Duitse visserij herstelde zich snel van oorlogswonden A Chef van de Staalfabriek - administratie bij Hoogovens van harte gehuldigd Al is het duurder, Beverwijk wil in nieuwbouw liever elektrisch licht Kennemer t, Lantaarn DE VERLOKKINGEN VAN HONKBAL De strooptocht der twaalfjarigen Visserij -varia Agenda voor Velsen THALIA Old Clotes New P. C. Bais vierde zijn zilveren jubileum LANGS SLUIZEN EN HAVENS Het DCLT-winterdamtoer- nooi loopt op zijn eind DRY CLEANING ONLY Bouwvereniging „St. Joseph" vergaderde Een ieder aangeboren Wie betaalt de schade? Vernielingen in Castricumse bioscoop Agenda voor Beverwijk V\ ÜtiNSDAG 3 0 MEI 1956 DE DUITSE TRAWLERREDERIJ F. Busse ging de tweede wereldoorlog in ifiét vijf schepen. De oudste, „Sophie Busse" genaamd, was 17 jaar en verder had men de 9-jarige „Sagitta", de 5-jarige „Friedrich Busse", de 3-jarige „Dr. A. Spilker" en de 2jarige „Anna Busse". Dit is alweer 15 jaar geleden en als we nu de vloot van Busse bekijken zien we wat het aantal schepen aangaat er niets is veranderd, want de rederij heeft de sterkte van voor de oorlog weer bereikt. Tien jaar geleden toen de Duitse rederijen weer in de gelegenheid werden gesteld plannen voor nieuwbouw te maken om hun zwaar getroffen vloot op te bouwen beschikte de rederij F. Busse slechts over één trawier, die behouden uit de strijd gekomen was: de „Sagitta". Een tweede schip kon worden aangeschaft, die onder de naam „Geeste" BX 446 onder de vlag van Busse in de vaart kwam. Het begin was er en voorlopig kon men het met deze twee stoomtrawlers doen. Andere Duitse visserij-rederijen verkre gen in 1948 de eerste nieuwe na-oorlogse schepen en ook die gedurende de oorlogs jaren op stapel waren gezet konden voor de visserij dienst gaan doen.'Voor F. Busse was de tijd voor nieuwbouw .nog niet aan gebroken. Dit moment brak pas aan in de loop van'het jaar 1950 toen de Rickmers Werft in Bremerhaven opdracht kreeg een stoomtrawler te bouwen van een kleine 600 reg. ton bruto met een machinever mogen van 875 pk. Dit sohip kwam in 1951 in bedrijf onder de naam Friedrich Busse BX. 598. Meyer in Papenburg bouwde in 1952 de Anna Busse BX. 610 en vervolgens kwam in 1954 de Stadt Herten BX. 626 en in 1955 de Hermann Ahlers BX. 635 er bij. De „Stadt Herten" prijkt hiernaast op de foto. Een trotse stoomtrawler of fisch- dampfer, zoals de Duitsers dit scheepstype van 628 reg. ton bruto noemen. Onder bouwnummer 269 is dit schip gebouwd bij de Rickmers Werft in Bremerhaven. De lengte over alles bedraagt 57,90 m, de leng te tussen de loodlijnen 53,50 m, de breedte 8,80 m, de holte 5,60 m en de diepgang 4,38 m. De stoommachine ontwikkelt 880- 1000 pk voor een snelheid van 13 V2 mijl. De aan de Rederij Nordsee toebehorende „Konstanz" en „Mainz" zijn zusterschepen van de „Stadt Herten". F. Busse behoort tot de kleine trawler- rederijen in Duitsland, maar het is één der oudsten. Het oprichtingsjaar is 1868 en de naam F. Busse is voor altijd in de geschie denis van de Duitse zeevisserij vastgelegd, want Friedrich Busse is de eerste Duitse reder geweest, die de stoomtrawler in de vaart bracht. Dit geschiedde in het jaar 1885 en dat eerste trawlertje heette „Sa gitta" P.G. 3, groot 148 brt. Het tweede schip kwam in 1891 en heette „Friedrich" en dat deze Duitse rederij een periode van meer dan vijf trawlers heeft gehad is aan het begin van deze eeuw geweest. In 1910 tellen we er 15. De „Sagitta" was toen al afgevoerd. Ook nu missen we'bij deze bijna 90 jaar oude rederij de naam „Sagitta" op ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. - 8 uur wegens de enorme belangstelling en op veler verzoek nog eenmaal RUDOLF SCHOCK in DE LEVENSROMAN VAN RICHARD TAUBER (DU BIST DIE WELT FÜR ^ICH) Een film van schitterende zang en momenten van diepe ontroering HEDENAVOND 8 uur LAATSTF, VOORSTELLING van HET MEISJE VAN DE RIVIER met SOPHIA LOREN. In de laatste week van mei moet het DCI1- winterdamtoernnoi ten einde zijn. In de hoofdklasse heeft J. van Straten de kop en hii moet ziin laatste partii remise spelen. Alleen Voovs kan nosr door een overwinning met Van Straten gelijk komen. Beide spelers plaatsten zich in het eerste tiental. