Wijk aan Zee tegen KW in de promotiecompetitie Kort en bondig Kort en bondij Parkeren aan de voet van een eiland 15 VOETBAL IN KENNEMERLAND Studenten conferentie in Bandung geëindigd Scheepsbrand bij Vietnam kostte elf man het leven Indonesië gaat rubber aan Peking-China leveren Gezagvoerder van m.s. „Pirola" berispt Russische druk op Rakosi om af te treden? Strandschap vraagt uitstel van executie Tot september 1957 om overstapchaos te voorkomen Vragen over hoge prijs van penicilline Verliezer van 13 mille nog steeds onvindbaar Grote daling in baksteen- produktie Turkse pers gemuilkorfd IVeisen had aardbeien- primeur Kees Jansen exposeert bij „Felison" J. J. Lansdorp overleden Militairen uit Ceram landden op Nieuw Guinea Ministers beantwoorden vragen van prof. Gerbrandy NW steunt stakende taxichauffeurs niet Veertien bomaanslagen op een avond op Cyprus ZATERDAG 9 JUNI 1956 In gezelschap van Koningin Juliana en Prins Bernhard, weer hersteld van de keelontsteking, welke hem verhinderde het begin van het Luxemburgse vorstelijke bezoek aan Nederland mee te maken, hebben Groothertogin Charlotte Prins Felix van Luxemburg vrijdag op de laatste dag van hun vierdaags staatsiebezoek aan Nederland Aalsmeer bezocht, waar een kijkje werd genomen in de Centrale Aalsmeerse Bloemenveiling. De foto toont de beide vorstin nen in de veilingsbank, op het moment, dat Groothertogin Charlotte een boeket bloemen in ontvangst neemt, dat zij door een druk op de knop juist heeft „gekocht". Voor de promotie-wedstrijden naar de tweede klas speelt Wijk aan Zee zondag in Krommenie tegen KW. Het valt niet te ontkennen, dat de kansen van de Wijkers na de twee achtereenvolgende nederlagen tegen JSV en TOG er veel minder op zijn geworden, maar het feit, dat de voetballers uit de badplaats hun wedstrijden tegen de momenteel leidende ploegen slechts met de oneven goal verloren moet voor hen aanlei ding zijn het hoofd nog niet te laten han gen. Als de resterende 4 wedstrijden eens alle door Wijk aan Zee werden gewonnen, de leidende clubs tegen elkaar gelijk speelden en KW eens tegen JSV en TOG uit haar slof schoot, dan. Nummer één op het Wijk aan Zeeër pro gramma is dus, dat Zondag van KW wordt gewonnen. Dit is nog niet eens zo'n gemakkelijke opgave, want ook de Krom- menieërs hebben in hun voorafgaande wedstrijden tegen TOG en JSV bewezen, dat ze heus niet zoveel zwakker waren. Bo vendien geldt ook voor de Zaankanters, dat er nog leven, dus nog hoop is. Wijk aan Zee zal dus in de Zaanstreek op ge duchte tegenstand moeten rekenen en we zouden dan ook niet aarzelen een even tuele overwinning van de badplaatsmen sen een goede prestatie te noemen. Nieuw-Guinea, Algerije, Palestina en Kenia in resoluties genoemd BANDUNG (Reuter) De Aziatisch- Afrikaanse studentenconferentie te Ban dung is geëindigd met het aannemen van resoluties, waarin kolonialisme en rassen discriminatie worden veroordeeld en waar in maatregelen worden aanbevolen om te komen tot nauwere betrekkingen tussen de studenten van deze twee werelddelen. De conferentie verklaart steun te verlenen aan de strijd van de volken van Algerije, Indonesië (inzake Nederlands-Nieuw Gui nea), Palestina (de kwestie van het herstel van de Arabische rechten en terugkeer van de vluchtelingen naar hun land) en Kenia. De studenten eisen voorts, dat proeven met atoomwapens „overal in de wereld zul len worden stopgezet." Een voorstel van India om in het slot communiqué een paragraaf op te nemen, waarin „de vechters voor de vrijheid van Goa" gesteund werden, werd verworpen terwille van de eenstemmigheid nadat de delegatie van Pakistan bezwaren tegen een dergelijke paragraaf had geuit. De conferentie vroeg voorts uitwisseling op het gebied van voorlichting tussen de universiteiten, nauwere samenwerking op onderwijsterreinen, uitwisseling van stu denten tussen Aziatische