Duel tussen HHC en O VVO eindigde onbeslist: 0-0 wmmm ÜliliMl IJmuidenaar Bruggekamp moest de strijd staken in Frankrijk fill Gaul winnaar in de wieler ronde van Italië Tante Aggie houdt vol Avonturen met het vliegende tapijt De honkbalcompetitie Grote nederlaag van Kennemerland tegen Ajax: 18-0 Zaterdag werd hij nog tweede in Vichy Gatsonides doet mee in de Alpenrit I Haarlemse honkballers verloren in Den Haag Haarlemmer Rusman behaalde zowel zaterdag als zondag overwinning De uitslagen in de tenniscompetitie FEUILLETON^ door Doris Miles Disney MAANDAG 11 JUNI 195t> De belangrijkste ontmoeting O.V.V.O.H.H.C. in de honkbalcompetitie is onbeslist geëindigd (00), waardoor H.H.C. nog steeds ongeslagen de leiding heeft behouden in de eerste klasse A, waarin de spanning vermoedelijk zal voortduren tot de laatste competitiewedstrijd. Zoals verwacht zouden er deze week wel weer enige verrassen de uitslagen zijn. De grote 180 nederlaag van Kennemerland willen wij hieronder zeker rekenen, evenals trouwens de grote nederlagen van E.D.O. tegen V.V.G.A. en Sportclub Haarlem tegen Schoten. Bovendien viel ook de uitslag van T.Y.B.B. tegen Sparta wel uitermate tegen, want na het uitstekende begin moest de T.Y.B.B.-ploeg met een grote 152 nederlaag genoegen nemen. Door de resultaten van deze week zijn de standen: Eerste klasse A: H.H.C. 7—13. O.V.V.O. 7—11. Ajax 7—7. Kennemerland 76. E.H.S. 76. Sparta 7—6. T.Y.B.B. 7—5. R.C.H. 7—2. Eerste klasse B: Schoten 7—14. V.V.G.A. 7—12. A.B.C. 7— 8. E.D.O. 7—6. S.C. Haarlem 7—6. T.I.W. 7—4. HFC „Haarlem" 7—4. H.C.K. 7—2. Ook in de overgangsklasse was de neder laag van H.H.C. 2 tegen Pacifico wel een grote verrassing. De Tilburgers behaalden tegen de H.H.C.-reserves hun eerste over winning in de overgangsklasse. Rooswijk moest ook tegen Blauw Wit een nederlaag incasseren, zodat de Amsterdamse ploeg met Schoten 2, welk negental deze week van de Spartaan won, de leiding in de overgangsklasse A veroverde. H.F.C. „Haarlem"—H.C.K. Hoewel de Kinheimers kans zagen in de belangrijke ontmoeting tegen de HFC „Haarlem" de meeste honkslagen te plaat sen, kwam de volle winst toch bij de ploeg van Kees Koning terecht, waardoor de Haarlemmers de onderste plaats voorlopig overdeden aan het H.C.K.-negental. De H.C.K.'ers namen reeds in de eerste innings een 20 voorsprong toen Rudolphy en Houtkamp op een honkslag van Knol konden scoren, doch in de volgende innings was het reeds weer gelijk toen v. d. Brug ge en Benard de thuisplaat passeerden na een fout van de H.C.K.'er Wille op een ge slagen bal van Piet van Strien (22). Toch nam H.C.K. door Zuurendonk weer een kleine voorsprong (23), doch ook nu keerden de kansen in de volgende innings, waarin HFC „Haarlem" na een honkslag van v. d. Veenbrink en veldfouten een vei lige 63 voorsprong kon nemen. In de achtste innings kon Houtkamp (HCK) de thuisplaat nog passeren op een honkslag van Zuurendonk (64), waarmede het einde kwam. HFC „Haarlem": 020022000 6 H.C.K.: 200100010 4 Werpersresultaten: Loos (HFC „Haarlem"): 3 x 3slag; 6 x 4wijd en 10 honkslagen tegen. Sargentini (HCK): 8 x 3slag; 13 x 4wijd en 4 honk slagen tegen. T.Y.B.B.Sparta Maus Gatsonides zal met Standard deel nemen aan de 18e internationale Alpenrit, die van 6 tot 13 juli wordt gereden. In to taal zullen 4166 km. worden afgelegd. De eerste etappe leidt van Marseille naar Cor tina d'Ampezzo over 1143 km. Op 8 juli wordt het circuit van de Dolomieten gere den van Cortina naar Cortina over 308 km. Op de volgende dag staat de etappe van Cortina naar Zagreb op het programma over 582 km. Op 10 juli wordt deze route in omgekeerde richting gereden en op 11 juli volgt de etappe van Cortina naar Mégève over 761 km. Op 12 en 13 juli volgt de laatste etappe van Mégève naar Mar seille over 826 km. lil 1 Het zag er in deze wedstrijd niet naar uit dat de T.Y.B.B.