Complotten in Guatemala, Brazilië, Mexico en Peru Veiligheidsraad zal kwestie- Algerije niet bespreken CPN belegt vervroegd congres over nieuwe werkwijze Haarlems Dagblad Guatemala: staat van beleg „Binnenlandse aangelegenheid" Het woord is aan „Wij moeten bescheiden zijn" Onvoldoende conclusies getrokken uit verschillen met Russische toestand HET WEER: Zonnige perioden Oproep tot algemeen verzet op Cyprus Elf doden bij vliegramp in Verenigde Staten Prinses Beatrix naar huis Hoge NAVO-fonctie voor gen,-majoor Van Giessen Moordpartij in Londen De kabinetsformatie Dr. Drees sprak met minister Beel Keesje Versluis weer terug in Nederland Operatie niet uitgevoerd; te kleine kans op herstel Narcotica-schandaal in de Italiaanse hoofdstad Arrestaties in hoge kringen Wijziging in het Franse kiesstelsel voorgesteld £.s 14 0 16 2 17 1 14 23 0 17 0 20 0 24 0 0 0 22 0 17 0 20 0 17 0 20 0 0 0 18 0 0 26 0 23 0 70e JAARGANG No 297 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 27 JUNI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 142 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Met een hartelijk Vaar wel" werd Hr. Ms. fregat „Van Speijk" dins dagmiddag uitgeleide gedaan, toen het schip koers zette naar de Ne derlandse Antillen. Het zal daar de Willem van der Zaan" aflossen. Anderhalf jaar blijft het in de West NICOSIA (AFP) De EOKA (Grieks- Cyprische verzetsorganisatie op Cyprus) heeft vlugschriften verspreid waarin de EOKA-ieider, generaal Digenis, oproept tot algemeen verzet. Zijn oproep is gericht tot „alle eerlijke Grieks- Cyprioten". Generaal Digenis zegt in deze oproep dat hy een militair is die geen belangstelt in politieke zaken. ROSWELL, New Mexico (Un. Press.) Een vliegtuig van de Amerikaanse lucht macht dat gebruikt wordt voor het van brandstof voorzien van vliegtuigen in de lucht, is dinsdagavond kort na de start in brand gevlogen. De elf bemanningsleden kwamen hierbij om het leven. Een woordvoerder van het vliegveld Walker vertelde dat het grondpersoneel vlammen in het vliegtuig had gezien kort nadat het van de startbaan was losge komen. Het was slechts duizend voet ge klommen toen het leek alsof zich een ont ploffing voordeed. Onmiddellijk hierna vloog het vliegtuig in brand. Het verongelukte toestel was van het type KC-97. Hedenmorgen is prinses Beatrix met een gecharterd tweernoforig vliegtuig uit Rome naar Nederland vertrokken. ADVERTENTIE LEDERTEX MOTORÏASJES 47.50 GUATEMALA - STAD (Reuter/Unitedij Press) De regering van president Carlos Castillo Armas van Guatemala heeft dins dag de staat van beleg afgekondigd. In een radio-uitzending werd gezegd, dat tot deze stap is overgegaan als gevolg van be togingen en ongeregeldheden, die zondag en maandag plaats hadden en „om te voor komen dat een ondermijningsplan wordt uitgevoerd, dat een communistisch regiem aan de macht zou brengen. Maandagavond kwamen studenten in botsing met de poli tie in het centrum van de stad, op vijf hui zenblokken afstands van het paleis van de president. Twee studenten en een politie agent werden gedood. Tenminste negentien studenten en een politieagent werden gewond. Behalve studenten zijn ook linkse advo caten en journalisten gearresteerd. De arrestanten worden beschuldigd van „ondergrondse bedrijvigheid." Zij zouden met vorige Guatemalaanse regeringen heb ben samengewerkt en met name met die van de met communistische steun aan de macht gekomen voormalige president Jacobo Arbenz, die in juni 1954 door een militaire junta, onder leiding van de hui dige president Carlos Castillo Armas, werd afgezet. De telefobnverbindingen tussen de hoofd stad Guatemala en Mexico zijn maandag verbroken. Ortiz Crellana, directeur-generaal voor de openbare veiligheid in Guatemala, heeft woensdag