Miss Watson schakelde mevr. Roos-Van der Wal uit 5 Klimmende belangstelling Eerst verbeterde Surtees, daarna Loman het ronderecord in Drente Nolten en Wagtmans weigerden met Van Est in een ploeg te rijden Als hij niet meer hoest, kan Theo Missidor de Hanover-prijs winnen In Zuidamerikaanse stijl Sport tijdens het weekeinde Goed verweer van Nederlandse dames in het dubbelspel Tour-renners tekenden hun contracten ZATERDAG 30 JUNI 1956 DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Anquetil verbeterde het werelduurrecord Nu: 46,159 kilometer Doofstomme bokser wereld kampioen bantamgewieht Titel driebanden Weer een winstpartij voor Popeyus Toernooi om Europese voetbalbeker Bokssport in Zuid-Afrika wordt bedreigd Adrie Voorting in Lugano op achttiende plaats KOERSEN IN HILVERSUM Russische schakers versloegen Joegoslaven Nationale kanokampioen schappen in Wormerveer Sport in 't kort CRICKET KORFBAL WIELRENNEN HONKBAL IN DE EERSTE SET VAN DE PARTIJ tegen de Engelse mej. E. Watson heeft mevr. Roos-Van der Wal niet veel geluk gehad tijdens de Wimbledonkampioen- schappen. Ondanks het feit, dat zij met 42 en 54 had voorgestaan, verloor zij deze met 108. Het duel, dat voor de derde ronde werd gespeeld, werd na drie games gestaakt wegens regen en toen de speelsters weer op de baan verschenen bleek deze glad te zijn. In de tweede set wonnen beiden aanvankelijk om beurten hun servicegame totdat mevr. Roos een dubbelfault maakte en haar tegenstandster door de service heen brak. Ook deze set werd door de Nederlandse verloren en zij was tevens voor verdere deelneming uitgeschakeld. Nel van der Storm-Hermsen en mevr. Roos hebben zich in de tweede ronde dames dubbelspel tegen de titelhoudsters, de Engelsen Angela Mortimer en Ann Shilcock, uitstekend geweerd. In de zesde game brak Ann Shilcock met prachtige netvolleys door, doch even later smaakten onze landgenoten het genoegen met listige lobs de servicegame van Angela Mortimer te winnen. Lange rallies volgden, totdat Angela Mortimer haar servicegame op love voor zich opeiste en daarmede de stand op 65 bracht. Met fraai geplaatste ballen wonnen de Wimbledon-kampioenen de eerste set met 75. Onze landgenoten waren in de val gelopen toen hun tegenstandsters hen naar het net hadden gelokt. Toen Nel van der Storm en mevr. Roos in de tweede set een 24 achterstand hadden opgelopen was het snel bekeken. Met 62 zegevierden de Engelse speelsters. Geluk „Wat heb ik een geluk gehad", zei Allen Morris toen hij vrijdagmiddag na zijn partij tegen Cooper de baan verliet. Deze 24-jarige Amerikaan, die op de nationale ranglijst slechts als zeventiende geklas seerd staat en die voor de eerste maal aan de Wimbledon-kampioenschappen deel neemt, was er zojuist in geslaagd de Australische nummer drie in vijf sets te verslaan. Hij won met de cijfers 16 1210 86 36 63 en veroverde daarmede een van de fel begeerde plaatsen in de kwart eindstrijden. In het begin was Morris zo nerveus ge weest, dat hij in de eerste set, die voor hem met 16 verloren ging, slechts vijf punten behaalde. Twaalf minuten had deze set geduurd, maar daarna had hij zijn zenuwen in bedwang. Met fraaie passeer- slagen vlak langs de lijnen verraste hij zijn tegenstander, die niet erg op dreef was. Het dodelijke netspel, dat Cooper de overwinning op de geplaatste speler Da vidson had gebracht, bleef uit. Hard werken Er bereikte nog een speler de kwart finales. Het was de hoogst „geplaatste" Lewis Hoad. Hij won met 64 61 64 van zijn 23-jarige landgenoot O'Brien. In teressant was deze partij niet. Hoad moest hard werken om te winnen. Zijn services, gewoonlijk keihard en goed geplaatst, wa ren ditmaal van een mindere kwaliteit. Bovendien werd de baan door het vochtige weer glad en hadden beide spelers moeite zich op de baan te houden. O'Brien gaf uitstekend partij en met harde passeer- slagen hield hij de favoriet voor de titel van het net. De uitslagen De uitslagen waren: Heren enkelspel, vierde ronde: Hoad (Austr.) versl. O'Brien (Austr.) 