In laatste voetbalronde kunnen nog vier clubs de eredivisie bereiken De opstellingen Bij gelijkspel is Haarlem al veilig in de eerste klasse B Olga Pluto maakt kans kilometer tijdgrens van 1,20 te passeren Velen gaven op tijdens etappe met sneeuw, hagel, regen en gure wind Sport tijdens het weekeinde Gaul veroverde leiding in het klassement 5 HONKBAL CRICKET KORFBAL WATERPOLO ATLETIEK Kinheim zondag tegen Amerikaans legerteam KOERSEN OP DUINDIGT DE RONDE VAN ITALIË Cricket De eerste testmatch Honkbal KNHB protesteert tegen wedstrijdrooster Wielrennen De Nederlandse ploeg in Ronde van Zwitserland De Dauphiné Libéré Ploegleider Buchly was tevreden na eerste dag Voetbal Karei Lotsy eerste vice- president van FIFA Beslissingswedstrijd wordt overgespeeld Fusie tussen Wilhelmina Vooruit en HEDW Motorsport Surtees won de 500 cc senior-race Italiaanse bergbeklimmer redt zijn vrienden Paardensport Sicarelli won de Oaks ZATERDAG 9 JUNI 1956 Eindelijk, zondag wordt de laatste ronde gespeeld in de uitgebreide voet balcompetitie 19551956. Een uiterst belangrijke ronde, want van de acht tien clubs, die het volgend jaar in de te vormen eredidvisie zullen uitkomen zijn er pas twaalf bekend. Zes plaatsen zijn er dus nog te verdelen, waar van er twee pas toegewezen kunnen worden na het spelen van de competitie tussen de nummers negen van de beide hoofdklassen en de drie kampioenen van de eerste klasse afdelingen (RGH, HDVS en KFC). Maar vier clubs kunnen als alles meeloopt morgen al zeker zijn van een plaats. Wie dat zijn? Het zal allemaal afhangen van de resultaten die de kandidaten voor die plaatsen morgen zullen behalen. Vast staat in ieder geval dat in de hoofdklasse A Amsterdam en Eindhoven er het beste voorstaan en in de hoofdklasse B BW en DFC. Winnen die clubs, dan zijn zij zonder meer zeker van hun zaak. Doch mochten zij onverhoopt niet de volle winst behalen (Eindhoven speelt uit tegen Rigtersbleek, Amsterdam uit tegen WV, DFC uit tegen Elinkwijk en BW thuis tegen De Volewijckers) dan zijn er nog vele mogelijkheden voor de clubs, die op het ogenblik onder de streep staan. oooooooeoc De clubs die onder de streep staan en bij verlies van de concurrenten no? een kansje hebben zijn in A Limburgia en NOAD, die morgen respectievelijk Sparta en ADO als tegenstanders hebben en in B MVV en GVAV, die in het veld komen tegen Willem II en Feyenoord. Hoe dat alles verlopen zal is met geen mogelijkheid te zeggen. Laten wij alleen wel hopen dat morgen inderdaad de beslissing valt en dat niet gewacht zal behoeven te worden op zenuwslopende beslissingswedstrijden en dat tevens definitief de beslissing zal val len welke clubs als nummer negen eindigen en dus alsnog een kans krijgen in de com petitie met de eerste klasse kampioenen. De wedstrijden die Stormvogels en EDO hebben zijn van geen belang meer. De IJmuidenaren spelen in Amsterdam tegen Ajax en de Haarlemmers komen vanavond 7 uur in het veld tegen SVV. De standen in de hoofdklasse zijn: Hoofdklasse A: Hoofdklasse B: Sparta 33 44 Elinkwijk 33 48 NAC 33 43 Rapid 33 46 Fortuna 33 42 Enschede 33 46 Ajax 33 40 PSV 33 45 DOS 33 40 Feijenoord 33 41 WV 33 39 Willem II 33 39 Amsterdam 33 36 BW 33 37 Eindhoven 33 36 DFC 33 37 Limburgia 33 35 MVV 33 36 NOAD 33 34 GVAV 33 35 ADO 33 32 Alkmaar 33 33 Storm vog. 33 32 Sittardia 33 33 Excelsior 33 32 Graafschap 33 27 Roda Sport 33 25 SW 33 24 JTVC 33 24 SHS 33 23 Vitesse 33 22 EDO 33 20 Rigterebleek 33 20 Volewijckers 33 13 EBOH 33 18 Emma 33 9 klasse te handhaven. Indien