OXFORD- KLEDING Oxfordkleding GERAMD VA 6ls; BRIEVENBUS Agenda voor Velsen WINTERS WINTERS Koud kunstje 13 Jaarvergadering van „Toonkunst" Beverwijk Programma'56- 57 opgesteld B.H.K. werkt mee aan Anjercollecte Atletiek tweekamp Suomi-Lycurgus Vanavond op Watervliet Duel tussen ambtenaren bleef onbeslist Aardbeien blijven duur Vrijdagavond sport- demonstratie te Velsen In sportpark Schoonenberg IJmond-adviescollege morgen voor 't eerst bijeen Instelling produktschap vis en visprodukten Vanavond basketbalwed strijd in Moerbergplantsoen Dé mode in herenmode WIJK AAN ZEE M oppentrommeltje Goede organisatie Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 28 JUNI 1956 Zaterdag zal de vierbaansweg Utrecht-Arnhem officieel in gebruik worden ge nomen. Men ziet hem hier op de achtergrond. Op de voorgrond de weg Ede- Arnhem met de Wolfhezerbrug. Eerlang krijgt de nieuwe weg aansluiting op de snelweg naar Duitsland. De algemene ledenvergadering van de afdeling Beverwijk van „Toonkunst" is dit jaar gehouden in de bovenzaal van Belle- vue te Beverwijk. Slechts een klein aantal leden had gehoor gegeven aan de oproep van het bestuur. Daar de heer J. de Roos, vice-voorzitter, verhinderd was, leidde mevr. AllanSchilthuis deze vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de concer ten, door het afdeiings-bestuur georgani seerd, een goede belangstelling hebben ge trokken. Toch had men geen geheel ge vulde zalen. De aanwas van nieuwe leden was zeer bevredigend, doch door vertrek naar elders van oude leden werd dit eniger mate gecompenseerd. De penningmeester kon echter niet zulk een optimistisch ge luid laten horen, hoewel het tekort dit jaar lager was dan in het voorgaande. Hij spoor de de leden aan door met het aanwerven van leden en donateurs een gezonde finan ciële basis te vormen, daar anders het te kort voor het komende seizoen nog groter zal worden, doordat de gages en andere bij komende kosten sterk gestegen zijn. Mevrouw Allan betreurde het, de ver gadering te moeten mededelen, dat de vice- voorzitter, de heer J. de Roos, zijn functie die hij van het begin der oprichting heeft vervuld, heeft neergelegd. Zij sprak echter de hoop uit, dat het bestuur desondanks bij voorkomende gelegenheden steeds een beroep op zijn medewerking zou mogen blijven doen. Ter aanvulling van deze in het bestuur ontstane vacature werd voor gedragen de heer J. J. Franken, die als zo danig in het bestuur werd opgenomen. Programma '56-'57 Vervolgens gaf de secretaresse een over zicht van het programma voor het seizoen 1956-1957. Op 27 september zal optreden het Trio Stotijn, bestaande uit Haakon Sto- tijn, hobo; Sas Buiige, piano en D. Alsma, fluit. Op 15 november zal de pianist Luctor Ponse een recital verzorgen en op 28 fe bruari speelt Jo Juda bekende vioolsonates. In april of mei wordt door het Toonkunst koor „Die Sohöpfung" van Jozef Hayan vertolkt. Buiten dit door het afdelings bestuur opgestelde programma, zal zeer waarschijnlijk door het Koor omstreeks Kerstmis enkele delen uit het Weinachts Oratorium ten gehore worden gebracht. Als laatste punt van de agenda stond vermeld de benoeming van een nieuwe kascommissie en hiervoor stelden zich be schikbaar mej. De Roos en de heer Roemer. Bij de rondvraag ontstond er enige discus sie omtrent het optreden van het Neder