6-4, 6-1, 6-4; Morris (V.S.) versl. Cooper (Austr.) 1-6, 12-10, 8-6, 3-6, 6-3. Dames enkelspel, derde ronde: Mevr. L. Hoad (Austr.) versl. mevr. S. Waddington (Z.-Afr.) 6-0, 6-2; mevr. J. Hale (Z.-Afr.) ver sl. mevr. G. Davidson (V.S.) w. o.; mevr. B. Brown (G.-B.) versl. mevr. E. Gustafsson (Zw.) 6-1, 6-3; mej. P. Hird (G.-B.) versl. mej. L. Snow (V.S.) 3-6, 6-1, 6-2; mej. E. Watson (G.-B.) versl. mevr. J. Roos-Van der Wal (Ned.) 10-8, 6-2; mevr. Z. Kotmovzi (Hong.) versl. mej. D. Seeney (Austr.) 6-2, 6-3; mej. P. Ward (G.-B.) versl. mej. E. Becroft (N. Zeeland) 6-4, 6-4, mej. F. Muller lAustr.) versl. mej. C. Yates-Bell (G.-B.) 6-0, 6-0. Heren dubbelspel, tweede ronde: Collar en Truman (G.-B.) versl. Destremau en Van Meegeren (Fr./Ned.) 6-2, 6-4, 7-5; Candy en Perry (Austr./V.S.) versl. Lemasson en Mar tinez (Fr./Sp.) 7-5, 6-1, 6-1; Sjowall en Soehol (Noorw.) versl. Hutchins en Owen (G.-B.) 7-5, 6-3, 6-8, 5-7, 6-3; Ayala en Davidson (Chili/Zw.) versl. Barrett en Paish (G.-B.) 10-12, 6-3, 6-4, 6-2; Schmidt en Stockenberg (Zw.) versl. Farrer en Phillips (Z.-Afr.) 6-2, 6-2, 11-9; Anderson en Emerson (Austr.) versl. Darmon en Molinari (Fr.) 8-6, 6-1, 9-7; Pietrangeli en Sirola (It.) versl. Feldbausch en Scholl (Did.) 6-4, 6-3, 6-4. De Fransman Anquetil heeft vrijdag avond in Milaan het werelduurrecord op de Vigorellibaan verbeterd. De officials be gonnen onmiddellijk, nadat de 60 minuten vol waren, met het nameten van de juiste afstand. Toen Anquetil met zijn record- poging begon, was de lucht half bewolkt, de temperatuur vrij hoog, maar het was volkomen windstil. Het werelduurrecord stond op naam van Fausto Coppi met een afstand van 45.798, gemaakt op 7 november 1942 op dezelfde baan. Anquetil heeft in het uur afgelegd 46.159 km, zodat hij dus het werelduurrecord van Fausto Coppi met 361 meter heeft verbe terd. Voor de eerste maal in de geschiede nis is het werelduurrecord dus gekomen op een afstand, welke boven de 46 km ligt. Anquetil begon zijn recordpoging zeer rustig en volkomen regelmatig. Na tien ronden (3,937 km) noteerde hij een tijd van 5 min. 11,8 sec. en tien ronden verder drukten de chronometers voor hem 10 min. 21,8 sec. af. In vergelijking met de overeen komstige afstand van Coppi, toen deze zijn geslaagde recordpoging in 1942 deed,lag An quetil 0,6 sec. achter op het tijdschema van de Italiaan. De doofstomme Italiaanse bokser Mario d'Agata is wereldkampioen in het bantam gewieht geworden. Hij won van de titel houder, de Fransman Robert Cohen, door ingrijpen van de scheidsrechter in de ze vende ronde. Derde ronde: Richardson en Seixas (V.S.) versl. Krishnan en Kumar (India) 5-7, 6-3, 2-6, 6-2, 6-4. Dames dubbelspel, eerste ronde: Dorothy Knode (V.S.) en mej. C. Mercelis (Belg.) versl. mevr. E. Broz (Oostenr.) en mej. M. O'Don- nell (Austr.) 6-2, 6-2; mej. J. Clarke en mej. L. Snow (V.S.) versl. mej. G. Butler en mevr. G. Davidson (V.S.) w.o.; mej. D. Spiers en mevr. G. Walter (G.-B.) versl. mej. C. Levy en mej. K. Newcombe (G.B./Austr.) 3-6. 6-3, 6-1; Shirley Bloomer en Pat Ward (G.