Wederom nederlaag van Wijk aan Zee, nu tegen TOG TYPEN 1/ICC CDQ A Autoraces op het Asser circuit Visserij -varia Morgen wordt beslist over het lot van het Franse kabinet ROXASECTj SOCIALE RECHTVAARDIGHEID Dr. W. Drees lijst 2? llUUklIU PINDA'S Gezonde sportieve (y f onderkleding inconé kwaliteit dodelijk wapen tegen motten voor aw woning ff 'Gcipio'' CJ r NEDERLAND Kinheim blijft in de derde klasse Mollet liet na te omschrijven wat Frankrijk de Algerijnen wil bieden Luidsprekers Trouwfoto's MARCELIS MARCELIS MAANDAG 4 JUNI 1956 VOETBAL IN KENNEMERLAND Kinheim Nederlands touringteam verslagen door Canada Tijdens slaap brandwonden opgelopen Voorrang afdwingen levert alleen maar brokken op Voorting en Bruggekamp in Dauphine Libere Nederlandse pater ontdekt Boek van Gamaliël A. J. C. Wermenbol Fotobureau CHR. PIETERSE ADVERTEERT IN DIT BLAD BIJ Boodschappendienst De echte*SCIPIO*-onderkleding,elas tisch en met een voortreffelijke pasvorm. Gemaakt van een super-kwaliteit inter lock vervaardigd uit de fijnst gekamde *SCIPIO*-garens. En wat héél belang rijk is: zorgvuldig gemaakt en afgewerkt, dus duurzaam. - 8 De strijd in 3A is gestreden: alle clubs hebben nu hun 22 wedstrijden gespeeld en nadat de kampioen al enige weken bekend was, is gisteren uitgemaakt, dat RKAFC moet degraderen. Verder konden Wijk aan Zee en KW het ook nu wederom in de promotie-competitie niet tot een overwin ning brengen. Kinheim en RKAFC hebben in een ener verende wedstrijd de punten gedeeld en dit betekende voor de Velsenaren, dat ze zij het dan ook op het nippertje hun 3de klasse-schap weer voor een jaar ge prolongeerd hebben. Voor RKAFC was dit gelijke spel na de fraaie eindspurt natuur lijk een tegenvaller. CSV won met twee-nul van Terrasvogels, maar deze wedstrijd gold als van geen be lang meer. Het werd alleen een kwestie van stuivertje wisselen op de ranglijst door deze beide clubs. DEM en Helder hebben in de tweede klasse de laatste wedstrijd gespeeld en deze ontmoeting is in een overwinning voor de Wijkenaren geëindigd. Met niet minder dan zes-één werden de punten binnengehaald, nadat de rust met één-nul voor Helder was ingegaan. Het wilde voor de rust helemaal niet luk ken met de Wijkploeg. Alle combinaties werden tekort uitgevoerd waardoor de Hei- derse defensie steeds gelegenheid kreeg tij dig in te grijpen. De snelle aanvallen van de thuisclub waren inmiddels niet van gevaar ontbloot en na een half uur moest de Wijker-doelman de bal uit zijn net halen. Met een-nul voor de thuisclub werd dan ook aan de thee begonnen. In de tweede helft was er slechts één elftal dat voetbalde en dat was DEM. Een herboren ploeg stond als het ware binnen de lijnen en met de rgelmaat van een klok kwamen de doelpunten. Nadat Burger de gelijkmaker had gescoord, wist Appel de stand op één-twee te brengen, spoedig ge volgd door een schitterend doelpunt van Goderie. DEM bleef doorgaan en het waren Burger, Lieshout en nogmaals Burger die voor een zes-één overwinning en een waar dig slot van de competitie zorgden. Ook tegen de oud-2de klasser TOG heeft Wijk aan Zee het niet kunnen bolwerken. Wel werd ook nu slechts met de oneven goal verloren, maar de Wijk aan Zeeër kan sen op promotie zijn nu vrijwel verkeken. Hetzelfde kan van de kansen van KW gezegd worden. Ook de Krommenieërs ver loren hun tweede wedstrijd. TOG en JSV hebben nu na 2 wedstrijden elk 4 punten, terwijl Wijk aan Zee en JSV nog op hun eerste winstpunt wachten. In 3B is de stand Wijk/Zee 22-37 HSV 22-21 Vitesse 22-32 CSV 22-20 Alcrn. Vitrix 