gezegd, dat zijn regering plannen heeft ontdekt voor een invasie van Guate mala van Mexico en Salvador uit. Complot in Brazilië In geheel Brazilië zijn strenge veilig heidsmaatregelen genomen na de ontdek king van een grootscheeps complot om president Kubitschek te vermoorden en de bevolking op te zetten tegen de regering. Dit is dinsdag door een regeringswoord voerder meegedeeld. Een 35-jarige buitenlander is gevangen genomen en zal naar Bolivia worden ge deporteerd. De politie verklaart, dat men driehonderd kaarten in zijn hotelkamer, NEW YORK (Reuter/A.F.P.) De Vei ligheidsraad van de UNO heeft dinsdag avond een Arabisch-Aziatisch verzoek om de kwestie-Algerije te bespreken, verwor pen. Met zeven tegen twee stemmen bij twee onthoudingen besloot de raad de kwestie niet op de agenda te plaatsen. Al leen de Sovjet-Unie en Perzië waren voor stander van een debat over de Algerijnse kwestie. Joegoslavië en nationalistisch Chi na onthielden zich van stemming. Groot- Brittannië, de Verenigde Staten, Frankrijk, Cuba, Australië, Peru en België stemden tegen. De Perzische afgevaardigde, dr. Djalal Abdoh, die het verzoek der dertien Azia tische en Arabische landen indiende, ver klaarde, dat Frankrijk een volledige kolo niale oorlog in Algerije voert en dat de internationale gemeenschap niet onver schillig kan blijven tegenover militaire operaties, die iedere week de dood van dui zenden veroorzaken. De Franse afgevaardigde, Herve Al phand, zei, dat de Algerijnse zaken geheel tot de binnenlandse jurisdictie van Frank rijk behoren. De voorzitter van de raad, de Australiër Walker, verklaarde voor de sluiting van de vergadering, dat het debat in gematigde bewoordingen was gevoerd. Voordien had de Russische afgevaardig de, Sobolev, voorgesteld, het debat over de kwestie Algerije voor onbepaalde tijd uit te stellen. Nadat de Franse gedelegeerde had mee gedeeld zich tegen dit Russische voorstel te verzetten, werd dit met zeven stemmen tegen één bij drie onthoudingen afgewezen. Rusland had het voorstel om de bespreking uit te stellen gedaan om, zoals Sobolev meedeelde, de leden van de raad meer tijd te geven om de toestand in Algerije te be studeren en de noodzakelijke inlichtingen in te winnen. De dertien landen, die het verzoek tot bespreking hadden ingediend, zullen, zo wordt algemeen aangenomen, in het najaar een poging ondernemen de kwestie voor de Algemene vergadering te brengen. Amerikaanse helikopters U.P. meldt: Ten westen van Oran heeft een gemotoriseerde Franse infaoferie-af- deling een bende opstandelingen aangeval len en vernietigd'. Tenminste zesentwintig opstandelingen kwamen om het leven, al dus deelden de Franse autoriteiten in Al giers mede. Uit Parijs verluidt, dat een Frans vracht schip in Norfolk in de Verenigde Staten Amerikaanse helikopters laadt voor de strijd in Algerije en dat het vliegkampsehip „La Fayette" binnenkort uit Frankrijk zal vertrekken om een soortgelijke lading te halen. tegenover het bureau van Kubitschek, had gevonden. Hierop waren de plaatsen aan gegeven waar in Brazilië uranium, thorium en monaziet worden gevonden. Aanslagen in Peru De president van Peru, Manuel Ordria, heeft dinsdagavond een decreet getekend waarbij alle grondwettelijke garanties voor de duur van dertig dagen worden opge heven. De tekst van het decreet is door de Peruviaanse nationale radio-omroep be kend gemaakt. Er wordt in gezegd dat aan slagen op het leven van Peruviaanse bur gers zijn gepleegd en dat het de taak van de regering is de openbare veiligheid te handhaven. Ook in Mexico In politieke kringen in Mexico is men van mening dat het complot tegen de Cu baanse president, Fulgencio Batista, het meest gedurfde was dat ooit op Mexicaan se bodem tegen een vreemd land