DUMPSTORES Santpoort J. BIJL v. DOORN'S Woninginrichting Dansen alleen in verenigingsverband, zegt burgemeester van Castricum Drie plaatselijke ontmoetingen in de honkbalcompetitie PRUIS HULPMOTOR Bert us Pruis Jeugd trekt weg naar Uitgeest en Egmond HOUSE-COATS from AMERICA SCHREEUWENDE RECLAME BERTUS Voor een betrouwbare GEMEENTERAAD BIJEEN De Noordzee Regatta Canada niet meer met clubteam naar Moskou Uitvoering Jeugdkoor Burgerlijke Stand van Beverwijk Scheepvaart GRATIS NAAIMACHINE ENGEL Naaimachinehandel 19.75 en 29.75 <~y[?:~DfYyicde I magazijnen SPECIALE AANBIEDING MODERN BANKGARNITUUR LEERLING-VERKOOPSTER FONGERS, RUDGE, VESTING, MAXWELL, UNION, GERMAAN KLEEDT U VRIJDAG 25 MEI 1956 De Castricumse gemeenteraad dacht gisteravond een onderwijs-avond te hebben, waarvan de agenda alleen maar ,,doorgehamerd" moest worden. Die gedachte werd dan ook waarheid, tot aan het moment, dat de rondvraag aan de orde kwam en de heer J. Bollen (Castricums Belang) een balletje opgooide over het veelbesproken openbare dansen. Op order van de burgemeester is dit namelijk sinds kort verboden, omdat er zich enige excessen zouden hebben voorgedaan. De heer Bollen stelde, dat door de nieuwe verordening vele zaalhouders en andere middenstanders gedupeerd werden. Zelfs was er vastgesteld, dat de Castricumse jeugd nu haar dansvertier in de gemeenten Egmond en Uitgeest zocht, zodat zij nu Ook onder het wakend oog der ouders vandaan zijn. Hij meende, dat een ronde-tafel-conferentie met de ver schillende zaalhouders en het gemeentebestuur op zijn plaats was en stelde voorlopig voor om het dansen onder behoorlijk toezicht weer normaal door te laten gaan. De voorzitter, burgemeester C. F. S m e e t s, was er vlak voor, om weer te laten dansen, maar hij wilde per se niet meer dezelfde moeilijkheden hebben, die hij enige jaren lang had moeten aanzien. Hij vond het voorstel van de heer Bollen niet zo gek en zei, dat er gedanst mocht worden, mits dit in verenigingsverband ging en er een bestuur aansprakelijk ge steld kon worden voor mogelijke onbe hoorlijke gevolgen. Ook de heer H. V e 1 d- h ui sen (CB) sneed het dans-probleem aan, doch ook hij kreeg de raad zitting te nemen, in een vereniging, die het dansen in goede banen kon leiden. En de huizen Omdat het al twee maanden geleden was, dat de gemeenteraad bijeen was geweest, had de heer Bollen een heel verlanglijstje meegebracht, dat behalve het dansen, ook het woningnoodprobleem vermeldde. Na mens het gemeentebestuur is er namelijk een informatieve circulaire verzonden be treffende het eventuele beschikbaarstellen van woonruimte, die dan voor inwoning gebruikt zou kunnen worden, Spreker hoopte, dat het nooit zover zou komen en zou liever de aankoop of onteigening van enige grond gezien hebben, zodat het in wonen van de baan zou zijn. De voorzitter merkte hierover op, dat het uit de aard der zaak alleen maar goedkope woningen moesten zijn, die gebouwd moesten wor den en dat daarvoor de grond veel te duur was. Overigens was het zuiver informatief, dus de heer Bollen behoefde zich niet zo