Einduitslag wordt donderdag morgen tegen een uur verwacht Nog weinig zekerheid over verloop der stakingsactie Weerbericht Kroesjtsjev zou dode Stalin hebben willen berechten Haarlems Dagblad Stem P. J. oud' lijst S Morgen kiest Nederland een nieuwe Kamer Driehonderdduizend (5,2 percent) méér kiezers dan in 1952 Radio blijft uitzenden tot resultaat bekend is dummUwuouU Onthullingen in France-Soir over tweede rapport van partij-secretaris Het woord is aan. Harry Truman vier dagen in Nederland A at er dag wordt hij door de Koningin ontvangen Toestand van Eisenhower blijft uitstekend Ook de New Yorkse beurs herstelt zich Wolkbreuk boven Hilversum HET CONFLICT IN DE BOUWVAKKEN Maak er een beste dag van Eisenhower wijst Sovjet invitatie van de hand Alleen stafchef Twining gaat naar Moskou Het weer blijft onbestendig Weerrapport 70e JAARGANG No 284 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 5080 (K 2550), Meervlietstraat 80 (alleen redactie). Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen 15295* Advertentietarieven op aanvr. bij de Admin. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 12 JUNI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 129 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Volgens officieuse telling zijn 6.129.503 Nederlanders gerechtigd hun stem uit te brengen bij de algemene verkiezingen, die morgen worden gehouden voor de samenstelling van een nieuwe Tweede Kamer. Er zijn dit keer ruim 300.000 stemgerechtigden meer dan bij de Kamerverkiezingen in 1952. Toen waren er 5.793.000 kiezers, waarvan 92 percent aan zijn stemplicht heeft voldaan. De verkiezingen dragen dit keer een bijzonder karakter, omdat het in de bedoeling ligt, niet alleen te beslissen over de bezetting van 100 Kamerzetels, maar ook over een uitbreiding tot 150. De Staten-Generaal hebben zich immers in eerste lezing verenigd met een uitbreiding van beide Kamers met de helft van het tegenwoordige aanbal zetels. Wordt dit voorstel na de verkiezingen ook in de tweede lezing aanvaard, dan zullen nog 50 kandidaten op grond van de uit slagen van woensdag tot de Tweede Kamer worden toegelaten. Tien partijen hebben kandidatenlijsten ingediend. Zeven daarvan zijn ook in de tegenwoordige Tweede Kamer vertegen woordigd. Dat zijn: Katholieke Volkspartij en de Partij van de Arbeid, met elk dertig zetels, de Anti-Revolutionaire Partij met twaalf zetels, de Christelijk-Historische Unie en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie met elk negen zetels, de Com munisten met zes en de Staatkundig Ge reformeerden met twee zetels. De Katho lieke Nationale Partij, die in de oude Ka mer twee zetels had, keert niet terug, in gevolge de fusie met de KVP. Wel zijn er weer lijsten ingediend door het „Gerefor meerd Politiek Verbond" dat in 1952 niet voldoende stemmen behaalde voor een Kamerzetel. Tenslotte zijn er twee nieuwe partijen, de Nationale Unie op Christelijke grondslag en de Nederlandse Oppositie Unie. De lijsten variëren per kieskring, maar op één na hebben alle partijen een landelijke lijstaanvoerder. Wie niet terugkeren Reeds vóór de verkiezing staat vast, dat acht leden der Kamer niet zullen terug keren, onder andere enkele met een lang durige staat van dienst in het Binnenhof. Het zijn dr. J. Schouten (AR), die 38 jaren in de Kamer zitting heeft gehad, C. van den Heuvel (AR), die 34 jaar lid was, J. Schilthuis (P. v. d. A.) met een 23-jarige parlementaire ervaring, C. J. M. Mol (KVP), J. Stapelkamp (AR), T. S. S. Hooy (KVP), W. F. E. baron van der Feltz (CHU), die allen tien jaren afgevaardigde waren, en prof. W. Lemaire (KNP), die vier jaren Kamerlid is geweest. De stembureaus gaan morgenochtend om 8 uur open. Ze zullen dit jaar voor het eerst open blijven tot 7 uur in de avond Prinses Beatrix heeft maandagmiddag een bezoek gebracht aan de tentoon stelling „Uit Koninklijk