-ploeg een grote neder laag zou krijgen, want reeds de eerste slagman Bakker gaf T.Y.B.B. met een fraaie homerun de leiding (10). Een bij zonder slechte inning, waarin de Rotter dammers kans kregen niet minder dan ze ven punten te scoren, en vele veldfouten waren oorzaak, dat het einde van deze slappe ontmoeting de Rotterdammers een 152 zege bracht, aangezièn nog slechts Rooyers voor T.Y.B.B. kon scoren op een honkslag van Bakker. E.H.S.—R.C.H. Ondanks de fraaie homerun, waarmede Oosterbaan de score voor R.C.H. reeds in de eerste innings opende, werd deze innings toch uiteindelijk oorzaak van de nederlaag van de R.C.H.'ers. Een drietal fouten en niet minder dan vijf honkslagen waren oorzaak dat E.H.S. een voorsprong kon nemen (61). Het R.C.H.-negental herstelde zich hier na echter kranig en nadat de achterstand in de volgende innings werd teruggebracht tot 64, slaagden de bezoekers er in de ze vende slagbeurt zelfs in weer geheel ge lijk te komen door runs van Mulder en Hoefsmit (66), waardoor de spanning weer geheel terug was. In deze zevende innings werden fouten de bezoekers noodlottig, want Heemskerk en Tromp konden na een honkslag van Schuitemaker E.H.S. weer een kleine voor sprong geven (86), welke voorsprong ondanks honkslagen van Tel, Mulder en Maaskant toch door Vreenegoor c.s. behou den kon worden, waardoor R.C.H. een eer- ADVERTENTIE maagtabletten^ helpen snelW volle en niet geheel verdiende nederlaag moest incasseren. De werpersresultaten waren: Schuitemaker (E.H.S.): 6 x 3slag; 3 x 4wijd en 6 honkslagen tegen. Vreenegoor (R.C.H.): 3 x 3slag; 0 x 4wijd en 8 honk slagen tegen. Ajax-Kennemerland Na het uitstekende begin zijn de resul taten van de laatste wedstrijden van Ken nemerland bijzonder matig. Ook in de al tijd moeilijke uitwedstrijd tegen Ajax was een nederlaag te voorzien, doch dat het een debacle zou worden was toch niet te ver wachten. Nadat werper Hofstra de Amsterdamse slagploeg niet in bedwang kon houden, werd hij in de vierde innings vervangen door Spanjer, die echter ook geen kans zag zich te handhaven. Zijn clubgenoot Roo- denburg slaagde er tenslotte in de wed strijd tot een einde te brengen, ofschoon de Bloemendalers met een wel zeer grote 18 0 nederlaag genoegen moesten nemen. SchotenSportclub Haarlem Ofschoon Sportclub Haarlem in de eer ste innings goede tegenstand bood, be haalde het Schoten-negental in deze plaat selijke ontmoeting, die door vele toeschou wers werd bijgewoond, een verdiende, wellicht iets geflatteerde overwinning (14—1). De Schotèn-ploeg beschikte in deze wed strijd weer over prima slagmensen, terwijl bovendien het veldwerk uitstekend was. Dit in tegenstelling tot de Sportclub, waarin vooral de invallers zwak waren, terwijl tegen de Schoten-werper Munster man vrijwel geen honkslagen werden gege ven. In de eerste innings kon Schoten reeds een 30 voorsprong nemen en hoewel P. Ottolander nog voor de Sportclub in de volgende innings kon tegenscoren, kon niet worden voorkomen dat de Schoten-ploeg de voorsprong regelmatig opvoerde tot 14- 1, waarmee het einde kwam. De werpersrésultaten waren: Munsterman (Schoten): 8 x 3slag; 4 x 4wijd en 2 honkslagen. Van Berkel (S.C. Haarlem): 7 x 3slag; 1 x 4wijd en 11 honkslagen. E.D.O.—V.V.G.A. De opgave een eervol resultaat te berei ken tegen V.V.G.A. was voor E.D.O. te zwaar en vooral het klasseverschil der wer pers werd in deze ontmoeting doorslagge vend. Echter niet alleen de E.D.O.