„United States Lines" wekelijkse gast in Rotterdam Havenberichten Agenda voor Velsen Nederlands koopvaardij profiteerde niet volop van gestegen vervoer Halve eeuw hou en trou Kennemer Lantaarn PASSEN BIJ BAKKEN ROXY ruiken is ROXY roken! nUOXV?.. ja graag Ontstaan uit de „Duitse overvloed" van na 1918 Auto doet evenveel als schip en spoor tezamen OEd Clothes New WOENSDAG 6 JUNI 1956 5 LANGS SLUIZEN EN HAVENS ^THALIA. „Streefdatum" 26 juni voor eerste IJmond-zitting Adviescollege op den duur naar Beverwijk? Chantiers de France bouwt tankschip voor Amerika Agenda voor Beverwijk Zó erg is het Vuurwerk en fietsen bij de verkiezingen 99 Goed nat Pluimveehouders met vakantie" Landelijke en provinciale exposities op stapel DRY CLEANING ONLY Rook Redenen Dubbel gelermenleerd Dubbel gezuiverd Standvastige melange ER GAAT GEEN WEEK voorbij of in Rotterdam komt een schip binnen van de United States Lines. In de komende weken worden daar verwacht de „American Jurist", de „American Counseler" en de „American Lawyer", die respectievelijk op 5, 9 en 19 juni zullen vertrekken naar New York, Boston, Philadelphia, Baltimore en Norfolk. Nog niet zolang geleden deden deze schepen ook Amsterdam aan, zodoende passeerden ze op gezette tijden de IJmuider sluis met hun rode schoorsteen met witte band en blauwe top. Het vlaggeschip van deze Amerikaanse maatschappij is het 53.329 reg. ton bruto metende stoomschip „United States". Hoewel dit schip nimmer in Amsterdam is geweest is het wel bekend, want er is veel over gepubliceerd toen het in 1952 in dienst kwam. het schip zes jaar oud en daarna is het nog gedurende twintig jaren in bedrijf geweest en in die tijd werd nog.één keer de naam ver anderd en dat was in 1941 toen de „President Roosevelt" voortaan „Joseph T. Dickman" heette. Wat de naamsverandering betreft heeft het zusterschip, de „Lone Star State", dat Texas betekent, hetzelfde meegemaakt. De tweede naam luidde „President Taft", daar na „President Harding" en vervolgens kwam het schip in 1940 als „Ville de Bru ges" onder Belgische vlag om op 14 mei van dat jaar zijn einde te vinden in de Schelde als gevolg van een bombardement. ARIE VAN DER VEER Vergeleken met andere scheepvaart maatschappijen neemt de United States Lines nog niet zolang deel aan de trans atlantische scheepvaart. Dit is pas geko men na de eerste wereldoorlog toen de ge legenheid gunstig was voor de Amerikanen om er mede te beginnen. Wel was er vóór die tijd de America Line, maar deze was niet in overeenstemming met de wensen van de Amerikaanse reders. Vlak na die eerste wereldoorlog had Amerika plotse ling de beschikking over een groot aantal in beslag genomen Duitse passagiers schepen die in de Amerikaanse havens als het ware voor het grijpen lagen: een enorme en zelfs vrij moderne vloot. Een aantal hiervan werd gecharterd door Ame rikaanse maatschappijen, doch deze be stonden slechts korte tijd. Eén dezer maat schappijen was de United States Shipping Board, in 1921 opgericht, waaruit de United States Lines is voortgekomen. De eerste De „George Washington" is het eerste schip geweest waarmede de dienst van New YorkBremen v.v. in 1921 werd aan gevangen. Dit was een voormalig Duits pas sagiersschip zodat men in Bremen wel niet vrolijk zal hebben gekeken toen hpt de haven binnenkwam. Toch heeft dit in 1909 gebouwde schip vele jaren dienst ge daan en heeft in 1941 zelfs nog een andere naam gekreggn, die van „Catlin" om pas in 1951 van de vloot te worden afgevoerd. De „America" was het tweede schip, dat gelijktijdig