Met dertien kantjes haring liep de SCH. 171 vannacht in IJmuiden binnen Velsens gasbedrijf ondergaat uitbreidingen en verbeteringen Toernooi toonde aan, dat Velsen meer oefengelegenheid nodig heeft Ramingen lopen in een bedrag van ruim 1.1 miljoen gulden Geen primeurprijs voor de eerste nieuwe Schipper Cor Korving: De smaak 't Zijn gewoon goudvissies,y ALS U EEN BEETJE HANDIG BENT Centralisatie van gasdistributie Missiehuis won gemeentelijke wisselprijs ^ÏBrieven aan de redactie VOOR HET EERST WON EEN TRAWLER Goede loggervangsten in de afgelopen nacht Gemiddeld 40 kantjes per schip „Kennemerland" in de zomeravondcompetitie Jonge kat en oorbel samen over straat EFFEN STOFFEN 4.45 BASKETBAL ACHTER DE T.S. Hoogovens versloeg BDG-combinatie met 13-7 VRIJDAG 25 MEI 1956 Van een speciale verslaggever) HET IS DE „CORNELIS VROLIJK" SCH 171 GEWORDEN. Vannacht om vier uurt stootte de trawler van de N.V. Visserijmaatschappij Corn. Vrolijk tegen de wallekant van de IJmuidense Tegeltjesmarkt en was aan een haring- jacht, waaraan de spanning toch zeer zeker niet heeft ontbroken, een einde gekomen. Chauffeur Wouter den Duik uit IJmuiden stond al te popelen om de dertien (twaalf plus één beter gezegd) kantjes van de bevlagcle SCH 171 over te nemen en naar de Scheveningse afslag te vervoeren, maar schipper Cor Korving onafgebroken sinds het vertrek op de brug geweest, zestig uur lang en zijn bemanning moesten bij het licht van helle magnesiumfakkels nog voor de winch verschijnen om het eerste kantje open te slaan, de haring te proeven en de legpenning van Velsen en enige cadeaux in ontvangst te nemen. Namens het gemeentebestuur van Velsen was de loco-burgemeester, de heer H. de Boer, present en met in totaal een zestigtal toeschouwers heeft zich daar aan IJmui- dens Vissershaven bij het eerste doordringende daglicht de ceremonie van de ontvangst der eerste haring afgespeeld. Een trawler had voor het eerst een haringjagerij gewonnen en voor reder B. Vrolijk uit IJmuiden betekende dit: „Ik ben hoogst dankbaar, want het wil tevens zeggen, dat hiermee een nieuw tijdperk in de haringvisserij is ingeluid. Het is het mooiste succes, dat we ooit hebben kunnen bereiken". Schipper Cor Korving heeft de Neder landse kust tot gisteravond half elf in grote spanning gehouden. Alle thuisjagen- de loggers, die vanmorgen in IJmuiden zouden binnenlopen, hadden zich by de rederijen gemeld, maar van de SCH 171 „Cornelis Vrolyk" was sinds woensdag nacht 1 uur niets meer vernomen. Op de loggervloot hielden de schippers het op de VL 83 „Cornelis". En zo bleef het tot ver in de middag, want toen drong op zee pas het nieuws door, dat de „Cornelis Vroiyk" al 's nachts om 2 uur onder stoom was ge gaan en met zyn elfmyisvaart elke logger er uit zou lopen. Er werden in de ochtend peilingen ver richt, wanneer een van de jagers in de aether kwam om de rederij op de hoogte te stellen en aldus ontstond de volgende reeks van loggers: voorop de VL 83, dan op ongeveer tien mijl afstand de KW 78, de KW 168 en de IJM 75 vlak bij elkaar en vervolgens de KW 45. Volgens de berich ten van gistermiddag zou de VL 83 om streeks 8 uur vanmorgen in IJmuiden binnenlopen. Over de SCH 171 „Cornelis Vrolijk" werd door de loggerschippers gezwegen. „Da's toch een trawler", zeiden ze. Maar diezelf de trawler mocht meejagens volgens de nieuwe richtlijnen van het