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Van Straten wint van Beukema, De Jong verliest van Krijgsman, Vooys—Beuke- ma remise. De stand voor de laatste ronde is: Hoofdklasse: 1. J. van Straten4 2 2 0 6 2. P. v. d. Berg 4 1 3 0 5 3. L. Vooys 4 1 3 0 5 4. Beukema 5 1 3 1 5 5. ir. M. Kriigsman 4 1 2 1 4 6. K. de Jong 5 0 1 4 1 In de hoofdklasse B is Tielrooy goed op dreef. Hij won achtereenvolgens van G. Postma, C. Kaan, «I. Koppelman en H. Swier. De stand in de hoofdklasse B is: 1. T. Tielrooy 4 4 0 0 8 2. H. Swier 4 3 0 1 6 3. G. Postma 3 2 0 1 4 4. J. Waal 3 1 1 1 3 5. J. Koppelman 3 0 1 2 1 6. P. Kok 3 0 1 2 1 7. C. Kaan 4 0 1 3 1 In de eerste klasse heeft de oudste dam mer uit Kennemerland, de bijna tachtig jarige ..Opa" v. d. Bos de leiding. Een keu rige prestatie d~ar sterke dammers als D. Ott en de IJmond-kampioen C. Lodder mee spelen. De stand van de le klasse is: 1. v. d. Bos *5 3 2 0 8 2. Gomes 4 3 1 0 7 3. C. Lodder 2 1 0 1 2 A D. Ott 3 1 0 2 2 5. W. v. Wort 1 0 0 1 0 6 Woord 1 0 I 0 1 7. Muller 3 0 0 3 0 één van haar schepen. Het laatste schip van die naam werd kortgeleden van «de hand gedaan, maar van die allereerste „Sagitta" staat ergens in Bremerhaven een model als een tastbaar aandenken ujt een tijd toen de visserij een nieuw tijdperk te gemoet ging. En wat is er in die tijd niet veranderd? Als we die 148 ton metende „Sagiita" naast de 628 ton metende „Stadt Herten" konden plaatsen behoeven we hieraan niets toe te voegen. Het is precies hetzelfde als we de Vios I IJM. 24 verge lijken met IJmuidens eerste trawler, de Betsy IJM. ,75, die in 1898 in bedrijf kwam. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De Castricumse bouwvereniging St. Jo seph zal ook haar steentje bijdragen in dte bestrijding van de woningnood, zo zeid'e de voorzitter J. Klaassen in de gehouden vergadering van deze vereniging te Cas tricum. Men zal het gemeentebestuur verzoeken om grond en bouwvolumé opdat er weder om een tweetal complexen zal kunnen wor den gebouwd. De voorzitter schetste onder andere ook de woningnood en wat daarbij de bouw verenigingen te betekenen hebben. Nadat het financieel verslag van de pen ningmeester was goedgekeurd, heeft men met algemene stemmen een tweetal voor stellen aangenomen. Het eerste betrof een voorstel betreffende de aankoop van grond van de complexen Vitesse 1 en 2, zo ge noemd omda{ de woningen hiervan zijn ge bouwd op het terrein dat voorheen van Vitesse was. Het tweede voorstel betrof de verkoop van grond aan de heren G. Beentjes en M. 'érakenhoff met welk voorstel men zich eveneens kon verenigen. SLUITINGSAVOND ST. THOMAS Op woensdag 20 juni houdt de damclub St. Thomas uit Castricum de sluitings vergadering van dit seizoen. Zoals gewoonlijk zullen hierbij na de verslagen van diverse bestuursleden, ook reeds punten van bespreking worden vast gesteld voor de aanvangbijeenkomst die voor het seizoen 1956-'57 eind augustus of begin september zal worden gehouden. Een belangrijke figuur in de admini stratie van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V., de heer P. C. Bais, elief van de technische en fi nanciële administratie