landse Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel. Enkele leden hadden dit koor dit jaar weer in het programma willen inlas sen, doch na ampele besprekingen stelde men dit uit tot het seizoen 1957-58. ADVERTENTIE unie MARKTPLEIN MUIDEN De jaarlijkse anjercollecte zal dit keer in Beverwijk worden opgeluisterd door de Beverwijkse Harmoniekapel. Zaterdag 80 juni zal dit korps 's middags van 2 tot 5 uur een rondgang door de stad maken. Ge durende deze tijd zal een groot aantal col lectanten een beroep doen op het publiek om het bekende anjespeldje te kopen. 's Avonds vindt in park Scheybeek een concert plaats van de gezamenlijke zang koren. Hieraan wordt tevens medewerking verleend door de Beverwijkse Accordeon vereniging onder leiding van Alb. v. d. Wolf. Het Anjerfonds stelt zich ten doel subsidies te verstrekken aan culturele ver enigingen. Om de Holland I-beker Gisteravond zijn enige belangrijke be slissingen gevallen in het Hoogovenvoet baltoernooi. In de A-groep wist RWM zich door een 71 overwinning op Bouw te plaatsen in die halve finale. „Staalfooys" won met 20 van „IJzeren Paard" en komt ook in de halve finale. De strijd tussen „Schuintrekkers" en „Hootoppers" eindigde onbeslist (00), en wordt maandagavond om 7 uur overgespeeld. De winnaar plaatst zich op zaterdag 7 ju.li tegen de winnaar van RWMStaalboys, welke wedstrijd' ook maandagavond) wordt gespeeld. Op het sportpark „Watervliet" zal van avond een interessante atletiekwedstrijd worden gehouden tussen de Kennemersta- ten Atletiekvereniging „Suomi" en de A.V. „Lycurgus" uit Krommenie, die beide met dames- en herenploegen zullen deelnemen. De verenigingen hebben vele nieuwe krachten, die zowel „Suomi" als „Lycur gus" tot grotere bloei hebben gebracht, maar de meest belangrijke prestaties wor den toch verwacht van de bekende en pro minente atleten(es). Van „Lycurgus" zul len de bekende lopers J. Rem, Mak, De Boer, v. d. Hoeven en C. Aafjes onder an dere deelnemen. De wedstrijdploegen van „Suomi" ziin samengesteld uit: Heren: 100 m: P. Dekker, J. Hurkmans, 400 m: J. F. Smit, J. Groen; 800 m: W. Kok, H. Gnod'de; 3000 m: J. Oosterman, J. Roe mer; kogelstoten: J. Lejeune, J. Smit (2); vèrspringen: T. v. d. Werff, J. Hurkmans; speerwerpen: J. F. v. d. Poll, G. Schmitz; discuswerpen: J. Smit (2), J. Lejeune; hoogspringen: T. v. d. Werff, J. Bakker; Zweedse estafette: J. F. Smit, P. Dekker, J. Hurkmans, J. Lejeune. Als aanvullende wedstrijden zijn er voor de junioren 80 m met R. Jagt; 60Ó m B met A. Langedoes en P. Dekker; 800 m A: F. Busscher en J. Bakker. De Suomi-damesploeg zal bestaan uit: 100 m: I. Waasdorp, C. v. d. Wel; 200 m: T. Hommes, R. Cornelissen; hoogspringen: E. v. d. Ploeg, M. Hofland; vèrspringen: R. Bakker, T. Hommes; kogelstoten: I. Waasdorp, D. AdelaarHurkmans; discus werpen: D. AdelaarHurkmans, N. Ver sluis. Voorts wordt een damesestafette 4 X 100 m gelopen en zijn er wedstrijden voor meisjes op 80 m en een estafette 4 X 80 m. Het is moeilijk te voorspellen welke club puntenwinst zal behalen, omdat er zoveel nieuwe krachten zijn, die elkaar niet eer der hebben ontmoet. Al gedurende enige jaren bestaat een grote rivaliteit tussen de gemeenteambte naren en de ambtenaren, werkzaam op het Beverwijkse postkantoor. Laatstgenoemde zijn er sterk op gebrand de mensen van de gemeente een nederlaag toe