Onhoudbare toestanden door ontbreken van een riolering en een dure verbouwing SIMPLEX- rijwielen Agenda voor Velsen De problemen van een badplaats reeds drommen SIMPLEX-rijwielen naar JAC. STET van der WEEF ZflNRFR Havenberichten 7 erzijn die op een implex „bommen VOOR Zeer Hoogovens Eekhoorntje wordt door moederpoes gezoogd Jaarvergadering zeekadettenkorps Tekort aan instructeurs Korfbaltoernooi voor scholieren in Velsen Werk van „Felison" komt in gevaar Opening tentoonstelling Kees Jansen Show-avond van de „oude" klavierschipper Voetbaltoernooi voor speeltuinjeugd werd succes Eerste badgastenconcert Bij Rijkswaterstaat Veertigjarig jubileum J. v d. Bos Drukke maar koude kermis WIJ veteranentoernooi £ED>AlYKCr \£enda voor Beverwijk MAANDAG 4 JUNI 1956 De ..puttenzuiger" van Beverwijk is in Wijk aan Zee een gewone gast. In de zomer maanden komt hij er meer dan gedurende de winter, net als de andere gasten, waar van Wijk aan Zee deels moet bestaan, maar er kan moeilijk worden gezegd, dat de grauwe auto even hogelijk wordt geapprecieerd. Want als de zomergasten het dorpje aanvullen met nog eens zijn eigen inwonertal, heeft de puttenzuiger het druk en be taalt menig pensionhouder elke week met enige wrevel vijftien gulden wegens de aan hem door de puttenzuiger bewezen diensten. En hij weet, dat het apparaat over een week wéér voor zijn deur of achter zijn huis staat te pompen. Nee, Wijk aan Zee heeft geen kiepeltonnen meer zulks zou aanleiding zijn tot het wekelijks verschij nen van een paard-en-wagen, bemand door een pruimende oude, die de residuen der menselijke samenleving. Ach waarom deze detaillering: Wijk aan Zee heeft nog steeds geen riolering en daarmee uit en de bevolking neemt het Beverwijk hevig kwalijk, dat er helemaal niets gebeurt. Zij heeft zich eensgezind geschaard achter een comité van actie dat boze requesten heeft opgesteld en op medische gronden meent te kunnen voorspellen, dat er nog eens een epidqmie zal uitbreken, wanneer daarvoor de situatie gunstig zou zijn. En de hotels en pensions van Wijk aan Zee hebben behalve hun normale proble matiek alle die van de afvoer van het huisvuil, die tijdens het seizoen bijster inge wikkeld kan worden als alle wastafels in gebruik zijn en er over het algemeen royaal met water word omgesprongen. „Middeleeuws", zegt de eigenares van de „Tuinberg". „Schandalig", noemt haar buurman het. En nog schandaliger is het feit, dat de putten- zuigauto altijd zó rap weer terug is, dat het ding zijn lading blijkbaar even buiten de bebouwde kom loost en men daar dus het risico loopt van een mooie, uitgebreide vliegenhaard en een kans op allerlei andere onaangenaamheden. In de pensions nijpt deze jaren-oude af faire natuurlijk het meest. En dan speciaal in het seizoen, hoewel er in die bedrijven, waar het hele jaar door gasten zijn het verzorgingstehuis en bijvoorbeeld „Trio", waar een contract loopt met het ministerie voor Maatschappelijk Werk voor het on derbrengen van uit Indonesië, gerepatri eerde Nederlanders het hele jaar door rioolzorgen rondwaren. Trio heeft bijvoor beeld ten koste van vele duizenden vier zware betonnen putten in de grond laten graven, die om de zoveel tijd leeggezogen moeten worden en daarmee het toch al wat krappe budget deerlijk belasten. Niet dat mevrouw Reijmers klaagt, want dat doet zij niet gauw, maar deze bijkom stige belasting is toch wel bijzonder onaan genaam voor haar, die in Amsterdam nog twee opvangcentra voor gerepatrieerden