dit gebeurt, degradeert Allen Weerbaar. Voor Oosterkwartier 2 is de wedstrijd Groen Geel 3Roda 2 nog van belang. Verliest de thuisclub, dan zijn de Haar lemmers veilig. Een gelijk spel zou een beslissingswedstrijd tussen Groen Geel 3 en Oosterkwartier 2 betekenen en een zege van Groen Geel betekent degradatie voor Oosterkwartier 2. Aan de seriewedstrijden van „Zuider kwartier" in Leiden nemen Animo Ready en Aurora deel. De clubs, die vandaag of morgen uit- g komen in de hoofdklasse of eerste klasse van het betaald voetbal, komen in de volgende opstelling in het veld: i EDO: Koelemij; Berends en Vervoort; j 8 Snijders, Doves en Van Kampen; Plai- 3 zier, Van Roodselaar, Peters, Spiers en Kops. 8 g Post; In de eerste klasse A worden geen wed strijden meer gespeeld. Maar in de eerste klasse B wordt het morgen vooral voor Haarlem een uiterst belangrijke dag. De wedstrijden die in deze afdeling gespeeld worden door de nog kans hebbende ploegen zijn de volgende: Hermes DVSHaarlem, Be QuickHelmond, WageningenBaro nie en Blauw Wit-Rheden. En als men dan de volgende ranglijst beziet weet men eigenlijk al voldoende over de belangen die er op het spel staan: HDVS 25 15 6 4 36 55- -26 Wageningen 25 12 7 6 31 47- -34 Haarlem 25 11 9 5 31 41- -30 Blauw Wit 25 15 1 9 31 53- -43 Helmond 25 11 8 6 30 44- -28 Rheden 25 11 7 7 29 47- -38 Leeuwarden 26 10 9 7 29 46- -35 Be Quick 24 10 3 11 23 41- -36 Baronie 25 8 7 10 23 41- -53 Longa 26 7 9 10 23 41- -47 't Gooi 26 6 6 14 18 30- -54 ONA 25 7 3 15 17 46- -56 Heracles 26 7 3 16 17 38- -58 Zw. Boys 26 4 8 14 16 25- -57 Behaalt Haarlem minimum een punt dan is zij zonder meer veilig. Maar verliezen de roodbroeken en wint Rheden van Blauw Wit, dan is het hek van de dam en zullen alle drie ploegen gelijk staan. Verliest Wageningen van Baronie, dan worden dat er vier en mocht Helmondia onverhoopt gelijk spelen tegen Be Quick, dan zijn het er vijf. V\jf clubs voor vier plaatsen. Zo ver zal het evenwel niet komen denken wij. Het lijkt ons nog het meest waarschijnlijk dat de ploegen die nu boven de streep staan, er ook zullen blijven. Door welke resultaten dan ook. Sparta en Elinkwijk kunnen voorts morgen het afdelingskampioenschap be halen. Sparta moet in A kunnen winnen van Limburgia en Elinkwijk, dat slechts gelijk behoeft te spelen, kan de titel be halen in B. Haarlem zowel als Rood en Wit hebben morgen een wedstrijd in de competitie van de sterke eerste klasse. Rood en Wit, dat nog zonder een wed.strijdpunt is, speelt thuis tegen VRA en gaat andermaal een zware wedstrijd tegemoet. Haarlem trekt naar Nijmegen en behoeft daar tegen Quick zeker niet te verliezen. In de tweede klasse A is er een uitwed strijd vastgesteld voor Rood en Wit 2 tegen SCHC. In 2 B speelt Rood en Wit 3 uit tegen Hercules. Haarlem 2 speelt thuis tegen Ajax (L.) en CVHW komt in het veld tegen VVV 2. Hoewel de K.N.K.B.-competitie bijna teneinde is, wacht de korfballers(sters) zondag nog een interessant programma. Voor de kampioenscompetitie moeten de Westelijke pretendenten de provincie in. Rohda gaat op bezoek bij Vada in Wagenin gen en zal zich door een zege in de finale plaatsen. Ook voor Het Zuiden uit Rotter dam staan de kansen niet ongunstig. Maar een uitwedstrijd tegen Vitesse in Beilen is toch nog altijd lastig. Toch zien wij de Rotterdammers wel de zege behalen. In Noordholland valt zondag de beslissing wie met I.andlust naar de tweede klasse zal degraderen, daar die dag de wedstrijd Koog ZaandijkAllen Weerbaar is inge last De thuisclub