Zeil en stoom ontmoetten elkaar op de kentering der tijden Gedeputeerde Staten wijzen grond- annexatie door Beverwijk van de hand Visserij-varia Havenberichten Agenda voor Velsen Zelfs jachten konden het tot stoomlogger brengen* al moest het water in vaten mee Old Clothes New /- THALIA n De beste tabakken der wereld voor.... Bouwplan voor 3500 woningen voor Hoogovens te Heemskerk Aanmeldingsformulier LANGS SLUIZEN EN HAVENS DRY CLEANING ONLY Mar kt aanbieding Mooie Badstof Keukendoeken 89 ct l.50 Nieuw pompstation in gebruik genomen Hoe de duiven deze week vlogen BEVERWIJK Eerste aardbeienveiling Charlotte Kohier treedt op voor „De Keerkring" Kooplieden ageren tegen verkoop groenten bij kruidenier Agenda voor Beverwijk CASTRICUM „Ons Belang" vergaderde AAN ZEE HEEMSKERK Kleuterscholen krijgen voorschot zware shag Subsidiëring instituten voor volksontwikkeling t AUDIUM HOORAPPARATEN t Fa. R. DE BOER WOENSDAG 2 0 JUNI 1956 1 VANDAAG KOMEN WE IN „Langs sluizen en havens" met een beeld, dat ongeveer 45 jaar geleden gemaakt zal zijn. Het moment is vereeuwigd dat een zeillogger een binnenkomende stoomlogger passeert in de buitenhaven van IJmuiden. Op de achter grond missen we nog de semaphore. Alles wat voor de scheepvaart van belang is werd toen nog aangegeven met behulp van een gewone seinmast. De zeillogger is de Holland II KW. 155, die in 1911 gereed was gekomen bij Gebr. Boot te Leiden. Het schip was in die tijd het eigendom van de Visscherij Mij. „Holland", waarvan de heer A. Ouwehand Dzn directeur was. Ditzelfde schip kunnen we nog geregeld in de haven aantreffen, maar het enige oorspronkelijke teken van herkenning is alleen nog het nummer: KW. 155, thans genaamd „Arie" sedert 1935. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 „De Kennemer Aquariaan" naar tentoonstelling Zondag 1 juli zal de aquarium- en terra riumvereniging „De Kennemer Aquariaan" een bezoek brengen aan de tentoonstelling „Aquaria Amsterdam". Deze expositie wordt gehouden in alle zalen van het Zo ologisch museum te Amsterdam ter gele genheid van de Bondsdag 1956. Opbrengst zendingscollecte De zendingscollecte in de vier wijkge- meenten van de Ned. Hervormde Kerk te Beverwijk heeft een bedrag opgeleverd van f 869,90. Hierbij is een gift van f 50,van de Zondagsscholen. Voordien heette het vaartuig „Agatha" en dat kwam doordat de gehele vloot van de Mij. „Holland" in 1928 overging aan de Visscherij Mij. „Na Lijden Verblijden", die onder directie van de heren A. Ouwehand Dz en J. van Deventer kantoor hield te Maassluis. Deze rederij werd in 1934 ge liquideerd en het schip, dat intussen de naam „Agatha" had gekregen, werd uit de vaart genomen. De naam „Arie" heeft het te danken aan de aankoop door de rederij Wed. E. van Beelen-Plug en tevens dat het vaartuig promoveerde tot motorlogger. De Scheepsbouwwerf De Nieuwe Maas in Vlaardingen belastte zich met de inbouw van een 120 pk Bronsmotor. Voor Wereld oorlog II nam de „Arie" KW. 155 geduren de vijf jaar geregeld van IJmuiden uit aan de trawlvisserij deel. In 19461947 was een grote verbouwing noodzakelijk daar het schip in Duitse dienst was geweest en de Kriegsmarine was met de logger niet zachtzinnig omgegaan. Maar deze periode ligt gelukkig weer achter ons en de Arie KW. 155 komt weer geregeld aan de markt. De oude „Selene" Het andere schip op de foto is een heel bijzonder. Van 1906 tot 1918 heeft dit vaartuig in IJmuiden geregistreerd ge staan onder de naam „Selene" en de mer ken IJM. 141. De „Selene" werd gebouwd bij Beeching Bros Ld te Gorleston, doch toen was het nog niet de „Selene" en ook geen vissers vaartuig maar een jacht en de eerste naam luidde „Yacht Frances". Oorspronkelijk was het een houten zeilvaartuig, maar later werden er twee machines in geplaatst elk 35 pk. Nog weer later werd de „Yacht Frances" voor de trawlvisserij ingericht en het schip heeft ook als hospitaalschip dienst gedaan. Toen het schip in 1906 door de heren Bakker Dijksen werd aangekocht heeft het de naam „Selene" gekregen. De nieuwe aanwinst van de IJmuider visserijvloot werd ingericht voor de haringvisserij. Het stoomspil kreeg een plaatsje voorop, net als bij de drifters. Aan dek werden luiken aangebracht zoals de loggers dat hebben. De bunker kon 30 ton kolen bevatten, het overige deel van de voorraad brandstof ging mee in 100 a 150 tonnen. De twee maal 35 pk van de stoommachines werden bijgestaan door een grootzeil, staffok en bezaanzeil. De „Selene" had geen tanks. Het drinkwater moest in tonnen worden meegevoerd Niet kleiner De „Selene" was niet kleiner dan het toen gangbare type stoomtrawler. De in houd bedroeg 153 bruto- en 82 netto reg. ton bij de volgende afmetingen: lengte 28,65 m, breedte 7,19 m en holte 3,49 m. Schipper W. Post heeft de „Selene" zes jaar onder zich gehad. Hij werd opgevolgd door Arie Vis, daarna is Cos Zwart er op gekomen en later hebben achtereenvolgens P. Hoek, Jac. Wijker en KI. Wijker er mee gevaren. In 1918 was 't met de IJmuidense periode van de „Selene" gedaan. In juli ging het bijna 20 jaar oude schip naar Rotterdam om bij de Scheepswerf van P. Smit jr een verbouwing te ondergaan. De aan L. Bryde toebehorende Hvalfanger Faeroerne Akties in Sandelfjord nam de „Selene" over. Schipper J. Post bracht het vaartuig naar de nieuwe thuishaven, waar het verdoopt werd in „Skaareholm". Onder Noorse vlag heeft het jaren dienst gedaan. Thans kunnen we aannemen dat de oude „Selene" is gesloopt of verloren gegaan, althans in de registers komt dit bijzondere schip niet meer voor. De foto herinnert nog aan het bestaan er van in een tijd toen het passeren van een zeillogger in de haven een gewoon verschijnsel was. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) ADVERTENTIE Alleen DONDERDAG zolang de voorraad strekt per stuk per 2 stuks CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 IJmuiden Maandagmiddag zijn door de commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, dr. M. J. Prinsen, het nieuwe filterbedrijf en het pompstation van het Provinciaal Waterleidingbedrijf te Castri- cum officieel in gebruik gesteld. De voorzitter van de Raad van Toe zicht, de heer A. B. J. Prakken heette de aanwezigen van harte welkom, waarna ir. S. Kramer, directeur van het P.W.N. een toespraak hield. Hij zeide onder meer dat dit hyper-moderne pompstation ook over twintig jaar nog niet te zeer verouderd mag zijn. Het zal dan ook niet onwaar schijnlijk zijn als dit bedrijf over enkele jaren geheel automatisch draait. Het ge hele werk kwam onder leiding van de be kwame chef van de afdeling nieuwe wer ken, ir. C. C. Th. de Beaufort tot stand. Zeillogger passeert stoomlogger. Twee houtboten tegelijk voor de papierfabriek Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen zijn dinsdagmorgen bijna gelijktijdig twee houtboten uit Finland aangekomen, waar mede het bedrijf meteen middenin het houtseizoen is gekomen. De Duitse s.s. „Winnie Latmann" en „Stillesee" voerden respectievelijk van de havens Vasa en Kaskö 989 en 650 vadem papierhout aan. Een derde zeeschip ligt thans al in afwachting van de losbeurt. Vergadering van P.v.d.A.