De Kennemerduiven kwamen op honk aan Veren igin ria Groter nog dan de „Noordholland" is Wijsmuller's nieuwe „Zeeland" Agenda voor Velsen Belangen van de boeren in Wijkerbroekpolder in gevaar Visserij -varia Havenberichten Begin 1957 komt bovendien nog de „Simson Klaphekjes grendelen historische afvoerweg Wijk aan Zee uit de IJmond 6 Onder bevel van kapitein M. de Koe Kuf Clots van de IJM. 27 ontslagen „Niet als gevolg redding 13 Grieken", aldus rederij Donderdag beslissend gesprek nieuwe C.A.O. Leren vis-fileren A-lijsters weer in de schoolbank In mei passeerden 1257 schepen de pieren Snelschaaktoernooi van „Kijk Uit" Hengelwedstrijd om de Schilling-beker Weerschip Propagandacommissie KVP lichtte ouden van dagen in Zes maanden wegens botersmokkelarij Hartelijk afscheid van schoolhoofd Simultaanwedstrijd van „Weenink"-lid ANMB-leden bijeen Holland I-voetbal rolt verder Agenda voor Beverwijk DINSDAG 5 JUNI 1956 ALLE TEKENEN WIJZEN ER OP, dat N.V. Bureau Wijsmuller, het IJmuidense zee sleepvaart-, bergings- en scheepstransportbedrijf, de positie gaat trachten te her overen, die het in de jaren van ver voor de oorlog heeft bezeten. Ongetwijfeld is het in dit verband ook voor IJmuiden een verheugend bericht, dat de zeesleepvaart- maatschappij is overgegaan tot aankoop van een zusterschip van het vlaggeschip, de „Noordholland". Het ls de Chinese zeesleper „Pan American" van de heer Fong in Hongkong, die over twee weken in de vaart zal komen als Wijsmullere „Zeeland", een zeesleper van 2400 pk en 596 ton groot. Met deze aankoop brengt Wijsmuller haar vloot op zeven eenheden, waarvan vier moderne zeesleepboten: de „Noordholland", „Zeeland", „Cycloop" en „Titan". Voorts zijn nog ln de vaart de „Nestor", „Hector" en „Stentor". Bovendien heeft Bureau Wijsmuller een zusterschip van de „Titan" in aanbouw bij de scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik Ido Ambacht. Dit schip, de „Simson" komt begin 1957 in de vaart, zodat de vloot dan onder meer uit vijf moderne, krachtige zeeslepers bestaat. Het in de vaart brengen van de „Zee land" betekent tevens terugkeer van een oude, bekende naam in de zeesleepvaart - wereld en vooral in IJmuiden. Immers, in 1915 kwam bij Wijsmuller een „Zeeland" in dienst. Dit schip was 292 ton groot en had een machine van 750 pk. Na een vijf tien jaar lange dienst werd de sleepboot in 1930 naar Algiers verkocht, waar hij in de vaart kwam als de „Michel Venturel". Vijfde van Nederland De „Zeeland", die nu in IJmuiden bij Wijsmuller terugkeert, is aanmerkelijk groter dan het uit 1915 daterende schip. De nieuwe aanwinst is een van de grootste zeesleepboten waarover Nederland be schikt. Na de „Zwarte Zee" (Smit. 4200 pk), de „Holland" (Doeksen, 3000 pk), de „Thames" (Smit, 3000 pk) en de in, aan bouw zijnde „Clyde" (Smit, 3700 pk) vol gen de zeeslepers van de klasse, waartoe de nieuwe „Zeeland" (Wijsmuller, 2400 pk), de „Noordholland" (Wijsmuller, 2250 pk) en de „Gele Zee" (Smit, 2200 pk) behoren. AT A-zeesleper De „Zeeland", die 596 f,on meet en dus nog groter is dan de „Noordholland", die 514 ton groot is, is 134 voet lang, 33 voet breed en 17 voet hol. Het schip werd in 1942 gebouwd bij Gulf Port Boyier and Welding Works i.e. te Port Arthur, Texas. Ook dit schip is evenals de „Noordholland" en de „Gele Zee", van het ATA-type. Eerst enige reizen De bemanning voor de „Zeeland", die uit ongeveer twintig koppen bestaat, vertrekt morgen per vliegtuig naar Hongkong. Ka pitein Maarten de Koe, die jarenlang het commando heeft gevoerd op de „Noord holland" en die thans walkapitein is bij