Reddingboten brachten vorig jaar van 54 tochten 89 mensen aan wal Havenberichten VADERDAG Visserij -varia WINTERS Agenda voor Velsen Koud knuistje „Neeltje" hoefde maar één keer in te grijpen VADERDAG PLATENDAG Het sein „N.C." nog niet neergehaald THALIA Minister opent visserijbijeenkomst Technologen naar Rotterdam Velsense bedrijven en zaken breiden uit WniWa Op terrein Hoogovens Dodelijk ongeval bij graafwerk Ongeval in Staalfabriek P. DE GROOT - HORLOGER BEVERWIJK Beverwijk heeft druk gestemd en had 's avonds „gemengde" gevoelens A nti-hongerweek Bakkers zullen „papieren witjes" verkopen „Lou" uit Muiden liet weer verstek gaan Vooruitzichten van de fruitoogst 1956 PLASTIC 2.95 EMMERS 4.55 M opjestrommeltje Het interland-programma van Nederlands elftal Agenda voor Beverwijk DONDh^DAü 14 JUNI 1956 Gedurende 1955 heeft de Koninklijke Noord en Zuid Hollandse Redding Maatschappij met haar schepen heel wat minder diensten behoeven te verlenen dan in 1954. Het aantal diensten van de reddingboten bedroeg 54 tegen 102 in 1954. Ook gedurende het afgelopen jaar hebben de reddingboten voortreffelijk werk verricht. Op sommige tochten werd veel van de bemanningen geëist en ook het materieel werd tal van malen op zware proef gesteld. In 1955 werden diensten verleend aan schepen en vaartuigen varende onder Belgische, Deense, Duitse, Engelse, Finse, Italiaanse en Nederlandse vlag. In totaal konden dank zij de hulp van de reddingstations 89 mensen behouden aan wal worden gebracht, waardoor het aantal geredden sedert de oprichting van de K.N.Z.H.R.M. op 11 november 1824 is gestegen tot 7916. De maatschappij streeft er voortdurend naar de paraatheid van de reddingstations aan hoge eisen te doen beantwoorden. Zij prijst zich gelukkig te kunnen vertrouwen op de grote medewerking van de plaatse lijke commissies en de bemanningen van de reddingboten. Geregeld en met ernst oefenen en grote zorg voor het materieel is een eerste vereiste wil men een organi satie als die van de KNZHRM op peil houden. Ook een reddingstation, waar gedurende een lange reeks jaren geen beroep op werd gedaan, kan immers onverwacht worden gealarmeerd en met deze mogelijkheid moet voortdurend rekening worden gehou den. Onafgebroken waakzaamheid langs de gehele kust van Nederland blijft daar om geboden. Stijging aantal contribuanten Een paar jaar geleden heeft de maat schappij, gezien de ernstige financiële branding, waarmee men te kampen had, het noodsein N.C. (Nieuwe contribuanten) moeten hijsen. De reactie daarop was boven verwachting, aldus het jaarverslag. Van mei 1954 tot mei 1956 steeg het aantal contribuanten der Kon. NZHRM van 22.000 tot 34.000. Het sein N.C. kan echter nog niet worden neergehaald. Dit zal pas moge lijk zijn als de KNZHRM kan rekenen op de financiële steun van 50.000 redders aan de wal. De belangstelling voor het werk van de reddingmaatschappij blijft nog steeds groeien en daarom zien de directie en het bestuur de toekomst met meer vertrouwen tegemoet dan enkele jaren geleden. Te IJmuiden Van IJmuiden uit moest de reddingboot „Neeltje Jacoba" in 1955 slechts' een maal naar zee om assistentie te verlenen. Dit was op 18 mei, toen het Duitse motor scheepje „Gertrud" bij IJmuiden dreigde te stranden. Er stond een wzw storm, wind- ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur en MAANDAG 8 uur (dus 4 dagen) De film waarop u heeft gewacht Evenals het grote succes van het le deel is dit vervolg een boeiende en pakkende filmbelevenis doorspekt met vrolijke scènes!18 jaar DINSDAG en WOENSDAG 8 uur BARRICADE Een film, geladen met een beklem- 9 i mende spanning!14 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur HET ZWAARD DER VERGELDING DONDERDAG 21 JUNI, 8 uur in onze serie