-leden Wegens de feestelijke stemming ter ge legenheid van de verrassende stemuitsla gen bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer zal de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid in het gemeente lijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat vrijdagavond 22 juni een gezellige bijeenkomst houden. Hier zullen de ver- kiezjngsactie en de .iesuUaiqR .jvogdgn be spraken. - 4 r-ü ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling HET BOEIENDE FILMWERK ONZICHTBARE BOEIEN met Lizabeth Scott - Dennis O'Keefe De dramatische romance van twee vrouwen en de man die zij beiden liefhadden. 18 jr Opnieuw werden de duiven van de ver eniging de „SneWlieger" door het slechte weer in Frankrijk opgehouden tot dinsdag morgen 6.15 uur Niettemin kwamen vele vogels totaal verregend thuis uit St. Puen- tin over een afstand van 307 km. Gerrv Glas pakte de eerste om 9.36.30 uur, terwijl de laatste om 10.22.49 geklokt werd. De voorlopige uitslag luidt: Ger Glas 1, 11, 12; Leen Otte 2, 13; Voet 3, 8. 26; E. de Boer 4, 21: Jan Waal 5, 22: F. de Bber 6; Anepool 7; Wim Glas 9, 14: Reker 10. 19; Opbergen 15, 27: Schreuder 16, 17; Piet Druyven 18; Ber- tus Glas 20; Jung 23: Schaap 24; v. d. Kam men 25; Schotvanger 26; Broek 28; Inia 29, Prins 30, 31. „Ons Genoegen" Als gevolg van de ongunstige weersom standigheden werden de duiven van de Beverwijkse vereniging ..Ons Genoegen" ook pas dinsdagmorgen om 6 uur gelost. De duiven kwamen van St. Quentin, over een afstand van 310 km. De eerste duif kwam om 9.32.10 uur binnen, de laatste werd om 10.20 12 uur geklokt. De uitslagen waren: W v. Wijk 1: B. de Smet 2 en 19; Traa— Bruins 3," J. Kramer 4; R. Zoontjes 5; W. Reinders 6 en 17; Th. Kuyer 8 en 16; F. Hendriks 9; J. Eelsing 10; H. Exalto 11; J. Alders 12; mej. v. Loon 13 en 16; Schelvis 14; J. Blommaerts 15; J. Scheffers 18. Hoewel de aanvoeren nog niet groot zul len zijn wordt vrijdagmiddag om half vier de eerste speciale aardbeienveiling te Beverwijk gehouden. Behalve op zaterdag is er de gehele week dan veiling om half vier; 's Zaterdags be gint de veiling om 11 uur. Jeugdschaakkampioenschap De uitslsagen in de vierde ronde van het jeugdschaakkampioenschap van Mid- den-Kennemerland waren: Afd. A: D. v. Vuuren-S. Hoogvorst afg.; H. Duisenberg- C. Mostertman 10; Afd. B: R. v. Hoof- H. v. Vuuren 10; H. v. HoofH. Bus- scher 10. Concert van „De Klavierschippers" Aangemoedigd door het succes van de vorige keer geeft het Beverwijkse show- accordeonorkest ,.De Klavierschippers" on der leiding van Cor Brouwer op zaterdag 14 juli wederom een concert in het Kenne mer Theater. Voor het nieuwe seizoen heeft de R.K. Culturele Stichting „De Keerkring" te Be verwijk een rijk gevarieerd programma samengesteld. Op 25 september zal in het Kennemer Theater de première voor Ne derland worden gegeven van „Het Bal" van Irene Nemirovsky door Charlotte Kohier. Op 16 november zal mr. H. C. M. Edel man spreken over het onderwerp „De we reld van morgen"; 14 december: mgr. dr. J. G. M. Willebrands „De oecumenische be weging"; 18 december: Hella Haase met een litterair onderwerp; 22 januari: Loek Nelissen: „Luisteren naar muziek"; 19 fe bruari; prof. dr. F. v. d. Meer: „De beelte nis van de H. Maagd"; 26 maart: pater J. D. de Neyn van Hoogwerff M.S.F., „Bui- tenzintuigelijke waarnemingen" (helder