Velsense verenigingen wensen geheel andere opzet van Vlaggetjesdagviering NEDERLAND DONDERDAG Coupons Vloerbedekking Wimpels en prijzen optocht 1956 uitgereikt IJmuidens Bloei" onthoudt zich van propaganda voor het visserijbedrijf Vlaggetjesdagcomité komt met nieuw voorstel voor SPOTPRIJZEN 8 Oud-tuinder kon niet meer fietsen Raad voor de Scheepvaart over stranding van kustvaartuig Wolff en Dekenschool in gebruik genomen „Timmer"-wisselbeker voor kapper Withaar Hoofdprijzen Staatsloterij MARKTPLEIN TEL. 5332 Minister Algera spreekt vrijdag in IJmuiden Scheepvaart Rode Kruis en drieling ft DAT DE OPZET VAN DE VLAGGETJESDAGVIERING in IJmuiden grote wijzigingen behoeft is, mede naar aanleiding van onze beschouwing van gisteren, 's avonds wel gebleken op de bijeenkomst in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan, waar de vertegenwoordigers van de verenigingen, die hebben deelgenomen aan de optocht, bijeen kwamen om de prijzen en wimpels in" ontvangst te nemen en van gedachten te wisselen over de Vlaggetjesdagviering 1957. Er is duidelijke taal gesproken door enige vertegenwoordigers en die taal kwam er op neer, dat indien er geen verandering en verbetering komt in de opzet, de samenstelling van het programma en de uitvoering daarvan, volgend jaar tal van verenigingen hun medewerking aan deze dag zullen onthouden. Een optocht, zoals dit jaar gehouden, was noch een trekpleister voor vreemde lingen (zoals IJmuidens Bloei het doel van de optocht ziet); noch reclame voor het visserijbedrijf (en dat is tenslotte het doel van de Vlaggetjesdagviering in Nederland); noch propaganda voor de verenigingen zelf. De veertien verenigingen die hebben deelgenomen, schreven in omdat het bestuur het IJmuidense hart liet spreken. Het Ylaggetjesdagcomité heeft alle critiek op de viering van dit jaar aangehoord en zal opzet, programma en uitvpering zo'spoedig mogelijk op een bestuursvergadering nader bezien om onmiddellijk daarna met voor stellen bij de verenigingen terug te komen. De heer M. Roos, voorzitter van „IJmuidens Bloei", heeft op deze avond gesproken naar aanleiding van onze publicatie. Zijn uiteenzetting kwam er op neer, dat „IJmuidens Bloei" geen behoefte gevoelt om propaganda te maken voor het IJmuidense visserijbedrijf. „IJmuidens Bloei" stelt zich met de Vlaggetjesdagviering uitsluitend tot taak de bevordering van het aantrekken van vreemdelingen naar Velsen. laten werken. De optocht behoort naar de mening van de heer Van Grimbergen pro paganda te zijn voor IJmuiden en Vlag getjesdag. Hoe het groeide Bij afwezigheid van de voorzitter van het Vlaggetjesdagcomité IJmuiden, de heer J. Kolkman, heeft de heer P. Krab als lid van het comité deze bijeenkomst Ingeleid en de vertegenwoordigers van de vereni gingen welkom geheten. „De Vlaggetjes dag van dit jaar was in IJmuiden een koude vertoning; koud in letterlijke en in figuurlijke zin", aldus 'de heer Krab. Hij wilde de oorzaken liever op dit moment van de avond onbesproken laten, maar wel sprak hij de wens uit, dat in volgende jaren met meer enthousiasme aan de Vlag getjesdagviering in IJmuiden zal worden deelgenomen door de verenigingen. De be langstelling van de burgerij en vooral van de genodigden op de Tegeltjesmarkt was dit jaar aan de zeer matige kant en ge ringer dan in vorige jaren. De heer Krab zag in deze de koude op Vlaggetjesdag als hoofdoorzaak. Menig hoofd in de zaal van het Herv. Jeugdgebouw schudde van „neen". „Ieder jaar mooier Als lid van de jury heeft de heer Van Grimbergen de optocht van dit jaar nog eens aan een beschouwing onderworpen. Tot verrassing van menigeen stelde hij, dat de optocht ieder jaar mooier wordt en dat steeds meer vlaggen worden meege dragen. De gymnasten verschenen dit keer in rode, witte en blauwe plakjes en droe gen aldus een grote vlag mee. De beslis sing van de jury was ook op deze Vlag getjesdag unaniem. Hij bracht alle ver enigingen een compliment en riep de be sturen op, om de fantasie eens meer te COOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO s i Na 43 jaar in Amerika te zijn geweest 8 keerde dezer dagen een oud-Beverwij-f iker naar het aardbeienstadje terug, om ij nog eens de omgeving van vroeger te zien en enige van zijn vrienden op te; zoeken. 