van de Staalfabriek, was met zijn vrouw op het versierde po dium van Walserij Oost gezeten voor de huldiging ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum. Uit de grote opkomst van vrienden en medewerkers en de hartelijke toon der toespraken viel gemakkelijk af te lezen hoe deze jubilaris niet alleen als werkkracht doch als mens in ruime kring wordt gewaardeerd. De dank en de gevoelens der directie werden door ir. A. H. I n g e n H o,u s z, voorzitter van de directie, uitgesproken, die deze accentueerde met de gebruikelijke j ubileumenveloppe. De administrateur, de heer R. Mar tens, lid van de directiestaf, wees in het bijzonder op bovengenoemde eigenschap pen. In zijn tekening van de loopbaan van de jubilaris roemde spreker de intelligentie en vasthoudende geest van zijn medewer ker, die het op veertigjarige leeftijd nog heeft bestaan om in de studieboeken te duiken en glansrijk de onderscheidingen van het diploma voor moderne bedrijfs administratie te verwerven, waaraan hij later intussen was hij ook nog met het tiental Landskampioen Dammen geworden nog het staats-praktijkdiploma wist toe te voegen. In dit verband betrok de heer Martens de vrouw van de jubilaris in zijn toespraak mevrouw Bais Vis ser mocht overigens van alle sprekers ge tuigenissen van achting en vriendschap vernemen die veel geduld en toewijding In de kredieten die de Beverwijkse raad heeft verleend voor het bouwrijp maken van de gronden gelegen in de uitbreidings plannen Arendsweg-Zuid, Waranda en Oud-Sportpark, waren bedragen begrepen van respectievelijk 33.000,—, 58.600, en 17.000,voor de straatverlichting. Nu echter een begin is gemaakt met het geleidelijk vervangen van de gasverlich ting door een moderne elektrische verlich ting, dient, naar de mening van B. en W., in de nieuwe stadswijken aanstonds tot het aanbrengen van een elektrische straatver lichting te worden overgegaan. De boven genoemde kredieten zijn daartoe niet toe reikend en zouden verhoogd moeten worden tot respectievelijk 50.000, 76.000,— en 26.000,—. Met verwijzing naar het advies van de commissie van bijstand voor openbare werken stellen B. en W. voor aanvullende kredieten van 17.000,—, 17.400,en 9.000,of in totaal 43.000,te ver strekken. Aangezien echter bij de exploitatie-opzet van deze uitbreidingsplannen niet met deze extra kosten rekening gehouden kon wor den, stellen B. en W. voor het te verstrek ken krediet ad 43.000,ten laste van de algemene dienst der gemeente te brengen. De liefde tot de natuur is een ieder aangeboren zingt een reeds lang vergeten maar door deze regelen lichtelijk onsterfe lijk geworden poëet. Een prachtig middel, om dgze dichter gelijk te geven en te zien, in hoeverre deze liefde tot resultaten leidt, is het jaar lijkse streven van de Floralia- verenigingen, om de kinders van de scholen een nietig plan tje mee naar huis te geven, dat dan later terugkomt als een boom van een bloem. Het is weer bezig, dit sym pathiek geval. Met balsemientjes en coleus- sen en andere planten en over enige tijd zullen de resultaten van deze huisvlijt-met-teelaar- de-en-water in de onderschei dene scholen getoond worden. Tot zolang verwacht ik be paald geen verhalen over ver nielde plantsoenen en verbo gen boomtakken, uitgehaalde nesten en vertreden gazons, want dan zou men kunnen stellen, dat die Floralialisten er net zo goed mee kunnen uitscheiden. En mócht er dan toch nog een kleine zonde voorvallen, dan is dat zeker niet de schuld van de schoolgaande jeugd die immers thuis opkweekt wat zij in de natuur dient te beschermen. Het is maar even een af spraakje. Brood op de plank Wij weten nu allemaal zo langzamerhand wel. dat