AUTORIJLES Kerkdiensten Gebr. van Bugnum en Zoon ilmó va Agenda voor Velsen Eenheid der Protestants-Chr. partijen tussen rooms en rood e lOeefe Drs Hazenboschgeen te grote economische macht bij de overheid Castricum Old Clothes New 11 MINISTER ALGERA IN VELSEN AUTORIJSCHOOL „IJMOND" Dr. Broekens gecremeerd KroosduikersVZV eindigde met 3-4 Wethouder Steinmetz spreekt voor bejaarden Stormvogels ontvangt VVV Kinderdiensten „Hijgend Hert" en „Bijna Raak" gingen ten onder Kinhei'm naar RK AFG Voetpad naar de pont verbeterd DRY CLEANING ONLY ZATERDAG 2 JUNI 1956 ALS „HET KERNPUNT" van de verkiezingsstrijd zag minister mr. J. Algera, de be windvoerder over het departement van Verkeer en Waterstaat gisteravond tijdens een goed-bezochte bijeenkomst der staatscentrale Velsen de eenheid der Protestants- Christelijke partijen tussen hamer en aambeeld, tussen rooms en rood. Deze eenheid is er weliswaar niet de Nationale Unie heeft voor een nieuwe onverkwikkelijke scheur gezorgd maar desondanks kan tegen het woord van de PvdA in gezegd worden dat de omweg van deze socialistische groeperingen voor een politiek onderdak van de overtuigde Christen groter is dan de directe weg van de in wezen progressieve, het nieuwe niet-afwijzende ARP. Over het „vooruitstrevend, christelijk nationale be ginsel" sprak na hem de heer C. P. Hazenbosch, Tweede Kamerlid en een eigen koor heeft tussen de bedrijven door met enige voortreffelijk-gezongen liederen de politieke atmosfeer wat lichter gemaakt. Na het zingen van „Een vaste burcht is onze God" en schriftlezing uit Efezen 6 heeft de heer J. Lips als voorzitter der AR staatscentrale Velsen de vergadering geopend met gebed. Hij ging in zijn in leiding uit van de opvatting, dat het bij de komende verkiezingen meer dan ooit gaat om de structuur van het Nederlandse volk, nu de PvdA probeert de christelijke partijen de nek om te draaien. Minister J. Algera heeft vervolgens als eerste der beide sprekers het woord gevoerd en hij knoopte aan bij de veelzijdigheid der ge voerde verkiezingspropaganda. Dat er op de affiches der AR-partij een jongeman zijn ambtgenoot minister Zijlstra voor komt, wees volgens de heer Algera op de verjonging in de partij. Zoals de verkie zing min of meer ook wordt beheerst door het verschil tussen jong en oud. Spelender wijs had hij uitgerekend, ten bewijze van de jonkheid der Anti Revolutionairen, dat de gemiddelde leeftijd der „andere" lijst aanvoerders 72 bedraagt, waar minister Zijlstra met zijn nog niet veertig jaren gunstig bij afsteekt. Hij hoopte dan ook, waar de heren Drees en Romme om het been vechten de jonge Zijlstra met het been zou heen vlieden. Overheidsbemoeiing In de democratische volksinvloed op het staatsbestel speelt de ARP een niet te mis kennen rol, zo ging hij verder en dat is juist: de zo groot mogelijke invloed op de overheid kan slechts toegejuicht worden. Dat daarbij ook eigenaardige problemen opduiken, nu de overheidsbemoeiingen steeds groter worden en de burger al maar moeizamer een beeld krijgt van de zeer gecompliceerde overheidstaak bracht de heer Algera op het belang van de vrijheid tegen een te grote overheidsinmenging dus. Niettemin gaf hjj met het actieprogram der ARP toe, dat er vaak diepgaande in menging van de overheid nodig is, om het maatschappelijke apparaat te laten draaien. Het overbevolkte Nederland schept met zijn vele mensen op een kluitje allerlei eigen vraagstukken en daarmee was de heer Algera op een aantal algemeen-aan vaarde bemoeienissen van de regering te recht gekomen. Op technisch terrein is het evenzeer nodig, dat de overheid reguleert. Het derde terrein, waar de overheid in grijpt is dat van de politiek zelve: de maatschappelijke ordening dus. Daarbij leggen de AR-aanhangers de nadruk op de maatschappij zelf het critische mee leven van de bevolking in de staat zou gunstig kunnen werken en naarmate