V erkiezings-pr opaganda annex rolschaats-show „UPPER TEN" pijptabak Visserij -varia 9 Kinheim-aspiranten tweede m Leids toernooi Bouwvakarbeiders in protestmeeting bijeen Harmonie „De Eendracht" naar concours Koordirigent H. J. v. d. Velde te Amsterdam begraven Wijkertorentoernooi niet eerder dan in augustus „Gemeente" verpletterde „De Nijverheid" Kennemerland belangrijk centrum van irissen- cultuur Bloemen besloten avond-vierdaagse De eerste aardbeien in sloffen Agenda voor Beverwijk In augustus weer wielerwedstrijd „Sumatra" en „Mary" naar de sloper Uitvoering Castricums Amusements Orkest trok maar weinig publiek Toneelavond in „De Pan" Strafschoppen brachten Velsen de zege Scheepvaart DINSDAG 12 JUNI 1956 Aangetrokken door een geluids-installatie die vro lijke muziek deed horen, kwamen er gisteravond enige honderden kinderen naar het Marktplein. De Velsense afdeling van. de Partij van de Arbeid hield daar namelijk haar laatste verkiezings-propaganda- avond en de groteren, wie dit betrof, moesten de aan wezigheid van de soms vrij luidruchtige kinderschaar maar voor lief nemen. La ter werd de verhouding wat evenwichtiger. Als eerste spreker trad mevrouw Van der Wall-Duyvendak op die speciaal de vrouwen op het oog had. Zij meende, dat het niet zomaar een aar digheidje was, dat er gis teravond zoveel publiek was, het was dringende noodzaak, temeer daar „het hele land actie tegen de P. v. d. A. scheen te voe ren", aldus mevrouw Van der Wall. De progressieve koers moest worden voort gezet, zei zij en zij wekte de vrouwen dan ook op om woensdag te tonen, dat zij begrepen, dat het de P. v. d. A. met deze poli tiek ernst was. De heer D. Mooy gaf zijn standpunt te kennen als protestant in de partij. Hij zei onder meer, dat een waarlijk Christen het niet met zijn geloofs overtuiging zou kunnen overeenbrengen om iets anders dan de P. v. d. A. te stemmen. Velsens wethouder H. de Boer merkte op, dat hij blij was in het Noorden en Westen van Nederland te vertoeven, want dat hij daar nog rustig spreken kon, in tegenstelling tot het zuiden, waar P. v. d. A.-vergaderingen meer dan eens door K.V.P.-ers waren verstoord. Hij hoopte, dat zijn katholieke vrienden zouden inzien, dat zij hier mee op moesten houden, want dat er geen sprake van was, dat de P. v. d. A. zou tolereren dat niet-ka- tholieken in het zuiden ver trapt zouden worden. Als wethouder van onderwijs wist hij uit de aard der zaak het beste wat er in Velsen op dit gebied was gepresteerd en hij vroeg zich af, of deze vooruitgang ook door politiek-anders- denkenden zou zijn bereikt. Aan het einde van zijn rede zei de wethouder, dat de bevolking trots moest zijn op de behaalde resultaten in IJmond-verband en dat zij bij de verkiezingen reke ning moest houden met deze vooruitstrevende poli tiek, die ook de opbouw en de kansen voor de jeugd beoogde. Tussen de redevoeringen door toonde het artisten- duo Gery en Marion, ge presenteerd door Htihl's ïheaterbureau, hun pres taties op de bal. Op een bal van 75 cm doorsnee jongleerden zij om beurten, daarbij alle normale be wegingen met voeten tre dend. Op de bal balance rend rolden zij deze over een wip van de ene naar de ander kant, waarbij het lang niet eenvoudig was de zware bal bij het van de wip afrollen, af te remmen. Na de redevoering van wethouder De Boer traden zij op als „The orginal dutch rolling stars" en had den hiermee een geweldig succes. Op rolschaatsen met speciaal brede houten wiel tjes draaiden zij over een rond plateau van 2 meter doorsnede met een enorme snelheid rond, waarbij Ma rion op verschillende ma nieren van de grond werd opgetild en hetzij aan arm en been, of aan beide be nen in het rond werd ge slingerd. Op uitnodiging van het paar meldden zich twee jongelui (boven de 18), die „een ritje mee mochten ma ken". Horizontaal op de armen van de artisten lig gend werden deze heren een halve minuut om hun as gedraaid, zo, dat zij na beëindiging van de pret als „mannen onder de invloed" van het podium afstapten, zeer tot vermaak van het publiek natuurlijk. Een bijzonder