Algemene instemming met ouderdomspensioen Eerste Kamer terug in haar gerestaureerde vergaderzaal PHILIPS AAMBEIEN Agenda voor Haarlem Koningin bracht werkbezoek aan west-Utrecht topkwaliteit voor 7c Oct Verreweg de meest gerookte Amerikaan Gebouw Provinciale Waterstaat aan de Zijlweg te Haarlem Pers in het nauw Flits en uw vakantie is veel zonniger EERSTE KAMER Wettelijke regeling inzake stichtingen goedgekeurd Boottocht Loosdrecht en bezoek aan het N.O.I.B. hoogtepunten Fraaie tuin Gouvernementsgebouw zal in stand kunnen blijven ESSO EXTRA MOTOR OIL WOENSDAG 30 MEI 1956 Twee ongevallen bij Hoogovens vj; HULSLOZE Het onmisbare zonlicht! Slik dit tabletje en stil de pijn HEMOTABS Behoud rondweg over IJmuider sluizen Haarlemse Kamer van Koophandel acht weg van belang V oorrangsregeling bij de Velser pont Alle personenauto's voortaan over de Sluisweg i - Kind doodgevallen Conclusie tot verwerping van befroep in zaak Anneke Beekman Met Èsso I U beter uit Klacht tegen mr. Schokking bij Hoge Raad ingediend Mislukte roofoverval door twee knapen op antiquair (Van onze parlementaire redacteur) Na zesendertig vergaderingen in de Rid derzaal is de Eerste Kamer gisteren vol gens de woorden van voorzitter Jonk man uit de sfeer van de middeleeuwen teruggekeerd in haar eigen vergaderzaal, in de sfeer van de Gouden Eeuw, de regen. tentijd. Deze zaal is gerestaureerd, waarbij de oude sfeer zoveel mogelijk is behouden. Voorzitter Jonkman prees de genen, die zorg hadden gedragen voor de restauratie. Erkend zij, dat de voorzitter en de beide griffiers een veel fraaiere tafel dan weleer hebben gekregen, dat de leden reden tot tevredenheid over hun nieuwe banken kunnen hebben en dat ook de vloerbedekking er op vooruit is gegaan. Daarentegen kan ik weinig bewondering hebben voor de blauwgrijze tint van de wanden. Aan de accommodatie voor de pers ont breekt zeer veel. De persplaatsen zijn namelijk veel te nauw geworden Ruimte om Kamerstukken neer te leggen is er niet.. De opeengedrongen parlementaire journa listen moeten schrijven op een plankje, dat zelfs te klein is voor de gebruikelijke bloc note. Er is helemaal geen plaats om er De arbeider van Werkspoor D. v. P. uit Wageningen, die gisteren in de nieuwe plakkenhal van de Blokwalserij bij Hoog ovens bezig was met montagewerkzaam heden op zes meter hoogte, is bij deze werkzaamheden komen te vallen. Hij moest met letsel aan de linkerarm naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden overgebracht. De arbeider v. P. had op deze hoogte een badding geplaatst, die aan een zijde rustte op een hoeklijn, welké met een bout aan een kolom was bevestigd. Deze bout is gebroken, toen v. P. op de badding ging zitten. Na zijn val kreeg de arbeider bovendien de bad ding op zich. Maandagmiddag heeft zich ook nog een ongeval voorgedaan op het terrein van Hoogovens. Toen een platenwagen de elek trische werkplaats werd binnengereden, wilde de hulpmonteur D. J. uit Beverwijk tussen de rijdende wagen en een hoog spanningsmotor doorlopen. De ruimte was echter te gering, zodat hij bekneld raakte. Met kneuzingen aan het linkerbeen en de buik moest ook hij in het Roode Kruis ziekenhuis ter observatie worden opge nomen. zonder het risico van breken een bril of vulpen neer te leggen. Wil een journalist, hetgeen bij de uitoefening van zijn functie in 's lands vergaderzaal soms nodig kan zijn, zich naar de telefoon spoeden, dan ie dit slechts door van halsbrekende en bovendien voor zijn collega's hinderlijke toeren mogelijk. Als men dan nog bedenkt, dat de verlichting, althans op de pers tribune, dusdanig is, dat men zich eer in de Donkere dan in de Eerste Kamer waant en voorts, dat uit een veiligheidsoogpunt de brandweer, de wijze, waarop de journa listen „opgeborgen" zijn, misschien wel zou afkeuren, zal het duidelijk zijn, dat de journalisten over de restauratie slecht te spreken zijn. Dit had men kunnen voor komen, indien de kennelijk in dit opzicht ondeskundige