Eerste regeling afbetalingen gaat maandag in Weerbericht Haarlems Dagblad Ss Eisenhower zal Pineau niet in zijn ziekenkamer ontvangen Agenten van geheime dienst in Washington onderling slaags Regering van Tsjechoslowakije ingrijpend gewijzigd Dr. Drees formateur? Goederen met koopprijs tot f 125.- vrijgesteld Arabisch beroep op Washington om vrede in Algerije te helpen bewerken Partij wil boeren en arbeiders in haar gelederen opnemen Het woord is aan. te Prinses Beatrix ontving de fotografen Dr. Drees lichtte de buitenlandse pers in Minimum aanbetalingenen maximum looptijden voor vele artikelen vastgesteld Kleine posten vrij Berekening der kassastorting „P ostor der"-transacties Westduitsers vervaardigen documentaire in Rusland Mededeling Slachtoffers van het nazi regime krijgen meer geld Acties tegen Stoomvaart maatschappij „Nederland" Chaplin heeft schuld aan de Amerikaanse fiscus Akkoord over diplomatie tussen Parijs en Tunis Twee tijgers braken los op circusterrein in Rome Tekort Haagse tram bijna twee miljoen Japanse en Oosteuropese concurrentie voelbaar Reg en Weerrapport 70e JAARGANG No 288 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag hij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks ZATERDAG 16 JUNI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAAR'jEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 133 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Japanse keizerlijke familie in een ongedwongen en derhalve ongewone pose op het strand bij Tokio tijdens een wandeling. Men ziet van links naar rechts prinses Suga, kroonprins Akihito, prins Yoshi, keizer Hirohito, die zijn broekspijpen heeft opgerold en een „Zandvoortse indruk" maakt en keizerin Nagako. Hedenmorgen om tien uur is dr. W. Drees in Huis ten Bosch in audiëntie ont vangen door Koningin Juliana. Men mag aannemen dat dit bezoek samenhangt met de Kabinetsformatie en in Den Haag meent men te mogen veronderstellen dat dr. Drees van de Koningin een opdracht tot samenstelling van een Kabinet zal ontvan gen. ROME (AFP) Nadat Prinses Beatrix erin had toegestemd voor hen te poseren, hebben ongeveer veertig Italiaanse en andere fotografen vrijdag beloofd, haar verder met rust te laten. De prinses ontving de fotografen allen tegelijk. Na geposeerd te hebben, verzocht zij hen vriendelijk, haar tijdens de rest van haar verblijf in Rome niet lastig te vallen, hetgeen de fotografen plechtig beloofden. Op verzoek van het bestuur van de ver eniging der buitenlandse pers heeft minis ter-president dr. W. Drees vrijdagavond in het ministerie van Financiën in Nederland vertoevende buitenlandse perscorrespon denten ontvangen. De minister-president heeft daarbij een verklaring afgelegd naar aanleiding van de in buitenlandse bladen verschenen publikaties over het Koninklijk Huis. Hij heeft in deze verklaring met klem alle berichten tegengesproken, die hebben gewaagd van moeilijkheden op staatkundig gebied, die tussen Koningin en regering zouden zijn gerezen en van ont wikkelingen, die constitutionele gevolgen zouden hebben. De minister-president heeft in antwoord op talrijke vragen van de correspondenten verklaard, dat de regering niet wenst te treden in relaties van het Koninklijk Huis, die geheel en al in de persoonlijke sfeer liggen. ADVERTENTIE In de Staatscourant van vrijdag is ge publiceerd de „afbetalingsbeschikking 1956", die op 18 juni in werking treedt en gebaseerd is op de onlangs door de Staten- Generaal aanvaarde wet voor een tijde lijke