Venezolaans vliegtuig met 74 inzittenden in zee gestort Vrijheden voor gedetineerden in Haarlem ingetrokken Amerikaanse kustwacht kon geen overlevenden vinden Zomers Zandvoort in vogelvlucht Vandaag oriënterende bespreking tussen dr. Drees en fractieleiders Haarlems Dagblad Tito's vertrek enige uren uit Moskou is uitgesteld "MORRISTA^X/ Motoren in brand na vertrek van Idlewild Doorvoering van de maatregel veroorzaakte moeilijkheden Het woord is aan De kabinetsformatie HET WEER: Weinig verandering Aanklager van Canaris tot zes jaar veroordeeld Amerikaanse order voor 12 „Friendships" De Queljoe toch naar Bonn Nederlander ontvoerd in Oost-Sumatra Twee overeenkomsten te Moskou ondertekend Negentien rebellen gedood op het eiland Celebes Frankrijk zal in Algerije geen bemiddeling dulden Geveltoerist voor Haagse gerechtshof 70e JAARGANG No 291 WOENSDAG 20 JUNI 1956 301e JAARGANG No 136 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Eedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en «feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (United Press) Een Superconstellation van de Venezolaanse luchtvaartmaatschappij „Linea Aero Postal Venezolana" is hedenochtend met brandende motoren op ongeveer 55 kilometer ten oosten van Asbury Park, een badplaats aan de kust van de Amerikaanse staat New Jersey, in de Atlantische Oceaan gestort. Het toestel was van de New Yorkse luchthaven Idlewild opgestegen met 74 personen aan boord. Er waren 64 passagiers. Een woord voerder van de maatschappij zei, dat zich onder de 64 passagiers 42 Venezolanen, een Fransman, twee Spanjaarden en een Zwitser bevonden. De overige achttien passagiers zouden Amerikanen zijn. Onder de bemanning bevonden zich twee Amerikanen, zes Venezolanen, een Fransman en een Italia Een schip van de Amerikaanse marine heeft van de plaats, waar het vliegtuig in de Oceaan stortte, geseind, dat waarschijn lijk alle inzittenden om het leven zjjn ge komen. Dat zou tot dusverre het hoogste dodencijfer zijn in de geschiedenis van on gelukken met normale passagiersvliegtui gen. Volgens het radiobericht van het ma rinevaartuig zijn de 74 mensen waarschijn lijk tegelijk om het leven gekomen toen het toestel op het water neerkwam. De bemanning van het marinevaartuig, de „Robert Craig", seinde, dat geen over levenden waren gevonden, maar wel een aantal lijken uit het water waren opgepikt. De bemanning van het verongelukte toe stel heeft nog getracht naar Idlewild terug te vliegen. De bemanning liet benzine uit de tanks lopen. Waarschijnlijk om een noodlanding met de brandende motor op Idlewild te maken. De krachtige wind schijnt de weglopende benzine tegen een andere motor te hebben geblazen, want de piloot van een „Albatros"-amphibievlieg- tuig van de Amerikaanse kustwacht zag het Venezolaanse toestel met brandende motoren in zee storten. De piloot rapporteerde het ongeluk on middellijk waarop een tweede toestel van de kustwacht, een tweemotorige vliegboot, naar de plaats van het ongeluk vloog. Bo vendien voeren zeven reddingsvaartuigen van de kustwachtstations in Connecticut, New York en New Jersey uit. Twee toe stellen van de kustwacht wierpen toortsen uit, maar er werden geen tekenen van leven waargenomen. De bemanning van een amphibievliegtuig, dat op de plaats van het ongeluk is geland, vond slechts wrakstukken en een olievlek. Het vliegtuig was teruggekeerd na reeds 250 mijl afgelegd te hebben. Toen het on geluk gebeurde had het nog slechts tien minuten te vliegen om Idlewild te berei ken. Kort na zonsopgang bereikten een sleep- naan. boot van de kustwacht en een transport vaartuig van de marine de plaats waar het vliegtuig neergestort was. De luchtvaart maatschappij zal de passagierslijst niet vrijgeven voor de zekerheid bestaat dat er geen overlevenden zijn. SS-rechter Thor beek vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs KARLSRUHE (Reuter) Het West- duitse hooggerechtshof heeft Walter Hup- penkothen tot zes jaar dwangarbeid ver oordeeld voor zijn aandeel in de terecht stelling van admiraal Canaris en vier an deren in 1945. Het hof kon niet bewijzen dat de SS-rechtbank, die Canaris veroor deelde en waarbij Huppenkothen als aan klager fungeerde, onbevoegd was geweest. Wel werd bewezen geacht dat Huppen kothen bij de terechtstelling aanwezig was geweest en dat deze niet op de juiste wijze ten uitvoer was gebracht. Otto Thorbeck, de SS-rechter die Cana ris en zijn lotgenoten veroordeelde, werd vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De meeste getuigen zijn niet meer in leven. MOSKOU (Reuter) De ondertekening van de Russisch-Joegoslavische verklaring aan de vooravond van het vertrek van pre sident Tito uit Moskou is gisteravond op het laatste ogenblik uitgesteld. Het stuk zou worden ondertekend door maarschalk Tito, premier Boelganin en partijsecreta ris Kroesjtsjev aan het einde van Tito's bezoek aan de Sovjet-Unie. Joegoslavische functionarissen verwachten, dat de onder tekening vandaag zal geschieden, voordat Tito per trein naar Kiev vertrekt, op weg naar huis. Uit officiële bron is in Moskou verno men dat het uitstel van de ondertekening van het communiqué geen gevolg is van meningsverschil over de tekst. De tekst is gereed, doch de ondertekening is uitge steld omdat het programma voor dinsdag overladen was. Het centrale comité van de Russische communistische partij heeft gisteren ter ere van Tito een diner aangeboden. Over dag woonden Tito, president Vorosjilov, premier Boelganin, partijsecretaris Kroesjt sjev en andere Russische leiders in het Dy namostadion te Moskou een massabijeen komst bij, gewijd aan de Russisch-Joego slavische vriendschap. Kroesjtsjev zei in een rede dat de te genstanders van Rusland door „onwetend heid over de wetten der historie" tever geefs hadden gehoopt, dat, tengevolge van DOORDAT ER ZICH in de laatste tijd onregelmatigheden in de Haarlemse ge vangenis voordeden heeft het departement van justitie besloten vrijheden, die de gedetineerden genoten, voorlopig in te trekken. Zij mogen alleen dan buiten hun cel, als het noodzakelijk is. De maatregel werd dinsdagmorgen ingevoerd en dat heeft tot gevolg gehad, dat het onrustig is geweest. Enkele gedetineerden weigerden naar hun cel te gaan en daarom werd besloten hen naar een strafcel over te brengen. Schermutselingen deden zich daarbij voor en de directie van de gevangenis achtte het noodzakelijk de hulp van de Haarlemse politie in te roepen. In de loop van de avond is de gemeentepolitie vervangen door de rijkspolitie. Voorlopig zal de politie nog in het gebouw vertoeven. Dat betekent tevens een morele steun voor het personeel. Indien de toestand in de naaste toekomst weer rustig wordt zal getracht worden het regime weer in te voeren en de gevangenen weer vrijheden te verschaffen. Er heerste de laatste tijd door de her vorming van het gevangeniswezen meer vrijheid onder de gevangenen dan vroeger en zij konden zich veel buiten de cel be wegen. Door de gespannen toestand van de laatste dagen en het feit, dat bekend is, dat maatregelen getroffen zouden worden om de rust in de Haarlemse gevangenis te bevorderen, hebben zich moeilijkheden voorgedaan. Binnen bijna drie weken is gisteren de Haarlemse politie voor de tweede keer ter assistentie opgeroepen. De moeilijkheden zijn speciaal ontstaan nadat een aantal gevangenen van Rotterdam naar Haarlem is overgebracht. De gevangenis aldaar wordt verbouwd en daarom was het nodig een aantal naar elders over te plaatsen. Ook kwamen er enigen in Haarlem. Het regime van de Rotterdamse gevangenis verschilt met dat in Haarlem en de uit Rotterdam gekomen gedetineerden waren over de gang van zaken niet tevreden, om dat zij