angstig te maken. Over het eventueel te verhogen bouwvo lume, wegens de vele woningen, die door Hoogoven- en Papierfabriek-personeel werden bewoond, zou het college zich na der beraden. De door de heer Bollen ter sprake ge brachte rattenverdelging zou in november door de gemeente ter hand worden geno men, zijnde de meest gunstige periode hiervoor. Het voorstel tot het vaststellen van een verordening inzake studiebeurzen, waar in gezegd wordt dat per jaar f 500 per leerling zal kunnen worden vergoed, ter wijl de totale inkomsten van het studie fonds f 500 bedragen, bracht weer de heer Bollen op het idee, hoe dit eigenlijk zou gaan, wanneer er meer gegadigden voor dit fonds waren. De heer Berlee (KVP) veronderstelde, dat de verordening dan ge wijzigd moest worden, hetgeen door de Voorzitter werd beaamd. Overigens zou dit zo'n vaart niet lopen, aangezien een studiebeurs eerst zou kunnen worden ver strekt na diepgaand onderzoek van een speciale commissie en wanneer er geen verdere subsidies door Rijk of Provincie werden toegekend. Rest van de agenda Tot vakleraar in de lichamelijke oefe ning aan de openbare school voor ULO werd de heer J. K. Smit te Amsterdam be noemd. Mej. M. H. Meihuizen en de heer J. Tool, die per 1 juli 1956 als bestuurslid De aandacht van de Haarlemse honkbal liefhebbers zal deze week zonder twijfel uitgaan naar de plaatselijke ontmoetingen. Ook voor deze week staat weer een drietal wedstrijden op het programma en hoewel verrassingen in deze ontmoetingen vrijwel uitgesloten zijn, is het toch altijd oppassen voor de beter geklasseerde teams. Zaterdagmiddag ontvangt Kennemerland op eigen terrein om 4 uur het RCH-negen- tal en hoewel de Kennemerlandploeg tegen het nog ongeslagen leidende HHC zeker bijzonder teleurstelde, geloven wij niet dat RCH op de winstpunten beslag zal leggen, ondanks de merkbare vooruitgang van de RCH'ers. Het leidende HHC is ook verleden week weer flink van leer getrokken en de sterke slagploeg had weer veel succes. Uiteraard staan de papieren van de HHC-ploeg in de ontmoeting tegen TYBB weer uiterst gun stig en wij menen dat ook de TYBB-pitcher Bakker de slagvaardige HHC'ers niet zal kunnen bedwingen. Op het terrein achter de Kleverparkweg ontvangt EHS zaterdagmiddag om half vier landskampioen O VVO, welke ploeg reeds eerder een nederlaag te incasseren kreeg tegen Kennemerland. De EHS'ers zullen zonder twijfel moed hebben gekregen door de fraaie no-run zege tegen het Rotterdamse Sparta, zodat de ploeg van Hannie Urbanus op een warme ontvangst kan rekenen. Zondag Ook zondag worden enkele bijzonder 'aantrekkelijke wedstrijden gespeeld, want des morgens om 10 uur ontvangt Sportclub Haarlem op het gemeenteterrein Noorder sportpark het nog ongeslagen Amsterdamse VVGA. De Amsterdammers met werper Nico Brands stellen alles in het werk om dit seizoen wederom de kampioenstitel te behalen en het Sportclub-negental zal daarentegen de fraaie en verrassende plaats op de ranglijst door een overwinning wil len behouden. Ook Schoten is bij de uitslag van deze wedstrijd zeer geïnteresseerd, aangezien