-B.) versl. mej. S. Armstrong en Ann Haydon (G.-B.) 6-3, 6-2; mej. F. Muller en mej. D. Seeney (Austr.) versl. mej. P. Barrial en mej. M. de Riba (Sp.) 6-1, 6-1. Tweede ronde: Angela Mortimer en Ann Shilcock G.-B.) versl. mevr Roos-Van der Wal en Nel van der Storm-Hermsen (Ned.) 7-5, 6-2; Louise Brough en Shirley Fry (V.S.) versl. mevr. L. Gram Andersen en mevr. E. Smith (Denemarken) 6-1, 6-0. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Do rothy Knode en Holmberg (V.S.) versl. mevr. D. Wedderburn en Van Meegeren (Z.-Afr Ned.) 6-3, 6-0; mevr. H. Hopman en Laver (Austr.) versl. mej. B. Knapp en Mohtadi (G.-B.) 6-3, 6-1; mej. J. Forbes en Forbes (Z.-Afr.) versl. mevr. R. Wilson en Wilson (G.-B.) w. o.; mevr. J. Hale en Vermaak (Z.-Afr.) versl. mej. M. de Riba en Gimeno (Sp.) 6-3, 6-0; mej. E. Becroft en Becroft (N.-Zeel.) versl. mej. C. Ommot en Soehol (Fr./Noorw.) 9-7, 6-4; mej. V. Roberts en Marshall (G.B./Austr.) versl. mej. K. New combe en Francis (Austr.) 4-6, 6-4, 6-4. Tweede ronde: Mej. R. Bulleid en Butler (G.-B.) versl. mej. D. Spiers en Davies (G.-B.) 3-6, 6-2, 6-4; Thelma Long en Ayala (Austr./ Chili) versl. mevr. MacFarlane en Smith (G.-B.) 6-3, 7-5; Althéa Gibson en Mulloy (V.S.) versl. Beverly Fleitz en Fleitz (V.S.) 6-2, 7-5; mevr. A. Thomas en Krishnan /G.B./ India) versl. mej. J. Clarke en Mackay (V.S.) w.o. De titelhouder, de Belg René Vingerhoedt, heeft na de derde ronde de leiding in de strijd om het Europees kampioenschap drie banden. Hq wordt gevolgd door Popeyus, die vrijdag een moeizame, uren durende ontmoe ting won van de steeds aarzelende en sterk defensief spelende Portugees Pimenta. De Belg Fauconnier heeft zich goed hersteld en hij heeft nu ook voor het eerst een gemid delde van boven de 1 bereikt. Ook de kampioen van Duitsland, Borus- sia uit Dortmund, zal komend seizoen deelnemen aan de competitie om de Euro pese voetbalbeker. Tot nu toe hebben 20 nationale voetbalbonden een ploeg inge schreven. De volgende clubs zijn aange meld: Manchester United (Engeland), Glasgow Rangers (Schotland), Norrköping (Zweden), Aarhus (Denemarken), de kampioen van Nederland, Anderlecht (Bel gië), Spora (Luxemburg), Nice (Frank rijk), Grashoppers (Zwitserland), Rapid (Oostenrijk), Slovan Presburg (Tsjecho slo wakije), Ho-nved (Hongarije), Rode Ster (Joegoslavië), de kampioen van Roemenië, de kampioen van Bulgarije, de kampioen van Oost-Duitsland, FC Porto (Portugal), Atletico Bilbao (Spanje), Fiorentina (Ita lië) en Borussia (Duitsland). In een vergadering van de Europese Voetbal Unie deelde Sir George Graham (Schotlarftl) mede dat Real Madrid, de club die houder is van de beker, dit sei zoen geen kampioen van Spanje is gewor den. Na reglementswijziging werd beslo ten Real Madrid tot deelneming toe te laten. De kampioen van Nederland is vrijgesteld van voorwedstrijden. De vrijgestelde clubs spelen met de twee win naars van de voorwedstrijden der verschil lende groepen in de achtste finales, waar voor de loting in September zal plaats hebben. In Johannesburg is een bond gesticht tot bescherming van de bokssport, waarvan vooral beoefenaars van deze tak van sport leden zijn. De bond heeft tot doel te voor komen dat een boksverbod zal worden uit gevaardigd. Na de dood van Essakow, als gevolg van een in zijn partij tegen Willie'Toweel ont vangen stoot, is in Zuid-Afrika een sterke stroming tegen het boksen opgekomen en uit de bevolking zijn stemmen opgegaan die een boksverbod eisen. Het stadion in Kopenhagen kan 55.000 mensen bevatten. Wat er gebeurt, als er bij een belangrijke