Bedrijfschap. Schipper Cor Korving liet de gehele Ne derlandse kust in spanning. Men wist dat hij vroeger was gaan sto men dan de VL 83 en ook dat zijn SCH 171 sneller was. Voorts wist men in de kust plaatsen dat de VL 83 toch óók een winst punt had. Het schip had ruim vijftig mijl dichter bij IJmuiden gevist dan de „Cor nelis Vrolijk". Berekeningen aan de hand van zeekaarten leerden, dat de „Cornelis Vrolijk" omstreeks 4 a 5 uur in de nacht zou kunnen binnenlopen en daar zou de VL. 83 toch echt achter aan komen. Onbekende factoren waren er echter ook en daarom bleef er spanning. Vooral toen Cor Korving de oproep van Scheveningen Radio er was een gesprek met de rederij van 10 uur 's morgens af lopende niet beantwoordde. Half elfnog 60 mijl Er is gisteravon op alle radio's met vis serijband op de trawlergolf, op kanaal bernard van Scheveningen Radio en op de andere kanalen geluisterd. De SCH 171 liet zich niet horen. Tot het 10.30 uur werd: de SCH 171 vroeg nummer 4200 in IJmuiden en schip per Korving kon het op dat moment wel vertellen: „Nog zestig mijl meneer. Hij loopt uitstekend en tegen een uur of vier zyn we er wel". Hoe de smaak van de eerste Hollandse Nieuwe was? Schipper Korving antwoordde nuchter en laconiek: ,,'t zy'n goudvissies meneer Boni, ze zijn bovenste best". Voor de VL 83 behoefde schipper Korving op dat ogenblik niet meer bang te zyn. Het schip was ruim dertig mijl achter de „Cornelis Vrolijk" en zou vanmorgen omstreeks 8 uur in IJmuiden binnenlopen. Afgesproken werd, dat schip per Korving een uur voor binnenkomst te IJmuiden nog eens contact zou zoeken met de rederij. Om vier uur binnen Bij reder B. Vrolijk thuis bleef het een komen en gaan van mensen. Van de We reldomroep stapte men aan de Kennemer- laan het huis binnen, van de N.C.R.V. kwam men een praatje maken wat eer der op de avond al met de walschipper was gedaan en van tal van kranten klopten verslaggevers bij de heer Vrolijk aan om nader nieuws. Telefoon 4200 stond niet stil. Tegen tweeën verzamelden zich al de eerste haringenthousiasten aan de IJmui dense Tegeltjesmarkt. Wethouder H. de Boer voegde zich om 3 uur ook al bij dit gezelschap en toen kwam het bericht door, dat het laatste gesprek door schipper Kor ving ook met IJmuiden was gevoerd. Het zou 4 uur worden. Vier uur aan de kant. Het was kwart vóór vier. Ruim vijftien auto's waren geparkeerd op de kant, zestig personen stonden er klaar om de eerste Hollandse Nieuwe te verwelkomen en op de vrachtauto van Wouter den Duik waren de vlaggen al bevestigd. En klokslag vier: vast Tien minuten vóór vier: over de noorder- pier gleed het topvuur en het bakboords- vuur van de „Cornelis Vrolijk" nader. Een motorvletje knorde de Vissershaven uit en als een schim schoof de SCH 171 in de optrekkende duisternis de havenmond bin nen. De bus van Bruinsma stond klaar om de bemanning naar Scheveningen te bren gen, de televisiemensen richten de camera's op de klok van het havenkantoor: Vier uur. Een lange stoot bij het voor de wal komen. Een tikkie vooruit. Stoppeeee. Zacht an vooruit en andraaie achter. De „Cornelis Vrolijk" had de jagerij gewonnen. Op dek was men met drie man al doende om het ruim te openen. Bij de voorsteven sprong vrijwel de gehele groep belang stellenden aan boord. Schipper Korving werd de hand gedrukt. Hij moest vertel len. Eerst echter even in de