-werper Piet de Nieuwe schoot in deze wedstrijd tekort, doch ook het slagwerk van de E.D.O.'ers liet veel te wensen. Slechts aanvoerder Van Leuven, De Nieuwe, Kops en De Zwart slaagden er in honkslagen te plaatsen tegen de Amsterdamse werper Brands en vooral Dolf de Zwart toonde met drie honkslagen geen ontzag voor zijn Amsterdamse tegen stander. De bezoekers konden in deze overigens zeer teleurstellende ontmoeting op vrij ge lukkige wijze een 40 voorsprong nemen toen Ruud Kok met drie honken bezet een driehonkslag plaatste en zelf nog door een fout van Kops kon binnenkomen. Hiermede was het pleit reeds beslecht en in de vol gende innings slaagden de V.V.G.A.'ers er nog in de stand op te voeren tot 90, waarmede het einde kwam. De werpersresultaten waren: De Nieuwe (EDO): 8 x 3slag; 6 x 4wijd en Zelfs Hanny Urbanus mocht het niet gelukken een punt in de wacht te slepen bij OVVO-HHC. Eerste honk- man Hogenbos was hem voor. 6 honkslagen tegen. Brands WGA)15 x 3slag; 1 x 4wijd en 6 honkslagen tegen. O.V.V.O.—H.H.C. Het is het leidende H.H.C. niet gelukt in de belangrijke ontmoeting tegen concur rent O.V.V.O. in Amsterdam de volle winst te behalen. Het duel eindigde onbeslist (00), waarmede H.H.C. uiteraard het meest tevreden kan zijn, want de Haar lemmers behielden de leiding in de eerste klasse A. Ofschoon H.H.C. toch wel over een be ter slagploeg beschikt konden Jongeling c.s. het werper Hannie Urbanus in deze wed strijd niet moeilijk genoeg maken, hetgeen overigens ook het geval was met de O.V.V.O.'ers ten opzichte van werper Jan Smidt. De vele honderden toeschouwers, het O.V.V.O.-veld was geheel uitverkocht, zijn getuige geweest van een fel werpersduel en hoewel geen der pitchers zegevierend te voorschijn is getreden, was naar onze smaak de Haarlemmer Jan Smidt technisch iets beter. Door het resultaat van deze ontmoeting ziet het er overigens wel naar üit: daf de 'beSlisSurg in de 'ftèarlemsé ont moeting tussen beide negentallen zal val len, zodat dè" spanning in deze klasse wei groot is gebleven. De werpersresultaten waren: Urbanus (O.V.V.O.): 10 x 3slag; 0 x 4wijd en 2 honkslagen tegen. Smidt (H.H. C.): 14 x 3slag; 1 x 4wijd en 3 honkslagen tegen. ADVERTENTIE hp^ji maagtabletten helpen snel1 De IJmuidenaar Bruggekamp heeft zaterdag een fraai succes behaald in de tweede etappe van de Dauphiné Libéré: in de sprint in Vichy verslagen door Louis Caput, eindigde hij op de tweede plaats en zette de Nederlandse ploeg hiermede in het zonnetje van de publiciteit. Bruggekamp en Caput alsmede Barbotin en de Belg Fourneau hebben gedurende de gehele rit van St. Etienne naar Vichy over 225 km wederom in regen en koude ervoor ge zorgd, dat het tempo hoog werd opgevoerd en dat van begin tot eind strijd kon wor den geleverd. Trouwens, niet alleen Bruggekamp heeft voortreffelijk gereden, maar ook de Maas trichtenaar Keulers, die als invaller is mee gegaan voor de zieke Lahaye, heeft veel goeds laten zien. Reeds na 30 km lanceerde Caput een aan val en hij kreeg spoedig Fourneau, Brug gekamp, Colinelli, Gouget en later Pipelin, Barbotin en Keulers met zich mee. In Mon- trond, op 63 km had dit leidersgroepje een voorsprong van 2 min. 15 sec. op 't veld, die 60 km verder niet minder dan 5% minuut bleek te zijn. Bij Noirtable, op 160 km., moest een lastige helling worden beklommen. Daar viel Fourneau en Bruggekamp raakte even achter. Maar zowel de Belg als onze land genoot slaagden erin weer bij Caput, Bar botin, en Gouget te komen, terwijl Keulers, Pipelin en Colinelli terugvielen en later door het peloton werden opgeslokt. Keulers had het te kwaad met de koude en 30 km. voor de finish moest hij zelfs gemasseerd worden om de verkleumde spieren weer hun werk te laten doen. De vijf leiders verloren op het laatste gedeelte van de etappe veel van hun tijd winst omdat het peloton onder aanvoering van de Belgen een felle jacht had ont ketend. Maar Bruggekamp, Caput en de drie anderen