exploiteert en het daar op dit punt wel even grootsteedser gewend is. Haar maat schappijtje van 135 mensen in 58 kamers van 8 voormalige huizen langs de Juliana- weg kent trouwens meer problemen dan dit alleen. Op het punt van specifieke vraagstukken, die de gerepatrieerde, zelf standige Nederlander in het moederland, ADVERTENTIE Bromfiets kopen? Dan zonder risico dus: Simplex, vanouds gerenommeerd! VELSERDUINWEG 330 - IJMUIDEN-OOST Telefoon 5191 RIJWIELSPECIAALZAAK Kcnncmerlaan 19 - Telefoon 6317 BETALING REGELBAAR JLUI1UI.II VOORUITBETALING opwerpt, hoeft men haar niet veel nieuws te vertellen, maar daar zij er van uit gaat, dat het hier om verstoten mensen gaat, die geholpen moeten worden, is het moeilijk ze allemaal in het gareel te houden voor f 3.50 per dag. Zeer deed het echter, toen een der gasten uit een opwelling van ontevredenheid en een gebrek aan aanpassingsvermogen een aantal grieven bijwijze van ingezonden stuk in een plaatselijk dagblad spuide en daarmee het ministerie verweet, dat het gezinnen liet verpouperen en de dupe liet worden van een noodzakelijke verbouwing. En zij loopt met ons het bijna voltooide opvangcentrum „Trio" door: aan de buiten kant acht gewone, lelijke dorpshuizen met een wat opvallende centrale ingang, maar van binnen een geheel veranderd en prak tisch hèrbouwd pension, waar de gezinnen der uit Indonesië gerepatrieerden uiterlijk een jaar blijven, tot zij een huis hebben gevonden bij hun werk. Dat „Trio" in Wijk aan Zee is gelegen, is geen toeval, want, zo redeneerde men bij het ministerie: de Hoogovens hebben werkkrachten nodig en het vinden van werk is dus geen probleem. Het is het wel, want zover mevrouw Reijmers weet, is er nog niemand bij de Hoogovens geplaatst: men heeft er de moed niet voor. Hetgeen deels begrijpelijk is van oud-administra teurs en opzichters, die in zulke geheel andere omstandigheden onder de tropen zon leefden, maar die en dat is de an dere kant nu toch de verregaande gast vrijheid genieten van een moederland, dat zich millioenen per jaar aan offers getroost om ze te verzorgen. Uit normaal plichtsge voel. Maar dat dan bij de wederpartij soms de mees onredelijke verwijten worden gedaan is óók wel eens wat zuur voor de dienst, die met dit bijltje moet zien te hak ken. Zuur ook voor de pensionhouders, die ongeveer anderhalve ton aan de acht huis jes vertimmerden en nog steeds bezig zijn met ze aan te passen aan wat verordenin gen, brandweer, bouwpolitie en vele andere instanties precies willen, tot er een paar officiële kijkers kwamen, die vonden, dat dit wel wat al te ver was gegaan en die nu mét het ministerie het verwijt krijgt dat er niet voldoende zorg is. „Veiser geval" doet zich thans ook in Haarlem voor Het is nog niet zo lang geleden om precies te zijn zaterdag 12 mei dat wij verhaalden van een piepjong eekhoorntje, dat, uit het nest gevallen en vrijwel ten dode opgeschreven, door een zogende poes werd geadopteerd. Dat geval, dat zich in de gemeente Velsen afspeelde, was een unicum. Zo dacht ook de Haarlemse Die renbescherming in de Ridderstraat erover, die toen nog niet kon bevroeden, dat zij in korte tijd met een soortgelijk geval gecon fronteerd zou worden. Donderdagmiddag stuitten twee dames uit Aerdenhout, toen zij een wandeling in de omgeving maakten, plotseling op een nietig hoopje dier. Toen een der dames het zachtjes aanraakte, bleek het diertje, een pasgeboren eekhoorntje, nog te leven. In een warme mantelzak werd