P£ MOOY 4 telefoniste STOFZUIGERS WASMACHINES Hulpverkoopsters bediende NfDERMND-SMRMND! C. H. U. TILANUS EM'GSAr'J *aWn. „RITSA" v.. Autorijschool „DE TOEKOMST" Leerling, Halfwas en volslagen Electromonteurs gevraagd Luidsprekers een medewerker JONGSTE BEDIENDE mnl./vr. 6 Zilveren schoolhoofd J. A. Tromp gefêteerd Geliefde onderwijzer door honderden gefeliciteerd Burgerlijk^ Stand van Beverwijk Feestelijke prijsuitreiking auto-foto-rally Begrafenis Chr. v. d. Outenaar Alle groente werd vrijdag verkocht Massaprodnkten goedkoop; fijne groente peperduur Burgerlijke Stand Velsen Expositie van in kampen gemaakte voorwerpen Examens WIJ BIEDEN U DE BESTE TRIBUNEPLAATS bij PRIJS f 1245.- Geen partijbelang Alleen landsbelang Geen partijbelang Alleen landsbelang Geen partijbelang Alleen landsbelang LIJST A.BRANDWIJK "mSPdlncfr AIDE DE CUISINE ziN EMIGRANTEN HESTA, CRANS Co. r~ .j NETTE WERKSTERS ZATERDAG 2 JUNI 1956 Onder grote belangstelling heeft de heer Joh. A. Tromp, hoofd van de St. Bavo- school, vrijdag zijn zilveren ambtsjubileum gevierd. Des morgens is in het St. Joseph- rustoord een Heilige Mis opgedragen door de deken van Beverwijk B. G. Hosman ge celebreerd. Tijdens de receptie die even eens in het St. Josephrustoord werd ge houden, heeft de deken de voortreffelijke kwaliteiten van de heer Tromp als school hoofd geroemd, alsmede zijn activiteit en hulpvaardigheid. Zijn school staat zeer goed aangeschreven, aldus spreker, en zij heeft de maatschappij vele uitstekende mannen geleverd. Een geschenk onder en veloppe werd door het schoolbestuur aan deze woorden toegevoegd. Wethouder W. Niesten bracht de geluk wensen van het gemeentebestuur over. De gemeente mag zich gelukkig prijzen school hoofden als de heer Tromp in haar mid den te hebben. De rijksinspecteur, de heer G. Vernooy. gaf als vriend en oud-collega hoog op over de kwaliteiten van de jubilaris, bij wie de school voor alles gaat. Niettemin vindt hij door opoffering van eigen vrije tijd gele genheid tot sociaal werk in verschillende verenigingen. Hij streeft het volmaakte na, maar zal, gezien zijn gezondheid, wat stoom moeten afblazen. De heer J. Poncin prees in de jubilaris, sprekend namens de Sint Augustinusvere- niging, diens gevoel voor de organisatie. De heer A. van Tol vertolkte de gevoelens van het personeel der school en de heer Th. Luijpen die der collega's van de Be verwijkse scholen. Tenslotte sprak oud schoolhoofd W. Gallee uit Heemskerk. Enkele honderden hebben hierna de ju bilaris de hand gedrukt. Des middags hebben de leerlingen van de school in de KSA een alleraardigst pro gramma aangeboden, waaronder namens personeel en leerlingen een filmapparaat met projectiescherm aan de jubilaris, die een actief amateur-fotograaf is, werd over handigd. GEBOORTEN: Vera E., d. van S ,M. Jans sen en A. J. Stofbere: Jan, z. van H. Dekker en A. C. van Vark; Wladyslawa G. M., d. van M. J. J. van der Does en W. Sazdkowska; Geertruida E. M., d. van L. H. Boon en M. A. Boots; Joannes A., z. van C. T. Bakker en D. Hensen; Anna M. d., van C. T. Bakker en D. Hensen; Petrooella, d. van C. T. Bakker en D. Hensen; Sebastiaan J. A., z. van T. H. van Roosmalen en A ,M. de Caes; Pieteir, z. van A. Prinssen en C. Wijker; Theodoras