wedstrijd nog eens 10.000 mensen extra willen kijken, toont deze foto, die gemaakt werd kort voor de wedstrijd Denemarken-Zweden (voetbal) gespeeld zou worden. De Drentse hoofdstad is weer in feest stemming. De sombere wolken, die het grote, jaarlijkse festijn dreigden te versto ren, hebben vrijdagmiddag plaats moeten maken voor een weldadig schijnend zon netje, dat een belofte inhield voor de wed strijddag. De uitslagen waren vrijdag: Tiedtke 50 56 5 0.892 Ventura 26 56 4 0.464 Fauconnier 5 46 4 1.086 Rudolph 28 46 5 0.609 Vingerhoedt 50 47 5 1.063 Schwerz 33 47 4 0.702 Popeyus 50 90 4 0.555 Pimenta 44 90 2 0.488 Op de straat voor het huis van Pelle- naars in Breda waren de kalkletters al weggeveegd, maar in de stad Breda liepen achter de feest-optochten ter gelegenheid van Prins Bernhard's verjaardag, groepen jongetjes met kartonnen borden, waarop men slagzinnen kon lezen als „Wim van Est niet in de tour, Nederland in rep en roer" en „Lest best, Wim van Est" Tezelfder tijd snorden in de tuin achter het huis van Bellenaars de film- en tele visiecamera's en klikten de toestellen vain de fotografen om de opnamen te maken van het -tekenen der - contracten door-'die reeds officieel a age wezen renners, die op 5 4uit-in Reimsjin.de Nederlands pjoeg;vcw; de Ronde van Frankrijk zullen starten. Zo als bekend waren dit acht renners: Wagt mans, Nolten, Stolker, De Groot, Van dier Pluym, Van den Brekel, Gerrit Voorting en Lahaye. De twee coureurs, die de ploeg moeten completeren, naar alle waarschijn lijkheid Hinsen en Van Dongen, zullen pas zondagavond, na afloop van de wedstrijden in Zandvoort, het contract voorgelegd krijgen. Aangezien omtrent de twee laatste plaat sen in de equipe nog niets officieel was beslist (de K.N.W.U. heeft zich het recht voorbehouden, eventueel nog een verande ring aan te brengen) waren ook de overige voorgestelde kandidaten, Roks, Bergmans De Moskouse voetbalploeg „Spartak" versloeg „Dynamo" uit Tiflis met 42 tijdens een wedstrijd om het Russische voetbalkampioenschap in het centrale stadion Dynamo in Moskou. De doelverdediger van Dynamo, Piraev, maakt een aanval onschadelijk. en Post voor de bijeenkomst uitgenodigd. Het sprak haast vanzelf, dat Wagtmans, met zijn snelle Mercedes, zich het vroegst bij ploegleider Bellenaars meldde. Er werd weinig over de „kwestie-Van Est" gespro ken. Maar later hebben de vertrouwensman van de K.N.W.U., de heer Van Ierlant, en Pellenaars de zaak nog eens uit de doeken gedaan. Veel nieuws werd daarbij niet te berde gebracht. Publikaties Wat betreft het conflict tussen Van Est en Pellenaars, heeft de heer Van Ierlant de Nederlandse wegkampioen een brief gezon den waarin hij schreef, dat indien Van Est geen poging deed, de voor Pellenaars kwa lijke publikaties, ,in een Brabantse krant te rectificeren, bij de heer Van Ierlant Van Est buiten 4e pioeg zou laten,,Van Est had hierop geantwoord, dat Pellenaars zelf maar moest zien, het interview gerectifi ceerd te krijgen. Aangaande Wim van Est beaamde Pelle naars dat Wagtmans en Nolten geweigerd hadden, met Van Est in een ploeg te rijden. En aangezien het van het grootste belang is, met een vriendschappelijk team naar Frankrijk te vertrekken, was dit een reden te meer om Van Est er dit keer buiten te laten, aldus de Nederlands ploegleider. De Italiaan Chiarlone heeft in Lugano een wegwedstrijd over 206 km gewonnen in de tijd van 5 uur 27 min. 13 sec. Hij werd gevolgd door zijn landgenoten Guarrini (op 1 min. 54 sec.) en Cainero (op 4 min. 16 sec). Er namen ook enkele