Bezit" welke ten bate van de ontheemden in het Centraal Museum te Utrecht wordt gehouden. Op de foto ziet men de Prinses (rechts) met haar vriendin Rer^é Röell bij de wieg, die de Amster damse vrouwen en meisjes Koningin Wilhelmina hebben geschonken bij de geboorte van Prinses Juliana. Ook Prinses Beatrix heeft in deze wieg gelegen. De oud-president Harry Truman van de Verenigde Staten zal donderdag 14 juni voor een vierdaags bezoek in Nederland aankomen. Hij zal dezelfde dag te 15.30 uur een persconferentie houden in hotel ..Wittebrug" in Den Haag. Vrijdag zal minister-president dr. W. Drees de heer Truman een lunch aanbieden in hotel Kurhaus" in Scheveningen. Zaterdag zal Truman dineren in de am bassade van de Verenigde Staten met am bassadeur H. Freeman Matthews. Koningin Juliana zal hem op 17 juni in paleis Soest- dijk ontvangen en de lunch met hem ge bruiken. Des avonds vertrekt Truman met de nachtboot van Hoek van Holland naar Groot-Brittannië. twee uur langer dus dan voorheen. De uitslagen zullen daardoor ook iets langer op zich laten wachten dan in voorafgaande jaren. Verwacht wordt, dat dit in de grote stéden de „romantiek" van de verkiezings sfeer ten goede zal komen, omdat het pu bliek nu meer de straat zal optrekken om de uitslagen te vernemen dan voorheen. Intussen wordt alles gedaan om het tellen van de stemmen in de grote steden zo snel mogelijk te doen verlopen. Na Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage heeft ook Utrecht een ponskaarten-systeem inge voerd. Het tellen wordt daar dus verricht door machines. Amsterdam hoopt zijn meer dan een half miljoen stemmen in twee en een half uur te hebben geteld, zodat de resultaten van de verkiezingen in de hoofd stad tegen half tien in de avond kunnen worden verwacht. Het tijdstip waarop de landelijke uitslag bekend zal zijn, is moei lijk te voorspellen. In 1954, toen de laatste statenverkiezingen werden gehouden, kon de officieuze einduitslag, berekend door het ANP, worden gepubliceerd tegen kwart over twaalf in de avond. Nu de stemlokalen twee uur later sluiten moet men erop reke nen, dat de definitieve uitslag pas bekend kan worden gemaakt tussen 1 en 2 uur in de nacht van woensdag op donderdag. De radiozenders blijven daarom tot twee uur in de nacht zenden, als de uitslag ten minste niet eerder bekend is. De verkie- zingsdienst van het ANP is geheel ge mechaniseerd. De uit het gehele land in de Haagse centrale van deze dienst binnen stromende cijfers zullen hier in de kortst mogelijke tijd door ponskaartenmachmes worden verwerkt. Deze centrale heeft maandagavond proef gedraaid. WASHINGTON, (AFP/Reuter) Pre sident Eisenhower heeft maandag in het Walter Reed hospitaal bij Washington ge durende tien minuten staatszaken bespro ken met zijn assistent Sherman Adams. Zijn toestand blijft uitstekend. De Rus sische minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, heeft mede namens zijn gezin Eisenhower telegrafisch zijn beste wensen voor een spoedig herstel doen toekomen. Het is waarnemers in Moskou opgevallen, dat Zjoekov sedert 27 mei niet meer op officiële ontvangsten is verschenen. Men vermoedt dat hij ziek is. De New Yorkse effectenbeurs gaf gis teren bij de opening bij bescheiden acti viteit koersstijgingen tot een punt of meer te zien, in weerspiegeling van het opti misme over het blijkbaar normale herstel van de president. Eisenhower betaalt voor zijn voeding in het hospitaal per dag een dollar vijf cent (ongeveer vier gulden), het bedrag dat elke officier moet betalen. Mevrouw Eisen hower betaalt per dag een dollar vijftig cent (ruim vijf gulden), het tarief voor burgers. De kamer en de verzorging zijn kosteloos. De perschef van het Witte Huis, Hagerty, heeft de fotografen verzocht, niet hun tele lenzen te richten op het vertrek, waar de president wordt verpleegd. „U zoudt de president noodzaken, de jaloezieën-te laten zakken, waardoor hij niet van de zon en het uitzicht op het park kan genieten, of zich ver van het raam te houden. Ik ben er zeker van, dat het Amerikaanse volk het met mij eens zal zijn, dat de president er recht op heeft in zoverre ontzien te wor den", aldus Hagerty. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 i SUEDE JASJES in kleuren 110.— PARIJS (Reuter) Het Parijse blad „France-Soir" meldde maandag in een be richt uit Wenen, dat de eerste secretaris der Russische communistische partij, Kroesjtsjev, kort geleden te Moskou tegen over een klein aantal Russische leiders heeft verklaard dat wijlen maarschalk Stalin postuum berecht zou moeten wor den wegens misdrijven, die hij tijdens zijn leven zou hebben begaan. Kroesjtsjev zou dit hebben gezegd in een tweede rapport over „de zaak-Stalin", dat hij zou hebben uitgebracht na de twijfel en tegenkanting, die waren ontstaan na zijn eerste rapport, dat hij indiende op het twintigste congres der Russische communistische partij in fe bruari. „France-Soir" schrijft in een onder „co pyright" gepubliceerd artikel onder meer: „Kroesjtsjev heeft gezegd, dat Stalin zijn tweede vrouw, Nadejda Al'ilojevna, in het begin van de jaren dertig heeft vermoord. Mevrouw Stalin had geprotesteerd tegen de terreur, die onder Stalins bewind in de Sovjet-Unie werd uitgeoefend. Voorts had zij zich uitgesproken tegen de massale wegvoering van boeren gedurende Stalins campagne om het land te onteigenen en het in eigendom te geven aan staatsboerderijen. Stalin kreeg toen een aanval van razende woede. Hij schoot eerst met een revolver op Nadejda en wurgde haar vervolgens". Volgens „France-Soir" zou Kroesjtsjev in zijn tweede rapport ook afstotende bij zonderheden hebben medegedeeld over Stalins liefdeleven. Hij zou, speciaal in zijn laatste levensjaren, door dwangvoorstel lingen, die in sadisme ontaardden, bezeten zijn geweest. Beria, het voormalige hoofd van de staatsveiligheddsddenst, die de meest vertrouwde medewerker van Stalin was en na diens dood werd terechtgesteld, zou een „harem" voor Stalin bijeengebracht hebben. France-Soir meldt voorts dat Kroesjtsjev over de zaak-Stalin een nieuwe omschrij ving gaf van de binnen- en buitenlandse politiek der Sovjet-Unie sinds de aanvaar ding van het beginsel van de gemeen schappelijke leiding. „Dit gedeelte van het rapport heeft tevens ten doel de ongerust heid die de nieuwe politiek van Kroesjtsjev en Boelgauin teweeg bracht onder de com munistische leiders, die onder Staling be wind werden opgeleid, weg te nemen", al dus „France-Soir". Fotocopie „II Quotidiano", het blad van de Ita liaanse rooms-katholieke actie, beweert in het bezit te zijn van een fotocopie van de eerste rede van Kroesjtsjev voor het par tijcongres. Uit deze copie zou blijken dat in de tekst die vorige week werd gepubliceerd door het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken regels weggelaten zijn die betrekking hadden op het liquideren van „bourgeois nationalisme" in andere landen, en op Kroesjtsjevs instemming met het uitroeien van de „kulaks" (kleine land eigenaren). De fotocopie zou uit Praag zijn ontvangen door het Agenzio Continentale. Het „State department" heeft ontkend zijn inlichtingen uit Joegoslavië gekregen te habben, zoals was beweerd. In deze versie zouden de volgende passages zijn wegge laten: „Wij moeten met geduld en met Leninis tische volharding ijveren voor het verster ken van het socialistische geweten en bet elimineren van bourgeois-nationalisme in andere landen. Wij zijn niet van plan, de weg van onze partij en van onze zuster partijen, welke leidt naar de definitieve en universele overwinning van het socialisme, te verlaten." en „Hij (Stalin) was jaren lang niet in staat iets ten aanzien van In dia te doen. In deze tijd was bet echter duidelijk, dat het verkrijgen van onafhan