de zedelijke volkskracht groter is, voortko mend uit het christelijk geloof, kan dat meeleven dan ook opbouwend gebeuren. Daarom, aldus de heer Algera, zou het kernpunt niet bepaald worden door de tegenstelling Drees of Romme maar door de eenheid der eensgezinden. Niet als „sla ven van het kapitalisme", zoals de heer Burger het op het PvdA-congres meende te moeten stellen, maar als strevers naar het goede. Dus bepaald niet als aarts-conservatie ven, die het oude vasthouden om het oude alleen, maar als denkende wezens. Die het oude echter wel willen handhaven, omdat het de fundering der partijpolitiek op Gods woord wenst. Niettemin is de AR-partij vooruitstrevend genoeg om vooruit te stre ven, maar dan niet in de socialistische zin des woords. Zij wil met bezieling en ge wetensovertuiging de vernieuwing nastre ven en het wordt dan geen socialistische maar een sociaal-bepaalde levenshouding. De AR-partij is, zo gezien evengoed een doorbraakpartij als een andere: samen gesteld uit zowel liberale als orthodoxe stromen beweegt zij zich nog steeds vooruit. Fundamentele verdeeldheid Zij zal dan ook niet meewerken aan de verdeeldheid der natie, zoals haar meer malen wordt verweten: het volk is ver deeld in fundamenteel verschillende groe pen en als gevolg daarvan hebben zich op het politieke vlak de verschillende par tijen gevormd. Het is geen oorzaak, maar een juist gevolg, meende de heer Algera. Hier is geen beredeneren meer mogelijk: de AR-partij aanvaardt dit principe wel en daarmee is het beginsel in de verkie zingsstrijd gesteld. Als voor de voorzitter van de PvdA de doorbraak voorop staat en prevaleert boven vooruitgang op sociaal of economisch terrein, wordt het christe lijk geloof doordrongen van relativering en het staatsleven van een gevaarlijk neutra lisme. De eensgezinde fundering der chris telijke partijen wijst op de mogelijkheid van een eenheid dier groeperingen in één grote Protestants Christelijke Volkspartij. De Nationale Unie. die zich tegen het diri gisme richt, is koren op de molen van de PvdA, meende de heer Algera: zij ver zwakt immers de Prot. Chr. partijen zo wel als de KVP. De kracht van de strijd tegen het dirigisme wordt hiermee aan getast en verbrokkeld. „Burgerrecht" heeft, het verheugde de minister, deze Nationale Unie reeds ver oordeeld, maar inmiddels gaat de verbrok keling toch door. Was deze scheuring er niet, dan zouden de Prot. Chr. partijen als eenheid tussen het rode aambeeld en de roomse hamer terecht zijn gekomen en dat ware beter dan een versnippering der christelijke stromingen. Waarom de AR-overtuigde niet stemt op de PvdA? Het was eenvoudig voor de spreker: waarom zou men de omweg kie zen van een partij, die de christelijke be ginselen loochent, wanneer er een ARP is, die glashelder die beginselen wel steunt. „Nederland let op uw saeck" en „Op bergen en in dalen, overal is God" werd door een eigen koor ten gehore gebracht, waarna drs. C. P. Hagenbosch aan het woord kwam. Hij behandelde in een enthousiaste toe spraak het verschil in „architectuur" tus sen PvdA en ARP: de economische macht dient, naar het oordeel der Anti Revolutio nairen, niet te worden gecentraliseerd maar gespreid, omdat daar een onmisbaar mid del ter versterking van de volkskracht ge legen is. Bundeling van de sociaal-econo mische macht zowel als een overspannen krachten van het kartelwezen vinden dus de Anti Revolutionairen op hun weg. De overheidstaak mag dan ook niet zo gericht worden, dat de ondernemer langzaam maar zeker wordt uitgeschakeld. De overheid voere, zo pleitte de heer Hazenbosch, dan ook een gezonde conjunctuurpolitiek, die op redelijke wijze de toppen en de dalen der conjunctuur egaliseert. Maar de struc tuurpolitiek ten opzichte van de sterke groei der Nederlandse beroepsbevolking was voor hem minstens even belangrijk. In dit verband zag hij als oplossing een