Bureau Wijsmuller, zal het bevel voeren tijdens de eerste reizen van de „Zeeland". Hij brengt de sleper eerst van Hongkong naar het in Amerika gelegen New Orleans, vanwaar ook de Noordholland" en „Cy cloop" thans enkele sleepreizen volbrengen naar het Franse La Palice. Niet minder dan, zevenenveertig lichters moeten in opdracht van de Amerikaanse Kuf Clots, de IJmuidenaar, die vorige week dertien Grieken redde van het zin kende Panamese stoomschip „Panaos", is niet langer schipper op de IJM 27 „Twee Gebroeders", het kottertje, waarmee hij en zjjn drie opvarenden, de redding verrichtte. Wegens slechte bedrijfsuitkomsten „en om geen enkele andere reden", aldus de rederjj is hij eind vorige week door de Gebr. G. en Joh. v. d. Heide, die eigenaars van de IJM 27 zjjn en bij wie hij al vele jaren voer, ontslagen. Er mag, aldus de rederij, beslist geen verband gezocht worden tussen het ontslag van schipper Clots en de redding van de dertien man, waarvoor hij de reis op de visgronden ten noorden van Ameland moest afbreken om de geredden naar IJmuiden te brengen. Het totaal van de besommingen over de afgelopen maanden in 1956 was aanzienlijk minder dan in de eerste maanden van vorig jaar en boven dien kwam de rederij meer dan 10.000 te kort op de exploitatierekening over vorig jaar. „Het ging niet langer. De op varenden liepen weg, omdat zij door de geringere besommingen ook minder ver dienden," aldus de rederij. „We hebben schipper Clots jarenlang in dienst gehad, hem ook vele malen gewaarschuwd, dat hij meer moest vangen en betere reizen moest maken. Er deden zich bovendien meer moeilijkheden voor." Dat het ontslag nu juist na afloop van deze reis, waarin een redding werd volbracht, moest vallen, acht men aan de havenkant bevreemdend. De rederij zegt hiervan, dat het een onge lukkige bijkomstigheid is. DINSDAG 5 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 u., „Schrikbewind in Ocatilla". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. „Felison", 1921 uur, expositiezaal Hei- destraat, tentoonstelling van schilderijen van van Kees Jansen. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, Strating- plantsoen, lunapark. Chr. Jeugdkoor „De zangvogels", 20 uur, Geref. kerk, jubileumconcert. WOENSDAG 6 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 u., „Schrikbewind in Ocatilla". Rex, geen opgave. „Felison", 1417 uur, als dinsdag. Pieter Vermeulenmuseum, als dinsdag. V.U., 19.4520.45 uur, gymnasium Vel sen, cursus Spaans. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, als dinsdag. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur wet houder van sociale zaken. regering naar Europa worden versleept en van dit aantal brengt Bureau Wijsmuller met haar drie slepers een aanzienlijk ge deelte naar Frankrijk. De „Zeeland" steekt over ongeveer twee weken uit Hongkong de Pacific over naar New Orleans, neemt vandaar enige lich ters op sleeptouw naar La Palice en komt dan waarschijnlijk op IJmuiden aan. Trawlervissers ongerust Nu de twee maanden, waarvoor het „Krijgercontract" op de IJmuidense traw- lervloot tussen bemanningen en reders was afgesloten, zijn verlopen, heerst er sinds 1 juni op de vloot enige ongerustheid. De vissers hebben er vrijdag, zaterdag en ook gisteren op gewezen dat de beloften niet zijn nagekomen: er is nog steeds geen nieuwe C.A.O. en naar hun mening zjjn de besprekingen tussen de werknemersorgani saties en de reders ook nog niet ver ge vorderd. Het werk wordt deze week nog op advies van het O.V.B. voortgezet, daar verwacht mag worden, dat donderdag het beslissende gesprek