te brengen wat echter nog altijd niet is gelukt. Ook niet tijdens de dit jaar gehouden ontmoeting op het sporterrein „Adrichen"; de voet balwedstrijd eindigde namelijk in een 11 gelijkspel. Aanvankelijk zag het eruit dat de PTT 'ers een gemakkelijke zege zouden be halen. Zij waren aanmerkelijk sterker maar het bleek dat hun uithoudingsver mogen tekort schoot. Van de vijf gespeelde wedstrijden werd er één een overwinning voor de gemeente en vier ontmoetingen eindigden in een gelijk spel. Oogst dreigt te mislukken Met de aardbeienoogst loopt het mis in dien niet spoedig de weergoden milder ge stemd worden. Ook gisteren was de aanvoer te Beverwijk klein. Er zuilen ruim 4000 manden aan de veilingen zijn geweest; een aantal dat iets mee.r was dan dinsdag en maandag. De meeste aardbeien van eerste kwaliteit gingen ook nu weer naar België, zodat het wederom verklaarbaar is, dat de prijzen aan de hoge kant waren. Er werd rond 6.— per mand betaald1 met als hoog ste notering 7.Voor deze prijzen gin gen de „Climax" en „Moulin Rouge". De vroege aardbei „Madam Lefebre" draaide rond 5.per mand. Doocjes met een half pond inhoud varieerden van 0.47 tot 0.89, die met een pond inhoud gingen weg voor 0.98 tot 1.26 per stuk. Naast de bekende soorten waren er woensdag ook enige manden van de aloude „Jacunda" of „Amazone's" zonder dop en van heel goede kwaliteit. Concerten van Doopsgezind Zangkoor Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor te Beverwijk zal zaterdag 30 juni medewer king verlenen aan het concert, dat ten bate van het Anjerfonds in park „Scheybeeck" wordlt gegeven. Op dinsdag 28 augustus wordt door het koor een concert gegeven in Wijk aan Zeê. De vakantie voor de koorleden is vastge steld van 9 juli tot 13 augustus. Eerste Engelse irissen Op de bloemenveiling in Beverwijk zijn woensdag de eerste Engelse irissen aange voerd. Collecte voor blinden De in Beverwijk gehouden collecte ten bate van de Christelijke Blindenvereniging „De fakkels bijeen" heeft een bedrag op geleverd1 van 1071,45. MARKTBERICHT 27 juni Aardbeien f0,47—f 1,30 (doosje); aardbeien f3,90f7,(slof); spinazie f 0.08f 0.51sla f 0,03f 0,05; postelein f 0,43f 0,53; bloem kool f 0,36f 0,73; bospeen f 0,23—10,45; waspeen f 0,37f 0.60; tomaten f 0.65 f 0,98; kroten f 0,17f 0,28; frambozen f 0,87bos uien f 0,03f 0,05; rabarber f 0,60—f 0,22; soepgroenten, f 0,10. Naar aanleiding van een laatste bespre king tussen de deelnemende verenigingen is het programma voor de sportdemonstra- tie in het sportpark Schoonenberg op vrij dagavond 29 juni ter ondersteuning van de Anjer-collecte, enigszins gewijzigd. De opstelling van de stoet op het Markt plein geschiedt om 18.40 uur als volgt: 1. IJmuider Harmonie; 2. een gedeelte van de verenigingen, dat niet aan de gezamenlijke oefeningen deelneemt; 3. deelnemende ver enigingen, t.w. VGV, TVIJ, Sportbond IJmuiden en Chr. Gymnastiekvereniging; 4. deel van verenigingen, dat niet aan de gezamenlijke oefening deelneemt en 5. Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". Van het Marktplein wordt om 7 uur 's avonds ver trokken. Het programma van de demonstratie in het sportpark is als volgt: Défilé door de gezamenlijke gymnastiek verenigingen, geopend door de IJmuider Harmonie en gesloten door de Chr. Muziek vereniging „Wilhelmina"; opening door de voorzitter van het Anjer-Comité Velsen; gezamenlijke oefening door alle verenigin gen; SSH met vrije oefening meisjes; TVV met knotsoefening meisjes; Chr. gym nastiekvereniging met vrije oefening dames en meisjes; VGV met springkast jongens; Olympia met vrije oefening meisjes; Sport bond IJmuiden met vrije oefening meisjes: TVS met hoepeloefening dames; SSH knotsoefening meisjes; TVY vrije oefening meisjes; VGV met brug met ongelijke leg gers door meisjes; Chr. Gymnastiekvereni ging met ritmische oefening dames; Olym pia met knotsoefening dames; Sportbond IJmuiden met knotsoefening dames; TVS met vrije oefening meisjes; gezamenlijke ringoefening; gezamenlijk springnummer; taptoe door IJmuider Harmonie en Chr. Muziekvereniging „Wilhelmina". De agenda van de eerste openbare ver gadering van het Adviescollege voor het IJmondgebied, die vrijdagavond om half negen begint in het gemeentehuis van Vel sen, bevat twee punten: installatie en ver kiezing van bestuursleden. Voorzitter is mr. M. M. Kwint. In het, op 22 juni uitgegeven staatsblad, is opgenomen de wet van 24 mei 1956 hou dende instelling van een produktschap voor vis en visprodukten, dat gevestigd zal zijn te 's Gravenhage. In dit produktschap zul len zijn georganiseerd de ondernemingen, waarin de visserij word uitgeoefend, die, waarin vis word be- of verwerkt tot voedsel voor mens of dier en voorts die, waarin de handel - met uitzondering van de aanvoer-, transito- en driehoekshandel - in vis of vis produkten wordt uitgeoefend. Het produktschap heeft een bijzonder or gaan: de commissie voor buitenlandse vis- conserven. Aan het produktschap is onder meer overgelaten de regeling van aangele genheden verband houdende met het eco nomisch verkeer tussen verschillende sta dia van voortbrenging en afzet, waaronder, indien en voor zover dit bij K.B. zal wor den bepaald, de prijzen kunnen zijn inbe grepen. Dit betekent, dat het produktschap over soortgelijke marktordende bevoegd heden zal beschikken als die, welke aan de reeds ingestelde produktschappen zijn toe gekend. De wet treedt op een nader te bepalen da tum in werking. In het staatsblad is voorts de wet opge nomen, waarbij het indertijd krachtens het organisatiebesluit voedselvoorziening 1941 ingestelde bedrijfschap voor visserijproduk- ten word opgeheven. Dit bedrijfschap be woog zich op het terrein, dat nu door het produktschap voor vis en visprodukten wordt bestreken. Vanavond om half acht begint op de tegelspeelplaats achter het triabassport- veldje in het Moerbergplantsoen een bas ketballwedstrijd tussen „Exercitia" uit IJmuiden en IHJ uit Haarlem. Het zal de eerste wedstrijd zijn met de nieuwe de montabele basketballstaanders. De ambte naar voor de sport, de heer H. Smakman zal de bal opgooien. Zaterdagmiddag wordt op dezelfde plaats tussen de jongens van Exercitia en de Technische school een basketballwed strijd gespeeld. Deze begint om vier uur. Geen spreekuur van burgemeester De burgemeester van Heemskerk zal op 18 juli verhinderd zijn spreekuur te hou den. ADVERTENTIE in IJmuiden verkrijgbaar bij KENNEMERLAAN 100 ADVERTENTIE Geslaagd Voor het examen piano aan het Conser vatorium te Amsterdam slaagde de heer R. Groot uit Heemskerk. Bridgedrive voor badgasten Mede door de ongunstige weersomstandig heden is d'e eerste badgasten-bridgedrive van dit