brug luisteren naar hetgeen loco-burgemeester H. de Boer van Velsen had te zeggen. Legpenning met oorkonde Het was vijf minuten over vier, toen de heer H. de Boer aan het woord kwam en de schipper de zilveren legpenning van de gemeente Velsen en de daarbij behorende oorkonde kon overhandigen als blijk van verdienste voor het aanvoeren van de eer ste haring in IJmuiden. De heer De Boer feliciteerde de bemanning, de schipper en reder B. Vrolijk namens het gemeente bestuur en de heer Vrolijk voegde er tot besluit aan toe, dat hij deze geste van het gemeentebestuur zeer op prijs stelde. Hij dankte de gemeente Velsen voor deze at tentie. Ook de heer M. Roos, voorzitter van „IJmuidens Bloei" bood schipper en reder zijn gelukwensen aan. Haring van Devilshole „Hoe is het gegaan", was toen de vraag, terwijl de flitslampen van fotografen knal den en de fakkels aan dek brandden om de cameramensen gelegenheid te geven het aan wal brengen van de 13 kantjes te verfilmen. Hoe het was gegaan? Schipper Korving kwam er oprecht vooruit. De vangst van zijn schip was bar tegengevallen. De „Cor nelis Vrolijk" deed bij Devilshole op 51.10 noorderbreedte twee trekjes in de vroege woensdagavond en haalde slechts .twee kantjes haring scheep. Bij de SCH 117 van Klaas Pronk wa,s het echter meer gewor den van twee trekken: elf kantjes mooie kleine haring, zo'n elfhonderd stuks in het kantje en dat betekende 'voor de snelste loper van de twee, de 171, jagen. Alles wat er in zal Om 2 uur in de nacht van woensdag op donderdag ging de SCH 171 onder stoom met de dertien kantjes in het ruim. Een goede 300 mijl had het schip voor de boeg. Driehonderd mijl, die werden afgelegd in zesentwintig uur! Meester Dirk Spaans mocht tevreden ziin over de 600 pk in zijn heiligdom. Hij had er uitgehaald wat er in zat en de 171 had nog sneller gelopen dan 11 mijl. Bijna 11.5 mijl per uur. Trek beter dan vleetharing „Deze trekharing is lekkerder dan de vleetharing", durfde schipper Korving be weren en reder B. Vrolijk ging daar on middellijk op in. Hij was het daar roerend mee eens. Voor Nederland daagt een nieu we periode in de haringvisserij. Meer en meer zullen schepen met de trawl vissen, opdat zowel verre vis als haring aange voerd kan worden. De door de 171 gevan gen haring vond hij van superkwaliteit. „En", zei hij, „Korving zegt het ook. Dan is het goed". Of schipper Korving nog behoorlijk in spanning had gezeten? Hij was niet van de brug af geweest en had al die tijd de radio bijstaan. En waarom hij niet eerder IJmui den had ingelicht hoever hij gevorderd was? „Ik moest eerst van wanten weten", verduidelijkte hij. Toen ik tegen tienen hoorde dat de VL 83 bij de boei ST 2 was, kon ik het wel wagen. Toen was ik zeker van de overwinning. Prima haring: kwaliteit Toen twaalf kantjes op de vrachtauto waren geplaatst, werd de haring onder grote belangstelling door schipper Cor Korving, reder B. Vrolijk en wethouder H. de Boer geproefd. Het was tien voor half vijf. „Allemaal omhoog", riep de batterij fotografen. „Laat nu maar zakken". „Prima haring", meende wethouder De Boer, ,,'t is de kwaliteit". Het was gebeurd en het was inmiddels daglicht geworden. De fakkels vlamden niet meer op. Er werd door de IJmuidense banketbakker Hazenberg aan ieder lid der bemanning een doosje „viskoekjes" over handigd en voorts waren er sigaren, shag en sigaretten