S., z. van A. L. de Bot en Th. Hendrikse; Robert A., z. van A. L. de Bot en Th. Hendrikse; Petronella M„ d. van H. S. Soramgers en H. C. de Wit; Bartje, d. van K. Timmer en R. van der Wal; Jeannette C. E., d. van G. G. Ger- kens en D. H. Delachaux: Frédérique D. A.. d. van G. G. Gerkens en D. H. Delachaux; Petras J. W„ z. van J. P. Trieling en I. P. A. van Midden; In,grid F.i d. van K. Akkerman en H. S. F. Schotel; Leonardus .T. G., z. van C. N. Aardenburg en A. C. Bart; Sabastiana M., d. van F. B. A. Fenger en A. M. van den Bos; Mario, z. van D. Wiersma en M. Coelho: Hen drik, z. van J. Joosten en A. van Zanten. ONDERTROUWD: C. S. Etteman en M. Wester; J. W. Rood en C. Dekker; N. Jur- riens en W. Hoogland; J. T. Leeuw en P. M. Commandeur; E. Lubbers en E. G. van der Winden. GETROUWD: C. M. C. Steeman en W. H. Slatemaker; T. J. Janssen en F. M. M. Ver- steegie; J. P. Groot en G. Grapendaal; G. Hoogenstrijd en J. C. Neijssel; A. Minneboo en G. van Achteren; C. Vlug en E. Kuijt; J. Stark en P. A. Amse; W. van Zutphen en M. F. Jansen. OVERLEDEN: M. Veerbeek, 61 j., gehuwd met J. Z wakmam; M. J. Breek, 82 j., weduwe van A. P. de Rooij; P. C. van Baar van Slan- gemburgh, 69 j., gehuwd met A. Arons; Th. Blom, 88 j. weduwnaar van H. J. de Hollan der; G. van der Woude, 82 j.; M. G. Ligthert 74 j., weduwe van J. J. Pot; M. P. Boogerd, 82 j., gehuwd met J. Nieuwkerk; C. van den Outenaar, 64 j., gehuwd met T. Vlottes; C. P. van der Drift, 82 j„ gehuwd met J. M. Gijls- wijk; J. M. H. Ammerman, 80 j., gehuwd met A. Dibbets. De laatste bijeenkomst in dit seizoen van de Beverwijkse Amateurfotografen werd ditmaal gehouden in zaal Timmer, waar de voorzitter de heer J. Broertjes gister avond de in grote getale opgekomen leden mededeling deed van de uitslag van de ge houden auto-fotorally op 6 mei 1956. Een commissie van drie heren, de heren Werner, Akse en Terpstra, had ditmaal eens iets bijzonders uitgedokterd wat een grote verrassing bleek op te leveren. Uit fotografisch oogpunt was het hopeloos want het weer werkte niet mee: een strak blauwe lucht, die het maken van een goe de foto belemmerde. Daarnaast heeft de rally menig deelnemer parten gespeeld en hier memoreerde spreker enkele opdrach ten zoals het klosje garen en de betekenis der letters H, b, i, w en b. In de lof voor de commissie betrok de voorzitter ook de jury, die de ruim 300 foto's op hun merites had te waarderen. Dat er fouten door de commissie zijn gemaakt was begrijpelijk, doch uit deze rally heeft zij weer het een en ander geleerdj waardoor zij het volgend jaar beter beslagen ten ijs kan komen. In elke klasse waren drie prijzen be schikbaar gesteld en deze bestonden uit waardebonnen van resp. f5, f4 en f3 voor de eerste, tweede en derde prijs. Hierna ging de voorzitter over tot de prijsuitreiking. In de C-klasse vielen de prijzen ten deel aan: eerste prijs met 483 punten A. J. de Vries, tweede prijs met 474 punten J. B. de Visser, derde prijs met 468 punten mej. Stet. In de B-klasse aan: eerste prijs 495 pun ten P. van Duin, tweede prijs 458 punten Akse, derde prijs 473 punten Koks. In de A-klasse aan: eerste prijs 504 pun ten aan dr. Fierstra, tweede prijs 483 pun ten mevr. Blaauw-IJzerdraad, derde