seizoen, georganiseerd door de bridgeclub „Wijk aan Zee", een succes ge worden. Er waren een groot aantal deel nemers die een sportieve strijd om de pun ten hebben geleverd. De uitslagen waren: Groep A: 1. de heer en mevrouw v. d. Aar 42y2 pnt; 2. de heren v. d. Heuvel 38 pnt; 3. Pirovanov. d. Geer 33 pnt; 4. BaartBais 31 pnt; 5. de heer en mevrouw Van Son 30 pnt; 6. Spijker—De Jong 291/2 pnt. Groep B: 1. Alfoers—Eesehout 39y2 pnt; 2. VoorenPlooy 33 pnt; 3. Duimmeyer— Grapendaal 32i/2 P«t; 4- dames Spijker— Handgraaf 32% pnt; 5. Wijnsteker— v. d. Brom 31 pnt; 6. dames Spijker 30y2 pnt. Groep C: 1. d'ame.s Van Wijk—Fliebling 50y2 pnt; 2. CleerenBorn 40y2 pnt; 3. de heer en mevrouw De Ruiter 40 pnt; 4. me juffrouw v. d. Puttede heer v. d. Aar 37 pnt; 5. de heer en mevrouw Goeyer 34y2 pnt; 6. mejuffrouw Wittede heer Trompe 33 y2 pnt. „The Dio's" speelden met succes Voor de bewoners van het badhotel te Wijk aan Zee heeft het Masker Showorkest „The Dio's" een muziekavond verzorgd, die buitengewoon goed is geslaagd. Een dankbaar publiek heeft genoten van een programma onder de titel „Carnaval in Rio." Op deze avond werkte tevens nog mee imitator Tony Schellevis, die een grote bijval verwierf. Een dankbaar gestemd woord werd tenslotte gesproken door de directrice. Zij sprak hierbij de wens uit dit ensemble nog eens terug te zien komen. Uitslagen Bridgeclub „Never-Down" De stand na de zesde ronde in de onder linge competitie van de R.K. bridgeclub „Never Down" is: 1. F. Eggermont 330.02; 2. mevr. Groen 325.42; 3. J. Schaaper 325.42; 4. T. Tervoort 320.50; 5. H. Maks 315.48; 6. v. Kampen 299.21; 7. Schram 293.62; 8. Mohr 284.92; 9. Huls 276.22; 10. Pirovano 267.87; 11. Frankemolle 259; 12. Griensven 255.64; 13. mej. Boerlage 255.64; 14. Admiraal 255.63; 15. Boerlage 251.03: 16. mevr. Braun 249.27; 17. Braun 249.27; 18. Schuyt Jr. 249.21; 19. Scvhuit Sr. 246.71; 20. Gerritse 245.71. VRIJDAG, 29 JUNI 1956. Beste kinderen, Jullie hebben natuurlijk allemaal wel eens naar het wapen gekeken dat boven de deur van ons raadhuis is aangebracht: het wapen van Velsen. Op enkele andere gebouwen in de gemeente kun je ook het lam met het vaantje zien en natuurlijk op het briefpapier van Velsen zal het nooit ontbreken. Alle gemeenten van ons land hebben een wapen en van verschillende zijn de omstandigheden waaronder zo'n wapen ontstaan is, erg interessant. Zo is er een kleine gemeente dicht bij Den Briel, VIERPOLDERS geheten, die slechts 850 inwoners telt; maar een zeer zinrijk wapen bezit. Midden op het rode wapenschild staat een zilveren zwaard, met vijf gouden penningen aan de ene en vier aan de andere kant, terwijl er één op de punt van het zwaard staat. Je kunt het je dus wel een beetje voorstellen, denk ik. Natuurlijk kennen jullie allemaal het rijmpje: „Op de eerste april, verloor Alva zijn bril", en weten jullie ook, dat hiermee „Den Briel" wordt bedoeld. Maar ook het wapen van Vierpolders bewaart de herinnering aan Alva, de gehate Spaanse landvoogd, want de voorstelling brengt deze gedachte tot uitdrukking: de negende penning heeft men nog willen betalen, maar toen de tiende geëist werd, trok men het zwaard. Een andere keer vertel ik jullie nog eens iets over een gemeente-wapen. Ik ontving een paar brieven, die ik even zal beantwoorden. Frank W. uit IJmuiden schreef mij dat hij naar de