heeft reeds aan een gelijk spel voldoende om zich in de eerste Zondag houdt de honkbalvereniging Sportclub Haarlem op het terrein Noorder sportpark in Haarlem het traditionele Zil veren Bal-toernooi voor tweede en derde klasse honkbal negentallen. Dit toernooi zal des morgens om 10 uur beginnen. Ook de r.k. sportvereniging DSS houdt zondag op haar terrein aan de Brederode- laan in Bloemendaal een toernooi, waaraan eveneens door tweede en derde klasse teams zal worden deelgenomen. De vereniging Schoten houdt ook dit seizoen weer op weekse avonden een toer nooi voor eerste klassers uit Haarlem, waaraan de deelname van het team van de Amerikaanse legerploeg, The 512th Sabres uit Soesterberg, thans wel bijzonder kleur geeft. Het voorlopige programma is als volgt: Dinsdag 12 juni: EDOThe 512th Sabres, donderdag 14 juni: EHSSC Haarlem, dinsdag 19 juni: KennemerlandSchoten, donderdag 21 juni: HFC HaarlemTYBB, dinsdag 26 juni: Winnaar 1Winnaar 2, donderdag 28 junt: Winnaar 3Winnaar 4. De finalewedstrijd zal nog op een nader te bepalen datum worden vastgesteld. Alle wedstrijden van het Schótep.-toernoqi wor den gespeeld op het Schoten-terrein aan de Geuzevesperstraat in Haarlem-Noord en beginnen des avonds om 7 uur. Als officiële opening van het waterpolo- zomerseizoen wordt dit weekeinde, voor de 39ste keer, het jaarlijks waterpolotoernooi van UZSC in Utrecht gehouden. Voor deel neming aan dit nationaal waterpolofestijn hebben .71 verenigingen ingeschreven, waarvoor 160 wedstrijden moeten worden gespeeld. Alle hoofd- en eersteklassers zijn hierbij van de partij. Op 5 velden wordt ge speeld. Hedenmiddag om half vijf wordt in de zweminrichting „De Kromme Rijn" met de voorrondes begonnen, zondagmorgen om half twaalf wordt het programma voort gezet en men hoopt om zes uur het lijvige programma te hebben afgewerkt. Nog nim mer heeft zo een groot aantal verenigingen ingeschreven. Uit Haarlem en omgeving wordt door de volgende vereniging met dames en heren zeventallen deelgenomen: DWT, Haarlem, HVGB, HPC en VZV. 8 Stormvogels: Venus jr; Freriks. 8 Janssen sr, Lappens, Venus sr; v. d. Oever, De Boer, v. d. Meer, Snoeks jr, 8 8 Janssen jr. 3 3 Haarlem: Snijders; Laan en Kors; Boe- 3 ree. De Voogd, Barends; Vreeken, Van f Osch, Kamperveen, Ketting, Groeneveld 8 X O XXXXXXXX)OOOOOOOOOOOOOCXXXXX>COGC)GOOOOOOOOOCOOCXX)OOCOCOOC Zondagmiddag houdt Atmodes op het terrein aan de Kleverlaan een jeugdcompe- titie-wedstrijd voor meisjes. Er zijn voor deze wedstrijd ruim 600 inschrijvingen binnengekomen, zodat men een zeer uitge breid atletiekprogramma zal kunnen zien. De Haarlemse honkbal-enthousiasten wacht zondagmiddag wederom een bijzon der aantrekkelijk evenement. De honkbal club „Kinheim" is er namelijk als eerste in geslaagd dit seizoen het Amerikaanse legerteam The 512th Sabres uit Soester berg naar Haarlem te krijgen om te spelen tegen het eerste negental van HCK. Deze zonder twijfel prima spelende ploeg zal het de HCK'ers niet gemakkelijk maken en het honkbalduel tussen beide negentallen zal uiterst fel zijn. De wed strijd begint om half drie en wordt ge speeld op het HCK-terrein achter het Ken- nemer lyceum in Overveen. De Haarlemmers die niet in de gelegen heid zijn reeds zondag naar deze wedstrijd te gaan, kunnen dinsdagavond om zeven uur de Amerikanen aan het werk zien te gen EDO op het terrein van Schoten aan de Geusevesperstraat in Haarlem-Noord. Beide negentallen komen dan in de eerste ronde van het jaarlijkse Schoten-toernooi binnen de lijnen. EDOVVGA