kwamen met voorsprong in Vichy aan, waar het vijftal een sprint op de weg betwistte, menende dat daar de finish was. Bruggekamp won .dit sprintnummertje, maar de officials gebaar den heftig, dat de eindstreep 500 meter verder lag. En daar bleek de IJmuidenaar niet over voldoende reservekrachten te beJ schikken om de tweede sprint opnieuw te veroveren. Caput veroverde op de laatste 250 meter een kleine voorsprong en zege vierde op deze wijze met twee seconden voorsprong op Bruggekamp. Adrie Voorting kreeg 10 km. voor de finish een lekke band, maar wist niettemin, dank zij de steun van de andere Nederlan ders, weer in het peloton te komen. Hij en Van der Lyke, Van den Broek, Van Steen- selen en Keulers werden op de 12e plaats geklaseerd. Alleen Van Grinsven was achter geraakt, omdat hij door de koude was bevangen. Derde etappe De derde etappe van de Dauphiné Libéré, van Vichy naar Villeurbanne bij Lyon over 252 km, werd gewonnen door de Fransman Picot met Van Grinsven op de vierde plaats. De uitslag luidde: 1. Picot, tijd 6 uur 21 min. 16 sec. 2. Scribante z.t.; 3. Mallejac z.t.; 4. Van Grinsven z.t.; 5. De hertog (B.) z.t.; 6. Guldemont (België); 7. Gouget; 8. Gil (Spanje), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 9. I^clercq, 6 uur 23 min. 9 sec.; 10. Gianneschi (Italië) 6 uur 23 min. 22 sec.; 11. Favero (It.) 6 uur 30 min. 46 sec.; 12. Bianchi; 13. Bertolo; 14. Barbotin; 15. Denys (België); 16. Cappt; 17. Ockers (B.); 18. Het peloton, waarin zich alle overige Nederlandse renners bevonden. De algemene rangschikking na de derde etappe luidt: 1. Gouget 18.05.12; 2. Picot 18.06.34; 3. De Hertog 18.07.35: 4. Scribante 18.07.40; 5. Malléiac 18.07.55; 6. Guldemont 18.07.55; 7. Van Grinsven 18.13.11. In de derde étappe is wederom een ver woede strijd ontstaan, welke van begin (Vichy) tot einde (Villeurbanne bij Lyon) over 252 km. heeft geduurd en waarbij verscheidene uitvallers konden worden genoteerd. Zo was Bruggekamp, die zater dag zo uitstekend had gereden, bij de slui ting der controle in Villeurbanne nog niet binnen, en ook Rapella, Klimek en Berga- mini kwamen te Iaat aan de finish en wer den uit de strijd genomen. Bruggekamp kwam zondag ziek aan de start. Hij klaagde over pijn in de rug en een koude had zijn luchtpijp aangedaan, zodat het ademhalen hem moeilijk viel. Reeds onmiddellijk na het vertrek in Vichy ge raakte hij achter. Met de moed der wan hoop heeft Bruggekamp getracht door te zetten en inderdaad is hij er in geslaagd de finish te bereiken. Voor dit moedig vol houden verdiende hij alle lof. Helaas stre ken de organisatoren niet met de hand over het hart, zodat voor hem de Dauphiné Li béré was afgelopen. Behalve dit viertal, dat te laat aan de eindstreep verscheen, hebben onderweg nog opgegeven de beide Belgen Callaerts en De Munster, verder de Spanjaard Cruz en de beide Fransen Lefèvre en Gnazo. ADVERTENTIE maagtabletten^ helpen snel De demonstratiewedstrijd van het Haar lemse tweede klasse negental tijdens de Haagse sportweek is ondanks de 2219 ne derlaag van de Haarlemmers uitstekend ge slaagd en de vele Haagse toeschouwers die Zondagmiddag op het Houtrusterrein aan wezig waren hebben kunnen genieten van geen grootse, doch zeer aantrekkelijke wed strijd. De Haarlemmers kregen tegen de Hage naar uitstekende winstkansen en slaagden er zelfs in niet minder van vijftien honk slagen te geven tegen de Haagse werper. Vele veldfouten werden uiteindelijk oor zaak van de nederlaag, terwijl vooral de Haagse Tjikalong speler Itzigheine met twee homeruns wel een groot aandeel had in deze zege. De Haarlemmers begonnen met Herwig (DIO) als pitcher, waarna deze speler in de vijfde innings werd vervangen door Schildwacht van Sportclub Haarlem, die