werd ge smeed. Dit naar aanleiding van het feit dat maandag in Mexico twintig Cubaanse ballingen werden gearresteerd, die ervan worden beschuldigd een aanslag op pre sident Batista te hebben willen plegen. Bomaanslag Onder het raam van de Argentijnse marine-commandant Francisco Poch ont plofte dinsdag een zware bom, waardoor de gevel van Pochs woning werd vernield. Niemand werd gewond. Dit was de derde openlijke aanval van terroristen op hoge officieren van het huidige Argentijnse regiem in zes dagen. Onbekende scherp schutters en militaire wachtposten die de huizen van hoge officieren bewaken, leverden dinsdag op verscheidene plaatsen vuurgevechten. FONTAINEBLEAU (A.N.P.) Gene- raal-majoor J. H. van Giessen van de Ne derlandse Luchtmacht is benoemd tot plaatsvervangend coördinator van de N.A.V.O.-luchtverdediging in Centraal- Europa, aldus is vandaag bekendgemaakt. De benoeming is gedaan door iuchtmaar- schalk Sir George H. Mills, opperbevelheb ber van de geallieerde luchtstrijdkrachten in Centraal Europa (AIRCENT). De Franse luchtmachtgeneraal L. M. Chassin, de vroegere opperbevelhebber van de Franse luchtverdediging, is coördinator van de luchtverdediging in Centraal- Europa. Deze functie werd twee maanden geleden ingesteld. Generaal-majoor Van Giessen is een des kundige op het gebied van luchtverdedi ging en was tot dusverre algemeen bevel hebber van de 69ste luchtmachtsafdeling, een combinatie van de luchtverdedigings eenheden van Nederland en België in liaison met de tweede geallieerde techni sche luchtmacht van AIRCENT. Generaal Van Giessen, die 52 jaar oud is, is een operationele straaljagerpiloot. In 1953 en 1954 was hij plaatsvervangend chef staf van de Nederlandse luchtmacht. Hij is drager van verscheidene Nederland se en buitenlandse onderscheidingen. LONDEN (Reuter) Thomas Smitson, van wie gezegd wordt dat hij contact had met kameraden van Billy Hill en Jack (Spot) Corner, bekende figuren uit de Londense onderwereld, is het slachtoffer geworden van een overval. Volgens omwo nenden hadden vier mannen Smithson voor zijn huis in West-Londen staan op wachten. Drie van hen waren hem naar binnen gevolgd, waarna er geschoten was. De mannen kwamen daarop naar buiten gerend en verdwenen met een gereedstaan de auto. Even later was Smithson naar bui ten komen strompelen. Hij was in de mond geschoten en overleed in het ziekenhuis. Van onze parlementaire redacteur) De kabinetsformateur, dr. Drees, is nog altijd bezig, zoals het heet, met het spit- en graafwerk dat nodig is eer het tot een fun dament voor een bewoonbaar formatiehuis kan komen. Gisteren heeft hij van het departement van zijn ambtgenoot Witte nader deskundige voorlichting gevraagd over de aangelegenheden inzake huren en woningbouw. Het is denkbaar dat hij op de grondslag van wat hij wellicht reeds ten dele in de rapporten dienomtrent verno men heeft, zich nu zelf verder nog een beeld heeft gevormd over een mogelijke oplossing van het probleem, dat zich voor doet door de tot dusver omtrent deze huurverhogingskwestie tussen de fractie van de K.V.P. en die van de P.v.d.A. in het bijzonder bestaande kloof. Hierbij kan het natuurlijk gebeuren dat er niets gevonden wordt en is waarop wellicht binnen de fractie van de K.V.P. een oplossing gevon den zou worden, die wellicht wel voor de formateur aantrekkelijk zou zijn. In hoe verre omtrent dit vraagstuk een van ochtend tussen dr. Drees en minister Beel gevoerd gesprek heeft gelopen, valt niet te overzien. We weten er alleen van, dat vol gens een mededeling van een woordvoerder van de formateur, dit onderhoud samen hing met de kabinetsformatie. Maar men heeft wel te bedenken dat het terrein dat op een gegeven ogenblik geacht kan wor den daarmee toch min of meer samen