het snel naar huis gebracht, waar men het met een in melk gedrenkte zakdoek in leven trachtte te houden. Inmiddels was het asyl gewaar schuwd, dat over een moederpoes bleek te beschikken. Donderdagavond reeds werd het kleine eekhoorntje in contact gebracht niet zijn nieuwe moeder, die twee eigen jongen te zogen heeft. Er braken toen even spannende momenten aan, daar in de Rid derstraat. De asylhouder wreef de nieuwe gast eerst verscheidene malen langs een der poesjes, om de vreemde geur wat weg te nemen, legde toen eerst het stiefkind en vervolgens het poesje bij de moeder, die zonder veel morren in deze onverwachte uitbreiding van haar gezin bleek te berus ten. Toen was de spanning geweken, al blijft men in het asyl toch wel erg be nieuwd, óf alles naar wens zal blijven ver lopen. De bedoeling is, dat het eekhoorn tje, na een verblijf van zes weken in het asyl, in vrijheid zal worden gesteld. Als toekomstig oord is het de Hout toegedacht. Een groep Chinese boeren heeft van de „Chinese staalwerkers" te Tsjoen- king een radio-zendinstallatie gekregen om in hun dorp een eigen radio-station te stichten. De foto toont een groepje oude en jonge boeren die zich vermaken met de vreemde instrumenten. In het Cultureel Gebouw te IJmuiden heeft het Zeekadettenkorps „IJmond" eind vorige week de jaarvergadering gehouden. Van de zeventig leden was niemand aan wezig, maar voor de leden van het bestuur was het aanhoren van het jaarverslag van de hand van de heer A. v. d. Veer toch al leszins de moeite waard. Eind van het vo rige jaar telde het korps 36 zeekadetten te gen 27 in het begin van 1955. Vele jongens, die lid zijn geweest van het Zeekadettenkorps IJmond hebben blij kens de door de secretaris ingewonnen in lichtingen een werkkring bij marine, koopvaardij of zeesleepvaart gevonden. Sinds de oprichting van het korps vonden zeventien zeekadetten werk. dat nauw ver want is met de zeevaart. In zijn jaarver slag kwam de heer v. d. Veer tot de con clusie, dat het aantal van zeventig leden groter dient te worden en dat ook de groep instructeurs nodig enige uitbreiding be hoeft. Weinigen in IJmuiden blijken tijd over te hebben om deze jongeren iets te leren op het gebied van de zeevaart. Ook vorig jaar kwamen de zeekadetten iedere zaterdagmiddag bijeen op de ,.Ca- nopus" bij de kleine- en zuidersluis. Het onderhoud van het vaartuig wierp enige problemen op en in de wintermaanden heeft men moeilijke tijden meegemaakt, toen er geen verlichting aan boord was. Het jaarverslag herinnerde voorts aan de weekends die de kadetten aan boord doorbrachten: aan het zomerkamp te Loos- drecht: aan de onthulling van het vissers monument te IJmuiden, waarbij het korps op 8 juli de Velsense politie assisteerde en aan de excursie naar Den Helder op 2 no vember, toen de rijkswerf, de havens en de marine-etablissementen werden bezich tigd. In het bestuur van het Zeekadetten korps IJmond hebben thans zitting de he ren B. M. Mulder, voorzitter; I. Kuijpcr, tweede voorzitter, A. v. d. Veer. secretaris; E. J. Visser, penningmeester; C. de Jong, C. M. Tuntler en J. C. H. Hendriksen, leden. De schoolkorfbalwedstrijdon 1955/56 wer den zaterdag te Velsen-Noord beëindigd met de finales. In afd. A. werd winnaar Openbare Ulo 4 en in afd. B. de Openbare Ulo I. De uitslagen waren: Afdeling A: Openbare Ulo 1Openbare Ulo 2 20; Duinwijk Ulo 1Willem de Zwij- gerschool 05: Openbare Ulo 2Duinwijk Ulo 1 00; Willem de ZwijgerschoolOpen bare Ulo 1 