voor de opvarenden. Om half vijf sloeg chauffeur Den Duik de motor van zijn wagen aan om, gevolgd door tal van auto's, naar Scheveningen te razen. Eenzaam bleef de SCH 171 aan de Tegel tjesmarkt achter. De vlaggen nog in het want. Morgen moet een nieuwe reis be ginnen en dan gaat het weer om honderden kisten haring en duizendjes aan besommin gen. Op de hielen van de 117 In de Scheveningse markt wisten ze het natuurlijk al lang: er zat meer haring ach ter vanmorgen, en IJmuiden heeft dat in de loop van de ochtend zien gebeuren. Om vijf over acht maakte de logger Gorredijk (IJM 75) vast voor de wal, een kwartier later liep de VL 83 binnen, die eigenlijk winnaar had moeten zijn, maar dank zij de sterkere motor van de SCH 117 het on derspit moest delven. Vervolgens arriveerden de SCH 302, de KW 168 en de SCH 195. De vangsten van vannacht zijn goed ge weest vijftig kantjes per logger onge veer zodat er volgende week heel wat nieuwe haring verwacht kan worden en de prijzen dus sneller zullen zakken dan an dere jaren. De besomming van de Cornelis Vrolijk was voor de dertien kantjes ruim f 8880 (f1251; f700; f666; f 677; f 687; f688; f 699 (2x)f547; f450; f431, f 708 en f680. De loggervloot, die vannacht weer aan schot is gegaan, heeft flinke vangsten scheep gehaald: KW. 19 45 k. nog 12 netten halen, 47 50 k. nog 12 netten halen, 54 65 k. nog 25 netten halen, 170 50 k., 43 3 k., 44 21 k., 97 43 k., 110 27 k„ 27 geen vangst; 32 60 k., 39 46 k., 49 28 k., 175 75 k., 163 20 k., 129 1 k., 2 17 k., 3 45 k„ 5 28 k., 14 28 k., 25 60 k. thuis- stomend, 147 50 k., 18 40 k., 38 33 k„ 48 39 k., 67 6 k., 83 3 k., 130 10 k., 151 10 k. Gemiddeld: 40 kantjes per schip over alle havens. Woensdagavond heeft de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" in de Wijker- meerpolder de eerste rit gehouden voor de zomeravondcompetitie. D"e uitslagen luid den: A-klasse, 66 km: 1. Chr. de Nijs, 1 u. 42 min. en 15 sec.; 2. Chr. Jong; 3. A. Been tjes; 4. A. Kuilman. B-klasse, 66 km: 1. H. v. Duin, 1 uur 42 min. en 15 sec.; 2. J. Pos- thuma, 3. A. v. d. Bos, 4. F. Klardie, 5. C. de Vries; 6. B. Bosman. C-klasse, 44 km: 1. C. Lute, 1 uur 16 min. en 33 sec.; 2. C. Moll, 3. H. Komen, 4. J. Spree, 5. P. Bloe- mendaal. Junioren, 33 km: 1. K. Timmer, 58 min. en 45 sec.; 2. C. Jachtenberg, 3. J. Krijger, 4. M. Piët, 5. P. Geluk, 6. P. v. d. Bos. Bridgeclub „Sans-Atout" De bridgeclub „Sans Atout" heeft een drive gehouden welke in de volgende uitslag eindigde. Groep A: 1. mevr. v. EssenW. Dijkhof 4114 mp.; 2. C. SpruitTh. Bakker 37 mp.; 3. A. WorstK. Wegman 3614 mp.; 4. K. v. d. WalTh. v. Groningen 34V4 mp.; 5. heer en mevr. Vollaerts 29 mp.; 6. C. LuttikD. Hoogeboom 28 mp.; 7. A. v. BalenT. Ter voort 2714 mp.; 8. C. HartJ. de Jong 18 mp. Groep B: 1. C. GeldermanL. Kleyn 391-ó mp,; 2. J. BoomG. Zoontjes 3714 mp.; 3. heer en mevr. Tand 3414 mp.; 4. heer en mevr. Luyendijk 3214 mp.; 5. dames KokTabak 3014 mp.; 6. dames ReymersKleyn 30>4 mp.; 7. mevr. TabakD. Biben 914 mp.; 8. heer en mevr. v. Aalst 17)4 mp. Groep C: 1. G. C. TabakJ. Bloemendaal 37 mp.; 2. G. TabakB. Hoogeboom 36)4 mp.: 3. J. HamersC. Hoogeboom 38 mp.; 4. W. en G. de Boer 33 mp.; 5. dames Bel terman'Tabak 28J4 mp.; 6. J. StalsH. Oosterveen 28 mp.; 7. J. GrootG. Haver 2914 mp.; 8. R. HoenA. v. Groningen 21)4 mp. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volge.nde gevonden voorwerpen: actetas inh. schoe nen, overhemd en leerboekje, portemon nee, portemonnee met inhoud, een kip, da mesrijwiel, autoped, oud damesrijwiel, portemonnee, benzinedop, jongensrijwiel, zwembroek en badhanddoek, rode zakdoek, jong poesje, schakelarmband, portemon nee, kinderportemonnee, draagzeil, porie- feuille met inhoud, oorbel, wandelwagentje. ADVERTENTIE dan kunt u van Brabants Bont, Ploeg-streepj'es en effen stoffen fantastisch-leuke dingen maken. Ze zij'n vrolijk fris van kleur en uitstekend van kwaliteit. Na vele malen gewassen te zijn zien ze er nog als nieuw uit. Japonnen Blouses Strandpakjes Shirts Shorts Schortjes Rokken Tafelkleedjes Valletjes Theemutsen Zakdoekjes Badtassen Kussen overtrekken j BRAB. BONT 1.45 Gordijntjes PLOEGSTRÜEPJES3.95 in leuke combinatiekleuren ZIE DIE ZOMERSE ZONNIGHEID IN ONZE ETALAGE ZIE DE BUITENGEWOON GROTE SORTERING IN DE AFDELING WONtNGINRICHTING BEVERWIJK 250 MODELKAMERS (a-A) xy,:' WEL BETER EN MOOIER MAAR NIET DUURDER „Het Velsense gasbedrijf dient te worden uitgebreid en verbeterd, wil dit zijn sterk groeiende taak in de toekomst op verantwoorde wijze kunnen vervullen en aan de verplichtingen kunnen voldoen, welke voortvloeien uit de met Hoogovens gesloten overeenkomst van gaslevering", aldus B. en W. van Velsen in een voorstel aan de raad. „In de strenge vorstperiode van de afgelopen winter is overduidelijk gebleken, dat op korte termijn ingrijpende voorzieningen moeten worden getroffen". Bij de vaststelling van de begroting van het bedrijf voor 1955 werd reeds met de gewijzig de situatie rekening gehouden en f 400.000 uitgetrokken voor de bouw van een nieuw gas- en meetstation te IJmuiden, f 27.000 voor de aanleg van de bedieningskabels en de meetapparatuur voor dat station en f 800.000 voor de bouw van een nieuwe gas houder. De door de directeur voor gas en water ontwikkelde plannen zijn aan het oordeel van de Gasstichting onderworpen. Uit de door dit instituut opgestelde rap porten blijkt, dat de voorgestelde voorzieningen noodzakelijk zijn. De voorzieningen betreffen in de eerste plaats de stichting van een nieuw gasont- vangst- en meetstation op het bedrijf te IJmuiden. Wanneer het daartoe strekkende plan is gerealiseerd, zal het mogelijk zijn, al het van Hoogovens ingekochte gas, van uit een centraal punt over de gehele ge meente te distribueren. Dit heeft het grote voordeel, dat in de wintermaanden, wan neer de hoeveelheid cokesovengas de be hoefte bij lange na niet kan dekken, de in eigen bedrijf geproduceerde propaanlucht tot grote hoeveelheden voor het gehele voorzieningsgebied kan worden bijge mengd. Tot heden kon alleen propaan lucht worden toegevoegd aan het voor IJmuiden bestemde gas, omdat Santpoort en Velsen (Noord) rechtstreeks gas ont vingen uit de transportleiding Hoogovens- Haarlem. Nieuwe apparaten In het gasstation zullen een reeks appa raten worden opgesteld, waarmede het van Hoogovens ontvangen gas wordt geregeld en gemeten en het voor IJmuiden bestem de gas op de gewenst» druk wordt ge bracht, terwijl compressoren zullen worden geplaatst om het al dan niet met propaan lucht gemengde gas naar Santpoort en Velsen (Noord) te stuwen. In verband daarmede zal het noodzake lijk zijn, van het gasbedrijf naar Santpoort een nieuwe persleiding te leggen, omdat de bestaande, van 1911 daterende leiding