een falen van de Amsterdammers het Schoten-team op de bovenste plaats zou brengen. Voor het echter zover is zullen de Schotenaren zondagmiddag echter zelf de belangrijke ontmoeting tegen EDO tot een goed einde moeten brengen. Ook nu zal de EDO-ploeg vermoedelijk weer met inval lers moeten aantreden, zodat een overwin ning van de ploeg van Keulemans wel het meest voor de hand ligt. Deze plaatselijke ontmoeting wordt gespeeld op het terrein aan de Geusevesperstraat en begint om half drie. Overgangsklasse De Haarlemse overgangsklassen behalen tot nu toe bijzonder goede resultaten en De Engelse Noordzee Regatta, een twee daagse zeilwedstrijd over 225 zeemijlen van Harwich via de Belgische kust en Hoek van Holland naar Hamburg, is gewonnen door de Duitser Andrea met het jacht .Inschal- lah". Op de tweede plaats eindigde het Nederlandse jacht „Oliver van Noord". Aan deze wedstrijd hebben 53 jachten afkom stig uit Duitsland, Engeland, België, Ver. Staten en Nederland deelgenomen. Een besluit, dat na het teleurstellende resultaat van de Canadese ijshockeyploeg (Kitchener-Waterloo Dutchmen) tijdens de Olympische Winterspelen in Cortina d'Am pezzo reeds werd verwacht, is thans geno men. De Canadese Amateur IJshockeybond heeft besloten, dat Canada bij de wereld kampioenschappen 1957 in Moskou niet meer vertegenwoordigd zal worden door een clubteam, maar door een „all-star" landenteam. vooral Rooswijk komt dit seizoen wel zeer verrassend te voorschijn. Na drie compe titiewedstrijden gaan de Wijkers nog on geslagen aan de leiding. Een lastige klip zal deze week echter in Utrecht omzeild moeten worden, want het UVV-negental is een niet te onderschatten tegenstander. Ook Schoten 2 krijgt het in de uitwedstrijd tegen Hilversum bijzonder lastig, terwijl het reserve-negental van HHC zondagmiddag in de thuiswedstrijd tegen DEC (dit seizoen gedegradeerd uit de eerste klasse) alle zeilen zal moeten bij zetten om op beide winstpunten beslag te leggen. Donderdagavond was het dan eindelijk zo ver: tientallen leden van het jeugdkoor „De Goede Herder", die wekenlang onder leiding van hun dirigent Joop Huizinga ijverig geblokt hadden op een rijkelijk ge varieerd programma, beklommen het po dium van het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw om de vele belangstellen den te laten horen wat zij bereikt hadden. De aanvoerder der ongeveer vijftig fris se, jonge stemmen had weer een alleraar digst programma samengesteld. Twee ge- zond-muzikale composities van Bernard Diamant, raak van melodie en tekst, zong men rithmisch en met duidelijke uitspraak. Het meerstemmig, a capella voorgedragen geestelijke lied van Risselada getuigde van zuiver intoneren en maatgevoel. William Byrd's canon „Kom mee naar zee" was een echte krachttoer voor deze jongeren, maar ze sloegen zich ferm door de ritmische ge varen van deze contrazang heen, hetgeen eveneens het geval was in Cerubini's merk waardige laehcanon. Het frisse wandel liedje van Piet Lustenhouwer behaalde een succes, dat dit koor terecht toekwam. W. F. Sprink schreef een