regeling van afbetalingsovereenkom sten. De beschikking geeft een opsomming van de goederen, waarvoor bjj het sluiten van een afbetalingsovereenkomst een aan gegeven minimum „aanbetaling", de zo genaamde kassastorting, door de ver koper moet worden bedongen en aanvaard. Zij regelt tevens de maximumduur, welke bij het sluiten van afbetalingsovereen komsten in acht moet worden genomen. De beschikking is van toepassing bij verkoop op afbetaling van goederen, onverschillig of deze voor particuliere of zakelijke doel einden worden gebruikt. Met de vertegenwoordigers van industrie, groothandel en detailhandel en met de or ganisaties van het bedrijfsleven, de vak centrales en de verbruikers is over de in houd van de getroffen maatregelen uit voerig overleg gepleegd. De beschikking vermeldt de volgende goederen met daarachter het percentage dat dadelijk als minimum-„aanbetaling" moet worden voldaan en de duur van het contract, die maximaal mag worden over eengekomen. Personenauto's (met uitzondering van autobussen): 35 percent, 24 maanden; mo torrijwielen al dan niet met zijspan (met inbegrip van scooters), 35 pet., 18 maanden; bromfietsen en losse hulpmotoren voor rij wielen: 30 pet., 18 maanden; radio- en televisie-ontvangtoestellen (al dan niet met inbegrip van antenne), grammofoons en platenspelers, accordeons, koelkasten met een inhoudsmaat van ten hoogste 200 liter, haarden en kachels voor huishoudelijk ge bruik, elektrische en gasfornuizen voor huishoudelijk gebruik, warmte-apparaten voor huishoudelijk gebruik, wasmachines voor huishoudelijk gebruik al dan niet voorzien van wringer of centrifuge, centri fuges voor huishoudelijk gebruik en rij wielen: 20 pet., 18 maanden; stofzuigers, naaimachines voor huishoudelijk gebruik, meubelen, woningtextiel, bedden, matras sen, alle soorten vloerbedekking: 15 pet., 18 maanden; huishoudtextiel, heren-, da mes- of kinderkleding: 15 pet., 12 maanden. Ten aanzien van afbetalingscontracten, waarbij de totale koopprijs der goederen NEW YORK (Reuter/AFP) De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, heeft gisteren in New York besprekingen gevoerd met de secretaris-generaal van de UNO, Hammarskjoeld, en de permanente UNO afgevaardigden van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en de Sovjet- Unie. Na een lunch die Hervé Alphand, de aftredende Franse permanente UNO ver tegenwoordiger, de minister aanbood, heeft Pineau met Hammerskjoeld gesproken over Algerije, het Midden-Oosten en het Franse plan voor economische hulp aan minder ontwikkelde gebieden via de UNO. De Syrische ambassadeur in Washington, Zeineddin, heeft er gisterens namens de Arabische diplomaten in Washington bij te Verenigde Staten op aangedrongen maatregelen te overwegen, die de Arabi sche staten voorstaan om de vrede in Algerije te herstellen en de Algerijnen hun vrijheid te geven. Volgens de Arabische staten zijn de Verenigde Staten bij het Al gerijnse vraagstuk betrokken. De wapens en geld die Frankrijk van de Verenigde Staten krijgt komen zijdelings de strijd tegen de Algerijnen ten goede. De perschef van president Eisenhower, Hagerty, heeft verklaard, dat er geen plannen zijn voor een bezoek van Pineau aan Eisenhower in het Walter Reed hospi taal. De president blijft goed vooruitgaan. Men verwacht, dat hij eind volgende week het ziekenhuis zal kunnen verlaten. De voeding door middel van inspuitingen is beëindigd. De Franse staatssecretaris voor Buiten landse Zaken, Maurice Faure, heeft in Londen opnieuw