12; Openbare Ulo 1Duinwijk Ulo 1 40; Willem de ZwijgerschoolOpen bare Ulo 2 1—1; Afdeling B: Openbare Ulo 4Zeewijk- school 20; Openbare Ulo 3Ze-wijkschool 01; Openbare Ulo 3Openbare Ulo 4 01. I e weinig belangstelling Een maar gering aantal belangstellen den werd zaterdagmiddag in de Heide- straat verwelkomd op de tentoonstelling, die door Felison werd georganiseerd. Voorzitter L. J. Probst sprak hierover zijn leedwezen uit, temeer daar het voor de jonge schilder Kees Jansen, die met zijn echtgenote aanwezig was, zo stimulerend zou hebben gewerkt, indien er .wat meer interesse voor zijn werk zou zijn getoond. Spreker meende, dat vooral de „gezichten uit de gemeente" werden gemist, die juist Felison'? ruggesteuntje betekenen. Het ideaal, dat Felison nastreeft, het werk van juist jonge kunstenaars publiciteit te ge ven en opvoedend te werken, kwam hier mee in gevaar. Vervolgens ging de heer Probst even ir; op het oeuvre van Kees Jansen, die nog wel eens met de materie worstelde, maar toch zulk werk leverde, dat, wanneer hij met een jaar of tien weer eens bij Felison zou tentoonstellen, men zou kunnen zeggen dat hij gepresteerd had wat zijn werk toen beloofde. Op zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: Sparta van Norström. Bonaire van Maria- stadt. Ida Pieter van Rotterdam, Leliegracht van Mantyluoto, Assimini K van Wabana. Brouwersgracht van Kotka, Gordias van Lissabon, Anna Elisabeth van Londen, Jut land van Ala, Dagmar van Kristianstadt. Heelsum van Lo Havre, British Drummer van Duinkerken, Lucas Bols II van Mantyluoto, Sancta Margaritha van Harlingen, Arcadia van Kotka. Op zondag kwamen binnen: Ayia Markella van Norfolk. Teunica van Goole, Admiraal de Ruyter van Skogall, Angolakust van Ant werpen, Tha'assa van Mantyluoto. Amstel- stroom van Hull. Bierum van Fowey, Eva Maria van Port Talbot. Margriet L van Lon den. Alto van Fowey. Barracuda van Karl- stadt. Netherlands Coast van Newcastle, Lingestroom van Londen, Falcon van Lon den, Trito van Dublin, Alouette van London, Philetas van Aathus, IJstroom van Fowey, Osiris van Antwerpen. Ilos van Gothenburg. Op zaterdag zijn vertrokken: Anta naar Moss. Oceaan naar Gothenburg, Fivelborg naar Falkenberg. Arion naar Buenos Aires, Ponza naar Ostrand, Bintang naar Hamburg. 1 Delfinus naar Trondheim. Eemsborg naar Domsö. Johnny naar Rotterdam, Bullfinch naar Londen, Cobri naar Londen, Gerry S naar Antwerpen. Flevo naar Kopenhagen, Westerdok naar Londen, Victoria naar Ant werpen. Ecmstroom naar Leith. Alcetas naar Kopenhagen, Hector naar Lissabon, Zaan- stroom naar Huil. Rijnstroom naar Londen, Maas naar Rotterdam Op zondag zijn vertrokken: Ida Pieter naar Stockholm. Anna Elisabeth naar Londen. Singken naar Po Said, .Tune r Anl- werpen. Tit-"' lar St. Thomas, Pacific i Ocean naar No. folk. Ondanks de splitsing die het Beverwijkse accordeonorkest van de Klavierschippers heeft ondergaan, een gedeelte staat nu onder leiding van Jan Stoker en speelt eveneens onder de naam Klavierschippers, ontbrak het de „originele" Klavierschip pers o.l.v. Cor Brouwer geenszins aan be langstelling. Het Kennemer Theater bleek zaterdagavond veel te klein om alle sup porters van Cor Brouwer en zijn medewer kers te bevatten. Er was dan ook bijzonder veel werk gemaakt van de show, waarvoor decors en requisieten ontworpen waren door Cor Mui en Aat Spanjaard; het pro gramma was samengesteld door G. Terstall. Het eerste deel ervan was gewijd aan Am sterdam de bekendste liedjes