sterk staal tje was het aanstrijken van een grote lucifer langs de grond, een lucifer, die door Marion in de mond werd gehouden, terwijl zij door Gery in het rond werd ge slingerd. Met een technisch goed uitgevoerde pirouette, die geheel losbandig werd uit gevoerd, besloten zij hun optreden, waarvoor zij met een dankbaar applaus wer den beloond. Voor het jaarlijkse aspiranten-toernooi van de voetbalvereniging „Roodenburg" te Leiden zijn zondag twee elftallen van „Kin- heim" naar het mooie sportpark „Leidse Hout" getrokken, waar zij onder uitsteken de weersomstandigheden hun wedstrijden speelden tegen de deelnemende verenigin gen ONA, VIOS, DHC, Roodenburg en Wassenaar. In de A-afdeling was er een spannende strijd. ONA en Kinheim eindigden als die best geplaatsten gelijk, maar ook de ploe gen van DHC en Wassenaar moesten de derde en vierde plaats delen. Strafschoppen moesten de beslissing brengen en het was ONA, die hiermede het grootste succes had en won, waardoor DHC na twee jaar de wissel'be'ker moest afstaan en Kinheim een1 eervolle tweede plaats kreeg toegewezen. De uitslagen waren: RoodenburgWas senaar 00; VIOSKinheim 01; DHC ONA 00; KinheimWassenaar 00; VIOSRoodenburg 00; Wassenaar ONA 0—2; Kinheim—DHC 0—1'; ONA— Roodenibuirg 01; VIOSWassenaar 00; RoodenburgDHC 01; ONAKJmheim 0—0; Wassenaar—DHC 1—0; ONA—VIOS 10; KinheimRoodenburg 10; DHC VIOS 01. De eindstand werd!: 1. ONA 6 pt; 2. Kinheim 6 pt; 3. DHC 5 pt; 4. Was senaar '5 pt; 5. Roodenburg 4 pt; 6. VIOS 4 punten. In de B- afdeling was het Kinheim-elftal minder succesvol; alleen van VIOS kon een wedstrijd worden gewonnen, die dan ook de twee punten opleverde, waarmede de Velsense jongens als gevolg van het doel- gemiddelde, de onderste plaats moesten in nemen. Hier was de DHC-ploeg heer en meester. De uitslagen waren: DHCVIOS 20; ONARoodenburg 01Wassenaar Kinheim 10; RoodenburgVIOS 01; ONA—DHC 0—2; VIOS—Kinheim 1—2; RoodenlburgWassenaar 11; Kinheim DHC 0—2; ONA—VIOS 2—0; DHC—Was senaar 00; KinheimRoodenburg 01; VIOSWassenaar 12; KinheimONA 02; RoodenburgDHC 00; Wassenaar ONA 1—L De eindstand werd: 1. DHC 8 pt; 2. Was senaar 7 pt; 3. Roodenburg 6 pt; 4. ONA 4 pt; 5. VIOS 2 pt; 6. Kinheim 2 punten. In de loop van gistermiddag werd' op een terrein nabij halte Velsen-Hoogovens een openluchtvergadering gehouden, waarbij naar schatting een zeshonderd bouwvak arbeiders aanwezig waren. Zij waren hoofdzakelijk afkomstig uit personeel van de Hollandse Beton Maatschappij, dat in verband met de uitbreiding bij Van Gelder Zonen, op diit bedrijf werkzaam is. De mee ting was klaarblijkelijk door een commis sie van bouwvakarbeiders georganiseerd en door een spreker werd er aangedrongen op meer actie om de 3 en 6 percent uitbe taald te krijgen. De spreker meende, dat er nu maar eens waf vlotter aan gewerkt moest worden en riep de stakers van gister middag op te tonen, dat het hun ernst is. De verwachting van die werkgevers is, dat het bij de vergadering aanwezige per soneel hedenmorgen weer normaal het werk zai hervatten. Deze overtuiging werd vanmorgen door de feiten gestaafd: op alle bouwwerken was het rustig en er is gewoon gewerkt. De Harmoniekapel „De Eendracht" van die Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen N.V. zal op zaterdag 21 juli deel nemen aan het door de Muziekvereniging „Kunstmin" te Gorssel (bij Zutfen) te hou den concours van de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie- en Fan- f a regeze lschappen. „De Eendracht" zal bij dit concours on der leiding van haar dirigent, de heer Ber Joosen uitvoeren de Slavische dansen 1, 6 en 8 van A. Dvorak naar bewerking van P. Staknedjer en de Suite (entr'acte en prelude) uit de Opera Carmen van G. Bizet naar arrangement van S. P. van Leeuwen. GESLAAGD Voor de te Amsterdam gehouden examens machineschrijven slaagden de dames M. J. Visser en J. C. Zweegman uit IJmuiden. Aan de R.K. Kweekschool „De Voorzienig heid" te Amsterdam zijn geslaagd voor de akte L.O. de dames N. Heydenrijk, IJmuiden en W. Wijngaarden, Santpoort. Op dé Nieuwe Oosterbegraafplaats te Am