verklaard dat 'te Franse regering graag nog deze zomer premier Eden en zijn minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd zou ontvangen. De reis van Molle* en Pineau naar Mos kou, de reis van Pineau naar Washington en de besprekingen die in Luxemburg met Adenauer zijn gehouden, zouden dan be sproken kunnen worden. Faure is uitge nodigd voor een conferentie van een dag over de vooruitzichten van de Europese atoomgemeenschap. minder bedraagt dan 125, gelden de nieuwe verplichtingen inzake de kasstor ting en de duur van het contract niet. Deze kunnen in dat geval zelfstandig door de winkelier worden vastgesteld. Voor deze transacties gelden echter wel de admini stratieve voorschriften. De kassastorting of „aanbetaling" moet berekend worden over de contantprijs plus de verschillende kredietopslagen, derhalve over de totale koopprijs. In de beschikking zijn eveneens opgeno men enige administratieve voorschriften, die de verkoper moet nakomen. Ook de zogenaamde „postorderbedrijven" vallen onder de werking van de beschik king. Bij deze vorm van verkoop is het gebruikelijk, dat de aspirantkoper een ter mijn van vier a vijf dagen krijgt waarin hij het goed „op zicht" heeft. Binnen deze termijn kan hij het artikel in kwestie zon der verplichting zijnerzijds terugsturen naar de verkoper. Uit de aanbieding van het postorderbedrijf in advertenties of brochures dient duidelijk te blijken, dat de koper, indien hij het goed wenst te be houden, na het verstrijken van de zicht- termijn terstond de verplichte kassastorting dient te betalen. De postorderbedrijven zullen op de nakoming daarvan moeten toezien. De controle op de naleving van de be schikking is opgedragen aan de Economi sche Controledienst. WASHINGTON (Reuter) De voorma lige Russische vlieger Peter Piroigov heeft tegenover de ondercommissie voor de bin nenlandse veiligheid van de Amerikaanse Senaat verklaard dat „Russische agenten" in augustus 1949 hadden gepoogd hem uit het Russische restaurant „De drie muske tiers" te Washington te ontvoeren. De on dercommissie heeft thans de ware toedracht van deze gebeurtenis bekend gemaakt. Pirogov bevond zich, in gezelschap van de eveneens naar het Westen uitgeweken Russische vlieger Anatole Barsov, in het restaurant. Barsov was besloten naar de Sovjet-Unie terug te keren en hij poogde Pirogov over te halen evenzo te handelen. Toen Pirogov in een gang liep, werd hij door vier of vijf man overweldigd. Een hunner trof hem met de kolf van een re volver en een ander legde hem een hand boei aan. Uit het verslag van de commissie blijkt, dat zich twee groepen van de Amerikaanse inlichtingendienst in „De drie musketiers" bevonden, om te voorkomen dat Pirogov ontvoerd zou worden. Op een gegeven ogenblik meende een dezer groepen, dat men zou pogen Pirogov in de gang te ont voeren en zij besloot handelend op te tre den. Pirogov werd zogenaamd „overwel digd" en met een handboei, aan een der agenten vastgeklonken, om eventuele ont- voe.ringspogin.gen te verijdelen. De Rus dacht echter met Russische agenten te doen te hebben en riep luidkeels om hulp. Daar op schoten zijn „vrienden", de leden van de andere groep van de Amerikaanse in lichtingendienst, toe. Zij zagen aanvankelijk hun collega's in de gang voor Russische agenten aan en grepen onmiddellijk krachting in. „Met onze eigen ogen" MOSKOU (United Press). Een Westduit- se filmploeg maakt in Moskou opnamen voor de eerste ongecensureerde documen taire kleurenfilm, die in de Sovjet-Unie door