergen, verm. 22 v. Rotterdam n. Ahus. Diligentia, verm. 22 v. Vlaardingen n. Dieppe. Driebergen, verm. 22 v. Kopenhagen n. Hudiks- vall. Eibergen, verm. 22 v. Dordt n. Immingham. Ellewoutsdijk, 22 v. Par te Algiers verw. Erkalin, 22 v. Antwerpen te Avonmouth verw. Flevo, 21 v. Malaga n. Cadiz. Henrica B, 22 v. Uddevalla te Plymouth. Kaap Falga, 19 v. Vestervik n. Zaandam. Kaap St Vincent, 18 Kiel gep. n. Oxelosund. Larix. 17 v. Swansea n. Amsterdam. Martha, 22 verm, te Cardiff. Markab. n. 22 v. Algiers te Southampton verw. Matthew, 22 v. Rotterdam te Varberg. Muphrid n. 23 v. Delfzijl te Hamina verw. Martha, 22 v. Antwerpen te Cardiff. Ma rietje Bohmer, 22 v. Rotterdam n. Amsterdam Nieuwehaven, 22 v. Gotenburg n. Rotterdam. Phidias, 20 te Istanbul v. Thessaloniki n. Kymassi Plato, 20 v. Catania n. Messina. Ponza, 17 v. Vasteras te Stugsund. Paloma, 22 v. Rotterdam te Gotenburg. Ransel, verm. 22 v. Stockholm n. Antwerpen. Sonsbeek, pass. 22 CaSquets n. London. Stella Maris, verm. 22 v. Gravenshon n. Emden. Ton S, 22 v. Swansea te Amsterdam. Vrij burgh, 22 v. Casablanca te Duinkerken. Viking, 22 v. Glassondock te Rotterdam. Westerdok, 19 v. Amsterdam n. London. Westerhorn, 22 v. London te Liverpool. Zeehaan, 22 v. Bayonne te Rotterdam. Sleepvaart. Blankenburg, 20 te Brindisi. Ebro, 20 150 m. no Paramaribo n. Belem. Hudson, 20 thv westpunt Kreta n. USA zonder sleep Humber, 22 te Aden zonder sleep. Noordzee, 19 te Trincomalee. Oceaan, 21 te Southampton. Oostzee, 21 v. Cadiz n. Rotterdam zonder sleep Rode zee, 21 dw. Kaap De Gata n. Vlona met 2 viskptters. Zwarte zee, 20 370 m. no Mona eil. n. Savona met 2 tankers.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10