te hangen, zeer wijd kan zijn en dat zich op dat terrein zelfs het een en ander kan voordoen, waarover in dit stadium niets verder naar buiten valt mee te delen. STOCKHOLM (United Press) Van middag om vijf over half twee is Keesje Versluis op Schiphol aangekomen met zjjn moeder. Professor Olivecrona heeft na een diep gaand onderzoek moeten besluiten dat geen operatie meer mogelijk was. Keesje, die tien jaar oud is, lijdt aan een hersen- aandoening, die oorzaak is geworden van een ernstige verlamming en blindheid. De beroemdste hersenchirurg ter wereld meende dat bij een operatie zijn kansen op herstel te klein zouden zijn. ROME (Un. Press-Reuter) De Romein se politie is achter een complot van hande laars en gebruikers in narcotische midde len gekomen, waarbij een aantal vooraan staande Italiaanse personen betrokken zijn. Het geval lijkt veel op het schandaal- Montesi, dat enkele jaren geleden veel ophef veroorzaakte in Italië en vooral door de communistische pers werd uitgespeeld tegen de Italiaanse adel. Door het kleine, rode notitieboekje van een berucht handelaar in verdovende mid delen, Max Mugnani, is een aantal zeer bekende Romeinse aristocraten, waaronder een prins, in de cel beland op beschuldiging van het gebruiken van narcotica. De 59-jarige Mugnani, een vroegere fas cistische leider, die reeds jarenlang door de Italiaanse politie in het oog werd gehouden, werd op 23 mei in de luxueuze nachtclub „Victor's" in Rome, waar ook ex-koning Faroek een geregelde klant is, gearresteerd nadat een man van middelbare leeftijd, die aan verdovende middelen verslaafd was, Mugnani er luidkeels van beschuldigde hem dubbelkoolzure soda in plaats van cocaïne verkocht te hebben. De politie vond op Mugnani een klein, rood zakboekje, waarin zorgvuldig alle namen opgeschreven waren van de men sen, aan wie hij narcotica placht te ver kopen. Dit boekje bevatte o.a. de namen van een aantal zeer oude aristocraten. De politie spande haar netten voorzichtig en dinsdagmorgen in alle vroegte sloeg zij toe in „Victor's", de plaats van samenkomst van vele edellieden. In totaal werden acht personen gear resteerd, waaronder de 24-jarige prins Giu seppe Pignatelli, de in Mexico geboren zoon van hertog Antonio Pignatelli en diens Amerikaanse echtgenote Beatrice Moly- neaux. De prins werd opgepakt toen hij zich naar de woning van een vriend in Rome begaf. In het schandaal zijn industriëlen, han delaars, vier artsen en een filmacteur be trokken. Verscheidene personen zijn voor lopig op vrije voeten gesteld, onder wie de hertog Augusto Torlonia, de voormalige echtgenoot van de actrice Maria Michi. De politie onderzoekt of de zaak vertak kingen naar het buitenland heeft. Hiervoor werkt zij samen met „Interpol". De bar, waar de betrokkenen in dit schandaal elkaar plachten te ontmoeten, is door de autoriteiten gesloten PARIJS (Reuter) De Franse Nationale Vergadering heeft dinsdag met 320 tegen 250 stemmen een socialistisch voorstel aan vaard, dat in feite een afschaffing van tus sentijdse verkiezingen inhoudt. Volgens het voorstel zal de zetel van een afgevaardigde, die aftreedt of komt te overlijden, worden ingenomen door de vol gende kandidaat op de lijst van de betrok ken partij bij de vorige algemene verkie zingen. Er zullen alleen tussentijdse verkie zingen worden gehouden, als bij de vorige verkiezingen alle zetels in het betrokken district door dezelfde partijlijst zijn ge wonnen of indien alle kandidaten op een partijlijst achtereenvolgens hebben be dankt. Het wetsontwerp gaat nu naar de Raad van de Republiek. Hoofdredacteur „l'Humanité" zal worden vervolgd PARIJS (A.F.P.) Het blad van de Franse communistische partij „l'Humanité" meldt dat zijn hoofdredacteur André Stil zal worden vervolgd wegens het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat. Dit zou zijn geschied door de publikatie in het nummer van 15 juni van een commu niqué van de communistische partij in Al gerije over de desertie van een Fransman naar de opstandelingen. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Fliegende Blatter: Kleine meisjes worden op de arm, grote op de handen gedragen. Het partijbestuur der Communistische Partij-Nederland heeft besloten in september een vervroegd partijcongres bijeen te roepen ondermeer ter bespreking van de ver anderingen in de Sovjet-Unie in verband met het 20ste congres van de Communisti sche Partij der Sovjet-Unie. Voorts zal op het congres de werkwijze der Communisti sche Partij ter sprake komen en zal een verkiezing voor het partijbestuur plaats hebben. De partij heeft dit bekend gemaakt in een communiqué over een op 23, 24 en 25 juni gehouden bestuurszitting. Volgens het communiqué heeft Paul de Groot in deze zitting een rede gehouden, waarin hij de mening uitsprak, dat de communisten in de kapitalistische landen bescheiden moeten zijn en dat zij de Sovjet-Unie haar vuile was in eigen kring moeten laten beredderen. P. de Groot hield zich in zijn inleiding bezig met de vraagstukken die opgeroepen zijn door het twintigste congres van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie en in het bijzonder door de critiek van Kroesjtsjev op het beleid van Stalin. Hij herinnerde aan de verklaringen van Togli- atti en van het politiek bureau der Franse Communistische Partij en zei daarover: „Zij gaan niet tot de grond van de zaak. Wij moeten ons, naar mijn mening, ook de positie van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie indenken". Hij wees er op, dat de Sovjet-Unie onmid dellijk na de nederlaag van Hitier gecon fronteerd werd met het gevaar van een Amerikaanse atoomagressie en dat zij een geforceerde inspanning heeft moeten doen om dit gevaar het hoofd te bieden. Hij zei onder meer: „Als we niet alleen de klachten over misbruiken in die uiterst gespannen tijden van voor, tijdens en na de twee de wereldoorlog horen, maar ook, als wij de verslagen over het levenspeil van het Sovjet-Volk op het twintigste con gres nalezen, dan kunnen wij beseffen wat dat gekost heeft. Maar wat heeft de arbeidersklasse in West-Europa tegen de dreigende atoom oorlog gedaan, om van de Amerikaanse arbeiders maar niet te spreken? Wat heeft ónze arbeidersklasse gedaan? In 1920 hielpen de sociaal-democratische partijen in West-Europa nog mee om de interventie tegen de Sovjet-Unie te ver hinderen. Maar wat doen zij nu? Zij hebben uit alle kracht de atoomoorlogs voorbereiding van Foster Dulles en an deren ondersteund en gaan daar nog steeds mee door. Wat deden de commu nistische partijen? Om de atoomoorlog te verhinderen is propaganda en zijn vredescongressen onvoldoende. Daar voor moet men invloed op de regeringen uitoefenen.. Zou het er in de Sovjet- Unie niet geheel anders hebben uitge zien als de communisten er in enkele doorslaggevende landen, zoals in Frank rijk en Italië, in geslaagd waren een democratische macht te vormen, de ar beidersklasse en hun land uit de greep van de Amerikaanse oorlogsvoorberei ders te bevrijden? Ik geloof daarom, dat de communisten in de kapitalistische landen bescheiden moeten zijn. Laat de Sovjet-Unie zijn vuile was in eigen kring beredderen. De misbruiken, waar over Kroesjtsjev gesproken heeft, zijn tientallen jaren voor de openbaarheid verborgen gehouden. Wij kunnen er ook nu niet over oordelen". Nadat De Groot er op gewezen had, dat men de Sovjet-Unie moet beoordelen naar haar politiek en haar resultaten en dat de communisten ieder machtsmisbruik ver werpen, ook hier in Nederland, zei hij: „Wij moeten onze partij