Keukenhof was geweest op de fiets. Dat was een hele reis, jongen! Kan je zelf al fietsen of zat je bij Vader achter op? In welke klas zit je? Ik vind dat je keurig schrijft. Hoor ik nog eens wat van je? Ook Wielrenner klom weer eens in de pen. Ja, een zondag kan wel lang duren als je niet fietsen kan. Was je karretje stuk of mocht je niet van Moeder? De op lossing van je laatste raadsel was goed hoor. Tenslotte Hardloper, die gelukkig ge slaagd is voor zijn toelatingsexamen. Van harte gefeliciteerd, jongen. Je hebt er wel voor gezwoegd, geloof ik. Maar het resul taat is dan ook heel mooi. Je ouders zullen ook wel in hun schik zijn, denk ik. Wanneer ga je nu beginnen op de nieuwe school of weet je dat nog niet? Geniet eerst maar eens van een welverdiende vakantie! Dit waren weer de briefjes. Als jullie mij schrijven willen, doe dat dan naar het adres: Kennemerlaan 186, IJmuiden en zet in de linkerbovenhoek van de enveloppe: „Het hoekje van Tante Els". Deze keer nog een grapje, dat menigeen verbazen zal. Neem een lege fles (van wijn of limonade), houd die horizontaal vast en leg een klein kurkje in de flesopening. Het kurk je moet een veel kleinere middellijn hebben dan de hals van de fles. Iedereen zal natuurlijk denken, dat het niet moeilijk is om die kleine kurk in de fles te blazen. Laat maar dadelijk degeen, die het hardst kan blazen, het eerst proberen. Zodra hij krachtig de kurk in de fles tracht te bla zen, gebeurt net het tegenovergestelde en krijgt de blazer het kurkje tegen zijn neus. Hoe harder er geblazen wordt des te harder springt het kleine ding terug! Haalt men daarentegen met de mond aan de opening van de fles, de lucht daarbinnen naar buiten, dan ontstaat in de fles een luchtledige ruimte en wordt de kruk door de luchtdruk naar binnen gedrukt. Zo ge beurt dus eigenlijk het tegenovergestelde van wat je verwacht. Probeer het maar eens! Het zweefvliegen is tegenwoordig een tamelijk bekende sport in ons land. Nog steeds is het ballon-varen echter een evenement, dat vele kijkers bijeen gaart. Zweefvliegen is duur, want zo'n mooi uitgebalanceerd, vaak zelf-gebouwd vlieg tuigje kost heel wat tijd en geld; maar het bezit van een balïon met toebehoren zal toch nog wel wat kostbaarder zijn. Kijk maar eens op het plaatje wat een ge weldige ballonnen, in verhouding met de mensen die er bij staan! BAAS BOVEN BAAS A.: ,,'t Is niet te geloven hoe verstandig onze hond is; hij verstaat letterlijk alles wat we zeggen." B.: „Bij ons is het nog sterker; wij moes ten een vreemde taal leren anders zou onze Herta alles begrijpen wat we zeggen!" De oplossing van het vorige raadsel is: „Zomermaand" (ozo, kol, oma, vel, pro, oma, pad, lap, enz, ade). Het nieuwe weekraadsel luidt: armzalig meer dan erg bezitter van schepen jaargetijde allen woonruimte Als je alle woorden goed ingevuld hebt ontstaat op de kruisjes van boven naar be neden een heerlijke vrucht. Tijdens d-e jaarvergadering van de R.