minder vrijheid genoten dan in Rot terdam. Hun overplaatsing beschouwden zij als een straf. Het departement van Justitie heeft be sloten vrijheden in te trekken en een aan tal Haarlemse gedetineerden naar elders over te plaatsen; de laatste maatregel moet nog worden uitgevoerd. Hervorming gevangeniswezen Gebrek aan personeel is een der oor zaken van de onregelmatigheden die zich in Haarlem voordeden. Daarbij komt ook, dat het doorvoeren van de hervorming in het gevangeniswezen moeilijkheden met zich meebrengt. Na de oorlog zijn de in zichten van het gevangeniswezen ge wijzigd en het gevolg is, dat maatregelen getroffen zijn die niet gemakkelijk in alle gevangenissen kunnen worden doorge voerd. Indien men in Haarlem de hervorming van het gevangeniswezen met meer succes zou willen doorvoeren dan is het nood zakelijk te beschikken over een beter ge outilleerd gebouw dan dat aan de Har- menjansweg. De hervorming is wel in gevoerd, maar het gebouw is onveranderd gebleven. In Haarlem komen alle cellen uit op een grote ruimte, die vlak genoemd wordt. Van dit vl.ak uit is het gemakkelijk controle uit te oefenen op alle cellen, zo als vroeger het systeem was. Door het ge ven van grotere vrijheid kwamen de ge vangenen meer uit hun cel dan in het verleden mogelijk was en het kon gebeu ren, dat er velen tegelijk de cel verlieten. Gebeurde er dan iets in de grote ruimte, dan waren terstond vele paren ogen op een bepaalde bewaker of gedetineerde ge vestigd. Deed een gevangene iets, dat de aandacht van anderen trok, dan reageer den er onmiddellijk velen. Dat is kort ge leden gebeurd toen een man een emmer van een der ringen, waar de cellen ge vestigd zijn, liet vallen. Door het lawaai werd er spoedig gereageerd door anderen en rumoer was het gevolg. Deskundigen op het gebied van het ge vangeniswezen zijn daarom van mening, dat het Haarlemse gebouw niet meer aan de eisen van deze tijd voldoet. Elders be staan gevangenissen, waar een klein aan tal cellen in korte gangen zijn onderge bracht. Daardoor zijn op bepaalde tijd stippen minder personen bijeen en er heerst daar meer rust en orde dan in de gevangenissen, die in een koepelvorm zijn gebouwd, zoals er een in Haarlem is. de „tijdelijke kloof" tussen beide landen, Joegoslavië en andere communistische lan den, zoals China, tot het kapitalistische stelsel zouden terugkeren. Kroesjtsjev ver klaarde, dat „enige staatslieden" zich onno dig zorgen maken over het herstel van de goede verstandhouding tussen Moskou en Belgrado, daar de Sovjet-Unie ook met an dere landen goede betrekkingen wil onder houden. Maarschalk Tito zei in een toespraak, dat het verkeerd zou zijn, er geen aandacht aan te besteden, dat „er twee Duitse staten naast elkaar bestaan, waarvan de sociale, economische en politieke ontwikkeling elk een eigen weg volgt". Hij verklaarde van oordeel te zijn, dat „de oplossing van het Duitse vraagstuk en andere problemen via de UNO moet worden gezocht". Hij zei het te betreuren dat communistisch China nog niet tot de UNO is toegelaten. Tito onder schreef wat Kroesjtsjev over de banden tussen beide landen had gezegd, maar dit betekent niet, dat Joegoslavië zijn vriend schappelijke betrekkingen met andere lan den wil verbreken". Tijdens een receptie in het „Sovjetska- jahotel" te Moskou hebben Boelganin en Kroesjtsjev maandagavond zeer vriend schappelijk met een aantal buitenlandse correspondenten gesproken. Toen de beide Russische leiders in de tuin van het hotel met Tito zaten te praten, gaf Kroesjtsjev De ontwikkeling van de Zandvoortse wederopbouw blijft voor de luchtkartering een aantrekkelijk onderwerp. Zo maakte K.L.M.