22-27 Terrasvogels 22-19 ADO 22-25 EHS 22-15 Alkm. Boys 22-24 Kinheim 22-12 Velsen 22-21 RKAFC 22-11 De kansen op promotie voor de club uit de badplaats zijn practisch verkeken, want ook in de tweede wedstrijd moest Wijk aan Zee de eer aan de tegenstander laten. Met twee-één zegevierde het technisch beter spelende TOG en deze overwinning kwam de gasten ongetwijfeld toe. Voor de rust was het een gelijk opgaande strijd met om beurten de partijen in de aanval. Maar het was toen al duidelijk te zien dat het spel van TOG beter verzorgd bleek en meer gevaar in zich verborgen hield dan dat van de thuisclub. Maar de achterhoede van de thuisclub was in goede vorm en wist de vele gevaarlijke TOG aan vallen regelmatig af te slaan. In de tweede helft hetzelfde spelbeeld met dit verschil, dat er thans enkele doel punten vielen. Het duurde nochthans 25 In de laatste, belangrijkste en beslissende wedstrijd voor het behoud van Kinheim in de derde klasse B KNKB is zondagmiddag in Alkmaar tegen RKAFC de slag gevallen ten nadele van de thuisclub, die nu degra deren zal en waardoor Kinheim zich overi gens met één punt uit het 1-1 gelijke spel op het nippertje heeft weten te redden. Maar deze redding is dan ook gekomen na een zenuwslopende partij voetbal, van beide kanten uitzonderlijk sportief gespeeld, maar dank zij de uitstekende en zeer objectieve leiding van scheidsrechter J. J. Kraal. Uiteraard begonnen de beide elftallen, overstelpt wegens zenuwen, die de strijd beïnvloeden. Toch namen de gasten het eerste kwartier het initiatief met snelle aanvallen, waarna RKAFV wat meer los kwam. Doch de thuisclub, bij wie spil Groe- neveld, de vertrouwde Kinheimer, de strijd van zijn leven speelde, daarin zeer goed aangevuld door C. de Boer en S. de Vries als achterspelers, kon de aanvallen weer staan. Keirsgieter sloot zich uitstekend bij de verdediging aan. Toen echter na een half uur midvoor A. Prinssen bij een doorbraak werd ten val gebracht was de scheidsrech ter onverbiddelijk, J. v. d. Griend schoot de bal uit de strafschop tegen de AFC-doel- man, die tot hoekschop kon verwerken. Na dat de' bal uit deze hoekschop was wegge werkt, was het J. van Hesselingen, die een pass door het midden aan Eijke gaf. Deze speler zette goed voor en het was de ge blesseerde A. Prinssen, die met laatste schietkracht de bal in de bovenhoek van het RKAFC-doel liet verdwijnen (0-1). On middellijk daarna nam zijn broer H. Prins sen zijn plaats in. Met deze achterstand kwam de thuisclub nu geducht opzetten, maar de gehele Kinheim-verdediging stond als een blok. Een minuut voor de rust speel de Groeneveld bij een RKAFC aanval uit een schot van Pannekeet met de hand. Ook nu was een strafschop onvermijdelijk, maar er kwam bij Kinheim opluchting toen de bal werd naastgeschoten. Dit duurde slechts even, want uit de volgende aanval en een min of meer mislukte voorzet van de links buiten sloeg de bal tegen Keirsgieter's kin en rolde over de doellijn (1-1). Na de hervatting was Kinheim in de ze nuwslopende spanning ook sterker, doch allengs werd door RKAFC de druk meer verlegd en bepaalde de strijd zich met wederkerige aanvallen meer tot het midden van het veld. De Kinheimers durfden geen open aanvalsspel meer te ontwikkelen en zodoende ondernam RKAFC een geweldig offensief. Het laatste half uur bijna speelde Kinheim met de rug tegen de muur, maar gedoelpunt werd er niet meer. Voor alle Kinheimers kwam het eindsignaal als een ware verlossing van de meest enerverende spanning, die in blijde vreugde