of te passieve huishoudelijke ccmmisie zich de moeite getroost had met de vertegenwoordigers van de parlemen taire pers overleg te plegen omtrent dat gene wat er aan restauratie van de pers tribune moest of kon gedaan worden. Hier van is echter geen sprake geweest. Blijk baar leeft onze Eerste Kamer met haar ge dachten omtrent de plaats, die pers toe komt nog in het stenen tijdperk. ADVERTENTIE Vakantiefoto's zijn gezellige foto's. Kiek daarom zowel overdag als 's avonds met Philips „Photoflux" flitslampjes. Zet de leukste plekjes en de aardigste momenten in uw eigen zonnetje. Niet alleen in boot of tent, maar ook bij het kampvuur of op een terrasje. Zelfs bij regenweer is het de flits, die uw foto waardevol maakt. Neem dit jaar Philips „Photoflux" lampjes mee op reis! Ze geven veel licht, zijn klein en... maar 25 cent. Waarom bier niet geflitst? 1KA vamISa1«4 f Met Philips Photo flux" altijd rake foto's. ADVERTENTIE 'n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetje water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. *n Product van E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester. WOENSDAG 30 MEI Palace: „The rose Tattoo", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Attila", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Studio: „De politie volgt hier het spoor", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het moeras der zonde", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Roxy: „In de greep der Casbahbandieten", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Drei Madel vom Rhein", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Een vrouw aan boord", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De wenteltrap", 18 jaar, 8.15 uur. Stadsschouwburg: 8 uur, Toneelgroep „Theater" met „Wachten op Godot". DONDERDAG 31 MEI Palace: „The rose Tattoo", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Attila", 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. Studio: „De politie volgt het spoor", 18 jaar, 2.15, 7 en 9.15 uur. Lido: „Het moeras der zonde", 18 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Roxy: „In de greep der Casbahbandie ten", 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Drei Madel vom Rhein", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Het moederhart' spreekt", 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De wenteltrap", 18 jaar, 8.15 uur. Grote Kerk: 3 uur, Orgelbespeling door Klaas Bolt. Zuiderkapel: 8 uur, J. Kits spreekt over „Gods deurwaarder". Noorderkapel: 8 uur, Dienst onder leiding van J. Sevensma. (Van onze parlementaire redacteur) Zonder hoofdelijke stemming, met alleen aantekening van het „tegen" van m r. Te u lings (K.V.P.) verenigde de Eerste Kamer zich met het voorstel van mr. Wen- delaar (V.V.D.), het ontwerp tot wijziging van de Garantiewet Koninklijke Neder lands-Indische Landmacht niet te behan delen, zolang over de toepassing van de Garantiewet nog een proces gaande is. Achtereenvolgens gaven m r. K o 1 f f (C.H.), de heer A1 g r a (A.R.), m r. Sas sen (K.V.P.) en mr. In 't Veld (P. v. d. A.) aan dit voorstel hun warme steun. Minister VandeKieft deed dan ook een vergeefse poging de indiening van het aanhangige wijzigingsontwerp goed te pra ten. Hij merkte op, dat het om iets volko men onschuldigs ging, namelijk het aan brengen van een verduidelijking in de oor spronkelijke regeling, geheel overeenkom stig de bedoeling va'n ae opzet, opdat som migen van zekere onduidelijkheden, die de wet bevatte, geen misbruik zouden kunnen maken. Ouderdomswet Het wetsontwerp inzake algemene ouder domsvoorziening dat vervolgens in behan deling kwam, ontmoette van alle zijden in stemming, zowel in het Anti-Revolutio naire kamp, speciaal bij monde van de heer S c h i p p e^r, bij de Christelijk-Histo- rische fractie namens welke de heer R e y- e r s het woord voerde, als bij de V.V.D., in dit debat vertegenwoordigd door de heer L o u w e s. Hetzelfde kan insgelijks gezegd worden van het doo-r de heer Middel huis namens de K.V.P.