sterdam is onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer H. J. v. d. Velde, in leven dirigent van het Oosterkerkkoor te Haarlem, die op zo noodlottige wijze om het leven is geko men bij een motorongeluk op dinsdagavond 5 juni in de Slachthuisstraat. Vele leden van de koren, waarvan de heer Van der Velde dirigent was, o.a. uit Sloten, Hoofddorp en Abcoude, waren naar de be graafplaats gekomen om hun dirigent de laatste eer te bewijzen. Ook vele jeugdleden waren aanwezig. Ds. W. H. van Asperen uit Haarlem strak namens het Oosterkerkkoor woorden van afscheid en troost en richtte zich in het bijzonder tot de familie Van der Velde, voor wie het verlies wel heel zwaar is. Alleen God kan en wil hier troosten, zo zei hij. Ook sprak in de aula ds. Cuperi uit Sloten. Hij herinnerde aan het woord van Jezus, die gezegd heeft: „Ik ben de opstan ding in het leven; die in mij gelooft zal le ven, al ware hij ook gestorven". Onder de tonen van Cantate 147 van Bach werd het stoffelijk overschot, bedekt onder talrijke kransen en bloemen, de aula uitge dragen, voorafgegaan door een twaalftal jeugdleden, die bloemen droegen. Aan de groeve besloot ds. Cuperi de plechtigheid met het Onze Vader en dankte hij namens de familie v. d. Velde voor de overweldigen de belangstelling. Het al of niet doorgaan van het Wijker- toren-toernooi zal afhangen van het resultaat dat de deelnemende verenigingen behalen in de bekerwedstrijden van de K.N.V.B. Door dat deze laatste in augustus plaats vinden, nadat de amateur-verenigingen in kwalifi catieronden zijn aangewezen, blijft er voor het jaarlijkse toernooi niet veel tijd over. In zaal Langendijk zijn maandagavond de afgevaardigden van Beverwijk, Wijk aan Zee, ADO, Vitesse, CSV, VVB, Kinheim en Lim- men bijeengekomen teneinde te trachten voor deze moeilijkheden een oplossing te vinden. De voorzitter van „Beverwijk", de heer M. G. Grapendaal, deelde mede dat van zijn vereniging de recettes dit jaar zijn terug gelopen en hij veronderstelde dat dit bij tal rijke amateur-verenigingen het geval zal zijn geweest. Na uitvoerige besprekingen werd in prin cipe besloten het Wijkertoren-toernooi door gang te doen vinden, indien dit althans enigszins mogelijk is. Eind juli zal men wederom bijeenkomen en men verwachtte dat vele verenigingen dan wel „uitgebekerd" zullen zijn. „Beverwijk" zou graag zien dat de orga nisatie van het toernooi in andere handen zou overgaan, daar dit reeds vijf jaar achter een door haar werd verzorgd. Hierover kwam men niet tot een beslissing, zodat hierover nog nader beraad zal volgen. Zomeravondvoetbal Was het deelnemen aan zomeravondvoet- bal enkele jaren geleden een zeer populaire bezigheid er werden zelfs bedrijfscompe- tities gehouden dit is de laatste tijd veel minder geworden en slechts een enkeie maal ziet men thans nog voetballers in actie, die gezien hun prestaties, beslist niet elke week op het sportveld te zien zijn. De elftallen van gemeentepersoneel van Beverwijk en „De Nijverheid" vormden een gelukkige uitzondering op deze regel. Op bet sportpark „Adrichem" ontmoetten de spelers elkaar en het werd een ietwat een zijdige wedstrijd die eindigde in een grote overwinning voor de ambtenaren. Met 11 tegen 4 gingen „De Nijverheid"-mensen ten onder. Waaraan de scheidsrechter ook enige schuld had door het toekennen van enkele doelpunten die uit buitenspelpositie werden gescoord. De overwinning was echter ten voile verdiend door het betere samenspel van de gemeente en een grotere stootkracht van de voorhoede. Hierin speelde de heer Van de Booren, aan velen bekend door zijn functie bij het Huisvestingsbureau, weer een goede wedstrijd. Ondanks zijn gevorderde leeftijd was hij in staat tot het einde van de wedstrijd toe een behoorlijk tempo te on- wikkelen, hegeen lang niet van alle spelers gezegd kan worden. Hengelaars naar concours De beide Beverwijkse hengelsportvereni gingen ,,'t Karpertje" en „De IJmond Vis sers" zullen deelnemen aan het zondag 17 juni te nouden jaarlijkse hengelconcours van de Alkmaarse club „Luctor et Emergo". Er