ziendheid, telepathie, enz.). Al deze bij eenkomsten vinden plaats in het Kenne- tn,et Theater. In de dinsdagavond gehouden jaarver gadering van de koopliedenvereniging „Handelsbelangen" heeft men geageerd tegen het systeem van de verkoop van groenten in kruidenierszaken. De produk- ten waar de groentenhandel haar bestaan in moet zoeken „worden in de kruideniers zaken als cadeau-object beschouwd en als zodanig gegeven". Men zal hier zeker stel ling tegen moeten gaan nemen, meepde men: in de eerste plaats door het recht aan te vragen of de groentenhandel ook kruidenierswaren mag gaan verkopen. Voorts werd op deze bijeenkomst een inkoopcombinatie gevormd, waardoor men gezamelijk zo voordelig mogelijk kan in kopen, vooral blikgroenten. De voorzitter de heer C. Kuis deed in zijn openingswoord melding van de moei lijke situatie waarin de groentenhandel zich bevindt. De secretaris de heer P. Ka lis merkte in zijn jaarverslag op, dat men allerminst profiteert van de hoogconjunc tuur. Door de grote concurrentiestrijd heb ben weer enige collega's ander werk op zich genomen. De penningmeester de heer H. A. Mats deelde mede dat er f 70 was overgehouden in het jaar 1955. De heer Fr. van Egmond werd als nieuw bestuurs lid gekozen. Examens aan Bisschoppelijke kweekschool Aan de Bisschoppelijke Kweekschool te Beverwijk werd door de volgende leerlin gen de onderwijzersakte behaald; L. M. G. Arnoldy; W. J. van Baar, J. C. Boersen, H. W. van der Geest, N. J. van der Geest, P. J. Grooteman, N. P. Hemels, J. J. van Hove, J. H. Kurver, A. W. B. H. Mariët, C. A. van der Poel, J. H. N. W. Raat, G. J. M. Stavenuiter, N. J. van Steen, N. J. A. Straatman, C. M. Tel. G. J. M. Terra, J. W. Verkade en J. P. M. Zeegers. Grote gift voor Ned. Herv. gemeente Ds. W. Oorthuys, Ned. Hervormd pre dikant te Beverwijk heeft een bedrag van driehonderd gulden ontvangen met de aanduiding; „Bestemd voor de aanschaf fing van een concreet iets ten nutte van de huidige en/of nieuwe kerk van wijk- gemeente III". WOENSDAG 20 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Het grote verlangen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Les Diaboliques". Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, van 15— 16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.1516.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10- 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, ge opend van 1011 en 1718 uur. DONDERDAG 21 JUNI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur; „Ween- se IJsrevue". Kennemer Theater, 20 uur: Huldigings avond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1013 uur; lees- en studiezaal van 10 13.50 uur. Tijdens de algemene ledenvergadering van de Coöp. Tuinbouwvereniging „Ons Belang", die gehouden werd in hotel Borst te Bakkum, heeft men afscheid genomen van de heer H. Wulp als secretaris. De voorzitter, de heer J. Brandjes, memoreer de hierbij dat de heer Wulp ruim 41 jaren een bestuursfunctie heeft vervuld. Hij dankte de scheidende functionaris voor wat hij in deze periode voor de veiling heeft gedaan. Nadat de secretaris zijn jaarverslag had voorgelezen en in de vacature de heer Ant. Bijman was benoemd, heeft de heer Jac. Schut een overzicht gegeven van de finan ciële positie. Hierbij bleek dat de totale omeet over 1955 ongeveer f 70.000 lager was dan het jaar daarvoor; in hoofdzaak het gevolg van de geringe opbrengt der aardbeien. De heren W. A. Res en J. Groentjes wer den als bestuursleden herkozen en tot slot heeft