Communistisch regime massa vergadering in Vijftig doden in Poznan Mollet krijgt steun van socialistisch congres gehekeld op Hongarije ck> "WWSiiLmiLJ Twee passagiersvliegtuigen in Verenigde Staten neergestort Haarlems Dagblad Onthulling uit Boedapest: Partijleiding waarschuwt tegen herhalingen Amerika biedt de Polen voedsel aan Staakt-het-vuren in Algerije bepleit Het woord is aan Tijdens zware onweersbui Alle 128 inzittenden om het leven gekomen HET WEERZelfde temperaturen Persvrijheid geëist Het proces Schmidt Wederom herroeping van getuigenverklaringen Grieken gaan niet naar Moskou Uitnodiging van Sjepilov afgeslagen Bakzeil gehaald? Maarschalk Juin heeft ontslag gevraagd Sovjet-Russische attaché uit Argentinië gewezen Joegoslavië: Geen keuze Dr. Konrad Adenauer met Von Brentano in Rome 70e JAARGANG No 301 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adra. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295". Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks MAANDAG 2 JULI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 146 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Tot slot van haar eerste officiële bezoek aan de hoofdstad heeft Prinses Beatrix zaterdagavond een uitvoering van het London's Festival Ballet in de Stadsschouwburg bijgewoond. Hier verlaat de Prinses met Prins Bernhard het paleis, op weg naar de schouwburg. BOEDAPEST (United Press en AFP). Het centrale comité van de Hongaarse communistische partij heeft onthuld, dat er op 27 juni in Boedapest een door zesduizend personen bijgewoonde vergader.ing heeft plaatsgevonden, waarop door verscheidene sprekers de Hongaarse communinstische partij werd aan gevallen, „anti-revolutionaire ideeën" gepropageerd werden, en „gelasterd" was over de partij- en staatsfunctionarissen. De vergadering was in de officiersclub in Boedapest belegd door de Hongaarse journalistenvereniging, de jeugd beweging en leden van de onlangs opgerichte „Petoefi-kring", een debating-club, welke genoemd is naar de befaamde Hongaarse revolutionaire held en dichter Petoefi. Zij had 'n bewogen verloop gehad en tot diep in de nacht voortgeduurd. Volgens AFP bestonden de zesduizend aanwezigen voornamelijk uit kaderleden van de partij en intellectuelen. Sprekers, die aandrongen op het herstel van de pers vrijheid en op rehabilitatie van de voor malige premier Imre Nagy, die in maart 1955 wegens „rechtse afwijkingen" is afge zet, werden luide toegejuicht. Onder meer werd het woord gevoerd door Georgi Parragi, de hoofdredacteur van „Magyar Némzét", het orgaan van het volksfront, en door Sandor Fekete, een medewerker van „Szabad Nep" het blad van de arbeiderspartij die Tito op zijn reis door de Sovjet-Unie en Roemenië heeft vergezeld. Ook sprak Tibor Dery, een van de „rebellen" onder de Hongaarse schrijvers, die onlangs een terechtwijzing van de communistische partij hebben ge kregen. De bijeenkomst had een onstuimig ka rakter. Toen om 3 uur 's nachts nog zeven tig sprekers op de lijst stonden, besloten de organisatoren, het debat over enige dagen voort te zetten, hetgeen echter, na de ge noemde reactie van het centrale partij- comité, wel niet zal doorgaan. In de partijverklaring werden de spre kers op de vergadering ervan beschuldigd, n DJAKARTA (United Press) De Ne derlander H. Schmidt, die in Djakarta te rechtstaat, heeït vandaag op de 52ste zit ting van zijn proces gezegd, dat twee ge tuigen a charge „een stukje komedie" weg gaven en dat zij „op instructie" getuigden. Schmidt, die terechtstaat wegens be weerde subversieve activiteiten tegen de Indonesische regering, trok fel van leer tegen de getuige E. G. Hofman, die getuig de, dat. hij in 1951 in het guerillagebied na bij Bandoeng een Europeaan gezien had en tegen een andere Indische getuige a charge, die beweerde, dat de inhoud V*n een in de gevangenis geschreven brief, welke gericht was aan de Nederlandse hoge commissaris, „gelogen" was. De brief, die de g^/angenis