Molotov verlaat Buitenlandse Zaken in Moskou Weerbericht Sjepilov, hoofdredacteur van Pravda, opvolger Haarlems Dagblad Levensbeschrijving van Stalins trouwe uitvoerder Molotov Mollet kiest toch de tactiek van de tweede investituur II „De toekomst van Benelux is van ons afhankelijk" "MORRIS"{4MUML. 2 Aan de vooravond van Tito's aankomst Zijn opvolger Sjepilov zou de nieuwe koers van Kroesjtsjev varen Het woord is aan. Alle problemen worden gebundeld in socialistische motie van vertrouwen Prinses Irene tot Benelux-jeugd Meer dan tweehonderd Algerijnen gesneuveld Overwinning Diplomaten niet verrast door Molotov's heengaan Onverholen voldoening in Joegoslavië Hertog van Gloucester in ons land aangekomen „Poortvliet" aan de grond Weerrapport Elektrische spoorlijn Gouda-Alphen officieel in gebruik genomen Zondag bewolkt en koeler 70e JAARGANG No 276 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. ZATERDAG 2 JUNI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 121 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,-. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Molotov Algerijnse communisten uitgewezen ALGIERS (AFP) Volgens laatst bin nengekomen berichten zijn vrijdag in Al gerije 242 opstandelingen gesneuveld, van wie er 160 in uniform waren. De meeste doden vielen in operaties nabij Lafayette. Bij deze gevechten, die van ongekende hevigheid waren en waarin dikwijls lijf- aan-lijf gevochten werd, zijn bovendien 110 opstandelingen gevangen genomen. Over Franse verliezen is niets bekend ge maakt. Deze veldslag, die reeds donderdag begonnen is, heeft tot nu toe 290 opstande lingen het leven gekost. De Franse grond troepen worden ondersteund door straal jagers van het type „Mistral" die nabij Algiers hun bases hebben. Een bende van twintig opstandelingen heeft vrijdagavond verscheidene aanvallen gedaan in de buitenwijken van Philippe- ville. Twee mensen kwam om het leven. De Franse ordetroepen doodden twaalf re bellen. De opstandelingen beschoten bij hun aanvallen openbare gebouwen. Een aantal actieve Algerijnse commu nisten en vakbondsleiders hebben aanzeg ging gekregen naar Frankrijk te vertrek ken. Tot de uitgewezenen behoren de secre taris van de vakvereniging der haven arbeiders en een lid van het politieke bu reau van het centrale comité van de Alge rijnse communistische partij. Vrijdag zijn in Algiers dertig leden van de (verboden) communistische partij en tien leden van de nationale beweging voor ondervraging aan gehouden. Premier Mollet verklaarde donderdag in de Franse Nationale Vergadering, dat krachtig opgetreden zal worden tegen communisten die zich bezig houden met activiteit die in strijd met de nationale be langen is. MOSKOU (Tass) Het presidium van het Sovjetrussische parlement heeft Molotov op diens verzoek ontslag verleend als minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie. Tot zijn opvolger is benoemd Dimitri Sjepilov, de hoofd redacteur van het partijblad „Pravda", die onlangs werd bevorderd tot plaats vervangend lid van het presidium van het centrale partijcomité. Het nieuws van Molotovs aftreden komt aan de vooravond van de aankomst van president Tito van Joegoslavië in Moskou. Over de toekomst van Molotov, de „ijzige revolutionair", die jarenlang de Russische betrekkingen met de buitenwereld heeft beheerd, is veel gegist sedert hij in de afgelopen herfst in het openbaar zijn verontschuldigingen aanbood voor een foutieve opvatting van de munistische sfeer. Molotov, die op het ogenblik 66 jaar is, had in februari 1955 op de dag waarop premier Malenkov aftrad als premier in het Sovjet-parlement verklaard, dat in Rusland de grondslagen van het socialisme zijn gelegd. Acht maanden later gaf hij in een brief in het blad „Kommunist" toe, dat deze opvatting „theoretisch fout en poli tiek schadelijk" was. Volgens de officiële leer bestaat het socialisme reeds in de Sov- jet-tlnie. Twee