en Afrikaanse landen en verplicht middelbaar onderwijs. Een Egyptisch voorstel tot oprichting van een „Aziatisch-Afrikaanse jeugdfederatie die een einde zou maken aan kolonisatie door vreemdelingen en aan het bestrijden van buitenlandse verdragen, strandde op sterke tegenstand van de „niet-communis- tische" delegeaties. Evenmin werden er resoluties opgesteld tegen het pact van Bagdad, de ZOAVO en andere verdragen, uit vrees, dat de delegaties van de landen, wiens regeringen lid van deze verdragen zijn, de conferentie zouden verlaten. De delegatie van de Chinese volksrepubliek zou „in het algemeen belang" besloten hebben geen resolutie voor te leggen over de kwestie-Formosa. SAIGON (Reuter) De brand aan boord van het Amerikaanse landingsvaar tuig, dat ten oosten van Zuid-Vietnam oude vliegtuigmunitie in de Zuidchinese Zee wierp, heeft aan elf personen het le ven gekost, zo wordt van officiële Ameri kaanse zijde te Saigon vernomen. Vijf personen worden nog vermist en zeventien hebben verwondingen opgelopen. Het vaartuig is op eigen kracht in een haven bij Saigon aangekomen. De brand ontstond in de negenhonderd ton munitie, die men wilde vernietigen. Slechts vijf Van de 172 passagiers en dertig leden van de bemanning van het s.s. „Badora" dat vorige week zaterdag in de Golf van Bengalen is vergaan, hebben slechts vijf er het leven afgebracht. In Amsterdam wordt TOGJSV ge speeld. Beide clubs wonnen hun twee tot dusver gespeelde promotie-wedstrijden. Voor Wijk aan Zee lijkt het ons het meest gewenst, dat deze ontmoeting maar in ge lijk spel eindigt. Kinheimjeugd naar Leiden Morgen zal de voetbalvereniging „Kin- heim" deelnemen aan het jaarlijkse aspi- rantentoernooi van de voetbalvereniging „Roodenburg" in Leiden. De Kinheimers zullen proberen in de strijd met de ont vangende club VIOS uit Wassenaar, DHC uit Delft en ONA uit Leiden de wisselbe ker te bemachtigen, die voor de tweede achtereenvolgende maal door DHC werd gewonnen. DJAKARTA (Reuter) De Indonesische regering heeft bekendgemaakt, dat zij zich niet langer gebonden acht aan het UNO- embargo op .de levering var) rubber aan communistisch China. Indonesië .zal stap pen doen om de mogelijkheden te openen voor de uitvoer van rubber naar China of welk ander land ook, dat hieraan behoefte heeft. Hij zei, dat de uitsluiting van China van de wereld-rubbermarkt een van de oorzaken van de huidige onstabiliteit van de markt is. Malakka en Singapore hebben maandag de beperkingen op de rubberuitvoer naar China opgeheven. De autoriteiten van Singapore en Malak ka maakten bekend, dat export van rubber naar China in redelijke hoeveelheden kan worden toegestaan en dat aanvragen van vergunningen door de regering in over weging genomen zullen worden. Rubber is een van de goederen, welke de UNO- landen, volgens een tijdens de Koreaanse oorlog bereikte overeenstemming, niet naar China zouden uitvoeren. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat alle aanvragen van Britse exporteurs voor vergunningen voor leveranties aan communistisch China zorgvuldig zullen worden onderzocht ten einde te voorkomen, dat de uitvoer bij draagt tot de militaire kracht van China. Een woordvoerder van het ministerie sprak berichten tegen, volgens welke het Britse besluit om Malakka en Singapore toe te staan rubber naar China te verkopen, deel zou uitmaken van een weloverwogen poli tiek voor het verkopen van goederen met potentiële militaire waarden aan China. De woordvoerder legde er de nadruk op, dat Londen alleen uitbreiding heeft willen geven aan de toepassing van de uitzonde ringsprocedure. die betrekking heeft op goederen, die aan het Sovjetblok mogen worden geleverd. De Britse koloniën mogen goederen met potentiële militaire waarde, die de landen van het Westen ook aan de Sovjet-Unie leveren, exporteren naar com munistisch China. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft vandaag de kapitein R. P. uit Appingedam, die in december '54 met zijn m.s. „Pirola" bij het verlaten van de Zweedse haven Skoghall aan de grond liep, schuldig verklaard aan deze stran ding. De Raad strafte de kapitein met een berisping. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart, de heer J. Metz, noemde de ze stranding een typisch gevolg van angst, waardoor men weliswaar het ene gevaar ontgaat, doch het andere in de armen loopt. Om een stranding in één bepaalde sector van de Zweedse wateren buiten Skoghall te vermijden, was kapitein P. te lang in een even gevaarlijke sector geble ven en gestrand. Zijn schip liep geen ern stige averij op. WENEN (Reuter) Waarnemers te Wenen geloven, dat de Sovjet-deskundige voor Oosteuropese zaken Soeslov, die lid is van het centrale partij comité der commu nistische partij in Boedapest, getracht heeft de eerste secretaris van de Hongaarse com munistische partij, Rakosi, over te halen tot aftreden. Politieke waarnemers te Wenen wijzen erop, dat een Zuidslaviseh dagblad enige dagen geleden Rakosi aanviel als „een van de laatste overblijfselen van het Stalin- tijdperk". Het blad sprak de wens uit, dat Rakosi Molotovs voorbeeld zal volgen door eveneens af te treden. De tram AmsterdamZandvoort Het bestuur van het Strandschap Zand voort, waarin onder meer de gemeenten Zandvoort, Haarlem en Amsterdam zijn vertegenwoordigd, heeft zich in een brief tot B. en W. van Amsterdam gewend met het verzoek de tramdienst Amsterdam Haarlem niet door intrekking van de con cessie met ingang van 1 januari 1957 doch pas op 1 september daaraanvolgend op te doen heffen, tegelijk dus met de stopzetting van de tramlijn HaarlemZandvoort. Op de laatstgenoemde datum zal de tram moeten verdwijnen door de afbraak van het tramviaduct bij Heemstede en worden vervangen door de autobusdienst Amster damZandvoort. Het oostwestverkeer zal dan via tunnels onder de spoorlijn worden geregeld. In de brief wordt gewezen op de grote stagnatie, welke in het seizoen 1957 zal ontstaan in het vervoer van de bezoekers aan de badplaats inwoners van Amster dam als zij van Amsterdgm^tot Haarlem per autobus reizen en in Haarlem moeten overstappen-in-de tram haar Zandvoort en omgekeerd. Het bestuur van het Strandschap Zand voort besloot voorts aan de Zandvoortse Reddingbrigade een bedrag van f 1000, beschikbaar te stellen voor het aanschaf fen en verbeteren van reddingsmiddelen, welke dienst doen voor het noordelijk strandgedeelte waarop wordt gekampeerd. Met instemming van het comité „Strand- kamp 1955" werd voor deze uitgave geput uit het batig saldo ad f 1500,van dit comité, hetwelk aan het strandschap is uit gekeerd om te bestemmen voor maatrege len in het belang van de veiligheid der bezoekers van het strand. Na afloop van de vergadering bezocht het bestuur de politiepost in de rotonde, waar de korpschef van politie, hoofdinspec teur Huijsman, een overzicht gaf van de preventieve taak van de politie op het strand en de maatregelen ter beveiliging van de baders en zwemmers. René Clair ere-doctor De Franse filmregisseur René Clair is aan de universiteit van Cambridge gepro moveerd tot doctor honoris causa in de rechten. Zijn promotor, prof. W. K. Huthrie, verkalarde o.m.: „Het genie van René Clair kan het best geïllustreerd worden door het feit, dat de films, die door hem ge maakt zijn, thans nog evenveel genoegen geven als in de tijd toen zij werden ver vaardigd". Bij dezelfde plechtigheid werd aan Her- bert Morrison, de vroegere plaatsvervan gende leider van de Labour-fractie in het Lagerhuis, de bul behorend bij het ere doctoraat in dé rechten uitgereikt, terwijl de Deense botanicus prof. Knut Jenssen van de universiteit van Kopenhagen een ere-doctoraat in de wis- en natuurkunde kreeg. Het Tweede Kamerlid de heer Van