-fractie te berde gebrachte, van het betoog van de heer Oosterhuis (P. v. d. A.), die warme hulde bracht aan minister Suurhoff. Ook de heer Brandenburg (C.P.N.) betuig de zijn instemming. De gedachtenwisseling leverde het bewijs van haar overbodigheid, want zij was een herhaling van de in de Tweede Kamer gehouden beschouwingen. Het enige verschil was, dat degenen, die zoals de heren Louwes, Reyers, prof. Hel- lema (A.R.) en Brandenburg, bezwaren koesterden wegens de mogelijkheid tot aanpassing van andere (particuliere en ambtenaren-) pensioenen aan de ouder- domsuitkering, daarover mtfesten heenstap pen, aangezien de Eerste Kamer het recht vain amendement mist. De heer Ooster huis (P. v. d. A.) merkte op, dat men eventueel op formeel-juridische gronden zou kunnen beweren, dat aanpassing on geoorloofd is. Maar, zo liet hij hierop vol gen materieel is deze stelling niet vol te houden omdat men er ook bij aanpassing materieel beter op wordt. Naar aanleiding van een brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam aan de Provinciale Staten van Noordhoiland, betreffende oeververbin dingen van het Noordzeekanaal, waarin in overweging wordt gegeven het daarheen te leiden, dat de rondweg over de sluizen te IJmuiden na 1957 alleen toegankelijk zal worden .gesteld voor fietsers en voet gangers, heeft de Kamer van Koophandel voor Haarlem en omstreken een brief ge zonden aan de minister van Verkeer en Waterstaat. De Haarlemse kamer is daar entegen van mening, dat handhaven van deze verbindigsweg ook voor personen auto's van belang geacht moet worden en wel in de eerste plaats ten behoeve van de industrieën, die gelegen zijn aan de noord zijde van het Noordzeekanaal. Deze weg heeft in de praktijk bewezen in een behoefte te voorzien en moet ook wegens het attractieve karakter van de weg als een grote aanwinst voor het weg verkeer worden beschouwd, terwijl stag natie voor het scheepvaartverkeer sinds de openstelling van de weg, voor zover de Haarlemse kamer bekend, nimmer is voor gekomen. Zij acht het bezwaar van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam tegen het toelaten van verkeer van personenauto's over deze weg, omdat alsdan een latent gevaar voor de scheep vaart zou bestaan, niet voldoende gefun deerd om in de huidige bestemming van de weg wijziging te brengen. De Haarlemse kamer verzoekt de mi nister dan ook het daarheen te willen lei den, dat ook na het tot standkomen van de tunnel onder het Noordzeekanaal te Velsen de rijweg over de sluizen gehand haafd blijft in de vorm zoals dit thans ge schiedt. Vandaag komt minister Suurhoff aan het woord. Toezicht op stichtingen De Eerste Kamer heeft tenslotte zonder hoofdelijke stemming een wettelijke rege ling aangenomen om wanbeheer bij stich tingen te voorkomen. Alle stichtingen moe ten worden ingeschreven in een openbaar register en zij moeten aan bepaalde eisen voldoen. De rechter kan last geven de boe ken van een stichting aan de justitie ter inzage te geven. De rechter kan ook een bestuurder ontslaan en een stichting ont binden. Alleen de Communisten en de heer Wit- teman (K.V.P.) verzochten aantekening dat zij geacht wilden worden te hebben tegen gestemd. De Tweede Kamer had in oktober het wetsontwerp aangenomen met 55 tegen 12 stemmen. Er was toen vooral bezwaar tegen gemaakt dat de wettelijke regeling niet van toepassing zal zijn op overheids- stichtingen. Gisteravond verklaarde minister Van Oven dat hij een commissie heeft ingesteld met de opdracht op korte termijn voorstel len te doen voor een wettelijke regeling van het toezicht op de overheidsstichtin- gen. Met ingang van vrijdag 1 juni zal op het pontveer te Velsen voorrang worden ge geven aan motorrijtuigen, waarvan de as- belasting met inbegrip van de lading 1.6 ton en/of de hoogte van 2.40 meter en/of de breedte van 2.20 meter te boven gaat. Deze voorrangsregeling zal uitsluitend