uitgesmokkeld was en mede ondertekend werd door Schmidt, bevatte een aantal ern stige klachten over de behandeling 4n de gevangenis. Beide getuigen a charge hadden voorheen verklaringen tegenover de politie afgelegd, welke zij vandaag echter herriepen. (ANP) Mevrouw Bouman heeft rech ter Rochjani een vlugschrift overhandigd, dat het leger onlangs in West-Java heeft verspreid en waarin een beroep wordt ge daan op opstandelingen in dit gebied zich qver te geven voor het einde van de maand ;'.nu de Nederlandse leiders van de subver sieve beweging zijn gepakt". Op het rondschrijven waren de foto's af gedrukt van wijlen Jpngschlager, mr. Bou- msn en van de geheimzinnige „Van Kleef" met daaronder een levensbeschrijving van beklaagde Schmidt. Rechter Rochjani deelde mede de zaak te zullen onderzoeken. POZNAN (Un. Press en Reuter) Een officiële opgave der Poolse autoriteiten in Poznan vermeldt, dat het aantal gevallenen in Poznan nu 50 bedraagt. Ruim 300 per sonen werden gewond. Er namen 50.000 personen aan de staking deel, doch volgens het officiële bericht waren slechts enkele honderden betrokken bij de eigenlijke op stand en schietpartijen. Volgens de Poolse autoriteiten was de opstand aangesticht door misdadige ele menten buiten Poznan slechts een bij verschijnsel van wat een vreedzame de monstratie was, veroorzaakt door gerecht vaardigde grieven. Het Poolse persbureau PAP heeft zondag bekend gemaakt dat de toestand in Poznan weer geheel normaal is. De veiligheidspoli tie gaat intussen door met het zoeken naar de aanstichters van de ongeregeldheden. Het aantal arrestaties is niet bekend ge maakt, maar men schat dat het tussen 300 en 600 ligt. De opstandelingen hebben van de jaar beurs slechts het Deense paviljoen bescha digd. De gevangenen, die door de rebellen uit de gevangenissen werden vrijgelaten, zijn uit eigen beweging weer teruggekeerd. Een twintigtal meldde zich in het weekend bij de poort. „Ondanks moeilijkheden is de jaarbeurs een groot succes geworden", aldus de Pool se minister van Buitenlandse Handel K. Drabowski bij de sluiting van de jaarbeurs te Poznan op zondag. Orders voor een be drag van 112,5 miljoen dollar werden afge sloten, 400.000 personen bezochten de beurs, onder wie 3000 buitenlanders. De Amerikaanse regering heeft zaterdag LILLE (United Press/Reuter AFP) Op het congres van de Franse socialistische partij is met overweldigende meerderheid steun gegeven aan premier Guy Mollet, maar tegelijk aangedrongen op een staakt- het-vuren in Algerije en een einde aan de koude oorlog. Mollet werd herkozen als secretaris-generaal van de partij. Bij de stemming over Algerije kwam duidelijk aan het licht, dat de partij ener zijds Mollet wil steunen in diens politiek van „pacificatie vóór het voeren van on derhandelingen" en anderzijds de wens bestaat haar traditionele politiek van een vreedzame behandeling van problemen te handhaven. Het dilemma werd opgelost door bij de Algerijnse opstandelingen erop aan te dringen een staakt-het-vuren te aan vaarden en met de regering onderhande lingen te voeren. Tevens werd een motie aanvaard, waar in steun wordt gegeven aan het buiten landse beleid van de minister van Buiten landse Zaken, Christian Pineau en gepleit wordt voor een totale inspanning om aan de koude oorlog een einde te maken. Hinderlaag De Franse autoriteiten in Algerije heb ben in het uiterste zuiden van hef gebied van Oran een uitgaansverbod uitgevaardigd naar aanleiding van een door/ebellen ge legde hinderlaag, waarbij zeven Fransen werden gedood en nog zeven anderen ont voerd. Elders in Algerije werden 26 op standelingen in het gebied van Constantine door de Franse troepen gedood. Nabij Mor- sott sneuvelden dertien opstandelingen; bij andere kleine schermutselingen werden nog dertien anderen gedood. Verzetslieden hebben zondag een granaat geworpen op het terras van het gemeente casino in Constantine. Twee vrouwen en een kind werden gedood. Een twintigtal mensen liep