Lien- den (KVP) heeft onlangs aan de minister van Economische Zaken gevraagd waarom de prijs van penicilline in ons land bedui dend hoger is dan de wereldmarktprijs. De minister van Economische Zaken en de minister van Sociale Zaken en Volksge zondheid hebben thans geantwoord dat voor penicilline geen betrekkelijk unifor me en op een normale wijze tot stand ge komen wereldmarktprijs bestaat. De prak tijk is dat verscheidene landen, waar de eigen penicillineproduktie de binnenlandse vraag overtreft, het overschot exporteren tegen ver beneden de kostprijs liggende prijzen. Deze handelwijze heeft tal van an dere landen ook Nederland genoopt tot het nemen van beschermende maatre gelen. Hierbij is mede in aanmerking geno men, dat handhaving van de nationale pro duktie in het belang van de volksgezond heid moet worden geacht en ook om strate gische overwegingen noodzakelijk is. Hier door is de prijs van penicilline in Neder land hoger dan de (dumping)-prijs, waar voor dit produkt in het internationale ver keer wordt aangeboden. Naar het oordeel van de ministers geeft de momenteel door de Nederlandse in dustrie aan binnenlandse afnemers bere kende prijs geen aanleiding tot het nemen van maatregelen. Het prijsverloop van dit belangrijke artikel heeft hun aandacht. Het is nu bijna acht maanden geleden, dat de 23-jarige los werkman Herman Klok uit Harskamp, een dorpje tussen Barne- veld en Ede, bij de politie aangifte deed van het feit, dat hij een dikgevulde porte feuille had gevonden toen hij bezig was met het schoonmaken van een greppel. Hoewel de pers veel aandacht aan deze vondst schonk en alle politieposten van ons land een volledige beschrijving van het gebeurde, plus een foto van de bewuste portefeuille met dertienduizend gulden ontvingen, is de eigenaar nog steeds niet opgespoord. Het kapitaal is thans veilig bij de justitie, maar voor alle zekerheid heeft de heer Klok een advocaat in de arm genomen om zich over een en ander te laten voor lichten. Koewei van Klok niets meer wordt gehoord hij heeft zich zelfs op het politiebureau niet meer vertoond ziet het er toch naar uit, dat er later nog wel over hem gesproken zal worden, want waarschijnlijk wordt deze los werkman, het tiende kind uit een gezin met zestien kinderen van een kleine boer in Harskamp, nog eens een rijk man. Na drie jaar, dus op 11 oktober 1958, heeft Herman Klok namelijk recht op het vruchtgebruik van zijn vondst en na dertig jaar het kapitaal is dan zo goed als verdubbeld kan de rechtmatige eigenaar geen aanspraken meer op het verlorene doen gelden. Het komt er in de praktijk dus op neer, dat Herman Klok dan geen eigenaar van het kapitaal wordt, maar dat hij wel over dit kapitaal mag beschikken. Een formaliteit slechts, die het er voor deze boerenzoon echter niet slechter op zal maken In april is, zoals werd verwacht, een in zinking opgetreden in de produktie van gebakken metselsteen en van ongebakken stenen. De geringe produktie van de eer ste soort werd veroorzaakt door onvoldoen de voorraden ongebakken steen uit de vo rige campagne. De hevige nachtvorsten zijn debet aan een lagere produktie van onge bakken stenen. De daling van de gebakken metselsteen- produktie van maart op april bedroeg dit jaar bijna 14 miljoen stuks, in 1955 was de teruggang 14.5 miljoen, maar de produktie lag toen op een lager niveau dan thans. ANKARA (Reuter). - De Turkse volks vertegenwoordiging heeft een perswet aan vaard, waarin de vrijheid der Turkse jour nalisten sterk wordt beperkt. De wet werd aanvaard ondanks het verzet der in de oppositie zijnde republikeinse volkspartij en van de vrijheidspartij, en protesten van de zijde der dagbladen. Enkele bepalingen zijn: journalisten, die onjuiste berichten hebben gepubliceerd, die de positie der regering op financieel en politiek gebied kunnen schaden, kunnen tot gevangenisstraffen