over Mo- kum waren hierin verwerkt en als zang- solfet trad hierbij op Fred Stammes. Het duo Pannevis en Dekker brachten de zaal in de juiste stemming met een populair repertoire, dat vlot werd meegezongen. Hier tussendoor werden door een Cowboy ensemble o.l.v. Tjerk Smit aardige cowboy- liedjes ten gehore gebracht waarbij o.a. de ballade van Davy Crockett een groot suc ces behaalde. Sjim van het Hooff, een 9- jarig accordeonnistje, speelde met veel bravour enkele nummertjes, die ook uit muzikaal oogpunt zeer goed waren. Het slot voor de pauze was een grandioze lente-show, met geraffineerde .lichteffec ten, vooral het fluorescerende decor gaf hieraan een bijzonder effect. Na de pauze was het toneel verplaatst naar Parijs, waarbij de spuitende fontein een aardige vondst was. Ter afwisseling speelde een Hawaiian-ensemble eveneens onder leiding van Tjerk Smit met als solist de kunstfluiter Fred Stammes, die ook in de Parijtse show zijn medewerking verleen de. Het minst geslaagd was de zang van „The Amapola", maar de zang van Nelly Koster doet voor de toekomst al goeds ver wachten. Tijdens de pauze vond een ver loting plaats, waar veel prijzen aan ver bonden waren. Het slot van de avond was een geslaagd bal. Een commissie, samengesteld uit enige speeltuinverenigingen, die geziön het suc ces van vorige malen, ook dit jaar weer een voetbaltoernooi voor de speeltuinjeugd heeft georganiseerd, heeft loon naar arbeid gekregen. De jongens hebben er oprecht van geno ten en de wedstrijden hadden een uiter mate spannend verloop. Zaterdagavond had in het clubhuis van de vereniging „Kindergenot" de prijs uitreiking plaats van dit toernooi dat tot stand is gekomen dank zij financiële steun van de Beverwijkse Speeltuincentrale. De voorzitter van de commissie, de heer G. Geldermans, dankte in zijn openings woord de besturen van de verschillende speeltuinverenigingen voor 'hun spontane medewerking. Hij sprak de wens uit dat volgend jaar nog meer elftallen zullen deelnemen. De voorzitter van de Beverwijkse Speel tuincentrale, de heer J. Zuurbier, diankte op zijn beurt de commissieleden voor het vele werk dat zij hebben verricht. Hij deelde mede dat het voetbalveld aan de Wilgenhoflaan waarschijnlijk nog dit jaar gereed zal komen, zodat men in de toe komst over een eigen terrein kan beschik ken. De rest van d'e avond werd gevuld met hersengymnastiek en de vertoning van een film. Rooswijk-honkballers naar vierde plaats Na een spannend gevecht hebben de Roos wijk-honkballers de punten in Schoten moe. ten laten, hoewel zij tegen Schoten 2 tot aan de zesde inning een 2-0 voorsprong hadden. De beide punten werden in de tweede en vierde inning gescoord, respectievelijk door epn fraaie homerun van K. Heinen en een vier wijd, gevolgd door een honkslag van H. Ratsma. In de zesde inning moest werper E. Sauer echter achtereenvolgens een een- en een twee-honkslag toestaan, waarna een verkeerde aangooi naar het tweede honk voor een nivellering van de uitslag volgde (2-2). Doordat de Schoten.werper Hartgers een drie-honkslag maakte in de zevende in. ning en Sauer een fout voor zijn rekening kreeg in de achtste inning werd de stand 4-2. Voor de nodige spanning in de volgende inning zorgden vierwijd van Ratsma en op eenvolgende honkslagen van Wedemeyer, Kooismans en K. Klesser met een winstpiunt (4-3), doch daarna raakte Wedemeyer inge. sloten tussen drie- en thuishonk, wat voor de Schoter club voldoende was de uitslag te consolideren. De