tussen reders en erkende bonden wordt gehouden over de nieuwe C.A.O. De Stichting IJmuider Visverwerking heeft in overleg met de werknemersorgani saties de IJmuidense reserve visknechten van de A-lijst opgeroepen een spoedcursus in het fileren van vis aan de IJmuidense visserijschool te volgen. De gemeente Vel sen werd verzocht een dergelijke cursus zo spoedig mogelijk in het leven te roepen en heeft zich hiertoe inmiddels bereid ver klaard. Aanleiding tot een hernieuwd bezoek aan de schoolbanken van tal van IJmuidense visknechten is het feit, dat de werkgevers in het visserijbedrijf meer en meer ge dwongen worden over te gaan tot het ver handelen van vis in gefileerde vorm. De werkgevers hebben hierbij helaas moeten opmerken, dat vele A-lijsters bij toer^ beurt tewerkgestelde visknechten de kunst van het fileren van plat- en rondvis nog steeds niet machtig zijn. De speciale fileercursus aan de IJmuidense visserij- school zal op dinsdag- en vrijdagavond worden gegeven. In mei zijn 1257 zeeschepen de IJmui dense pieren gepasseerd. Hiervan waren bestemd voor Amsterdam 513 schepen, Zaandam 30 schepen, Spaarndam 1 schip, Buitenhuizen 1 schip, Hoogoven binnen haven 30 schepen, Hoogoven buitenhaven 25 schepen, Papierfabriek Velsen 12 sche pen, Vissershaven 1 schip, IJm. bijleggers 12 schepen; totaal 625 schepen, schepen; totaal 625 schepen. Er vertrokken van Amsterdam 516 sche pen, van Zaandam 14 schepen, van Spaarn dam 6 schepen, van Buitenhuizen 2 sche pen, van Hoogoven buitenhaven 21 schepen, Hoogoven binnenhaven 42 schepen, van Papierfabriek Velsen 8 schepen, van Vis sershaven 2 schepen, IJmuider bijleggers 21 schepen, totaal 632 schepen. Evenals vorig jaar organiseert de IJmui dense schaakvereniging „Kijk Uit" weer een snelschaaktoernooi tussen enkele acht tallen van verschillende clubs. Ook het Be- verwijkse „Weenink" is hiervoor uitgeno- digd. De wedstrijden zullen worden gespeeld op maandag 2 juli. De boeren uit de polder „De Wijker- broek" hebben maandagavond hun hart ge lucht in een gehouden jaarvergadering van stemgerechtigde ingelanden in hotel „Park zicht" te Beverwijk. Door de landerijen van de Wijkerbroek komt de nieuwe weg voor het snelverkeer en de gevolgen hiervan zijn voor deze boe ren vaak zeer ingrijpend. De Sint Aagten- dijk was de historische weg, waarlangs het hooi, de melk en de mest werden vervoerd tussen de Buitendijken, de Buitenlanden en de Wijkerbroek en deze weg meent men nu af te moeten sluiten met een paar „klaphekjes" van het drukke snelverkeer. De voorzitter, de heer F. M. de Wildt, was met een, tas vol bezwaarschriften naar de commissie geweest, die deze zaken be handelt, doch hij kreeg de indruk dat men deze bezwaarschriften niet zo belangrijk vond. De wens van de boeren was een tun nel, doch hiertegen waren onoverkomelijke bezwaren leek het, tenzij de doorrijihoogte niet boven de 2.40 meter kwam en men liet het doorschemeren dat, zo het kunstwerk word't aangelegd, binnen een jaar of tien geen enkele boer meer van de tunnel ge bruik zou maken. De boeren echter vrezen het ergste, temeer daar het snelverkeer zich steeds verder uitbreid en de langzame tractie verdringt. Uit het jaarverslag van de secretaris- penningmeester, de heer Koeleman, bleek dat de goedkeuring van Gedeputeerde Sta ten was binnengekomen, betreffende de verkoop van de Pruimendijk aan de ge meente Beverwijk. Ook het financieel verslag droeg de spo ren van veel activiteit. De ontvangsten be droegen 3820,32 en de uitgaven 3762,27, zodat het batig saldo slechts 58,05 be droeg. De kascommissie had een en ander keurig