cantate, welke de jeugd zowel zingen als spelen kan. Dat dit voor deze woelige schare koren op de molen was behoeft geen betoog. „De pop penkast" verschafte enkelen de gelegen heid zich gecostumeerd aan het publiek te vertonen. Wat is kostelijker dan Jan Klaas- sen, Katrijn, de huisbaas of de Dood van Pierlala te mogen uitbeelden? Het werd een echt gezellige poppenkast, met animo gespeeld en gezongen. Mevrouw Tilly Jonker—Vrugt heeft Joop Huizinga als dirigent van het Goede Herderkerkkoor opgevolgd. Een vijftal lie deren van Van Woensel Kooy en Textor's harmonische „Nachtlied" waren de bijdra gen van deze vlot zingende dames en heren aan dit programma. Sopranen en alten waren met het mannenkoor, wat volume betreft, in evenwicht. De klank van het koor was goed. Men zong a capella, iets wat in deze tijd meer en meer verdwijnt, want met pianobegeleiding gaat het zoveel gemakkelijker. Het verheugde mij in deze dirigente een verdedigster van deze be proefde wijze van zingen te mogen ont dekken. Haar goede leiding was onmisken baar en resultaten ervan zijn niet uitge bleven, want dirigente en koor bleken el kaar goed te verstaan. Mevrouw Jonker deed zich in de loop van de avond als solo-zangeres horen in een drietal liederen van Schubert benevens in het bekende Zonnelied van Catharina van Rennes, het „Lied" van Bernard Zweers en Car Kuilers vroeger veel gezon gen „O jubel mijn hart". De soliste, die over een voor deze ruimte aangenaam stemgeluid beschikte, heeft zich beijverd er een goed gebruik van te maken. Indien mevrouw Jonker zich losser van de parti tuur weet te maken, zal dit haar voordracht ten goede komen. Mevrouw Fetti de RoestMofiema zorg de voor een zeer consciëntieuze pianobege leiding, die harmonisch bij de zang aan sloot. Als accompagaateur van het jeugd koor heeft Albert de Groot reeds vele beurten venorfd. Ook nu oefende deze vak man zijn Ainctie weer uit zoals men dit van hsrm gewoon is. De samenwerking tussen hem en Huizinga was, als steeds, lof- •vaardig. A. J. VAN DER WEIJDEN van het maatschappelijk hulpbetoon zul len aftreden, werden door de raad herbe noemd. Medewerking zal worden verleend aan het bestuur van de Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel, zodat er nieuwe banken aange schaft kunnen worden. Eenzelfde besluit werd genomen voor de aanschaffing van boeken en leermiddelen voor de u.l.o.- school „St. Henricus" en voor de r.k. kleu terschool „St. Bernadette". Voorts besloot de raad de bijdrage voor scholen voor v.g.l.o. te verhogen van f 54 tot f 60 per jaar per leerling, en een subsidie van maxi maal f 100 per jaar per leerling toe te kennen voor de Avond-Mulo te Beverwijk. Op aanbeveling van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid stelde de gemeenteraad een verordening op de keuring van waren vast, waarbij enkele verouderde verordeningen zullen worden ingetrokken. De heren Buimer (PvdA),- Res (KVP) en Zandbergen (KVP) werden benoemd tot leden van de commissie van onderzoek, die de rekeningen der gemeente voor het jaar 1954 zal moeten controleren. GEBOORTEN: Davida