zal worden gevist in het Noord-Hollands kanaal. Collecte voor de blinden Ten bate van de stichting „De Fakkels bij een" wordt deze week in Beverwijk een col lecte gehouden voor blinden van alle ge zindten. ADVERTENTIE de goede pijptabak Produkt der aloude kerverskunst Verkrijgbaar bij de zeer speciale sigarenhandel JacqTellier-IJmuiden Kon. Wilhelminakade 77 - bjj Julianabrug De irissencultuur neemt in de streek Kennemerland nog altijd een grote plaats in. Dat bewees maandagavond de bijeen komst van de Tuinbouw Studie Club weer eens. Een groot aantal kweekers was naar 't Centrum gekomen en stelde hier meer dan vijftig verschillende variëteiten ten toon die door een deskundige jury naar kwaliteit werden beoordeeld. Evenals in 1955 kwam ook nu weer de heer G. Tabak Hz. als overwinnaar uit de bus; hij had de eerste prijs in de groep van meer dan zes soorten, bovendien kreeg zijn ingezonden iris prof. Blauw de eerste prijs. In deze groep werd tweede de heer R. Pletting en derde gebr.. Opgelder. In de afdeling van een tot vijf soorten ging de eerste prijs naar Chr. Hendriks, tweede werd J. Hilbers en derde M. de Vries. De jury bestond uit de heren G. Hommes (Heilo), J. Seignette (Limmen) en J. Heere (Beverwijk). Uit de historie van de iris De heer D. Twisk heeft het een en ander verteld over de herkomst van de iris. In de 16e eeuw zag men voor het eerst de Spaanse irissen en deze genoten enige eeuwen lang grote belangstelling. In 1898 werd in Haarlem een tentoonstelling ge houden naar 634 verschillende soorten ten toongesteld werden. Deze Spaanse variëtei ten zijn nu geheel uit de cultuur verdwe nen en zij hebben plaats moeten maken voor de bekende Hollandse soorten. De gebr. De Graaff uit Leiden en de firma Tu- bergen uit Haarlem kwamen in 1898 met de eerste Hollandse irissen op de markt. En nu nog heeft men een sortiment in ons land waar men met recht trots op mag zijn. De heer Twisk wees er wel op dat de kwe kers er goed op moeten passen dat hun variëteiten niet teruglopen, men zal steeds scherpe selecties moeten toepassen om de partijen gezond en sterk te houden. Er ontstond een leerzame gedachtenwis- seling, waarin de kwekers hun opgedane ervaringen ten aanzien van de kweekwijze uitwisselden. Vele van de „avond-vierdaagse"-wande- laars werden zaterdagmiddag met bloemen afgehaald. Na 4 dagen enige tientallen ki lometers gewandeld te hebben, was dit voor de deelnemers een plezierig besluit. Kleintjes zowel als groten waren unaniem van mening, dat de uitgezette parcoursen dit jaar prachtig waren geweest, zodat de afdeling Noordholland van de Nederlandse Wandel Bond trots kan terugzien op een perfecte organisatie en geslaagde tochten. In hotel „Parkzicht" ontving de heer J. Jansen van de W.S.V. „De Kennemer Ja gers" uit IJmuiden het kruis met draag- kruisje met het cijfer 10, ten teken, dat hij even zovele malen de avondvierdaagse tot een goed einde had gebracht. Het be stuurslid van de N.W.B. afdeling Noord holland de heer G. Krom overhandigde ook de heer C. J. van Dongen uit IJmui den een kruis met draagkruisje, dat het cijfer 11 vermeldde. De heren Scholts en Van der Wel, beiden uit Beverwijk liepen de vierdaagse voor de vijfde maal mee en beloofden het zo mogelijk elk jaar te blij ven herhalen. Met enige woorden van dank tot de Rode Kruis-colonne, die op deze laatste middag geen enkel mankement had behoeven te verhelpen, kwam ook aan deze jaarlijkse „avond-vierdaagse" weer een einde. In het hotel bleef men nog enige tijd gezellig bij een. Op de Beverwijkse groenteveilingen werden maandag de eerste aard-beien in de bekende sloffen aangevoerd. Er werd van f 5,20 tot f 6,70 per slof betaald. Frans Vester voor de VARA- microfoon De Beverwijkse fluitist Frans Vester speelt vrijdagmorgen 15 juni voor de VARA-microfoon. Samen met Miep van Luin, piano zal hij uitvoeren de sonate voor fluit en piano opus 77 van Joseph Jon-gen. DINSDAG 12 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge vecht op pier 14". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „08/15" II. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 13 JUNI Kennemer Theater, als Dinsdag. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Zi geunerbaron". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, van 1617 upr. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. Enige leden van de Beverwijkse renners club „Kennemerland" hebben met succes deelgenomen aan verschillende wegwedstrij den. In de ronde van Colijnsplaat (Z) ein digden Jan Groot en Ab Geldermans resp. op de vijfde en zevende plaats. In 's Heeren- hoek (Z) bezette Coen Niesten de tweede en A'"* Geldermans de zesde plaats. Chris de Nijs eindigde in de ronde van Krommenie als zesde, bij de nieuwelingen werd M. v. d. Bos vierde. In de ronde van Uithoorn be zette Hans van Duin bij de nieuwelingen de vijfde plaats. De rennersclub „Kennemerland" houdt zondag 12 augustus weer een wielerwedstrijd op het parcours „Adrichem" te Beverwijk. De afstand voor nieuwelingen bedraagt 60 km en voor amateurs 100 km. Kampioenschappen op de weg Op zondag 1 juli worden in Zandvoort de kampioenschappen op de weg voor amateurs verreden. Tevens vindt dan een nationale wedstrijd voor professionals plaats. Naar dit belangrijke gebeuren in de wie- Ierwereld organiseert de Beverwijkse sup portersclub „Kennemerland" een autobus tocht. bridgeclub „De Oranjeboom" besloot competitie De Heemskerkse bridgeclub „De Oranje boom" heeft haar wintercompetitie beëin digd. De beide kampioens-teams werden in het bezit gesteld van een fraaie wisselbeker. De eindstanden zijn geworden: Groep A: 1. Spijker-Flentge 290% pnt (kampioen); 2. Koopman-de Vries 285 pnt; 3. Koopman-v. d. Lee 274y, pnt; 4. v. d. Wel jr-Muyen jr 259% pnt; 5. dames Spijker- Flentge 244% pnt; 6. de heer en mevrouw Koopman 225% pnt; 7: de heer en mevrouw v. d. Jagt 225 pnt; 8. Kerklaan-Wentink 21iy pnt. Groep B: 1. v. d. Wel sr-Muyen sr 255% pnt (kampioen); 2. de heer en mevrouw v. d. Capelle 255 pnt; 3. dames Bleyendaal 251 pnt; 4. Groot-Adrichem 235 pnt; 5 en 6. da mes Modoo-v. d. Wel en de heer en mevrouw Henneman 230 pnt; J. Beentjes-Belleman 228% pnt; 8. Henneman-Cornelisse 225 pnt. De stoomtrawlers „Sumatra" IJM. 62 en „Mary" IJM. 61 van de N.V. Visserijonder- neming „De VEM", die al enige tijd in de Haringhaven te IJmuiden waren opgelegd, zijn voor de sloop naar Hendrik Ido Am bacht verkocht. De „Mary" IJM. 61 werd in 1928 ge bouwd bij de scheepswerf van Cook, Wei- ton and Geimmell te Beverly en kwam in de vaart voor de rederij T. Hamling te Huil. Het schip had als naam „St. Rose" Hull. 492; mat 340 ton bruto; was 45.91 meter lang en werd voortgestuwd door een 650 pk machine. In de oorlogsjaren voer de trawler voor de Britse marine als de mijnenveger „Redwood". In 1946 werd de mijnenveger „Redwood" door de VEM ge kocht en de sleepboot „Amsterdam" van Bureau Wijsmuller bracht het schip naar IJmuiden, waar het op 25 juli 1946 arri veerde. Op 12 juli 1947 ging de trawler onder de naam „Mary" voor het eerst ter visserij onder bevel van schipper Jacob Vink. De „Suma'tra" IJM. 62 heeft dezelfde ton nage, machine en lengte en werd ook te Beverly gebouwd. Het schip kwam in 1929 in de vaart voor de rederij T. Hamling als de „St. Gerontius" Huil. 69. In de oorlogs jaren werd het de Britse mijnenveger „Maple", die in 1946 door de „VEM" werd gekocht. De sleepboot „Amsterdam" bracht ook de „Maple" naar IJmuiden en kwam hier op 1 augustus 1946 binnen. Op 13 sep tember 1947 ging de trawler Noor de eerste keer naar zee om ter visserij te gaan onder commando van schip;; N. Korbee. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. D In Indianopolis zijn door een grote Amerikaanse firma demonstraties gehouden met een model van de „Baby Rhino", een amfibie-voertuig voor het Amerikaanse leger, dat zich op zijn holle wielen even gemakkelijk over land als in moerassig gebied en in het water beweegt. Zoals deze foto van het model in actie toont, kan de Baby Rhino negen personen vervoeren en de onwaarschijnlijkste hindernissen overwinnen. Er was weinig belangstelling voor de jaarlijkse uitvoering van het Castricumse Amusements Orkest, die zaterdagavond ge geven werd in hotel Borst. De voorzitter de heer W. Verhaar zei in zijn openingswoord, dat hij het betreurde, dat er niet meer interesse was voor het geen de kinderen presteerden. Het orkest bestaat namelijk grotendeels uit jeugd, ditmaal geassisteerd door vijf aspiranten van het Uitgeester Accordeon Orkest. Zoals elk jaar waren er np ook een zes tal dames uitgenodigd die als zangeressen optraden. Zij zongen onder andere het Zwerverslied, Viljalied en Serenade. Hier na kwamen de jonge accordeonisten weer voor het voetlicht. De heer Verhagen, algemeen leider van deze avond, dankte de dirigent de heer S. Hoope en de andere medewerkenden voor al wat zij geboden hadden. Tot besluit is er nog een gezellig dansje gemaakt. De kampeervereniging „Bakkum" heeft zijn leden-kampeerders zaterdagavond laten genieten van een toneelstuk in het open luchttheater „De Pan". Het was de eerste keer dat er een toneelstuk werd aange boden, maar het is uitstekend geslaagd. Voor het voetlicht kwam de toneelgroep „De Spin" van de Fokkers personeelver- eniging, die onder regie van de heer B. J. Dellevoet, het blijspel „Een zomerzotheid" van Cizzy van Marxveld op de planken bracht. Er is van deze zomerzotheid ten volle genoten, waardoor de kampeervereniging heeft besloten meer van deze avonden te organiseren. De toneelgroep was vergezeld van het „Kelder sextet" eveneens van de Fokkers personeelsvereniging, dat bestond uit vier vocalisten begeleid door bas en gitaar. Aan het begin en het eind van het programma voerde dit sextet een kort programma uit van populaire melodietjes. marktbericht beverwijk Asperge 85205 kilo, aardbeien 38100; aardbeien 520670 slof; sla 39; spinazie 1742; bloemkool 2156; bospeen 3559; waspeen 5160; rabarber 820; .postelein 1630; bos uien 68; sjalotten 614. Geslaagd voor hoofdleidster kleuterschool Bij de zaterdag in liaarlem aan de Ken nemer Streekschool gehouden examens voor het kleuteronderwijs slaagde mej. N. G. Zalm uit IJmuiden en thans als leidster verbonden aan de openbare Watervliet- kleuterschool te Velsen-Noord, voor hoofd leidster. Veteranen-toernooi WIJ Terrasvogels met Kick Smit zag zich overwinning ontgaan Maandagavond werden de finales gespeeld van het veteranen-toernooi en uiteraard ging de meeste belangstelling naar de wed strijd VelsenTerrasvogels, om de eerste en tweede plaats. Om half zeven werd ge speeld om de derde en vierde plaats tus sen Stormvogels en IJmuiden, Dit werd een grote overwinning voor Stormvogels (61) al was de uitslag enigszins geflatteerd. Tegen achten startten Terrasvogels en Velsen (met Kick Smit!) in een duel dat aan spanning niets te wensen overliet. Velsen nam de leiding maar Terrasvogels zorgde dat de ruststand met 11 inging. Na rust was Velsen iets in de meerderheid maar er werd door de Terrasvogels prima verdedigd en het werd zelfs 21 voor hen met nog tien minuten speeltijd. Maar kort voor tijd was het Gerritsen, die met een prachtig schot de stand gelijk maakte, 22. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van Duyvenbode moesten strafschoppen de beslissing brengen en ook deze brachten een maximum aan spanning. Pas in de tweede serie viel de beslissing ten gunste van Velsen, welke vereniging voor een jaar bezitter werd van de door de heer H. Zwart beschikbaar gestelde be ker. De heer Smit overhandigde de prijzen en hoopte dat volgend jaar alle verenigin gen weer present waren om aan dit toer nooi deel te nemen. Klaverjasclub reikt prijzen uit De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden- krihg" houdt vanavond (dinsdag) in het c'ubhuif café Appeldoorn een bijeenkomst waarop de prijzen zullen worden uitgereikt aan de winnaars van de afgelopen winter competitie. Alwaki, 11 v. Bombay n. Karachi. Anker, 10 v. Adam n. Hampton Roads. Abbedijk, 11 te San Francisco. Alcyone, 10 v. Norfolk n. Trinidad. Alnati, 10 v. Las Falmas n. Antwerpen. Arendskerk, 11 te Marseille. Arkeldijk, 10 te Rotterdam. Aardijk, 11 te Suez. Albireo, 12 te Aden. Alderamin, 12 te Bombay. Amerskerk, pass. 