verkeerde. minuten vooraleer het scoringbord wijziging onderging toen Seysener profiteerde van 'n kans en Wijk aan Zee de leiding bezorgde, één-nul. TOG hield echter moedig stand en zowaar gelukte het midvoor van Berne tien minuten voor tijd de gelijkmaker te scoren, één-één. Enorme spanning heerste daarna en even voor het eindsignaal kon Horreman voor TOG het winnende doelpunt scoren. KW verloor met twee-nul van JSV en nu luidt de stand: JSV 2-4 KW 2-0 TOG 2-4 Wijk/Zee 2-0 Hoewel de publieke belangstelling bene den de verwachting is gebleven er wa ren naar schatting 17.000 toeschouwers zijn de nationale auto- en motorraces op het circuit van Assen uitstekend geslaagd. De baan bleek ook voor automobielen vei lig en geschikt al werd van de stuurmans kunst van de coureurs het uiterste gevergd. Voorts waren de wedstrijden, die door mooi weer begunstigd werden, een succes in sportief opzicht omdat er met animo en geestdrift om de overwinning werd gestre den. Er gebeurden twee ongelukjes met een auto en een 125 cc motor, maar er werden geen rijders gewond. De j uinïormotorrenner G. van Bockel uit Rotterdam vloog met zijn Rumi uit de s-bocht toen hij juist een fel duel om de leiding met D. Teunissen uit Rotterdam in zijn voordeel had' be slecht. Van Bockel, die enkele weken ge leden in Tubbergen winnaar werd, liep geen verwondingen op, maar het stuur van zijn motor was gebroken. Hij moest der halve de strijd staken en de eer laten aan zijn stadgenoot Teunissen. De Groninger rallyrijder G. L. Zijl had in een haakse bocht te veel vaart en snor de met zijn Volvo-standaardauto het zand in en sloeg over de kop. Het dak van de wagen werd flink ingedeukt, maar de be stuurder kwam er met de schrik en een paar schrammetjes af. Spannend was de revanche die H. J. te Siepe nam op H. van Zalinge, die hem hem verleden week bij de autoraces in Zandvoort de overwinning voor de neus had weggesnoept. Weer ontliepen de beide D.K.W.'s elkaar weinig, maar nadat Van Zalinge acht van de twaalf ronden aan kop was gegaan, ging Te Siepe hem voorbij en stond de leiding niet meer af. Opmerkelijk was ook de gedecideerde zege van de Rotterdammer Van Dongen in de 250 cc klasse voor junioren. Hij nam direct de kop en het enige wat hij daarna deed was renners passeren. Van Dongen mocht buiten mededinging meerijden in de 350 cc klasse. Hij startte een minuut later, maar bracht het desondanks tot een over winning al telde die niet. G. Kuiters uit Amsterdam kreeg de eerste prijs. De gemiddelde snelheid, die Van Don gen met zijn kwartliter N.S.U. haalde l'ag zelfs nog boven het moyenne van de win naar in de halve literklasse, J. van der Sluis met Norton. Tijdens het internationaal dames-hockey- toernooi in Sydney is de Nederlandse ploeg door Canada verslagen met 3-0. De uit slagen van de overige wedstrijden waren: Zuid-AfrikaAustralië 10, Engeland- Verenigde Staten 9-0, Nieuw Zeeland- Schotland 2-0 en Ierland-India 4-0. Bü een brand in de Wilgenhoflaan 83 ie Beverwijk heeft een negentienjarig meisje brandwonden opgelopen: in zeer ernstige toestand is het naar het Rode Kruiszieken- huis vervoerd en ter verpleging opgeno men. De Beverwijkse brandweer werd in de nacht van zaterdag op zondag gewaarschuwd voor een binnenbrand. Het bleek, dat een divan in brand stond. Daarop had de ne gentienjarige mejuffrouw A. G. gelegen. Aangenomen wordt, dat zij een sigaret had opgestoken en in slaap is gevallen. Vuur is in aanraking gekomen met de divan. In het, ziekenhuis werden brandwonden in de derde graad