met de „George Wash ington" in de vaart kwam. Ook dit schip was eens Duits bezit geweest en als we verder het rijtje schepen uit de begin periode van de United States Lines afgaan komen we nog vele voormalige Duitse pas sagiersschepen tegen, maar dat neemt niet weg dat de nieuwbouw niet werd vergeten. Verschillende nieuwe schepen werden op sta pel gezet en één van deze uit het begin van de twintiger jaren is hierbij afgebeeld. Het is de „President Roosevelt", liggende in Amsterdam ter gelegenheid van de 9e Olympiade in 1928. Aan weerszijden van het schip is in grote letters aangebracht „American Olympic Teams". Dit passagiersschip kwam in 1922 nieuw van de werf van de New York Shipbuilding Corporation te Camden. Het was groot 14.187 reg. ton bruto, de grootste lengte heeft 163.06 m bedragen, de lengte tussen de loodlijnen 157.40 m, de breedte 21.99 m en de diepte 8.43 m. Het brugdek was 67.66 m lang. Bijzondere classificatie Oorspronkelijk luidde dé naam van dit vaartuig „Peninsula State" en werd- op bij zondere wijze geclassificeerd, namelijk als „535" schip, waarmede de grootste lengte werd aangeduid, want die bedroeg 535 voet. De maidentrip ving aan in februari 1922 op de route New YorkPlymouthCher bourgBremen. Een zusterschip, de „Lone Star State" volgde vijf weken later. Nu heeft de „Peninsula State" (een an dere naam voor Florida) maar enkele rei zen gemaakt onder die naam, want spoedig werd die gewijzigd in „President Pierce" en 3 maanden later kwam er „President Roo sevelt" op te staan, zodat het schip in één jaar tweemaal van naam veranderde. Tijdens het bezoek aan Amsterdam was ADVERTENTIE M het theater met de beste films DONDERDAG a.s. in een speciale voorstelling Aanvang 8 uur Joan Fontaine - Robert Ryan in EEN SLECHTE VROUW Geen vrouw werd zó aanbeden door mannen en zó gehaat door vrouwen als Christabel. Het boeiende verhaal van een vrouw, die haar schoonheid gebruikte om macht en rijkdom te verkrijgen. Toegang 18 jaar. De „President Roosevelt", met zijn naamkaartje op de flanken. Mr. Kwint presideert Als streefdatum voor de eerste bijeen komst van het adviescollege voor de IJmond wordt aangehouden dinsdag 26 juni, hoogstwaarschijnlijk in het raadhuis te Velsen. Het college van de drie burgemeeters heeft inmiddels het voor de hand liggende en reeds eerder in die richting wijzende advies besproken burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen tot 1 september 1957 als voorzitter van het adviescollege aan te wijzen uit zijn midden. Op den duur is het niet onmogelijk, dat de grote zaal van het Beverwijkse Kenne- mer theater als vergaderzaal van het ad viescollege wordt gebruikt. PARIJS (A.F.P.) De Chantiers de France te Duinkerken hebben in mei op dracht gekregen voor de bouw van drie olietankschepen. Een van de schepen van 65.789 brt is bestemd voor een Amerikaan se maatschappij. De beide andere, die voor Franse maatschappijen worden gebouwd, hebben respectievelijk een tonnage van 47.000 en 33.530 brt. Deze drie bestellingen hebben het aantal olietankschepen van een tonnage van meer dan 33.000 ton, dat op het ogenblik bij de Chantiers de France besteld of in aanbouw is, tot twaalf doen stijgen. WOENSDAG 6 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 u., „Schrikbewind in Ocatilla". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. „Felison", 1417 uur, expositiezaal Hei- destraat, tentoonstelling van schilderijen van Kees Jansen. V.U., 19.4520.45 uur, gymnasium Vel sen, cursus Spaans. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, Strating- plantsoen, lunapark. DONDERDAG 7 JUNI [JMUIDEN Thalia, 20 four, „Een slechte vrouw". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. „Felison", 1921 uur, ais woensdag. VELSEN-NOORD Koningin Wilhelminafonds, als woensdag. VELSEN Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. np dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Daje Böhmer van Rotterdam, Biesbosch van Rotterdam, Pauline van Sundsvall, Chat- china van Antwerpen, Hafern van de Noord zee, Plato van Rotterdam, Wallonia van Ant werpen, Ita van Antwerpen, Wormo van Rotterdam, Rivercrest van Dakar, Mange van Stockholm, Trema van Rotterdam, North Humbria van Londen, Berkelstroom van Londen. Saxen van Otterbacken, Imandra van Rotterdam. Vertrokken zijn: Meteor naar Antwerpen, Pamela naar Duinkerken, Gratia naar Rot terdam, Baracuda na'ar Rotterdam, Heriot naar Leith, Admiraal de Ruyter naar Rotter dam, Sigvard naar Malmö, Margriet L naar Londen, Hans naar Hamburg, Stad Haarlem naar Wabana. Bierum naar Huil, Linge- stroom naar Huil, Eva Maria naar Skogall, Falcon naar Londen. WOENSDAG 6 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Met dieven vangt men dieven". Luxor Theater, 19 en 21.15. uur: „De vrouw in het venster". K.S.A., 20 uur: Bond van het Gezin. Openbare leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26 van 16 17 uur. t Het Groene Huis, jeugdleeszaal en uitlening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleen-bibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013, 15—18 en 19—21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 17—18 uur. DONDERDAG 7 JUNI Luxor Theater, 20 uur: Vara-avond: leert uw land kennen. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Hoogovens. De Groentenbeurs, 20 uur: Bridgedrive, BadhoevedorpNever Down. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal van 1013 uur. SCHOUW OVER „DE MEERWEIDEN" Door het college van dagelijks bestuur van het Waterschap „De Meerweiden" ten noorden van het Noordzeekanaal zal schouw worden gehouden op dinsdag 19 juni. Een eventuele herschouw zal ge schieden op vrijdag 29 juni. In de méi-aflevering van de maand-sta- tistiek van verkeer en vervoer geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek aan de hand van de beschikbare cijfers een over zicht over de recente ontwikkeling van het personen- en goederenvervoer in ons land. De omvang van het grensoverschrijdende goederenvervoer blijkt de laatste jaren veel sterker te zijn toegenomen dan het zuiver binnenlandse vervoer. De aan- en afvoer van goederen over zee was in 1955 54 per cent groter dan in 1953, het grensover schrijdende goederenvervoer over de weg steeg in dezelfde periode 47 percent, de internationale binnenvaart 32 percent en het grensoverschrijdende goederenvervoer per spoor 21 percent. Het binnenlandse vervoer per spoor en per schip was echter in 1955 nauwelijks 5 percent groter dan in 1953. De stijging van de omvang van de zee vaart en van de grensoverschrijdende bin nenvaart, die speciaal in 1955 bijzonder groot was, moet worden toegeschreven aan Gerhardina Elizabeth Dide- rika en Heime hebben het sa men vijftig jaren gerooid en dat is een feit, om na alle leed en zorg die over dit echtpaar is gekomen in de halve eeuw hou' en trou' de vlag te hijsen. Hetgeen dan ook zal geschie den in de Esdoornstraat, waar het gouden huwelijksfeest van Heime Langbroek en Gerhar dina Baak in de maand, die wij nu zijn binnengetfédèn, ge vierd zal worden. hartelijkste gelukwensen de zerzijds in