Door loting aangewezen Tweede Kamerleden EXPORT NYLONKOUSEN Autorijschool „Driehuis" v. d. Kolk Swier's gesloten 2.29 Een volledige cursus autorijden voor f 150.- WOENSDAG 20 JUNI 1956 Mr. L. H. Feitsma officier van justitie te Haarlem Thans in gelijke functie te Groningen Prof. Van Beusekom: Eigen huis heelt alle maatschappelijke kwalen Levensloop Sukarno vertoeft 3 dagen in West-Berlijn Wychen bouwde in twee weken twee woningen Houtrijke prefab, bouw die voldoet aan premie eisen Nieuwe Franse acties in Algerije 125 rebellen gedood Mevrouw Meyerson zal pogen Sovjet-Unie te vermurwen Een slippartij en een aanrijding in Velsen Inzameling Openluchtfeest schoen- herstelbedrijf voor 101 kléine klusjes ïl BO koninklijk besluit is benoemd tot officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Haarlem mr. L. H. Feitsma, thans officier van justitie te Groningen; hij volgt mr. B. van der Burg op, aan wie met ingang van 1 juli eervol ontslag is ver leend wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Tot officier van justitie te Groningen is benoemd mr. E. L. Hamelberg, substituut-officier van justitie te Den Haag. Mr. Feitsma is in 1908 te Bolsward ge boren, waar zijn vader notaris was. Hij bezocht het gymnasium te Sneek en stu deerde rechten te Leiden, waar hij op 29 juni 1932 slaagde voor het doctoraal examen rechten. De belangstelling van mr. Feitsma ging uit naar de staande magistra tuur en na enige jaren waarnemend ambte naar van het openbaar ministerie te zijn geweest, werd hij op 2 mei 1939 benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij het kantongerecht te Rotterdam. Op 1 april 1942 volgde zijn benoeming tot sub stituut-officier van justitie te Alkmaar. Op 13 maart 1946 werd hij substituut-officier van justitie te Amsterdam en sedert 6 fe bruari 1952 is mr. Feitsma officier van justitie bij de rechtbank te Groningen. Mr. Aberson advocaat- generaal te A m ster dam Mr. W. B. J. Aberson te Aerdenhout, sub stituut-officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam, is benoemd tot advocaat- generaal bij het gerechtshof te Amsterdam. De nieuwe advocaat-generaal is in juli 1901 geboren en heeft gestudeerd aan de universiteit te Groningen. In februari 1925 deed hij zijn doctoraal examen te Gronin gen en was daarna enkele jaren advocaat aldaar. In maart 1929 werd mr. Aberson benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie te Amsterdam en op 19 oktober 1936 werd hij lid van het hof van justitie in Curagao. Met ingang van 11 februari 1947 werd hij benoemd tot substituut-offi cier van justitie te Amsterdam. De eigen woning dient als het genees middel tegen alle maatschappelijke kwa len te worden uitgeroepen, aldus prof. dr. ir. H. G. van Beusekom in zijn pre-advies voor de jaarvergadering van de Neder landse maatschappij voor Nijverheid en Handel over „woningproduktie en wel vaart" te Leeuwarden. Dit pre-advies, stelt voorts dat het een- gezins-huis met tuin „de beste vorm van eigendom voor de industrie-arbeider" is en „maatschappelijk de beste resultaten op levert". De anonimiteit van de huurwoning verdwijnt. Besef van een hogere plaats op de maatschappelijke ladder en van het mens-zijn zelve worden bevorderd door het eigen huis. Het gezinsleven ontwikkelt zich in de eigen woning gunstiger. Het eigen huis is een leef-gemeenschap, de huurwo ning slechts een woongemeenschap. Belangrijker dan sociale voorzieningen Verdediging van de eigendom overwint de gevaarlijke houding van massamens, sti muleert verantwoordelijkheidsgevoel en dwingt verder te zien dan de