waargenomen. Zaterdagmiddag deed zich op het kruis punt Velserenderweg-Brederoodselaan in Santpoort een ietwat gecompliceerd ver keersongeval voor, waarbij een vrachtwa genbestuurder en een drietal bussen, die met excursisten van de Rijkswaterstaat op stap waren, betrokken werden. De vrachtautochauffeur kwam van de Velserenderlaan af en had dus in feite, om dat hij van rechts kwam, voorrang, maar daar hij tussen de file bussen wilde kruipen en de hem op dat moment tegemoetkomen de bus al deels over de kruising heen was, ging dit voorrangsrecht teniet. Hetgeen de chauffeur niet belette deze voorrang ten koste van een aanrijding en carrosserie- schade toch te nemen. De chauffeur, H. B. K., uit Velsen, reed de bus aan de achter zijde aan, met het gevolg dat beide wagens deuken opliepen. De Nederlandse wielerploeg, die zal deel nemen aan de Dauphine Libere, een klas sieke étappe wedstrijd van 8 tot 17 juni, bestaat uit Adrie Voorting (Haarlem), Piet van der Lyke (Groede), Hein van den Broek (Utrecht)), Adrie van Steenselen (Mijnsheerenland), Bruggekamp (IJmui- den), Sjef Lahaye (Bunde), Hein Gelissen (Beek) en Van Grinsven (Eindhoven). Klaas Buchly is ploegleider. Visafslag Urk. Vrijdag werd door 64 vaar tuigen op Urk aangevoerd: 5060 pond kuil- paling, prijs f 0,91-f 1,20; 488 pond lijnaal, prijs f 1,26-f 1,69; 82 pond fuikaal, prijs f 0,86; 76 pond snoekbaars, prijs f 0,78-f 0,81731 pond rode baars, prijs f 0,67-f 0,96 per pond en 890 bak nest, prijs f 2,45 per bak van 37% kilogram. VISSERIJBERICHT SCHEVENINGEN Vangstbericht van hedenmorgen uit volle zee; Scheveningers: SCH 305 met 17 k., 87 met 27 k., 200 met 2 k., KW 173 nog 135 mijl, SCH 195 met 5 k., 254 met 8 k., 341 met 3 k., 342 nog 135 mijl, 402 met 11 k., 412 met 4 k., 56 met 11 k., 229 met 12 k., 263 met 10 k., 105 met 4 k., 339 met 5 k., 23 met 10 k., 104 met 9 k., 332 met 8 k., 39 met 17 k., 201 met 3 k., 4 met 6 k., 57 met 2 k., 181 met 2 k., 199 weinig vangst., 32 met 15 k., 40 met 52 k., 48 met 8 k., 49 met 12 k., 132 met 7 k., 189 met 15 k., 233 met 12 k., 262 met 3 k., 2 met 15 k., 5 geen vangst, 15 met 1 k., 25 met 12 k., 30 met 6 k., 35 met 1 k., 37 met 8 k., 45 met 14 k., 84 met 25 k., 210 met 7 k., 236 met 15 k., 248 met 2 k., 249 met 7 k., 297 met 2 k., 310 met 1 k., 312 met 4 k., 399 met 12 k., 223 met 15 k., 314 met 10 k., 79 met 8 k., 41 met 6 k., thuis stomende, 361 met 25 k., 46 met 5 k., 50 met 38 k., 63 met 7 k., 66 met 10 k., 73 met 9 k., 81 met 6 k., 116 met 3k., 124 met 5 k., 180 met 15 k., 242 met 1 k., 14 met 5 k., 47 met 5 k., 121 met 3 k., 302 met 4 k., 110 met 5 k., 333 met 25 k. Vlaardingers: VL 53 met 6 k., 61 met 4 k, 83 met 1 k^ 86 met 3 k, 97 geen vangst, 114 met 2 k., 115 met 2 k., 166 met 5 k,, 190 met 5 k., 196 met 7 k., 197 met 2 k., Binnen te Scheveninigen: SCH 77 met 24 last van zeven schepen, 49 met 16 last van 9 schepen, 130 met 35 last van tien schepen, 78 met 12 last, 89 met 23 last. FREIBURG, (Reuter) De Nederlandse Dominicaan M. A. van den Oudenrijn, die aan de Zwitserse Rooms-katholieke univer siteit van Freiburg hoogleraar is op het ge bied van het oude testament, heeft in een Ethiopisch handschrift uit de vijftiende eeuw belangrijke delen van een vertaling van het „Boek van Gamaliël", een tot dusver vrijwel onbekend aprocief werk, ontdekt. Gezaghebbende Rooms-katholieke kringen spreken van een „opzienbarende ontdekking, diie van groot belang is voor het onderzoek naar de oorsprong van het Christendom. Gamaliël, een Farizeeër, was voorstander van een milde