Die renbescherming in Velsen met handen, voeten en zelfs poten te werk moet gaan om het hoofd en de kop boven water te houden en dat het dan nog niet altijd mogelijk is de die ren te geven, wat de dieren toekomt. Nu schrijft een be minnelijke dierenvriendin mij uit de Prins Hendrikstraat, dat er vast wel meer gedaan zou kunnen worden, hetgeen ik geheel met haar eens ben, daar ik toevallig de achter gronden van dierenbescher ming wel aardig kan bekijken. En ik val haar van harte bij, waar zij de bakkerijen wil op wekken het oude brood, dat in deze bedrijven overblijft, af te staan aan het asyl, opdat de kosten daar weer eenigszins gedrukt worden. Bakkers er is brood op de plank nodig en daar gij in de ijzige februarimaand be wezen hebt uit het allerbeste broodplankenhout te zijn ge sneden, zal 't u nu niet moei lijk vallen het nummer 5744 te bellen, waar de vader van een hongerige schare blaffers u zeer balleefd zal zeggen, dat hij uw steuntje van een paar broden-daags bijzonder goed kan gebruiken. Vergeten bagage Ik heb mij nimmer willen bemoeien met de problemen, die een bekend minister zich op de hals heeft gehaald over het liften van militairen met automobielen van andersden kenden. Ik beschouwde het als m ij n aangelegenheid, of ik een liftende soldaat mee wilde nemen, wanneer hij er gens bij gebrek aan liquide middelen de duim opstak en ik doe dat nog. Vandaar, dat ik dezer dagen een IJmuidense huisvrouw, die naar Haarlem moest en net de bus miste, met karre- bies en al naar dees' Spaarne- stad vervoerd, haar ergens in de stad afzette en monter doorreed. Maar ocharm: zij vergat heur karrebies en ik weet waarlijk niet hoe deze dame heette. Wil zij even bel len? Ze moest, verstond ik het goed, naar de Karei van Man- derstraat en kwam uit de Strengholt of Sieraadstraat en ik zit nu maar met haar b 3 Er is een spel, dat mij altoos ten zeerste heeft bekoord (en ver moeid), wanneer ik mij er met nog enige jongelieden op een groen veld en in een luchtige kledij aan overgaf. Er waren er meer, natuurlijk, maar dit honkbalspel was in de tijd, dat ik jong genoeg was om met een knuppel een zware klap te geven tegen een keihard balletje, dat dan met een tomeloze snelheid in het heelal verd^eel!, toch wel favoriet. Hoewel ik het hockey even eens ten zeerste wist te waarderen. Maar honkbal. ha, heerlijk. Gij, die het wél .meent met onze jeugd, ik zou u nogmaals met de grootste nadruk en klem op het hart willen binden uwe pu pillen een dringende boodschap door te geven. De boodschap namelijk van „de handen thuis". Ik zou deze boodschap willen verluchten met de meest gruwelijke beelden uit mijn herinne ring en uit de archieven van de.Mijnopruimingsdiensten, «aar men foto's te over kan leveren met afgerukte ledematen, ver brijzelde lichamen en verminkte kinderen. Ge zoudt het me kwa lijk nemen, wellicht, maar heus, het zou de wat harde heel meester kunnen zijn van een slepende kwaal, die nog steeds on der onze jeugd woekert en die af en toe uitslaat in zweren en zweertjes. Als die van een groepje twaalfjarige knapen uit Velsen, die dezer dagen door IJmuiden exerceerden met een soort handgranaten, welke by onoordeelkundig gebruik weer een nieuwe serie gruwelfoto's en een zee van ellende hadden kunnen opleveren. De munitie is deze kinderen afgenomen, maar daar er niet alleen in het duin nog wel het een en ander ligt en bovendien sommige jongenskastjes en zolders beslist nog niet zuiver zijn te noemen, doe ik bij deze nogmaals ten dringendste dit beroep op u, meer verstandigen: beëindigt deze strooptochten, waarschuwt uw kinderen, neemt ze alle gevaarlijke speeltuigen af en houdt de ogen