in slechte staat verkeert en voor het voren- vermelde doel een te geringe capaciteit bezit. Persleiding' via tunnel Velsen (Noord) zal met het gasbedrijf te IJmuiden moeten worden verbonden door een persleiding via de tunnel. Door op deze leiding een verbinding te maken met de transportleiding van Hoogovens naar Amsterdam, zal zij tevens kunnen dienen als reservetoevoerleiding voor het gas van Hoogovens naar het bedrijf te IJmuiden. Indien de in het kanaal gelegen gaszinker uitvalt, zal de persleiding dus een onge stoord transport van gas van Hoogovens De eerste kantjes roomvette en door de keurders hoog-aangesiagen Hollandse Nieuwe zijn vanmorgen even na zessen onder de mijnklok in de Scheveningse af slag doorgegaan. Er is geproefd in de hal, waar de auto zyn dertien vaten neerzette en schipper Korving kon te horen krijgen, dat „de trawler het óók kan," waar hij trouwens zelf nooit aan heeft getwijfeld. Maar de prijs zat wat tegen als gevolg van het feit, dat er achter deze allereerste veel meer haring nog zit vandaag en in de komende dagen. Na een toespraakje van halchef J. Pasman zijn de eerste ver kocht-per stuk met de keus aan de kopers. Een hoge inzet: 1500,Maar de klok draaide langzaam over de 1350,naar de 1300,en de 1251,Daarop werd ge mijnd door reder Vrolijk zelf, die nog twee keer afdrukte. Het heeft hem niet zo veel geholpen, want de handel was niet bereid de hoge prijzen voor dit eerste zee banket te geven, die er twee jaar geleden voor betaald werden, toen de primeurs in de markt 1300.opbrachten men liet de klok doordraaien tot 700,en 650, en daarop zijn de meeste gemijnd. naar IJfn-uidem en Velsen (Noord) kunnen waarborgen, zij het, dat in het veronder stelde geval geen met propaanlucht ge mengd cokesovengas naar Velsen (Noord) kan worden getransporteerd. Propaaninstallatie gereed Een andere noodzakelijke voorziening zal bestaan in het vernieuwen van de gas houderleidingen te IJmuiden, aangezien deze thans een te geringe capaciteit bezit ten en enigszins onoverzichtelijk zijn gele gen. Voor de bouw van een nieuwe gas houder en de uitbreiding van de propaan installatie werden reeds bedragen gevo teerd; laatstgenoemd werk is inmiddels voltooid. Tenslotte zal de verwarming van de gashouders dienen te worden gewijzigd en uitgebreid. Raming: f 1.130.000 De aan de volgende voorzieningen ver bonden kosten worden geraamd op: gas station met apparatuur enz. f 420.000; gashoaderleidingen f 30.000; persleiding Santpoort f 290.000; terwijl een zeer voor lopige schatting de volgende bedragen aan geeft voor: persleiding Velsen (Noord) f 300.000; gashouderverwarming f 100.000. De drie eerste genoemde werken zullen met het oog op het volgende winterseizoen zo spoedig mogelijk moeten worden uitge voerd. Voor de aanleg van de persleiding naar Santpoort en de gashouderleidingen zijn nog geen kredieten beschikbaar ge steld; de kredieten voor de bouw van het gasstation met apparatuur enz (f 427.000) zijn toereikend. De financiële gevolgen van de twee an dere maatregelen zullen bij de bedrijfsbe- groting voor 1957 kunnen worden geregeld. B. en W. zijn van mening, dat de ge noemde voorzieningen er toe zullen leiden, dat het bedrijf, voor een groot aantal jaren aan de sterk toenemende vraag zal kunnen voldoen en dat een gelijkmatige inkoop van Hoogovengas, die door de uitbreiding en verbetering