-Aerocarto onlangs op een van de eerste zomerse dagen aan het strand deze foto, die het zuidelijk deel van de badplaats in beeld brengt. Men onderscheidt de villabouw tussen de Boulevard Paulus Loot (in de volksmond altijd Zuidboulevard genoemd) en de Brederode- straat met als markantste punten de watertoren (rechts boven), daaronder het verkeersplein bij de afbuiging van de Brederodestraat, door iedere Zandvoorter naar de ontwerper de „Douma-eilanden" genoemd, linksonder het ronde paviljoen van Bad-Zuid en bovenaan aan de zijde van de Boulevard het nieuwe hotel Kiefer met zijn witte weranda. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Albert Einstein: Er zijn zoveel werelden in het Heelal, dat het de opperste dwaasheid zou zijn, deze ene te willen beheersen. De Amerikaanse binnenlandse lucht vaartmaatschappij Piedmont Airlines, die het luchtverkeer tussen vijftig steden in de zuidelijke staten der Verenigde Staten on derhoudt, heeft twaalf Fokker „Friend ships" besteld met een optie op nog twaalf toestellen. Deze bestelling is tot nog toe de grootste op de Fokker F. 27 „Friend ships". De order, waarmede totaal een be drag van acht miljoen dollar is gemoeid, zal door de Amerikaanse Fairchild-fabriek in licentie worden uitgevoerd. DUSSELDORP (AFP) De Indone sische minister van Buitenlandse Zaken, Ruslan Abdulgani, heeft voor zijn vertrek naar Berlijn in een onderhoud met AFP bevestigd, dat hij de Ambonezenleider De Queljoe naar Bonn heeft ontboden voor een bespreking. De Queljoe is voorzitter van de destijds ingestelde commissie voor de repatriëring van Ambonezen. De Indo nesische persattaché in Bonn heeft giste ren desgevraagd verklaard, dat geen uit nodiging aan een Ambonese leider was ge zonden voor een ontmoeting met minister Abdulgani. De Nederlandse aannemer A. J. Steen beek is in Oost-Sumatra door een gewa pende bende ontvoerd. De heer Steenbeek werd met enige van zijn arbeiders door zes gewapende mannen aangehouden, toen hij op weg was naar Pantjur Batu. Een van de arbeiders werd gedood door de terroristen, die de heer Steenbeek meevoerden. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL 717162 MOTOROVERALLS - VALHELMEN Tito de politie opdracht de correspondenten niet langer op een afstand te houden. Hij vertelde de journalisten dat hij, „als vrien den onder elkaar" met hen wilde spreken. Een hunner antwoordde hierop, dat slechts zeer weinig correspondenten Russische vrienden hebben en dat nog minder van hen door Russen uitgenodigd worden. Een der Russische journalisten betoogde hierop: „Wij helpen altijd wanneer wij kunnen, kameraad Boelganin". Boelganin zei: „Nee, nee, ze hebben wel gelijk. Waarom nodigen jullie hen niet eens uit? Drink eens een stevig glas met ze". Toen de correspondenten zich beklaagden over het feit dat zij zo weinig contact heb ben met de afdeling Voorlichting van het ministerie van Buitenlandse Zaken, zei Boelganin: „Och ja, die bureaucraten..." Op de vraag waarom voor alle ambassades en woonhuizen van buitenlanders politie agenten staan, antwoordde Boelganin dat dit een prestige-kwestie is. De premier be sloot het gesprek met de woorden: „Vroe ger is het anders geweest, weet u, heb maar geduld, geef ons tijd". Een der toasts van Kroesjtsjev was: „Mogen alle generaals zonder werk ko men". De Russische minister van Defensie, Zjoekov, antwoordde: „Mogen ministers van defensie ministers van de vrede wor den", waarop Kroesjtsjev een nieuwe toast instelde: „Mogen ministers van Defensie zich broedmachines aanschaffen". AFP meldt, dat het Russische ministerie van Buitenlands Zaken heeft medegedeeld dat het communiqué heden te 13 uur plaat selijke tijd, dat is elf uur Nederlandse tijd, ondertekend zal worden. Maarschalk Tito vertrekt twee uur later uit Moskou naar Boekarest. LONDEN (Reuter) Radio-Moskou meldt, dat heden te Moskou twee Russisch- Joegoslavische overeenkomsten zijn gete kend, waarvan er een betrekking heeft op de Joegoslavisch-Russische betrekkingen en de andere de relatie tussen de commu nistische partijen der