en de volksmassa zo opvoeden, dat dergelijk machtsmisbruik in ons land nooit zal kunnen plaatsvinden. Het zal dan ook zeker niet plaatsvinden, alleen al omdat de omstandigheden waar onder de strijd voor het socialisme in Ne derland gevoerd kan en moet worden, ge heel van die van Rusland verschillen". De Groot stelde aan het slot van zijn rede vast, dat de Nederlandse communisten uit dit verschil tot nu toe nog onvoldoende conclusies hebben getrokken en dat het de taak van een vervroegd congres zou zijn, om zich hiermee bezig te houden.. Volgens het communiqué verklaarde Paul de Groot voorts, dat de verkiezingen een nederlaag voor Romme en de andere rechtse partijen zijn geweest, „zodat mag worden aangenomen dat vooreerst een rechtse coalitie ondenkbaar is". De ver schuiving naar links vond plaats tegen de wens van de leidende groep rondom Drees in de P.v.d.A., die de overwinning niet verwachtte", zo zeide hij. „De eerste be richten over de kabinetsformatie doen ech ter vermoeden, dat de P.v.d.A. opnieuw bezig is haar verkiezingsoverwinning aan de reactie te verkwanselen". Volgens de heer De Groot zal de C.P.N. pogingen aanwenden „om de opschuiving naar links verder te stuwen met het doel, een linkse regering voor te bereiden, die onvermijdelijk zal worden, wanneer de tussenoplossingen van Drees zullen zijn ge strand". ADVERTENTIE 30ooocxxxjooooooocoooooooooocooocxxjoc3ocoooooooooccoe»oooc VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zonnige perioden, maar ook enkele verspreid voorkomende buien. Zwakke tot matige, in hoofdzaak noordweste lijke wind. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 28 juni Zon op 4.24 uur, onder 21.06 uur. Maan op 23.07 uur, onder 9.58 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 27 juni Hoog water: 6.05 en 18.26 uur. Laag water: 1.49 en 14.03 uur. Donderdag 28 juni Hoog water: 6.37 en 18.58 uur. Laag water: 2.18 en 14.33 uur. X)OOOCXOXXXXXXXXXXXXüOOOOOOOOCKXlOfX.K* MUOOXJOOOOOOOOOOC WEINIG VERANDERING DE BILT: In de luchtdrukverdeling bo ven het oostelijk deel van de Oceaan en Europa zijn slechts geringe veranderingen opgetreden. Nog steeds bevindt er zich ten westen van Ierland een gebied van hoge druk, dat zich in noordelijke richting tot in Noord-Groenland uitstrekt. Boven het Oostzeegebied is de druk daarentegen laag. Dit heeft tot gevolg, dat voortdurend koude lucht uit de Poolstreken naar het zuiden blijft stromen. Ook morgen zal dit het geval zijn. De koude lucht is enigszins onstabiel. Behalve opklaringen kunnen daarom enkele verspreide buien voorkomen. Een kleine storing, die gisteren bij de zuidpunt van Groenland lag is er in ge slaagd het hogedrukgebied op de Oceaan te doorbreken. Ze nadert nu Schotlands westkust en zal vandaag verder naar het zuidoosten trekken. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) tlO C 5 .1 d Weerstoestand buitenland 'ö-g gaai g .5 Ji Z. ■S'C S Ü'S Stockholm zwaar bew. nno Oslo regen nnw Kopenhagen half bew. wzw Aberdeen regenbui nw 4 Londen half bew. wnw Amsterdam licht bew. n Luxemburg geheel bew. w Parijs onbewolkt wzw Bordeaux licht bew. windst. 26 Grenoble licht bew. windst. 22 Nice licht bew. nw Berlijn zwaar bew. w Frankfort zwaar bew. wzw München geheel bew. wzw Zürich nevel zzo Genève onbewolkt windst. 21 Locarno onbewolkt windst. 23 Wenen onbewolkt w Innsbruck nevel windst. 19 Rome nevel txno Ajaccio onbewolkt ono Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Vlv. Z.-Lknb. zwaar bew. mat. w 14 licht bew. nnw 12 half bew. mnw 13 zwaar bew. wnw 13 onbewolkt wnw 12 half bew. nnw 13 half bew. wnw 12 half bew. mat. w 13 0,1 1 0,1 0,2 0,1 0,1 0 0 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.)

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1