de voorzitter nog gesproken over het administratief veilen. Hij heeft de daarvoor bestaande wettelijke bepalingen nader toe gelicht en medegedeeld dat hierop een sterkere controle zal worden uitgeoefend. „St. Aloysius" verandert de naam De fanfare „St. Aloysius" uit Castricum heeft besloten haar naam te veranderen in „Castricumse Fanfare". Dit besluit werd genomen naar aanleiding van het feit, dat haar statuten en huishoudelijke reglement in de loop der jaren geheel verouderd zijn. „St. Aloysius" werd in 1923 opgericht als onderdeel van het R.K. jeugdwerk, in die tijd het Patronaat en Gezellen, nadat in strumenten en bescheiden waren overgeno men van de voormalige fanfare „Een dracht maakt macht". Het jeugdwerk is echter in de loop der jaren geheel van vorm veranderd. Actie voor nieuw radiotoestel Het r.k. Jongensgilde „St. Maarten" te Wijk aan Zee heeft zich tot de badplaats bewoners gewend met verzoek bij te dra gen om te komen tot de aankoop van een nieuw radiotoestel ten dienste van de we kelijkse ontspanningsavonden in het Vitus- huis aan de Odulfstraat Toen het jongensgilde in 1952 werd op gericht werd door een der inwoners een toestel geschonken, dat thans echter ouder- domsverschijnselen vertoont, zodanig, dat reparatie te duur zou komen. Door het Bestuur van de R.K. Kleuter school en door het Bestuur van de Neutrale Kleuterschool Marquette te Heemskerk zijn bij B. en W. verzoeken ingekomen om voorschot op de lokalen- en leerlimgenver- goeding en vergoeding in de kosten van huur te mogen ontvangen. Bij ministeriële beschikking van 10 april 1956 is de lokalenvergoedinig voor Heems kerk vastgesteld op 650,per lokaal en de leerlingenvergoeding op 8,50 per kleu ter. Aangezien aan de voorwaarden voor het ontvangen' der vergoeding is vold'aan stel len B. en W. van Heemskerk voor de vol gende voorschotten aan de desbetreffende besturen te verlenen. Aan het bestuur van de R.K. Kleuter school: lokalenvergoedinig naar een aantal van 6 lokalen 3900,leerlingenvergoe- ding naar een aantal va-n 240 kleuters 2040,vergoeding in die kosten van lo- kaienhuur 480,samen 6420,-. Aan het bestuur van de Neutrale Kleu terschool Marquette: lokalenvergoeding naar een aantal van 1 lokaal 650,leer lingenvergoeding naar een aantal van 54 kleuters 459,vergoeding in de kosten van lokaalhuur 25,samen 1134, ADVERTENTIE ïjéi r-v B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mee dat van het bestuur van de Katholieke Arbektebeweging (K.A.B.) in het Bisdom Haarlem een schrijven van 16 december 1955 is ontvangen met het ver zoek om een gemeentelijke subsidie te ont vangen voor de afdeling Heemskerk in de activiteiten, die door deze afdeling zullen worden verricht, zoals het deelnemen aan kaderweekends voor sociaal-economische en staatkundige vorming en het houden van otitwikkelinigsavonden. Het college staat niet onwillig tegenover dit verzoek, vooral, daar deze gemeente voor een grote ontwikkeling staat en op de ontwikkelingsavonden over IJmondpro- blemen kan worden gesproken alsmede over de beroepskeuzevoorlichting en de culturele en staatkundige vorming. B. en W. hebben echter een dergelijke subsidiëring niet willen beperken tot de K.A.B. alleen en menen, dat het dienstig is een verordening in het leven te roepen, welke een zodanige subsidiëring regelt en die van toepassing kan zijn op andere plaatselijke instituten van volksontwikke ling. Deze subsidiëring zal dan kunnen wor den gegeven aan instituten, welke voort moeten komen uit en