ontvangst kunnen nemen. De springstoffen, die de Ken nemer aarde heeft overgehou den van zovele vreemdelingen in de jaren, dat er aan deze kwanten nog geen devies ver diend werd, hebben ons samen deze weken ernstig bezig ge houden en van enige zijden ontving ik ongelovige opmer kingen van lieden, die niet kon den aannemen, dat het elf ja ren na het vertrek van schilder en schildersvazallen nog zo erg erg is hier en daar. Welaan, ongelovigen: hier is een klein bewijs, dat mij door de schikgodinnen in de schoot werd geworpen als ongedachte buitenkans te uwer overtui ging. Uit de bijleggershaven hebben flinke mannen, die we ten hoe zij er mee om moeten gaan, zestien granaten van het kaliber vier centimeter opge haald alsmede een ontsteker. Hetgeen zeggen wil, dat de bo dems onzer havens heus nog wel een karrevrachtje van dit ontuig dragen en dat er in het duin ook echt nog wel het een en ander rondzwerft, dat door de fijne kam der Mijnoprui- mingsdiensten is geglipt. Een beetje bekeerd? Heime k\vam als knaap al van Middelharnis. Hij was voor Volker en Bos stevig te gebrui ken, want de jongens van Mid delharnis weten over het alge meen wel van schepenvan zee en vooral van wanten. In IJmuiden vond Heime niet al leen het werk, maar ook het geluk, want zijn Gertje diende in die dagen bij dokter Bok en dat werd al gauw een koetsje na het kusje. Eenvoudig is het leven niet geworden voor dit paar, want ziekte en nog erger werd ruim schoots hun deel. Veertien kin- ders hadden het feest mee kunnen vieren, als het noodlot niet anders had gewild en er de helft van had afgenomen, zodat het er zeven zullen zijn, die moeder en vader de hand en een kus, len bloem en een taart zullen reiken als de grote dag er is. Het ergste, dat het gezin in het niet altijd even voorspoedige verleden over kwam was het verdrinken van de zoon van twintig in de Vis sershaven. Maar het leven heeft genomen, maar ook gegeven. Aan de Haarlemse Dreef, waar de Provinciale Griffie achter de rode baksteen huist, staat Velsen bekend als een grossier in paspoorten. En meneep W. Kramer, die met nimmer aflatende vriendelijkheid samen met juffrouw E. J. v. Asselt err meneer C. W. van Ginkel de Velsense reislust opvangt, kan daar alleen maar ja en amen op zeggen. Hetgeen hij overigens niet altóós doet, want er zijn uitzonderingsgevallen bij ziekte of overhaast vertrek, die hem de telefoon doen grijpen en naar de griffie bellen om spoed af te bedelen. Voor de rest: drie weken staat er al voor een paspoort in deze tijd van hausse, ontsproten aan de toenemende reisdrift en de onmiskenbare stijging van het aantal aanvragen voor zulk een „grenzeloos" mooi boekwerkje dat in lange rijen in de bakken staat. Straks heeft iedere Vel- senaar er een en dan wordt het natuurlijk louter een kwestie van verlengen. Want het gaat hard met 5538 stuks in 1955. Mocht het nog eens zo wor den, dat de verkiezingen in dit goede land van boter, melk en roggebrood de-fleur bekomen, die onze zuidelijke en zuidelij ker buren eraan weten te ge ven maar ik beleef dat niet meer, helaas dan zullen wij met het grootste genoegen op trekken naar de bussen om on ze stem te geven aan die par tij, welke het aardigst, het schoonst of het knallendst uit de bus is gekomen. Als de liefhebbers van veel en groot lawaai zich reeds thans door zulke overwegingen bij het bepalen hunner stem laten leiden, dan voorspel ik mijn Katholieke vrinden een juichende overwinning in Vel sen. Want ziet aan: op 8 en 9 juni wordt daar even met de vuist op de tafel geslagen