echter evenmin kans zag de Hagenaars aan slag te bedwingen. Het scoreverloop was: Den Haag 2 0 0 2 7 3 3 5 x 22 Haarlem 001320517 19 De jonge Haarlemse wielerprofessional Wim Rusman is momenteel bij de beroeps renners een moeilijk te kloppen tegen stander. Na zaterdag in de Ronde van de Kaasstreek gezegevierd te hebben, bracht hij zondag op fraaie wijze de Ronde van Zuidholland op zijn naam. Deze overwin ning kreeg dubbele waarde, want in de beslissende eindsprint versloeg hij Maas, Van der Pluym en Van Dongen, die alle drie voor hetzelfde fabrieksmerk rijden. Na verschillende schermutselingen ging Rusman met nog ongeveer 25 kilometer te rijden tot de aanval over en kreeg daarbij versterking van Thijs Roks. Maar toen het peloton de twee vluchtelingen tot twintig meter genaderd was, liet Roks zich inlopen. Rusman ging door en Drieseen sprong met. de Haarlemmer mee. Dit tweetal werd nog ingelopen door Van Dongen, Van der Pluym en Maas en toen was het met de andere renners gebeurd. Want ondanks verschillende tegenaan vallen bleven deze vijf renners in het res terende verloop onbereikbaar. In de eind sprint probeerden de drie Brabanders om de Haarlemmer in te sluiten en zo een zege voor hun fabriek af te dwingen. Maar Rus man overtroefde hen en won met band- dikte verschil van Maas deze 200 kilometer lange wedstrijd. Van der Pluym, Van Don gen en Drieesen finishten in deze volgorde na hen. Dr. P. van Dijk, voorzitter van de K.N.W.U. overhandigde Rusman de bloe men en zei: „Met het winnen van deze twee koersen heb je ongetwijfeld je selectie voor de Ronde van Nederland afgedwongen." Ronde van Kaasstreek Rusman heeft in de 204 kilometer lange Ronde van de Kaasstreek, die als omlijsting van het militaire wielerkampioenschap werd gehouden, een fraaie overwinning be haald. Met een halve fietslengte voorsprong won hij de eindsprint van een twaalf man sterke kopgroep, waarin de rappe sprinters Van As, Van Dongen, Pauw en Van 't Hof zijn felste belagers waren. Deze kopgroep was pas in de slotfase meeste renners de vermoeidheid een woord- van de strijd tot stand gekomen, toen bij de je mee ging spreken. Voordien was er in deze wedstrijd weinig gebeurd en hadden alleen de premiesprints in Bodegraven, die resp. door v. d. Pluym, Krijn Post en Van 't Hof werden gewonnen, voor enige ople ving gezorgd. De Haarlemmers Bijster en Piet Peters werden evenals de Engelse stayer Joe Bunker en enkele anderen door pech uitgeschakeld. De beslissende slag viel tussen de plaats jes Noorden en Woerdens Verlaat, toen er nog veertien kilometer gefietst moest wor den en de twaalf man, waarvan Rusman de beslissende eindsprint won, resoluut de leiding namen. De uitslag luidde: 1. Wim Rusman (Haarlem), de 204 kilometer in 5 uur, 5 min. en 15 sec.; 2. Van As (Roosendaal); 3. Van Dongen (Breda); 4. Pauw (Utrecht); 5. Van 't Hof (Sassenheim)6. Smits (Nij- len, B.); 7. P. Maas (Pindorp); 8. Van dér Pluym (Dussen); 9. T. Roks (Sprumdel); 10. Bergmans (Aalst). „Mooi", zei de koopman lachend. „Nou, dan zul je wel tevreden zijn met dat ding; je mag 't houden. Maar onthoud goed de twee spreuken: Omen ho, omen ha, abdalla, als je gaat vliegen; en maba ha, maba hi, abdalli, als je weer naar beneden wilt. En nou ga ik verderWel bedankt voor je hulp, beste jongens, en veel plezier hoor. Abdoel en Mohab keken de koopman na; Abdoel hield het kostbare wondertapijtje in zijn armen. 