J., d. van L. Leem- berg en J. Oort; Johanna T. M., d. van B. Pijlman en A. T. M. Hendriks: Klazina G., d. van T. Tilstra en G. P. van Dijk; Trijntje M., d. van J. M. van den Hoven en C. E. Quak; Catharina L„ d. van T. D. Jippes en G. Otte; Carla I„ d. van H. J. Kouwenhoven en N. J van Willigen: Catharina P., d. van Van der Bend en E. M. Lammers; Dirk M., z. van G. Vedder en G. E. Bakker; Maria P., d. van J. B. van Herwaarde en M. P. Hessels; Anna M., d. van J. Beentjes en C. C. Bakker; Cornells H„ z. van C. Buis en J. Regault. ONDERTROUWD: C. Vlug en B. Kuijt; J. Katers en M. S. Geutenaar; N. J. Hekker en A. H. Way; W. de Vries en A. Lindeman; B. Siks en J. B. van Beek; E. A. Duiker en M. G. Hergarden. GETROUWD: J. H. Wesemann en J. C. Ris; J. van Driessen en T. A. van de Capelle; J A. F. Pierik en E. M. Rozemeijer; J. Kaste lein en A. Schaap; J. J. Krijger en S. A. Leguit; J. C. van der Zon en J. M. Bakker; A. Blom en J. Clay; A. M. van der Meij en D. de Blok; H. Marx en M. J. Engelhart; J. C. I. Jansen en A. J. M. Hulscher; A. Starreveld en S. Rens. OVERLEDEN: J. Klinkenberg, 61 j.; G. van der Meij, 78 j.; H. Bosman, 76 j., weduwe van A. C. Janssen; G. Kaspers, 85 j.. weduwe van J. Blaauw; G. Valk, 66 j.; M. Veerbeek, 61 j., gehuwd met J. Kwakman; C. van Veen, 61 j., weduwnaar van M. van der Son. Almkerk. 23 v. Port Said n. Djibouti. Antonia, 23 v. Pladju n. Tjilat.iap. Aardijk, 23 260 m. o New York n. Alexandrië- Alderamin. 23 v. Suez n. Aden. Amstelstad, 24 v. Rouaan n. St. Laurens. Almkerk, pass. 24 Rascharib n. Djibouti. Ameland, 25 te Sundsvalh Amsteldièp, 24 te '■>- Angolakust, 24 te Amsterdam. Abbedijk. 24 v. San n. Vancouver. Akkrumdijk, 24 te Rotterdam. Alamak, 25 te Khoralmuiatt. Aldabi, 25 te Montcvido. Amerskerk, 24 v. Ale- andrië n. Genua. Annenkerk, 24 v ion n. Port Elizabeth. Argos 24 n.m. te Istanbul. Britsum, 22 n.m n. Durban. Billiton, 25 te Singapore. Bussum, 24 v. Bandarmashur n. Gibraltar. Blijdendijk, 25 te New York. Boskoop, 24 v. Chinbote n. Paita. Caltex Nederland, pass. 23 Flores n. Vlissingen. Caltex Pernis, 24 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 24 te Aden. Cottica, 23 te Paramaribo. Crania, 24 te Rotterdam. Caltex Delft. 24 75 m. zo Runsaljebel n. R'dam. CamerounkusL 23.v. Amsterdarp n. Hamburg. Celebes, pass. 24 Perim n. Djibouti. Caltex Leiden, pass. 24 Daedalus rif n. Rotterdam Castor, 25 te Antwerpen. Dongedijk, 23 v. Cristobal n. Los Angelos. Dordrecht. 24 te Liverpool. Delfshaven, 24 n.m. v. Brake n. Melilla. Diemerdijk, 24 v. Hamburg n. Middlesbro. Esso Den Haag, 23 v. Antwerpen n. Rastanura. Erinna, 24 te Miri. Eemdijk, 24 te Rotterdam. Eemland, pass. 24 Finisterre n. Amsterdam Esso Rotterdam, pass. 24 Gibraltar n Antwerpen. Esso Amsterdam, pass. 24 Lissabon n Antwerpen. Eos, 24 te Rotterdam. Esso Nederland, pass. 24 Algiers n. Fawley. Farmsum, 24 te New Orleans. Friesland krl, 24 te New York. Gabonkust, 24 te Dakar. Groote Beer pass. 23 Landsend n. Quebec. Gadila, 24 te Hongkong. Guineekust, 23 v. Bordeaux n. Dakar. Gaasterland 25 te Victoria. Hathor, 24 