door de vazallen van de heer Rom me. De achtste gaat er des avonds bij de Heerenduinweg na een propagandistisch woord een vuurwerk de lucht in. Het slotstuk weet ik al, maar ik mag het u nog niet verklappen. En dan een fietstocht, reelie ven: op 9 juni des middags te kwart over twee op het Plein 1945 aantreden, achter Soli Deo Gloria aan naar het Vei linggebouw te Beverwijk. Er worden geen recordpogingen verwacht, maar wel aandacht voor de heer J. Nuyens op het Plein en de heer J. van der Ploeg bij de veiling. Als knecht diende de bruigom zeven jaren bij Volker en Bos, daarna als schipper op de hop pers en vervolgens nog eens op de zandzuiger „Kameleon", vroeger een bekende silhouet in de buitenhaven. Bij Cornwerderzand hebben ze hem ook nog gezien, toen daar de dijk dicht gehapt werd en de sirenes gilden. Vijf jaren na de oorlog heeft hij tenslotte nog aan het koel huis Frigo gewerkt, tot Drees zich over hem ontfermde en nu hoop ik, dat er nog vele, rustige jaren in de Esdoorn straat op mogen volgen voor moeder Gerhardina en vader Heime. Die vandaag alvast de Het is geen dure aangele genheid meer, het blauwe boekje van de Staat der Ne derlanden, dat de weg effent tot een filtre op de Boulevard Saint Michel of een chianti op het Lidoterras van Venetië als ik het goed heb horen voorrekenen kost deze kostelij ke sleutel naar zon en vrijheid maar één dubbeltje per maand, zijnde zes guldens per vijf jaar. Waar, vraag ik u, wordt al dat werk verzet voor dat éne dubbeltje in de maand? Zelfs het tomeloze genot van de Bonte Dinsdagavondtrein kost u tien keer zo veel. Velsen reist graag, want in 1955 werden er gedurende de maand mei liefst 1065 paspoor ten uitgelegd op de toonbank van bevolking en in 1956 wa ren het er niet minder dan 1346, Gedurende de eerste drie dagen van deze nieuwe maand werden er alweer 140 Velsenaren „bepast". Maar als ge mij vraagt, waarhéén Velsen dan zo graag reist na de drie percent en de zes percent en de kinderbijslag dan moet ik u met enige ver bouwereerdheid zeggen dat Duitsland sterk de voorkeur geniet. Oostenrijk ook nog wel, maar dat wordt minder en Italië evenzeer. De filtre op de Boulevard St. Michel raakt er zelfs helemaal uit, hetgeen ik jammer vind voor diege nen, die nu niet weten wat ze aan bekoorlijks missen aan Marianne's charmante zijde. In de Skandinavische landen hoor je deze zomer praktisch geen Velsens. In Spanje mis schien nog wel wat, maar ook niet om over naar huis te schrijven van: „Laat ik nou in Barcelona m'n ouwe schipper tegen het. lijf gelopen zijn". Nee, Duitsland. Met bussen tegelijk. Misschien komt dat wel door de vele reisclubjes, die alle maal een keer de Lorelei en de Drachenfels gaan opzoeken en er zich dan maar bij neerleg gen dat dort alles viel besser ist. Móói vindt het driespan van de passenafdeling het, dat de mensen niet meer zo erg tot het laatste nippertje wachten met aanvragen, want dat spreidt een beetje en als de bouwvakarbeiders, die eind juli de stenen de stenen mo gen laten mi al aanvragen, kan men daar op de secretarie en de griffie alleen maar over jubelen. Het gaat er overigens glad en vriendelijk en klachten vlie gen er zelden over de balie. Meneer Kramer laat zich ove rigens toch niet intimideren, ook niet door de telefoon die nog al eens een rijtje verlan gens wil spuien en dat is heel verstandig van hem; hij wil u alleen echter wel even na drukkelijk waarschuwen, dat u zuinig moet zijn op dat boek je van f 6,want als u het verliest kost het eën gang naar de politie, f 10,extra voor