van een of drie jaar en zware boeten worden veroordeeld; jour nalisten, die tegen ambtenaren gerichte berichten schrijven en doen publiceren, die wantrouwen tegenover deze regeringsdie naren kunnen verwekken, of waardoor deze in hun eer tekort zouden worden ge daan, kunnen gevangenisstraffen tot drie jaar krijgen en tot zware boeten worden veroordeeld; journalisten kunnen worden gestraft, wanneer door hen gepubliceerde berichten aanleiding hebben gegeven tot schommelingen in de produktenprijzen; personen, die zich door onjuiste publika- ties benadeeld of in hun eer aangetast gevoelen, hebben onverkort recht op pu- blikatie van een verbeterd bericht in de eerstvolgende editie, zonder enige redac tionele toevoeging en onderkoppen en eventueel met publikatie van foto's, als door de benadeelden samen te stellen res pectievelijk aan te bieden; journalisten, die weigeren dergelijke verbeterde be richten in hun bladen op te nemen, kun nen tot gevangenisstraf en boeten worden veroordeeld; de Turkse gerechtshoven hebben het recht dagbladen een verschij ningsverbod van drie maanden op te leg gen; alle Turkse journalisten moeten voortaan een diploma bezitten; slechts personen, die kunnen lezen en schrijven, mogen in het vervolg in Turkije dagbla den uitgeven. OCCOOOCOOOOOOCXXXOOOOCXXXXXXX)GOOOCOOCGOOCOOOOOOCOOOOOOO< Aan de veiling Kennemerland werden vrijdag door de tuinder C. Pirovano g uit Velsen de eerste aardbeien van de koude grond aangevoerd, er werd 76 J cent per doosje voor betaald. Vorig iaar was die primeur op 10 juni. 50000000000000000000000000000000000000000000000000000000 De man met het ijzeren masker van Alexander Dumas is tot werkelijkheid geworden door deze testpiloot, die een speciaal pak voor vluchten op zeer grote hoogten draagt. Wanneer bij een hoogte van 18000 meter of hoger de luchtdruk in zijn cabine weg zou val len, zou zijn bloed onmiddellijk gaan koken. Niet met dat pak. De helm is luchtdicht op het pak bevestigd, waar door de gevaren bij het uitvallen van de luchtdruk in de cockpit bezworen zijn. Bij Felison exposeert tot 18 juni Kees Jansen schilderijen, gouaches en een enkele aquarel. Tijdens mijn bezoek lag op deze tentoonstelling een boek open met kranten knipsels betreffende exposities met foto's geïllustreerd, handelend over het werk van de onlangs zeventig jaar geworden Mat- thieu Wiegman, die ook bij Felison een tentoonstelling heeft gehouden. De foto's wijzen aan waar Jansen met handen en voeten nog aan gebonden is. En men diende geen eigen exposities te maken als er nog zo weinig persoonlijkheid uit het werk spreekt. Bewondering voor Wiegman is te begrijpen. Toch kan men zijn les beter bij Wiegmans voorbeeld: de grote Franse schilder Cézanne leren. Te zeer ook houdt Wiegmans laatste werk, waar Jansen voor al naar keek, pen eind in zich om voort zetting te kunnen vinden in dat van een bewonderend navolger. Erkend worde dat Jansen tracht de in vloed te verwerken en hij soms eigenlijk wat geschematiseerde of naar het decora tieve getrokken Wiegmans maakt. Het ziet ei allemaal wel blij van kleur uit. De zui vere aquarel is door het materiaal en de transparantie daarvan wat ingehoudener en daarmee aantrekkelijker van kleur ge worden. Een enkel olieverfje als dat van het Café du Pont Neuf staat los van ge~ noemde invloed en is, hoewel wat opper vlakkig, in zijn originaliteit beter dan de rest. BOB BUYS Te Bloemendaal is in de leeftijd van 69 jaar overleden de heer J. J. Lansdorp, directeur van de N.V. Visserij maatschappij „Bloemendaal". Voor zijn maatschappij voer de „Bloemendaal", IJM 71, in de vaart. De teraardebestelling zal geschieden op dinsdagmorgen elf uur op de algemene begraafplaats te Bloemendaal. Onder aan de „dijk", die liet sluiseiland bij de Noordersluis in IJmuiden afsluit is men begonnen niet de aanleg van een nieuwe