8 In Amerika was hij een welgesteld farmer met honderden bunders land, c alles gaat daar machinaal en de bedrij- i ven worden met de auto nagereden. Maar hier in Holland bij één zijner b oud-vrienden, wilde hij nog eens een 8 8 fietstochtje maken in de naaste omge-1 8 ving. g Hij wilde op de fiets springen zoals hij 8 8 dat in 1913 voor het laatst gedaang g maar hij kon het niet meer. Laten we 5 maar met de „car" gaan stelde hij voor. O >DOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOCOOOOCXX>COOOOOCOOOOOOOOOOOOO In voorzichtige bewoordingen heeft de hoofdinspecteur voor de scheepvaart J. Mets ter zitting van de Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam kritiek uitge oefend op de kapiteins van kustvaartuigen. „Het is wel bijzondere pech voor deze kapi teins", zei hij, „dat zij altijd net stranden als ze de motor hebben laten afzetten, om dat ze verder varen niet verantwoord achten". Gehoord werd de 27-jarige kapitein W. W. uit Groningen, die op 7 mei 1955 met zijn kustvaartuig „Paul Westers" uit Zweden op weg was naar Amsterdam en op het Vener Meer in Zweden bij de trechtervormige uitgang naar het Skager- rak op Normansgrundet strandde. Ter zitting bleek, dat het logboek niet naar behoren was bijgehouden en ten aan zien van de betrokken dag al heel weinig houvast bood, omdat het na afloop was in gevuld en dan nog onvolledig. De kapitein verklaarde tot de conclusie te zijn ge komen, dat hij met zijn schip veel verder op het meer was, dan hij gedacht had. De leden van de Raad wezen hem tijdens een uitvoerige ondervraging op diverse tekort komingen in de zorgvuldigheid bij de ge voerde navigatie. De hoofdinspecteur sprak over „een in nautisch opzicht mysterieus drama", om dat het scheepje, dat een lading hout aan boord had, was los gesleept, twee dagen later zijn reis vervolgde nadat de kapi tein geseind had geen averij te hebben op gelopen en midden op zee tot de ont dekking kwam, dat er in de bodem toch twee lekken waren geslagen. Volgens de hoofdinpecteur was de schade zelfs zeer ernstig geweest. Hij noemde de navigatie van de kapitein nonchalant en vroeg de Raad de gezagvoerder te bestraffen met het uitspreken van een berisping, waarbij hij er rekening mee hield, dat de stran ding al ruim een jaar geleden gebeurd was. De Raad zal later schriftelijk uitspraak doen. Na de uitreiking van de klassieke wim pels en prijzen is de heer M. Roos als voor zitter van „IJmuidens Bloei" aan het woord gekomen. Hij besprak in vogelvlucht de start door IJmuidens Bloei van de Vlag getjesdagviering, deed een felle aanval op de plaatselijke dagbladen en zette tot slot het standpunt van IJmuidens Bloei inzake de Vlaggetjesdagviering uiteen. Na jaren van verplichte slaap stond ook IJmuidens Bloei in 1945 weer op, er werd een nieuw bestuur geformeerd en in 1947 kwam toen één van de leden met het voor stel om de viering van Vlaggetjesdag ook in IJmuiden binnen te halen. Vlaardingen vierde al zo lang de jaarlijkse Vlaggetjes dag en waarom zou de stad aan de zee met zijn grootste visserij haven er geen aandeel in kunnen hebben. Het werk van IJmuidens Bloei was ook toen al veelom vattend. In hoofdzaak is het werk naar buiten gericht verzenden van folders, het verwerken van aanvragen voor vacan- tieadressen en vandaar was de viering van Vlaggetjesdag een mooie aangelegen heid voor IJmuidens Bloei om ook naar buiten in IJmuiden te laten blijken wat de plaatselijke VVV in haar mars had. Het werd een zeer bescheiden begin met deze viering en het groeide tenslotte uit tot iets groots, aldus de heer Roos. Hit lfefde voor de stad namen de verenigingen telke.njare deel aan de optocht. „Mén deed mee om IJmuiden meer bekendheid te geven en daarnaast om als vereniging ook aan de weg te timmeren", aldus