Eisenhower geopereerd wegens een ingewandsstoornis Weerbericht Spoedoperatie na consult van dertien doktoren Haarlems Dagblad Boelganin stelt voor troepen in Duitsland te verminderen Rotterdamse bouwvakarbeiders opnieuw in staking Toestand van de president: Zeer bevredigend Nieuwe benadering van het vraagstuk der ontwapening buiten de UNO om Kans op weerslag in andere plaatsen niet denkbeeldig Het woord is aan Verslagenheid in de Verenigde Staten Drie foto's Hart normaal Sneeuwstormen in het Europese Alpengebied Hittegolf in Zuid-Italië New Yorkse beurs reageerde scherp Paul Robeson krijgt geen Amerikaans paspoort Hulp voor Joegoslavië als Eisenhower het wenst Poujacle mag niet komen Congres der Oppositie-Unie gaat niet door Stockholm ontving Brits koninklijk bezoek Kaganovitsj treedt uit staatscommissie Critiek op minister van Financiën Z ver er Instorting tijdens bruiloft in Madrid: zestien doden Weerrapport 70e JAARGANG No 282 ZATERDAG 9 JUNI 1956 301e JAARGANG No 127 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295 Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman WASHINGTON (Reuter/AFP) President Eisenhower is vanmorgen in het militaire Walter Reed hospitaal bij Washington geopereerd wegens een inge wandsstoornis en heeft de operatiekamer in uitstekende conditie verlaten, zo heeft James Hagerty, de perschef van het Witte Huis medegedeeld. De operatie duurde bijna twee uur. Tot de operatie was besloten op een nachtelijke ver gadering, waaraan dertien artsen deelnamen. De behandelende geneesheren besloten, onmiddellijk een operatie uit te voeren om „de oorzaak" van een verstopping in het lager gelegen deel van de ingewanden weg te nemen. Hagerty sprak van een „onderzoekingsoperatie. De ingreep werd verricht door vier chirurgen, die werden bijgestaan door twee andere artsen. De president kreeg „een algemene verdoving". In antwoord op vragen zei Hagerty, dat hij de doktoren nooit van kanker heeft horen spreken. De term „onderzoekings operatie omschreef hij als volgt: „De oorzaak van de verstopping opsporen en deze oorzaak wegnemen". Het besluit om te opereren kwam onge veer 25 uur, nadat Eisenhower 's nachts in zijn kamer in het Witte Huis ziek was geworden. Vrijdagmiddag werd de president met een ziekenauto naar het hospitaal ge bracht, dat zeven kilometer van het Witte Huis ligt, De bevelvoerende generaal van het hospitaal, dr. Heaton, voerde de ope ratie met drie andere chirurgen uit. Deze drie zijn: dr. Ravdin, hoogleraar in de chi rurgie aan de medische faculteit van de universiteit van Pennsylvania te Philadel phia, dr. Gants, het hoofd van de afdeling chirurgie van het Walter Reed hospitaal, en dr. Smith, de rechterhand van dr. Gants. Eisenhowers echtgenote Mamie, zijn' zoon, majoor John Eisenhower en zijn broer dr. Milton Eisenhower waren, kort voordat de president naar de operatiezaal werd vervoerd, in het hospitaal aangeko men. Enige journalisten, die op een fontein buiten het hospitaal waren geklommen, konden via het kathedraalglas in de ra men van de operatiezaal tamelijk duidelijk de bewegingen van de artsen in hun blauw groene schorten waarnemen. In het hospi taal is met spoed een kamer voor de pers vertegenwoordigers ingericht. Eisenhowers artsen verklaarden vrijdag avond dat de toestand van de president bevredigend vooruitging en dat er geen aanleiding was om onmiddellijk te opereren. Terwijl de dertien artsen consult hielden over de vraag of Eisenhower al dan niet geopereerd moest worden verklaarde Ha gerty dat er voor de derde maal een rönt genfoto genomen was om de dokters te hel pen in hun beslissing. Hij zei ook dat het volgens de dokters onjuist was te zeggen dat de toestand van de president „kritiek" is. Op een vraag