te Carthagena. Hestia, pass. 24 Azoren n. Antwerpen. Hilversum, 23 150 m. zw Ceylon n. Mena al Ah- madi. Hecuba, 24 te Maracaibo. Haarlem, 24 te Porto Cortes. Kermia, 24 te Curasao. Kara, 24 590 m. zo Sydney n. Balik Papan. Karimun, 24 v. Djibouti n. Assab. Kieldrecht, 24 v. Port Sudan n. Port Said. Kota Gede, 24 v. Hamburg n. Bremen. Kalydon, 24 te Rotterdam. Karimata, 25 te Napels. Koratia, pass. 24 Port Said n. London. Kenia, 24 n.m. te Gotenburg. Khasiela, pass. 24 Jamaica n. Texas City. Kota Baroe, pass. 24 Ceylon n. Belawan. Kota Inten, pass. 24 n.m. Malta n. Rotterdam. Leopoldske'rk, 24 v. London n. Algiers. Lombok, 23 v. Port Said n. Napels. Luterkerk, 24 te London. Langkoeas, 23 v. Donggala n. Surabaja. Leuvekerk, 24 te Antwerpen. Lemsterkerk, 24 nog te Khorramshar. Laagkerk, pass. 24 Gibraltar n. Boulogne. Loenerkerk, 24 te Abadan. Maasdam, 24 te New York. Maaskerk, 24 te Marseille. Maasland. 23 v. Las Palmas n. Amsterdam. Meliskerk, 23 te Roterdam. Mapia, 23 te Fremantle. Merwede, 24 v. Freetown n. Lagos. Macoma, 24 te Bombay. Metula. 25 te Pladju. Maashaven, 25 te Buenos Aires. Nigerstroom, 24 te Dakar. Notos, 23 v. Rotterdam n. Amsterdam Nieuw Amsterdam, 25 te Southampton. Oldekerk, 24 te Rotterdam. Overijsel, 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Ovula, 24 te Balik Papan. Oranje, 24 v. Colombo n. Suez. Oranjefontein, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Ootmarsum, 24 v. New Orleans n. Savannah. Polydorus, 24 te Port Said. Poseidon, 24 te New Orleans. Prins Willem V, 23 n.m. te Quebec. Pendrecht, pass. 23 Finisterre n. Coryton. Peperkust, pass. 24 Abidjan n. Freetown. Prins Philips Willem, 24 v. Fecamp n. Antwerpen Papendrecht, 24 v. Nynashamn n. Rotterdam. Pendrecht, pass. 24 Ouessant n. Coryton. Prins Willem George Frederik, 24 n.m. v. Havre n. Montreal. Roepat, 24 te Tj. Priok. Rijnkerk, 23 v. Singapore n. Bangkok. Rijndam, 23 n.m. v. Lissabon n. Southampton. Rotula, pass. 24 Kielerkanaal n. Ornskoldsvik. Rondo, 23 V. Gerïua n. Port Said. Ridderkerk, 23 te Genua v. Port Said. Rempang. 23 te Durban v. East London. Ruys, 24 V. Durban h. Port Elizabeth. Stad Breda, 23 v. Emden n. Wabana. Straat Makassar, 24 te Kaapstad. Sarpedon, 24 te Amsterdam. Sambas, 24 te Samarinda. Saroena. 24 te Pladju. Siaoe, 25 te Penang verw. Sumatra, 23 te Calcutta. Senegalkust, 27 verm, te Amsterdam v. Dakar. Schelpwijk, pass. 24 Perim n. Rotterdam. Stad Arnhem, pass. 24 Landsend n. Wabana. Stad Leiden, pass. 24 Dakar n. Las Palmas. Schie, 25 te Lissabon. Stad Haarlem, 24 n.m. v. Melilla n. IJmuiden. Stentor, 25 te Mobile. Straat Soenda, 24 v. Singapore n. Manilla. Teiresias. 