worden georganiseerd door erkende vakorganisaties. De subsidie zouden zij willen doen stellen op 10, per ingeschreven lid van het instituut, welke leden dan deelgenomen moeten heb ben aan de activiteiten in de verordening genoemd, verhoogd door een nader door het College te bepalen percentage van de kosten van de georganiseerde activiteiten. De subsidie zal echter gezamenlijk nimmer hoger mogen zijn dan 40% der gemaakte totale kosterr. ADVERTENTIE steeds voorradig. KENNEMERLAAN 60—62 Betalingsspreiding mogelijk. Op 4 juni 1956 heeft de directie van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden de gemeente Heemskerk ter kennis gebracht, dat voor haar zeer beperkt bouwprogramma circa 2100 woningen binnen 2 a 3 jaar zullen moeten worden gebouwd. Rekening hou dend met de noodzakelijk daarbij komende bevolking zal hiervoor een bouwprogram ma moeten worden opgesteld voor 3500 woningen. Ook van andere belangrijke in dustrieën in de IJmond bereikten B. en W. verzoeken om bouwterreinen voor woning bouw beschikbaar te stellen. Een deel van deze woningen kan in Heemskerk-dorp worden ondergebracht, doch de mogelijkheden zijn beperkt, aan gezien voor eigen behoefte belangrijke delen moeten blijven gereserveerd. Het zal dus nodig zijn andere wijken in het daar voor bestemde gedeelte van het streekplan IJmond-Noord in uitvoering te brengen. Zoals bekend, komt hiervoor in de eerste plaats in aanmerking de wijk „Oosterwijk", wel'k plan voor de tervisie-legging gereed ligt. Voor de uitvoering van dit plan zijn reeds belangrijke percelen grond door Heemskerk aangekocht en voor het overige gebied der wijk, voorzover gelegen in onze gemeente heeft een plan tot onteigening ter visie gelegen, waartegen geen bezwaren zijn ingediend. G.S. tegen grenswijziging Nu blijkens mededeling van Gedeputeer de Staten van Noordholland bij schrijven van 6 juni dit College geen vrijheid heeft kunnen vinden het verzoek van de ge meente Beverwijk tot wijziging van de grens tussen Heemskerk en die van Be verwijk te ondersteunen, moet worden aangenomen, dat het in Heemskerk gelegen deel van het plan Oosterwijk door Heems kerk ter uitvoering zal moeten worden ge bracht. Uiteraard zal dit bij voorkeur die nen te geschieden in nauwe samenwerking met het gemeentebestuur van Beverwijk. Uitgewerkte voorstellen hiertoe zijn door B. en W. aan het bestuur van die gemeente in overweging gegeven. De materiaaliposditie maakt het noodzake lijk, d'at de nodige aankopen reeds lange tijd voor de uitvoering plaats vinden. Vooral de levering van straatstenen is zeer moeilijk. Teneinde verzekerd te zijn van levering in 1958 zullen nu reeds contrac ten moeten worden afgesloten. Om dit mogelijk te maken is het nood>- zakelijk, dat de raad van Heemskerk hier voor kredieten beschikbaar stelt. B. en W. zullen dan alsnog trachten de levering in 1957 te bewerkstelligen. Voor de aanschaffing van andere mate rialen en voorzieningen, waarvoor kortere levertijden gelden, zullen tezijnertijd na dere voorstellen worden gedaan, nadat over de wijze van uitvoering der wijk met de gemeente Beverwijk overeenstemming is bereikt. B. en W. stellen derhalve voor thans een krediet beschikbaar te stellen van 353.860 ten behoeve van de aankoop van straat stenen ter uitvoering van het plan Ooster wijk, voorzover gelegen in de gemeente Heemskerk. Jongere Mannenvereniging Nadat enige tijd geleden in Wijk aan Zee werd besloten tot oprichting van een Jongere Mannenvereniging, is thans een voorlopig