in orde bevonden en hoewel het Armbestuur de gronden kwijt raakt in de Wijkerbroek, meende men toch deze com missie weer in haar geheel te kunnen her benoemen. Met de begroting voor 1956, welke werd vastgesteld op 2948, 96 aan inkomsten en 2819,27 aan uitgaven, is reeds gere kend op een verhoging van de polderlasten van 2,per hektare, daar de kas wel enige versterking nodig heeft. Bij de rondvraag werd nog lang gespro ken over de waterafvoer van de polder, die door de haven- en tunnelwerken in Beverwijk wel eens dreigt te haperen. De polder de Wijkerbroek heeft een on gunstig jaar achter de rug door de wel zeer hoge uitgaven aan het watergemaal. Het gemaal dateert van 1928 en de machine zal in de naaste toekomst door een nieuwe ver vangen moeten worden. Dit jaar heeft men er al hoge onkosten aan gehad. Zondagmorgen werd door de hengel sportvereniging „Velsen" de eerste wed strijd gehouden in de competitie om de „Schilling"-beker. Er werd gevist in het Noordzeekanaal. De uitslag luidde: 1. R. Bosma 9 stuks, 2. J. Schotman 6 stuks, 3. C. Ooms 5 stuks, 4. L. Roth en R. G. Jochems elk 3 stuks, 5. H. van Dijk, W. v. d. Wiele en W. v. d. Does elk 2 stuks, 6. J. Augustein, W. M. L. Bleeker, K. Even huis Sr., H. Evenhuis Jr., S. Schenk, J. Smid, A. Smoor, B. Swibben en A. van Vliet, elk met 1 st. De heer D. Nap won na loting de poedelprijs. Op het oceaanstation A (62 graden noor derbreedte, 33 graden westerlengte) zal ge durende het tijdvak van 5 juni2 juli het Nederlandse stoomschip „Cirrus" dienst doen. Aan de gemeente Beverwijk heeft men nu verkocht het gedeelte langs de Prui mendijk. De afwatering van dit (gedeelte dat voorheen in de haven uitkwam baart nog wel enige zorgen maar men heeft de volle medewerking van de dienst van Openbare Werken, die niets onbeproefd laat het overtollige water weg te werken. Nabij het watergemaal is een gedeelte van bijna een ha verkocht aan Rijkswater staat voor de aan te leggen Rijksweg 9; men ontvangst hiervoor een bedrag van 1500.—. De katholieke ouden van dagen uit vele gemeenten waren maandagmiddag opge roepen om in het Jozefhuis te Velsen- Noord te komen luisteren naar de wenken welke de propagandacommissie van de K.V.P. meende te moeten geven ,nu de ver kiezingen naderen. Na een toespraak van de heer J. G. Derks kreeg de heer W. Steinmetz, wet houder van Amsterdam, het woord en hij vertelde, dat iedere staatsburger niet al leen het recht, maar ook de plicht heeft haar of zijn stem uit te brengen bij de ver kiezingen op 13 juni. Hij legde hierbij de nadruk op het belang, speciaal voor de christelijke bevolking.-Spreker wees er op, dat er velen zijn, die niet akkoord kunnen gaan met een partij als de K.V.P., welke de christelijke beginselen als richtsnoer heeft. Uitvoerig vertelde de heer Steinmetz wat de K.V.P. in de afgelopen 40 jaar reeds heeft gedaan, ook op sociaal terrein, voor al na de oorlog en hij noemde het absurd te beweren dat de noodwet Drees alleen aan hem of de P.v.d.A. te danken zou zijn. De gehele regering stond achter deze wet, zo zei hij. En als de K.V.P. als de grootste partij uit de bus zou komen, zou men nog veel meer kunnen doen, zo besloot de heer Steinmetz. Mejuffrouw J. G. Nolte wees er nog eens extra op dat het noodzakelijk is voor de K.V.P. om met de oudjes mee te leven en voor hen te zorgen, doch daar stond dan tegenover, dat de oudjes ook de K.V.P. moesten steunen. Na de pauze werd een film vertoond en men heeft verder de tijd gekort met het kienspel. BRIDGECLUB DE KENNEMERS Voor de zomercompetitie van de Bridge club „De Kennemers" werd de tweede