ondernemingsgewijze industrialisatie en bepaald niet die van staatsbedrijven. Overspanning kartelwezen De critiek, die hij had op een overspan ning van het kartelwezen, wilde niet zeg gen, dat de ARP geheel tegen kartel vorming is, vooral niet als een laagcon junctuur een dodende concurrentie ont ketend en een gezond kartel reddend kan werken. Maar in tijden van hoogconjunc tuur dient het kartelwezen te worden ge controleerd door de overheid, meende drs. Hazenbosch Is de sociaal-economische macht bij de overheid te groot, dan heeft de volksinvloed daar geen invloed meer op. Vrijheid van consumptie en vrijheid van arbeidskeus waren voor hem uitermate be langrijk en deze zijn alleen te bereiken, indien de economische macht niet centraal bij de overheid terecht komt, maar be- drijfsgewijs wordt verdeeld. Hij stelde daarbij scherp, dat de zeggenschap in de huidige ondernemingen te zeer van de ar beid af is gericht en te veel naar het kapi taal toe, hetgeen de AR-visie op de onder neming als „arbeidsgemeenschap" bepaald niet dekt. De vennootschapswetgeving zal dan ook veranderd moeten worden, meen de spreker, opdat de onderneming een levende arbeidsgemeenschap wordt. Dit is niet conservatief, zo besloot hij en het ge tuigt van een christelijk-progressief beleid in de AR-partij. Bovendien is dit alles be paald nationaal gezien. Fel nam hij stel ling tegen het socialiseren van diverse Ne derlandse bedrijven tegen de realiteit in, zoals de PvdA dit wil en een productie- wet op de dan „overblijvende" particu liere bedrijven werd eveneens door drs. Hazenbosch afgestraft, die vervolgens het PvdA-vestigingsbeleid inzake de midden stand aanviel, omdat de socialisten geen rechtsgelijkheid in dit opzicht willen er kennen en het willen voeren aan de hand van het behoefte-element. Daardoor, meen de spreker, krijgt het ambtelijk apparaat te beoordelen of een bepaalde vestiging nuttig is en de democratie is om zeep ge holpen. Lonen en winsten Een onmogelijk dualisme noemde hij het, dat in de ondernemingen wordt beslist, wat er met de winst wordt gedaan, terwijl het loonpeil in handen der overheid is gegeven. Zou dit te verdedigen zijn in noodsitua ties, zo ging de volksvertegenwoordiger verder, tijdens de thans heersende toestand is het beslist niet langer nodig en de ARP zal daar dan ook niet aan meedoen; al heeft zij direct na de oorlog in een nood situatie wél meegespeeld en al is zij nóg niet tegen een bepaalde coördinatie der lonen. Star dogmatisme verweet hij in dit opzicht de socialisten, die tevens van een zekere tweeslachtigheid niet vrij zijn te pleiten: aan de ene kant bepleiten zij mee delen in de welvaart, aan de andere een bevriezing van het loonpeil. ADVERTENTIE CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultu reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden. ADVERTENTIE AL WAS HET alleen al om de veiligheid. Minder goede ligging staat gelijk aan slechte remmen! Misschien heeft u zich dat nooit gerealiseerd, maar veiligheid begint bij ligging. Wij zouden haast durven beweren, dat bromfietsen met goede wegligging tn mindere mate bij ongevallen worden be trokken. SOLEX- en RAP-bromfietsen kleven aan de weg en voor hen die dit niet geloven staan wij met een proefrit gereed. Solex- en Rap Service-Station Meervlietstraat 69 Betaling in overleg. ,,'T BEDRIJF MET Velsen-Zuid ,DE" SERVICE" Onder grote belangstelling, vooral van de kant van zijn oud-leerlingen, die de aula van het crematorium tot in de hoeken vul den, is gistermiddag dr. Broekens, de deze week overleden pas-gepensioneerde leraar in de biologie en de wiskunde aan de Rijks HBS te Velsen naar zijn laatste rustplaats gebracht. Aan de met bloemen gesierde baar heb ben twee vrienden van de overledene, dr. A. J. van Leusen en de heer Calkoen een afscheidswoord gesproken en ieder op hun eigen wijze de warme menselijkheid van