ogenblikke lijke behoeftebevrediging. De mens heeft vrijheid nodig om te leren meer op eigen krachten te vertrouwen dan op sociale zekerheid van een instantie buiten zich zelf. Eigendom geeft onafhankelijkheid, no dig om deze vrijheid te kunnen gebruiken. Sociaaal-economisoh komt eigendom tot zijn recht, indien dit naar grootte en waar devastheid een zekere onafhankelijkheid geeft. Werkelijke economische resultaten van de eigendom zijn te verwachten, indien deze toegankelijk is voor een zo breed mogelijke groep der bezitlozen van heden. Bezit van roerende goederen, bij stijgende welvaart gebracht binnen de sfeer van noodzakelijke levensbehoeften, wordt niet gewaardeerd. De eigen woning voldoet aan de gestelde eisen. Deze kan niet in de plaats treden van collectieve voorzieningen, maar wel onafhankelijkheid en zelfvertrouwen versterken, nodig om moeilijkheden te overwinnen en moeilijke perioden te over bruggen, aldus prof. van Beusekom. Tot lid van de Tweede Kamer zijn na een hedenmorgen op het Centraal Stem bureau gehouden loting alsnog gekozen verklaard: Voor de K.V.P.: A. A. J. de Wolff, Breda; J. H. W. van Koeverden, Buren en W. J. A. Mulders, Heerlen; Voor de P. v. d. A.: J. G. H. Tans, Maas tricht; ir. S. A. Posthumus, Rotterdam; A. A. van Rhijn, 's-Gravenhage; J. Blom, 's-Gravenhage; C. Kleijwegt, Nijmegen; A. R. Vermeer, Arnhem; mevrouw A. C. PloegPloeg, Utrecht; W. H. Vermooten, Amsterdam, en mevrouw D. Heeroma Meilink, Amsterdam. Andreas Antonius .Tosephus de Wolf is op 15 januari 1912 te Breda geboren. Hij be zocht de M.U.L.O.-school en volgde een 3-jarige cursus aan de sociale school van de K.A.B. De heer De Wolf is directeur van het ziekenfonds O.Z. te Breda en secretaris van de R.K. Ziekenfondsenbond in Neder land. Hij is ook werkzaam geweest op het terrein van het vakbondswezen; o.a. heeft hij het secretariaat van de R.K. Werklie denvereniging te Oudenbosch vervuld. In 1936 werd hij propagandist van het R.K. Werkliedenverbond in het bisdom Breda. In 1938 werd hij gekozen tot voorzitter van de diocesane organisatie. Na de bevrijding had hij een werkzaam aandeel in de weder oprichting van de Katholieke Arbeidersbe weging en de Katholieke Arbeiders Jeugd. Van laatstgenoemde organisatie was hij enkele jaren bestuurslid. Van 1945 tot 1949 was hij secretaris van de K.A.B. Tevens vervulde hij de functie van vice-voorzitter van de Kring Breda van de K.V.P. Wilhelm Jos Alexander Mulders is op 1 september 1899 te Schaesberg geboren. Hij doorliep de Ambachtsschool en volgde De na loting verkozen nieuwe leden van de Tweede Kamer: W. J. A. Mul ders, J. H. W. van Koeverden en A. A. J. de Wolff van de K.V.P.J. G. H. Tans, W. H. Vermooten, S. A. Posthu mus, A. A. van Rijn, mevr. A. C. Ploeg- Ploeg, mevr. D. Heeroma-Meilink, J. Blom, A. R. Vermeer en C. Kleijwegt van de P.v.d.A. een bestuurderskursus van „Credo Pugno" van de K.A.B. De heer Mulders is mijnwer ker. Hij kwam in 1913 bij de Oranje Nassau Mijn li en later bij de Staatsmijn Wilhel- mina te Terwinselen. In de oorlog werd hij belast met de zorg voor jonge mijnwerkers op de Staatsmijn Emma. Sedert 1929 is hij bestuurslid van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond. Hij is plaatsvervangend lid van de Mijnindustrieraad en heeft zit ting in tal van adviescommissies van deze raad. Corstiaan Kleijwegt is op 1 december 1899 te Maassluis geboren. Hij bezocht de „Christelijke Kweekschool op de Klokken- berg" te Nijmegen. Nadat hij onderwijzer was geweest bij het L.O. en het U.L.O. werd hij leraar bij het Middelbaar onder wijs. In 