speciale voorsteilingen ONZICHTBARE BOEIEN Een boeiend liefdesdrama HEDENAVOND 8 uur: föhn Wayne in „THE QUIET MAN" Minister Mansholt za,l op 25 juni te Rot terdam een internationale bijeenkomst van visserij technologen in Hotel Atlanta ope nen. Op uitnodiging van de Nederlandse regering wordt deze bijeenkomst van 25 tot 29 juni ondier auspiciën van het „Interim Committee on Fish Handling and Proces sing" van de Voedsel- en Landbouworgani satie van de Verenigde Naties (FAO) in ons 1 land gehouden. Voorzitter van de conferen tie, die door een kie ne honderd deelne mers uit Algerië, België, Canada, Dene marken, Ecuador, El Salvador, Engeland, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Monaco, Ne derland, Nicaragua, Noorwegen, Portugal, Uruguay, IJsland, Zuid-Afrika en Zweden wordt bijgewoond, is de Engelsman dr. G A. Reay. Vier werkgroepen, geleid door F. Bra-ms- naes (Denemarken), K. Bakken (Noorwe gen), prof. G. Borgström (Zweden) en E. Heen (Noorwegen) zullen rapport uitbren gen over het koelen1 van vis, visserijproduk- ten voor gebruik in de tropen, verpakking van visserijprodukten en het vriezen van vis. Het belangrijkste onderdeel van de con ferentie is een symposium dat drie dagen in beslag neemt, onder leiding van de Ne derlander drs. D. J. van Dijk, voorzitter/ directeur van het Bedrijfschap voor Vis serijprodukten, over het koelen van vis in het algemeen, waarbij o.m. ter sprake zul len komen de organo'.cp'. riie cn andere methoden ter bepaling van de kwaliteit van vis, het gebruik van antibiotica en ver schillende koelingsmethor en De deelnemers aan cl (f conferentie zullen 'een excursie maken naar IJmuiden, waar een beecek gebracht wordt aan het nieuwe visserij laboratorium en het Staatsvissers- havcnbed'rijf. kracht 9 tot 10. De schipper van de „Neel tje" moest het verzoek van de „Gertrud" afwijzen om haar tussen de derde en vierde bank weg te slepen. Dit ligt nu eenmaal op het terrein van de sleepboten. De „Neeltje" bleef echter in de buurt om direct te kunnen bijspringen, wanneer de situatie werkelijk critiek zou worden. Toen bleek dat de „Gertrud" niet meer verlijerde en op eigen kracht kans zag vrij te blijven van de banken is de reddingboot naar IJmuiden teruggekeerd. Opbrengst busjes De opbrengst van de offerbusjes aan boord van de Scheveningse vissersvloot bedroeg in totaal f 3996,77. De loggers SCH. 54, SCH. 21, SCH. 118 en SCH. 69 lagen aan de top en kregen de KNZHRM-vlag. Van de kotters en schokkers kwamen de SCH. 76, SCH. 65 en SCH. 18 in aanmer king voor een vlag. De Katwijkse vissers vloot liet zich evenmin onbetuigd. De op brengst bedroeg f 1170,61. Van de loggers aangesloten bij de Vuurbaak lagen de KW. 7 en KW. 85 aan de top. Van de bij de Ver. Schippers-eigenaars aangesloten loggers had de KW. 52 de hoogste busjes- inhoud; de KW. 7, KW. 85 en KW. 52 kre gen de maatschappijvlag. De IJmuidense vissersvloot troffen we ook dit jaar niet aan in het overzicht van de busjes opbrengst. De Kon. NZHRM was met enkele mo dellen van reddingboten en foto's aan wezig op de BIMIJ-tentoonstelling te IJ muiden. 59 nieuwe contribuanten gaven zich op. Een Klaverjastoernooi van de Kla ver.jasclub Stormvogels te IJmuiden bracht f 300,— op en een dito toernooi van de Ont- spannings Vereniging Onder Ons 1945, f 129,75. Ter gemeente-secretarie (4de afdeling) van Velsen liggen ter inzage de volgende verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van Wed. J. Zeegers, Hageliin- gerweg 50 te Santpoort tot het wijzigen en uitbreiden van de brood-, koek- en banket bakkerij in het perceel Ha-gelingerweg 50 te Santpoort; de Metaalwarenfabriek „Ba tavier" n.v., Veiserbrugweg 1 te Velsen tot het wijzigen en uitbreiden van de metaal warenfabriek in