43-44 De negentiende etappe van de Ronde van Italië, die de rijders van Trento naar- San Pellegrino over 'n afstand van 191 km, bracht is gewonnen door de Italiaan Albani. De volgende vier rijders waren ook Italianen. De rose truidrager Gaul had geen rustige dag, want onafgebroken moest hij aan de kop blijven, om Magni, die slechts drie en een halve minuut achter hem stond, in de gaten te houden. En dat is hem goed ge lukt, want de Italiaan slaagde er niet in om Gaul te verslaan. Magni verbaasde de wieler-enthousiasten door door te rijden nadat hij in de tiende etappe zijn sleutelbeen gebroken had. On danks soms schier ondraaglijke pijnen zette hij door en in het algemeen klassement maakte hij verbazingwekkende vordering. De uitslag van de negentiende etappe luidt: 1. Albani 4 uur 53 min. 17 sec. 2. Fa vero, 3. Tagnaccini beiden in dezelfde tijd als de winnaar. 4. Giudici 4.53.20. 5. Chiar- lone 4.53.24. Stolker werd 25e, Wagtmans 37e en De Groot 38e. Het klassement vande etappe San Pelle grinoMilaan luidde: 1. Piazza (It.) 3.13.20. 2. Baroni (It.) 3.13.43. 3. Filippi (It.). 4. Couvreur (B.). 5. De Santi (B.). 6. Moser (It.). 7. Tognaccini. 8. Giudici (It.). 9. Monti (It.). 10. Cainero. 11. Coste (Fr.). 12. Scudellaro. 13. Assirelli. 14. Gaul (Lux.). 15. Carrera. 16. Brankart (Belg). 17. Chiarlone. 18. Padovan. 19. Gaggero. 30. ex aequo Albani, Baffi, Bartolozzi, Agostino Coletto, De Groot, Dall'Agata, Fantini, Guer- rini, Stolker, Wagtmans, Zamboni alien in 3 uur 13 min. 43 sec. Het eindklassement luidt: 1. Gaul (Lux.) 101 uur 39 min. 46 sec., (gemiddelde uur snelheid van de giro 34.677 km). 2. Magni 101.43.16. 3. Agostino Coletto 101.46.39. 4. Maule 101.47.11. 5. Moser 101.47.16. 6. Fantini 101.48.32. 7. Brankart (Belg) 101.49.07. 8. Monti 101.50.40. 9. Bartolozzi 101.58.00. 10. Couvreur (Belg.) 101.58.27. 11. Gaggero 102.07.19. 12. Padovan 102.08.04. 13. Wagtmans 102.11.26. 14. Sorgeloos (Belg.) 102.22.08. 15. Giudici 102.25.40. 16. Baffi 102.48.32. 17. Al bani 102.56.16. 18. Benedetti 102.58.42. 19. De Santi 103.02.24. 20. Scudellaro 103.04.34. 28. De Groot 103.30.27. 36. Stolker 103.36.24. De renners geloofden het zondag wel en maakten er een vakantieritje van. Magni, de enige die Gauls voorsprong in het algemeen klassement nog zou kunnen bedreigen, deed geen enkele poging weg te komen en het ge middelde in deze etappe haalde de 36 kilo meter niet. De laatste vliegende controle werd te Se- reg Daronno, 96 km van de start, gewonnen door Piazza, gevolgd door Fantini. Na hen kwamen alle overige 41 renners op een kluitje en Gaul week niet van het wiel van Magni. Piazza hield vol en hij won de etappe met 23 seconden voorsprong op het peloton, waar in de sprint gewonnen werd door Baroni. Alle andere renners kregen dezelfde tijd toegewezen. Dc uitslagen in de tenniscompetitie waren: Sncllius. Promotie derde klasse: Snellius 1- WOC 5 6-1. Duinlust. Promotie derde klasse: SPW- Duinlust 1 3-5. Zandvoort. Promotie tweede klasse: Zand- voort 1-Animo 1 3-5. Bastione. Bastione 2-Excelsior 8-0. Bloemendaal. Bloemendaal 4-Velserbeek 2 4-4. Zaterdagcompetitie: Bloemendaal 1-Gie- teling 1-3. DHBS. Promotie derde klasse: DHBS 1- ULTC 6 4-4. HLTC. Promotie naar overgangsklasse A: HLTC 1-TOZ 1 5-4. Promotie naar tweede klasse: Groenendaal 2-HLTC 3 6-2. Groenendaal. Promotie naar tweede klasse: Groenendaal 2-HLTC 3 6-2. Groenen daal 4-Uilenburg 6-2. Houtrust 9-Groenen- daal 5 1-7. Westrust. Promotie overgangsklasse B: Utrechtse LTC-Westrust 2 5-3. Promotie naar derde klasse: Baam-Westrust 3 3-5. Do nald Duck-Westrust 4 2-6. 