antwoordde Hagerty dat er nog niets gedaan is inzake een eventuele vervanging voor de president, mocht deze enige tijd in het ziekenhuis moeten blijven. Eisenhower heeft een aanval van ileitis, gedeeltelijke verstopping aan het einde van de dunne darm. Dit heeft röntgenonderzoek uitgewezen. Voorts is volgens Hagerty ge bleken, dat het hart van de president nor maal functioneert. De president had geen koorts en kreeg geen medicijnen. Generaal- majoor Howard Snyder, lijfarts van de president, ontbood „als voorzorgsmaat regel" vier dokters naar het ziekenhuis, drie chirurgen en Paul Dudley White, de hartspecialist, die Eisenhower in septem ber na diens hartaanval behandelde. De president was donderdagavond ere gast op het banket, dat jaarlijks in het Witte Huis wordt aangericht voor de ver eniging van persfotografen. Voor Eisen- Het Groothertogelijk Paar van Luxem burg is vrijdag na een vierdaags bezoek aan Nederland vertrokken. Uitgeleide gedaan door Koningin Juliana, Prins Bernhard en Prinses Beatrix begeven de Groothertogin en Prins Felix zich naar het gereedstaande vliegtuig. hower een hartaanval kreeg, had hij eens maagklachten. Kortgeleden is de president onderzocht en toen volkomen gezond bevonden. Men heeft hem echter, sinds zijn hartaanval re gelmatig een medicijn toegediend tegen trombose. In september was trombose ge constateerd. Eisenhower heeft in 949, toen hij nog president van de Columbia-univer- siteit was, een acute maag-darmstoomis ge had. Na enkele dagen was hij weer beter. In het eerste jaar van zijn presidentschap had hij een lichte voedselvergiftiging, waarvan hij drie dagen later hersteld was. Dr. Milton Eisenhower heeft gisteran aangekondigd, dat hij „niet later dan 31 december" zal aftreden als president van de staatsuniversiteit van Pennsylvania. De bekendmaking kwam nadat hij naar Washington was vertrokken om zijn broer in het ziekenhuis te bezoeken. In zijn ont slagbrief, gedateerd 7 juni, verklaarde de geleerde dat hij aftreedt om „persoonlijke redenen". Hij voegde hier mondeling aan toe, dat hij al een maand geleden tot zijn besluit was gekomen en dat hij hoopte dat zijn aftreden niet in verband gebracht zou worden met de ziekte van zijn broer. Dr. Eisenhower verklaarde „niet voornemens te zijn in dienst van de federale regering te komen". ADVERTENTIE LONDEN (Reuter/AFP/DPA) In verschillende delen van Europa heeft de winter weer zijn intrede gedaan. In Oos tenrijks Tirol, waar men donderdag volop zon had, viel vrijdag sneeuw, evenals in de Alpen en het Jura-gebergte in Zwitser land, waar de bergen boven een hoogte van duizend meter met sneeuw werden bedekt. Door sneeuwstormen werd de kleine pas van de Sint Bernard vrijdag avond voor het verkeer gesloten. Op het Lago Maggiore moest de scheepvaart ge staakt worden wegens hevige storm. In Innsbruck werden elektrische kabels door een zware sneeuwval verbroken, waardoor een deel van de stad van licht verstoken was. Het tramverkeer kwam tot stilstand. In noord-Italië waar sneeuwstormen woedden, werd een temperatuur van twin tig graden onder nul gemeten. In het zui den van het land heerst een hittegolf, met meer dan dertig graden boven nul. In Parijs viel regen en hagel. (Van onze correspondent in Washington) Zowel de politieke vrienden als de poli tieke tegenstanders van Eisenhower zijn zeer begaan met de president, die opnieuw in het ziekenhuis is opgenomen. Het Ame rikaanse publiek was minder gerust dan in september van het vorig jaar toen er aan vankelijk ook sprake was van de maag, die van streek was. Voorts is het bekend dat Eisenhower afkerig is van zowel brancard ais ziekenauto, doch beide werden gebruikt bij zijn vervoer naar het hospitaal. Boven dien trok het de aandacht dat mevrouw