van kracht zijn gedurende de tijd, dat de ver keersweg over het IJmuidense sluizencom- plex voor de overige motorrijtuigen is ge opend. De hoofdingenieur-directeur van de rijks waterstaat in de directie Noordholland te Haarlem heeft zulks beslist, dat deze voor rang automatisch zal worden gegeven aan de eerstgenoemde motorrijtuigen, indien zij zich opstellen op de daartoe ter plaatse aangeduide wachtplaatsen. Slechts in bijzondere gevallen zal voor rang kunnen worden verleend aan andere motorrijtuigen, hetzij doorlopend op voor- rangskaart aan te vragen bij de arron dissementsingenieur in het arrondissement het Noordzeekanaal, Jansstraat 46a te Haarlem hetzij voor een spoedgeval, aan te vragen bij de politie aan de pont. Koningin Juliana heeft dinsdag een werk bezoek gebracht aan enkele gemeenten in de provincie Utrecht. Het eerste bezoek gold kasteel Sypesteyn in Oud-Loosdrecht, gebouwd op de grondslagen van een der- tiende-eeuwse vesting, die in 1673 door de Fransen vernield werd en op de oude fun damenten herbouwd door jhr. C. H. C. A van Sypesteyn. De Koningin legde grote belangstelling aan de dag voor de veelzij dige verzameling van kunst en kunstnijver heid, die in dit museum is ondergebracht De vorstin begaf zich vervolgens naar de jachthaven „Ottenhome" te Loosdrecht, waar zeeverkenners uit dit rijke plassen gebied een erehaag vormden. Vele'zeilbo ten en motorjachten waren feestelijk gepa- voiseerd. De zachte meiregen, die uit de grauwe lucht neerviel, weerhield de hon derden vroege vakantiegangers niet om ge tuige te zijn van het sportieve schouwspel temidden van het watersportcentrum in Loosdrecht. In de rondvaartboot „Koningin AnvF.PTENTlK ADVERTENTIE IN DE BINNENKORT TE HOUDEN vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland zal een voorstel van Gedeputeerde Staten aan de orde komen tot stichting van een nieuw gebouw voor de Provinciale Waterstaat met bijbehorende garage en conciërgewoning op een terrein, gelegen aan de oostzijde begrensd door de geprojecteerde westelijke randweg om Haarlem en aan de zuidzijde door de Zijlweg te Haarlem. Een terrein van ongeveer 19.000 m2 zal aangekocht worden. Vroeger hebben er plannen bestaan het gebouw te stichten in de tuin van de griffie der provincie aan de Dreef. Van dit plan wordt echter 'afgezien. De Provinciale Staten hebben op 14 januari 1954 besloten tot uitbreiding van het administratiegebouw van de Provin ciale Griffie en van het daarbij aansluiten de archiefgebouw en tot stichting op de terreinen van het Gouvernementsgebouw van een nieuw gebouw voor de Provinciale Waterstaat. De kosten werden op f 2.750.000 geraamd. Dit besluit werd genomen onder de toen ook voor Gedeputeerde Staten gel dende opvatting dat geen ander terrein voor de bouw beschikbaar was. Gedeputeerde Staten delen thans mee, dat een nader onderzoek heeft uitgewezen, dat dit wel het geval was. Gebleken is, dat aan de Zijlweg (ter hoogte van het Trini- teitslyceum), waar de nieuwe westelijke randweg de Zijlweg bereikt, een geschikt terrein aanwezig is. Het ligt gunstig ten opzichte van het centrum van Haarlem en is goed bereikbaar van het station. Na ampele overwegingen zijn Gedepu teerde Staten van oordeel dat stichting van een waterstaatsgebouw op deze plaats de voorkeur verdient boven het bouwen van een gebouw in de tuin van het Gouverne mentsgebouw. Nodig zal zijn een bouwterrein van on geveer 12 tot 13.000 m2 en voor straataan- leg moet ongeveer 6.000 m2 grond beschik baar worden gesteld. Uit overleg met de eigenaren is gebleken, dat zij in beginsel tot verkoop aan de provincie bereid zijn. Met de verwerving van het terrein en de ten laste daarvan komende straataanleg zal een bedrag van f 250.000 gemoeid zijn. Gouvernementsgebouw de hogere uitgaaf rechtvaardigt. Het verwerven van de terreinen betekent niet, dat op korte termijn met de bouw zal kunnen worden begonnen. Dit zal pas mo gelijk zijn, wanneer aan de provincie het voor de bouw