wedstrijd gespeeld, waardoor de totaal stand thans is geworden in percenten: Afdeling A: 1. heren Rode en Koster 116; 2. heren Mulder en Kruisman 108; 3. heer en mevrouw Kroone 104; 4. heren Witmond en Andela; 102; 5. heren Kuys en Paats 97; 6. heren Andela en Breedijk 96; 7. heren Segers en v. Munster 89; 8. heren Kost en Bodewes 88: 9. mevrouw Breedijk en heer Steinberg 87. Afdeling B: 1. dames Nieuwenhoff en Kulman 125; 2. heren Kleefstra en Top 118; 3. dames Dirven en Müller 105; 4. dames Wiggemans en Mulder 103; 5. heer en me vrouw Estié 100; 6. dames Seegers en v. Munster 94; 7. heren Gerritsen en Müller 83; 8. dames Andela en v. Sprang 83; 9. dames Smakman en Muller 71. Geslaagden Bij het Landelijk Bureau voor Examens te Utrecht voor akten kleuteronderwijs slaagden de dames E. en G. de Jong te Imüiden. Hun opleiding genoten zij bij de Vereniging Alkmaarse Fröbelschool te Alkmaar. VEILINGBERICHT BEVERWIJK 4 juni: Asperge 75-175 cent per kilo; aard beien 45-102; spinazie 8.5-30; sla 3.5-6; bloem- koolU-^fi; postelein 13-21; bospeen 52-74; ra dijs 6-12; rabarber 4-15; bos uien 6-10. Aan de wedvlucht van, Corbeil af over een afstand van 456 km hebben honderd vogels van de leden van de postduivenhoudersver- eniginig „De Atoom" meegevlogen. Van de dieren, die 's morgens tijdens zuid westenwind om 6.20 uur werden gelost kwam de eerste duif na een gemiddeld gevlogen snelheid van ruim 70,5 km per uur pas om 12.47.01 uur binnen. Door de zware vlucht, die nog gepaard ging met regen arriveerde de laatste prijsduif ruim een uur later te 13.52.58 uur. De uitslag werd: L. E. A. Sloot 1, 16; Th. F. Martinius 2; B. Schoo 3; L. Veldt 4, 5, 6, 17, 19; J. Stijnman 7; M. van 't Hof 8, 14, 15, 18; P. v. d. Wiele 9; A. F. Roos 10; J. Schoo 11, 12, 13; W. G. de Graaf 20. Voor „Oranje Nassau" begon zondag met 150 duiven de wedvlucht van Corbeil af over een afstand van 454 km. Als eerste meldde zich een duif van B. Visser om 12.51.31 uur. Het verloop der vlucht was zeer traag, zodat tegen de avond nog tweederde afwezig was. De uitslag luidt als volgt: B. Visser 1, 3; C. Zwanenburg 2, 8, 16; J. v. Sikkeleris 4; Jac. Clots 5, 19, 29; H. J. Belfroid 6, 18, 24; A. Gravemaker 7, 9, 12, 13; P. v. Dongen 10: J. Kraaijenoord 11; H. Exalto 14; C. D. Geijteman 15, 30; Chr. Prins 17, 21; J. Wijker en Zn. 20, 25: Jac. de Ruiiter 22; J. de Waard 23. 28: P. Visser 26; Y. Plokker 27; S. v. Leeuwen 31. De Reisduif De Beverwijkse postduivenhoudersvereni- ging „De Reisduif" heeft zondag deelge nomen aan de wedvlucht van Corbeil, een afstand van 458 km. Er waren 269 duiven in concours. De lossing geschiedde om 6.20 uur. De uitslagen waren: L. H. Knoppers 1, 5 en 9; H. Beentjes 2 en 4; C. G. J. Dekker 4 en 45; C. Castricum 6. 12. 19, 20, 41; T. Greve- maker 7, 8 en 49; P. H. v. Minnen 10 en 24; S. Zoet 11; A. Schoo 13 en 44; P. v. d. Oute- naar 14 en 39: H. Hubers 15 en 28; J. Luntz 16, 43, 48 en 50; P. Dekker 17, 21 en 30; D. Joosten 18; C. Westrate 22; M. Minneboo 23 en 52; A. Six 25 en 40; C. Hoeks 26 en 36 D. v. d. Bend 27; G. v. d. Winden 29 en 42; G. de Graaf 32; D. Stiemer 33; T. Loogen 34 en 37; C. Smit 35. 