zal worden bereikt, in finan cieel en technisch opzicht voordelen biedt. Onder een stralend zonnetje is er gistermiddag op de tegeltjes achter de Velsense Technische School basketbal gespeeld, dat de stukken er afvlogen: een toernooi voor de verschillende middelbare scholen toonde niet alleen aan, dat de knapen van het Missiehuis over een bijzonder homogene en vaardige ploeg beschikken, maar even zeer, dat voor een verder verbreiding van deze sport, die tot de gezondste der zaal sporten gerekend mag worden (al is zij in het geheel niet aan een zaal gebonden) meer permanente oefenruimte nodig is in deze gemeente. Zoals bijvoorbeeld tegenveldjes met vaste opstanden voor dit spel, dat niet alleen weinig kosten met zich brengt, maar al bij een bepaalde graad van geoefendheid bij zonder veel bevrediging voor zijn beoefenaren schenkt. De uitslagen van gistermiddag waren: Missiehuis-Technische School 2610; GymnasiumULO 6—4; Exercitia-Missie- huis 835; Technische SchoolGymna sium 186; ULOExercitia 209; Mis siehuisGymnasium 227; Technische SchoolULO 188; Exercitia-Gymnasium 1211; MissiehuisULO 266; Techni sche SchoolExercitia 2513. Doordat zij over een permanente oefen gelegenheid beschikken, konden de jongens van het Missiehuis een grote kracht ont wikkelen, die zich manifesteerde in vier overwinningen gedurende dit aardige toer nooi. Zij haalden de score van 109 punten voor en 31 tegen en direct achter hen be zette de Technische school een eervolle tweede plaats met drie gewonnen wedstrij den en 71 punten voor met 53 tegen. Exer citia, Willem de Zwijgerschool, ULO en Gymnasium wonnen elk één wedstrijd met de volgende eindscores: Exercitia voor 42, tegen 91; ULO voor 38, tegen 59 en Gym nasium voor 30, tegen 56 punten. De beste De eerste wedstrijd was niet alleen de beste, maar ook direct de belangrijkste van het toernooi, maar het was jammer, dat de Technische Schoolploeg in de aan vang haar vorm niet kon vinden waardoor het Missiehuis een veilige 204 voor- Kennemerland. sprong kon bereiken. De wedstrijd Exer citia-Gymnasium werd daarentegen de meest spannende en d«or het spel als het ware te bevriezen wisten de knapen van Exercitia hun enige zege van deze middag uit het vuur te spelen. Er was nogal wat belangstelling voor de wedstrijden: onder meer heeft de Velsense wethouder van onderwijs de heer H. de Boer een gedeelte van het toernooi bijge woond en ook de pater-overste van het Missiehuis bevond zich onder de suppor ters. Na afloop werd de zilveren lauwertak, die als wisselprijs door het gemeentebe stuur beschikbaar was gesteld uit aan de aanvoerder van het winnende team, daar bij de sportiviteit van de spelers prijzende en de initiatiefnemer tot dit toernooi, de heer J. Roosenstein prijzende voor zijn on dernemingsgeest. Hij sprak tenslotte de hoop uit, dat deze voor Velsen nog betrek kelijk jonge en nieuwe sport een grote vlucht mag nemen. Toernooi van tafeltennisclub De Beverwijkse tafeltennisvereniging „Rapidity" houdt op Zondag 27 mei in haar speellokaal aan de Galgenweg een toernooi waaraan wordt deelgenomen door vele bekende spelers en speelsters uit Als tweede wedstrijd in het door de Bever wijkse damclub georganiseerde semi-bedrijfs- damtournooi is gespeeld de wedstrijd Hoog ovens tegen een verstrekt derde tiental van de BDC. Het tiental van de Hoogovens was in deze wedstrijd goed in vorm; vooral de laatste vijf spelers deden het best en zij wisten %chter- eenvolgens een voorsprong van 100 te be reiken alvorens de remise-partij tussen N. Michel en W. de Graaf het eerste tegenpunt voor de BDC bracht. Hierna wist D. van As op fraaie Wijze van H. Nieuwenhuizen te winnen en de stand op 114 te brengen en met nog twee remise-partijen en een over winning van A. Albers tegen H. Jordaan werd de eindstand 137 voor de Hoogoven dammers. De totale uitslag was: J. Visser (Hoogov.)