een westelijk land gemaakt wordt. Van de centrale studio's voor documentaire films te Moskou heeft de ploeg papieren gekregen, waardoor zij in staat zal zijn zich volledig vrij door het gehele land te be wegen en te filmen wat haar goeddunkt. De film krijgt de titel: „Met onze eigen ogen". „De film zal een getrouw beeld van het Russische volk geven". Drie Westduitsers zullen met een Russische cameraman opna men in acht Russische steden maken, waaronder Leningrad, Kiev, Stalingrad en Jalta. De producenten, twee Westduitse do cumentaire filmmaatschappijen, hopen, dat de muziek voor de film geschreven zal worden door Dmitri Sjostakovitsj of Aram Katsjatoerjan. Er zal van de film een Duit se, Franse en Engelse versie gemaakt wor den. OOOOCOCC<XX>OCOOCOC<r'OOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOOCOOOOCOC< In verband met vakantie is het redac- tie-adres Meervlietstraat voorlopig on- j bereikbaar, zowel telefonisch als voor poststukken. Alle telefonische en ande- j re boodschappen dienen met ingang van heden te worden gericht aan ons bureau KENNEMERLAAN 186, IJmuiden, tel. j 5389. (Bij geen gehoor 5437). Voor drin- gende boodschappen na 5 uur: 6450. xxxxxxxxxx>oocoooooooooooooocxxxxxxxx>oooooc>ooooocxxxxxxx> LONDEN (Reuter/AFP) Het centrale comité van de Tsjechoslowaakse commu nistische partij heeft de samenstelling van de regering ingrijpend gewijzigd. Tien mi nisteries zijn samengevoegd tot vier de partementen. Dr. Skoda, een van de vier vice-premiers, is van zijn oude functie ont heven en benoemd tot minister van Justi tie. Hij volgt dr. Bartuska op, die openbaar aanklager wordt. Zijn voorganger in deze functie, Ales, is ontslagen. Er is geen reden bekend gemaakt voor het ontslag van Ales als openbaar aan klager. Hij was in 1952 assistent van de openbare aanklager op het proces tegen Rudolf Slansky en nog dertien communis tische leiders, die wegens sabotage, ver raad en spionage veroordeeld zijn. Een commissie stelt op het ogenblik een nader onderzoek naar dit proces in, doch reeds is bekend gemaakt, dat Slansky terecht veroordeeld werd. BONN (United Press) De Westduitse Bondsraad (Eerste Kamer) heeft met alge mene stemmen een wetsontwerp goedge keurd, waarbij opnieuw een aanzienlijk geldsbedrag ter beschikking komt van de slachtoffers van het nazi-regime. Er werd 2,5 miljard mark gevoteerd, waarmee het totaal dat de bondsrepubliek voor dit doel beschikbaar gesteld heeft, stijgt tot 14 mil jard. Het bedrag komt ten goede aan Jood se en niet-Joodse slachtoffers. De categorie dergenen, die schadeloosstelling krijgen, wordt verruimd, de pensioenen bij over lijden, invaliditeit en materieel verlies wor den verhoogd en aan vluchtelingen, die naar West-Duitsland terugkeren, wordt on middellijke hulp in het vooruitzicht ge steld. De Bondsdag (Tweede Kamer) heeft het ontwerp reeds goedgekeurd. De conferentie van de Tsjechoslowaakse communistische partij, die vrijdag geëin digd is, heeft een resolutie aangenomen, waarin verklaard wordt, dat een van de dringende taken is de verbetering van de sociale samenstelling van de partij door toelating van arbeiders en boeren. Voorts wordt verklaard, dat er „kwaadaardige aanvallen op de partij en de partijbegin selen" zijn gedaan. Hoewel de vreedzame samenleving en concurrentie met het kapi talisme wordt goedgekeurd, zal de strijd tegen de „burgerlijke wereldbeschouwin gen" en „overblijfselen van het kapitalisme in het denken van het volk" voortgezet worden. In de resolutie wordt