bestuur samengesteld dat de za ken tot september zal behartigen. Hierin hebben de volgende personen zit ting genomen: voorzitter de heer v. d. Woude, secretaris de heer Van de Wijn gaard, penningmeester de heer Van 't Wout. D Prijzen van dinsdag: heilbot ƒ2.80 2.30; gr. tong 2.502.36; grm. tnog 2.24 2.16; kim. tong ƒ2.72—2.60; kl. tong I ƒ2.64 —2.58; kl. tong II ƒ2.16—2.06; tarbot I ƒ1.80 1.55, alles per 1 kg. Tarbot II 76; tarbot III ƒ71; tarbot IV ƒ46; schartong ƒ32; kl. schol II ƒ3818; schar ƒ2822; bot ƒ28; v. haring 18—10; makreel ƒ2113; gr. schelvis 5042; grm. schelvis ƒ4634; kim. schelvis 36-24; kl. schelvis I 34-19; kl. schelvis II 25-10; Wijting 10-8; gr. gul ƒ32—20; mid. gul ƒ28—18; kl. gul ƒ22—15, kl. haai ƒ2620; kl. wolf ƒ44; poontjes ƒ16; kl. koolvis zw. 2616; kl. koolvis wit 27, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 216—56; gr. koolvis zw. ƒ6454; gr. koolvis wit ƒ74; gr. leng 6251; gr. wolf ƒ7770, alles per 125 kg. Aanvoer van dinsdag: 85 kisten tong en tarbot, 4 heilbot, 5 tongschar en schar tong, 180 schol, 10 schar, 40 bot, 1050 haring, 335 makreel, 680 schelvis, 280 wijting, 250 kabeljauw en gul, 55 leng, 5 haai, 30 wolf, 5 poon. 75 koolvis, 51 diversen. In totaal 3140 kisten. Besommingen van dinsdag: IJM 21 Gel- ria ƒ15.150; SCH 153 ƒ10.710; KW 7 ƒ4.600; IJM 129 ƒ9.510; kW 43 ƒ4.650 haring; KW 128 ƒ300. Dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Adara van Fowey, South African Merchant van Seven Islands, Barbara van Spes Hult, Tilly van Domsö. Mercia van Karlshamn, Diny Lattman van Wassa, Zaanstroom van Hull, Asuero van Montreal, Stille See van Cased. Wexford van Varksham, Freya van Sundsvall, Karl Grammersdorf van Ant werpen, Reggeborg van Ipswich, Casanine van Borgka, Algarve van Swansea, Spurt van Londen, Bolbec van Swansea, Fair Wind van Guineborg, Metam van Rotter dam, Ligur van Otterbacken. Vertrokken zijn: Mira Flores naar Gent, Beekbergen naar Port Said, Vindicat at que Polet naar Stockholm, Noord naar Gent, Draca naar Rotterdam, Penglee naar Bo- logne, Karin naar Lake Vanö, Spreewald naar Curacao, Spaarnestroom naar Frowey, Walcheren naar Antwerpen, Brandsburg naar Bakoe, Darmstadt naar Hamburg, Clangula naar Rotterdam, Hollandia naar Leithköping, Sigbritt naar Antwerpen, Pie- ter S naar Swansea, Margriet L naar Lon den, Heriot naar Leith, Roelf Buisman naar Hull, Falcon naar Londen, Bedford naar Curagao, Jupiter naar Hamburg, Stentor naar Rotterdam, Gordias naar Lissabon, Sigvard naar Londen. WOENSDAG 20 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Barricade". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Circus Mullens, 20 uur: Marktplein, voor stelling. NCVB IJmuiden, 20 uur: Cultureel Cen trum, G. den Duik spreekt over zijn werk op Nieuw Guinea. „Fotokring Velsen", 20 uur: zaal Abelen straat, contactbijeenkomst. SANTPOORT Sectie Zang Velser Gemeenschap, 19.30 uur, Burg. Rijkenspark, openl.concert. DONDERDAG 21 JUNI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Onzichtbare boeien". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. „De Stormvogel", 20 uur: Rex, Revue show. VELSEN Raadhuis, 9 30-12 uur: Spreekuur wet houder van Openbare Werken. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 5 f 6.50 per kwartaal/0.50 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. «ij die zich met Ingang van 1 juli 1956 per kwartaal abonneren, ontvangen ie nummers tot en met 30 juni 1956 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11