dagen later verklaarde Molotov glimlachend tegenover verslag gevers, dat er geen sprake van was dat hij zou aftreden. Hij ging dezelfde maand naar Genève voor de conferentie van de minis ters van Buitenlandse Zaken der „Grote Vier". De gissingen over de mogelijkheid dat hij op zijn retour was, hielden echter aan en werden nog actueler toen het offi ciële partijorgaan, de „Pravda", dat door zijn opvolger, Sjepilov, werd beheerd, in november een artikel over vier kolommen publiceerde waarin Molotov's vergissing werd veroordeeld. Westelijke waarnemers menen, dat tot het aftreden van Molotov, die in 1948 de verklaring van de Kominform tekende, waarbij Joegoslavië uit de communistische organisatie werd gestoten, op dit ogenblik besloten, is om de weg te effenen voor een nieuwe toenadering tussen de Joegosla vische en de Russische (.Communistische partij. Toen Molotov donderdag een recep tie op de Britse ambasade bezocht, was hij zeer opgewekt en hij praatte informeel met diplomaten. Hij maakte grapjes met bui tenlandse correspondenten en niets wees op zijn komende ontslag. In de officiële bekendmaking werd niets meer gezegd dan dat zijn ontslag aanvaard en Sjepilov tot opvolger benoemd is. Uit de bekendmaking maakt men op, dat Molotov vice-premier en volledig lid van het partij presidium van elf zal blijven. Westelijke waarnemers in Moskou zien Molotov's ontslag als een grote politieke overwinnig voor president Tito en het LONDEN (Reuter/AFP) Vjatsjeslav Michailovitsj Molotov (Molok de „ha mer"), wiens eigenlijke naam Skrjabin luidt, werd op 9 maart 1890 geboren. Op zestienjarige leeftijd trad hij, als middel bare scholier te Kazan, toe tot de bolsje wieken. In 1912 ontmoette hij te St. Peters burg Stalin die een grote invloed uitoefen de op de jonge revolutionair, wie hij de kennis óver de partijdiscipline bijbracht. Molotov werd medewerker aan onder grondse bladen, voor welke activiteit hij verscheidene malen werd gedeporteerd. Op een partijcongres te Londen ontmoette hij Lenin. Sedert 1921 werkte Molotov te Moskou. Op het tiende partijcongres werd hij in het centrale, comité gekozen. In 1925 werd hij lid van het politieke bureau. Vijf jaar later volgde hij Rynof op als premier-voorzitter van de raad van volks commissarissen, welke functie hij bekleed de tot mei 1941, toen Stalin zelf de leiding van de raad op zich nam. Van mei 1939 tot maart 1949 was hij minister van Buitenlandse Zaken, in welke hoedanigheid hij in augustus 1939 het niet- aanvalsverdrag met Duitsland tekende. Ge durende en na de tweede wereldoorlog nam hij deel aan alle belangrijke inter nationale conferenties. Bovendien ver tegenwoordigde hij zijn land in de UNO, totdat hij in 1949 door Visjinski als minis ter van Buitenlandse Zaken werd opge volgd. In dat jaar werd hij vice-premier, zoals alle andere leden van het oude poli tieke bureau. Op het negentiende partij congres in 1952 werd hij gekozen tot lid van het presidium van het centrale partij comité. Na de dood van Stalin, op 5 maart 1953, kreeg Molotov in het nieuwe kabinet on der Malenkov weer de portefeuille van Buitenlandse Zaken. Bij de begrafenis van Stalin voerde Molotov na Malenkov en Beria, de toenmalige minister van Buiten landse Zaken, het woord. Spoedig liet Malenkov weten, dat alle problemen door middel van onderhande lingen konden worden opgelost, waarmee het „vredesoffensief" werd ingeluid. Hier door trad een ontspanning in ten aanzien van de strubbelingen tussen Oost en West om Berlijn. Later konden, dankzij de ge wijzigde houding van de Russen, de wapen stilstandsovereenkomsten in Korea en Indochina worden getekend. Molotov, die door zijn onverzettelijke houding op inter nationale conferenties de bijnaam „mijn heer njet njet (nee nee) had gekregen moest die verzoeningsgezinde politiek uit voeren. Molotov is bekend om zijn systemati sche aard Lenin noemde hem eens „de beste