beide landen betreft. Na de ondertekening hield de Russische minister van Defensie, maarschalk Zjoekov, een toespraak, waarin hij onder meer ver klaarde dat „de legers der Sovjet-Unie en van Joegoslavië in een eventuele nieuwe oorlog schouder aan schouder zouden strij den". DJAKARTA (ANP) Volgens een leger communiqué in Djakarta zijn tijdens zui veringsacties op Celebes negentien rebellen gedood en dertien gevangen genomen. Aan de zijde van het Indonesische leger werden tijdens deze acties twee personen gewond. WASHINGTON (United Press). De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Christian Pineau, heeft gezegd, dat hij er de Verenigde Staten van op de hoogte heeft gebracht, dat Frankrijk, niettegen staande de huidige moeilijkheden in Alge rije, hoopt zijn geschil met de Arabische nationalisten te regelen zonder interventie van buiten af. Pineau zei, nadat hij een bij eenkomst had gehad met zijn Amerikaanse collega Dulles, dat Frankrijk geen inter ventie van de Veiligheidsraad in zijn Noordafrikaanse problemen zal dulden. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in een verklaring over het verzoek van dertien AFRO-Aziatische lan den om een bijeenkomst van de Veilig heidsraad te wijden aan de Algerijnse kwestie medegedeeld dat de Veiligheids raad alleen vraagstukken kan bespreken die de internationale vrede betreffen. Al gerije is echter een binnenlandse, Franse aangelegenheid. De Veiligheidsraad heeft in 1952 geweigerd de kwestie-Tunesië te bespreken en in 1953 weigerde hij, de Marokkaanse kwestie te behandelen. De landen die Algerije ter sprake proberen te brengen, willen zich in Franse aangelegen heden mengen en hebben reeds materiële en morele hulp verstrekt aan de rebellen, hetgeen een daad is die de internationale vrede in gevaar brengt. De procureur-generaal bij het Haagse hof heeft bevestiging geëist van het vonnis van Ue Rotterdamse rechtbank een jaar en 9 maanden gevangenisstraf met aftrek tegen de 22-jarige Rotterdamse metaal- diraaier R. F. L., die in de nacht van 5 op 6 januari heeft ingebroken in een confectie fabriek aan de Boompjes te Rotterdam. Hij nam voor een waarde van 2700 gulden aan textielgoederen mee. Om in het pand te kunnen inbreken heeft de man een hele klimpartij verricht. Om dat hij ten tijde van het misdrijf een ge broken pols had, kon de politie niet aanne men dat hij de inklimming alleen heeft kunnen doen. De verdachte, die ontkende medeplichtigen gehad te hebben, moest daarom een proef afleggen. Voor dit on officiële „inbrekersexamen" slaagde hij met vlag en wimpel: de man, die reeds ver scheidene keren voor diefstal met iniklim- ming is veroordeeld, toonde zich, ondanks zijn gebroken pols, een voortreffelijk en geestdriftig geveltoerist. Het hof zal 27 juni arrest wijzen. Herdenkingsplechtigheid Rooms katholieke, protestantse en joodse geestelijken zullen op 15 juli godsdienst oefeningen houden in de Amerikaanse staat Nieuw-Mexico, op de plaats waar tien jaar geleden, bij wijze van proef, de eerste atoombom tot ontploffing werd gebracht. (Van onze parlementaire redacteur De hedenmiddag te houden bespreking van de formateur dr. Drees, met de voor zitters van de vijf Tweede Kamerfracties die daartoe zijn uitgenodigd, zal naar alle waarschijnlijkheid slechts een oriënterend karakter dragen. Hiermee doel ik op het, naar het heet, tot dusverre ontbreken van een op papier gesteld en vervolgens vóór de te houden bijeenkomst aan de fractie voorzitters voorgelegd ontwerpprogramma. Het ziet er meer naar uit, aldus kon ik in de wandelgangen van de Tweede Kamer opvangen, dat mogelijk de formateur voor zichzelf wel bepaalde denkbeelden heeft omtrent een aantal hoofdpunten die straks het programma zullen moeten beheersen, maar dat hij beoogt in het gesprek van de fractievoorzitters te horen te krijgen wat de gedachten