Eisenhower bijna in tranen was toen zij bij het hospitaal aankwam. Officieel is bekend gemaakt dat de nieuwe ziekte niets te maken heeft met Eisenhowers hart aanval. De beurs in New York heeft scherp gereageerd op het slechte nieuws van gis teren, maar aan het slot van de dag toonde zij enig herstel. Eisenhowers ziekte heeft grote verslagen heid gewekt, zo meldt Reuter. In particu liere gesprekken uit men grote bezorgd heid, omdat het algemeen bekend is dat een operatie voor een hartpatiënt ernstige gevolgen kan hebben. Een onderwerp voor speculaties is het feit, dat Eisenhowers broer, dr. Milton Eisenhower, afgetreden is als president van de universiteit van Penn sylvania. Vele Amerikanen geloven echter dat, indien Eisenhower zich om gezond heidsredenen zou moeten terugtrekken, zijn broer een rol in de politiek van de repu blikeinse partij zou kunnen spelen, omdat de naam „Eisenhower" nu eenmaal een grote trekkracht heeft verworven. Van medische zijde ontvingen wij het volgende commentaar: Wanneer een man van Eisenhowers leeftijd de kritieke perio de na een hartaanval goed heeft doorstaan, dan zijn de levenskansen weinig verschil lend van ieder ander mens van deze leef tijd. Een man, die, zoals Eisenhower, ver nauwde aderen heeft, loopt evenwel groot risico bij een operatie. De Britse Manchester Guardian zegt dat als de president herkozen wordt, een golf van onrust over de wereld zal gaan iedere keer dat hij ziek wordt. De linkse Daily Mirror besteedt een gehele voorpagina aan een hoofdartikel, waarin gezegd wördt dat Eisenhower, „in zijn eigen belang en in dat van het Westen", zich niet herkiesbaar moet stellen. Eisenhower WASHINGTON (Un. Press) Het hoger beroep, dat de Amerikaanse negerzanger Paul Robeson heeft ingesteld tegen een beslissing van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken, hem geen paspoort te verstrekken, is afgewezen. Het hof van beroep in Washington heeft de beslissing van een lagere rechter, die het departement in het gelijk gesteld had, ge handhaafd. Sinds 1953 heeft Robeson gepoogd, een paspoort te krijgen om de Sovjet-Unie en een aantal Europese landen te bezoeken. Robeson weigerde, vragen te beantwoor den over zijn eventueel (vroeger of tegen woordig) lidmaatschap van de communis tische partij. Hij verscheen niet om door het departement gehoord te worden, doch stelde in plaats daarvan beroep in op grond dat de paspoort-voorschriften onwettig zijn. LONDEN (Reuter) Premier Boelga nin van de Sovjet-Unie heeft aan presi dent Eisenhower geschreven, dat er op het ogenblik moeilijk op valt te rekenen, dat de besprekingen in de UNO in de nabije toekomst tot afdoende maatregelen op het gebied van de ontwapening zullen leiden. Dit meldt radio-Moskou in een samenvat ting van de inhoud van een brief die vrij dag in Washington is overhandigd. Boel ganin verklaart, dat de Sovjet-Unie heeft besloten tot een „nieuwe benadering" van het ontwapeningsvraagstuk. Indien de Britse, Amerikaanse en Fran se strijdkrachten in Duitsland eveneens verminderd worden, zou dit „onbetwist baar beslissende maatregelen op dit gebied voorbereiden, met name een overeenkomst over de evacuatie van buitenlandse strijd krachten uit Duitsland". Boelganin verklaart voorts, dat in af wachting van een internationale ontwape ningsovereenkomst de verschillende staten maatregelen 'kunnen nemen ter verminde ring van de bewapening, waardoor inter nationale spanning verder kan worden ver minderd. Er kunnen dan gunstiger voor waarden ontstaan voor een alomvattend ontwapeningsprogram. „In dit opzicht zou het voorbeeld der grote mogendheden van beslissende betekenis zijn, met name dat van de Sovjet-Unie en de Verenigde Sta ten, die de'grootste strijdkrachten en ma teriële