archivaris van Rusland" en zijn grote werkkracht. Met zijn korte, gezette gestalte, zijn vierkante gezicht met lorgnet, en zijn verzorgde kleding lijkt Molotov meer op een middenstander in goede doen dan op een beroepsrevolutionair. Chur chill zegt van hem in zijn „Memoires": „Ik heb nooit een menselijk wezen gezien dat een volmaakter weergave was van een moderne robot. Zijn glimlach als de Sibe rische winter zijn zorgvuldig afgewogen en vaak wijze woorden en zijn minzaam optreden maakten hem tot de volmaakte agent van de Sovjet-politiek in een doodse wereld". Vijftig jaar Dimitri Sjepilov, die vijftig jaar oud is, is sinds 1952 hoofdredacteur van de Pravda". In dat jaar werd hij gekozen als lid van het centrale partijcomité, nadat hij in 1948 en 1949 hoofd van de afdeling pro paganda en agitatie was geweest. Verschei dene jaren was hij gezaghebbende op het gebied van de theoretische vraagstukken ten aanzien van de collectieve boerderijen en andere politiek-economische kwesties. In 1954 werd hij gekozen als voorzitter van de commissie van buitenlandse zaken in de tweede kamer van het Russische parlement (de raad van de nationaliteiten). Vorig jaar werd hij voorzitter van het voorlopige bureau van de Sovjet-afvaar diging in de interparlementaire unie en .toegevoegd secretaris" van het centrale partijcomité. In april 1955 hield hij de tra ditionele rede ter herdenking van Lenin, een eer die tot dusver was voorbehouden aan vooraanstaande partij-ideologen en voormalige secretarissen van het centrale comité. In juli van het vorige jaar woonde Sje pilov op uitnodiging van de Egyptische regering de feestelijkheden ter herdenking van de bevrijding van Egypte bij. Tegen het eind van dat jaar kreeg hij ter gele genheid van zijn vijftigste verjaardag de Orde van Lenin „uit erkentelijkheid voor zijn diensten aan de communistische partij en de Sovjet-staat". Hij wordt verant woordelijk geacht voor de vorig jaar ge houden onderhandelingen over de verkoop van communistische wapens aan Egypte. Tevoren had hij, in mei 1955, Boelganin en Kroesjtsjev begeleid op hun verzoe ningsmissie naar Joegoslavië. In februari werd hij herkozen als lid en secretaris van het centrale partijcomité en aangewezen als kandidaat-lid van het presidium van het partijcomité. le com- grootste gebaar, dat de Rusen tegenover het Joegoslavische staatshoofd konden maken in hun campagne om de betrekkingen met Joegoslavië te verbeteren. Het ontslag van Molotov, die welhaast beschouwd kan wor den als een persoonlijke vijand van Tito, wordt ook gezien als de grens, waartoe de Russen willen gaan om de maarschalk te vreden te stellen. Molotov's moeilijke po sitie ten aanzien van Joegoslavië bleek, toen hij vorig jaar premier Boelganin en partij secretaris Kroesjtsjev niet op hun „ver- zoeningsreis" naar Belgrado vergezelde. Westelijke diplomaten in Moskou houden echter rekening met de mogelijkheid, dat Molotov toch achter de schermen het op pertoezicht over de Russische buitenlandse politiek zal behouden, omdat niemand van de huidige Sovjet-leiders zo op de hoogte is van de internationale politiek. Daarbij komt, dat zijn opvolger als minister, Sje pilov, betrekkelijk onervaren op dit. gebied is. (Van onze correspondent in Londen) In Londen had men Molotov's aftreden al lange tijd verwacht. Zijn opvolger Sje pilov, wiens ster snel gerezen is, was reeds lang een beschermeling van partijsecretaris Kroesjtsjev. Molotov wCs een van de steun pilaren van Stalin's starre regiem. Thans kan er ook in de Russische buitenlandse politiek, hoewel de hoofdlijn misschien on gewijzigd blijft, meer soepelheid worden verwacht. (AFP/UP) -De Nederlandse minister dr. W. Drees, verklaarde desgevraagd, dat het ontslag van Molotov, de „spreekbuis van Stalin", een aanwijzing te meer zou kunnen zijn dat de Sovjet-Unie op het ge bied van de buitenlandse politiek enigszins andere methoden wil gaan toepassen. Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland verklaarde, dat het ontslag reeds lang verwacht werd. Molotov's invloed was steeds kleiner geworden, zo meent hij. Ook uit de eerste commentaren in Britse, Franse en Amerikaanse diplomatieke kringen blijkt dat Molotov's ontslag geen verrassing heeft gewekt. In Belgrado is het nieuws met voldoening ontvangen, daar Molotov zich steeds, even als Stalin en soms nog feller dan hij, een tegenstander van Joegoslavië heeft getonod nadat dit land uit de Kominform was ge stoten. Al zijn de eerste reacties voorzichtig ge formuleerd, men is het er in de Europese en Amerikaanse hoofdsteden over eens, dat deze formidabele tegenstander uit de koude oorlog om zijn aandeel aan de wereld politiek zonder bezwaar gemist kan woe den. Anderzijds brengt men hulde aan zijn Sjepilov, opvolger van Molotov diplomatiek talent. In Londen noemde men hem een van 's werelds bekwaamste diplo maten. Maar in Bonn, waar men hem ge deeltelijk verantwoordelijk houdt voor de verdeeldheid van Duitsland, is de bewon dering minder groot. Het aftreden van Molotov wordt door Amerikaanse autoriteiten gezien als een poging van het Kremlin om Tito weer het Russische kamp binnen te lokken. Men meent dat zo er al een koerswijziging zal komen, die gezocht moet worden in de richting van „concurrerende co-existentie" tussen Oost en West. De hertog van Gloucester, oom van ko ningin Elizabeth van Engeland is heden per vliegtuig op Soesterberg gearriveerd. Hij zal het gedenkteken onthullen, dat in Groesbeek is opgericht voor officieren en manschappen van de legers van het Britse Gemenebest. De hertog, die president is van de „Im peria! War Graves Commission" gebruikte op het paleis Soestdij'k de lunch met Ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Met de Prins vliegt hij vervolgens naar Vo'lkel, vanwaar de tocht naar Groesbeek per auto wordt voortgezet. De Rotterdamse kustvaarder „Poort vliet" 492 ton, is zaterdagochtend op de Scroby Sands, drie km. van Yarmouth, aan de grond gelopen. Het schip, dat met een lading zout op weg was naar Great Yarmouth, heeft niet om hulp gevraagd. Men gelooft dat het schip later op de dag, als het hoog water wordt, vlot zal komen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Inayat Khan: Ziekte is disharmonie, dood is het herstemmen van het valse instru ment. (Van onze correspondent in Parijs) Ook de tweede dag van het debat in de Franse Assemblée Nationale over de poli tiek van het kabinet-Mollet is gewijd ge weest aan de Noord-Afrikaanse problemen, die het ganse beleid van de Franse regering overschaduwen. Premier Mollet is tegen de verwachting in nog niet aan het woord geweest. Hij zal pas vanavond, na het be toog van de inmiddels herstelde minister Lacoste, op het spreekgestoelte komen, om het debat te besluiten. Eveneens tegen de aanvankelijke verwachting in zal hij daar bij vrijwel zeker aankondigen, dat hij te ruggekomen is van zijn plan bij ieder af zonderlijk onderwerp de kwestie van ver trouwen te stellen. Voornamelijk onder druk van zijn eigen partij schijnt Mollet besloten te hebben tóch het beleid van zijn kabinet in zijn geheel aan één door de so cialisten te ontwerpen motie van vertrou wen te onderwerpen. De afgevaardigden krijgen tot dinsdag bedenktijd om hun houding daarover te bepalen. Meer dan één overweging zal Mollet er toe hebben gebracht toch de taktiek van de tweede investituur te volgen, ook al houdt deze een wat groter risico voor zijn kabi net in. Het stelsel van de ruilmeerderhe- den, waarbij hij voor het Algerijnse beleid de steun van rechts en voor de Tunesische en Marokkaanse politiek de hulp van de communisten nodig zou hebben, zou het gezag van het kabinet niet versterken. Met een stemming over de 'gehele regeringspo- litiek dwingt hij voorts de communisten tot een duidelijker houding. Met name zal blijken of hun bezwaren