de heer Roos. IJmuidens Bloei riep voor de Vlaggetjes dagviering een speciale commissie in het leven, waarin leden van het bestuur van de VVV zitting namen en waaraan de heer Arie van der Veer als deskundige werd toegevoegd. Kritiek weinig elegant Tot zover schetste de heer Roos de ont wikkeling van de Vlaggetjesdagviering in IJmuiden. De pers was in al die jaren enthousiast over de Vlaggetjesdagen en nu kwam daar dit jaar van twee kanten de kritiek. Het „Kennemer Dagblad" en ons blad namen de Vlaggetjesdag kritisch on der de loupe en kwamen daarbij tot vrij wel gelijkluidende conclusies. De heer Roos ging als volgt verder: „De pers bekriti seerde ons op een manier, die weinig ele gant i£ geweest. Op de vooravond van de optocht gebeurde dit en ik vraag me af, of dit de dagbladen zelf zijn, die dit hebben gedaan of een bepaald persoon of een be volkingsgroep in Velsen, die de pers iets in het oor heeft gefluisterd. Ik kan geen be wijzen leveren, maar mijn vermoedens gaan geheel in genoemde richting", aldus de heer Roos. De suggesties van de plaatselijke dag bladen gingen volgens de heer Roos in de richting van een Vlaggetjesdagviering, die groter en meer omvattend zou zijn en waarin handel, rederijen en andere bij de visserij betrokken industrieën zouden moe ten meedoen. „Ik kan zeggen", aldus de heer Roos, „IJmuidens Bloei stelt zich een ander doel. Met alle middelen bevordert de vereniging het aantrekken van vreemdelingenbezoek. We maken geen propaganda voor een speciale tak van industrie in Velsen, want waar zou het einde zijn. Als een bepaald bedrijf behoefte gevoelt om voor haar pro duct propaganda te voeren, dan hebben deze bedrijven een eigen organisatie daar voor en behoeven zij geen beroep te doen op de VVV". Der'de-rangs optochtje Enige vertegenwoordigers van vereni gingen Stelden er prijs op terug te komen op hetgeen de heer Roos had meegedeeld. De eerste spreker stelde duidelijk, dat hij het eens was met de publicatie in ons blad van gisteren. „Was dit maar enige jaren eerder gebeurd", verzuchtte hij. „Het moest nu eindelijk eens gezegd, want elk jaar degradeert deze Vlaggetjesdagoptocht tot een derde rangs-optochtje door IJmuiden". Hij merkte voorts op, dat de heer Roos niet kon bewijzen, dat het artikel van een bepaald persoon of journalist afkomstig was en dat hij evenmin had aangetoond, welke belangen de IJmuidense reders en handelaren hebben om zich van deelname te onthouden. Volgens spreker was de al gemene opinie van het Velsense publiek dit jaar, dat een dergelijke optocht beter niet kan worden gehouden. Hij wordt elk jaar korter, minder interessant en daarbij daalt de interesse van het publiek. „Indien er geen verbetering komt in de opzet van deze Vlaggetjesdag te IJmuiden", aldus deze vertegenwoordiger, „kan beter met de viering worden gestopt". Dat IJmuidens Bloei met een dergelijke Vlaggetjesdag als dit jaar gehouden, pro paganda maakt voor toeristenbezoek aan Velsen, kan de spreker zich slecht in denken. „En waarom geen propaganda voor het bedrijf gemaakt, in de folders van IJmui dens Bloei wordt ook uiteengezet welke in dustrieën en bedrijven IJmuiden rijk is". Spreker zette vervolgens uiteen, dat de Velsense verenigingen niet deel nemen omdat het zo prettig is. Men wil meedoen omdat men de stad IJmuiden hoog wil houden. Hij noemde het beeld van de Vlaggetjesdagviering in Bremerhaven, zo als dat gisteren werd beschreven, heel wat sympathieker dan in IJmuiden het geval is. („Al komen de wijzen niet altijd uit het Oosten") voegde hij er aan toe. Hij pleitte er voor om de viering te IJmuiden groot ser op te zetten opdat deze haven laat zien, wat het aan visserij biedt. „Laat zij die er belang bij hebben, er dan ook iets in steken, de viering van een Vlaggetjesdag voor de gehele IJmuidense vloot kan een enorme landelijke bekendheid krijgen", al dus besloot deze verenigingsvertegenwoor diger zijn betoog. „IJmuiden heeft als vis serijplaats toch zeker het nodige belang bij deze bekendheid". Het