er op gezin speeld, dat er niet voldoende studenten afkomstig zijn uit arbeiders- en boeren gezinnen. Er is ook critiek op journalisten geleverd. Partijleiders verklaarden, dat nooit onafhankelijke dagbladen zullen wor den toegelaten. Ook werd op de conferen- tie een resolutie aangenomen waarbij gro ter zelfstandigheid aan Slowakije wordt toegekend De grondwet zal daartoe wor den veranderd. Een der decentralisatie maatregelen is, dat de plaatselijke „volks commissies" meer zeggenschap krijgen in de landbouw. DJAKARTA (A.N.P.) De S.B.P.P. (de Indonesische vakbond van havenarbeiders) heeft verklaard, dat zij acties zal onder nemen tegen de Stoomvaart Maatschappij Nederland, ter ondersteuning van de sta king van de Indonesische leden van de be manning van het m.s. „Oranje", dat zo als bekend is - zonder Indonesisch perso neel uit Amsterdam is vertrokken. Volgens de woordvoerder van de vakver eniging is de Australische vereniging van haven- en dokarbeiders verzocht, de actie van de Indonesische zeelieden in Neder land te steunen. In het restaurant bevond zich nog een derde groep, namelijk die der echte Rus sische agenten, die zwijgend en vol aan dacht het gevecht tussen hun Amerikaan se collega's gadesloegen. Laatstgenoemden bespeurden tenslotte hun vergissing, waarop het handgemeen werd gestaakt. Pirogov deelde de commissie nog mede dat de vrijwillig naar de Sovjet-Unie te ruggekeerde Barsov aldaar is terechtge steld. Een woordvoerder van de Amerikaan se belastingdienst heeft verklaard dat de filmregisseur en filmspeler Charlie Chap lin de Verenigde Staten nog een bedrag van 1.100.00 dollar aan achterstallige in komstenbelasting en interest schuldig is. In 1952 vestigde Chaplin zich met zijn vrouw Oona, een dochter van wijlen de to neelschrijver Eugene O'Neill, en hun vijf kinderen in Lausanne. In 1953 liet Chaplin weten, dat hij niet naar de Verenigde Sta ten zou terugkeren, omdat hij door „leu gens en propaganda" uit dat land was ver dreven. Chaplin heeft 42 jaar in Amerika gewoond, hij heeft een groot fortuin ver gaard. Hij behield zijn Britse nationaliteit, Zijn vrouw gaf in 1954 haar Amerikaans staatsburgerschap op en werd Brits onder daan. De vordering van de Amerikaanse be lastingdienst betreft het jaar 1953, toen Chaplin door de Amerikaanse regering nog steeds als inwonend vreemdeling werd be schouwd. Chaplin is evenwel van oordeel, dat zijn belastingplicht eindigde toen hij het land verliet. Hij heeft dan ook beroep aangetekend. De zaak zal waarschijnlijk gedeeltelijk in Zwitserland en gedeeltelijk in de Verenig de Staten worden behandeld. Volgens de Amerikaanse fiscus heeft Chaplin in 1953 een miljoen dollar gekregen uit de ver koop van aandelen, een miljoen dollar aan dividend en nog 700.000 dollar door de ver koop van de Chaplin studio's. TUNIS (Reuter) Frankrijk en Tunesië hebben overeenstemming bereikt over een voorlopige diplomatieke conventie, waarin samenwerking tussen beide landen op het gebied van de buitenlandse politiek wordt geregeld. Tunesië zou ambassadeurs be noemen in acht landen Frankrijk, Ma rokko, Egypte, de Verenigde Staten, Groot- Brittannië, Italië, Libië en Saoedi-Arabië. De Tunesische premier, Habib Eourgui- ba, gaat op 24 juni naar Parijs voor onder handelingen met de Franse regering over een nadere 'overeenkomst over diploma tieke betrekkingen en een militair akkoord. Op 24 juni zal de eerste parade van het nieuwe Tunesische leger worden gehouden. Frankrijk en Tunesië zullen „buitenge wone