open voor het geval er toch nog dergelijke dodelijke apparaten in uw buurt mochten komen. Eén scherpe knal en het kan te laat zijn. Vandaar, dat het streven van een kleine groep sportieve Vel- senaren om het honkballen meer bekendheid te geven onder de jeugd van Velsen, die naar haar en mijn smaak nog niet genoeg aan de aktieve sportbeoefening deelneemt, mij zeer welgevallig is. Niet alleen onderde jeugd van Velsen overigens, want deze dingen doen wij tenslotte in IJmond- verband en dat is een goed ding, al meen ik te mogen op merken, dat er op dit punt al lang geen strubbelingen meer bestonden, toen de IJmond- raad nog niet eens aan het stadium van een IJmond-ruzie toe was. Gewone mensen hou den zoiets nu eenmaal zo sim pel mogelijk. De krachtige propaganda voor het honkballen gaat ge heel in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond en het is er om COOOOOOOCOCCOCOOOOOOt Erewaclitje? DOOOOOCOOOOOOOOOOOC X b 8 Het wordt af en toe 8 8 bijster vervelend met de 8 8 opgeschoten slungels uit 8 3 IJmuiden, die avondlijke 8 8 gymnastieklessen verstoren 8 door op daken van turnza-8 8 len te klimmen om daar niet alleen onwaardige be- i spiedingen uit te voeren, 8 8 doch tevens lawaai te 8 schoppen, zodat -het enige 8 keren is voorgekomen, dat 8 5 de leraar de zaak maar 8 8 stopzette en dus het hoofd 3 8 boog voor deze kauwgum- 3 patsertjes, die onder hun 8 8 kleverig tesamengeplakte 8 haren geen beter gedachten 8 weten te koesteren dan 8 8 aan dergelijk onplezierigs 8 gedoe. Er zou iets voor te 8 8 zeggen zijn uit de ouderen 8 3 van zo'n belaagde school 3 g maar eens een erewachtje 8 8 te formeren, dat desnoods 8 deze geplakte haren eens 8 in de war zou willen halen, jij want voor vermanende 8 8 woorden is dit slag toch 8 echt niet vatbaar. 8 8 XX&OOOOOOOOOCCCOCOOgQOOOOOOOOOOOOOOGOOC* begonnen de jongeren van 12 tot 14 jaar en van 14 tot 16 jaar deze boeiende zomersport te laten zien en genieten. De gemeente Velsen helpt een handje door materiaal en vel den te leveren en mocht er een jeugdclub uit ontspringen, dan wordt het vast een IJmond- competitie. De bijvelden van Schoonenberg zullen de basis van deze activiteit zijn, te beginnen op 5 juni en wel des dinsdagsavonds van 7-9 en de des woensdagmiddags van 3-5. Wie onvermengd sportge noegens wil smaken, hij make kennis met het werk van de verre velders, hij probere een run en juiche bij een ferme opmepper met het klinkend hout! Oud-l Jmuidens rommelhoek Over de Prins Hendrikstraat gesproken: wat is het daar nog steeds een rommeltje, niet waar, op de hoek van het vroegere Willemsplein. De kijkers-naar-de-sluizen, die er aan voorbij moeten, gaan vast thuis vertellen, dat IJ muiden wel een afwisselende, maar bepaald niet nette plek op de aardbodem is. Laatst heeft een groep Am sterdammers er uitvoerig en in onvervalst Hooghaarlem- merdijks een woordje over ge plengd en dat was niet mis zou ik het hier neerschrij ven, gij zoudt als abonné be danken. Dat prikkeldraad kan des avonds nog gevaarlijk zijn ook, want wie daar in den duister tegenaan tornt loopt een beste leans scheur- of vleeswonden te bekomen. Als oud-IJmuiden dan vol gens vele bestuurderen géén vergeten gebied is, dan zullen op dit rommelhoekje enige maatregeltjes genomen moe ten worden. Want er komen vast nog wei meer vreemde lingen en donkere avonden, wedden? LAMPENIER heeft getoond tijdens de vrije uren, die haar man aan zijn studie gaf." Spreker ver eerde de jubilaris met het getuigschrift en het gedenkboek der Maatschappij. Het was voor de bedrijfsleider der Staal fabriek, ir. P. W. A. L a n z i n g, een bij zonder genoegen, dat hij namens de fabriek het woord