het perceel Veiserbrug weg 1 te Velsen; G. H. Hazenberg, Lange Nieuwstraat 437 te IJmuiden-Oost tot het oprichten van een inrichting voor het ver vaardigen van chocolade en suikerwerken, het bakken van koek en banket en het be reiden van ijs, e.d., in het perceel Lange Nieuwstraat 437 te IJmuiden; W. van Wijk, Bloemstraat 51 te IJmuiden tot het oprich ten van een inrichting voor het opslaan van metalen, vodden, papier e.d. in het perceel Bloemstraat 51 te IJmuiden; L. Dekkers, Lange Nieuwstraat 425 te IJmuiden tot het oprichten van een inrichting voor het bak ken vain koek en banket, benevens het be reiden van patates-frites, c-roquelten, ge hakt e.d. en consumptie-ijs in het perceel Lanige Nieuwstraat 425 te IJmuiden; N.V. Kijkgrijp Zelfbedieningswinkels v/h D. Kat, Wijkerstraatweg 189 te Velsen (noord) tot het oprichten van een zelfbedienings winkel in het perceel Marktplein 16 te IJmuiden; J. van Velzen, Van der Zwaag- straat 7 te IJmuiden (oost) tot het uitbrei den van de was-, glans- en strijkinrlchiin-g in het perceel Van der Zwaagstraat 7 te IJmuiden (oost) en J. G. Ne-lis, H-armen- jansweg 81, Haarlem tot het oprichten van een benzine- en die-selolie-po-mpinstallatie in het perceel Industrieterrein ten zuiden van de Harimghaven te IJmuiden. Op donderdag, 28 juni, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder ge legenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van deze ver zoeken in te brengen. ADVERTENTIE Zojuist ontvangen de nieuwste succesnummers van JOHNNY JORDAAN, Tante Leen, Zwarte Riek enz. Komt vrijblijvend luisteren bij TOONAANGEVEND Wtik aan Zeeërweg 45 IJmuiden-Qost Op woensdag kwamen in IJmuiden binnen: Holderness van Hamburg. Senegalkust van Antwerpen, Armin van Norköping, Larix van Geffle, Zwaantiena van Umea, Glenbeg van Port Said, Noord van Mantyluoto, Pro metheus van Djakarta, Roelf van La Pallice, Jonan van Hull, Alto van Parr, Wim I van Southampton, Cobri van Londen, Saint Kilde van Goole, Kaap Falga van Runsvick, Douro van Gothenburg. Vertrokken zijn: Clara Blumenfeld naar Norrköping, Trude K naar Norrköping, June naar Londen, Jagersfontein naar Bremen, Najade naar Antwerpen, Baarn naar Ant werpen, Gordias naar Rotterdam, Oceaan naar Rotterdam, Bergsingel naar Rotterdam, Lesrix naar Delfzijl, Atlas naar Rotterdam, Bore naar Hamburg, Spica naar Curagao, Skandia naar Flensburg. VROUWENBOND N.V.V. Dinsdag 19 juni komt de -a-fd. Hillegom bij de vrouwenbond van het NW in IJmui den te gast. Zij zullen om 9 uur bij het Crematorium zijn waar dan een excursie heen wordt gehouden, 's Middags gaan de dames naar het strand. Tijdens graafwerkzaamheden in de bouw put voor de nieuwe hoogoven op het ter rein van Hoogovens te IJmuiden is woens dagmorgen de eenenzestigjarige heer G. Kremer uit IJmuiden door een zandauto overreden en op slag gedood. De heer Kremer, die als grondwerker in dienst was van de uitvoerder van de graafwerkzaamheden, de N.V. Kondor uit Amsterdam, was 's morgens omstreeks elf uur bij een dragline aan het werk, toen een achteruit rijdende lege zandauto van de firma Durge uit Wijk aan Zee hem over reed. De getroffene was gehuwd. Bij het neerleggen van stalen balken op het laadibordes van de Staalfabriek van Hoogovens te IJmuiden is de monteur J. Put van de Belgische firma Nobels uit St. Nicolaas (België) met het rechterbeen be kneld geraakt tussen twee balken'. Hij liep een gebroken been en een kneuswond op en moest in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen. De heer P. woont in de buurt van Antwerpen. ADVERTENTIE PRIMA ARMBANDHORLOGES Prisma - Pontiac - Union enz. Grote sortering RONSON-aanstekers KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Hengelaars kozen nieuw bestuur Tijdens de in