1929 werd hij benoemd tot leraar aan en korte tijd daarna tot directeur van de „Christelijke Kweekschool op de Klok- kenberg" te Nijmegen. In 1945 werd hij benoemd tot inspecteur van de onderwij zersopleiding en twee jaar later tot hoofd inspecteur. De heer Kleijwegt was lid van het hoofdbestuur van de Nederlandse Volksbeweging en is vice-voorzitter van de P. v. d. A. Hij werd in 1946 gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Gelder land. De heer Kleijwegt was jarenlang ouderling van de Nederlands Hervormde Kerk en lid van de Generale Synode van dit kerkgenootschap. Russische ambassadeur aanwezig bij aankomst op Tempelhof (Van onze correspondent in Bonn) Toen president Sukarno van Indonesië met zijn gevolg op het vliegveld Tempel hof in Berlijn aankwam, waren er behalve de Westberlijnse autoriteiten ook enkele Russen om hun opwachting te maken. Het waren de Russische ambassadeur in Oost- Duitsland en zijn chef van het protocol Valkov. „Ik hoop, dat de Duitse en Indonesische naties goede vrienden zullen worden", zo zei Sukarno bij zijn aankomst. Tijdens zijn bezoek van drie dagen zal hij logeren in de ambtswoning van de Westduitse presi dent Heuss. Dinsdagavond werd ter gelegenheid van zijn bezoek een ontvangst op het Westber lijnse stadhuis gegeven. Verscheidene kranten van West-Berlijn hebben Sukarno lof toegezwaaid. De „Tag", het blqd van de bondsregering in West-Berlijn, schreef: „Hier, op de scheidingslijn, zal Sukarno die subtiele gevoelens inzake het kolonia lisme koestert, er zich rekenschap van ge ven, dat Moskou een communistische va riatie van dit regime heeft gevestigd. Op hetzelfde tijdstip, dat Sukarno in een ver bitterde strijd Indonesië eenmaakte en het de onafhankelijkheid gaf, deed de imperia listische Sovjet-Unie, de nieuwe koloniale mogendheid van onze tijd, zich in Europa gelden". De Indonesische minister van Buiten landse Zaken Ruslan Abdulgani heeft dinsdag in Dusseldorp een conferentie be legd voor de leiders van de Indonesische diplomatieke missies in Londen, Brussel, Stockholm, Bonn, Den Haag en Kopenha gen om zich op de hoogte te stellen van de laatste politieke ontwikkelingen in West- Europa. De minister deed mededelingen over de reis van de president door de Ver enigde Staten, Canada en Italië. Sukarno zal vandaag op de technische hogeschool in Berlijn een ere-doctoraat ontvangen. Hij zal voorts de gast van de grootste Westberlijnse industrie, Siemens, zijn aan een lunch. Het gemeentebestuur van Wychen bij Nijmegen meent een mogelijkheid te heb ben gevonden tot snellere oplossing van het woningvraagstuk. In deze gemeente zijn door een timmerbedrijf in veertien dagen tijds twee proefwoningen gebouwd, die zo danig aan alle eisen voldoen, dat ze als eerste houtrijke, in Nederland gebouwde woningen voor de volle rükspremie in aan merking komen. De burgemeester van Wychen heeft dins dag aan een groot aantal belangstellenden deze nieuwe woningen, die door het tim merbedrijf P. H. Guelen in samenwerking met het architectenbureau Sluitman en Rijcken werden ontworpen en waarop oc trooi is aangevraagd, getoond. Bij het ontwerpen en construeren van deze woningen is van de gedachte uitge gaan, dat een zo groot mogelijke, besRwpg, van arbeid op de bouwplaats moest worden verkregen en een vervanging of geredu ceerde toepassing bereikt moest worden van die bouwmaterialen, welke op de hui dige markt schaars zijn, zoals dakpannen en metselstenen. Dit heeft een aanzienlij ke besparing op metsel- en stucadoorwerk tot gevolg. De woningen zijn daarom ge baseerd op een