tegen de Algerijn se politiek al of niet groter zijn dan hun verlangen om een volksfrontband met de socialisten te smeden. Bovenal vermijdt hij de kwade kans tot een splitsing in eigen partij, waar de rechtervleugel duide lijk op aanstuurde. Lacoste is door zijn optreden in Algerije het troetelkind van die rechtse oppositie geworden, iets wat Vrijdagmiddag hebben schipper A. Rog van de VL. 142 „Voorwaarts" en zijn echtgenote een vaatje Hollandse Nieuwe aan Koningin Juliana overhandigd. De gemoedelijke plechtigheid geschiedde in paleis Soestdijk. OOOOOOOOOOOOCXXIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXDOOOOOOOOOOOOOOOOCXXK van de minister van Buitenlandse Zaken Pineau en de jonge staatssecretaris voor Tunesische en Marokkaanse aangelegen heden Savary bepaald niet gezegd kan worden. Men verwijt deze twee socialisten te grote toegevendheid jegens de regering van Bourguiba en sultan Mohammed V. Wanneer Lacoste, die zich de laatste tijd aan de solidariteit van zijn eigen partij weinig gelegen laat liggen en die voortdu rend probeert zelfs premier Mollet te over schaduwen, een grote meerderheid voor zijn beleid zou vinden en wanneer Pineau en Savary er in de Assemblée bekaaid af zouden komen, dan zou de toch al zwaar beproefde eenheid van de socialisten nog verder worden ondermijnd. Bovendien wei gert de regering-Mol'let te erkennen, dat zij in Noord-Afrika twee verschillende po- litieken voert. Er zijn slechts twee ver schillende situaties, zo zegt zij. Ernst De belangrijkste van de vele redevoerin gen van gisteren was ongetwijfeld die van Paul Reynaud. Deze gematigde politicus van rechts zegde bij voorbaat zijn steun toe aan Mollet's Algerijnse politiek, maar hij waarschuwde de premier voor halve maat regelen. Wanneer het de regering ernst is met haar pacificatie-politiek in Algerije, dan zal zij haar militaire inspanningen moeten vergroten en dan zijn 400.000 man troepen voor het zuiveren en beschermen van Algerije met zijn lange grenzen niet genoeg. Wat het zwaarst is moet het zwaarst wegen, zonodig zal de Franse eco nomie op voet van oorlog worden ge schoeid. Wat men ook van Reynaud's in zichten mag denken, hier kwam voor het eerst na de progressieve afgevaardigde Cot, d'ie eergisteren aanbeval Nehroe's verzoe ningsvoorstel te aanvaarden, een der poli tici uit de oppositie aan het woord, die ook de impopulaire consequenties van hun denkbeelden durven te aanvaarden. Rey naud viel voorts Mendès-Fraoce aan, d'ie hij verweet niet de Britse gewoonte te hebben gevolgd, volgens welke een aftre dende minister helder en duidelijk aan het parlement verantwoording omtrent zijn beweegredenen aflegt. De vergadering, die vandaag haar hoogte punt zal bereiken, wordt pas dinsdag voortgezet met de stemming over de motie va-n vertrouwen. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand ba .S T3 "G D. o) fn d Sets ar SüS> zS Prinses Irene heeft vrijdagavond voor de radio een toespraak gehouden tot de jongeren, ter gelegenheid van het feit, dat vijf jaar geleden de eerste Benelux- uitzending door de radio werd uitgezonden. Prinses Irene zei: „In deze korte toespraak wil ik mij richten tot alle jonge mensen in Nederland, België en Luxemburg, die op dit ogenblik naar deze uit zending luisteren. Ik geloof wel, dat wij allen er hoe langer hoe meer van door drongen zijn, dat onze landen en wijzelf niet zo maar langs elkaar kunnen blijven voortleven, maar dat we meer onderling contact en meer internationale samenwerking nodig hebben. Al zijn onze landen maar klein, toch kunnen we veel presteren. België, Luxemburg en Nederland hebben dat bewezen. Nog tijdens de oorlog sloten de regeringen van onze landen in Londen een douane-overeenkomst en een goed jaar later richtte een aantal particulieren het „Comité van Belgisch- Nederlands-Luxemburgse Samenwerking" op, dat later kortweg „Benelux" werd genoemd. Natuurlijk was dat maar