hulpbronnen hebben". Boelganin heeft ook op Groot-Brittan- nië en Frankrijk een beroep gedaan het Sovjet-voorbeeld te volgen door hun strijd krachten in Duitsland te verminderen. Op de grote bouwwerken in Rotterdam hebben de bouwvakarbeiders vanmorgen het werk neergelegd. Hier en daar wordt nog door enige mensen gewerkt, maar ver wacht wordt, dat deze maandag eveneens niet meer zullen verschijnen. Volgens schat ting zouden een paar duizend arbeiders bij de staking betrokken zijn. Zoals be kend is vragen de stakers een uitkering van drie percent ineens over 1955 en zes percent loonsverhoging. Zoals bekend waren de werkgevers- en werknemersorganisaties op 28 mei over eengekomen, in de bouwvakken tot een loonsverhoging van drie percent te komen. Woensdag 30 mei hebben een aantal Rot terdamse bouwvakarbeiders reeds het werk neergelegd en werd de staking in de Maas stad vrijwel algemeen. Zij verlangden na melijk de uitkering over 1955 ineens ën zes percent loonsverhoging. Daar de be sprekingen tussen genoemde organisaties nog niet geëindigd waren werd de volgende vrijdag besloten het werk te hervatten in afwachting van de resultaten van deze be sprekingen, die gisteren zijn besloten. De actie te Rotterdam heeft vorige week ook in andere plaatsen meer of minder weerklank gevonden. De werkgevers- en werknemersorgani saties hadden gisteren op zekere punten overeenstemming bereikt, maar de vrijdag avond in vergadering bijeen geroepen bouwvakarbeiders uitten hun ontevreden heid, omdat over de door hen verlangde drie en zes percent niets naders bekend is geworden. Het voorstel van de contactcom missie om heden het werk uit protest weer neer te leggen, werd door de vergadering met slechts een enkele stem tegen aan vaard. De voorzitter van de commissie, A. Geurt- sen, had tevoren betoogd, dat de bestuur ders van de erkende organisaties het milieu van de bouwvakken ontgroeid zijn. „Bij strijd hopen wij op steun van de gehele Nederlandse bevolking. Wij hebben deze strijd niet gewild". De secretaris, C. van Til, releveerde nog maals de gang van zaken en merkte op, dat de Rotterdamse contact-commissie met die uit andere plaatsen in Den Haag bijeen is geweest en deze landelijke contact-commis sie is tot de slotsom gekomen, aldus spre ker, dat, zou Rotterdam tot een actie komen, de anderen er achter zouden staan. De resultaten van de vrijdag gehouden be sprekingen zijn gunstiger, doch positief is het nog niet. „Te vaag", zo sprak hij. WASHINGTON (Reuter/AFP) Het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich met 123 tegen 95 stemmen uitgespro ken voor voortzetting van.de economische hulpverlening aan Joegoslavië, als presi dent Eisenhower dat wenst. Eisenhower zal moeten nagaan of verandering is geko men in de Joegoslavische politiek op basis waar van voorheen hulp is verleend, en of het in het belang van de Verenigde Sta ten is dat de hulpverlening wordt voort gezet. De president heeft dertig miljoen dollar gevraagd voor Joegoslavië. Het Huis verklaarde zich bij een proef- stemming akkoord met een totaal bedrag van 3800 miljoen dollar voor hulp aan het buitenland. De slotstemming over het wets voorstel is tot maandag uitgesteld. De Amerikaanse regering heeft een extra bedrag van tien miljoen dollar voor hulp aan Spanje toegestaan krachtens het pro gramma voor hulp en wederzijdse verdedi ging dat in 1953 tussen Spanje en de V. S. afgesloten is. Ook in deze brieven zegt hij, dat de ge deeltelijke inkrimping van de strijdkrach ten der vier grote mogendheden in Duits land „ongetwijfeld" een goede voorberei ding zou betekenen voor een totale ont ruiming van het Duitse grondgebied. Vrijdag is in Bonn bekend geworden, dat ambassadeur Zorin donderdag aan bonds kanselier