behandeling van de eerste Christenen. Het fragment van ongeveer tien pagina's is waarschijnlijk in de tweede eeuw van het Griekse origineel in het Koptisch ver taald, vervolgens van het Koptisch in het Arabisch en tenslotte van het Arabisch in het Ethiopisch. Het stuk behandelt de ge schiedenis van het lijden van Christus van Goede Vrijdag tot de Opstanding. Het bevat een verslag van de houding van de Joodse hoge priesters, de schriftgeleerden van Jeruzalem waartoe Gamaliël behoorde van Pontius Pilatus, koning Herodes en van de vier slodaten, die bij het graf van Jezus de wacht hielden. Herodes verschijnt als de man, die voornamelijk verantwoor delijk was voor de dood van Christus. (Van onze correspondent in Parijs) Met een redevoering in grote stjjl heeft premier Guy Mollet zaterdag In de Franse Assemblée Nationale het marathon-debat over de regerlngspolltiek, dat zich vrijwel uitsluitend aan de Noordafrikaanse proble men en wel zeer speciaal aan de Algerijnse kwestie heeft gewijd, voorlopig afgestoten. Het laatste woord is aan de afgevaardig den, die morgen zullen beslissen over het lot van het kabinet, wanneer z(j stemmen over een door de socialisten ingediende motie, waaraan Mollet de vertrouwens kwestie heeft verbonden. De motie vraagt de goedkeuring van de sociale, economi sche, financiële en buitenlandse politiek van het kabinet Mollet, alsmede van z(jn beleid in Algerjje, Tunesië en Marokko. Daarmee vraagt Mollet in zekere zin een tweede investituur. Hoewel hij met deze tactiek meer risico loopt dan wanneer hjj op ruil-meerderheden had aangestuurd, versterkt h(j er wel het gezag van zijn regering mee. Men verwacht, dat een deel van de rechtervleugel over zijn bezwaren tegen het regeringsbeleid in Tunesië en Marokko zal heenstappen om Lacoste's politiek in Algerije goed te keuren. De M.R.P. zal in ieder geval de regering steunen. De com munisten die vandaag hun houding be palen, weifelen tussen hun wens om de socialisten niet te verbitteren en hun af keur van de Algerijnse politiek. Er schijnen vrij hevige meningsverschillen in de par tijleiding te heersen. Men acht het zeker niet uitgesloten, dat zij tenslotte zullen be sluiten hun steun aan het kabinet-Mollet op te zeggen. Mollet besloot zaterdag een debat, dat vijfentwintig uur geduurd heeft en waarin meer dan dertig sprekers aan het woord kwamen, met uitzondering van Mendès- France allen kopstukken uit het parlement. Mollet zei niet te willen dat het parlement hem bij stukjes en beetjes het vertrouwen zou schenken. Het land is ingewikkelde uitleggingen, profeten en Cassandra's moe, al zei Mollet dat hij het gewetensconflict van Mendès-France volkomen eerbiedigde. Hij stelde vast dat de Algerijnse kwestie alle overige problemen overheerst en dat de jonge soldaten, die daar voor Frankrijk strijden, recht hebben op de steun van de ganse natie. Die steun zal opofferingen vereisen, vooral wanneer de vrede in Alge rije zou zijn hersteld en Frankrijk voor de taak zal staan Algerije een modern en wel varend land te maken. Afstraffing Nadat hij de communisten en Poujadis- ten geducht had afgestraft en enige harde woorden had gewijd aan wat hij de demo ralisatie-campagne tegen de jeugd noemde, kwam de Franse premier te spreken over de toekomstige politiek, die hij in Algerije denkt te voeren. Hij liet daarbij zorgvuldig na enig plan naar voren te brengen. Wel sloot hij zich aan bij Lacoste's gedachte om, reeds vóór het volkomen herstel van rust en orde, in de gepacificeerde zones met lokale Algerijnse