verwondingen op. De Marokkaanse minister van Buiten landse Zaken heeft bekend gemaakt, dat de sultan opdracht heeft gegeven bij de Fran se regering ernstig protest aan te tekenen tegen „het uitdagende karakter van aan houdende Franse troepenverplaatsingen, waardoor incidenten zouden kunnen ont staan". Uitgewezen Belga meldt uit Brussel, dat Ferhat Ab bas, de leider van het „Algerijnse nationale bevrijdingsfront", die, uit Zwitserland ge komen, een bezoek aan België bracht, uit het land is gewezen. Hij had een perscon ferentie aangekondigd en ondanks het daar op gestelde verbod van de Belgische auto riteiten toch een „opehbare gedachten- wisseling" met journalisten gehouden. Het optreden van Abbas werd schadelijk voor de openbare orde en de betrekkingen met een bevriende mogendheid geacht. aangeboden het Poolse volk via het inter nationale Rode Kruis gratis voedsel te verstrekken. Het departement van Buiten landse Zaken heeft, op een inderhaast ge organiseerde persconferentie, de tekst van een brief bekendgemaakt, die de plaatsver vangende minister van Buitenlandse Zaken Herbert Hoover geschreven heeft aan het Amerikaanse Rode Kruis. Hij zegt daarin dat uit de berichten over de onlusten in Poznan gebleken is, dat de bevolking daar behoefte heeft aan voedsel. Een soortgelijk aanbod aan Oost-Duits- land na de relletjes in Oost-Berlijn van 17 juni 1953 werd van de hand gewezen. De Óostberlijners werden toen echter uitge nodigd een voedselpakket in het westelijk stadsdeel te komen halen. Hammarskjold zei niets De secretaris-generaal van de UNO Hammarskjold, die enkele dagen een be zoek gebracht heeft aan de Poolse hoofd stad en Poznan, is op het vliegveld Brom- ma bij Stockholm aangekomen. In een korte persconferentie verklaarde Hammarskjold dat hij „om principiële re denen" geen commentaar wilde geven op de ongeregeldheden in Poznan. De secretaris-generaal was van War schau via Poznan naar de Zweedse hoofd stad gereisd. ATHENE (United Press) De Sovjet- russische minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilov, die na zijn bezoek aan een drietal Arabische landen een onofficieel bezoek aan Griekenland gebracht heeft, is zondag per vliegtuig uit Athene naar Moskou te ruggekeerd. De Griekse regering heeft een uitnodi ging van Sjepilov om een officieel bezoek aan Moskou te brengen, afgeslagen daar zij hoewel men de betrekkingen met de Sovjet-Unie wil verbeteren geen afbreuk wil doen aan haar NAVO-verplichtingen. De burgemeester van de Griekse hoofd- stade Katsotas, heeft zich echter van het regeringsstandpunt weinig aangetrokken en een persoonlijke uitnodiging om een be zoek aan Moskou te brengen aanvaard. Hij verklaarde zaterdag in Athene, dat de Sovjet-Unie zich alleen bij het pact van Warschau had aangesloten omdat de „agressieve NAVO" in het leven geroepen was. „Zodra de NAVO ophoudt te bestaan, zullen wij uit het pact van Warschau tre den", antwoordde de Russische minister. Hij weigerde commentaar te geven op de Cyperse kwestie, daar „deze buiten de Grieks-Russische betrekkingen valt". Sjepilov heeft voorts meegedeeld, dat hij „oprechte en vruchtbare" besprekingen met de Griekse leiders heeft gehad. „Over enkele internationale vraagstukken be staat verschil van mening, maar er zijn geen onoverkomelijke hindernissen voor vriendschappelijke betrekkingen en econo mische samenwerking", zo zei Jiij. „Te ge legener tijd" zouden de premier en de mi nister van Buitenlandse Zaken van Grie kenland officieel naar Moskou worden uitgenodigd. achter ex-premier Imre Nagy te staan, die sinds zijn gedwongen heengaan in 1955 als ambteloos burger in Boedapest woont. Na een scherpe veroordeling uitgespro ken te hebben over sprekers op deze ver gadering „die zelfs zover gingen, dat zij de leidende rol van de partij ontkenden", wordt de verklaring besloten met de drei gende waarschuwing, dat de revolte van donderdag j.l. in de Poolse stad Poznan voor elke Hongaarse arbeider en elke op rechte patriot