Adenauer een afschrift van de boodschap van Boelganin heeft overhan digd. Dulles afwijzend De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles heeft reeds, als woord voerder van de regering, Boelganins sug gestie van de hand gewezen, omdat het niet in het belang van de Verenigde Staten wordt geacht. Boelganins brief wordt nog door adviseurs van president Eisenhower bestudeerd. Amerikaanse functionarissen zien in Boelganins brief een aanwijzing, dat de Sovjetregering weinig heil meer verwacht van dit overleg binnen de UNO. De beste kans op een vergelijk, ten aanzien van het ontwapeningsvraagstuk zou gele gen zijn in rechtstreekse onderhandelingen tussen Amerikaanse en Russische verte genwoordigers, zo menen enige hoogge plaatste functionarissen. Verplichting jegens Bonn In officiële kringen te Washington wordt Boelganins brief gezien als een poging om propaganda-munt te slaan uit de gedeelte lijke Russische demobilisatie, die, (even eens volgens deze kringen) niet het gevolg was van vredeswil, doch van economische noodzaak. In deze kringen is men van me ning, dat het terugtrekken van Westelijke geallieerden troepen uit Duitsland, onmo gelijk is wegens de defensieverplichtingen tegenover de bondsrepubliek. In dat ge val zouden er zich op het vasteland geen Amerikaanse troepen meer bevinden, ter wijl er aan de grens van Oost-Duitsland altijd nog een geweldige Russische troepen macht zou overblijven. Ook wijst men er in die kringen op dat Boelganin geen woord wijdt aan de Ame rikaanse stelling dat iedere ontwapenings overeenkomst vergezeld moet gaan van afdoende controlemaatregelen. Aan de Nederlandse Oppositie Unie is na mens de procureur-generaal bij h<et ge rechtshof te Amsterdam in opdracht van de minister van Justitie medegedeeld, dat de Fransman Poujade geen verlof zal worden verleend te_spreken op het „zelfstandigen congres", dat op 11 juni in het Concertge bouw te Amsterdam zou worden gehouden. Niet alleen dat Poujade niet zal mogen spreken, ook de toegang tot het land zal hem worden geweigerd. Aan te nemen is dat ook de andere buitenlandse sprekers op dit congres niet toegelaten zullen wor den. Deze mededeling werd namens de mi nister gegeven naar aanleiding van de in de pers circulerende berichten. Het is dus nog niet het antwoord op het door de Ne derlandse Oppositie Unie aan de minister gerichte verzoek. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Op positie Unie heeft nu besloten de avond niet door te laten gaan, aangezien men, hoewel alle kaarten reeds waren verkocht, op een of andere grond een verbod ver wacht. STOCKHOLM (Reuter-AFP) Koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh zijn vrijdagmiddag voor een officieel bezoek in Stockholm aangekomen. Het koninklijke jacht, de „Britannia", ging voor anker in de haven van Stockholm. Het laatste ge deelte van de reis was vertraagd door zware mist. Kustbatterijen en een kruiser losten 21 saluutschoten. Driehonderd straaljagers van de Zweedse luchtmacht gierden laag over Stockholm als eresaluut. Boven de „Britannia" vormden de vlieg tuigen een klaverblad-formatie. De koninklijke gasten werden met de Zweedse koninklijke sloep Vasa-orden, een getrouwe kopie van de achttiende eeuwse koninklijke sloep, van boord gehaald. Op de aanlegsteiger werden de koningin en de hertog begroet door koning Gustaaf Adolf en koningin Louise. Een grote me nigte had zich langs de kade verzameld en juichte het gezelschap uitbundig toe, toen het bij het koninklijk paleis voet aan wal zette. Koningin Elizabeth heeft het Zweedse volk voor de radio dank gezegd voor de hartelijke ontvangst. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Jean Gaspard Lavater: Koppigheid is de energie der dommen. LONDEN (Reuter) De Russische eerste plaatsvervangende premier, Lazar Kaga novitsj, heeft zijn functie van voorzitter der staatscommissie voor arbeid en lonen neergelegd en is opgevolgd door Alexander Petrovitsj Volkov, die sinds 1954 voorzitter van de raad van de Unie, de Eerste Kamer van het Sovjet-parlement is. Het Sovjet- parlement heeft volgens het Russische persbureau Tass toegestemd in Kagano vitsj' verzoek om van zijn functie als voor zitter van de commissie ontheven te wor den. Kaganovitsj, de enige Jood onder de hoogste Russische leiders, werd eens be schouwd als een mogelijke opvolger van Stalin. Men gelooft dat hij tijdens de oorlog Stalins zwager werd toen deze voor de derde maal trouwde. Kaganovitsj is een econoom. De commissie waarvan hij voor zitter was, werd vorig jaar opgericht naar aanleiding van klachten dat de produktie van de Sovjet-Unie onvoldoende was. Bureaucratie De Sovjet-minister van Financiën, Ar- seny Zverev, is door „Troed", het officiële orgaan der vakbonden, gecritiseerd wegens het toelaten van bureaucratie op zijn ministerie. „Troed" meldt dat Sergei Alexejev, de voornaamste boekhoudkundige van het mi nisterie, die een eenvoudiger boekhoud- stelsel had ontworpen, waardoor een per soneelsvermindering van twintig tot vijftig percent mogelijk zou worden, was ontsla gen. Hoewel Zverev het nieuwe systeem had geprezen en een beloning aan de ont werper had gegeven, was het niet inge voerd ondanks de protesten van Alexejev. „Troed" haalt Lenin aan, die zich eens heeft uitgesproken voor het gevangen zet ten van bureaucraten. Zverev, minister van Financiën onder Stalin, Malenkov en Boelganin, is drager van de Orde van Lenin. Hij heeft het merendeel der na-oorlogse nationale be grotingen ingediend. MADRID (United Press) Zestien per sonen werden gedood en dertig anderen gewond, toen gisteravond de tweede ver dieping van een gebouw in Madrid, waar een bruiloft werd gevierd, instortte. Vijf van de zestien zijn kinderen. Onder de ernstig gewonden waren de 21-jarige bruid en de 26-jarige bruidegom. De burge meester van Madrid, Conde de Mayalde, en de gouverneur-generaal van de pro vincie Tetuan waren bij de reddingswerk zaamheden aanwezig. (van hedenmorgen 7 uur) Weers toestand 00 .5 •o Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck licht bew. licht bew. geheel bew. geheel bew. regen zwaar bew. regen motregen regen onbewolkt regen nevel regen motregen regen licht bew. geheel bew. regen ozo no n n nw n w nw nmw nw n c Jj v CL (U CO w sua 25 17 20 11 13 15 15 16 15 26 17 windst. 14 wzw 8 11 14 19 18 w zzo O w windst. 8 temp. ZS 0 13 1 0 4 5 6,5 2 18 0 6 3 13 1 20 1 22 53 7 uur Den Helder zwaar bew. nno 13 2 Ypenburg zwaar bew. nnw 12 0,3 Vlissingen zwaac bew. nnw 10 11 Eelde zwaar bew. ono 12 0 De Bilt zwaar bew. nmw 11 0,1 Twente zwaar bew. windst. 11 9 Eindhoven zwaar bew. wnw 8 0,1 Vlv. Z.-Limb zwaar bew. windst. 9 2 Neerslag laatste 24 uur. ooorriooooooooorooooooorv ^N-irx-ioooonocxx-v-ooonnnooooocooC VERANDERLIJKE BEWOLKING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enige regen. Zwakke tot matige, langs de Waddenkust tijdelijk vrij krachtige wind tussen noord en noord oost. Zelfde temperatuur of iets hogere 10 juni Zon op 4.22 uur, onder 21.01 uur. Maan op 6.08 uur, onder 22.24 uur. 11 juni Zon op 4.22 uur, onder 21.01 uur. Maan op 7.29 uur, onder 23.00 uur. Maanstanden 15 juni 12.56 uur: eerste kwartier 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 10 juni Hoog water: 4.20 en 16.53 uur. Laag water: 0.03 en 12.26 uur. Maandag IX juni Hoog water: 5.10 en 17.40 uur. Laag water: 0.51 en 13.15 uur. QOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXX XXXXXJCCOOOOGOOOOfx i

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1