—K. Kikke (BDC) 1—1 H. NieuwenhuizenD. van As 02 P. H. GeerlingK. Nyman 11 N. MichellW. de Graaf 1—1 H. JordaanA. Albers 02 R. NakkenG. Bakker 20 J. BorstJ. Komen 20 H. KoenstraA. Romeyn 20 C. EbbingeH. Mijnsbergen 20 G. ZandbergenL: Klein 20 13—7 „VRIENDENKRING" TELDE DE SLAGEN. De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" heeft de onderlinge competitie voort gezet met de volgende uitslagen: 1. mevr. Timmer 4940 pnt.; 2. mevr. v. d. Ham 4832 pnt.; 3. mevr. Alders 4659 pnt.; 4. J. Mook 4658 pnt.; 5. G. v. Meurs 4651 pnt.; 6. J. v. d. Ham 4632 pnt.; 7. W. Deugd 4576 pnt.; 8. J. Meenhout 4625 pnt.; 9. C. Zoon 4475 pnt.; 10. C. Teeling 4448 pnt.; 11. mevr. Pirovano 4368 pnt. 12. R. v. d. Kooy 436 pnt.; 13, mevr. Groeneveld 4300 pnt.; 14. mevr. Wooning 4296 pnt. 15. C. A. Teeling 4268 pnt.; 16. B. W. v d. Mey 4214 pnt.; 17. v. Duin 4200 pnt.; 18. mevr. De Nijs 4170 pnt.; 19. mevr. Water- kamp 4002 pnt.; 20. mevr. Meenhout 3906 pnt.; 21. mej. Pirovano 3948 pnt.; 22. H. Mosk 3788 pnt.; 23. H. Waterkamp 3622 pnt.; 24. E. Boontjes 3530 pnt. K. EN V. KOMT MET „WACHT U VOOR DE HOND". De toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" te IJmuiden geeft zaterdag 26 mei in het Patronaatsgebouw aan de Willems parkweg haar laaste toneelavond in dit seizoen. Onder regie van H. van Dokkum wordt een opvoering gegeven van „Wacht u voor de hond", blijspel in drie bedrijven door Koos Beswino. (Verkort weergegeven) Langs elkaar heen in een „ideale" hal. In uw blad van 23 dezer proberen enige visknechten antwoord te geven aan een vishandelaar inzake loon- en andere pro blemen in de vishal te IJmuiden. Wat is het jammer dat en een vishande laar en enige visknechten het nodig vinden op deze wijze hun hart te luchten en bo vendien nog anoniem. Ik heb daar geen be wondering voor. Indien volgens de een, nl. de vishande laar, zoveel niet klopt, en volgens de ander nl. de viskneeht, heel veel juist nu zo goed is, blijft het maar een langs elkaar heen praten. En waarom dit alles? Tot in de puntjes zorgt toch de Overheid voor alles en iedereen? En wie nu nog niet in het gareel wil lopen, vind ik een echte kniesoor. Veronderstel dat men zou stilstaan bij alle praatjes en insinuaties die men hoort over „Vishal-toestanden". Men had toch geen leven meer!! En ik vind juist de situ atie in de vishal „beter dan best". Is er één bedrijf in ons land waar alles zo schitterend loopt als in onze vishal? Hoort men werkelijk ooit iets over klachter of narigheden? Het is bijna 40 jaar geleden dat ik mijn werk in de vishal begon. Maak ik een ver gelijking met voorheen en thans, mag toch zeker vastgesteld worden dat er in ons land, en daarbuiten, geen tweede bedrijf te vinden is waar zoveel levensvreugde be staat, b ijwerkgever èn werknemer, als in de vishal te IJmuiden! UITZINGER.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7