Nederlandse renners deel. Piet van der Lijke werd 13de, Adrie Voorting 18de en Hein van Breenen 30ste. Zij hadden ruim zeveneneenhalve minuut achterstand op de winnaar. Vrijdag is ook de sluier een weinig opge tild, waarachter de geheimen van de mach tigen in de motorsport schuil gingen. On der zware bewaking werden de troetelkin deren van de Guzzi-fabriek, de nieuwe racers in de halve literklasse, behoedzaam uit de grote, met de modernste werktuigen ingerichte vrachtwagen gereden om nau welijks een half uur later alle snelheids records op het nieuwe circuit aan flarden te „scheuren". De Duitser Zeiler was op de eerste dagen van de 500 cc klasse veruit de snelste geweest met een rondetijd van 3.31.3, sneller dan Duke en Armstrong het vorig jaar in de wedstrijd hadden gereden. Maar vrijdag spoten achter elkaar het bochtenfenomeen Surtees op MV en de ge routineerde Bill Lomas op Guzzi langs de duizenden toeschouwers. En nadat eerst Surtees (met 3.31.0) Zeiler de ereplaats had ontnomen, draaide Loman de gas- handle nog wat open en verwees op zijn beurt Surtees naar de tweede plaats door in 3 min. 30.1 sec. de 7.704 km. af te leg gen. In de 350 cc klasse prijkt Surtees met 314 seconde voorsprong op Lomas als eerste op de lijst van de dertig snelsten die mogen uitkomen. Merkwaardig is hier dat de ve teraan Lorenzetti op deze lijst de 28e plaats inneemt en dus bijna niet had mogen star ten. Nu heeft de Italiaan maar weinig ge traind en veel tijd besteed aan het nauw keurige werk in en achter de pits. 'rfrötf 'ZSÖ'ëtf ^125 cc' klassen'is op dé laatste trainingsdag geen wijziging in de siföatie 'gekomen. Ïav^fï6 en Libahori van wie de laatste hoopt, dat zijn ^oornaam Fortuna hem zaterdag niet in de steek zal laten, zijn hier de lijstaanvoerders. Strijd Bij de zijspannen tenslotte heeft Harris tijdens de laatste training 0.1 sec. sneller gereden dan collega Smith het vorige jaar in de wedstrijd. Maar die is helemaal niet van plan de eer zonder meer aan Harris te gunnen. De enige voor deze klasse ingeschreven Nederlander, Van der Wal, heeft tijdens de training de gestelde tijdlimiet niet kunnen halen, zodat het hier een geheel buiten landse aangelegenheid gaat worden. Dit wil niet zeggen, dat de Nederlanders in de an dere klassen een kans maken, maar onder elkaar zullen zij hard vechten in deze laatste wedstrijd die meetelt voor de Ne derlandse kampioenschappen. Bij de zijspannen zijn Van der Wal, de Italiaan Marcelli en de Fransman Isermini afgevallen, zodat hier 17 rijders zullen starten. In het Hilversumse Sportpark wordt zon dagmiddag als hoofdnummer verreden het kampioenschr-i Nederlandse paarden over een afstand van 2400 m., Het is te betreuren dat enige paarden met het oog op de Grote Prijs der Lage Landen verstek laten gaan, dit om hun gunstige plaatsing in dit num mer te kunnen behouden. Desondanks is het kampioenschap zeer goed bezet met Mac Kinley, Olga Pluto, Pearl Spencer, Pretty Boy en Norton Williams. Tussen deze kans paarden zal de strijd op de laatste 200 meter wel gaan en dan nog voornamelijk tussen De schaakwedstrijd JoegoslaviëRusland is door het Russische team gewonnen met 3826 punten. De uitslagen van de laatste ronde luidden: Smyslov (Rusland)Sjura- sevic (J.sl.) 10; Matanovic (J.sl.)Boles- lavski (R.) remise; Pirk (J.sl.)Korchnoy (R.) remise; Tajmanov (R.)Karaklajic (J.sl.) remise; Petrosian (R.)Ivkov (J.sl.) remise; Rabar (J.sl.)Geiler (R.) remise; Milic (J.sl.)Averbach (R.) remise; Sima- gin (R.)Gligoric (J.sl.) remise. De nationale kanokampioenschappen