mocht voeren. De vorige spre ker heeft van deze jubilaris gezegd, dat hij met twee benen op de grond staat; de heer L a n z i n g kon hieraan nog toevoegen, dat hij als administratief man zich er van bewust is, dat in de eerste plaats de pro- duktie komt, en dat de administratie zich aan de fabriek moet aanpassen. Voor spre ker is deze instelling van de jubilaris dan ook van zeer grote waarde en de samen werking is altijd voortreffelijk. Tot slot bood de heer L a n z i n g een fraai staaltje van vakmanschap aan: een elektrische klok van glanzend metaal, dat door de „fabriek" was vervaardigd. De heer H. Parson (administratie Noordf abrieken) had de vererende op dracht om een prachtige pick-upkast 'als geschenk van medewerkers, vrienden en vereerders aan te bieden. Hiervan "kweet hij zich op voortreffelijke wijze met toe passelijke woorden. In een humoristisch getinte toespraak vertolkte de heer M. J. Borstel (admi nistratie Staalfabriek) de gevoelens van allen, die met de heer Bais mogen samen werken. Dat deze gevoelens van waarde ring en vriendschap op een hoog plan lig gen, bleek uit de redactie van zijn rede zonneklaar, en daarvan getuigde ook het prachtige geschenk een platenwisselaar, dat de heer Borstel door de beide jong ste medewerkers van de afdeling deed aan bieden. Dank en groeten bracht de heer Paul Rijken (chef Hoogoven-administratie) in een hartelijke toespraak namens de gehele afdeling Hoogovens over, waar de beste en prettigste herinneringen aan deze jubilaris leven. Een waardig slot vormde de huldigings rede van de bedrijfsdirecteur ir. F. W. E. Spies, die in gedragen woorden een van zijn oudste en toegewijdste medewerkers hulde en dank bracht. Hoewel met leed wezen heeft de heer Spies het vertrek van de jubilaris van de hoogovenadmini stratie naar die van de staalfabriek gade geslagen, welke teleurstelling wordt ver zacht door de vreugde, die de wetenschap gaf dat een zo bekwaam man als de jubi laris op een verre fabriekspost ging zetelen. ADVERTENTIE SLAAPT ZO Tien tegen één dat er op onre beddenafdeling wel een matras te vinden is, waarop U wél heerlijk zult kunnen slapen. Wij zullen U gaarne adviseren. WONINGINRICHTING BEVERWIJK specialisten sinds jaren! Vergeetachtig Castricum Op het politiebureau aan de Dorpstraat 1 a te Castricum, zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden en verloren voor werpen. Gevoriden: tas met inhoud, wieldop Ford, rozenkrans, Lipssleutel, zakmes, da- meshandschqen, vulpen. Verloren: sportfiets, zwembroek, heren- portemonnaie met inhoud, twee dames- armbandhorloges, damesarmband, bruin zit kussen, bril met gewoon montuur, locomo- tief-fietspompje, balsketting, portefeuille met inhoud. Op straat onwel geworden en overleden De heer en mevrouw D. van de Hofian- derweg wandelden dinsdag in de vooravond i.n de Strick van Linschotenstraat en ter hoogte van de Bloemhofstraat zakte de vrouw ineen. Een ontboden geneesheer kon slechts de dood constateren. Het echtpaar zou binnen enkele dagen het gouden huwelijksfeest vieren. Prijzen van dinsdag. Heilbot 3,002,50; gr. tong 2,662,34; grm. tong 2,502,34; kim. tong 2,70—2,54; kl. tong I 2,40—2,6: kl. tong II 1,92—1,80; tarbot I 2,00—1,50, per kg. Tong schar 8577; gr. schol 51; grm. schol 52; kim. schol 55; kl. schol I 45; kl. schol II 4418; schar 2111; bot 228; v. haring 36; makreel 4120; gr. schelvis 2617; grm. schelvis 2519; kim. schelvis 2619; kl. se'" 'vis I 2820; kl. schelvis II 2620; Wijting 31—19; gr. gul 3532; micjd. gul 2824; kl. gul 2315; kl. haai 33; kl. wolf 4542; poontjes 250: horsmakreel; kl. koolvis zw. 18—12 kl. koolvis wit 28, per 50 kg. Gr. kabeljauw 26892; gr. koolvis zw. 5852; gr. koolvis wit 76: gr. leng 9286; gr. wolf 7066, per 125 kilogram. Aanvoer van dinsdag. 