ruime toepassing van hout. Door het fabriekmatig vervaardigen van onderdelen in- pasklare elementen wordt een arbeidsbesparing op de bouw plaats verkregen van ongeveer vijftig per cent. De woningen zijn geschikt voor zes personen. Zij omvatten, op de benedenver dieping een woonkamer (21 m2), keuken met aanrecht, kasten en geyser, een kelder kast en w.c. De verdieping bestaat uit een ruime overloop, twee grote en een kleine slaapkamer en een doucheruimte. Alle slaapkamers zijn voorzien van. een vaste kast. Het huis rust op een normale stampbe- tonfundering. Het nog toegepaste metsel werk aan de buitenzijde is van normale baksteen. Voor de binnenzijde zijn sin.tel- betonblokkeni gebruikt. Alle vloeren zijn van hout en de plafonds van zachtboard. In keuken en douchecel zijn gipsplaten ge bruikt. De bouwprijs van de woningen, zoals die thans in Wychen in twee weken tijds zijn opgetrokken, bedraagt f 12.000,De rijks premie wordt gesteld op f 3600,met voor bouwers-eigenaren een toeslag van f 900, tot f 1200.—. En op zee De trawlers visten gisteren op de Flad- dengronden en op 't Zand. Op de Fladden werden trekken gedaan van 40 tot 60 man den, meest haring. De dagvangsten liepen van 150 tot 200 manden hoops. Op 't Zand werden per trek vangsten scheep gehaald van 40 tot 50 manden, meest makreel; dag vangsten van 150 tot 180 manden hoops. De Abraham", die uit de noord is gekomen, meldde een trek van 40 manden; de „Ber gen" een trek van 80 manden, meest ha ring; de „Claesje" een trek van 50 manden schelvis en de „Thorina" een trek van 60 manden haring. De loggers bij de ST. 2 deden trekjes van 15 tot 20 manden makreel en noteerden dagvarfêsten van 80 tot 100 manden. De loggers en kotters op de kust vingen meer andere vis dan tong. De vangst per etmaal was van 60 tot 80 kg en 15 tot 20 mandjes varia. „Emma" binnen De 460 ton metende nieuwe trawler „Em ma" IJM 15 voor de N.V. Scheepsexploita- tiemaatschappij „De Marezaten", die werd gebouwd door de scheepswerf „De Dollard" te Landsmeer en die zal worden afgebouwd door de N.V. machinefabriek de Hera, is vanmorgen omstreeks 9 uur in de IJmui- dense Vissershaven aangekomen. Twee Amsterdamse slepers brachten het fraai gelijnde schip via het Noordzeekanaal naar IJmuiden. Binnengekomen schepen IJM 24 Vios, 205, 318, 322, 249; KW 20 Grietje, 81 Albertha Hendrika, 129 Balie, 105 Jacoba, 128; SCH 135 Cornelia Maria; UK 125, 85, 73, 96, 186; TX 19, 37, 21; HD 28, 8, 131. Vertrokken schepen IJM 33 Thorina, 318, 205, 249, 240; KW 141 Willie, 95 Toenadering, 18 Hollandia, 8 Dei ning, 76 Excelsior 3, 7 De Arend, 74 Hette ALGIERS (Reuter) Franse troepen zijn ten westen van Oran in Algerije een nieuwe actie begonnen. Eenheden van ma rine en luchtmacht steunen de troepen macht van drieduizend man. Mariniers zijn nabij Boe Zadjar geland, om aan de actie deel te nemen. Eenheden infanterie trachten de grensstreek tussen Algerije en Marok ko te zuiveren, om te voorkomen dat de opstandelingen hulp vanuit Marokko krij gen. Dorpen in deze streek zullen misschien ontruimd worden. Ook in Oost-Algerije zijn de Franse troepen zeer actief. In de afgelopen 24 uur zijn daar tachtig opstandelingen, van wie 48 in de provincie Constantine, gesneuveld. In hevige gevechten tussen Franse troe- en opstandelingen in zuid-oostelijk Alge rije, aan de rand van de Sahara, zijn dins dag 45 opstandelingen gedood. Ook de Franse troepen hebben „enige verliezen" geleden. Volgens berichten trekken grote groe pen opstandelingen naar het zuiden van Algerije als het gevolg van de groot scheepse zuiveringsacties