score was: Schoten 00000211 4. Rooswijk 010100001 =3. Werpersresultaten: Hartgers (Schoten) 9x3 slag 3X4 wijd 5 honkslagen tegen. Sauer (Rooswijk) 10 x 3 slag 3x4 wijd, 6 honkslagen tegen. Schotenveld: 8 fouten; Rooswijkveld; 6 fouten. De stand is nu: Schoten 2, Blauw Wit en UWV alle 7 punten; Rooswijk en Neptunus beide 6 punten; Spartaan 4 pt.Thor 3 pt.; Hilversum 0 pt. De overige uitslagen waren: Rooswijk 2-DSB 8.9: Rooswijk 3-Bloemen- daal 3 16-15; Rooswijk 4-EHS 2 3.18. Dinsdagavond 5 juni om acht uur geeft de organist Geert Jurjen Moed een bad gastenconcert in de Oude Dorpskerk te Wijk aan Zee met medewerking van de violiste Lies Dekker en de alt Gé Brouwer. Het programma vermeldt werken van J. S. Bach, G. F. Handel en een improvisatie door de organist. Vrijdag heeft een vooral aan IJmuldens waterkant bekende ambtenaar van Rijks waterstaat een jubileum gevierd: de heer J. v. d. Bos was veertig jaar in dienst en bet heeft deze technisch ambtenaar I bij Rijkswaterstaat op deze dag dan ook niet aan belangstelling ontbroken, 's Morgens kwamen men bijeen in het gebouw aan de Wetstraat en daarna zi.in nog velen hem de band komen schudden in de woning aan de Zeeweg 297. De heer v. d. Bos kwam op 1 juni 1916 bij Rijkswaterstaat te IJmuiden in dienst als buitengewoon opzichter „bij de werken tot uitbreiding van de Vissershaven." Op 16 juni 1917 vertrok hij in dezelfde functie naar Enkhuizen en Marken, maar hij was al spoedig weer terug in het IJmuidense. Van 1 januari 1919 af kon men hem'vinden bij de werken aan het Noordzeekanaal en in de functie van technisch ambtenaar ont moet ge hem thans vooral bij al die voor vallen, waar schadevaringen zijn te be handelen. Hij is daar een expert in ge worden. Tijdens de huldiging in het kan toorgebouw heeft de hoofdingenieur A van de Rijkswaterstaat, de heer L. van Bende- gom, gesproken en de dienst gelukgewenst, want Waterstaat heeft in de heer v. d. Bos iemand gevonden, die na zijn opleiding de verworven capaciteiten niet elders ge bruikte. Wat hij bij Rijkswaterstaat leerde, bracht hij er ook in de practijk. Na de ge bruikelijke enveloppe te hebben overhan digd, kwam de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Noordzeekanaal, de heer Heijblom aan het woord. Hij bracht vooral in herinnering, dat Rijkswaterstaat te IJmuiden ten volle van de capaciteiten van de heer v. d. Bos in die veertig jaar heeft kunnen profiteren. Als zijn directe chef roemde ook water bouwkundige W. Hakkeling de capaciteiten van de jubilaris. De heer v. d. Bos is in al die jaren voornamelijk met de onderhouds- zaken belast geweest, regelde de schade varingen en maakte begrotingen in deze kwesties op. Namens het personeel van Rijkswaterstaat te IJmuiden kreeg de heer v. d. Bos tenslotte een viertal boekwerken aangeboden. Voor mevrouw v. d. Bos was en een mand met bloemen en bouquet rozen van het personeel. Het lunapark, dat zaterdagmiddag wegens het door het actieve comité Velsen-Noord van het „Koningin Wilhelminafonds" ten bate van de kankerbestrijding zijn poorten kon openen, heeft weliswaar grote belang stelling getrokken, doch het koude weer en vooral tie harde wind waren voor de be zoekers grote spelbrekers. Uiteraard ook wel voor de achtentwintig gecontracteerde exploitanten, doch op enkele uitzonderin gen na, maakten zij desondanks zeer goede zaken. De openstelling van de kermis geschied de, hoewel het gehele comité om twee uur aanwezig was, zonder enig officieel