op zondag Helaas is de belangrijke competitiewed strijd EDO tegen WGA van hedenmiddag gewijzigd. Beide teams komen op verzoek van EDO, in verband met de reeds vast gestelde voetbalwedstrijd EDOSVV, niet reeds vanmiddag om vier uur binnen de lijnen, doch morgen, zondagochtend om tien uur, welke wedstrijd dan eveneens op het EDO-terrein is vastgesteld. ADVERTENTIE kauw Wrlgley Doublemint. Even kauwen - een door en door frisse adem krijgen. En laat de kinderen kauwen snoepen ze niet zoveel - krijgen ze witte tanden. Ze vinden het lekker, dubbel lang lekker en heerlijk verfrissend. Hoewel ons land zes harddravers telt, die op de Europese elite-lijst zijn opgenomen, is het nog nimmer aan een Nederlandse draver gelukt in eigen land een km.-tijd te tonen van 1.20 of beter. Deze kans bestaat nu zondag op Duindigt in de heat om het W. J. Jochems Memoriaal, waarin alle cracks met Olga Pluto aan het hoofd aan de start komen. De vorm van Olga Pluto is ongekend en daar zij nu op een korte afstand de concurrentie krijgt van een sterk gezelschap zal zij zich tot het uiterste moeten geven. Indien dit moet en de weersomstandigheden laten niets te wensen, dan zal waarschijnlijk Olga Pluto voor het eerst de 1.20-grens in eigen land passeren. Morning Star en de Belgische merrie Insuline zijn de andere kandidaten. Ook het overige deel van het programma biedt veel spanning. Op de Mijl van Duin- TÏT'Ish vhvb'.. hrt Charlie Gaul in ii Gaul heeft de 18e etappe van de Ronde van Italië, van Merano naar Trento over 242 km, gewonnen met Fantini op de tweede plaats met een achterstand van 7 min. 52 sec. Magni eindigde als derde op 12 min. 35 sec., Coletto werd vierde op 14 min. 25 sec., Baffi was vijfde op 18 min. 40 sec., Uliana zesde met een achterstand van 18 min. 45 sec. en Monti eindigde als 7e in deze etappe met een achterstand van 18 min. 55 sec. tijdverlies op Gaul. Gaul heeft de eerste plaats in het algemeen klassement veroverd. De leider, Fornara, heeft de strijd gestaakt in het laatste gedeelte van de etappe. De kop van het peloton in de Ronde van Italië, gefotografeerd in de Italiaanse kust-alpen bij Bologna. Rustig trappen de renners over de pas, hun krachten sparend voor de dorpen waar hun supporters aan de kant staan. Hier, waar geen enkele toeschouwer hen aanmoedigt (zo'n fotograaf is, per slot toch geen toeschouwer) worden geen felle gevechten geleverd. De bergen eisen tóch al een ruime tol. De uitslag luidde verder: 8. Bartolozzi (It.) op 19 min. 9. Nascimbene (It.) op 20 min. 45. 10. Moser (It.) op 21 min. 25. 11. Brankart (België) op 22 min. 20. 12. Maule (It.) op 23 min. 30. 13. Couvreur (België) 9.32.59. 14. Gaggero 9.33.12. 15. Serra (Spanje) 9.34.13. 16. Sorgeloos (België) 9.35.16. 17. Dal'Agata 9.36.58. 18. Padovan 9.38.25. 19. Scudellaro 9.39.56. 20. Piaza 9.41.13. 22. Wagt- mans 9.51.37. 33. De Groot 9.59.32. 39. Stolker 10.01.49. Het algemeen klassement luidt: 1. Gaul 93.30.05. 2. Magni 93.33.32. 3. Coletto 93.36.58. 4. Maule 93.37.30. 5. Moser 93.37.35. 6. Fan tini 93.38.51. 7. Brankart 93.39.26. 8. Monti 93.40.29. 9. Bartolozzi 93.49.08. 10. Couvreur 93.49.35. 11. Gaggero 93.57.38. 12. Padovan 93.57.53. 13. Wagtmans 94.01.45. 14. Sorgeloos 94.18.37. 26. De Groot 95.20.46.. 34. Stolker 95.26.43. 