vereiste bouwvolume ter beschikking zal zijn gesteld. Dit geldt uiteraard evenzeer ten aanzien van de uit breiding van de Provinciale Griffie en van het archiefgebouw. Voor openbare gebou wen wordt echter slechts op zeer beperkte schaal bouwvolume verleend. Gedeputeerde Staten onderzoeken in hoeverre de mogelijkheid aanwezig is op korte termijn het vereiste bouwvolume te verkrijgen, indien het gebouw van de Wa terstaat in montagebouw uitgevoerd zou worden. Het zal dan evenwel noodzakelijk zijn het Waterstaatsgebouw aan de Zijlweg te plaatsen, aangezien toepassing van mon tagebouw in de tuin van de Provinciale Griffie niet in overeenstemming zou zijn met het karakter van het gebouw der griffie. Een nadere raming van bouwkosten, aangepast aan het geldende prijsniveau, zal voorgelegd worden, zodra bouwvolume verleend is. Een onigelukkigé val heeft gisteren de bijna 9-jarige Eppy den Uyl in Hilversum het leven gekost. 's Middags omstreeks vier uur hoor de iemand een klap bij de garage aan de De advocaat-generaal bij de Hoge Raad dr. P. 's Jacob, conclusie nemende ten aan zien van de cassatiemiddelen, aangevoerd in de zaak Anneke Beekman, heeft de Raad verzocht deze middelen niet ontvan kelijk te verklaren en het beroep te ver werpen. Drie verdachten, mevr. G. M. van L.- van M., mej. E. M. van M. en de vertegen woordiger C. J. F. B. (vroeger pater A.) zijn bij arrest van het Amsterdamse ge rechtshof veroordeeld tot respectievelijk drie, zes en twee maanden gevangenisstraf met aftrek, wegens het onttrekken aan de naspeuringen van de rechterlijke macht van de minderjarige Anneke Beekman. Tegen deze vonnissen was cassatie aange tekend. De Hoge Raad zal op 19 juni arrest wij zen. ADVERTENTIE met de nieuwe verdubbelt U de levensduur van Uw motor Voorts vordert het bouwrijp maken f 65.000 Leeuwenstraat, die bij de vader van het en vraagt de fundering circa f 30.000 meer dan bij plaatsing in de tuin van het Provinciehuis. Stichting van het Waterstaatsgebouw aan de Zijlweg vergt dus een bedrag van f 345.000 meer dan stichting in de tuin van het gebouw van het gouvernement. Ge deputeerde Staten menen, dat instandhou ding van de huidige fraaie tuin bij het slachtoffer in gebruik is. Toen deze ging kijken trof hij bij de garage op de grond het jongetje aan, dat met zijn hoofd op een steen was gevallen en hevig bloedde. Aan genomen wordt, dat het kind op het dak van de vier meter hoge garage heeft ge speeld en plotseling is gevallen. Tijdens het transport naar het ziekenhuis is de jongen overleden. Mr. G. ter Laan uit Utrecht, de raads man van mej. M. Pino te Amsterdam, heeft bij de Hoge Raad der Nederlanden het reeds door hem aangekondigde beklag inge diend over de weigering van de officier van justitie te Den Haag een strafvervol ging in te stellen tegen mr. F. M. A. Schokking. Mr. ter Laan heeft een derge lijk verzoek bij de Haagse officier van justitie gedaan in opdracht van de zuster van de omgekomen Jacob Pino. Alle Van Oosterhouts. Het gemeente bestuur van Oosterhout heeft alle Neder- larters, die de familienaam Van Oosterhout dragen, uitgenodigd om op 16 en 17 juni de gast te zijn van de tentoonstelling „Mento '56". Reeds duizenden uitnodigingen zijn aan Van Oosterhouts in alle delen van hét land verzonden. Juliana" werd een tocht over de plassen gemaakt tijdens welke de burgemeester van Loosdrecht, de heer J. »L. Vunderink, sprak over het plassenschap. De burgemeester van Breukelen, de heer Th. Th. M. H. Bijleveld, nam de taak van zijn collega uit Loosdrecht over, toen schipper Oost de rondvaartboot over de grens tussen Loosdrecht en Breukelen stuurde, die door de plassen gaat. Een uur lang genoot men van dit schone re creatiegebied. Daarna werd aangelegd bij het openluchtzwembad te Breukelen. Per auto ging de tocht verder door het vlag gend Breukelen naar kasteel Nijenrode, waarin sinds 1950 de stichtirig Nederlands Opleidings Instituut voor het Buitenland (NOIB) is gevestigd. Het