zullen worden gehouden op zondag 2 en zondag 9 september. Op 2 september worden de wed strijden in Wormerveer gehouden en wordt er gestreden om de titels K2 over 500," 1000 en 10.000 meter, terwijl voor de KI alleen de lange afstand, de 10 km, op het programma staat. De 500 en 1000 meter voor de KI wor den op 9 sept, in Wormerveer gehouden. ROEMENIë—NOORWEGEN. Roemenië heeft de in Boekarest gespeelde interland wedstrijd tegen Noorwegen met 20 gewon nen. Deze stand was reeds bij de rust be reikt. <XXXXXXXy^<XXX)OOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOCOCXX)OCOOOCXXXXXXXXXXXXXDOOOOOCOOOO Tijdens de dezer dagen gewezen Argentijnse refe- in het stadion van Rio de Janeiro gespeelde voetbalwedstrijd Br,azilië- Uruguay, die door de gast heren met 20 is gewon nen, heeft het Zuidameri kaanse temperament zich weer duchtig doen gelden. Canario. Na het tweede doelpunt moest de politie nogmaals ingrijpen, om dat drie Uruguezen de scheidsrechter te lijf ree niet was komen op dagen, stuurde namelijk Miguez van het veld. Tot grote woede van de Uru guezen die dit onder geen gingen. beding wilden toestaan. Het duurde tien mi. nuten voor zij van het g Er ontstond zulk een tu- (slacht)veld verwijderd x muit dat de politie moest waren. Eigenlijk had de de eerste helft sterker, aanrukken om de orde op wedstrijd toen gestaakt het veld te herstellen. Het moeten worden omdat 8 spel moest zeven minuten krachtens een besluit van 8 onderbroken worden. Een de internationale scheids- minuut of tien later ver- rechterscommissie van de wees de scheidsrechter FIFA van 1949 een ploeg ook de Uruguese rechts- uit tenminste zeven spe- binnen Ambrois naar de Iers moet bestaan, kleedkamer, zodat het Scheidsrechter Lopez was 8 team van de gasten tot dit echter blijkbaar ver- 8 ia de hervatting beging de negen man was geredu- geten, wat men hem on- Uruguese spil Miguez een ceerd. De Braziliaanse der de gegeven omstan- g overtreding die tot een druk werd uiteraard digheden niet kwalijk 8 woeste kloppartij aanlei- steeds sterker en voerde mag nemen. En zo werd 8 ding gaf. De Braziliaanse tot twee doelpunten, in de ook de resterende ander- scheidsrechter Lopez, te 35e minuut gescoord door halve minuut nog ge- elfder ure ingevallen om- Zizinho en anderhalve mi- speeld, met slechts zes dat de oorspronkelijk aan- nuut vSor het eind door Uruguezen in het veld. <^)OOOOOOOOOOCXX>OOOOOOCXXXXXXXXX30000C)OOOOOOOOOOOOOOOOOOa'OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXX)CXX)OOOOOOOCXDOOOOOOOOOOO< De Brazilianen waren in maar gebrek aan door tastendheid van hun voorwaartsen was er de oorzaak van dat zij hun overwicht niet in doel punten konden uitdruk ken. De rust ging derhalve met blanke stand in. Ongeveer een kwartier Olga Pluto en Mac Kinley. Bij de laatste ontmoeting tussen beide paarden in Zweden eindigde Olga Pluto voor de hengst, doch dit was over slechts 1600 meter. Daar Olga Pluto echter speciaal is voorbereid voor langere afstanden mag worden aangenomen, dat zij deze volkomen open srtijd in haar voordeel zal beslissen, vóór Mac Kinley en de mogelijke outsider Norton. Williams. De niet-stayers en de buitenlanders lopen in de Abdulah Scott-prijs. Indien Pretty Boy dit nummer verkiest zal hij vermoedelijk winnen voo- de Belgische import Hyde Park en O Nelly Zora. In het gevarieerde programma vraagt ook de 2800 meter lange Dutch Hanover-prijs de aandacht. Indien Theo Messidor niet meer hoest zal hij het grootste kanspaard zijn, doch daar Geersen zeer voorzichtig met pupillen omspringt