87 renners waren in Merano gestart, 41 deelnemers zijn binnen de vastgestelde tijd in Trento-Bondone aangekomen. Onder de genen die de strijd hebben gestaakt bevin den zich Filippis. Bahamontes, Astrua. Nol- ten, Van de Brekel, Schoenmaker, Clerici, Buratti en Minardi. De Santi en Cainero kwamen na de tijdcontrole op de Bondone binnen. Waarschijnlijk zullen zij vandaag mogen starten. Slecht weer Het slechte weer heeft een ware slachtig onder de renners gehouden. Tientallen ga ven op. Sneeuwstormen, hagel, ijskoude regen, een gure wind en mist moesten de renners trotseren. Tientallen werden over mand door kou en uitputting en moesten naar hotels en ziekenhuizen worden overge bracht om daar op hun verhaal te komen. Tot de renners die er de brui aan gaven behoorde ook de Italiaan Fornara, die in de rose leiderstrui gestart was. De bijna boven menselijke prestatie die Gaul geleverd heeft, betekent voor deze Luxemburger vermoede lijk ook de overwinning in de gehele ronde. De meeste renners gaven op tijdens de af dalingen, omdat hun vingers niet in staat waren de remmen te omklemmen bij tempe raturen die verscheidene graden onder het vriespunt lagen. Sommige renners huilden terwijl zij eenzame herbergen langs het tra ject binnenstrompelden en om cognac en een bed vroegen. Velen van hen werden per ziekenauto naar ziekenhuizen vervoerd en werden behandeld wegens kou en uitputting. „Ik hen bevroren", zei de Italiaan RanUcci terwijl hij langs de kant van de weg ineen zakte. Hoe erg het was blijkt wel hier uit dat Gaul, de man die zich het best door de moei lijkheden heeft geslagen, ruim 43 minuten nodig had om de laatste acht kilometer af te leggen. Toen hij over de finish was zeeg hij ineen en dat gebeurde ook met verschei dene andere renners die er in geslaagd zijn de finish te halen. De renners zagen er als geesten uit. Zij waren overdekt met sneeuw en modder. Geen enkele van de 41 renners die de fi nish hebben gehaald was bereid een ver haal te geven. De meesten waren trouwens niet in staat om ook maar één woord uit te brengen. De eerste testmatch tussen Engeland en Australië kon op de tweede dag niet worden voortgezet in verband met de regen. Donder dag had Engeland 134 runs gescoord voor het verlies van twee wickets. digt voor volbloeds moet Swashbuckler thans 9 kg geven aan Sans Valeur en zelfs 20 kg aan Remus. Indien het tempo in het begin niet hoog komt, zal Swashbuckler desondanks nog kunnen winnen, doch deze poging zal Remus wel doorkruisen. Een gevaarlijke outsider is nog Scarabee. In de amateurrijdersren gaat de voorkeur naar Sans Culotte, gevolgd door Sagita, die de juiste vorm nog maar niet kan vinden. De handicap is een zeer open aan gelegenheid, doch daar Columbus een zeer goede constante vorm toont mag het meeste vertrouwen op hem worden gesteld, voor Beltima en de outsider Britoly. Bij de dravers wordt in het openings nummer opnieuw een zege verwacht van Upie Scott P, waarvoor hij eerst de zware tegenstand van Upward Hollandia zal die nen te breken. Een mogelijke outsider is Renaldo. Met bijna 20 deelnemers is de Elly Brooke-prijs zwaar bezet, waarvan vooral de koppaarden kunnen profiteren. Voor Urcka bleek in Hilversum opnieuw de af stand te lang, zodat ook zij nu wel achter haald zal worden door Titan Hanover, Reine d'Aster en de keuze Geersen uit Truely Hollandia en Trudi Trothan. Indien in de eerste afdeling van de Emilie v. Bongershof-prijs Quartus Spencer een vlotte start heeft, behoeft zijn 40 meter handicap de overwinning niet in de weg te staan. Is dit wel het geval, dan dienen Quilia Lee, Toomel D en Sunny Williams voor hem te eindigen. In de tweede afdeling zijn Rentinus, Rosa Dear en Spencer Nora volkomen aan elkaar gewaagd. Drie paarden in volle vorm.waar- van