hotel Kuilman gehouden vergadering van de Castricumse Henge laarsvereniging is het dagelijks bestuur afgetreden en heeft men met uitzondering van de vice-voorzitter en commissaris, de heren Korver en Van Wenen een volledig nieuw bestuur gekozen. Thans is voorzitter de heer J. Wijbenga, secretaris de heer G. Ehrland en 2e pen ningmeester de heer C. Bleiendaal. Pen ningmeester werd de heer K. Boddeke. Tot leden van de kascommissie werden hierna de heren Klaassen en Beentjes ge kozen. Ook vond op deze avond de prijsuitrei king plaats van de botwedstrijd die zondag 13 mei aan het strand werd gehouden. De heer Martens ontving als eerste prijswin naar 5.de heer P. Mienes een schep net en de heer G, Terol een werphengel étui. Na de rondvraag, waar velen gebruik van maakten, sprak de voorzitter een kort sluitingswoord. De groenteveiling van woensdag Voor de door hen aangevoerden groenten kregen de Kennemer tuinders in Castricum woensdag de volgende prijzen: rabarber 4 16. aardbeien 7989, sla 45, bospeen 46. spinazie 2426, bosuien 56, bloemkool 18—50. In Beverwijk was het de gehele dag rustig. Reeds vroeg hebben velen hun stem uitgebracht en hoe fel door een enkele partij ook de verkiezingsstrijd is gevoerd, het leek wel of men uitgeput was. Geen wanklank weerklonk en het was als het ware merkbaar, dat met het verder gaan van de tijd ook de spanning steeg. Som mige bureaus waren heel vlug gereed met de telling. Bij de beide dagbladbureaus stonden reeds vele nieuwsgierigen op de uitslagen te wachten. Een tocht langs deze bureaus gaf al spoedig een beeld van de winnende en de verliezende partijen. Zover we konden nagaan waren er een paar bijeenkomsten belegd om via radio en televisie met de landelijke uitslag be kend te worden. In de Gereformeerde Kerk aan het Moensplein waren een aantal bijeen en in 't Centrum luisterden belangstellenden van de Partij van de Arbeid en gezien de uitslag is het te begrijpen dat er menig maal een hoera opsteeg, als van een aan tal grote plaatsen de uitslagen werden voorgelezen. Uitslagen Holland 1-bekertoernooi Voor het Holland I bekertoernooi werden de volgende wedstrijden Bespeeld: Kees de LangeAltijd Mis 102; RWM—Platen- koningen 90. MARKTBERICHT BEVERWIJK Aardbeien 68-98, doosje; aardbeien 520- 590, slof: asperge 75-200, sla 3-6, spinazie 21- 37, bloemkool 19-59, postelein 17-27, bospeen 34-47, waspeen 48-58, bos uien 6-8, peulen 135-160, rabarber 5-18, radijs 6-9, sjalotten 7-12. De oogst van de straat Op het politiebureau aan de Dorpstraat la te Castricum, zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen. Gevonden: herenshawl. knot wol, damesparaplu. Verloren: bank biljet f 10, lederen herenportemonnaie, bruine actetas, een maandkaart bus W. In de week van 18 tot 24 juni zullen de bakkers van geheel Nederland in het kader der Anti-Hongercampagne aan hun clien tèle „papieren witjes" aanbieden. Elk pa pieren witje kost 25 cents. Uit de opbrengst van slechts één enkel witje kan een maand lang ergens in de noodgebieden melk worden verschaft aan een kind of een moeder, die honger lijdt. De Bond zonder Naam heeft deze taak op zich ge nomen in samenwerking met de UNICEF, het Kindernoodfonds der Verenigde Naties De in de eerste fase van deze anti- hongercampagne behaalde resultaten heb ben ertoe geleid, dat nu reeds op Korea 40.000 kinderen en 10.000 moeders één jaar lang van melk worden voorzien. Voor de Amsterdamse rechtbank is een gevangenisstraf van vier weken geëist te gen de 58-jarige vroegere viskoopman Lou V. uit Muiden, die op 5 Maart geweigerd had, als getuige te verschijnen voor de rechter-commissaris in Amstérdam nadat hij per dagvaarding daartoe was opgeroe pen. Deze verdachte noemt zich „de weerge keerde Christus met de