kelijkheid1 en de vorming van een progres sieve regering een belangrijke factor zou den hebben kunnen betekenen, waardoor de mogelijkheden om de overgang (van In dia) naar het socialistische kamp te ver snellen aanzienlijk hadden kunnen worden verbeterd". Boven Hilversum ontlastte zich maanr dagmorgen een zeer zware en langdurige regenbui, die af en toe de omvang had van een wolkbreuk. Het gevolg was dat het laag liggende centrum der gemeente, zoals steeds in dergelijke abnormale gevallen, in korte tijd onder water kwam te staan. De verkeerstunnels onder de spoorlijn stroom den vol en de straten in het centrum wer den riviertjes. Ook de kelders liepen vol. Het verkeer werd volkomen ontwricht. Op doorreis naar de Olympische Ruiterspelen te Stockholm vertoefden Prins Jean van Luxemburg en Prinses Josephine Charlotte maandag enige tijd op Schiphol. Het prinselijk paar op het platform van het vliegveld. Gisteren hebben in de grote steden de ontevreden bouwvakarbeiders op druk be zochte vergaderingen, uitgeschreven door de N.V.V.- en E.V.C.-bonden, hun grieven over het uitblijven van de „zes percent" nogmaals gelucht, waarbij het soms tot rumoerige taferelen kwam. Hoewel de ont stemming groot is, kwam het ten aanzien van de stakingsactie niet tot zeer ingrij pende besluiten. Vandaag zal men zich beraden omtrent de te volgen houding. Op de gistermiddag in Amicitia te Den Haag gehouden vergadering van ongeveer 800 Haagse bouwvakarbeiders is met grote meerderheid een motie aangenomen, waar in wordt aanbevolen ook vandaag de sta king voort te zetten en woensdag weer aan het werk te gaan. Vanmorgen zijn de stakende bouwvak arbeiders langs de verschillende bouw- objecten in Den Haag getrokken. Voor deze demonstratie was men vanochtend om acht uur bij het Zuiderpark bijeengekomen. De motie behelsde ook een voorstel, om één uur 's middags weer in Amicitia bijeen te komen en vandaar een delegatie te sturen naar het gebouw van de Raad van Bestuur voor het bouwbedrijf aan de Benoorden- houtseweg om te eisen, dat de 3 percent ineens uit de ondernemerswinsten van het vorige jaar en de zes percent loonsver hoging terstond zullen worden uitgekeerd. Moties, die respectievelijk een algehele en onbeperkte staking, korte acties, langzaam- aan-acties of een voortzetting van het werk in afwachting van de nieuwe loonvoor- waarden beoogden, kwamen niet eens in stemming. De vergadering verliep, op een incident na, rustig Amsterdammers vormen actiecomité Het werk op de Amsterdamse bouwob- jecten wordt nog niet neergelegd. De 1500 bouwvakarbeiders, die maandagmiddag onder leiding van de algemene bond van werkers in het bouwbedrijf (E.V.C.) bijeen waren gekomen in de Apollohal benoem den een actiecomité, dat vandaag met de arbeiders zal vergaderen om zich te be raden over het voeren van een eventuele stakingsactie. In dit comité hebben 18 leden van de E.V.C. zitting, en zeven leden van de erkende bonden. De stemming op de vergadering van gisteren wisselde voort durend. Het is niet te zeggen wat de dag van heden voor het Amsterdamse bouw bedrijf zal brengen. Vanmorgen hebben ongeveer 3000 arbei ders bij de Amsterdamse bouwobjecten in de Apollohal opnieuw vergaderd. Een ac tiecomité werd gevormd waarin volgens de officiële opgave negen EVC-leden, acht NW-leden en vier anders-georganiseer- den zitting hebben genomen. Volgens de voorgelezen lijst van namen der comité leden en hun organisaties zou de EVC in het actiecomité echter bijna tweederde meerderheid hebben. Politie moest ingrijpen In Rotterdam kwamen ruim 2000 bouw vakarbeiders bijeen op een vergadering in de Rivièrahal, die de Algemene Neder landse Bouwbedrijfsbond (aangesloten bij het NVV) had uitgeschreven en die een zeer rumoerig verloop had. Het ging er op sommige ogenblikken zo luidruchtig toe, dat de bestuurders zich niet meer verstaan- ADVERTENTIE baar konden