in het noorden. Twee Algerijnse opstandelingen, die we gens misdaden ter dood waren veroor deeld, zijn dinsdag in Algiers terechtge steld door middel van de guillotine. Dit zijn de eerste executies sedert het begin van de opstand in november 1954. De Europese kolonisten in Algerije hebben reeds lang aangedrongen op terechtstelling van ter- doodveroordeelde opstandelingen. JERUZALEM (AFP/DPA/Reuter). Me vrouw Golda Meyerson, de nieuwe Israë lische minister van Buitenlandse Zaken, heeft verklaard, te zullen streven naar op heffing van de blokkade van het Suez- kanaal. De grote mogendheden moeten be grijpen, zo zei zij, dat Israel zich moet kun nen verdedigen en over vrije aanvoerwegen moet kunnen beschikken. De Israëlische regering zal blijven probe ren of zij de Sovjet-Unie kan overhalen de wapenleveranties aan de Arabische lan den te beëindigen. Het Oostduitse ministerie van Buiten landse Zaken heeft te kennen gegeven, dat het geen stappen zal doen om tot diploma tieke betrekkingen met Israel te komen. Het Israëlische parlement heeft zijn goed keuring gehecht aan de nieuwe samenstel ling van de regering, zoals die was voor gesteld door premier David Ben Gurion. De goedkeuring werd gegeven met 64 stemmen tegen 24 bij zes onthoudingen. Te Velsen hebben zich gisteren twee aanrijdingen voorgedaan, die tot gevolg hadden dat twee personen naar het Anto nius ziekenhuis moesten worden overge bracht. Omstreeks zeven uur gisteravond "èliöté de motorrijder W. V. uit IJmuiden. met zijn motorfiets op de hoek van de IJmuider straatweg en de Frans Naereboutstraat. Hij kwam te vallen en moest met een her senschudding en een gebroken sleutelbeen naar het Antonius-ziekenhuis worden overgebracht. Ook een wielrijder uit Alkmaar moest in het ziekenhuis worden opgenomen, na dat hij op de HofgeesterweS nabij het via duct in de Rijksweg in aanrijding was ge komen met een uit de richting Velsen na derende vrachtauto. De wielrijder kwam uit de richting Haarlem, nam de bocht te veel naar links en schoot tegen de auto aan. De man liep een gebroken bovenarm op. De Ned. Hervormde gemeente te Wijk aan Zee zal over enige tijd een openlucht feest organiseren. Dit zal gebeuren in de vorm van een fancy-fair, waar diverse stands en een rad van avontuur worden opgesteld. Teneinde hiervoor diverse voor werpen bijeen te krijgen zullen op donder dag 21 juni de oudsten van de jongensclub onder leiding van enkele leden van de Jonge kerk het dorp doorgaan om een in zameling te houden. De noodzakelijke rege lingen zijn getroffen en de commissie van voorbereiding zal nu volop aan de slag kunnen gaan teneinde zo goed mogelijk uit de bus te komen. 100 schelvis, 50 kabeljauw en ®ul, 75 hors makreel, 100 schelvis, 50 kabeljauw en gul, 75 harsmakreel, 60 wijting en 50 stuks stijve kabeljauwen en twee loggers 350 kisten haring. De kleine vaart zorgde ver der voor 2000 kg tongen en 150 kisten schol. Binnengesleept De Scheveningse SCH 126 kwam vanmor gen tegen zeven uur de Vissershaven bin nen met de KW 65 op sleeptouw. Voor de export De visprijzen waren vanmorgen over het algemeen gunstig. De export nam regels kabeljauw af voor 73112, kleine re gels voor 2858, kisten kabeljauw voor 110134. De grote schelvis noteerde ff 62, grootmiddel 5455, kleinmiddel 2744. Grote schol uit de noord ging van de hand voor 64, middel voor 70 64, zetschol voor 67. De schol van de kust haalde voor de grote 55, middel 50, zetschol 4550 en schol I 43 55. Grote tong leverde op 2.302.50, grootmiddel 2.202.40, kleinmiddel 2.652.75, tong I 2.602.70 en tong 2 