gaat vervelen Een bestuurder van een andere vereni ging sloot zich geheel aan bij de eerste spreker. Hij zei: „Ik heb het gevoel, dat deze Vlaggetjesdagviering te IJmuiden zo begint te vervelen. Wanneer er geen an dere wegen worden gevonden en men niet uit de sleur vandaan kan komen, kan er beter gestopt worden met de viering van deze dag". Deze spreker was van (mening, dat het niet alleen de kou is geweest, die Vlaggetjesdag 1955 heeft doen mislukken. Het was de lauwheid. Alweer die Vlag getjesdag, werd in IJmuiden gedacht en enthousiasme was er in het geheel niet. Aan allegorie kon vrijwel niets worden gedaan; er is bij de verenigingen geen geld voor. En een enkel wagentje met meer minnen, boetsters en een haring trekt geen vreemdelingen. „We willen er vanaf", aldus sprak een derde vertegenwoordiger namens zijn ver eniging. „Namens mijn bestuur kan ik mee delen, dat onze vereniging niet meer deel neemt, wanneer op deze wijze in IJmuiden Vlaggetjesdag wordt gehouden. Stop in ieder geval met de optocht, het was dit jaar een bespotting. De-bevlagging kwam van een streekeditie van een landelijk dag blad. Hoe was dit mogelijk, terwijl het Kennemerlaan-zakencentrum op Vlag getjesdag 1955 geen vlaggetjes aan de kin deren mocht uitdelen. Laat het Vlag getjesdagcomité ziph dan liever bepalen tot een onderdeel van de gymnastiek- demonstratie op de zaterdagavond op het Stationsplein, waar een vereniging ter ha ringvangst uitvoer. Waak ervoor, dat het publiek bij een. optocht of demonstratie zich afvraagt: komen deze mensen uit een circus?" Lauwheid bij verenigingen De tongen kwamen .los en meer bestuur ders van verenigingen spuiden hun kritiek, die niet mals was. Een van de sprekers zocht de mislukking van de optocht nog in een bij de verenigingen te constateren lauwheid. Hij meende dat men deze dag te IJmuiden niet alle propaganda voor het visserijbedrijf moet zien, maar als een plaatselijke feestdag. „Het visserijbedrijf heeft er blijkbaar geen geld voor over om reclame te maken", aldus deze spreker, er aan toevoegende, dat zijn vereniging zeker beter en mooier voor de dag zou komen als er geld was. Er ging voorts nog een stem op om subsidie bij de gemeente Vel sen of de Velser Gemeenschap aan te vragen. Ook uit Katwijk geen interesse De heren M. Roos en P. Krab hebben alle sprekers geantwoord en daarbij stelde de heer Roos voorop, dat reders, handel en andere industrieën in IJmuiden uiter aard meer op het punt van de viering van Vlaggetjesdag zouden kunnen doen. Die opvatting in onze beschouwing had hij niet béstreden, maar wel was hij van me ning, dat de pers in 1955 bij mooi weer enthousiast was over de Vlaggetjesdag viering en in 1956 in het geheel niet. Vol gens de heer Roos was het Velsense pu bliek dit jaar een en al lof over de op tocht,, hoewel ook hij van mening was dat er meer van te maken is. De Katwijkse reders geven elk jaar nog enige mede werking aan de IJmuidense Vlaggetjesdag. Suggesties van IJmuidens Bloei gaan elk jaar naar de Katwijkse redersvereniging en er is dan een zekere bereidheid aan de kant van IJmuidens Bloei om tot een be paalde grens te gaan. Teleurstellend is het geweest, dat het enthousiaspie van Kat wijkse kant dit jaar ook al minimaal was. De Redersvereniging te IJmuiden heeft nog enigszins financieel gesteund. De IJmuidense rëders en handelaren hebben tot nu toe niet aan de viering deel genomen of meegewerkt en als oorzaak zag de heer Roos ook het feit, dat Vlag getjesdag in Scheveningen en Vlaardingen alleen rond de zoute haringvisserij wordt gevierd. De tijden zijn nu echter ver anderd; IJmuiden heeft meer loggers ge kregen, die ter zoute varen. „Maar", aldus de heer Roos, „als men in het IJmuidense bedrijf meent, dat er meer propaganda ge maakt moet worden, dan bestaat er een eigen bureau voor: het voorlichtingsbureau, afdeling Vis aan het Sluisplein". Discussie afgebroken De heer Krab kapte de discussie hier af, menende dat men te ver ging op het ter rein van het bedrijfsleven. Persoonlijk