43. Toen hij uit de auto stapte, hoorde hij opeens het geluid van vallend glas. Hij holde in de richting van dit geluid en au tomatisch klemde hij zijn hand om de re volver, die hij altijd bij zich droeg. Teresa had het geluid ook gehoord en sprong uit de wagen. Ze holde achter Dennis aan. „Blijf daar", riep hij haar over zijn schou der toe, maar ze luisterde niet naar hem. Haar enige gedachte was aan tante Ag gie, die alleen was... Er moest haar iets ge beurd zijn... Op haar hoge hakjes liep ze achter Dennis aan en vlak achter hem be trad ze door de achterdeur de woonkeuken De beschermende kast viel op dat ogen blik met veel lawaai omver en Dennis zag hoe Zimmerman over de ravage heen de badkamer instapte, met een zijden sjaal, uitgestrekt in zijn handen. Dennis kon Aggie niet zien. Zij stond te gen de muur van de badkamer aangedrukt. Maar hij kon haar snikken horen en haar gesmoorde gil. Met donderende stem riep hij zijn chef toe: „Laat die sjaal vallen en handen om hoog!" Zimmerman draaide zich met een ruk om en greep naar zijn revolver. Hij was bij de hele politie bekend als een uitstekend schutter waarschijnlijk had het plotseling verschijnen van Dennis hem zó van zijn stuk gebracht, dat hij zijn reputatie niet kon, ophouden. Hij schoot om te doden maar miste, en de kogel schampte alleen Dennis' schouder. Voor Teresa was dit een waarschuwing om zich gedekt te houden. Opnieuw was er het geluid van een schot. Ditmaal was 't Dennis, die schoot, en zo als als hem was geleerd, mikte hij op de maagstreek van de andere politieman. Maar ook hij miste...: de kogel kwam ho ger terecht en ging recht door Zimmer man's hart. De revolver viel uit zijn han den en vallend tegen de kast, blies hij de laatste adem uit. De echo van het laatste schot was nog maar nauwelijks weggestorven, toen Aggie te voorschijn kwam, trillend over al haar leden en doodsbleek. Ze trachtte te glim lachen tegen Dennis. „U was precies op tijd", zei ze zacht en geruisloosviel ze in zwijm. Tegen twaalf uur 's nachts was de orde weer enigszins hersteld in het pension in Drumstreet. Aggie was in bed gestopt en had van de huisdokter een kalmerend drankje gekregen. Ze lag in Kate's bed en Kate zelf zat op de rand en hield haar hand vast. Cornelius, die erg in de weg liep, vond zichzelf de rots, waaraan ieder een zich vastklemde in deze consternatie. De politie-dokter was gekomen en Zimmer man's lijk was weggevoerd. De vele politie mannen, die opnieuw een bezoek aan Drumstreet no. 228 hadden gebracht, waren weer vertrokken; alleen stond er buiten nog één op wacht, om nieuwsgierigen op een afstand te houden. Juffrouw Gilchrist, die even na elven thuis kwam, veroorzaakte nog wat moei lijkheden. Ze stond erop om Aggie te zien. Ze zei, dat ze geen oog dioht zou doen, als ze niet met eigen ogen had gezien, dat Aggie het goed maakte. Uiteindelijk wist Teresa haar echter over te halen, rustig naar haar kamer te gaan. Tenslotte zaten in de salon bijeen: hoofd inspecteur Kerrigan, inspecteur Fairchild, Dennis en Teresa. Kerrigan, kaalhoofdig en gezet, liep tegen de zestig en hoewel hij een jongere indruk maakte, zag hij er die avond oud en vermoeid uit. Hij was al 40 jaar bij de politie en zijn leven was met het politiewerk verweven. Hij was trots op het werk van zijn mannen en ging voor hen door het vuur. En nu had zijn hoofd-rechercheur een oude weerloze vrouw willen vermoorden, waarbij hij be trapt werd door Dennis fcallaham, die hem een dodelijk schot had toegebracht. Dit was het resumé, dat mén hem had gegeven. Hij had Zimmerman's lijk gezien en zijn instructies gegeven. En op dit ogen blik zat hij te wachten op een uitgebreid verslag over het gebeurde. Hij keek Dennis streng aan en zei: „Ik zou nu graag het hele verhaal horen, van het begin af." „Ja, sir." Fairchild, die t.z.t. Kerrigan zou op volgen, was veel jonger, net veertig; hij had, evenals Dennis, een modernere op leiding voor het politievak gevolgd. Hij had een mager, ietwat geleerd, gezicht en leek een veel gecompliceerdere persoonlijkheid dan Kerrigan. Er had tussen hem en Zim merman een bittere vijandschap bestaan. Hun inzichten en methoden hadden altijd gebotst. Maar dat was nu uit, peinsde Fairchild. Zimmerman was niet meer.... Dennis