24 te Djibouti. Teucer, 23 v. Singapore n. Bangkok. Tjisadane, 22 v. Durban n. Mauritius. Tomori, 24 te Djeddah. Tjikampek, 24 te Shimizu. Tiberius, 23 v. Emden n. Bremen. Tjibodas, 24 te Surabaja. Trajanus, 25 te Balboa verw. Trompenberg, 24 v. Havre n. Amsterdam. Tarakan, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Tabinta, 24 v. Belawan n. Djeddah. Tawali, 25 te Havre. Van Riemsdijk, 24 te Makassar. Van Noort, 21 te Singapore. Woensdrecht, 24 te Curacao. W. Alton Jones, 23 370 m. w Flores n. Landsend. Waterman, 25 te Melbourne. Westertoren, 24 v. Melbourne n. Auckland. Willem Ruys, 24 n.m. te Port Said. Waterland, 25 te Bahia. Weltevreden, pass. 24 Ceylon n. Belawan. Willemstad, 25 te Port of Spain. Wit.marsum, 24 v. Antwerpen n. Hamilton. Zijpenberg, 24 te Port Talbot v. Almeria Zeeland krl, 23 v. Bombay n. Penang. Kleine vaart. Arctic II, 24 v. Londen te Rotterdam. Advent, verm. 24 v. IJmuiden n. Ahus. Anna B 24 v. Swansea n. Velzen. Appingedam, 25' v. Lissabon te Antwerpen verw. Arnoudspolder, 24 v. Rotterdam te Lissabon verw. Badzo. 24 v. Londen te Rotterdam. Bab. 24 te Rotterdam v. Calais. Barracuda, 24 te Karlstad v. Gotenburg. Bernard John, verm. 24 v. Cyprus. Birmingham, 24 v. Rotterdam n. Harlingen. Bounty, pass. 24 Vlissingen Antwerpen/Fleet- wood. Castor, 23 Terneuzen gepass. n. Gent. Concepcion, pass. 23 Kaap Verdische eil. n. Ant werpen. Si el hogere ei sen en... overtuig U in de Showroom, van "THE INDIANA" dat het betere niet altijd duurder behoelt te zijn. Naait hogere kwaliteit, deugdelijker constructie en degelijker afwerking, 30 tot 40 pet besparing door directe levering ai fabriek. 1 pers. reeds vanaf f 42.50, l pers. f 59.50, 4 pers. f98.6 pers. f 127.50. Ongeëvenaarde collectie Tenten-, en Parasolfabrieken lllfj $j| Hoofdkantoor voor Nederland HAARLEM - Zljlweg 111 - Tel.: 17877 Dealera over de gehele wereld - Geïll.catalogus gratis op aanvraag Ter gelegenheid van onze geheel verbouwde zaak VRAGEN WIJ AAN U HOEVEEL NAAIMACHINENAALDEN bevinden zich in de glazen pot, die in onze etalage staat Inzendingen alleen schriftelijk vóór 3 juni 1956. Op de enveloppe vermelden: Prijsvraag. Iedereen kan hieraan gratis meedoen, maar slechts éénmaal een aantal opgeven. Ie prijs: Naaimachine ter waarde van ƒ300. 2e prijs: Naaimach.motor ter waarde v. 60. 3e prijs: Naaimach.lampje ter waarde ,v 15. Grote Houtstraat 181 - Haarlem - Tel. 14444 DE ZAAK MET DE GROOTSTE KEUZE r Wij importeerden voor u.... Een kleine, interessante collectie korte house-coats, uitgevoerd in „printed cotton". Ideaal voor uw vakantie Eibergen, 24 v. Dordt te Immingham verw. Elisabeth Roorda, 24 v. Rostock te Gdansk. Erkalin, 24 v. Avonmouth n. Cardiff. Flevoland, 24 v. Kingslynn te Rotterdam. Gerry S, 24 v. Rotterdam te Boulogne verw. Helvetia, pass. 24 Vlissingen R'dam/Antwerpen. Henny, pass. 24 Vlissingen London /Antwerpen. Henrica-B, 24 v. Uddevalla n. Plymouth. Henrica, 25 v. Manchester te Lissabon verw. Ida Jacoba, 24 v. Genua te Rotterdam. Joost., 21 te Rotterdam v. Immingham. Jongkind, 24 v. Dakar te Rotterdam verw. Kaap Falga, 22 te Zaandam v. Vastervik. Kaap St. Vincent, 23 v. Oxelosund n. Skutskaer. Lydia, 24 v. .Londen te Rotterdam. Larix, 23 te Gent v. Amsterdam. Mars. 24 v. Kristineham te Rotterdam. Mirach N, 24 v. Bordeaux n. Tanger. Maasym N. 24 v. Rotterdam te Mantyluoto. Maroella. verm. 25 v. Kopenhagen n. Aarhus. Margriet" Anja, 24 v. Harlingen te Antwerpen. Meuse, pass. 24 Brunsbüttel