was de heer Krab, die tevens voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandelvereniging is, het voor een deel met de strekking van ons artikel van gisteren eens". Het voor beeld van het programma der „Tag des Hochseefischers" kunnen we ter harte ne men, we kunnen er tevens ons petje voor afnemen", aldus de heer Krab. De Neder landse visser is de leermeester van de Duitser geweest en de Duitse reders zijn de Nederlandse thans voorbijgestreefd. In Duitsland heeft men nu eenmaal tal van faciliteiten, zoals in de belastingwetgeving. Voorts bestaat er een groot mentaliteits- verschil. Waar in Duitsland subsidie op de export van vis wordt verstrekt, wordt er in Nederland een boete op geheven!. De schaarse geldmiddelen waarmee IJmuidens Bloei en het Vlaggetjesdag comité moeten toekomen zijn ook door de heer Krab ter sprake gebracht. „Het Vlag getjesdagcomité zou gaarne grootse plan nen uitvoeren en daarom zijn de door de verenigingen gedane suggesties bij het comité uitermate welkom geweest", aldus de heer Krab. „Er dienen hartige woorden gesproken te worden om tot een nieuwe opzet van Vlaggetjesdag te IJmuiden te Ter gelegenheid van het in gebruikne- men van de nieuwe openbare lagere school „De Wolff en Dekenschool" te Beverwijk, had de oudercommissie gisteren een ouder avond georganiseerd, die zoveel belang stelling trojc, dat deze hedenavond herhaald moet wordén. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder W. Niesten het bestuur van de school toe. In zijn speech memo reerde hij de moeilijkheden, die de tot standkoming van de school in de weg heo- ben gestaan en hij feliciteerde het bestuur nogmaals namens de gemeente met deze bijzonder fraaie school. Na de rede van de wethouder sprak vervolgens de heer Diede- rik, hoofd van een openbare school te Be verwijk, die zijn collega 'de heer J. G. Langedoen zijn gelukwensen kwam aanbie den, met deze voor Beverwijk fraaie aan winst. Als voorzitter van het bestuur van de vereniging „Openbare School", sprak hij tevens een kort propagandistisch woord en deelde mede, dat de inzameling ter gele genheid van de viering van het 90-jarig bestaan van de vereniging een bedrag van f312.000 had opgeleverd, terwijl er nog steeds giften binnenstromen. Namens het hoofdbestuur dankte hij alle ouders voor deze gulle bijdragen. Ook de heer Prinsen wilde een enkel woord tot het bestuur spreken en overhandigde het een enveloppe met inhoud. Het hoofd der school de heer J. G. Langedoen, dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden en voor de stof felijke blijken van belangstelling. Hij hoop te dat de interesse die de ouders deze avond hadden betoond zou blijven voortdu ren opdat mede door hun 'daadwerkelijk medeleven de vele plannen die het school bestuur nog op haar programma had in daden konden worden omgezet. Het initia tief, door de heer A. J. Suurland als voor zitter van de oudercommissie genomen om deze avond tot stand te brengen, werd door hem op zeer hoge prijs gesteld en hij hoopte, dat de oudercommissie nog vele van zulke geslaagde avonden zou kunnen organiseren. Vervolgens kregen de leerlin gen van de school gelegenheid enkele inge studeerde liedjes en één-actertjes voor te dragen waarvan zij zich gezien hun leef tijd zeer behoorlijk kweten. Na de pauze, werd de door de ouders van de leerlingen geschonken projector of ficieel in -gebruik genomen én hiermede werden fraaigekleurd, dia's vertoond. Na een spannende wedstrijd heeft de heer H. Withaar gisteravond de „fam. Timmer" wisselbeker gewonnen op de sluitingswed strijd van de kappers vereniging T.O.Ch. Deze wedstrijd, die in de Groentenbeurs werd gehouden, betekende tevens het slot van een uitstekend geslaagd winterseizoen. Aan deze wedstrijd namen 20 leden-deel, 8 in de A-klasse en 12 in de B-klasse. De jury bestond uit de heren Vogel,. Van Maa- nen ên Van der Tooren allen uit Amster dam. De voorzitter de heer F. Buitenhuis heeft na afloop de uitslagen bekend ge maakt. Deze luiden als volgt: A-klasse: 