10 Ouessant n. Antwerpen. Angolakust, 9 te Madeira. Aegis, 11 te Maracaibo. Almdijk, 11 160 m. n.w. Bermuda n. Le Havre. Andijk, 11 te Vera Cruz. Alhena, pass. 11 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Ariadne, pass. 11 Dover n. Livorno. Baarn, 11 te Guayaquil. Bali, 10 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Britsum, 11 te Durban. Banka, 11 v. Tj. Priok n. Kidjang. Bloemfontein, 11 v. Durban n. East-Londen. Borneo, 11 v. Surabaja n. Semarang. Barito, 11 te Steenkool. Baud, 11 te Ambon. Billiton, 11 te Cheribon. Besommingen van maandag IJM1 Tzonne f 15.670, IJM20 Polderman f 15.150. VL27 f 15.580. SCH107 f 2.060. IJM 75 f 4.130. R02 f 2,270. KW162 f 4.800, KW122 f 15.900, KW76 f 7.800, KW141 f 5.900, KW101 f 11.550, KW16 f 5.110, KW84 f 1.650, KW17 f 2.980, KW51 f 2.900, KW26 f 3.810, KW107 f 2.490, KW169 f 3.220, KW91 f 2.400, KW86 f 530, KW68 f 1.720, KW210 f 2.840, KW36 f 2.990, KW21 f 1.690, KW53 f 2.070, KW58 f 1.670, KW133 f 3.680, KW27 f 2.480, KW96 f 3.170, KW79 f 2.710, KW172 f 2.550. WR25 f 3.670. AM18 f 2.620, AM16 f 3.200, AM17 f 2.970, AM26 f 2.320. IJM31 f 2.780, IJM40 f 2.890, IJM3 f 1.530, IJM22 f 2.970, IJM59 f 3.640. TX14 f 930. Prijzen van maandag Heilbot 2,80-1,90, gr. tong 2,56-2,28, grm. tong 2,34-2.14, kim. tong 2,48-2,30, kl. tong I 2,58-2,36, kl. tong II 2,14-2 tarbot I 1,60-1,20 per 1 kilo. Tarbot II 80-66, tarbot III 58, tarbot IV 54- 32, gr. griet 50, kl. griet 40-28, tongschar 74-61, kl. tongschar 40-39, gr. schol 60-46, grm. schol 57-46. kim. schol 54-46, kl. schol I 54-35, kl. schol II 50-9, schar 29-10, bot 8, v. haring 25-14, makreel 22-15, gr. schelvis 24-12, grm. schelvis 24-12, kim. schelvis 23-11, kl. schelvis I 23-10, kl. schelvis II 24-10, wijting 25-11, gr. gul 23-20, mid. gul 22-19, kl. gul 17-15, kl. haai 26-20, ham 108-66, kl. wolf 40-29, poontjes 24-8, pieterman 55-44, hors makreel 8, kl. koolvis zw. 19-12,50, kl. kool- vis wit 24-20, muilen 70-67, kl. rode poon II 14-8 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 200-50, gr. koolvis zw. 56- 46, gr. koolvis wit 55-50, gr. leng 51-50, gr, wolf 66-55 per 125 kilo. Aanvoer van maandag 570 kisten tong en tarbot, 18 heilbot, 35 Tiet, 20 tongschar en schartong, 1155 schol, 56 schar, 15 bot, 650 haring, 1955 makreel, 2490 schelvis, 455 wijting, 755 kabeljauw en gul, 25 leng, 12 haai, 5 ham, 100 wolf, 45 poon, 480 koolvis, 55 diversen. Totaal 8890. Breda, 10 te Talcahuano. Borculo, 11 te Rotterdam verw. v. Pomaron. Castor KNSM, 9 v. Amsterdam n. Funchal. Caltex Delft, pass. 11 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 11 Algiers n. Bandarmasnur. Caltex Rotterdam, pass. 11 Kp. St. Vine. n. Sidon. Celebes, 11 v. Labuan n. Sorong. Camerounkust, 10 130 m. n.n.o. Teneriffe n. Dakar. Delfshaven, 10 te Emden. Dorestad, 10 v. Maracaibo n. Rotterdam. Drente, 11 240 m. z.o. Pt. Sudan n. Suez Delft, 11 te Pta. Cardon. Eemland, 10 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Ena, 11 te Stanlow. Enggano, 12 tq Tj. Priok. Esso Den Haag, 11 v. Rastanura n. Antwerpen. Erinna, 11 te Pladju. Eendracht, 11 490 m. w. Haifa n. Haifa. Friesland KRL, 11 te Beyrouth. Gordias, 11 v. Bremen te Amsterdam. Groote Beer, 11 v. Le Havre n. Rotterdam. Gooiland, 11 te Rio de Janeiro. Gabonkust, 11 v. Accra n. Capecoast. Guineekust, 9 rede Lagos. Gaasterland, 12 te IJmuiden verw. Hector, 10 v. Gibraltar n. Tunis. Hoogkerk, 11 te Manilla. Hilversum, 11 v. Little Aden n. Mena Al Ahmadl. Hydra, 10 100 m. z.o. Kp. Hatteras n. Pt. Au Prince. Hestia, pass. 11 Vlissingen n. Antwerpen. Ilos, 9 v. Adam n. Gotenburg. Ittersum, 11 te Dakar. Kieldrecht, 10 te Ouessant n. Antwerpen. Kota Gede, 11 v. Marseille te Genua. Kylix, 11 v. Balikpapan n. Singapore. Karimun, 12 te Halifax verw. Khasiela, 11 te Beaumont. Kopionella, 11 dw. Khorya Morya n. Abadan. Laagkerk, 11 te Rotterdam. Laurenskerk, 11 te Marseille. Lemsterkerk, 11 te Abadan. Langkqeas, 11 v. Ceylon n. Djeddah. Lekhaven, 9 te Rotterdam. Lekkerkerk, 11 te Hamburg. Larenberg, 18 te Amsterdam verw. v. Freetown. Molenkerk, 