parkeerplaats wel een bewijs dat er grote en steeds grotere belangstelling wordt verwacht voor de sluizen, nu de verbinding er heen dank zij de Sluisweg zo gemakkelijk is geworden. Op deze plek zal, als alles goed gaat en de plannen worden niet overhoop gelopen door een besluit, dat de nog steeds niet permanente Sluisweg weer doet verdwij nen, mettertijd een nieuw restaurant moe ten verrijzen, waarvan de tweede verdie ping als café wordt gebruikt. Het hoeft geen betoog, dat van deze tweede verdie ping af een riant uitzicht over het sluizen- complex mogelijk wordt. Het huidige pro visorische Noordersluispaviljoen kan na melijk de belangstelling van uitwuivers en toeristen nauwelijks verwerken, vooral wanneer er enige grote schepen binnen komen of uitgaan en daarom zoekt men naar een mogelijkheid de accommodatie te vergroten. De plek naast het nieuwe par keerterrein, waarvan deze foto een over zicht geeft, is daarvoor ideaal en zal hoogst waarschijnlijk mettertijd ook wel voor dit doel worden gebruikt. De ministers Beijen en Luns hebben thans geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid prof. Gerbrandy (A.R.) over het gebeurde met een militaire missie van de Zuid-Molukken, die op 19 maart uit Ceram op Nieuw Guinea aankwam. De ministers delen mee, dat op 19 maart op West-Nieuw-Guinea acht gewapende mannen arriveerden in een prauw, welke werd geroeid door vier van Ceram af komstige personen, die verklaarden daartoe te zijn geprest. Na te zijn ontwapend wer den de acht personen naar Hollandia over gebracht, waar zij werden verhoord. Zij verklaarden te behoren tot de strijdkrach ten van de Republiek Zuid-Molukken en deelden mee, naar Nederlands Nieuw-Gui- nea te zijn gekomen voor het overbrengen van brieven, bestemd voor een aantal in Nederland gevestigde personen. Zij zijn door de autoriteiten ter plaatse beschouwd en behandeld als personen, die het grondgebied van het koninkrijk trachtten binnen te komen zonder geldige papieren. De bij hen aangetroffen brieven werden in beslag ge nomen voor onderzoek. Overeenkomstig de volkenrechtelijke gebruiken werd aan de betrokkenen meegedeeld dat zij zonder be perking van hun bewegingsvrijheid in Ne derlands Nieuw-Guinea konden blijven, in dien zij zouden verklaren dat zij tijdens hun verblijf op Nederlands grondgebied in geen enkel opzicht zouden deelnemen aan voorbereidingen voor tegen de republiek Indonesië gerichte acties. Bij weigering zou hun een verblijfplaats worden aange wezen. Nadat betrokkenen te kennen hadden gegeven het laatste te verkiezen, werd hun Merauke als verblijfplaats aangewezen. Eén van hen bleef voorlopig te Hollandia achter voor medische behandeling van een ver waarloosde beenwond. De vier roeiers wer den op hun verzoek in de gelegenheid ge steld terug te keren naar Ceram. Het onderzoek is intussen geëindigd. De documenten zijn aan de betrokken per sonen teruggegeven. Het Nederlands Verbond van Vakvereni gingen heeft de bij het verbond aangesloten stakende Amsterdamse taxichauffeurs la ten weten dat het zijn stakingskassen voor deze staking niet zal openstellen. Op een naar aanleiding van deze mededeling ge houden vergadering van bij het NVV aan gesloten stakende loonchauffeurs werd het besluit genomen over deze materie een ul timatief schrijven te richten tot het hoofd bestuur van het NVV. Vandaag zullen en kele NVV'ers dit schrijven in Utrecht over handigen. Wanneer aan dit ultimatum geen gehoor zal worden gegeven zullen de sta kende NVV-leden zich op nadere stappen beraden. NICOSIA (Reuter) Op Cyprus zijn vrij dagavond veertien bommen geworpen op verschillende plaatsen van het eiland. Het enige slachtoffer was een Cyprische bur ger, die gewond werd bij een aanslag in Limassol. Een der bommen werd geworpen nabij een Brits ziekenhuis bij Nicosia. Britse troepen openden hier het vuur. Op het vliegveld