1. H. Withaar, 2. A. Glorie en 3. N. Nieuw- land. B-klasse: 1. G. van Assendelft, 2. M. Klardie en 3. M. Molenaar. Concierge verenigingsgebouw overleden Op 64-jarige leeftijd is overleden de heer Chr. van den Outenaar, concierge van het Verenigingsgebouw aan de Populierenlaan. Bijna 30 jaar is de overledene concierge van het gebouw geweest, bij zijn 25-jarig jubileum in 1952 is hem een grootse hul diging ten deel gevallen. Hij was voorts koster van de Ned. Herv. Kerk, waarin hij vele jaren, voor de oorlog, deel uitmaakte v5n de kerkeraad. Vrijdagmiddag om 3 uur heeft de ter aarde bestelling op Duinrust. ƒ5000: 1500: ƒ1000: 400: 200: 4e klasse 7e lijst 19116 17503 6512 10116 12172 15710 1484 3963 4872 5835 20448 20520 3870 7056 7449 7846 13028 16099 16419 17030 19833 1761 1781 1941 2244 2289 2356 2454 2609 2726 2991 3014 5300 6343 6818 7223 7443 9220 9232 10291 10323 11124 11195 11365 11954 12655 13581 13864 15249 16454 16665 18556 21325 ADVERTENTIE De „A.R.-Statencentrale" Velsen, omvat tende de gemeenten Velsen, Beverwijk en Heemskerk, houdt een verkiezingsbijeen komst op vrijdag 1 juni 1956 in de grote zaal van het Hervormd Verenigingsgebouw te IJmuiden-Oost. In deze bijeenkomst komen mr. J. Al gera, minister van Verkeer en'Waterstaat, die over „Het Kernpunt" spreekt en drs. C. P. Hazenbosch, secretaris van het Chr. Nationaal Vakverbond, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met als on derwerp: „Vooruitstrevend Christelijk Na tionaal". Er is zang van het Gereformeerd Evan gelisatiezangkoor te IJmuiden, onder lei ding van de heer H. Sondorp. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGN Vanestberiehten van hedenmorgen uit volle zee. SCH 78 met 24 kantjes, SCH 200 met 10 k„ Katwijk: KW 173 met 13, SCH 195 met 4. 341 met 22, 342 met 2. SCH 212 met 3, SCH 159 met 5, 263 met 7. 339 met 38. SCH 53 met 3, 39 met 5, 264 met 35, 77 met 25, 181 met 11, 199 met 19, 48 met 35, 99 met 3 132 met 3. 133 met 15, 285 met 6, is thuis stomende, SCH 19 met 7, 35 met 3, 37 met 3, 130 met 50, 236 met 21, 248 nog 10 mijl, 250 met 24, 210 met 4, 312 met 20, 399 nog 125 mijl, 20 met 30, 223 met 3. SCH 141 met 2, 187 met 3, 64 met 23, 81 met 18. 89 met 7. 116 met 25, 123 met 30, 275 110 mijl afgelegd, 3 met 4. 14 met 6, 47 met 16. 302 met 45, 110 met 19. 325 met 22, Vlaardingen VL 29 met 9, VL 50 met 15, VL 56 met 23. VL 71 met 7, VL 83 met 5, VL 84 met 30, VL 97 met 23. VL 132 met 8, VL 142 5 kantjes, is thuissfomende, VL 197 met 26. binnen te Scheveningen de SCH 103 met 240 kantjes. Amerskerk, 29 te Marseille. Arkeldijk, 29 te Antwerpen. Arendsdijk, 29 te Balboa. Arnedijk, 28 te Rotterdam. Abbekerk, 30 te Cebu. Adonis. 29 te Amsterdam. Akkrumdijk, 29 v. Antwerpen n. New Orleans. Albireo, 30 te Tanga. Alblasserdijk, 30 te Le Havre. Alderamin, 29 v. Aden n. Karachi. Alphard, 29 v. Las Palmas n. Antwerpen. Apapenan.JJO.te ,p?n,apg, Amsteldiep, 29 v. Amsterdam n. Philadelphia. Annenkerk, 28 y. Kaapstad n. Las Palmas. Alnati, 29 v. Rio de Janeirq n. Vitoria. Adonis, pass. 29 Vlissingen n. Amsterdam. Adrian. 29 te Port Said. Almkerk, 28 75 m. z.o. Aden n. Penang. Amstelstad, 28 75 m. w. Landsend n. St. Laurens. oocoooooooooooooocoooooooooooooooooooóoooooooooooooooooc 8 g De Beverwij'kse Harmoniekapel heeft 8 dinsdagavond een rondgang door die stad 8 gemaakt in verband met de te houden collecte voor het Rode Kruis. Het korps g 5 gestoken in de nieuwe uniform 3 werd op de voet gevolgd d'oor een aantal leden van de Rode Kruis Colonne en enkele verpleegsters, eveneens in cos- tuum. g Tijdens deze rondgang werd een se-1 renade gebracht in de Soetemenstraat, 8 bij de familie BakkerHensen, waar 9 een drieling is geboren. Is dit al aardig, g mooier nog is het plan van de verpleeg- '9> sters om onder elkander wat geld in te i zamelen om de gelukkige ouders iets aan te bieden. 