ver toon. Langzamerhand begon het publiek te komen en „om drie uur al heerste, er een levendige drukte, waarvan vooral de spul- lebazen vap de kinderattracties profiteer den. Dit mocht dan ook wel, want met de avond' werd het in deze attracties allengs wat stiller. Om deze tiid kwam het „grote" publiek in flinke getale naar het feestterrein, waar luidsprekers, orgel- en gramofoonmuziek tot bezoeken uitnodigden. De grote attrac ties, zoals cyclotron, octopus, schiettent, autoscooters en zo meer kregen het flink druk. Maar ook de verschillende nougat-, gebak-, zuur- en vooral patates frites kramen hadden geen klagen. Tot tegen middernacht bleven de kermisbellen de bezoekers trekken in de hoop de belang stelling ook in de komende week gaande te houden tot en met zaterdag. Het veteranentoernooi van WIJ is voort gezet, waarbij bleek dat de belangstelling steeds toeneemt. Een groot publiek volgde langs de lijnen de wedstrijden, waarbij het aan aanmoedigingen niet ontbrak. De uitslagen waren: Poule I: SVIJ-Kennemerland 12; VVB- Terrasvogels 13. Poule II: Kinheim-Velscn 25; IJmuiden- Waterloo 22. De stand jn de beide poules is nu: Poule I: Terrasvogels 3 2 1 0 5 8—4 Kennemerland 2 1 1 0 3 3—2 Stormvogels 2 1 1 0 3 6—5 VVB 3 0 1 2 1 4—7 SVIJ 2 0 0 2 0 1—4 Poule II: IJmuiden 3 1 2 0 4 4—3 Velsen 2 1 1 0 3 6—3 Waterloo 3 1 1 1 3 4—5 VS" 2 1 0 1 2 3—2 Kinheim 2 0 0 2 0 2—6 Dinsdag 5 juni worden op het Walerloo- terrein de volgende wedstrijden gespeeld: Poule I: Kennemerlan '-Terrasvogels (6.30 uur); SVIJ-Stormvogels (7.30 uur). Poule II: Waterloo-Velsen (6.30 uur); Kin- heim-VSV (7.30 uur). Er is met recht en reden hevig gemop perd in de achter ons liggende week, door een vishandel, die van de regeling van de aanvoer geen tittel of jota meer begreep. Tot en met woensdag was er weinig vis te bekennen, wat zich bijvoorbeeld in de prijs voor de piepers manifesteerde, die maandag over de f 30 kwam, een koers, die woensdag nog een f25 bedroeg, maar don derdagmorgen stond de hal „blank", met het gevolg, dat er over de hele linie een gevoelige val in de prijzen te constateren was en alle soorten schelvis zakten ineen van f 10 tot f 13 per kist, waarmee deze zelfs onder het niveau van de wijting kwam en op de makreel na vertoonden alle vissoorten deze zelfde inzinking. De handel dekte zich toen namelijk voor de ongewisheid der komende dagen en men wist, bij een aanvoer van een duizend kis ten makreel op die donderdag niet precies, wat de volgende markten zouden opleve ren, zodat er op voorraad gekocht is. Maar dat pakte anders uit, want vrijdag zakte de makreelprijs door een tamelijk ruime aanvoer ook in elkaar en Coen Bot, die met een kleine 200 kisten pracht-makreel aan de markt was, kreeg daar de klap van, die in de besomming extra-duidelijk voel baar was. Even vijftien gulden voor deze kwaliteit was bepaald een fooi en meer niet. Nu in deze tijd de afname in het bin nenland toch al gevoelig is als gevolg van de nieuwe haringaanvoeren, is de vraag gewettigd of er nu eindelijk niet eens iets aan de aanvoerspreiding voor de vis te schaven valt. Tegen het eind van de week kwamen de Sylt-tongen los. weliswaar nog niet in overstelpende hoeveelheden, maar dan toch in een totaal-potentie van 60.000 kilo gedurende de laatste drie dagen van de week. Ze zijn alle weer opgeruimd tegen een goede prijs; de export nam de lapton- gen af voor een mooie f 2.50 en de groot- middeltong zakte dan wel iets, maar hand haafde zich verder