de waarschuwing inhield, dat zij zich vastbesloten dienden te ver zetten tegen iedere poging tot ontwrichting der democratische staatsordening. Inmiddels heeft de Hongaarse journalis tenvereniging de regering laten weten, dat dergelijke „schadelijke discussies" niet meer plaats zullen hebben. In de resolutie werden de „Petoefi-kring" van de communistische Hongaarse jeugd beweging en de Hongaarse schrijversbond ervan beschuldigd een beweging te leiden, welke erop gericht was de rol van de arbeidende klasse te verkleinen en bour- geois-ideeën te verspreiden. „Zij wendden bij hun activiteiten voor, officiële vertolkers te zijn van de besluiten, welke op het twintigste congres van de communistische partij der Sovjet-Unie in Moskou genomen zijn", aldus de resolutie, waarin verder een scherpe aanval werd gelanceerd op de twee meest bekende Hon gaarse schrijvers, Tibor Dery en Tibor Tardos. Dezen zouden „partij-vijandige ideeën gepropageerd hebben, welke partij leden en in het hijzonder de plattelands- jeugd in verwarring hebben gebracht". Tibor Dery viel op de woensdag gehou den vergadering onder anderen de hoofd redacteur van Szabad Nep (het officiële partij-orgaan), Marton Horvath en de hui dige minister van Onderwijs, Jozsef Darvas, fel aan. Alle twee zijn bekende Stalinisten. Verder eiste Dery „meer individuele vrij heid". WENEN (Reuter) Reizigers die hier uit Boedapest arriveerden, hebben nadere bij zonderheden meegedeeld over de massa bijeenkomst van donderdagavond. De meeste aandacht kreeg volgens hen de weduwe van de voormalige minister van Buitenlandse en Binnenlandse Zaken Laszlo Rajk, die in 1948 als „Titoïst" werd terecht gesteld. Mevrouw Rajk stelde Rakosi, de tegenwoordige partijsecretaris,verantwoor delijk voor de beschuldigingen tegen haar man. Voorts oefende zij felle critiek op het huidige gevangenisstelsel in Hongarije. Hoewel de communisten altijd het systeem onder het fascistische bewind van Horthy veroordeelden, was dat stelsel volgens haar nog niets vergeleken bij de tegenwoordige toestand. Mevrouw Rajk verklaarde, dat zij indertijd, hoewel zij een kind van vier maanden had, van dat kind was gescheiden en gevangen gezet. In vijf jaar had zij niemand mogen ontvangen en nooit brie ven of geschenken gekregen. Wat oud-premier Nagy betreft, verkla ren waarnemers, dat deze in het land een grote populariteit geniet. ADVERTENTIE 'W, Vl\JIMMJ vefiM UöUhim BARTEUORISSIR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 STURKA WINDJACKETS PANTALONS PARIJS (Reuter) Maarschalk Al- phonse Juin heeft zaterdag verzocht te worden ontheven van zijn functie als op perbevelhebber van de geallieerde strijd krachten in centraal Europa, aldus heeft het hoofdkwartier van de geallieerde strijd krachten in Europa te Parijs meegedeeld. Waarnemers achten het waarschijnlijk, dat de ontslagaanvrage van Juin verband houdt met de toestand in Algerije, dat hem na aan het hart ligt. Onlangs schreef hij in een tijdschrift, dat de NAVO zich meer moest bekommeren om de beveiliging van Algerije. In antwoord op vragen verklaarde een woordvoerder van de NAVO, dat er geen sprake van is, dat ook veldmaarschalk Montgomery, de plaatsvervangende opper bevelhebber in Europa, heengaat. De veld maarschalk is een goede vriend van gene raal Lauris Norstad, die Gruenther in het najaar opvolgt. Franse fc'-den noemen de Franse staf chef, generaal Paul Ely en generaal Jean Valluy, de Franse afgevaardigde in de per manente militaire groep van de NAVO in Washington, als zijn mogelijke opvolger. De 67-jarige maarschalk Juin is in Al gerije geboren en is onder meer resident- generaal van Marokko geweest. Hij wordt in Frankrijk beschouwd als een van de grootste deskundigen op het gebied van mohammedaanse zaken. BUENOS AIRES (Reuter) De Argen tijnse regering heeft de marine-attaché van de Sovjet-Russische ambassade, Alexander Morosov, uitgewezen. Deze maatregel zou in verband staan met het vertrek van meer dan tweeduizend per sonen naar de Sovjet-Unie, sedert maart 1956. De meesten waren Russen, die sedert twee generaties in Argentinië woonden of Argentijnen van Russische afkomst. Moro sov zou aan de organisatie van deze uit tocht actief hebben meegewerkt. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Emanuel Wertheimer: Er is één liefde die door niets kan worden vernietigd, namelijk de ongelukkige. NEW YORK (United Press) De Joe goslavische ambassadeur in de Verenigde Staten heeft tijdens een vraaggesprek voor de Amerikaanse televisie geweigerd te zeg gen wiens zijde zijn land zal kiezen ingeval van een oorlog tussen Oost en West. Hij verklaarde dat elke vraag omtrent een mogelijk bondgenootschap tussen Joegosla vië en de Sovjet-Unie of een bondgenoot schap tussen Joegoslavië en de Verenigde Staten een „hypothetische kwestie met politieke verwikkelingen" is. Hij zei, dat zijn land strijdkrachten op de been houdt voor handhaving van 's lands veiligheid en onafhankelijkheid. Militaire paraatheid is een „polis voor de vrede." WISLOW (Reuter/A.F.P.) Bij de Grand Canyon in Noord-Arizona in de Verenigde Staten heeft zich een der groot ste vliegrampen in de geschiedenis van de burgerluchtvaart voorgedaan. Twee grote passagiersvliegtuigen zijn neergestort, ver moedelijk na met elkaar in botsing te zijn geweest. Men vreest dat alle 128 inzitten den om het leven zijn gekomen. De wrak ken van de vliegtuigen zijn op nog geen driehonderd meter van elkaar waarge nomen op twee ontoegankelijke pieken in het oostelijke deel van de Grand Canyon, een van de mooiste Amerikaanse natuur monumenten. Een hefschroefvliegtuig van het Amerikaanse leger is er zondag ondanks het slechte weer, in geslaagd in de buurt van de wrakken te landen. De radioverbinding met de reddings ploeg, die de helikopter aanvoerde, is echter verbroken. Zodra de weersomstan digheden het toelaten zullen andere hef- schroefvliegtuigen van het leger naar de plaats van de ramp gaan. De beide vliegtuigen, een Superconstel- lation van de Trans-World Airlines en een DC-7 van de United Airlines, waren vrij dag kort na elkaar opgestegen van het vliegveld van Los Angeles. De Supercon stellation was met 64 passagiers en een be manning van zes op weg naar Kansas City. De DC-7 zou met 53 passagiers en vijf be manningsleden naar Chicago vliegen. Op de route die de toestellen volgden, was het weer slecht. Er hingen zware onweers buien. Door de zware bewolking hebben de vliegtuigen vermoedelijk beide op 7.000 meter hoogte gevlogen bij 't passeren van Desert Point nabij de Grand Canyon. De DC-7 had deze hoogte aangewezen ge kregen doch de Superconstellation moest lager vliegen. Op de lagere hoogte hingen echter onweersbuien, zo verklaarde zondag kapitein Byrd Ryla-nd, die de reddingsope raties leidt. Officieren van de luchtmacht die boven de plaats van het ongeluk hebben gevlogen, hebben verklaard, dat het vrijwel zeker is dat de twee vliegtuigen met elkaar in bot sing zijn gekomen. De wrakstukken liggen over een grote oppervlakte verspreid, hier uit zou blijken dat de vliegtuigen vrijwel loodrecht zijn neergestort. Het wrak van de Superconstellation ligt op een steile helling, ongeveer driehonderd meter boven de rivier de Colorado. De laat ste radioboodschap die van de DC-7 werd opgevangen was: „Wij gaanDeze woorden werden op dringende toon uitge sproken, de verbinding werd verbroken voor de zin kon worden afgemaakt. Reddingsploegen die zondag de wrak stukken van de vliegtuigen bereikten, heb ben gemeld dat er geen overlevenden zijn. In Washington heeft de raad voor de burgerluchtvaart medegedeeld, dat de wrakstukken microscopisch zullen worden onderzocht om uit te maken of de vlieg tuigen inderdaad tegen elkaar zijn gevlo gen. Zes van de knapste deskundigen van de raad zijn naar de plaats van de ramp gezonden om een onderzoek in te stellen. Zij hebben zes mijl ten oosten van de wrakstukken een kamp opgezet en vlogen later per helikopter naar de