maken. Aan het slot van de vergadering begaven de leden zich naar en op het podium. Zij gaven de voorzitter, de heer C. Piere, geen kans meer een slot woord te spreken en begonnen hem zelfs aan zijn kleren te rukken. De politie, die op dat ogenblik ter sterkte van een man of zes ten tonele verscheen, kon evenwel door taktisch optreden een molestatie voorkomen. Herhaaldelijk waren ook de andere spre kers door gejoel en spreekkoren onder broken. „Tien jaar hebben we geduld ge had", werd er geschreeuwd, „maar nu is het op!" Dit was weer het sein tot een algemeen tumult, waaraan de voorzitter r iet krachtige hamerslagen tevergeefs een einde probeerde te maken. Er kwamen nog diverse sprekers aan het woord. Zij, die het hadden over de 3 en 6 percent werden toegejuicht, degenen die het bestuur van de A.N.B. in bescherming namen, uitgejouwd en uitgefloten. Luid schreeuwend verlieten nu ook verschei dene arbeiders de zaal. Anderen drongen naar het podium op om tegen het bestuur achter de groene tafel te ageren. De heer Brandsma probeerde tevergeefs de zaak te sussen en de heer Pierre werd volledig overschreeuwd toen hij nog betoogde, dat Rotterdam altijd een bolwerk tegen het communisme is geweest. Het communisme heeft hier niets mee te maken!, werd hem toegeroepen. Zijn verzoek om ver trouwen in de bondsraad werd met luid geschreeuw afgewezen. De mannen die het podium opgedrongen waren openden heftige discussies met de bestuursleden. Tegenover de heer Pierre werd men zelfs handtastelijk. De politie kwam er bijtijds tussen. Tot ver over half twaalf bleven groepjes arbeiders de toestand bespreken. Nadat de lampen wat gedoofd waren kwam er langzaam een einde aan deze bewogen vergadering. Ook in de Ahoyhal in Rotterdam is van ochtend opnieuw vergaderd. Het besluit werd genomen de staking voort te zetten. De contactcommissie wil proberen een on derhoud te krijgen met de wethouder van openbare werken. De vergadering ging akkoord met de in houd van een telegram aan de minister raad, waarin gezegd wordt, dat de 4000 ar beiders, die bijeen zijn, er met klem op aandringen aan hun rechtvaardige eisen tegemoet te komen, opdat de arbeidsrust in het bouwvak in het belang van de wo ningbouw wordt hersteld. Verder werd opgemerkt, dat de lande lijke voorzitter van de A.N.B.de heer C. Brandsma, gisteravond tot een aanwezige op de A.N.B.-vergadering gezegd zou heb ben dat de A.N.B.-leden niet in de steek zouden worden gelaten. Hij zou op een molestuitkering hebben gezinspeeld. Donderdagmiddag zullen de bouwvakar beiders weer bijeenkomen. In Utrecht De bouwarbeid op Hoograven in Utrecht is maandag eveneens getroffen door een wilde stakingsbeweging, die vele werken ongemoeid laat, maar ook hier en daar het werk stagneert. De toestand was zeer onoverzichtelijk. De stakers wilden 's mid dags met spandoeken en leuzen in groepen on het Veemarktplein demonstreren, doch dit plan is door de politie verijdeld. De arbeiders verzamelden zich evenwel op het Veemarktplein. Van verschillende kanten wordt bericht, dat arbeiders, die tot staking oproepen, de mensen voorspiegelen dat ook de er kende vakbonden hier achter staan. Dit is in strijd met de waarheid, naar wij van bonafide vakbondszijde vernamen. Behalve met steunlijsten willen de Utrechtse stakers geld inzamelen door het houden van een voetbalwedstrijd op het Schuttersveld. In Delft Ook in Delft staken sinds gisteren groe pen bouwvakarbeiders. Het werk is neer gelegd door de ongeveer 60 man personeel van de Nederlandse Bazaltmaatschappij, die werkzaam waren in de nieuwe Tech nische Hoge School aan de Rotterdamse- weg. Ook op andere werken werd geheel of gedeeltelijk de arbeid gestaakt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Goethe: Het leven is de jeugd van onze onsterfelijkheid. WASHINGTON (Reuter). - President Eisenhower heeft een niet-officiële Sovjet