zal hij denkelijk niet starten, waardoor Quick Fire en Queen Mary wel aan het langste einde zullen trekken. Het amateursnummer brengt na een lange rust Seigneur Bascom aan de start en aan genomen mag worden dat de bekwame amateur Korver hiermede de rij van succes sen zal openen Sunshine en Rosamunde zijn de andere kanspaarden. In de openingsdraverij heeft Uranus de beste kansen, gevolgd door Uranie Daloth 2 en Tamara *T rton. Hoewel Vivant Hollandia op Duindigt zijn record beduidend scherper stelde zal hij onder deze condities de 2-jarige crack Vita Kinley niet kunnen houden. Een overwinning van één der anderen zou de verrassing van de dag betekenen. United Hanover verspeelde door een grote fout aan de start zijn kansen in de Sweep stakes, doch nu hij alleen aan de kop van een groot veld vertrekt, zal hij de juiste cadans voor een vlotte overwinning wel behouden. Urchin Hollandia en Untrepid zijn de andere kandidaten. In de Gratie Hanover-prijs kan Rentinus opnieuw een zege boeken vóór Quartus Spencer en Quite Heny, hoewel het deze keer moeilijker zal zijn dan op Mere- veld. In het slötnummer zal Our Bonni op grond van zijn verrichting op Duindigt terecht de favoriet zijn, tenzij de sterke Q Bascom weer in een machtige eindrush komt verrassen. Queenly Bertha en Rudi Trothan zijn de plaatspaarden. Na de vier voetbalwedstrijden binnen een tijdsverloop van niet meer dan elf da gen, heeft RCH morgen eindelijk eens een vrije dag in de competitie voor twee plaat sen in de eredivisie. De concurrenten spe len wel. In Groningen komt GVAV in het veld tegen KFC en in Tilburg speelt NOAD tegen Hermes DVS. Het is moeilijk nog een lichtpuntje voor de Haarlemmers te ont dekken, aangezien de Racing een maximum van negen punten kan bereiken en de stand op het ogenblik reeds het volgende beeld heeft: NOAD 3 3 0 0 6 93 GVAV 3 2 0 1 4 9—3 KFC 3 1 1 1 3 4—6 Hermes DVS3 1 0 2 2 36 RCH4 0 1 3 1 2—9 In de competitie om het kampioenschap van Nederland zijn Elinkwijk-Rapid en Sparta-NAC vastgesteld. Het ligt voor de hand dat Rapid en NAC wederom winnen. Gebeurt dat dan zijn de Rotterdammers en de Utrechters reeds uitgeschakeld voor de titel. Hetgeen overigens wel eigenaardig zou zijn, aangezien deze clubs in de compe- tie op de bovenste plaats eindigden. De stand is: Rapid 3 3 0 0 6 72 NAC3 2 0 1 4 5—3 Elinkwijk 3 0 1 2 1 36 Sparta 3 0 1 2 1 15 Voor de eerste klasse van de competitie speelt Rood en Wit zondag aan de Span jaardslaan in Haarlem tegen HCC I. Het_is niet alleen een competitiewedstrijd, want de jubilerende Haarlemse club heeft deze match tevens bestemd als jubileumwed strijd, die het sluitstuk is van de feestelijk heden ter gelegenheid van het 75-jarig be staan. Haarlem heeft morgen een uitwedstrijd. Namelijk die tegen Hermes DVS in Schie dam. Geen gemakkelijke opgave voor de Haarlemmers. Zondag wordt om twee uur op het Rohda-veld in Amsterdam de kampioens wedstrijd Rohda-Het Zuiden gespeeld. In Rotterdam won Het Zuiden met 63 de eerste ontmoeting tussen de finalisten. In dien Het Zuiden dus uit de return-match één winstpunt behaalt, legt de ploeg evenals in 1954/55 beslag op de kam pioenstitel. Aurora houdt zondag een jeugdtoernooi, waaraan 20 twaalftallen deelnemen; Er wordt begonnen om 10 uur en het toernooi zal omstreeks vier uur geëindigd zijn. Animo Ready houdt zondag op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem een sportdag. In de ochtenduren (aanvang tien uur) zijn er onderlinge korfbalwed strijden voor de leden, en 's middags zullen verschillende atletieknummers