van elk van hen ten aanzien van die hoofdpunten zijn. Mocht dit zo zijn, dan is ook niet te ver wachten dat reeds terstond na de bijeen komst van vandaag er in enige positieve richting lijn te bekennen zou zijn. In de Volkskrant van hedenmorgen wordt nogal sterk onderstreept een ver schil van opvatting dat er tussen dr. Drees enerzijds en een vrij belangrijk deel van de fractie anderzijds zou bestaan met betrek king tot het vraagstuk van verhoging van de defensieuitgaven. Ongetwijfeld is waar dat dr. Drees zelf die uitgaven zo min mo gelijk verhoogd wil zien, maar men gaat te ver wanneer men zou willen stellen dat hij aan het tegenwoordige plafond onwrikbaar wil vasthouden. Veel zal in dit opzicht af hangen van de zienswijze die bij de andere fracties zullen blijken te bestaan, alsook en niet in de laatste plaats van hetgeen de formateur gisteren van minister Staf ver nomen heeft. Het met die minister gevoerde gesprek zal wel gelopen hebben over de problemen die zich op het gebied van de defensie en met betrekking tot een even tuele verhoging van de daarvoor vereiste uitgaven zullen voordoen. OCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXjOCX)OOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCX)OC VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig van woensdag avond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veel bewolking met plaatselijk enige regen of motregen. Weinig verande ring in temperatuur. Overwegend ma tige wind tussen noordwest en west. 21 juni Zon op 4.22 uur, onder 21.06 uur. Maan op 19.39 uur onder 2.59 uur. Maanstanden 23 juni 7.13 uur: volle maan Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 20 juni Hoog water: 1.35 en 14.06 uur. Laag water- 9 20 en 22.00 uur. Donderdag 21 juni Hoog water: 2.24 en 14.51 uur. Laag water: 10.13 en 22.48 uur. 30CXXXXDOOOOOOOOOOOOOOC<XX>OOOCXX>OOOOOOOOC<XXX)OOOOOOC)OOOC>0 VEEL BEWOLKING Het K.N.M.I. deelt mede: In de omge ving van de Azoren handhaaft zich een krachtig hogedrukgebied, waaromheen oceaandepressies in de richting van Scan dinavië trekken. Eén van deze depressies lag vanmorgen boven Zuid-Noorwegen.- Het front van deze storing veroorzaakte gister avond in ons land wat regen. Na de front passage draaide de wind naar west tot noordwest, waardoor iets drogere lucht met enkele verspreide opklaringen hét land binnenstroomde. De lucht vertoont -echter boven de Noordzee een onstabiele opbouw, waardoor vanmorgen in het noorden van het land hier en daar enkele buien vielen. Intussen nadert via de Britse eilanden een zwakke rug van hoge luchtdruk, die de komende nacht in onze streken zal zijn aangekomen. De rug wordt gevolgd door een front van een nieuwe oceaandepressie. Voor morgen wordt daarom veel bewolking verwacht met plaatselijk wat regen of mot regen. In het temperatuurverloop komt nog niet veel verandering. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand 60 C .5 •o'3 aï .s-g «SU '2 S eo E S31 4) c Stockholm zwaar bew. zzw 20 1 Oslo half bew. windst. 12 2 Kopenhagen regen wzw 16 4 Aberdeen regen nw 18 0, Londen zwaar bew. w 20 0 Amsterdam zwaar bew. wnw 17 2 Luxemburg regen nnw 17 0, Parijs geheel bew. wnw 20 0, Bordeaux motregen wnw 19 0, Grenoble onbewolkt windst. 20 0 Nice 'onbewolkt windst. 24 0 Berlijn regen wzw 20 0, Frankfort regen w 22 2 München zwaar bew. zw 18 0 Zurich nevel zzw 20 0 Genève nevel windst. 22 0 Locarno onbewolkt windst. 26 0 Wenen onbewolkt wnw 20 13 Innsbruck nevel windst. 16 1 Rome onbewolkt windst. 25 0 Ajaccio onbewolkt ono 24 0 Den Helder zwaar bew. wnw 12 1 Ypenburg zwaar bew. mat. w 12 0, Vlissingen zwaar bew. nnw 12 2 Eelde zwaar bew. mat. w 12 0, De Bilt zwaar bew. mat. w 12 1 Twente zwaar bew. mat. n 12 1 Eindhoven half bew. mat. w 12 5 Vlv. Z.-Limb. zwaar bew. mat. w 12 3 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1