wist, dat hij op Fairchild kon reke nen, wanneer hij voor moeilijkheden zou komen te staan Hij keek zijn superieuren aan. Teresa zat naast hem en glimlachte hem even be moedigend toe. Ze begreep, dat van dit onderhoud heel veel voor Dennis afhing. Zijn carrière bij de politie stond op het spelDe hese klank van Dennis' stem was een duidelijke aanwijzing, dat hij «last van zijn zenuwen had. Hij begon bij het oorspronkelijk onderzoek in de zaak-Love- joy en vertelde van Aggie's theorie. Hij voegde er aan toe: „Ik wist daar meer van dan wie ook, omdat ik juffrouw Martel vaak thuis bezocht." Kerrigan vertrok geen spier, maar Den nis zag, hoe Fairchild zijn blik op Teresa liet rusten en even meende hij een glim lach om zijn mond te zien. Het fiasco van de Lovejoy-Lavender-theorie was bekend. Dennis vertelde vervolgens over zijn be zoek aan Aggie, nadat ze bij de oude heer Lavender had geluncht. Ze had hem toen gezegd, dat de moordenaar een mank of een trekkend been moest hebben. „Ik zelt was nog helemaal niet overtuigd, dat het moord was", zei hij, „en vanzelfsprekend had ik nooit mijn chef Zimmerman, met dit geval in verband gebracht. Maar toen zij dat zei. Hij vervolgde: „Zimmerman was de enige persoon, aan wie ik onmiddellijk moest denken, toen zij het over iemand met een mank been had. Ik hield mezelf voor, dat het waanzin was om hem met die zaak in verband te brengen, maar toch liet het me niet los. En zo begon ik een theorie op te bouwen. Ik wist dat Zimmerman jaren geleden enige tijd in dienst was geweest. Hij zou dus de onbekende soldaat kunnen zijn, die in het krantenknipsel werd genoemd. Bovendien paste de beschrijving van de barman be treffende de persoon, die met Lovejoy een drankje had gedronken de avond, voordat deze uit het raam viel, precies op Zimmerr man. Dat was dus punt drie. En daarbij kwam ook nog, dat ik van het begin af van oordeel was dat hij zich wel wat al te gemakkelijk van die Lovejoy-affaire af maakte." Dennis vertelde vervolgens van de nega tieven, die hij had afgedrukt. „Ik liet de foto's echter niet dadelijk aan de barman zien, omdat ik bang was voor voorbarige publikatie. Ik wilde eerst meer gegevens verzamelen." „Is het nooit bij u opgekomen, om u tot mij te wenden?" vroeg de hoofdinspecteur. Dit was het punt, waar alles om draaide. Dennis had op zijn eigen houtje gewerkt en niet de geijkte procedure gevolgd. Hij had inlichtingen betreffende de moord voor zichzelf gehouden en niet doorgegeven. „Ja zeker, sir, daar heb ik wel degelijk aan gedacht", antwoordde Dennis. „Maar als die barman hem van de foto herkende, dan was dat toch een belangrijke aanwijzing", merkte Kerrigan op. „Inderdaad, sir. Maar ik kon er niet toe besluiten om me in dat stadium al tot die barman te wenden." „U bedoelt", zei Fairchild, „dat u het moment nog niet gekomen achtte om naar hem toe te gaan, terwijl u de hoofdinspec teur nog niet in de zaak wilde kennen, om dat u nog niet voldoende feiten had ver zameld?" „Precies, sir". Dennis keek hem vol er kentelijkheid aan. „Goed ga door, Callaham", zei de hoofd inspecteur. Dennis ging voort met te vertellen, dat hij zich herinnerde dat Zimmerman ge durende zijn diensttijd in Fort Kramer was geweest. Hij kwam er achter, dat Fort Kramer vlak bij Sharpsville, in Maryland lag, en dat er in die plaats een dagblad verscheen, dat de „Daily News" heette. Hij vertelde over zijn tocht naar Sharpsville: hoe hij er achter was gekomen, dat Richard Lovejoy als kantoorbediende bij Turner's Vleeswarenfabriek had gewerkt, en hoe hij tot de overtuiging was gekomen, dat deze „de kameraad van de soldaat" moest zijn, van wie gesproken werd in het verslag over Fred Miller's dood. Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 6