8 DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO(X)OOOOOOOOC<XjOOOOOOOOOC De ontwikkelingen in het Britse atoomcentrum Harwell worden deze week voor het eerst aan buitenstaanders getoond; waarbij fotograferen is toegestaan. De foto toont Len Murrey, een mecanicien uit Birmingham, die een rubber-pak draagt tijdens de werkzaamheden met door plutonium besmette latten. komen". Besloten werd, dat de vereni gingen concrete voorstellen bij het comité zullen indienen en dat na de bestuursver gadering van IJmuidens Bloei en het Vlag getjesdagcomité een nieuwe gedachten- wisseling met de verenigingen in Velsen zal plaats vinden. (We stellen ons voor op de uiteenzetting en de aanval op de pers van de heer M. Roos en de betogen van de verenigings vertegenwoordigers morgen nader terug te komen. Red. IJm. Crt). TWEEDE RONDE VOLLEYBALTOERNOOI De uitslagen lpidden: Kraaien—Smash 2-0, Planning Breeband—BG 1 0-2; Socialen af deling 2HOB 0-2, reglementair naar Soc. afd. niet opgekomen is; MeppersMenie 1 2-0. Soc. afd. 2PI. Breeband 0-2, Soc. Afd. Menie 1 0-2, HOBKraaien 0-2, H. O. Big gen—Meppers 0-2, H. O. Biggen—Smash 2-0, MeppersSmash 20, HOBMeppers 2-0, BreebandKraaien 2-0, B. G.Menie 1 2-0, PI. BreebandSmash 2-0. B. G. 1 Kraaien 2-0. Amstelvliet, pass. 28 Bizerta n. Port Said. Aalsum, 30 te Karachi verw. Banda, 27 v. New Orleans n. Philadelphia. Boschfontein, 29 te Hamburg. Beninkust, .pass. 29 Finisterre n. Dakar. Boskoop, 28 v. Buenaventura n. Cristobal. Bonaire, 30 te Plymouth. Banka, 29 rede Semarang ten anker. Bennekom, 28 te Antwerpen. Bussum, pass. 28 Khoryamorya n. Gibraltar. Bontekoe, 29 te Bitung. Camerounkust, 28 te Amsterdam. Callisto. 28 v. Hamburg n. St. Laurens. Coryda," 29 te Rio Dela Plata. Caltex Pernis, pass. 29 Azoren n. Curagao. Caltex Rotterdam, 28 proefvaren. Caltex Utrecht, 30 te Rastanura. Caltex Leiden, 28 190 m. o. Malta n. Rotterdam. Caltex' Nederland, 28 250 m. w.z.w. Ouessant n. Vlissingen. Campings, 29 te Singapore. Celebes, 29 430 m. w. Minikoi n. Singapore. Dalerdijk, 28 te Curagao. Dongedijk, pass. 28 Kp. Corrientes n. Los Angeles. Duivendijk, 28 v. Rotterdam n. Londen. Dorestad, 28 200 m. z. Recife n. Curagao. Delft, pass. 29 Antigua n. Pta. Car don. Diemerdijk, 29 te Antwerpen. Drente, 30 te Colombo. Esso Rotterdam, 28 te Antwerpen. Esso Amsterdam, 29 v. Antwerpen n. Sidon. Esso Den Haag, pass. 28 Algiers n. Rastanura. Etrema, 29 te Natal. Eendracht, pass. 29 Casguets n. Haifa. Esso Nederland, 29 rede Southampton n. Fawley. Gaasterland, 29 te Recife. Gordias, 28 v. Lissabon n. Amsterdam. Groote Beer, pass. 28 Kp. Race n. Quebec. Gooiland, pass. 29 Madeira n. Recife. Groote Kerk, 30 te Beira. Guineekust, pass. 27 Las Palmas n. Dakar. Gabonkust, 28 v. Freetown n. Accra. Hilversum, 28 160 m. o. Ras Al Hadd, 31 te Mena Al Ahmadi verw. Hydra, 28 650 m. z.z.o. Kp. Hatteras n. Morris- ville. Haulerwijk, 28 450 m. z.o. Kp. Race n. H. Roads. Hersilia, pass. 28 Casguets n. Lissabon. Heelsum, 29 te Le Havre. Ittersum, 29 te Schiedam. Japara, 28 v. Suez n. Belawan. Johan van Oldenbarnevelt, 29 v. Surabaja naar Semarang. Kalydon, 29 te Hamburg. Kenia, 28 v. Limhamn n. Rotterdam. Keizerswaard, 29 v. Eastham n. Curagao. Kieldrecht, pass. 28 zuid-v. Kreta n. La Spezia, Kryptos, 28 200 m. z.o. Albany n. Geelong. Kameroenkust. 28 te Amsterdam v. Hamburg, Leersum, pass." 28 Key West n. Houston. Lombok. 28 v. Napels n. New York. Larenberg. 29 v. Takoradi n. Freetown. Leopoldskêrk, verw. pass. 28 Gibraltar n. Algiers. Lawak, 29 te Port of Spain. Maasdam, 29 te Nassau (Bahamas). Maas, pass. 29 Kp Finisterre n. Rotterdam. Meliskerk, 29 v. Arhsterdam n. Port Said. Murena, 28 180 m. z. Shimonoseki, n. Tokuyama. Mijdrecht, 28 180 m. o. Honshu Japan naar San Francisco. Mentor, 28 210 m. n.o. Paramaribo n. Amsterdam. Metula, 29 te Singapore. Oostkerk, 30 te Fremantle. Ouwerkerk, 30 te Port Swettenham. Oihala, pass. 28 oost v. Corsica n. Volos. Oranjefontein, 29 te Amsterdam. Pendrecht, 28 v. Cory ton n. Pt. Said. Purfina Nederland, pass. 28 Kreta n. Antwerpen. Prins Willem 2, 29 te Hamburg. Prins Philips Willem, pass. 29 Wight n. Glasgow. Peperkust, 29 180 m. n. Dakar n. Amsterdam. Phrontis, 29 1020 m. z.o. Guardafui n. Aden. Prins Johan Willem Friso, 29 te Duinkerken. Polydorus, 30 te Djibouti verw. Roggeveen, 29 v. Mahe n. Singapore. Rotula, 28 v. Ornskoldsvik n. Sundsvall. Rondo, 29 v. Suez n. Djedlah. Raki, 27 te Priok n. Cheribon. Schelpwijk. 