de verscheiden leraar gememoreerd. „Hij leefde bij het wonder", waarmee hij zijn diepe liefde voor de natuur en de mu ziek werden gekarakteriseerd. De heer Calkoen, die namens en tot de leerlingen sprak heeft er aan herinnerd, hoe er iets van de overledene uitstraalde aan bemin nelijkheid en mensenmin, dat hem een grote schare vrienden bezorgde. Twee jon gens legden een grote krans bij de katafalk. Tijdens het dalen van de kist speelde het orgel ..Bist du bei mir, gehe ich in Frieden" van J. S. Bach. Waterpolo In een goede, doch zeer slecht geleide waterpolo-wedstrijd wist VZV met 43 de baas te blijven over de Kroosduikers. Di rect na aanvang werd het 10 door Swier, die een goed aangegeven bal van de achter hoede gebruikte en daarop doelpuntte Koper na een felle rush uit de achterhoede, waarop wederom een doelpunt van Swier volgde. Rust 30. Na rust kwamen de Kroosduikers fel opzetten, maar bij de stand 32 was het wederom Koper die met een schot van 6 meter de voorsprong vergrootte; in de laatste minuut maakten de Kroosduikers er 43 van, met welke stand het eindsig naal kwam. Voor de bejaarden in de IJmond houdt de KVP maandagmiddag 4 juni in het St. Jozeph-huis te Velsen-Noord een bijeen komst, waarop films zullen worden ver toond en de heer W. Steinmetz, wethouder van sociale zaken te Amsterdam en lid van de Tweede Kamer, de heer W. Heselaars, voorzitter van de R.-K. Bond voor Ouden van Dagen en mej. Agnes Nolten zullen spreken. Uit Santpoort en Heemskerk zul len autobussen rijden om de bejaarden naar Velsen-Noord te vervoeren. Het programma van Stormvogels voor zondag 3 juni is als volgt: Stormvogels I VVV I, aanvang 14.30 uur, terrein Schoo- nenberg en Stormvogels IIBlauw Wit II, aanvang 12 uur, terrein Schoonenberg (Hoofdveld). Stormvogels I komt uit met: J. Venus; B. Freriks en C. Post; Janssen Sr., J. Lup- pens en F. Venus; D. v. d. Oever, A. de Boer, G. v. d. Meer, J. P. Snoeks en H. Janssen jr. Reserves zijn: N. A. de Graaf, A. v. On- selen en J. Veldman. De opstelling van Stormvogels II is: N. A. de Graaf; J. R. v. d. Velde en J. van Es; J. Visser, P. Heilig en J. de Bie; H. L. Lin- denberg, C. Stelling, A. P. Duivenbode, A. Bannink en L. J. v. d. Steen. Reserve is H. Veldman. „Zolang je nog een moeder hebt" (Thalia, vrijdag tot en met maandag). Dit ietwat zoetelijke produkt van de op volgers der Westduitse UFA- mannen geeft Paula Wessely de kans nog eens terug te ko men op de haast alweer ver blekende glorie van een cellu- loid-verleden, dat volgepakt was met operetterol.len en Madchen, die van wanten wis ten maar toch ook wel erg blond en erg lief waren. Het verhaal begint navrant genoeg om van alles te beloven: een levenslustige pater families, die net iets te makkelijk over de financiële verplichtingen des levens heenstapt om het tot grote welstand te brengen, laat door een plotselinge en nogal tragische dood een gezin in de grootste zorgen achter, maar Kathe, zijn lieve echtgenote gaat al lerminst bij de pakken neerzitten en be gint in Wenen een wasserij en een nieuw leven. De kinderen baren nogal wat zor gen en Kathe laat een aantal kansen on gebruikt de spruiten weer een vader te geven. Het wordt allemaal romantisch moeilijk en tenslotte moet de vrouw kiezen tussen een harer kinderen, dat volkomen afhankelijk van haar is geworden en het levensgeluk. Aardig verfilmd zonder te veel pretenties, Duits in hart en nieren. „Schrikbewind in Ocatilla" (dinsdag en woensdag, Thalia). Dit keiharde stuk Randolph-Scott-geigeven, waarin een ben de boeven een rustig en welvarend dorp als haar doelwit kiest zou tot de normale Wes terns gerekend moeten worden, ware het niet, dat er zoveel dynamiek in het verhaal is samengestouwd, dat men bewondering krijgt voor de wijze, waarop de regie er voor zorgt dat het geen op-en-top vecht- jassenintrige is geworden. Deze Randolph Scott zorgt er