uitnodiging aan alle Amerikaanse staf chefs om de vliegtuigschouw op 24 juni, de dag van de Russische luchtmacht in Moskou bij te wonen, verworpen. De staf chef van de luchtmacht, generaal Nathan Twining, heeft een officiële uitnodiging om de schouw bij te wonen reeds aanvaard. Eisenhower is van mening, dat het „niet- praktisch" zou zijn als behalve generaal Twining ook de andere stafchefs de schouw zouden bijwonen. President Eisenhower nam dit besluit maandag op een bespreking met zijn eer ste assistent, Sherman Adams, in het Wal ter Reedhospitaal in Washington, waar hij herstellende is van een operatie. De presi dent liet evenwel de mogelijkheid open dat later enige stafchefs naar de Sovjet- Unie gaan, mits zij voldoende tijd krijgen om buiten Moskou de „dingen die van speciaal belang zijn voor hun eigen wa pens", te bezichtigen. De niet-officiële uitnodiging aan alle Amerikaanse stafchefs was vrijdag, de dag dat Eisenhower in het ziekenhuis werd opgenomen, overgebracht door een func tionaris van de Russische ambassade aan het defensiehoofdkwartier in Washington. De commissie van stafchefs van de Noorse strijdkrachten heeft een uitnodi ging aanvaard om drie officieren naar Moskou te zenden ter bijwoning van de luchtmachtschouw in Moskou. Maandag viel ten zuiden van de lijn Assen-IJmuiden overvloedig regen. In Hil versum viel tijdens een wolkbreuk in 3 uur tijd zelfs 24 mm. De depressie, die het onvaste weer veroorzaakte, verplaatste zich maandag van Duitsland uit over het IJselmeer naar de Noordhollandse kust, kwam daar tot stilstand en begon toen weer over het IJselmeer naar de provincie Groningen te koersen. Rondom de depres sie komt over Frankrijk via West-Duits- land, de Noordzee en Engeland een bijna ringvormig regengebied voor. Een storing die boven Noord-Afrika tot ontwikkeling kwam verplaatste zich snel over de Alpen naar de omgeving Van Ber lijn. Boven Engeland bevindt zich een oceaanfront, dat de voorste begrenzing van drogere lucht vormt. Maar dit front dringt te langzaam naar de Noordzee op om heL weer hier te beïnvloeden. Hoewel de de pressie, waarvan het centrum nog boven Nederland ligt, zich morgen van ons ver wijdert, behoudt het weer een onstand vastig karakter en wordt de kans op buien weer groot. In de temperatuurverdeling komt weinig verandering. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand öo .S o iï'G 5 ■5 - n S ■iö SË SüTSi Z.S Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirieh Genève Locarno Ajaccio half bew. zwaar bew. regenbui regen zwaar bew. nevel motregen nevel geheel bew. zwaar bew. onbewolkt regen regen regen half bew. geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. 23 26 13 20 20 14 15 15 15 wimdst. 17 nw 16 o O O nnw w wnw zw w wzw O zw wzw zzw zzw 17 20 21 19 17 windst. 15 windst. 25 temp. 7 uur Den Helder geheel bew. mat. n 13 Ypenburg zwaar bew. zw. w 14 Vlissingen geheel bew. wnw 12 Eelde zwaar bew. zw. w 13 De Bilt geheel bew. zw. zw 13 Twente motregen zw. zw 12 Eindhoven mist wzw Vlv. Z.-Limb. geheel bew. wzw Neerslag laatste 24 uur. 12 12 1 1 0,6 2 6 2 2 6 2 3 25 2 0.3 3 1 0 22 0 0,1 1 3 1 13 7 19 16 OCMOOOOOOOOnonrryyxvxvriry-incVYTorv-iooooonr»- 'vvyyw>OOOOOC KOEL Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van dins dagavond tot woensdagavond, opge maakt om 11.15 uur: Vrij veel bewolking met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen zuidwest en noordwest. Weinig verandering in temperatuur. 13 juni Zon op 4.22 uur, onder 21.03 uur. Maan op 10.15 uur, onder 23.53 uur. Maanstanden 15 Juni 12.56 uur: eerste kwartier 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 12 juni Hoog water: 5.59 en 18.28 uur. Laag water: 1.37 en 14.01 uur. Woensdag 13 juni Hoog water: 6.48 en 19.16 uur. Laag water: 2.26 en 14.47 uur. °OOP™°°OO°oooooooooooooq^^S

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1