instituut vormt jongelieden ten behoeve van het bedrijfs leven en bereidt hen onder andere voor op de verantwoordelijke taak de Nederlandse export te verzorgen en te ontwikkelen. Na dat de rector een uiteenzetting had gegeven over doel en werkwijze van het instituut, gebruikte de Koningin temidden van de tweehonderd studenten de lunch, tijdens welke mr. J. J. Klaasesz, voorzitter van de Raad van Bestuur, een kort welkomst woord sprak. Na de lunch luisterde de Koningin in de aula van het kasteel naar een voordracht van een Duits werkstuk. De studenten moeten gedurende hun tweejari ge opleiding tweemaal een maand in een Nederlands of buitenlands bedrijf werken. Zij schrijven over hun werk een scriptie die zij ten overstaan van docenten en stu denten verdedigen. Na Nijenrode bezocht de Koningin het kleine dorpje Kockengen. Burgemeester jhr. mr. W. G. van der Wijck begroette de Koningin en voerde haar langs enthousiast wuivende dorpelingen naar de drie en halve eeuw oude Hervormde Kerk. Deze kerk wordt onder leiding van de Amster damse architect J. Jantze gerestaureerd. Nadat de Koningin de restauratiewerk zaamheden had bezichtigd ontving zij van de beide dochtertjes van de voorzitter van de Oranjevereniging Tot en Juut van Leeu wen een fraaie ruiker. In deze typische agrarische streek wordt de kaas nog op de boerderij gemaakt. Van daar dan ook dat de presidentes van de Christelijke en Katholieke Vrouwenver enigingen, mevrouw Van der Hoest en me vrouw Van Doorn, de Koningin een stevige Kockengense kaas aangeboden. Om ruim drie uur kwam de Koningin in het plaatsje Wilnis aan, waar een zang- hulde van de schoolkinderen haar zichtbaar verheugde. Met veel genoegen nam de Ko ningin een kistje 'tomaten in ontvangst. Twintig minuten later was de Koningin in Mijdrecht temidden van de ouden van dagen, die in het bejaardenhuis „avond licht" te Mijdrecht wonen. De Vorstin had voor de bejaarden chocolade en sigaren meegebracht. Nadat de Koningin in Waverveen de r.-k. V.G.L.O.-school voor meisjes had bezocht, waar zij voor de 70-jarige zuster Siena, die nog steeds voor de klas staat, een trommel tje koekjes bleek te-hebben meegebracht, reed zij via de Baambrugse Zuwe, langs 't nieuwe Groene Kruisgebouw naar de Groenelandse kade, waar om vijf uur pre cies de provinciale weg bereikt werd en de Vorstin afscheid nam van de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht en de andere autoriteiten. Caféhouder wegens heling gevonnist De rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen de 29- jarige caféhouder C. R„ eigenaar van de Mexico-bar aan de Zeedijk te Amsterdam. Deze verdachte werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde uitlokking tot een roofoverval met een ploertendoder, die door twee zeer jeugdige Amsterdammers op 9 december, overigens zonder veel succes, op een antiquair werd uitgevoerd. De rechtbank achtte niet bewezen dat de caféhouder de beide jongens het wapen opzettelijk ter beschikking had gesteld. Daarentegen werd de- man, tegen wie tweeëneenhalf jaar gevangenisstraf zonder aftrek was geëist, wel veroordeeld wegens heling van een voordeel trekken uit de buit die zijn twee jeugdige klanten van in braken in scholen hadden meegebracht. Hiervoor werd de café-eigenaar tot een jaar gevangenisstraf met aftrek veroordeeld. De beide knapen, zestien en zeventien jaar oud, hebben veertien dagen geleden eveneens terecht gestaan en wel wegens twee overvallen op de winkels van anti quairs. Zij werden bij onmiddellijke uit spraak ter beschikking van de regering gesteld. Wegens uitlokking tot deze mis drijven en wegens het voordeel trekken uit het gestolen geld, afkomstig van de schoolinbraken, werd veertien dagen ge leden een 27-jarige buffetjuffrouw van de Mexico-bar tot tien maanden gevangenis straf met aftrek veroordeeld met de be paling dat van het resterende gedeelte drie maanden voorwaardelijk zullen zijn.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5