128 kisten tong en tarbot, 7 kisten heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 175 kisten schol, 35 kisten schar, 45 kisten bot, 5 kisten haring, 110 kisten ma kreel, 505 kisten schelvis, 150 kisten wijting, 235 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 10 kisten haai, 45 kisten wolf, 15 kisten poon, 230 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 1730 kisten. Besommingen van dinsdag. IJM 32 Eiie f 13.920; IJM 20 Polderman f20.520; IJM 59 f3200: KW 30 f400; KW 35 f330; KW 56 f330; SCH 16 f230. Van de directie van het Corso theater in Castricum, kregen wij een ongeloofwaardig verhaal te horen. Er zijn enige vandalen geweest, die aan het gebouw zodanige ver nielingen hebben aangebracht dat het on geveer 300 aan reparatiekosten zal gaan vergen om dtf-t weer in de oude toestand terug te brengen. Met recht vraagt de di rectie zich af wie deze reparatie van onder •meer de kostbare natriumverlichting en een tweetal barden, zal moeten betalen. Het schijnen vacantiegangers te zijn ge weest die dit vandalisme op hun geweten hebben. Castricumse Kleuterschool gaat vergaderen De Castricumse Kleuterschool zal op vrijdag 8 juni een algemene ledenvergade ring houden. Men zal zich op deze verga dering beraden over de vorm van voortbe staan van deze kleutersehoolvereniging in verband met de wet op het kleuteronder wijs. WOENSDAG 30 MEI IJMUIDEN Thalia: 20 uur, „Het meisje van de rivier". Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum Cultureel Ge- gebouw, open van 9.30—12 en 1416.30 uur. Velser Gemeenschap: sectie toneel, 20 uur, Ned.Herv. Jeugdgebouw, uitslag toneel concours. V.U.: 19.4520.45 uur, gymnasium Velsen, cursus Spaans. IJmond Commissie voor Vakopl. Bouw bedrijf: 19.45 uur, filmzaal Technische School Velsen, filmavond. DONDERDAG 31 MEI IJMUIDEN Thalia: 20 uur, „De levensroman van Ri chard Tauber". Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als woensdag. PALVIJ: 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, toneeluitovering. VELSEN Raadhuis- 9.3012 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. WOENSDAG 30 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen op avontuur". Luxor Theater, 18 en 21.15 uur: „Omstreden huwelijk". 't Centrum, 20 uur: Vergadering Christelijk Historische Unie. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Kennemer Pluim vee Vereniging. De Groentebeurs, 20 uur: Ouden van Dagen. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur: jeugduitzending Zeestraat 26 van 15-16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1013 uur lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Ocfulf- straat 12, dagelijks van 1718 uur. DONDERDAG 31 MEI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Omstreden huwelijk". Kennemer Theater, 14.30 uur: Openbare ver koping van huizen. Kennemer Theater, 14 uur: Uitreiking diplo ma's Veilig Verkeer. 't Centrum, 20 uur: Lezing Facultatieve Lijk verbranding. K.S.A.: St. Eloy: R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 1013 uur. 8 T e* De Engelse luchtmacht heeft het nieuwste model van de AVRO Shackleton Mark 3 in gebruik genomen. Het toestel staat dag en nacht gereed om op te stijgen en hulp te verlenen op zee. Tot de uitrusting van de machine behoort onder andere een buitengewoon gevoelige radio ontvanger, die de zwakste signalen kan opvangen. Indien nodig kan een onder aan de romp bevestigde reddingboot worden neergelaten. Op de foto zien we de nieuwe reddingmachine in de vlucht.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3