een nieuwe pas en langer wachten dan de drie weken, die er nu al voor staan. Dus goed oppassen op de passen, want pas dan past het binnen het paspoortenpassement. En verder: ook namens me neer Kramer en zijn assisten- Hendrik Jan Bosman is maandag goed en definitief nat geworden, toen hij als eer ste zwaluwtje, dat nog geen zomer, maar wel een goede verwachting brengt, het koele water van het Heerenduinen- bad indook. Kwart over acht stond hij al in de luwte van de toegangs deur, want hij móest en zóu de eerste van het nieuwe seizoen zijn en net als de mensen van het Hollandfestival, die op klapstoeltjes de kaartjes zitten af te wachten of hun collega's bij een daverende uitverkoop, heeft Hendrik Jan het gewon nen: hij was de eerste in die vochtigheid van maandagoch tend. Jan de Heyer was ook wel erg vroeg uit de veren gekomen, maar hij kon met zijn twee kameraden de eerste niet meer inhalen. Ze zijn gevieren de kleed- hokjes binnengestormd, toen badmeester F. Mooy en direc teur C. W. van Schreeven te negen ure de deuren openden en Hendrik Jan won het wéér: hij plonsde er als eerste in. Het opgeknapte bad, dat na de vernielingen van deze win ter een mooi potje verf en heel wat spijkers heeft verslonden, zal het wel weer doen, ook al omdat het zonnestrand zo mooi proper werd en straks nog aantrekkelijker wordt als er wat meer groen opschiet langs de randen. ten: een heel goeie reis naar de Dolomietjes of de kastelen van de Loire. Op tijd terug zijn, want we zien u graag weer allemaal bij elkaar met de Kerstdagen. LAMPEN IER een belangrijke toeneming van de doorvoer van ijzererts bestemd voor het Ruhrgebied en aan de Amerikaanse steenkoolleveran- ties aan Europa, welke in hoofdzaak via Rotterdam worden geleid. De Nederlandse koopvaardijvloot profi teerde slechts ten dele van de gestegen goe- derenaan- en -afvoer in de Nederlandse zee havens, terwijl van 1953 op 1955 het totale vervoer 54 percent toenam, steeg het ver voer onder Nederlandse vlag slechts met 16 percent. In de internationale binnenvaart nam tengevolge van de ontwikkeling van het transitovervoer het vervoer van Nederland naar het buitenland veel sterker toe dan dat in omgekeerde richting, met als onver mijdelijk gevolg een grote leegvaart van binnenschepen in de richting Nederland. Auto, schip, trein en tram Het interlokale beroepsgoederenvervoer per vrachtauto in ons land is wat de goe- derenhoeveelheid betreft vrijwel even groot als het binnenlandse vervoer te water en per spoor tezamen. Uiteraard ligt de ge middelde vervoersafstand bij laatstgenoem de verkeersvormen belangrijk hoger dan bij het wegvervoer. Ten aanzien van het personenvervoer kan worden vastgesteld, dat ondanks het feit, dat van 1953 op 1955 het aantal bromfietsen in ons land 80 percent en het aantal per sonenauto's 43 perecent toenam, het ver voer verzorgd door de openbare verkeers diensten zich in stijgende lijn blijft bewe gen. Zowel het reizigersvervoer per spoor als per autobus-interlokaal nam sedert 1953 14 percent toe. Het vervoer per stadsbus steeg zelfs 24 percent. Laatstgenoemde stijging moet behalve uit een achteruitgang van het vervoer per stadstram worden ver klaard uit het feit, dat tengevolge van de bouw van nieuwe stadswijken niet alleen de grote steden overgaan tot uitbreiding van hun autobusnet maar ook middel grote en kleinere steden stadsdiensten per bus in het leven roepen. Dit komt tot uiting in het feit, dat in 1953 in 40 gemeenten lo kaal autobusvervoer plaats had, terwijl dit iq 1955 in 49 gemeenten