de aanbeveling gaat naar Rosa Dear, daar zij de gunstigste positie aan de start heeft en dit vermoedelijk wel doorslag gevend zal blijken te zijn. In de Uranita-prijs is geen kruit gewas sen tegen Spencer Hollandia, mits Geersen er opnieuw in slaagt de hengst te bedwin gen. Op zijn grote kwaliteiten als rijder vertrouwende wordt Spencer Hollandia als eerste aan de fipish verwacht vóór Peter Snel efl 'Ris- Kttty.">v' De organisatoren van de Europese honk balkampioenschappen, die van 10 tot 15 juli in Rome worden gehouden, hebben aan de Koninklijke Nederlandse Honkbal Bond medegedeeld, dat de volgende wedstrijden in de eerste ronde zullen worden gespeeld: Duitsiand-België, Frankrijk-Italië en Ne- derland-Spanje. Deze indeling zou niet zijn geschied na een loting, maar volgens de alfabetische benaming der landen in de Italiaanse taal. Het bestuur van de KNHB acht deze me thode onjuist en heeft bij de organisatoren protest aangetekend tegen deze gang van zaken. De Nederlandse wielerploeg voor de Ronde van Zwitserland, die van 16 tot 23 juni wordt gehouden, zal bestaan uit Wagt mans, Nolten, Roks, Maenen, Van Dongen en Van der Pluim. Het is nog niet zeker of Koblet zal deel nemen, eventueel zal hij worden vervangen door Géminiani. De mogelijkheid bestaat verder dat de bekende Italiaanse renners Moser en Maule in de Ronde van Zwitser land zullen uitkomen. De beste Zwitserse renners komen aan de start, te weten Strehler, Clerici, Schaer en Graf. Buchly, de ploegleider van het Neder lands team, was vrijdagavond tevreden, toen hij met zijn renners aan tafel zat in een hotel in St. Etienne. Weliswaar had hij in de eerste etappe van de Dauphiné Li béré Gelissen (Beek) wegens een valpartij verloren, maar de overige leden van de ploeg hadden zich in dit zwaar bezette veld voortreffelijk geweerd en Van den Broek, Van der Lijke en Van Steenselen waren gedurende de 220 km. lange rit voortdurend in de voorste gelederen te vin den geweest, ondanks het feit dat er zeer hard gereden was en de winnaar, Dupont, met 20 minuten voorsprong op het tijd schema aan de finish arriveerde. De uitslag van de eerste etappe luidde: 1. Dupont 217 km. in 5 uur 29 min. 33 sec.; 2. Privat, z.t.; 3. Van Genechten (België) 5.31.04; 4. Bertolo z.t.; 5. Ockers (België) z.t., 6. Adriaansens (België) z.t.; 7. Picot z.t.; 8. Elena 5.31.35; 9. Vliegen (België); 10. Remangoon, beiden dezelfde tijd als Elena. Keulers, Van Grinsven en Van den Broek eindigden op de 26e plaats ex aequo in een grote groep in dezelfde tijd als Elena. Van Steenselen kwam ongeveer 1 minuut later binnen in verband met zijn bandenpech op de laatste kilometer. Adrie Voorting werd 75e in 5.40.11, Van der Lijke 78ste in 5.40.58 en Bruggekamp 84ste in 5.49.06. De Europese Voetbal Federatie kwam in Lissabon in algemene vergadering bijeen, waarbij de KNVB vertegenwoordigd was door de heren G. Kruyver en L. Brunt. Dertig Europese landen hadden delegaties gezonden. Saarland en Albanië waren niet vertegenwoordigd. Pierre Delaunay (Fr.) werd gekozen tot betaald secretaris van de unie en in het be stuur van de Europese Federatie kwamen de heren G. Sebes (Hong.), J. Crahay (Belg), H. Constantaras (Griekenland), Y. Pujol (Spanje) en P. Rylski (Polen). Karei Lotsy werd aangewezen als le vice- president van de FIFA. Naar bekend heeft Europa het recht om een vice-president in de Internationale Federatie te benoemen. Verder werden voor Europa de heren O. Barassi (Italië) en G. Lange (Zweden) als leden van het bestuur van de