29 v. Suez n. Rotterdam. Sibajak, 31* te Rotterdam verw. Sliedrecht, 28 v. Tripoli n. Landsend. Sloterdijk, 31 te New York verw. Scherpendrecht, 29 60 m. o.z.o. Madeira n. Algiers. Narvik. Straat Banka, 28 230 m. o. Timor n. Brisbane. Stad Maassluis, pass. 29 Shetlandse eil. n. Narvik. Swartenhondt, 29 te Makassar. Statue of Liberty, 28 70 m. n..w Muscat n. Mena Al Ahmadi. Tegelberg, 28 v. Santos n. Rio de Janeiro. Teiresias, 28 te Suez. Trajanus, 29 te Curagao. Triton, pass. 28 Finisterre n. Madeira. Tiberius, pass. 29 Vlissingen n. Roterdam. Tibia, pass. 29 Sebutu n. Miri. Tabian, 28 v. Halifax n. New York. Trompenberg, 29 v. Amsterdam n. Bremen. Tabinta, 28 230 m. z. Colombo n. Djeddah. Tiberius. 27 te Antwerpen. Tibia, 28 125 m. n.w. Menado n. Miri. Tankhaven 1, 29 te Sungeigerong. Tankhaven 3, 30 te Sungeigerong. Tawali, 29 te Rotterdam. Trompenberg, 29 v. Amsterdam n. Bremen. Van Cloon, 28 600 m. o. Geraldton n. Hollandia. Van Waerwijck. 29 te Osaka. W Alton Jones," 28 te Rotterdam. Waterland, pass. 28 Fern. Noronha n. St. Vincent. Westertoren, 29 te Auckland. Waal, 30 te Bolgie. Wieldrecht, pass. 28 Malta n. Sidon. Wonosari, pass. 28 Anamba eil. n. Manilla. Zeeland SSM, 28 v. Leith n. Rotterdam. Zuiderzee, 29 850 m. n.n.o. Wake eil. n. Yokohoma. KLEINE VAART Kaap Falga, 26 v. Zaandam te Rotterdam. Kaap St. Vincent, 24 v. Oxelosund te Skutskaer. Larix, 28 Kiel gepass. n. Solvesborg. Pavo, 27 v. Vasteras te Zaandam. Ponza, 26 v. Stugsund n. Zaandam. Elsenburgh, 29 v. Rotterdam n. Londen. Westerhorn, 29 v. Newport te Rotterdam. Alecetas, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Castor, 27 v. Antwerpen te Londen. Corsica, 29 v. Swansea te Amsterdam. Midas. 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Oceaan, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Adine, 30 v. Lissabon te Antwerpen verw. Appingedam, verm. 29 v. Rotterdam n. Lissabo". Arctic, 29 v. Londen n. Rotterdam. Badzo, verm. 30 v. Londen n. Rotterdam. Da Capo, 31 v. Lissabon te Newcastle verw. Eems, 29 v. Birkenhead n. Faeborg. Gerry S, verm. 29 v. Pt. Talbot n. Swansea. Helvetia, 29 v. Londën. Henrica B, 29 v. Uddevalla te Plymouth. Hoc Vinces, 29 v. Grimsby n. Rotterdam. Hoogvliet, 30 v. Livorno te Port Said verw. Ida D, 29 v. Kopenhagen te Bilbao verw. Ida Pieter, 29 v. Newport n. Rotterdam. Jan Kreumer, verm. 31 v. Rotterdam n. Londen. Leemans, 29 v. Bremen te Sarpsborg. Merwestad. 29 v. Fur te Colchester. Nautic, verm. 29 v. Amsterdam n. Rotterdam. Spes, 29 v. Bristol n. Cardiff. Spurt, 29 v. Caen n. Londen. Stella Prima, 29 v. Iskenderun n. Haifa. Ton S, 29 v. Swansea te Rotterdam verw. Arak, 29 te Antwerpen v. Londen. Bloemgracht, 29 Holtenau gepass. n. Amsterdam. Aardenburgh, 29 v. Stockholm te Den Helder. Albergen, 29v. Casablanca te Kingslynn. Arak, pass. 29 Vlissingen n. Amsterdam. Arnoudspolder, verm. 30 v. Oporto n. Antw. Audacia, 31 v.. Casablanca te Silloth verw. Eibergen. 29 v. Dordt n. Hudiksvall. Ferocia, verm. 29 v. Swansea n. Cardiff. Haskerland, 29 v. Rotterdam te Harlingen. Hooglanl, pass. 29 Brunsbüttel n. Southampton. Leuvehaven, 29 v. Rotterdam t, Malmö. Marcella, pass. 29 Brunsbüttel n. Fredericia Meteoor, pass. 29 Vlissingen n. Stockholm. Neeltje B, 29 v. Taronto n. Salerno. Neerlandia, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Nieuwehaven, verm. 30 v. Rotterdam n. Antw. Nottingham, verm. 29 v. Harlingen n. Goole. Oranje, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Servus, 29 v. Gent te Antwerpen. SLEEPVAART Blankenburgh, 28 v. Gibraltar n. Rotterdam. Gele Zee. 28 v. Havana n. New Orleans. Hudson, 29 v. Gibraltar n. U.S.A. Zwarte Zee, 28 960 m. z.w. Fayal n. Savona.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8