geschiedde, Een klein aantal leden van de Kennemer Pluimvee Vereniging heeft dinsdagavond in hotel „Parkzicht" nog enkele zaken be sproken, vóórdat van het winterseizoen afscheid wordt genomen. De voorzitter, de heer A. P. H. M. de Rooy, moest de secretaris excuseren, daar deze door drukte in verband met het bad seizoen niet kon komen. Hierna deelde de beer De Rooy mede. dat een oud. trouw lid van de vereniging, de heer Sluijter, enige tijd geleden was overleden. Een drietal andere leden vertoeven mo menteel in een ziekenhuis, wegens ernstige ziekte of opgedane verwondingen. Hun werd allen een spoedige beterschap toege wenst. Uit een verslag van de Raad van Beheer van Noordholland stippen we aan, dat hiervan 29 verenigingen lid zijn. Het zou de bedoeling zijn om het komende seizoen 1 landelijke tentoonstelling te houden en 12 provinciale, waarvan de speciale voor waarden werden besproken. Verder vernamen we uit het verslag, dat de Raad van Beheer de verschillende ge meentebesturen een schrijven zal zenden, waarin het belang van de vrijetijdsbeste ding van de inwoners onder de ogen wordt gebracht. En met die vrijetijdsbesteding wordt dan bedoeld het houden en kweken van pluimvee als hoenders en kleinere die ren. Met aandrang wordt gevraagd deze dierenvrienden geen belemmerende bepa lingen op te leggen. Nadat langdurig was gesproken over het royement van een afdeling, waarmee men het niet eens was, werd het resultaat be keken van de gehouden- tentoonstelling in Aalsmeer. Deze tentoonstelling was wel in orde, doch het financiële resultaat was niet al te best. Het garantiefonds was geheel gesoupeerd en men kwam zelfs nog geld te kort. Besloten werd de gegeven garantie te schenken. Volgend jaar een jubileum? In verband met de resultaten in Aals meer werd door een der leden de vraag geopperd, of men het volgend jaar, als de vereniging 35 jaar bestaat, een jubileum Kolland-show zou houden. Dit lid rekende er op dat tegen die tijd de toestand om en nabij het Beverwijkse station wel weer in orde zal zijn en de kans Van slagen dus heel groot was. Men heeft dus voor de volgende vergadering, die wel in begin oktober zal worden gehouden, iets om over na te denken. IRISSEN-AVOND Maandag 11 juni houdt de Tuinbouw Studie Club een speciale irissenavond in het Centrum. Er zijn een tweetal prijsvra gen en een extra prijs voor de mooiste vaas irissen. VADER MAAKTE PIJNLIJKE BUITE LING OVER ZOON HEEN Op het drukke gedeelte van de Velser- weg ter hoogte van de Vondellaan wilde de heer P. de J. uit Velsen met zijn fiets twee andere wielrijders passeren, kwam daarbij te vallen en zijn vader, die achter hem reed op een bromfiets, viel over hem heen. Met ernstig letsel aan het gelaat is de vader C. de J., eveneens uit Velsen, naar het Rode Kruis-ziekenhuis overgebracht. ADVERTENTIE Maak zo'n pakje Roxy eens helemaal open en snuif die heerlijke geur van zon-doortrokken volrijpe tabakken op. Steek dan op en U weet waarom steeds meer mensen zeggen: ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 VOLLEYBAL IN HET VCB- TOERNOOI De uitslagen van de dinsdagavond ge speelde volleybalwedstrijden voor het VCB- toernooi luiden: E W BoysBG 2 20, Profclub '56Bijna Raak 0—2. Menie 2—Profclub '56 0—2, E W BoysSprinkhanen 2 2—0, Springbokkies— Bijna Raak 02, Menie 2Sprinkhanen 2 02, BG 2Lab. Rooswijk 02, E W Boys Lab. Rooswijk 2—0, Springbokkies—BG 2 2—0, Menie 2—Bijna Raak 0—2, Springbok kies—Lab. Rooswijk 20, Profclub '56— Sprinkhanen 02. t

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7