nieuwe naam en dat is Lou". De rechter-commissaris wenste hem te horen in een zaak tegen twee zijner volgelingen, een echtpaar uit Weesp, waar-» van het jongste kind gestorven was aan een ernstige longontsteking zonder d.at de ouders de hulp van een medicus hadden ingeroepen. Als volgelingen van Lou hiel den zij zich aan diens leer, dat men bij ziekte in Hem moet geloven en geen dokter te hulp roepen. Ook vanochtend was Lou niet versche nen. Tegenover de recherche, die hem thuis kwam opzoeken, heeft hij verklaard geen gevolg te willen geven aan de dwang van een dagvaarding. „Als men mij toch uit mijn huis sleurt en voor de justitie brengt, dan zal ik daar staan als Jezus voor Pila- tus en dan spreek ik geen woord", had hij verklaard. De rechtbank zal op 25 juni uitspraak doen. Ondanks het late voorjaar is de bloesem periode van de fruitbomen in de Betuwe bijzonder gunstig geweest. Droogte en wind hebben voor goede bestuiving gezorgd, ter wijl de koude nachten de afval van de bloesem vertraagden.- Nachtvorstschade valt bijna niet waar te nemen, hier en daar is slechts een streep nachtvorst over de aardbei-bloesem gevallen. Vrijwel alle pruimensoorten hebben zwaar gebloeid, maar de vruchtontwikkeling bleef wat achter. Van de meeste soorten pruimen zit in de Betuwe minder beschot dan verwacht werd. Wil men kwaliteitsvruchten krijgen, dan moet er echter toch gedund worden, zodat de pruimenoogst ook wel opbrengst zal geven. De kersen laden zwaar. De meikersen zitten dit keer dikker aan de boom dan de vroege kersen. Meestal was het de laat ste jaren omgekeerd. Ook de wijnkersen houden grote beloften in. Iets minder gunstig schijnt de stand van de peren te zijn. De vruchtzetting laat te wensen over, vooral de Clapps Favorite en de Precose de Trevoux vallen blijkbaar tegen. De zeer gezochte handelsvariëteit „Legipont" heeft weinig gebloeid. De vruchtzetting van deze soort is echter goed geweest. Rode bessen schijnen zeer zwaar gela den te zijn. De zwarte bessen en kruisbes sen op de koude grond staan zeer goed in bloei en kunnen een vol gewas opleveren. Van de vruchtzetting der appelen is nog niet veel te zeggen. Wel weet men dat goudreinetten bijna nooit zo rijk gebloeid hebben als nu. Ook de moderne soorten appelen op onderstam staan prachtig in bloei en beloven een rijke oogst. De Betuwe gaat een druk. fruitjaar te gemoet. DONDERDAG, 14 juni 1956. Beste kinderen, Verleden week heb ik jullie wat verteld van het schimmenspel, maar vandaag heb ik wat anders voor mijn kleine nichten en neven. Ik herinner mij een aardige ge schiedenis over Alexander de Grote, de machtige wereldoveroveraar. Er was in lang vervlogen tijden een stadje, gelegen aan de Dardanellen in klein-Azië. De inwoners van Lampsacum, zo heette dat plaatsje, hadden door een of ander feit zozeer de woede van Alexander de Grote opgewekt, dat hij met een groot leger opgetrokken was om de stad als bestraffing te gaan verwoesten. Nu woonde in Lampsacum een Griekse wijsgeer (d.i. een geleerde) Anaximenes genaamd, die eenmaal de leermeester van Alexander geweest was. W\w. D Besommingen van woensdag R046 Claesje f 17.200. 2 trawlloggers met f 34.3":, HD79 f 9.690, IJM14 f 4.130, KW144 f 3.200, WR67 f 5.550. Prijzen van woensdag Heilbot 2,60-2,25, gr. tong 2,64-2,48, grm. tong 2,34-2,16, kim. tong 2,78-2,60, kl. tong I 2,74-2,52, kl. tong II 2,20-2, tarbot I 1,80-1,20, zalm 9 per 1 kilo. Tarbot II 82-70, tarbot IV 41-33, gr. griet 56-51, kl. griet 32, tongschar 75-58, kl. tong schar 48, gr. schol 73, grm. schol 70, kl. schol II 51-18, schar 20-13, bot 23-8, v. haring 29- 20, makreel 22-14, gr. schelvis 30-14, grm. schelvis 23-11, kim. schelvis 27-11, kl. schel vis I 26-10, kl. schelvis n 21-8, wijting 25-12, gr. gul 27-23, mid. gul 24-17, kl. gul 17-14, kl. haai 30-24, ham 86-40, kl. wolf 34-29, poontjes 17-8, kl. koolvis zw. 22-13, kl. kool- vis wit 25-18, kl. rode poon II 20 per 50 kilo. Gr. kabeljauw 256-70, gr. koolvis zw. 61-23, gr. koolvis wit 70-64, gr. leng 61-50, gr. wolf 68-60 per 125 kilo. Aanvoer van woensdag 222 kisten tong en tarbot, 17 heilbot, 10 griet, 7 tongschar en schartong, 238 schol, 60 schar, 50 bot, 200 haring, 615 makreel, 1520 schelvis, 150 wijting. 