een begin. Ondanks alle moeilijkheden heeft men die samenwerking toch weten door te zetten op allerlei terrein. Cultureel, econo misch sociaal, op parlementair terrein. Ook op het gebied van het toerisme en het verkeer, enzovoorts. Over en weer werden er tentoonstellingen gehouden. Uitwisseling vond plaats van professoren, van toneelgezelschappen, van koren en orkesten. Deskundigen uit de drie landen kwamen bijeen om eikaars werk op het gebied van de uitgeverij, film, radio en televisie te leren kennen. En er staat nog veel meer op stapel. Wat er van dit alles terecht zal komen, zal voor een oeiangrljk deel afhangen van wat de jeugd van België, Luxemburg en Nederland straks er toe zal bij- dragen. Wij moeten belangstelling hebben voor wat hier gebeurt en het leren begrijpen. Daarom wil ik namens de Nederlandse jeugd zeggen, dat wij nu en later ons best willen en zullen doen om mee te helpen de idealen van de Bene- lux nog meer ingang te doen vinden". 8 cooacoooaxjoooooooooooooooooooooooocooooooooooooooocoooocooc^ ADVERTENTIE BARTELIORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 HEINZELMANN BADKLEDING Vrijdag is met een officiële reis de ge ëlektrificeerde spoorlijn Gouda-Alphen aan de Rijn in gebruik genomen. Dit baanvak wordt met ingang van de zomerdienst regeling, zondag 3 juni, ook voor het rei zigersverkeer met elektrische tractie be reden. Op dit achttien kilometer lange lijntje reden de laatste jaren de zogenaamde blauwe engels, treinen met dieseltractie. Het K.N.M.I deelt mede: Het hogedrukgebied op de oceaan neemt thans iets in betekenis af. Een uitloper van dit hogedrukgebied, die zich gisteren uit strekte over de Noordzee, verplaatst zich via ons land naar Duitsland. Daardoor be gon het gisteren in de loop van de dag reeds op te klaren. Vanmorgen was het weer in het gehele land zonnig. De tempe ratuur steeg snel. Intussen is bij Schotland een nieuwe depressie aangekomen. Aan de achterzijde daarvan stroomt koelere lucht in de richting van de Britse eilanden. Deze lucht bereikt zondag ons land. Het binnen dringen van de koelere lucht gaat tijdelijk gepaard met vrij veel bewolking, waarin plaatselijk enkele regenbuien kunnen voorkomen. Stockholm half bew. w 24 2 Oslo zwaar bew. w 20 0 Kopenhagen half bew. wzw 18 1 Aberdeen zwaar bew. zzw 19 0 Londen zwaar bew. w 20 0 Amsterdam licht bew. zw 18 0 Luxemburg zwaar bew. n 15 1 Parijs onbewolkt windst. 18 0 Bordeaux nevel wnw 18 0,3 Grenoble half bew. nw 17 3 Nice licht bew. nw 21 0 Berlijn licht bew. nw 20 0 Frankfort zwaar bew. windst. 17 0 München motregen nnw 16 1 Zurich regen zo 16 17 Genève nevel no 18 0 Locarno onbewolkt ozo 22 0 Wenen geheel bew. nnw 24 26 Innsbruck zwaar bew. 0 14 14 Rome regen ono 22 7 Ajaccio zwaar bew. windst. 20 1 Mallorca onbewolkt wnw 26 0 temp. 7 uur Den Helder onbewolkt kr. zw 13 0 Y pen burg mist wzw 13 0 Vlissingen onbewolkt mat. z 12 0 Eelde onbewolkt zzw 11 0 De Bilt licht bew. zzw 11 0 Twente licht bew. zw. z 11 0 Eindhoven onbewolkt zw 11 0 Vlv. Z.-Limb. onbewolkt mat. z 11 0,1 Neerslag laatste 24 uur. ^ooooooooooooc Dnnoo<x)oooooooor/xyyYrvToooooc)C)C KOELER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Wisselend bewolkt, hier en daar een regenbui. Morgen overdag lagere tem peraturen, vooral in het binnenland. Matige, af en toe krachtige wind uit westelijke richtingen. 3 juni Zon op 4.26 uur, onder 20.54 uur. Maan op 1.20 uur, onder 14.29 uur. 4 juni Zon op 4.26 uur, onder 20.55 uur. Maan op 1.40 uur, onder 15.42 uur. Maanstanden 8 juni 22.29 uur: nieuwe maan 15 juni 12.56 uur: eerste kwartier 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 2 juni Hoog water: 9.33 en 22.03 uur. Laag water: 4.46 en 17.17 uur. Zondag 3 juni Hoog water: 10.34 en 23.06 uur. Laag water: 5.44 en 18.24 uur. Maandag 4 juni Haag water: 11.41 en uur. Laag water: 6.50 en 19.37 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1