11 té Port Sudan. Muiderkerk, 10 te Rotterdam. Murena, 12 te Balikpapan. Musi, 11 te Palembang. Maasland, 11 te Bremen. Noordam, 9 v. New York n. Rotterdam. Nieuw Holland, 11 te Surabaja. Notos, 9 Gibraltar gepass. n. Palermo. Osiris, 9 v. Amsterdam n. Bremen. Overijsel, 10 te Amsterdam. Oostkerk, 10 te Melbourne. Ondina, 11 v. Pta. Cardon n. Gent. Ouwerkerk, 11 te Aden. Ophir, 11 te Belawan. Oranjefontein, 10 170 m. z. Monrovia n. Kaapstad. Ovula, 11 te Pladju verw. Prins Casimlr, 10 te Rotterdam. Prins Frederik Willem, 10 te Rotterdam. Polydorus, 11 te Pt. Swettenham. Pygmalion, 11 te La Union. P G Thulin, 11 te Falmouth verw. (mach,rep.). Peperkust, 11 te Antwerpen v. Amsterdam. Ridderkerk, 10 v. Amsterdam, 11 te Bremen. Radja, 12 te Ummsaid. Roebiah, 12 te Dar Es Salaam. Rijnkerk, 10 te Shanghai. Raki, 10 v. Surabaja n. Padang. Reael, 11 te Muntok. Rondo, 99 500 m. o. Guardafui n. Belawan. Schouten, 10 v. Beira n. Dar Es Salaam. Sloterdijk, 10 te Norfolk. Senegalkust, 11 te Antwerpen v. Hamburg. Straat Mozambique, 11 te Balikpapan. Schie, 11 te Bandirma. Sinabang, 11 te Sydney. Soestdijk, 10 640 m. z.w. Valentia Ierl. n. N. York. Stanvac Talang Akar, 11 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 10 180 m. w.z.w. Kreta naar Philadelphia. Stentor, 9 v. Maracaibo n. Curasao. Swartenhondt, 11 te Donggala. Sirrah, 12 te Fremantle. Tamo, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Ternate, 10 te Kuweit. Tarakan, 9 v. Amsterdam n. Baltimore. Teucer, 10 v. Tjilatjap n. Rejangrivier. Tabinta, 12 te Suez. Tomori, pass. 11 Gibraltar n. Casablanca. Teiresias, 11 te Liverpool. Tjibantjet, 11 te Makassar. Tjiluwah, 12 te Hongkong verw. Trajanus, 10 480 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Tibia, 11 200 m. w.n.w. Fremantle n. Geelong. ""Vasum, pass. 11 Gibraltar n. Mena Al Ahmadi Van Cloon, 11 te Tawao. Van Noort, 9 v. Priok n. Shanghai. Waterland, pass. 10 Ouessant n. Bremen. Willemstad, 10 te Brighton. Wonogiri, 11 v. Cochin n. Djibouti. W Alton Jones, pass. 11 Aden n. Mena Al Ahmadl Westertoren, 11 75 m. o.n.o. Rockhampton naar Miri. IJssel, 11 te Kalyvia. Zijpenberg, 11 te Port Talbot v. Almeria. KLEINE VAART Alcetas, 11 te Amsterdam n. Le Havre. Amyntas, 11 te Hamburg n. Amsterdam. Atlas, 11 te Amsterdam n. Rotterdam. Bab T, 7 Kiel gepass. n. Ostrand. Birmingham. 10 v. Goole te Rotterdam. Bree Helle, 10 v. Londen te Rotterdam. Crescendo, 11 v. Hamburg te Rotterdam. Castor, 9 v. Amsterdam n. Madeira. De Ruyter, 10 v. Otterbacken te Rotterdam. Dulveland, 10 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Flevo, 11 te Amsterdam n. Bilbao. Flevoland, 10 v. Rotterdam te Kingslynn. Gaasterland, 10 v. Harlingen te Goole. Gordias, 11 te Amsterdam n. Rotterdam. Heemraadsingel, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Hera, 10 v. Trinidad n. Paramaribo. Houtman, 10 v. Horsens te Ahr. Ilias, 9 v. Lissabon n. Antwerpen. Kaap Falga, 8 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St Vincent, 9 v. Middelburg n. Vilvoorde. Konny M, 10 v. Coryton te Rotterdam. Larix, 8 v. Gefle n. Zaandam. Lelystad, 10 v. Nakoskov te Rotterdam. Martien, 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Midsland, 10 v. Grangemouth te Rotterdam. Mariscal Lopez, 10 190 m. n.o. Recife n. L. Palmas. Megrez N, 10 410 m. n.o. St. Paulsrock n. Sao Francisco do Sul. Mirfak N, 11 v. Rotterdam et Bremen. Mentor, 10 te Dordrecht n. Amsterdam. Nieuwland, 10 v. Rotterdam n. Grangemouth. Nero, 10 te San Feliu. Niobe, 11 te Amsterdam n. Rotterdam. Oranjeborg, 10 v. Husum te Rotterdam. Orion, 11 te Amsterdam n. Rotterdam. Pavo, 8 V. Ostrand te Domsjo. Ponza, 8 v. Ostrand te Sikea. Phidias, 10 te Amsterdam n. Hamburg. Reggeborg, 11 v. Esbjerg te Rotterdam. Realta, 11 v. Rotterdam te Malmö. Silvaplana, pass. 10 Brunsbüttel n. Rotterdam. Tilly, 9 v. Ostrand te Domsjo. Theano, 10 v. Dublin te Rotterdam. Timo, 10 v. Londen te Rotterdam. Velox, 10 v. Londen te Rotterdam. Waterweg, 11 te Antwerpen. Wubbina, 11 te Whitehaven.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11