worden uitgevoerd. Ruim vierhonderd Nederlandse wieier- amateurs zullen zondagmorgen om elf uur op het circuit van Zandvoort van start gaan om elkaar te bekampen in het nationale wegkampioenschap over 150 km. Wie van deze deelnemers na de 150 kilometer lange race over het circuit als eerste de finish lijn zal passeren en zich in het rood-wit- blauwe kampioenstricot mag steken, is met geen mogelijkheid te voorspellen. Tot de vele serieuze titelgegadigden be horen: titelhouder Verhoef uit Rotterdam en zijn stadgenoot Van Vliet; de sterke Piet Steenvoorden uit Heemstede, de Bra banders De Jongh en Van der Zande; Rol uit Alkmaar; Blaauw uit Arnhem, de Am sterdammers Captein en Mahn, de Limbur gers Van den Borgh en Ehlen, de Zeeu wen Huissoon, Van Wijchen. Rentmeester en Hector Middelkamp, De Beverwijkers Geldermans, De Ruiter, Niesten en Groot; Van Wetten uit Noordwijkerhout; Van Houwelingen uit Sassenheim; Pos uit Vree land; de Utrechter Teunisse; Henk Buis uit Vijfhuizen en Jan Buis uit Badhoeve dorp. Na afloop van de titelstrijd der amateurs starten nagenoeg alle Nederlandse beroeps renners 91 manvoor een wedstrijd over honderd kilometer (22 ronden). On danks het feit dat deze ploeg reeds zo goed als zeker gekozen is, kan er doordat Van Est en Van Breenen hiervoor gepasseerd zijn, een spannende strijd verwacht wor den. Onder de deelnemers en kanshebbers be vinden zich ook de Haarlemmers Wim Rus man, Gerard, Piet en Tonny Peters, Adrie Voorting, Gerrit Voorting en Cor Bijster. Voorts zijn ook de sterke Sassenheimer Arend van 't Hof, de IJmuidenaar Jaap Bruggenkamp en Krijn Post uit Nieuw Vennep van de partij. De start is om drie uur. In de eerste klasse A vraagt de ontmoe ting tussen T.Y.B.B. en Kennemerland de volle aandacht, want indien de T.Y.B.B.- ploeg deze wedstrijd wint, betekent dit vrijwel de degradatie van R.C.H. Zover is het echter nog niet en wij voorzien dan ook vanmiddag op het T.Y.B.B.-terrein aan de Schalkwijkerweg grote spanning. Het nog steeds ongeslagen leidende Scho ten gaat op bezoek bij E.D.O., welk negen tal nog niet geheel veilig staat. Ofschoon wij niet aan een E.O.O.-overwinning gelo ven, zal de tegenstand van Van Leuven en de zijnen groot zijn. Deze wedstrijd begint eveneens om vier uur op het terrein van E.D.O. aan de mr. J. Gerritszlaan in Haar lem-Noord. Ook zondag zijn er enkele interessante ontmoetingen, waarvan wij allereerst de wedstrijd H.H.C.R.C.H. om half drie in het Noordersportpark willen noemen. Op het terrein achter het Kennemer- lyceum in Overveen ontvangt H.C.K. even eens om half drie T.I.W., welk negental in de eerste klasse B onderaan de ranglijst staat. Een overwinning van de H.C.K.'ers, waarvoor zeker mogelijkheden aanwezig zijn, zal de Amsterdammers nog iets vaster op de onderste plaats drukken. De prestaties van HFC „Haarlem" zijn dit seizoen zeker niet indrukwekkend. Tegen V.V.G.A. is de kans op winst zeer gering, ofschoon de prestaties van de V.V.G.A.-ploeg de laatste weken zeker niet groots zijn geweest. De wedstrijd zal reeds des morgens om tien uur worden gespeeld op het terrein aan de Planetenlaan in Haar lem-Noord. Behalve al deze thuiswedstrijden zijn bovendien nog enkele moeilijke uitwed strijden vastgesteld voor Haarlemse negen tallen. Zo zal E.H.S. met gemengde gevoe lens naar het Ajax-stadion vertrekken. Sportclub Haarlem heeft ook weer een uitwedstrijd en zal na de fraaie prestatie tegen V.V.G.A. nu weer proberen A.B.C. de beide punten te ontfutselen

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7