n. Stockholm. Nero, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Nieuwland, 24 v. Grangemouth te Rotterdam. Nassauhave*i, verm. 24 v. Falkenberg n. Dor drecht. Noordland Helsinki/Gent, pass. 24 Vlissingen. Pavo, 23 v. Vasteras n. Zaandam. Ponza, 17 te Stugsund v. Vasteras. Reliable, pass. 24 Vlissingen v. Antwerpen n. Amsterdam. Ria, 24 v. Rotterdam te Vlissingen. Rio Antwerpen/Londen, pass. 24 Vlissingen. Spurt, 24 v. IJmuiden n. Caen. Stella Maris, 24 v. Gravenchon te Emden. Stella Prima, 26 v. Rotterdam te Limasol verw. Stientje Mensinga, 24 v. Ceuta te Boston. Spora, verm. 24 v. Dublin n. Cork. Veenenburgh. 24 v. Middlesbro te Rotterdam. Westerdok, 23 v. Londen n. Amsterdam. Westpolder, verm. 24 v. Oporto n. Guernsey. Wilca, 24 v. Vlissingen n. Stockholm. Zevenbergen, 24 v. Rotterdam te Tripoli. HOUDT DEZE WEEK EEN Originele SINETEX KORTE DAMESJASJES (imitatie leder) in de mooiste kleuren. ƒ22 LET OP, voor de spotprjjs van Originele HERENJACKS SINETEX (imitatie leder) in de kleuren groen, grijs, zwart en bruin. LET OP, prachtig gevoerd. f29 75 (Normaalprijs 59.75) b(j ons Valhelmen 12.50 - 24.50 en 32.50 Rund-Box Lederen Jassen 125.145. Rund-Box Speciaal 175.en 185 Veulen jassen, fantastisch mooi 175.195. voor Dames en Heren. (Ook maatwerk zonder prijsverhoging). (Alels met 10 jaar garantie). Overtuigt u van deze gelegenheid. ST. MARTINSTR. 40 - Santpoort-D. - Tel. 7014 3-zits bank. 2 royale clubs, losse verende kussensƒ480. 3-zits bank en 2 clubs, geheel verend ƒ275.— 2 zware clubs, 4 stoelen, bekleding naar keuze 285.— Blank eiken huiskamer, compleet ƒ650. Kloostertafels, enorme sortering 45.ƒ36.50, ƒ29.50 Geweldige sortering rookfauteuiikussens, dubbel verend vanaf 29.75 Rookfauteuil compl. met kussens ƒ58.50, 65.72.50 Enorme sortering kapstokken ƒ26.50, ƒ28.50, 31.enz. PRACHT SORTERING KARPETTEN. Wiltons 145.- Smyrna's ƒ231. Velveto karpetten uit voorraad te leveren. Complete slaapkamers vanaf ƒ425. SPOTKOOPJE: 1 pers. Divanbed 15 jaar gar. 21.25 1-pers. Jeugdmatras 29.75 2-pers. Kernmatras, 3-delig 42.50 Binnenvering matrassen 1 pers. 57.50, 2 pers. 89.50 Opklapbedden - Stalen ledikanten enz. enz. Slaapkamerkleedjes, Deurmatten, Oud-Holl. Doeken. U slaagt beslist voordeliger bij Gen. Cronjéstraat 113 - Haarlem - Telefoon 19141 Crediet-service aanwezig Reparatie-inrichting voor Meubelen en Bedden vraagt N.V. STOFFENHANDEL A. VAN DAM BREESTRAAT 4 - BEVERWIJK t Vakantie van dit jaar kan geregeld worden. Persoonlijk aanmelden aan genoemd adres. Na 6 uur Koningstraat 5. Wij verkopen uit sluitend de gere nommeerde mer ken, zoals Keuze uit 250 stuks Alle kleuren modellen en 3 Kinderrijwiel met ■m g remnaaf 1 75. jjjjj Regenbroeken J Pick-Ups en Wis- K selaars v.a.f 72. si es Sportrijwielen in kleur v.af f 152.50 SPARTA Keuze uit 2 Berini - J.L.O. - Sparta - H.M.W. 2 Kaptein enz. 1 v.a. f 355.- •J:T:!:M;H4 H Ziet vooral onze n I sortering Lederen Kleding voor Dames en Heren H Alleen BI m 63 R n Kennemerlaan 106 B IJmuiden Telefoon 5726 Betaling in overleg SB a 13 arcasBaiuflasxissf

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10