natuurlijk op de van hem vermaarde wijze voor, dat de zaken weer in het reine gebracht worden en dat de verstoorde rust van Ocatilla wordt her steld. In de zondagmatinée draait Thalia „Tarzan en de Mazuri-diamanten", een Tarzan uit de serie van Lex Barker, waar in het aan spanning noch avontuur ont breekt en die een knappe cameravoering paart aan een boeiende verteltrant. In de speciale voorstelling van donder dag wordt „Een slechte vrouw" vertoond, waarin een zeer schone Joan Fontaine het hele leven aaneen intrigeert en daardoor aanleiding is tot een van die wat men noemt „moderne romans", waarin met graagte geklutst wordt in levens en ver bintenissen. Joan is niet alleen mooi, maar daardoor ook vrij slecht, maar zij trekt wel aan het kortste eind, hetgeen de moralis ten dan weer tot tevredenheid zal stemmen. Emir Abdel Krim, leider van de Riffs, heeft in zijn residentie te Cairo een Noord-Afrikaanse delegatie ontvangen. De foto toont de Emir (tweede van rechts met tulband) temidden van de delegatie. ADVERTENTIE TAXI NODIG? - BEL 5000 VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Zondagsdienst artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uux: dr. A. H. v. d. Werff, Bak- kummerstraat 48, telefoon 428. Zr. R. v. Beers, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker, P. v. Ouwerkerk, Burg. Lorn- menstraat 6, telefoon 500. De elf van CSV Het Castricumse CSV speelt zondag een wedstrijd tegen Terrasvogels I en komt in het veld met de volgende spelers: doel: G. de Heer; achter: A. Keesman, H. Jacobs; midden: H. v. Diggelen, C. Boot en R. Dijk stra; voor: G. Riethorst, C. v. d. Wal, B. Kossen, V. Keijzers en H. Stolk. Agenda voor Castricum „Corso"-theater Castricum: zaterdag, zondag 7.15 en 9.30 uur, maandag en dins dag 8 uur: „Huis van Bamboe", zondag middag 3 uur: „De verlaten wigwam", woensdag en donderdag 8 uur: „De mantel". Zondag 3 juni IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden bed. H. Doop; 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemikerk, 8.45 uur: ds. D. C. van Wijngaarden; 10.30 uur: ds. Sj. de Roest. Wijkgebouw, Beth- lehemkerk, Radarstraat, 10 uur; Th. Mooy. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. L. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 en 20 uur, Cultureel Centrum, de heer J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. M. J. Nolthenius van Broek op Langedijk. Oud-Katholieke Kerk, zaterdag 19 uur: algemene voorbereiding; zondag 8 uur: Vroegmis, 9.30 uur: Hoogmis, (eerste Heilige Communie), 16 uur: Vespers; dinsdag en donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiljigingssa- menkomst, 16.30 uur: jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. Baptiste Gemeente, IJmuiden (Cultureel Geb., Plein Moerbérgplantsoen), 10 uur: de heer F. Oosterwijk. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 uur: ds. S. de Roest, bed. H. Doop, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout, 19 uur: ds. H. P. Huisman, jeugddienst. Jeugdge- bouw: 10 uur: jeugdkerk, de heer J. Bergsma. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. As-endorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: E. W. Pera van Den Haag, 19.30 uur: ds. Th. Dikkes van Leiden; woensdag 19.45 uur: Jb. Klein Haneveld van Bodegraven. BM».