ambassadeurs" uitwisselen. In landen waar Tunesië geen permanente diploma tieke missie zal onderhouden, zal Frank rijk desgewenst de Tunesische belangen behartigen. Frankrijk zal voorts de kandi datuur van Tunesië voor internationale or ganisaties steunen. Rome, (United Press) Twee tijgers ontsnapten gisteren in Rome uit hun cir cus-kooi in de buurt van het Colosseum, waar twintig eeuwen geleden wilde dieren in de arena's Christenen verscheurden. Een van de tijgers werd al een paar minuten, nadat de roestige deur van de kooi onder hun gewicht was bezweken gevangen. De konings-tijger „Delhi" slaagde er in, voor dat hij na anderhalf uur werd overmees terd een ezel te doden en een circus-pony te verwonden. De politie, de brandweer en de leeuwen temmer Darix Togni van het staats-circus, dat zijn naam draagt hielden de wilde dieren ingesloten op het circus-terrein dat bij een dichtbevolkte wijk ligt, waar dui zenden arbeiders-gezinnen wonen. „Tina" een vier-jarige fox-terrier, die vier jongen voedde onder de kermiswagen, waar Delhi wilde gaan liggen, voordat hij tenslotte overmeesterd werd, richtte zich op en begon luid te blaffen. Delhi ging daarop wat verderop liggen. De aandeelhouders van de N.V. Gemengd bedrijf Haagse tramwegmaatschappij heb ben in het jaarverslag 1955 de mededeling aangetroffen dat het verlies over dit boek jaar „beperkt is gebleven" tot f 1.873.385,44. De directie verwacht dat het tekort op de exploitatie in 1956 tot rond vier miljoen gulden zal oplopen. Het tekort over 1955 wordt geheel door de gemeente Den Haag gedragen. Het aantal vervoerde passagiers steeg in 1955 in vergelijking tot 1954 met zes percent tot ruim 131 miljoen. De stij ging van het aantal passagiers heeft in de eerste vijf maanden van 1956 doorgezet, waartegenover de lasten ook stijgende zijn. Van het stadsverkeer heeft de tram 64 percent, de bus 36 percent voor zijn reke ning genomen. Ernstig klaagt de directie over tekort aan personeel, speciaal chauffeurs, waar van men er in de komende maanden 100 tot 150 zal kunnen plaatsen. Het vervangen van tramlijnen door bussen moest worden opgeschort en een twintigtal autobussen moet in de garage worden gehouden. In dien de N.Z.H. op 1 mei 1957 de lijn Voor- burg-Scheveningen overdraagt zonder de 75 man personeel, zoals aanvankelijk werd overeengekomen, is het zeer de vraag of de „blauwe tram" door bussen zal kunnen worden vervangen. De H.T.M. heeft thans 229 motorwagens, 187 gesloten en 27 open aanhangwagens en 200 autobussen. Honderd nieuwe motorwa gens (P.C.C.-model) zijn in bestelling be nevens 160 autobussen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S EN ACHT PAGINA'S ERBIJ Dr. Johnson: Het geluk van het individu is volstrekt onafhankelijk van de regeringsvorm, waaronder het leeft. OEES brengt verslag uit over stand der technische industrieën PARIJS (Reuter) De concurrentie van de Japanse technische industrie is een fac tor van toenemend belang op de wereld markten geworden, zo blijkt uit een rap port van de commissie voor machinerieën van de Organisatite voor Europese Econo mische Samenwerking (OEES). Volgens dit rapport wordt deze concurrentie hoofd zakelijk gevoeld op bepaalde markten in het Midden- en het Verre Oosten (Paki stan en India). De Japanse concurrentie bleef tot dusverre beperkt tot rollend spoorwegmaterieel, textielmachines, naai machines, fototoestellen, radiotoestellen, optische instrumenten en metaalfabrikaten. Ook enkele Oosteuropese landen zijn be langrijke leveranciers