450 kabeljauw en gul, 25 leng, 5 haai, 15 ham, 45 wolf, 30 poon, 485 koolvis, 54 diversen. Totaal 3790. ADVERTENTIE Toen het leger van de machtige vorst de stad naderde, besloot Anaximenes een poging te wagen om de stad en haar in woners te redden. Hij ging geheel alleen het leger tege moet. Zodra Alexander zijn oude leer meester zag naderen, begreep hij onmid dellijk waarom de wijsgeer hem tegemoet kwam en voordat Anaximenes één woord om genade had kunnen uitbrengen, riep Alexander hem al toe: „U kunt u de moei te sparen één woord te spreken, want ik zal aan uw verzoek toch niet voldoen, al bad u er mij nog zo vurig om!" De oude wijsgeer antwoordde echter zeer gevat: „de grote Alexander hield steeds zijn woord en zal ook nu zijn woord niet breken. Daarom is het dat ik hem vurig bid en smeek de stad Lampsacum te verdelgen en haar inwoners te doden". Alexander begreep dat zijn oude leer meester hem te slim af geweest was en daar hij zijn woord niet wilde breken, trok hij met zijn leger terug en bleef de stad tot grote vreugde van de dankbare inwo ners behouden. Zo zien jullie alweer dat een juist in zicht en een wijs antwoord op het goede moment wonderen kunnen doen. Dit is een heel eenvoudig kunststukje, dat toch erg aardig is om na het eten even te vertonen als er gasten zijn. Je neemt een gewoon leeg wijnglas en twee zilveren guldens. De tafel mag nog niet afgenomen zijn, dus het tafellaken ligt er nog op. Het glas zet je omgekeerd op tafel met de rand links en rechts midden op een gulden rustend. Vraag aan één van de gasten een kwartje of een dubbeltje te leen en leg dat onder het glas tussen de twee guldens in. Vraag nu of iemand dat kleine geld stukje kan weghalen zonder het glas aan te raken. Niemand kan dat natuurlijk. Toch is het niet zo moeilijk, want wan neer je vlak bij het glas met je nagel op het tafelkleed krabt, in de richtingslijn van het kleine geldstuk dan zal dit door de beweging van het linnen langzaam naar voren en naar buiten komen. Koud kunstje niet? Buiten is het erg koud en de kachel in de kamer staat rood gloeiend. Liesje staat te kijken naar poes, die heerlijk uitgestrekt op de kachelplaat ligt te genieten van de warmte. Ze kan niet begrijpen dat poes zoveel hitte verdragen'kan en als de kat vergenoegd en luid begint te spinnen rent ze hard naar haar moeder én roept: „Mam! Mam! Kom gauw! Poes begint te koken!" De oplossing van het vorige raadsel is „ZEELUCHT": (zonder, einder, ergens, linker, ulster, cactus, herder, tarten). Het nieuwe weekraadsel is deze keer een toverruit. x medeklinker. x hok. x huisdier. x burcht, xxxxxxxxx x soort pek. x oorzaak. x stof die oppervlak te glimmend maakt x medeklinker. Op de kruisjes ontstaat van links naar rechts en van boven naar beneden een grote stad in Nederland. Jaarlijks neemt de heer Edwards uit Norwich met deze „stoomwagen" uit 1900 deel aan een parade in het Hyde-park te Londen, de zogenaamde „Veteran Car Run". Elk jaar is er in het Hyde-park in Lon den een parade van de oudste auto's die Engeland bezit. De Engelsen maken er een sport van om hun „ouwetjes" dan zo mooi mogelijk op te knappen en de wonderlijk ste vehikels boeken het grootste succes. Op ons plaatje zie je deze keer een „oud gediende" uit 1900. Het is een „stoomwa