-K. Bond van markt-, straat- en rivierharadel „St. Jozef" heeft het hoofdbestuurslid de heer S. Spaan een inleiding gehouden over de noodzaak van het organisatieleven. De heer Spaan bracht naar voren dat het voor de kleine koopman steeds moeilijker gaat worden zijn brood te verdienen. Alleen kan men niets bereiken tegen de grote con currentiestrijd en overheidsmaatregelen. „Maar gelukkig", aldus de heer Spaans, „zien velen het belang van de R.K. organi satie in. Steeds mee.r afdelingen worden opgericht, waardoor het ledental groeien de is." Er werden verschillende huishoudelijke zaken afgehandeld, waarbij een terugblik werd geworpen op de gunstig verlopen luilakm-arkt te Beverwijk. Wedstrijden in Duinwijck- tennistournooi De resultaten van de woensdag in het Duin- wiick-toernooi gespeelde wedstrijden zijn: Dames enkel A: Netty DingierA. v. *t Hul 6—0, 4—6. 6—0. Heren enkel C: FeitierW. Groen 60, 62; C. FeitierJ. Tervoort 46. 46. Heren dubbel A: J. Groen en N. GrootA. Tervoort en J. Tervoort 64, 64. Gemengd A: Netty Dingier en J. Groen W. Groen en A. Groen 62, 75; W. Groen en P. GroenA. v. 't Hul en B. Post 79, 9—7, 7—5. Dames enkel B: P. Groen—R. Groen 75, 8—6. Dames dubbel B: W. Rijkeboer en Docter N. Din,gier en Ter Burg 7—5, 64. Dames enkel C 1: M. DingierD. Hoogen 64, 64: C. GroenA. Jonker 86, 64. Heren enkel C 1: M. FrisR. v. d. Steen 6—4, 6—4. Dames dubbel C 1: Mevr. v. Hedel en v. d. VeenOsendarp en Kloonhof 63, 61. Gemengd dubbel C 1: echtpaar Hergarden W. Post en v. Schaik 6—4, 46, 61. Heren enkel C 1: B. JoostenP. Vreeling 6—3, 6—1. Renners in de zomercompetitie De Beverwijkse rennersclub „Kennemer- land" heeft woensdagavond in de Wijker- meerpolder de zomercompetitie voortgezet met een individuele wedstrijd. De uitslagen waren A-klasse, 77 km.: 1. Chr. de Nijs in 2 uur 1 min. en 30 sec.; 2. Chr. Jong; 3. A. Kuilman; 4. R. Bosscher. B-klasse, 77 km.: 1. J. Bruin 2 uur 1 min. en 50 sec.; 2. Fr. Klardie; 3. A. v. d. Bos; 4. J. de Vries; 5. B. Booman; 6. Fr. Scheringa. C-klasse 55 km.: 1. C. Lute in 1 uur 37 min. en 5 sec.; 2. C. Moll; 3. R. v. d. Bos; 4. G. Lute. Junioren, 33 km.: 1. J. Timmer in 57 min. en 3 sec.; 2. C. Jachtenberg; 3. J. Winkelaar; 4. N. Put. DONDERDAG 28 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Onteerde meisjes." Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Volksmuziekschool Velsen, 19.30 uur, vergaderzaal Abelenstraat, openbare les. VRIJDAG 29 JUNI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Vrouwen achter het bamboegordijn." Rex: geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag. „Anjerfonds," 19.30 uur, sportdemonstra- tie door Velsense verenigingen op Schoo nenberg. VELSEN: Raadhuis, 10.3011.30 uur: spreekuur wethouder van financiën. IJ MOND: Adviescollege voor het IJmondgebied: 20.30 uur, raadhuis Velsen, openbare vergadering. ADVERTENTIE Het kost niet veel bij een partij Braadpannen - Braadsleden Vuurvaste Schotels Pannen voor MINDER DAN LVE P R II Z E H A N KENNEMERLAAN 1 bij de brug - Telefoon 5853 DONDERDAG 28 JUNI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Inter mezzo." Openbare Leeszaal, 1517 uur: jeugd leeszaal, 1516 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 29 JUNI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Johnny knapt het op." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „La Strada.' W.B. Theater, 20 uur: „Moeder wat 'n klap." Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous." Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1921 uur: jeugdleeszaal, Zeestraat no. 26, van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur: lees- en studiezaal van 1013, 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3