van technische pro- dukten geworden. Polen, Tsjechoslowakije en Hongarije zijn zeer actief, in het bij zonder in het Midden-Oosten. In enkele landen van de OEES is melding gemaakt van verkopen tegen „zeer lage prijzen" door Oostelijke landen, hoofdzakelijk door Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije. Tot deze produkten behoren motorrijwielen, naaimachines, weefgetouwen, machine werktuigen, optische instrumenten, schrijf machines en boekhoudmachines. In 1954 werkten ruim 7 1/2 miljoen men sen in de OEES landen in industrieën, die machinerieën en vervoersuitrusting, pre- cisie-instrumenten, horloges en klokken vervaardigden. Het K.N.M.I deelt mede: In de nacht van vrijdag op zaterdag trok een in betekenis afnemend gebied van hoge luchtdruk over Noord-Frankrijk naar het oosten. Onder invloed daarvan klaarde het flink op, ter- wel er weinig wind was. De boven ons land aanwezige polaire lucht bevatte maar weinig waterdamp, zo dat alles er toe bijdroeg om de tempera tuur snel te doen dalen, met als gevolg dat zelfs in de korte juninacht nog nachtvorst is opgetreden. Het verdere weersverloop wordt in be langrijke mate bepaald door een zich uit diepende oceaandepressie, waarvan het centrum zaterdagmorgen boven Ierland is aangekomen. Zij beweegt zich in ongeveer oost-zuid-oostelijke richting en zal vermoe delijk over België of het zuiden van ons land trekken. Wij krijgen zodoende dit weekeinde regen, die vooral in het zuiden van het land van tamelijk lange duur zal zijn. De wind krimpt naar oostelijke rich tingen, zonder dat hij belangrijk warmere lucht zal gaan aanvoeren. Ook in midden- Europa zijn de temperaturen namelijk laag. Alleen ten zuiden van de Alpen komen de temperaturen in de middag boven twintig graden. (van hedenmorgen 7 uur) Weers- toestand Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio regen zwaar bew. licht bew. mist regen licht bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt half bew. regen onbewolkt onbewolkt mist onbewolkt licht bew. half bew. geheel bew. onbewolkt onbewolkt c ■J o BD wind- richti temp, maxi: gister s O) C Z.S w 18 windst. 18 0 wnw 16 0 windst. 13 0 z 17 0,2 z 14 3 windst. 12 3 O 17 0 nw 18 0 windst. 18 0 nw 22 0 nnw 15 14 zw 15 25 wzw 12 8 w 15 6 windst. 16 1 ozo 24 0 wnw 20 5 zw 16 1 zw 26 0 ono 22 0 temp. 7 uur Den Helder licht bew. zw. z 10 0 Y pen burg licht bew. zw. zo 10 0,3 Vlissingen geheel bew zzo 10 0 Eelde onbewolkt wzw 9 0,1 De Bilt half bew. zw. zzo 6 0,1 Twente licht bew. windst. 8 3 Eindhoven licht bew. windst. 7 1 Vlv. Z.-Limb. licht bew. zw. z 7 6 Neerslag laatste 24 uur. pOOOOOOOCOOOOCx v **-* xroonrvY x xXxTOOOOt 0f">0< x.> xtyvvyyvytoooOOO AANHOUDEND KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zater dagavond tot zondagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt en vannacht minder lage temperaturen, vooral in het zui den van het land tamelijk langdurige regen. Matige, tijdelijk vrij krachtige wind, krimpend naar oostelijke rich tingen. Aanhoudend koud. 17 juni Zon op 4.21 uur, onder 21.05 uur. Maan op 15.21 uur, onder 0.57 uur. 18 juni Zon op 4.21 uur, onder 21.05 uur. Maan op 16.32 uur, onder 1.20 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zondag 17 juni Hoog water: 10.52 en 23.25 uur. Laag water: 6.08 en 18.47 uur. Maandag 18 juni Hoog water: 12.01 en uur. Laag water: 7.17 en 19.57 uur. i OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXJCXX/XX»*» t

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1