prijs 482 punten Terpstra. Ten slotte viel in de M-klasse de eerste en enige prijs ten deel aan de voorzitter de heer Broertjes met 547 punten. Het ere lid dr. Muys had een ereprijs beschikbaar gesteld voor de beste compositie in de A- klasse en deze kwam toe aan dr. Fierstra. Hierna kreeg de commissie het woord om de winnaars van de rally zelf bekend te maken en de uitslagen hiervan luidden: eerste prijs met wisselbeker aan de équipe van dr. Fierstra met 5 strafpunten; tweede prijs aan de équipe van de heer Post, die tevens van de commissie een herinnerings- medaille ontving, met 66 strafpunten. De poedelprijs ging naar de équipe van de heer Koks die niet minder dan 166 straf punten had verzameld. Na deze prijsuit reiking bleef men nog geruime tijd gezel lig bijeen om de resultaten van de foto's te vergelijken. Dat de overleden concierge van het Her vormd Verenigingsgebouw een groot aan tal vrienden had kwam wel op de begra fenis van vrijdagmiddag tot uiting. Hon derden volgden op de Duinrust-dodenakker ae baar. In het verenigingsgebouw werd een rouwdienst gehouden, waar alle be langstellenden ternauwernood geborgen konden" worden. Tfi 13e rotrwdlhnst -heeft dsr W. Oorthuis gesproken naar aanleiding van 2 Corinthen 4: 13-18. Op de begraafplaats werd allereerst het woord gevoerd door de heer W. Bruinsma namens de kerkeraad, kerkvoogdij en wezen fonds, die de grote liefde van de overledene voor zijn werk memoreerde: „hij deed meer dan hij doen moest". De heer C. Broeze sprak namens de diakonie. De mar kante figuur van Van den Outenaar zullen wij in onze gemeente moeten missen, zoals hij is voortgekomen uit een oud tuinders geslacht. Hij vond altijd nog tijd om zijn diensten voor zijn medemensen aan te bieden, zei spreker. Meer dan 30 jaar was hij lid van de dia konie der kerkelijke gemeente van Wijk aa Zee en Duin, als een trouwe dienst knecht in Gods wijngaard. Ds. Oorthuis heeft nog gelezen Johannes 15 en bad tot slot het Onze Vader. De zoon, de heer G. van den Outenaar heeft mede namens de familie dank ge bracht voor de warme blijken van mede leven tijdens de meer dan 12 weken lange ernstige ziekte, die zijn vader heeft door gemaakt. Onder de vele aanwezigen was o.a. de oud-predikant van Wijk aan Zee en Duin ds. M. E. Ouwehand uit Doetinchem. Op de Beverwijkse groentenmarkt, waar de aanvoeren ook gisteren weer groot waren kon ^lles een koper vinden en er zijn maar weinig kisten onverkocht geble ven. Wel waren voor de massaprodukten de prijzen aan de lage kant: de sla bracht van 3 tot 7 cent per krop op terwijl de spinazie tussen de 8,5 en 15 cent per kilo schommelde met een prijs van 23 cent voor extra kwaliteit. De aanvoer van bloemkool begint nu groter te worden en de eerste kwaliteit kwam tot 65 cent per stuk, bos- peen varieerde van 43 tot 60 cent per bos. Peultjes liepen in prijs op tot f3 per kilo maar hiervan komen nog maar een paar kistjes aan de markt. Rabarber ging tot 15 cent per bos. hoewel de meeste partijen onder een dubbeltje bleven. Asperges lie pen vrijdag in prijs op tot f2,50 per kilo en er is veel vraag naar glas-aardbeien. De aanvoer werd iets groter; de prijzen lagen tussen de 76 en 104 cent per doosje. Radijs varieerde van 6 tot 13 cent per