38 en 54; P. v. Vuuren 31; H. Gaasenbeek 46; G. Grapendaal 47; P. Luyt 51; G. Visser 53. Ons Genoegen De Beverwijkse duiven van Ons Genoe gen kwamen eveneens van Corbeil (458 km). Van de 138 duiven die in concours kwamen; kwam de eerste om 13.01.56 uur binnen; de laatste prijsduif werd om 13.57.43 uur ge klokt. De uitslag was: A. v. Son 1 en 10; F. C. Vos 2 en 17; T. Kuyer 3, 13, 15 en 18; F. Hendriks 4; S. Vergonet 5; Schelvis 6; J. Kramer 7; Fraa-Bruins 8, 14 en 19; W. de Raadt 9; mej. v. Loon 11 en 23; B. de Smet 12; H. Exalto 16; R. Zoontjes 20; W. Rijnders 21 en 24; J. Butter 22; D. Stappers 25; J. Scheffers 26; C. v. Gellekom 27. De Vredesduif Met 110 duiven nam de Heemskerkse ver eniging deel aan de vlucht van Corbeil. De uitslagen waren: G. Lotterman 1, 7 en 15; P. Lotterman 2 en 9; J. Beentjes 3 en 6; A. c De Haarlemse economische politierechter mr. H. G. Rombonnet, heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen een Santpoorts koopman, die tegen het einde van het vorig jaar ongeveer 10.000 kilo roomboter naar België gesmokkeld had met speciaal daarvoor ingerichte auto's. Hem werd wegens overtreding van het Deviezen- besluit conform de eis van de officier van justitie, mr. J. Wiarda, een gevangenisstraf van zes maanden met onmiddellijke ge vangenneming opgelegd. In België had de verdachte voor dit feit een gevangenisstraf van vier maanden en een boete van 600.000 Belgische francs ge had, waarvan hij reeds twee en een halve maand had uitgezeten toen hij door de activiteit van zijn raadsman weer op vrije voeten kwam. In Nederland werd hij op nieuw achter slot en grendel gezet wegens belastingfraude en daarvoor had hij reeds gezeten wegens mishandeling. De raadsman, mr. L. H. J. van Bavel, uit Utrecht had aangevoerd dat de verdachte door zijn grote belastingschuld op een zo snel mogelijke wijze aan geld had willen komen om. deze af te lossen en toen met allerlei duistere figuren in contact was ge komen, die hem met het smokkelmétier vertrouwd maakten. Op bijzonder hartelijke wijze is in Wijk aan Zee afscheid genomen van het hoofd van de Wilhelminaschool de heer B. P. M. Wortman, wegens zijn benoeming als hoofd van de Noorderschool te Beverwijk. 's Morgens namen de kinderen afscheid en brachten de ochtend feestend door. De ouders van de leerlingen kwam 's avonds in het schoolgebouw bijeen. Hier sprak als eerste de voorzitter der oudercommissie de heer E. Gerritse. Deze wees op het vele dat de heer Wortman gedurende de acht tien jaar, die hij in de badplaats door bracht, heeft tot stand gebracht. Het open baar onderwijs nam een bijzondere plaats in zijn hart in en hij heeft hiervoor in moeilijke tijden op de bres gestaan. Na mens de plaatselijke afdeling van „Volks onderwijs" voerde de heer D. Jaape het woord. Tot besluit sprak ds. J. A. Eekhof. Deze wees erop dat er steeds een uitstekende samenwerking is geweest met de Hervorm de Gemeente. Als blijk van waardering mocht de heer Wortman vele geschenken in ontvangst nemen. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Sigvard van Helsingborg. Sudelmar van Hamburg, Herriot van Leith. Halmstadt van Stockholm, Baria van Geffle, Barok van Kristiansand, Atlas van Hamburg, Bali van Hamburg, Pieter S van Parry, Grebbestroom van Liverpool, Amstelborg van Kotka, Meteor van Hamburg. Herman Buisman van Newport, Galathea van Geffle, Glangula van Liverpool, Deo Favente van Kopenhagen, Tanny van Stocka, Pamela van Port Verona, Hans van Rotterdam. Vertrokken zijn: Anna naar Malmö, Alou- ette naar Harlingen, ALto naar Antwerpen, Martini naar Bohus, Pieter S naar Swansea, Santa Margaritha naar Swansea, Diana V naar Rotterdam, Tjoba naar Goole, Gordias naar Rotterdam, Netherlands Coast naar Rotterdam, Muiderkerk naar Rotterdam. J. Bruins 4 en 22; Ch. Bey 5, 16 en 27; J. Win ter 8, 12, 19 en 21; A. Cassee 10 en 17; M. de Kruif 11 en 26; J. Pirovano 13 en 29; N. v. Duivenvoorde 14; J. Koper 18; P. v. d. Loos 20, 24 en 25. De duiven van „De IJmonden" Zaterdag vliegers kwamen dit weekeinde vanaf Noyon, afstand 340 km. Door de krachtige z.w.wind was de snelheid van de eerste duif 1561 m p. m. Gelost om 10 uur was de eerste duif om 13.40 uur op haar hok terug. De uit slag is; Duuftsema, Beverwijk, 1 en 17: v. Straten, Bloemendaal, 2; Suurmond. 