2.052.15. Tarbot maakte 1.60 1.85. Binnenland in De binnenlandse handel nam grote gul af voor 3338, middel voor 2833 en torgullen voor 1828. Zwarte kool- vis bracht 6777 op, leng 6467. De pennen noteerden 2843 en de braadschelvis 1623. Wijting iging weg voor 1823, haring voor 2015 en de makreel voor 16 f 22. De kleine kisten haring van 18 kg maakten 7.508.50. Katwijkse vangsten Haringvangsten in de nacht van dinsdag op woensdag: KW 16 10 k., 5411, 1408, 168—15, 15geen, 448, 97—3, 11013, 130—26, 29—12, 32—22, 39—26, 4924, 78—26, 2—45, 5—12, 14—15, 25—14, 138— geen, IJM 75—30, KW 22—70, 45—9, 163— 20, 48—80, 67—70, 86—38. De gemiddelde vangst van Katwijk was 23 kantjes. Dagvanêsten van de kotters Arendje Jacoba 4 m. vis en geen tong; Anne Marie 10 kg. tong en 5 m. vis; De Rein 5 kg. en 3 m.; Tiny 5 kg. en 6 m.; Stern 2 kg. en 7 m.; Victoria 5 m. vis en geen tong; Hermina 4 weinig te melden; Cornelia Adriana 10 kg. en 4 m.; Willy Alida 4 m. vis, geen tong; Gerda Marianne 10 kg. en 4 m.; Prinses Beatrix 7 m. vis, geen tong; Johanna Cornelia 15 kg. en 3 m;. Zeearend 5 kg. en 5 m.; Adriana Ca- tharina 2 kg. en 4 m.; Willem niets te mel den; Wiron 1 25 kg. en 5 m.; Jacoba 5 m. vis en 1 m. hoops; Alida Jacoba 5 kg. en 6 m.; Pieter Jacob 30 m. makreel; Twee Gebroeders 15 kg. en 6 m.; Emisel 10 kg. en 4 m.; Arend Willem 10 kg. en 4 m.; Corry 6 m. vis, geen tong; Hoop 2 7 m. vis, geen tong; Magda, 3 m. vis, geen tong, pech; Nehim 1 4 m. vis, geen tong; Nehim 3 2 kg. en 2 m.; Nehim 4 5 kg. en 5 m.; Klaas Jr. 6 kg. en 5 m.; Vier Gebroeders 15 kg. en 6 m.; Tiny Dieuw 20 kg. en 4 m. vis en 4 m. gullen; Okko Bosker 65 m. ma kreel; Internos 40 m. makreel; Flevo 50 m. hoops. Heden overleed, zacht en kalm na een langdurig en geduldig gedragen lijden, onze geliefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Catharina Elisabeth Welboren Weduwe van Johannes Bonekamp in de leeftijd van 79 jaar. J. G. Bonekamp G. Bonekamp-Buys P. Bonekamp P. J. Bonekamp- Döhring kleinkinderen en achterkleinkind Beverwijk, 18 juni 1956 Beecksanghlaan 82. De teraardebestelling zal plaats vinden op donder dag 21 juni a.s. des na middags 1.30 uur op de begraafplaats „de Biezen" te Santpoort. Vertrek sterfhuis 1 uur. Een nieuwe woning? Gefeliciteerd. Wij verhuizen u correct en billijk. Vraagt prijsopgaaf. Frans Halsstraat 30 Tel. 4735 Velserduinweg 229 Tel. 5409 Met diepe droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze innig ge liefde, zorgzame zuster, behuwdzuster en tante CORNELIA BOUWMEESTER in de leeftijd van 50 jaar. Driehuis: L. M. E. Bouwmeester Utrecht: J. van Spijk- Bouwmeester A. van Spijk Driehuis: W. Bouwmeester IJmuiden-Oost: G. E. Bouwmeester F. J. Bouwmeester- Franken J. Kats-Bouwmeester J. Kats en neven en nichten Driehuis, 18 juni 1956. Tollenslaan 15. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 22 juni a.s. des namiddags 2 uur op de begraafplaats „De Biezen", Santpoort. Margaretha, 161 Katwijk 3, 85 Hubertha Gerarda, 6 Vertrouwen, 123 Robert William, 94; HD 128, 131, 180; UK 125, 61; TX 8, 19. Voor donderdag Voor de donderdag komt de „Klaas Wij- ker" (afgebroken reis, van 11 juni) met 530 kisten vis, waarvan 260 makreel, 50 kabel jauw en gul, 10 wijting, 140 haring, 70 schelvis en piepers. Voor vrijdag Voor de vrijdag is de „Tzonne" (van 13 juni) reeds bekend met 660 kisten vis, waarvan 475 haring, 75 schelvis en piepers, 60 kabeljauw en gul, 20 koolvis, 10 makreel, 20 diversen, 294 kleine kistjes haring en 175 stuks stijve kabeljauwen. Engeland De Eveline heeft voor 1050 kisten vis in Grimsby 