ook knap terwijl de goede kwaliteit toch altijd nog voor f2.10 de kilo werd verkocht en de rest was navenant. Schollen kwamen er royaal en speciaal donderdag verscheen er veel grove schol aan de afslag, die prima van kwaliteit ge noemd mocht worden. Kotters met vijftig tot tachtig kisten schol „aan de boven kant" waren 'geen zeldzaamheid meer en daarmee kwam voor de Engelse exporteurs eindelijk de kans eens in de goede vis te duiken, welke kans dan ook met alle slag vaardigheid werd tegemoetgetreden. De grofste soorten brachten een goede f 50 op en de enen een kleine f 40, terwijl de tweeën wegzakten tot f 20 de kist. Vrijdag werd de aanvoer alweer aanzienlijk veel lichter en zaterdag kwamen er evenmin zulke grote schepen schol aan de hallen. Grimsby heeft geen Nederlandse trawlers gezien de afgelopen zes dagen. Het had in de bedoeling gelegen de Amsterdam er heen te dirigeren, maar er kon pas twee dagen gelost worden en dat risico was wel wat erg groot. De usance wil aan de overkant, dat de Engelse schepen voor gaan en aldus komt een vreemdeling op de tweede plaats. De Vios is maandag als hoogste besom- mer van de week met f 30.000 uit de bus gekomen en leverde daarmee een presta tie, die sterk samenhing met de schrale aanvoer van die marktdag. Daarna is het bergafwaarts gegaan en er zijn helaas weer verscheidene slechte reizen gemaakt. De reder ziet er dus ook al geen grote bete broods in en het is geen wonder, dat bij voorbeeld de Vikingbank, die zich zater dag meldde er veel voor voelde het maar weer eens in Grimsby te proberen. Over marktspreiding gesproken. i Een Engelse fabriek te Byfleel in Sur van scooters. De fabricage rey is begonnen met de serie-produktie gaat aan de lopende band. HOUT VOOR VAN GELDER. Zaterdagmiddag is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Finse s.s. „Dagmar" met een lading van 1097 vadem papierhout uit de Finse haven Kristinestad. De houtaanvoer voor de papierfabriek zal nu wel gaan toenemen, zodat de steigers vrijwel permanent bezet zullen zijn door houtboten. MAANDAG 4 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur; „Zolang je een moeder hebt." Rcx: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel ge bouw open van 9.3012 en 1416.30 u. „Felison," 1921 uur, expositiezaal Hei- destraat, tentoonstelling van werken van de schilder Kees Jansen. V.U., 2021 en 2122 uur: cursus En gels; 2021 uur: cursus Frans in gym nasium Velsen. ELSEN-NOORD: Koningin Wilhelminafonds, Strating- plantsoen en Duinvlietstraat, lunapark. DINSDAG 5 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 u.: „Schrikbewind in Ocatilla" Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: als maandag. Felison": als maandag. ELSEN-NOORD: Koningin Wilhelminafonds: als maandag. MAANDAG 4 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Met dieven vangt men dieven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Blake helpt een handje". W.B. Theater, 20 uur: „De hel van Sil- vorsck". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, van 19—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 19—21.30 uur. Wijk aan Zee. filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. DINSDAG 5 JUNI Kennemer Theater, als maandag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrouw in het venster". K.S.A., 20 uur: St. Eloy. K.S.A., ,20 uur: K.V.P. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studieclub van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9