bosje. Op de bloemenveiling begint de aanvoer af te nemen nu de tulpen en narcissen zo goed als op zijn. Het wachten is nu op de irissen, die nu nog alleen maar uit de kas sen komen en een enkel partijtje van de koude grond. Het gevolg hiervan is dat de bloemen vooral op vrijdag goed aan de prijs waren. Zo gingen de laatste gesneden tulpen tussen de 25 en 35 cent per bos van de hand. de narcis Albo Pleno haalde tot 80 cent per 20 stuks. Irissen waren duur en gingen veelal voor export weg; er werd tot 90 cent per bos voor betaald en de gele iris kwam nog tot f 1,20. Er komen nu grote partijen se ringen, rhododendrons, lelietjes van dalen, anemonen, ixia's en Belgische hyacintjes. Ook hier voor golden uitstekende prijzen. De aanvoer van margrieten en pyretrums wordt groter, de prijzen lagen tussen de 20 en 110 cent per bos. Er is een rijk ge varieerde aanvoer van pot- en perkplanten die grif werden verkocht. GEBOREN: H. de Ja,ger—Romeijn, d., Bloemstraat 66, IJmuiden; H. J. van Weelde renGoedhart, d., Lorentzstraat 10, IJmui- den-O.: M. de VriesIJiterwijk Winkel. z„ Dirk Hartoghstraat 20. IJmuiden; E. de Wolf Dikkers. d„ Jagtlustlaan 1, Santooort; A. TmmelKoerts. d. Zandersstraat 34, IJmui- den-O.; E. M. Stamvan der Aar, z.. Alexan- derstraat 4. Haarlem: IC. van der Pias- Schouten. d„ de Ruijterstraat 105, IJmuiden- O.; D. J. van der Linden'van Wort, d„ van Wassenaerstraat 59. IJmuiden-O.; G. Lanser Massier. z„ van Speiikstraat 50, IJmuiden- O.; M ,A. HartmanDingerdis, d.. Uitendaal- straa.t 19. Santpoort: A. 't Hartde Witte, d., Maasstraat 51, IJmuiden. OVERLEDEN: H. van der Pijl. 90 j„ we duwe van W. Post. Kanaalstraat 236, IJmui den: D. J. Broekmans, 65 j., echtgenoot van J. E. Verwer. Driehuizerkerkweg 27, Drie huis: I. de Leeuw, 74 j„ echtgenoot van J. B. Bakker, Litslaan 9. Santpoort: T. van der Molen, 56 j„ echtgenote van H. J. Volkerink, Kromme Mijdrechtstraat 10, IJmuiden. ONDERTROUWD: E. Zwart, van Leeuwen straat 1_5V. Tlmiiidenen A. Smaling. Fahren- herfstraat 56, IJmuiden; W. Rijs. Maasstraat 31, IJmuiden en E. Blom. Stratingnlantsoen 22 rd. Velsen-N„ t. a.: Cederstraat 2.-IJmui den-O.: H. J. van BlaaJeren. Rijnstraat 197. IJmuiden en L. Sandman. Wester Parallel- straat f2. Velsen-N.; L. Bruinsma. van Rijs- wijkstraat 56. Velsen-N. en B. Kraaijeveld, Meerweidenlaan 13, Velsen-N.. t. a.: Woonark 't Schommettie. Voorschoten: A. Post, Ooster duinweg 33, IJmuiden-O, en K. A. van Wiik, Willemsbeekweg 13, IJmuiden-O., t. a.: Wil- lemsbeekweg 13. IJmuiden-O.; A. J. Koks, Wiin. Danielslaan 3. Santpoort en A. Th. Veldhoven, Bloemendaalsestraatweg 17 a, Santpoort: D. Dekker, Heidestraat 38, IJmui- den-O. en E. Deijkers. Heidestraat 38. IJmui- den-O.. t. a.: Heidestraat 38. IJmuiden-O.; A. Hartendorf. Terrasweg 65. Santpoort en B .Top, Terrasweg 65. Santpoort, t. a.: Ter rasweg 65. Santpoort. GEHUWD: N. M. van der Eng en G. B. Zonneveldt, Watervlietstraat 10, Velsen-N.; L. DekkerJ. H. Tinholt, Oostlaan 1. Velsen- Noord: H. J. M. Bergman en M. M. Chr. We ber, Leeuweriklaan 29, IJmuiden-O.; G. Th. Kramer en II. Pennarts, Pepijnstraat 22, Haarlem; E. G. Kuijpers en W. Middelkoop, 7,-anenstraat 6, Haarlem; T. Wijbrands en M. Wilderom. Groeneweg 1 rd„ IJmuiden-O.; J. Brobbel