plaats van de ramp meldt U.P. De grootste ramp in de geschiedenis van de luchtvaart was het neerstorten van een Amerikaanse militaire Globemaster op 18 juni 1953 bij Tokio. Daarbij kwamen 129 mensen voornamelijk Amerikaanse soldaten uit Korea, om het leven. ROME (United Press). De Westduitse Bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, is zondagavond per vliegtuig uit Bonn in Rome aangekomen, vergezeld door de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, dr. Heinrich von Brentano en een groep van twaalf delegatieleden. Het be zoek aan Rome zal drie dagen duren. Adenauer werd verwelkomd door de Italiaanse premier, Segni en de minister van Buitenlandse Zaken, Martino. Het doel van Adenauers bezoek is overleg te plegen met de Italiaanse regeringsleiders over de mogelijkheid, Europa te beveiligen tegen het communisme. Maandag zal Adenauer bezoeken brengen aan president Gronchi en premier Segni. 's Middags beginnen de eigenlijke besprekingen tussen Adenauer, Von Brentano, Segni, Martino en vice- premier Saragat. Donderdag zal het officiële gedeelte van het bezoek ten einde zijn. Dan zal de Westduitse Bondskanselier in audiëntie door Paus Pius ontvangen worden. gen hier en daar nog een bui vallen, maar er zullen ook zonnige perioden voorkomen. Over de oceaan koerst een depressie in de richting van de Golf van Biscaye. De kans dat deze storing vóór morgenavond het weer in ons land zal beïnvloeden is klein. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) XXXXXXXXXX^SOOOOOOOOOOOOOOOOOCOCOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOC VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van maandagavond tot dinsdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Zonnige perioden, maar ook plaatselijk enkele buien. Overwegend matige wind tussen west en zuid. Weinig ver andering in temperatuur. Maanstanden 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier 3 juli Zon op 4.28 uur, onder 21.04 uur. Maan op 0.31 uur, onder 15.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 2 juli Hoog water: 9.40 en 22.12 uur. Laag water: 5.00 en 17.28 uur Dinsdag 3 juli Hoog water: 10.46 en 23.19 uur. Laag water: 6.00 en 18.30 uur. XDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXiOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa MORGEN ZONNIGE PERIODEN Met zuidelijke winden is tijdens het week dag boven Frankrijk was ontstaan, bracht gisteren tijdelijk regen, waarbij hier en daar ook onweer voorkwam. Het weer kwam intussen geleidelijk meer onder in vloed van een depressie bij Ierland. Het koufront van deze depressie trok vanmor gen met regen over ons land. Het wordt gevolgd door onstabiele lucht waarin en kele buien voorkomen. De depressie begon vanmorgen in betekenis af te nemen, ter- Eindhoven mlï h luftdf.uk b°ven West-Europa viv. Z.-Limb. zwaar bew. zw. zzo 14 flink begon te stijgen. Deze ontwikkeling zal de komende 24 uur een verbetering van het weer tengevolge hebben. Wel zal mor- a A G S so Weerstoestand buitenland wind- richti temp. maxii gister To 5 Sa Stockholm onbewolkt ZO 22 0 Oslo zwaar bew. no 20 0 Kopenhagen regen azo 18 0,1 Aberdeen zwaar bew. zo 16 0 Londen licht bew. z 18 5 Amsterdam regen zo 21 7 Luxemburg regen zw 19 4 Parijs zwaar bew. zw 22 2 Bordeaux regenbui wzw 22 13 Grenoble regen windst. 27 3 Nice re "bui windst. 21 1 Berlijn half bew. O 27 0 Frankfort zwaar bew. zzw 25 0 München licht bew. windst. 26 14 Zurich zwaar bew. zw 13 0 Genève regen windst. 23 2 Locarno regen O 18 86 Wenen licht bew. ozo 26 0 Innsbruck licht bew. nno 29 0 Rome zwaar bew. z 29 0 Ajaccio zwaar bew. ano 31 0 Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente lichte regen windst. 15 zwaar bew. mat. z 16 zwaar bew. zzo 15 mist windst. 14 regen zzo 14 lichte regen zw. zo 16 lichte regen windst. 14 10 2 1 2 4 0,2 6 6 (De temperatuur ls van hedenmorgen 1 uur, de neerslag van de laatste 24 uur

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1