3, 5, 10, 16 en 19; Middelkoop, 4, 6 en 21; Visser, 7. 8, 14 en 18; v. Veelen, Beverwijk, 9 en 11; HoekstraBakker, 12 en 15; v. Veelen I, 13; De Goede, 20. De laatste prijsduif kwam om 13.54 uur binnen. De leden der P.V. „De Snelvlieger" namen met 225 duiven deel aan de wedvlucht van Corbeil (afstand plm. 450 km). Om 7.20 urn- werd er gelost en de snelste vogel is geklokt om 12-44.53 door de heer P. Druyven. De voorlopig opgemaakte' uitslag is als volgt: Druyven 1; J. v. Opbergen 2, 44; Oldendorp 3; E. Beker 4, 5, 37; E. de Boer 6, 20; W. Glas 7; Hartenhof 8, 34; Pieterse 10, 42; Prins 11, 13, 21; v. Breemen 12; Bertus Glas 14, 27- A. J. Waal 15, 19, 24, 25, 30; Wezelman 9, 17, 32, 39; H. Broek 16; F. de Boer 18, 22, 40- Haver 23, 26; Schaap 28, 31; Otte 29, 41; Inia 33; Koorn 35; Remmers 36; Voet 38; Ane- pool 43, Schotvanger 45. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Catherine M. P. d. van J. Welp en C. M. Bakkum, Maria en Josephina, dochters van C. de Wit en M. P. Niesten te Beverwijk; Albertus M. z. van H. J. Duin en J. M. Schuyt; Margaretha A. M. d. van H. Nat en J. C. Zuurbier te Limmen; Adrianus J. M. z. van Th. A. Hollander en M. S. Nun- nink; Cornelia A. C. d. van J. van Stralen en C. Nijman. GEHUWD: G. Bakker te Castrum en P. G. M. Henneman. Prijzen van maandag Heilbot 2,90-2,10, gr. tong 2,60-2,32, grm. tong 2,20-2,04, kim. tong 2,32-2,22, kl. tong I 2,38-2,22, kl tong II 2,12-1,42, tarbot I 1,60- 1,20, tarbot I 1,60-1,20, zalm 8-6, steur 4,10 per 1 kilo. Tarbot II 79, tarbot IV 40-26, kl. griet 40- 26, tongschar 66-46, kl. tongschar 36, gr. schol 42-40, grm. schol 41-40, kim. schol 43-34, kl. schol I 36-28, kl. schol II 25-10, schar 24-14, v. haring 30-25, makreel 22-10, gr. schelvis 22-12, grm. schelvis 20-11. kim. schelvis 19-9, kl. schelvis I 19-8, kl. schelvis II 18-8, wij ting 18-10, gr. gul 28-18, mid. gul 19-16, kl. gul 14-8, kl. leng 25, kl. haai 22-20, ham 74-68, kl. wolf 32-28, poontjes 19-8, kl. koolvis zw. 16-12, kl. koolvis wit 27-22, kl. rode poon 14-8 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 172-50. gr. koolvis zw. 53- 42, gr. koolvis wit 57-47, gr. leng 52-48, gr. wolf 66-54 per 125 kilo. Besommingen van maandag IJM72 Beatrice f 14.800, Thorina f 12.500. IJM211 f 13.300, IJM54 f 4.340, IJM204 f 2.400, IJM 53 f 2.100. SCH61 f 7.250, R02 f 2.120, HD87 f 6.050, KW135 f 11.750, KW37 f 3.120, KW74 f 5.250, KW141 f 8.130, KW65 f 1.280, KW91 f 1.880, KW107 f 2.300, KW169 f 2.920, KW166 f 2.050, KW64 f 2.360, KW26 f 3.750, KW51 f 2.000, KW98 f 2.870, KW 53 f 2.630, KW58 f 2.670, KW27 f 2.970, KW165 f 2.430, KW77 f 2.400, KW21 f 1.980, KW72 f 1.710, KW68 f 2.100, KW36 f 2.970, KW88 f 3.400, KW210 f 1.140, KW79 f 2.650, WR33 f 3.410, WR34 f 2.570, IJM208 f 3.180, IJM45 f 3.440, IJM22 f 3.300, IJM210 f 2.920, IJM78 f 3.570, IJM59 f 2.580, IJM40 f 2.310, AM18 f 2.280, AM17 f 3.380, AM16 f 2.400, KW29 f 2.470 Visafslag Urk. Zaterdag werd d'oor 76 vaartuigen op Urk aangevoerd: 8952 pond kuilpalinig, prijs 0.721.10; 278 pond lijnaal; prijs 1.301.70; 25 pond snoek baars, prijs 0.800.81; 488 pond rode baars, prijs 0.901.10 per pond en 1118 bak nest, prijs 2.45 per bak van 37V2 Ter gelegenheid van de viering van het tienjarig bestaan der Italiaanse republiek is in Rome voor president Giovanni Gronchi en tal van andere