en K. L. Pliester, Zeeweg, 379, Driehlis; H. Kool en B. J. W. Lichtendahl, Prins Hendrikstraat 65. IJmuiden; J. Strijker en C. P. Vlieland, de Wetstraat 17, IJmuiden. Op initiatief van de Internationale Con federatie van Oud-Strijders (Confederation Internationale des Anciens Prisonniers de Guerre) wordt thans in het Paleis der Schone Kunsten te Brussel een tentoon stelling gehouden van werk, in de Tweede Wereldoorlog vervaardigd in de kampen van krijgsgevangenen en geïnterneerden. Hieraan wordt deelgenomen door de Bel gische en de Franse federatie, het Verband der Heimkehrer (West-Duitsland) en de NIBEG, die alle bij de internationale con federatie zijn aangesloten. Onder de werkstukken, meestal met pri mitieve hulpmiddelen gemaakt, vindt men ook voorwerpen van artistieke kwaliteit. Voor de inzending van de NIBEG hebben vele leden voorwerpen van de meest uit eenlopende aard ter beschikking gesteld. Voorts werd de welwillende medewerking verkregen van de Indische afdeling van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie. De inzending van de NIBEG zal ter gelegenheid van het tweede lustrum van de NIBEG, in de tweede helft van juni te Amsterdam worden tentoongesteld. Leiden. Kandidaatsexamen D Wis- en Na tuurkunde: T. H. M. Lambers, Leiden. Idem A: A. Vrolijk, P. Kalmijn en H. van Beelen, allen te Den Haag; W. Koerts, Leiden. Idem F: H. J. Hageman, Leiden. Idem K: mej. J. J. M. Hooymans, Voorschoten. Doctoraal examen Biologie: mej. A. Bol, Leiden (cum laude). Doctoraal examen Scheikunde: A. P. Zuur, Oegstgeest; J. J. Drost, Den Haag; H. Beyer, Den Haag. Doctoraal examen Rech ten: F. G. van Hoogstraten. Den Haag; J. Schreuder, Voorburg; T. Landheer, Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Over de Reactie van Sabin en Feldman", de heer A. A. van Soestbergen, geboren te Rotterdam en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld „Onderzoekingen over de Reuk", de heer N. Versteeg, geboren te Amsterdam en thans wonende te Breda en op proefschrift eetiteld „Onderzoek naar de functie der Eierstokken b;i Oligofrenen", de heer J. M. Versteeg, geboren te Dordrecht en thans wo nende te Rotterdam. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proef schrift getiteld ..On the Mechanism of Am monium Ion Uptake by Maize Roots", de heer J. H. Becking, geboren te Blora (Java) en thans wonende te Leiden. Rotterdam. Stichting Klinisch Hoger On derwijs. Semi-artsexamen: de dames W. Aadams, Den Haag; E. Roelfsema, Gro ningen; R. Blitz, Leiden; de heren J. P. C. Flieringa, Voorburg; T. J. Cnoudemans. Put ten. Artsexamen: J. J. de Lima, Den Haag; S. Stafel, Nijmegel; P. Ophof, Rotterdam. Rotterdam. Nederlandse Economische Hoo- geschool. Kandidaatsexamen in de Econo mische Wetenschappen: G. Kuiper, Arnhem; R. van Leersum, J. W. R. Tilanus en J.' G. van Oord, allen te Rotterdam. Doctoraal examen in de Economische Wetenschappen: mevrouw B. G. Zanstra-Andela, Scheve- ningen; M. de Bruyne, Middelburg; H. J. Lebbink, Rotterdam. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Be vorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Grote Amputaties en hun revalidatie" de heer W. J. Breslau, ge boren te Lwow en op proefschrift getiteld: „Periarteritis Nodosa" de heer E. Tobias, ge boren te- Smithfield JZuid-Afrika). Geslaagd met lof voor het Kandidaatsexamen Wis- en Natuurkunde: F. W. Steutel, Amsterdam en met lof'voor het doctoraal exameri"WfskÜii- de: H. Kesten, Amsterdam, Doctoraal exa men Natuurkunde: M. J. Offerhaus. Amstel veen. Doctoraal examen Scheikunde: P. A. Beentjes, Velsen; E. A. Th. Verdurmen, Am sterdam. Groningen. Artsexamen 1ste gedeelte: B. Bruggink, Hengelo (O.); J. R. Poelman. Ap- pingedam; A. Polman, Groningen; J. W. Zwart, Leeuwarden. Bevorderd tot arts: mej. G. K. Klijnsma, C. van der Roest, beiden te Leeuwarden; R. A. R. Elders, Groningen; J. H. de Jong, Boerakker. Groningen. Tot Tandarts bevorderd: E. H. Rietsema, Nieuwe Pekela; D. K. Mulder van I eens Dijkstra, Groningen. Delft. Kandidaatsexamen voor Civiel-in- genieur: J. O. Heide. Delft. Kandidaatsexa men voor Werktuigkundig Ingenieur: J. van Ettinger, 's Gravenhage; F. A. Mulder, Bei- Ien; K. van Overhagen, Oud-Beijerland; J. D. Rutgers, Vlaardingen. Ingenieursexamen voor Mijningenieur: T. Appelman, 's Gra venhage. Haarlem. Geslaagd voor het eindexamen acn de Rijkskweekschool de heren: B. H. Petersen te Amsterdam; D. Schermer te Vel sen; W. J. Schuijlenburg te Heemstede; B. Zuidema te Beverwijk. Op 6 juni a.s. de langverbeide wedstrijd. Vraagt inl. en demonstratie Wij raden u aan: koopt bij een vakman Voorkom teleurstelling voor nu en later 24 UUR SERVICE Kruisweg 64 - Haarlem - Tel. 19019 Eigen werkplaatsen HAARLEMS GROOTSTE TELEVISIESPECIALIST Beeldbuis 53 cm excl. antenne Een Rijnschipper voer op de Kromme. De knecht zei: ,,'t Is Drees of 't is Romme" De schipper zei: „Janus, stem rustig TILANUS, wie Drees kiest steunt Romme, o domme" CONFECTIEBEDRIJF E C O B E vraagt bereid tevens lichte administratieve werkzaamheden te verrichten. Leeftijd 16—18 jaar. Sollicitaties: Ged. Oude Gracht 58, Haarlem. CAFé-RESTAURANT GEBRS. BRINKMANN, Grote Markt 913, Haarlem, vraagt voor spoedige indienst treding leeftijd boven 18 jaar, v.g.g.v. Schriftelijke of mondelinge sollicitaties aan de afd. Administratie. Voorbereidende STUUR MANSCURSUS. Duur 5 mnd. Geen toelatingseisen. Opl. inst. Stationsweg 66, Velsen. Tel. 4704. Opl. SCHEEPSWERKTUIG- KUNDIGE VD. Duur 1 j. Geen toelatingseisen. Opl. inst., Stationsweg 66, Velsen. Telefoon 4704. Opl. DERDE STUURMAN. Duur 513 mnd. afh. v. d. vooropl. Opl. inst., Stations weg 66, Velsen. Tel. 4704. Opl. RADIOTELEGRAFIST. Duur 15 .mnd. Opl. inst. Stationsweg 66, Velsen. Te lefoon 4704. STIKSTERS, handwerksters, perser, Hoog loon. Aanm. ook 's avonds tussen 68 u.: Miezérus, Zijlweg 55, H'lem HULP i. d. HUISHOUDING gevr. van 8.30 tot 3.30 in ge zin met 2 kleine kinderen. Brieven L 5655. H.H. KAPPERS. Gevraagd: le Bediende. J. Prince, Bloemstraat 19, IJmuiden. Gevraagd: ADMINISTRA TIEF WERK voor de avond uren. Marconistraat 22, IJm. WASMACHINEFABRIEK heeft regelmatig nieuwe was machines met lichte emaille beschadiging f 145. Desgew afbetaling. Een jaar garan tie. Centrifuges f 150. Fa- brieksdepot; Anna van Bu- renlaan 44, tel. 39204, Him. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, bestek, electr. geluidsinstall. en pla ten, luchtbedden, toneeldeco raties. Eerste IJmuider Ver- huurinrichting Trompstraat 35, IJmuiden-O. VERHUUR z. CHAUFFEUR Citroen Sport. Kennemer- laan 130, tel. 6186. KOUSEN REPARATIE. Mevr. Visser, Tasmanstraat 4 v/h Dirk Hartoghdwarsstr., IJm. SCHEERAPPARATEN. Keuze uit 17 modellen, elk gewenst model kunt u 4 we ken op proef krijgen Oude apparaten kunnen worden ingeleverd! Let op het adres! Hoogers, Trompstraat 30. IJmuiden-Oost. Tel 4516 STOFZUIGERS. Onze col lectie omvat 23 modellen. Wij demonstreren bij u aan huis. Oude stofzuigers kunnen worden ingeruild. Hoover dealer. Hoogers, Trompstr. 30, IJm.-O. Tel. 4516. U BELT 15540. Wat dan? Onze reclame prima gras zoden 6 ct. Ja en thuisbe zorgd. Hovenier J. J. Wil- lemse, Soendastr. 17, H'lem. BIJ DOLF: graszoden 35 ets. afgehaald, zwarte grond. Soendaplein 31, H.-N. Telef. no. 19903. VERMIST sinds donderdag jl. Siamese poes. Tegen bel. ter. te bez. Alex. Bellstr. 1, IJmuiden. STOFZUIGERS, alle goede merken v.a. f 85. Betaling in overleg. Demonstraties vrijbl. ook bij u thuis. De Vilder Velserduinweg 173. Tel. 4402 WASMACHINEVERHUUR, Hoover, Bico, Fam. Fa de Vil der, Velserduinweg 173. Tel. 4402. WASMACHINES v.a. f 165. Natuurlijk bij de vakman Fa. de Vilder, Velserduinweg 173 Tel. 4402. KOELKASTEN Gunstige be taling. Geen vooruit. Harten dorp, Gen. Cronjéstr. 43, Hrl. Kruidbergerweg 51, Sant poort (D.) Voor alle HUISHOUDEL. ART. natuurlijk even naar de Winkel van Sinkel, Ka naalstraat 64, tel. 4787. SCOOTER-VERHUUR, per dag, week en ged. dag. Lan ge Nieuwstraat 272. RUILEN: prima jongensfiets banden maat 26(4 voor ban den m. 24)4- Stam, Gulikers- straat 14. HEEFT U WAT OP TE RUI MEN? Wij komen het tegen de hoogste waarde halen. Bloemstraat 51, IJmuiden. IN- en VERKOOP van net gedragen kleding. Bloemstr. 51, IJmuiden. WIJ BETALEN DE HOOG STE WAARDE voor uw lom pen en metalen. Bloemstraat 51, IJmuiden. WIE IS HANDIG? Ameuble ment, best. uit dressoir, ta fel, 2 faut. en 4 stoelen, moet gelijmd worden, f 115. Te be vragen Wijk a. Zeeërweg 106 IJmuiden. DAMES. Op Gerard Doustr. 8, machinale knoopsgaten maken. Onderjurken verkor ten. Naai- en verstelwerk ge vraagd, ook interlock. Een advertentie die lang on der de aandacht moet blijven moet u in de ver. „Leespor tefeuille" schrijven! Advert, en Reclame Bur. D. G. P., Postbus 44, IJmuiden. VOOR UW TUIN: zomer- perkplanten aan huis ver krijgbaar. Adrichem, Casem- brootstraat 54. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk. Kanaalstraat 48, tel. 5852. A.s. echtp. zoekt KAMERS, m. kookgel. of m. gebr. van keuk., op goede stand. Br. met prijsopgave L 5656 Gevraagd door heer gemeub. ZIT-SLAAPKAMER liefst spöedig: BfïëVfen' L 5657 Jongeman zoekt ongemeui?. KAMER m. stook- en kook gelegenheid. Brieven L 5654 WONINGRUIL. Aang. vrij huis m. gr. tuin, Haarlem-W. v. en a. kamer, k„ 1 sl.k. gr. zolder. Huur f 7.10 p. w. Ge vraagd vrij of bovenh., h. h. g. bezw. Brieven L 5653 VAKANTIE-WONINGRUIL 419 aug. Aangeb. woning mooiste ged. Maastricht, huis met slaapgel. voor 5 pers. Badkamer: Gevr. woning in IJmuiden. Brieven L 5635. RUILEN: Ben.duplex Lekstr. vrij uitzicht voor vrij huis. Te bevragen Radarstraat 96. TE KOOP GEVR.: autoped, driewielerfietsje of klein fietsje. Lorentzstr. 56, IJm.O. Te koop compl. DAMES FIETS. Kortenaerstr. 