vertegenwoordigers over een nieuw Algerijns statuut van gedachten te wisselen. Maar om de rechtervleugel nie(; kopschuw te maken en zijn eigen partijgenoten niet bij voorbaat teleur te stellen, liet Mollet het Franse uitgangspunt voor die onderhandelingen volledig in het duister. Hij zei slechts dat Algerije geen Mohammedaanse staat zou kunnen worden omdat er een miljoen Europeanen wonen, geen Arabische staat, omdat er zoveel Ber bers onder de bevolking zijn, en dat het ook geen Franse provincie mag blijven, omdat er acht miljoen Mohammedanen leven. Men moet overigens hopen, dat Mollet's verwijzing naar de Berbers in Algerije niet een Berber-mythe gaat oproepen, soortge lijk als die, waarachter het Franse bestuur in Marokko zich met zulke noodlottige gevolgen heeft verscholen. Het Is namelijk bepaald onwaar, dat de overigens zeer onduidelijke scheidslijn tussen Arabieren en Berbers in Noord-Afrika zich door zou trekken in het onafhankelijkheidsstreven der Noordafrikanen. De Algerijnse opstand is tenslotte door een Berber-stam in het Aurèsgebergte begonnen. Mollet gaf tijdens zijn rede ook nog een kort overzicht van de buitenlandse, de sociale en de financieel-economische poli tiek van zijn regering, waarin hij opmerkte dat deze zich met alle kracht tegen deva luatie en inflatie zal verzetten. Frankrijks financieel-economische positie, nog steeds zorgelijk en thans bedreigd door de kosten van de Algerijnse campagne en het nieuwe ouderdomspensioen, kreeg echter nauwe lijks de aandacht, die zij verdiende. Zulke zaken verzinken bij de Assemblée wel eens meer in het niet bij de hartstochtelijke abstracties van de Franse politiek. Zal de Assemblée, wanneer zij morgen Mollet haar vertrouwen schenkt, zich voor ogen stellen dat zij niet voor een duidelijke, vaste politieke lijn heeft gestemd, maar slechts voor een comfortabel ontbreken daarvan? Opl. SCHEEPSWERKTUIG- KUNDIGE VD. Duur 1 j. Geen toelatingseisen. Opl. inst., Stationsweg 66, Velsen. Telefoon 4704. Opl. DERDE STUURMAN. Duur 5—13 mnd. afh. v. d. vooropl. Opl. inst., Stations weg 66, Velsen. Tel. 4704. Voorbereidende STUUR MANSCURSUS. Duur 5 mnd. Geen toelatingseisen. Opl. inst. Stationsweg 66, Velsen. Tel. 4704. Opl. RADIOTELEGRAFIST. Duur 15 mnd. Opl. inst. Stationsweg 66, Velsen. Te lefoon 4704. Gevr. in gez. van 4 pers. een nette HUISH., moet geheel zelfst. kunn. werken. Alléén voor de dag. 1. f 25 p. w. Br. L 5660 Op 18 juni hopen onze ge liefde ouders KLAAS v. d. KETTERIJ GRIETJE v. d- KETTERIJ- v. BELZEN de dag te herdenken dat zij voor 25 jaar in het huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dierbare kinderen Wilhelmina Job Klazina Jacoba Tasmanstraat 5. Heden nam God tot Zich, na een langdurig gedul dig gedragen lijden, ge sterkt door het H. Sacra ment van de Zalving der zieken, mijn beste man, onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader KLAAS WIJKER in de ouderdom van 82 jaar. Namens de familie: M. Wijker-Dekker IJmuiden, 2 Juni 1956. Conradstraat 15. De H. dienst te zijner uit vaart wordt gehouden in de kerk van de H. Engel- mundus, dinsdag 15 juni a.s. des morgens 10.30 uur. De teraardebestelling op de Westerbegraafplaats vindt plaats te ongeveer 12.15 uur. Arts Dinsdag 5 juni GEEN PRAKTIJK Gebruikelijke waarneming. ZOMER-SPOEDCURSUS duur ca. 2 maanden Aanv. 7 of 11 juni Oude Gracht 71 Haarlem msT. PONT Raadhuis en kerk. Hoofdstraat 179 - Santpoort Tel. K 2500—13049. Net MEISJE of WERKSTER gevr. voor vier halve of 2 hele dagen p. w. Verloren van Themaatlaan 13, Velsen. ETALAGE-MATERIALEN v. iedere branche, glasplaten, spiegels (ook verzilveren). J. Mertens, Snelliusstraat 14, tel. 6140, IJmuiden. KOELKASTEN. Electrolux en Bosch, leverbaar met ge spreide betaling over 10 jaar met slechts 3 pet. rente. Uit voorraad leverbaar. Adem, Rilox, Alaska. Linde, enz. enz. Hoogers, Trompstr. 