1478 besomd; er bleven 232 kisten schelvis en 238 kisten makreel on verkocht. Oudste boten Caroline, Dirk Maria (van 8 juni); Abra ham, Martha en Klaas Wijker (11 juni); Bergen, Nestor, Arie Ouwehand (12 juni); Ada, Wiron 4, Tzonne (13 juni); Maria van Hattum en Burgemeester Heusdens (14 juni); Herman, Medan, Soerabaya, Claesje en HD 79 (15 juni); Elie, Swift en Onder neming 2 (16 juni). Wie er waren Van de trawlervloot was vanmorgen de „Vios I" (van 11 juni) aan de afslag met 1090 kisten vis, waarbij 300 kisten schel vis, 65 kabeljauw en gul, 550 haring, 75 wijting, 100 makreel en verder 280 stuks stijve kabeljauwen en 400 kleine kisten haring. De KW 81 loste 650 kisten vis, waarbij 240 kisten schelvis, 45 kabeljauw en gul, 75 wijting, 250 makreel, 40 platvis en voorts 600 stuks stijve kabeljauwen; de SCH 135, 785 kisten, waarvan 5Ó0 makreel, wegens VAKANTIE van 2330 juni. Alleen: Kromme Mjjdrechtstraat 3. Dit vindt u morgen op de hele markt niet!!! Een partijtje le keus 20 denier, volop gemin derd, donkere naad. „LADIES PRIDE". Maten 9 t/m 11 voor slechts Kennemerlaan 159 - Tel. 5605 Velleman koopt betere gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Tel. 14637 Reclame is de motor voor uw bedrijf. Adverteren is de beste vorm van reclame GEMEENTE VELSEN Herziening wederopbouwplan F (Santpoort) Van 25 juni 1956 af ligt voor een ieder ter inzage de bij besluit van de gemeenteraad van 1 juni 1954, nr. 4, vastge stelde en door de Minister van Wederopbouw en Volkshuis vesting bij zijn besluit van 25 mei 1956, nr. 525867, goedge keurde herziening van het wederopbouwplan F (Santpoort). Velsen. 15 juni 1956. Het Hoofd van het gemeentebestuur van Velsen, M. M. KWINT. Onderweg kunt u vaak met SELLOTAPE kleine problemen oplossen ...Een scheurtje in uw landkaart repareren... een lunchpakket sluiten.... een foto rolletje tegen „afrollen" be hoeden enz. Vergeet niet een rol SELLOTAPE bij uw uitrusting te pakken. Kóóp eens een apparaatje met 4'Ij m. origineel SELLOTAPE Origineel SELLOTAPE herkenI U aan hel merk op iedere rol Verkrijgbaar bij de kantoorboek handel waar U deze rdvertentie. ver groot, ziet hangen. KONINKLIJKE SCHIPPERSVERENIGING „SCHUTTEVAER" Afdeling: IJMUIDEN Secr.: Da Costalaan 6, DRIEHUIS, tel. 4955. LEDENVERGADERING op vrüdagavond 22 juni, 8 uur n.m., in Café „ANETA", Meervlietstraat 62 te Velsen (Dorp). Namens het Bestuur: P. DONKERSLOOT, Voorz. A. ZEIJLMANS, Secr.-Penn. Coöperatieve Vereniging U.A. „KENNEMER UITVAART VERZORGING" Het bestuur van bovengenoemde vereniging maakt be kend dat gelegenheid bestaat tot het stellen van kan didaten voor de ledenraad. Kandidaatstelling moet geschieden door tenminste tien leden en moet vergezeld gaan van een bereidverkla ring van de kandidaat. De inlevering moet geschieden voor of op 3 juli a.s. bij de secretaris, Meerweidenlaan 15 Velsen-N. HET BESTUUR Imp N.V. „De Atlas" Delft Koffie anders dan anders.,, méér kleur':::':LW en aroma... pittiger gebrand: de oude 'yjfj. Groningse koffie- en theefirma KAHREL '\-l heeft de ouderwetse melange nog I 'li Niet overal, maar uitsluitend verkrijgbaar jI. bij de betere winkelier. b Wij zenden U adressen op aanvraag. fl jjj. KOFFIE - THEE KAHREL CACAO CHOCOLADE Ij lllllllllllltlhnuhWlllfniVlIlllllllllllllllllllllllllllltlllllliilllirllllllflIllt DA COSTALAAN 53 - TELEFOON 4318 Hiervoor ontvangt u 20 Rijlessen van een uur en 5 uur Theorie, een examenaanvraag en lesauto tijdens examen. Er wordt lesgegeven met OPEL REKORD 1956 Autorijles per uur 8.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9