« Moeder en zoon - offer en dank (uit „Zolang je nog een moeder hebt". Thalia IJmuiden). „To catch a thief" (KennemerThea- ter, vrijdag tot en met woensdag). Deze voortreffelijke Hitchcock-thriller met zijn geladen atmosfeer en bijeonder goede ca merabehandeling verschijnt volgende week op het linnen venster van Thalia, zodat wij willen volstaan met deze aankondiging van een uitermate boeiende film, die in het theater aan de Zeestraat verdient volle zalen te trekken, daar hiermee bewezen wordt, dat ook de misdaad-film zich tot kunst kan verheffen, wanneer de juiste man er de regie over voert. „Blake helpt een handje" (vrijdag tot en met maandag, Lux or). Een vlotte his torie met Eddie Constantine in de titelrol, een rol, die hem na allerlei andere Chey- ney-avonturen wel haast op het lijf ge schreven moest zijn. Eddie, gezag voer der van een Constellation, steekt zich naar oude zede in een Parijs avontuur en ge raakt daardoor in een pracht van een wespennest, doordat er een charmante jonge vrouw in het spel verschijnt, die zich bereidwillig laat helpen, maar onze Eddie Blake er een gangsterbende voor in 'ruil terugggeeft. Blake ruimt de bende goed deels op en vliegt onverstoorbaar terug naar de States. „De vrouw in het venster" (L u x o r, dinsdag en woensdag) en in de zondag matinée „Gekooide furie". „De hel van Silverrock" (W. B., vrijdag tot en met maandag) is een van de cliché films uit het barre westen, waaraan niets nieuws te beleven valt, dan wellicht het feit, dat men even een pas met dynamiet verspert en daardoor de held van dit ver haal niet weerhoudt toch zijn dure en mannelijke plicht te doen. In de matinee van zondag draait W.B. „Lavastroom over Java". Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. A. Eekhof van Wijk aan Zee, 19 uur: Oecumenische dienst, voorgan gers kapt. J. de Bree (Leger des Heils) en ds. L. Brink, m.m.v. Herv. Kerkkoor uit IJmuiden. Wijkgebouw Torenstraat 2, 10 uur: jeugd'kapel, de heer A. P. F. Bij telaar. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man (Doopdienst), 19 uur: ds. S. de Roest. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, van Diepenstraat, zaterdag 19.30 uur: openluchtsamenkomst; zondag 10 uur: de heer T. A. Dikkens van Leiden; donderdag 20 uur: de heer de Boer van Jamaica. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. L. Brink.van Velsen; 19 uur: Jeugddienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenïaan, 10 Uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Groene veld. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30. uur: ds. C. Meyer. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. Noorman van Zaandam. Maranatha, 9.30 uur: Bidstond, 10 uur: de heer Jb. Klein Haneveld van Bode graven, 19 uur: de heer Jb. Klein Ha neveld, (H.A.). Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; .20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle samen komsten staan o.l.v. 2e luitenante C. Oele. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. O. Norel. Geref. badgastenkerk, 10 uur: ds. Th. Vollenthoven van Bergentheim; 16.30 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 9 uur: ds. Naessens van Heemskerk. Bevestiging nieuwe ker- keraadsleden. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. A. A. Leen- houts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege (H. Doop); 18.45 uur: bijzondere kerkdienst, ds. Kr. Strijd van Den Bosch „Wat is het verschil tussen een Chris ten en een niet-Christen". „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: Jongejeugdkerk, de heer A. Kool. Chr. Geref. Kerk, 14.45 uur: ds. C. den Hertog van IJmuiden. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. d'e Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. Doopsgez. Gem.Remonstrantse Gem., Gebouw Spaarnberg, 10.30 uur: dr. J. A. Schreuder. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbergschool, 10 uur. Leger des l*eils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10.30 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uux. STRAND IJMUIDEN: Uitgaande van het „Comité v. Samen werkende zondagsscholen te Velsen", zondagsschool 10 uur, strandhuisje „Zee en Duin", aan de noordzijde van het res taurant De Schelp. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschooi, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur: DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool, alle leeftijden, 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Jan Campertschool, 10.30 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat, 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. Vragen over Oud-Katholieke radiodienst Zondagmorgen om half twaalf zullen over de zender Hilversum I (402 m.) in het programma van het IKOR (Interkerkelijk overleg in radio-aangelegenheden) vragen worden beantwoord naar aanleiding van de op 27 mei gehouden Oud-Katholieke radio kerkdienst uit een Oud-Katholieke Kerk aan de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam. Hoogoven-voetbaltoernooi Hoogoven-voetbaltoernooi De uitslagen van de gisteravond gespeel de voetbalwedstrijden voor het Hoogoven toernooi luiden: IJzeren PaardHet Hijgend Hert 52 WW BoysSGF 01 na strafschoppen HottopersBijna Raak 50 AmateursCentrale 50 Voor de laatste, belangrijkste en beslis sende voetbalwedstrijd van de competitie derde klas B van de KNVB gaat Kinheim naar Alkmaar. Dit betekent, dat de geel zwarten, die wel een zeer slechte competi tie achter de rug hebben, thans zondagmid dag hun grootste concurrent op de knieën moeten dwingen, zelfs met een gelijk spel, om zich alsnog veilig te kunnen stellen voor het behoud van het derde klasse schap. Want de situatie voor Kinheim, die al meer précair is geweest, is nu toch wel bij - zonder moeilijk. Om deze reden ook kon geen elftalopgave worden verstrekt; de samenstelling van de Kinheim-elf zal pas Zondagmorgen ge schieden. Het „voortuintje" voor het nog enige woonhuis aan het noordelijke pontplein, Wijkerstraatweg 21, waarover door een raadslid uit Velsen-Noord tijdens de begro ting werd gesproken als een zeer hinderlijk en gevaarlijke sta-in-de-weg voor de voet gangers, is ingekort Nu is als gevolg hier van het voetpaadje, dat eigenlijk naast het rijwielpad "an de westkant van de Wijker straatweg toch al veel te smal is, doorge trokken kunnen worden, zodat de voetgan gers zich nu niet meer op het altijd drukke fietspad hoeven te begeven. Bovendien is ook het hek voor de garage van de melk inrichting een meter achteruit gezet. BILJARTCOMPETITIE In de biljartcompetitie cadre kl. afd. A van het district Haarlem heeft de Bever- wijkse combinatie „ExcelsiorScheywijok" een wedstrijd gespeeld tegen „Vrienden kring" uit Haarlem, welke in een 60 overwinning voor de combinatie eindigde. De gedetailleerde uitslagen waren: J. Lamers (E.S.) 400 400 27 68 14.81 C. v. Hemert (V.) 250 202 27 51 7.48 A. Dekker 250 250 20 45 12.50 P. Blesgraaf 200 148 20 32 7.40 H. Meyer 200 200 21 46 9.52 T. H. v. Eem 150 102 21 24 4.85 ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ZATERDAG 2 JUNI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Zolang je nog een moeder hebt". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, open van 9.3012 en 14 16.30 uur. „Felison", 14 uur, expositiezaal Heide- straat, opening expositie van schilderijen van Kees Jansen. PALVU, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdge- bouw, toneeluitvoering. VELSEN-NOORD KoninginWilhelminafonds, Stratingplant- soen en Duinvlietstraat, lunapark. ZONDAG 3 JUNI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Tarzan en de Wazuri diamanten"; 19 en 21.15 uur: „Zolang je nog een moeder hebt". Rex, geen opgave. „Felison", 1417 uur: expositiezaal Hei- destraat, tentoonstelling van werken van Kees Jansen. I.v.A.O., dagtocht naar Thijsse's Hof en Kennemerduinen. MAANDAG 4 JUNI IJMUIDEN Thadia, 20 uur: „Zolang je nog een moe der hebt". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als Zaterdag. V.U., 2021 en 2122 uur: cursus En gels; 2021 uur, cursus Frans in gym nasium Velsen. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, als zaterdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur: spreekuur burge meester van Velsen; 1517 uur, spreek uur wethouder van onderwijs.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11