17. Te koop: RASHONDJE, 10 weken oud f 30. Bruinsma, Oranjestraat 37. TE KOOP: grote Philips ra dio in st. v. n. met ingeb. platenw. f 600 gekost v. f 350 en te koop 80 moderne gram. platen, als nieuw. Na 6 uur. Westerwijkstr. 4, V.-N. HAARDKACHEL te koop. IJsselstr. 30 ben. IJmuiden. WEGENS VERTREK te k. a. jap. (jurk en mantel t. 14 j.) truitjes enz. vanaf f 1 tot f 10 granieten plaat f 5, cocosmat 2 x 3 f 5, bl. tafels f 0.50 enz. Adres bur. van dit blad. SOLEX te koop. IJmuider- straatweg 81. Na 5 uur. Nog nieuwe electr. NAAI- MACII. te koop. P. C. Hooft- laan 6, Driehuis. TE KOOP Agfa Camera Bil ly-record 6x9, prijs f 100. Fahrenheitstr. 6. SANTPOORT. Te koop Mid denstandswoning op prima stand met vrij uitzicht. Bin nenkort ontruimd te aan vaarden. Koopprijs f 24.500. Inl, J. Bais, Da Costalaan 42, Driehuis, tel. 5686. Te koop agb. DAGKUIKENS Berkenstraat 37. Te koop: compleet dubbel- lamps T. L. ARMATUUR 2 x 40 W. Scheldestraat 108 IJmuiden-O. AF TE HALEN Zeeweg 401 Driehuis: drie jonge katjes, gewend aan Felix. TE KOOP: Centr. verwar, mings kachel, gesch. voor fl. woning. Merk Veha f 80 Wij- kerstraatweg 300, Velsen-N. Te koop: PUCH 250 c.c. in prima staat. Juliana Ship- stores, Kanaalstraat 63. Ter overname aangeb. GED. INBOEDEL, w.o. tafels, stoe len, rookstoel, clubje, divan, kachel, kinderled, e. d. Lu- meystraat 5. Van 4 tot 8 u. TE KOOP: eikenhouten 2 pers. ledikant met nieuwe spiraal. Spilbergenstr. 18. Speciale zittingsavond voor iedere woensdagavond v. 7.30-8.30 u. GRATIS vertaling van getuigschriften Desgewenst bezoek aan huis Passagebureau Wagenweg 30 - Haarlem Tel. K 2500 - 12555 Agente van alle binnen- en buitenlandse Scheepvaart en Luchtvaart Maatschappijen. De grootste sortering vindt u bij Gr. Houtstraat 132 - Haarlem - Tel. 13693 Reparatie - Betaling in overleg Gediplomeerd instructeur Lesgeld 6.50 p. vol uur 10 lessen voor ƒ60. Gratis theorie K. SCHRIEVER - Acaciastraat 25 - IJmuiden-Oost D v. SON - Hoogstraat 3 - Velsen-N. (Noodw.) GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor de avonddienst van 15.3024 uur. Leeftijd boven 18 jaar. V.g.g.v. Aanm.: Café-Restaurant Gebrs. BRINKMANN, Grote Markt 913, Haarlem. VROOM DREE§MAIHM Bij ons bedrijf kunnen op ver schillende afdelingen geplaatst worden Voor hele dagen of voor enkele of alle middagen. Gehuwd geen bezwaar. Max. leeftijd 40 jaar. Zij die al eerder als verkoopster werkzaam zijn geweest, hebben de voorkeur. Aanmelding dagelijks van 35 uur, straat 5, Haarlem. Gier- Wij zoeken voor administratie van en toezicht op voorraden en expeditie Vereisten: Accuratesse; ervaring in soort gelijke functie. Geboden: Prettige, afwisselende werkkring, goede salariëring. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten Sinds 1852 Grote Houtstraat la Haarlem HOOGERS - Trompstraat 30 - IJmuiden-Oost Gevraagd: In het bezit van Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties worden ingewacht bij het Administratiekantoor W. MOOIJ, v. d. Vondel laan 10, Driehuis. De N.V. Algemeene Handels centrale (A.H.C.) zoekt voor haar kantoor een met administratieve ervaring. Salariëring naar capaciteiten. Schriftel. sollicitaties aan: Loggerstr. 36a, IJmuiden

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8