van de RAF bij Limassol werd een hoeveelheid ontplofbare stof met een ontstekingsapparaat bij een loods voor straalvliegtuigen gevonden. De gouverneur van Cyprus, Sir John Harding, hoopt dat er voor de herfst een keer ten goede zal komen. Er kwamen meer inlichtingen over de verzetslieden binnen, waardoor doeltreffender tegen hen kan worden opgetreden. Hervatting van de onderhandelingen met aartsbisschop Ma- karios is volgens hem niet aan te bevelen. Hij ziet liever overleg met een groep ver antwoordelijke Cyprioten uit alle groepen van de bevolking. BINNENLAND Rotary-bestuur. De heer C. P. H. Teen stra uit Hilversum is gisteren op de slot zitting van het 47ste congres van Rotary International in Philadelphia (V.S.) tot tweede vice-president van deze organisatie benoemd. De nieuwe president is de Italiaan Gian Paolo Lang. In het nieuwe bestuur van Rotary International namen behalve de he ren Lang en Teenstra nog zitting: Augustin J. Catoni uit Beiroet en W. Maurice Wild uit Port Elizabeth, Zuid-Afrika. TJit trein gevallen. Het vierjarige Ne derlandse jongetje Van der V. uit Leeuwar den, dat donderdag uit de d-trein Keulen- Hamburg is gevallen, is aan zijn verwon dingen overleden. Het kind had tussen de stations Oberneuland en Sagehorn onge merkt een portier van de trein geopend, waarbij hij uit de trein viel. Bigamie. Wegens bigamie heeft de Arn hemse politierechter de confectietekenaar H. P. uit Arnhem veroordeeld tot een boete van f 100. Hij kwam in de oorlog in Duits land bij de SS en trouwde met een Duitse vrouw. Later keerde hij illegaal naar Neder land terug. Zijn vrouw en kind liet hij ach ter. In 1949 trouwde hij in ons land op nieuw. Deze Nederlandse vrouw overleed echter en in 1953 trouwde P. voor de derde keer. Hij was toen echter nog steeds met de Duitse vrouw gehuwd. Ook uit de huwe lijken met de twee Nederlandse vrouwen heeft P. een kind. Burgemeester uit café gezet. Zes be zoekers yan een café te Zwijndrecht hebben op Koninginnedag de burgemeester van Zwijndrecht, de heer C. Slobbe, toen deze de rust in het café wilde herstellen, uit het café gezet. De burgemeester had daarna de politie opdracht gegeven het café te ont ruimen. Toen deze aan de opdracht gevolg wilde geven werd zij zo gehinderd dat de gummistokken er aan te pas moesten ko men. De officier van justitie bij de Dordtse rechtbank heeft thans tegen ieder van het zestal een maand gevangenisstraf geëist. CAO opgezegd. Evenals de Christelijke heeft ook de Katholieke Bond van Kappers- personeel de collectieve arbeidsovereen komst voor het kappersbedrijf, die op 30 juni afloopt, opgezegd. Notaris. De heer C. J. van Hengstum is benoemd tot notaris te Bussum als op volger van oud-notaris G. H. van Meer. Notaris Van Hengstum was de laatste' twee jaar candidaat-notaris te Bussum en heeft verscheidene malen het notarisambt in ver schillende plaatsen van ons land waarge nomen onder andere te Castricum, Haarlem en Waardenburg. Feestverlichting. De feestverlichting in de hoofdstad zal ook zaterdag 9 en zondag 10 juni nog branden, oorspronkelijk was het de bedoeling dat de verlichting gisteren voor het laatst zou branden. Eremetaal. Aan de volgende personen is de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, verleend in goud aan mej. E. F. Dorgelo, onderwijzeres te Aalsmeer, wonende te Nieuwer-Amstel; in zilver, aan P. de Vries, dirigent 'an het fanfarekorps „Kunst na Arbeid", te Bennebroek, wonen de te Vogelenzang. Verduistering. Twee jaar gevangenis straf hoorde de 46-jarige G. H. te Amers foort, chef van het kantoor van een reis bureau aldaar, tegen zich eisen toen hij zich voor de rechtbank te Utrecht moest ver antwoorden wegens verduistering van f 21.000. Hij had verscheidene van cliënten ontvangen bedragen te eigen bate aange wend. C

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13