FIFA geko zen. Cyprus en Israel werden niet als leden van de Europese federatie aangenomen. Turkije daarentegen wel, maar zonder stemrecht, dit in verband met de geogra fische ligging van dit land tussen Europa en Azië. Het sectiebestuur zaterdagvoetbal van de KNVB besloot dat aangezien de beslissings wedstrijd CJVVSDCP om het kam pioenschap van de 4e klasse C district west I naar achteraf is gebleken niet op een terrein is gespeeld dat daartoe de vereiste afmetingen bevat, ongeldig is. Deze belis- singswedstrijd zal nu opnieuw worden ge speeld op zaterdag 16 juni op een nader aan te wijzen terrein. In verband hiermede is de reeds aange vangen promotiecompetitie tijdelijk stop gezet. Deze zal worden hervat, nadat de kampioen van 4C bekend is geworden, die alsdan het recht verkrijgt hieraan deel te nemen. De voor de promotiecompetitie reeds gespeelde wedstrijden blijven ge handhaafd, voor zover zij niet komen te vervallen als gevolg van het resultaat van de beslissingswedstrijd. Wilhelmina Vooruit, spelend in de ama teur-competitie west 1 derde klasse, opge richt op 25 mei 1908 heeft een fusie aan gegaan met H.E.D.W., waarvan het eerste elftal in de vierde klasse west 1 uitkomt. H.E.D.W. is op 8 november 1913 opgericht. De beide clubs hebben thans 15 voetbal elftallen samen, drie honkbalploegen en een softballteam. De Engelsman John Surtees heeft met zijn MV Augusta de race in de 500 cc senior van de internationale TT-wedstrijden op het eiland Man gewonnen. Hij reed de 164 km (zeven ronden) in 2 uur 44 min. 5,8 sec. met een gemiddelde snelheid van 155,40 km per uur. De uitslag luidde: 1. John Surtees (G.B.) met MV Augusta 2.44.05,8 (gemidd. 155,40 km per uur). 2. John Hartle (G.B.) met Nor ton 2.45.36,6154,99 km per uur). 3. Jack Brett (G.B.) met Norton 2.46.54,2 (152,82 km per uur). 4. Walter Zeiler (Duitsl.) met BMW 2.47.22,2 (152,38 km per uur). 5. Bill Lomas (G.B.) met Moto Guzzi 2.47.28.6 (152,29 km per uur). 6. Ennett (G.B.) met Matchless 2.50.40,4 (149,44 km per uur). Surtees heeft van de start af de leiding gehad in deze zware race. Zwaar, omdat de krachtige wind, die schuin over het circuit stond, het nemen van bochten uiterst moei lijk maakte. Een voordeel was evenwel, dat de weg droog was. Niettemin heeft zich toch een ongeluk voorgedaan. Het gebeurde in de vijfde ronde. Wilks (Ceylon) viel van zijn BSA en moest naar een ziekenhuis worden getransporteerd. Daar werd geconstateerd, dat zijn verwon dingen niet van ernstige aard zijn. De ver rassing van de race was, dat de Norton- rijders John Hartle en Jack Brett respec tievelijk op de tweede en derde plaats ein digden. Lomas werd door beiden en de Duit ser Zeiler in de laatste ronde gepasseerd. Een 21-jarige Italiaanse bergklimmer, een zekere Luigi Mich, redde gisteren zijn vrienden met wie hij in de bergen was. van een zekere dood. Luigi hield met al zijn kracht een grote, loshangende rotsmas sa met zijn rug tegen totdat zijn vrienden in veiligheid waren. Toen liet hij de massa gaan en kreeg zelf een gedeelte van de rotspartij over zich heen. Luigi ligt in het ziekenhuis met hoofdwonden en een paar gebroken ribben. Zijn toestand is ernstig. De klassieke race in Epsom, de Oaks, is in een grootse Franse overwinning geëin digd. Drie Franse paarden eindigden op de drie beste plaatsen. De jonge merrie „Si carelli" van mevr. Volterra kwam het eerst aan de finish, met drie lengten voorsprong op „Janiari" en met 6 lengten op „Yas- min".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7