30, tel. 4516, IJmuiden. WASMACHINES. Centri fuge's uit voorraad leverbaar Alleen de betere merken. Hoogers, Trompstraat 30 tel. 4516, IJmuiden-Oost. VOOR UW TUIN: zomer- perkplanten aan huis ver krijgbaar. Adrichem, Casem- brootstraat 54. V AKANTEE - WONEV GRUIL 419 aug. Aangeb. woning mooiste ged. Maastricht, huis met slaapgel. voor 5 pers. Badkamer. Gevr. woning in IJmuiden. Brieven L 5635. LOMPEN. OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk. Kanaalstraat 48, tel. 5852 WOONHUIS te koop gevr. voor zelfbewoning te Sant poort of omgeving. Geen nieuwbouw. Op kleine repa raties zal niet gelet worden. Brieven met prijsopg. L 5658 WOONHUIS te koop gevr. te Santpoort. Leeg te aan vaarden, evt. met woning- ruil. Brieven L 5659 Te koop z. g. a. n. half Eng. KINDERWAGEN. Waalstr. 146, IJmuiden. Ter ere van hun nagedachtenis Alleen tut verkrijgen van eeuwig-durende grafrech ten verschaft zekerheid, dat de laatste rustplaats van de overledene nimmer meer tot andere bestemming kan komen. De N. V. Begraafplaats Westerveld" verstrekt U gaarne uit voerige gegevens omtrent haar, te midden van een grootse natuur gelegen, begraafplaats, waar nog mogelijkheid bestaat om eeuwig-durende grafrech ten met onderhoud te ver krijgen. Ook bijzetting van urnen is mogelijk. Folder met nadere omschrij ving wordt U op aanvraag toegezonden door de N.V. Begraafplaats „Westerveld" Hoofdkantoor Spui 7-9, Amsterdam-C. Tel. 3.20.63. Niet alleen de motten, maar ook hun eieren u? ffvea' die aan Uw taPÖten en meubilair vreten wor- vTol,eJ?00d door RO- XASECT micro-mist. Vraag naar de bus met het blauwe gestreepte etilcet, vraag naar: mitro-mlsi VAN PHILIPS-ROXANE I Katholieken, Protestanten en Buitenkerkelijken verenigden zich om te bereiken. Zij hebben vertrouwen in U stemt toch ook Nieuws! Een prima ijzersterke MARQUISETTE Zo lang de voorraad strekt Ek nnnt per meter UduuHl Moderne CRETONNES, in de nieuwste „Picasso"-dessins. Gegarandeerd kleur- en was- f v 25 echt: p.m. 5.50, 4.50, 5.75, 5.50, I U« Wollen WILTONDEURKLEEDJES f q 50 in de grote maat 60x120 3» Een schitterende partij zwaar massief eiken, gebeeldhouw- de KLOOSTERTAFELS: f QQ OU 82.50, 75.—, 56,—, 47.50, 59.50, I L J. Nieuwste modellen GOTHISCHE 250, JUeiltSM DRESSOIRS: f1Q£ .-, 195—, 174—, I ZU.- enz. MEUBELM AOAZDN ZEEWEG 191 IJMUIDEN-OOST RM Haalt u de lekkerste Alle dagen vers gebrand Onovertrefbare Pindakaas Ook alle dagen vers per pot 75 ct. Beste Huishoudkoffie 250 gr. 130 ct. Zeer goede thee 100 gr. 65 ct. Koffie- en Pinda branderij. TROMPSTRAAT 14 Nummerbrleven, die volgen» ons oordeel niet bona fid# reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Ntet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. BEL 4-9-7.9 IJMUIDER Vliegensvlug H. v. HEERD Vareniusstraat 16 Meisjeshemdje v. a. f.0,80 Herensinglet v.a. f.2,95 Broekje, slipm. v.a. f.1,20 Sportbroek, slipm. v. a. f. 2,60 Damescamisole v.a. f.2.40 Jongenssinglet v.a.f. 1.60 Directoire, slipm. v. a. f. 1,95 Sportbroek. slipm. v.a. f.2, /InconeV "n garantie voor doeltreffendheid, kwaliteit en verantwoorde prijs. MARKTPLEIN - TELEFOON 5332 Hier set plaaüej/erkiijgb a ar bij;

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10