gen"-, een kruising tussen een gewone hou ten kar met vier wielen en een door een motor aangedreven auto. Duidelijk zie je midden in de wagen een pijp waardoor de stoom moet ontsnappen. De heren zitten er heel rustig bij, maar ik zou in zo'n „machine" toch wel een beetje angstig zijn, geloof ik! Kennemerlaan 1 De wedstrijd tussen Oostenrijk en Neder land in de voorronde van het wereldkam pioenschap is, voor wat de uitwedstrijd be treft nog niet vastgesteld. De Oostenrijkers wille gaarne op 26 september van dit jaar in Wenen spelen, maar dit voorstel moet nog in de bestuursvergadering van de KNVB worden besproken. Het Is de vraag of het bestuur met deze datum akkoord kan gaan, Immers voor dit najaar staat reeds een uit gebreid internationaal programma vast. De re'urnwedstrijd voor het wereldkamploen- sehan zal op 25 september 1957 worden ge speeld. Op 13 oktober van dat jaar speelt Luxem burg thuis tegen Nederland, eveneens voor het wereldkampioenschap. De Luxemburgse voetbalbond heeft verklaard dat hij voor de returnwedstrijd elke datum, door de KNVB voor te stellen, zal aanvaarden. De internationale kalender voor het sei zoen 1956-1957 ziet er als volgt uit: Woensdag 5 september 1956: Rotterdam oefenwedstrijd Nederlands elftal. Zaterdag 15 september 1956: Lausanne, ZwitserlandNederland. Woensdag 26 september 1956: Wenen, OostenrijkNederland voor het wereldkam pioenschap (nog niet definitief). Woensdag 3 oktober 1956: Amsterdam oefenwedstrijd Nederlands elftal. Zondag 14 oktober 1956: Antwerpen, Bel giëNederland. Woensdag 24 oktober 1956: Rotterdam oefenwedstrijd Nederlands elftal. Zondag 4 november 1956: Kopenhagen DenemarkenNederland. Woensdag 20 maart 1957, Amsterdam I oefenwedstrijd Nederlands elftal. Woensdag 3 april 1957, Amsterdam, Neder I landDuitsland. I Woensdag 10 april 1957: Rotterdam, oefen j wedstrijd Nederlands elftal. 1 Zaterdag 20 april 1957: België BNeder land B. 1 Maandag 22 april 1957: Amsterdam, Neder i landBelgië. Woensdag 12 juni 1957: Bergen, Noor wegen BNederland B. Vrijdag 14 juni 1957: Stavanger, Noor wegen. BNederland B (tweede wedstrijd) Voor het najaar 1957 staan reeds vast NederlandBelgië in Rotterdam, Neder landOostenrijk voor het wereldkampioen schap op 25 september, waarschijnlijk in Amsterdam en LuxemburgNederland, eveneens voor het wereldkampioenschap, op 13 okotber in Luxemburg. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE DONDERDAG 14 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „The Quiet Man". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centr., open v. 9.3012 en 1416.30 U. „Felison", zaal Heidestraat, 1921 uur, tentoonstelling van werken van de schil der Kees Jansen. VRIJDAG 15 JUNI IJMUIDEN Thalia. 20 uur: „08/15 tweede deel". Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum. Als donderdag „Felison". Als donderdag. „Postzegelver. IJmuiden en Omstreken", 19.30 uur, Patronaatsgebouw, ruilavond. VELSEN Raadhuis, 10.3011.30 uur: Spre.ekuur wethouder van Financiën. DONDERDAG 14 JUNI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Zigeu- n-erbaron". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek, lees- en studiezaal, van 1013 uur. Wük aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. VRIJDAG 15 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouw van Rome". W.B. Theater, 20 uur: „Duivels der zee". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Les Dia- boliq-u-es". Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal Zeestraat 26, van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleen-bibliotheek van 10 13, 1518 en 1921 uu-r; lees- en studie zaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous".

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9