autoriteiten een grote militaire parade gehouden. De foto geeft een overzicht van de parade. Op de achtergrond het Colosseum. Men ziet ook de silhouetten van de Basiliek van St. Jan van Lateranen. Als onderdeel van de zomerwedstrijden van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft de heer F. J. Piet een simultaanwed strijd gespeeld tegen twaalf andere leden van deze vereniging. Hij wist 71 te sco ren, verloor van Duinmeyer, Beekhoven en H. Mostertman en speelde remise tegen v. Verseveld. De Beverwijkse afdeling van de Algeme ne Nederlandse Metaalbedrijfsbond houdt op maandag 11 juni een ledenvergadering in het gebouwtje aan de Deken Waare straat. Op deze avond zal de kandidaatstelling voor de bondsraad van de A.N.M.B. worden besproken. H. Kuitwaard tweede in Hoorn De „Kennemerland" renner Henk Kuit- waard eindigde in de ronde van Hoorn voor amateurs op de tweede plaats. 't Karpertje had goede vangst De hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft Zondag het seizoen geopend met een onderlinge wedstrijd in Akersloot. In totaal werden 100 bovenmaatse vissen gevangen. De voornaamste uitslagen waren: C. v. Leeuwen 25 st.; J. Koelman 11 st.; J. Beentjes 10 st.; J. Pools 8 st.; L. Kleine 6 st.; J. Hoogewerf 6 st!; P. Kleyne 4 st.; Jac. Beentjes 4 st.; P. Kleyne jr. 4 st.; C. Jongerie 3 st. Bridgen in „De Oranjeboom" In café „De Oranjeboom" heeft de Heemskerkse bridgeclub van deze naam een drive gehouden, die in de volgende uit slag eindigde: Groep A: 1. Spijker-Flentge 4734 pnt.; 2. Muyen jr.-Koopman 39Vo pnt. 3. Koopman- De Vries 34 pnt.; 4. Koopman-v. d. Lee 30 pnt.; 5. dames Spijker-Flentge 28V2 pnt., 6. de heer en mevrouw Koopman 28 pnt.; 7. Kerklaan-Wentink 2634 pnt.; 8. de heer en mevrouw v. d. Jagt 18 pnt. Groep B: 1. de heer en mevrouw Hen neman 39 pnt.; 2. v. d. Wel sr.-Muyen sr. 36ty» pnt.; 3. dames Bleyendaal 35 pnt.; 4. Beentjes-Belleman 3234 pnt.; 5. Groot-But- ter 31 pnt.; 6. Adrichem-Cornelisse 30l/2 pnt.; 7. mejuffrouw v. d. Wel-de heer Van Roon 24'/a pnt.; 8. de heer en mevrouw v. d. Capelle 2234 pnt. Reisvereniging „De Streng" gaat weer uit De Heemskerkse reisvereniging „De Streng" zal ook dit jaar weer een uitstapje maken en wel naar Valkenburg op 1 en 2 Augustus. Dit ondanks de slechte ervarin gen die men verleden jaar heeft opgedaan doordat in onvoldoende mate voorbereidin gen waren getroffen. Onder voorzitterschap van de heer N. Pekel werd in café „De Zon" de jaarvergadering gehoudert. De penningmeester de heer W. Hoolwerf deel de mede dat de vereniging thans 97 leden telt die een bedrag van f 800 hebben bij een gebracht. Gisteren zijn weer enige voetbalwedstrij den gespeeld voor het Holland I-beker toernooi der Hoogovens. De uitslagen luiden: KopwiggenMul- ti's 31; LabswansenElibawa 20; Me chanicaLabor 1 0—1 (na strafschoppen); De SwingnosemsOndex Super 01. DINSDAG 5 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Met* dieven vangt men dieven". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur; „Do vrouw in het venster". K.S.A., 20 uur: St. Eloy. K.S.A., 20 uur: K.V.P. Hotel Parkzicht, 20 uur; Kennemer Pluim vee Vereniging. De Groentenbeurs, 20 uur: Bakkersgezellen. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1913, 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 6 JUNI Bioscopen: als dinsdag. K.S.A., 20 uur: Bond van het Gezin. Openbare leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugd'uitlening, Zeestraat 26: van 1516 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening van 15.15—16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 8