Nederlandse atletiekploeg verloor van Duitsers in stromende regen Sparta was sterker, maar verloor toch van NAC: 2-1 In Wimbledon komt na een week tekening in de strijd Toch stemden de resultaten niet tot ontevredenheid Vooral de sprint werd Duitse aangelegenheid Elinkwijk behaalde de eerste zege op Rapid Titel in enkelspel gaat tussen vier Engelse en vier Amerikaanse dames Speer weer verder Van ouds - een héél beste Virginia Nederlandse wedstrijden in Saarlandse pool OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Voetballers uit Kennemer- land op transferlijst NOAD won weer, KFC verraste GVAV Italië niet opgewassen tegen de Brazilianen Vrouwelijke coureur bij race in Reims gedood Nederlands cricketteam op tournee Geen beslissing bij ZwedenDuitsland MAANDAG 2 JULI 1956 IN HET MOOIE SPORTPARK in Duisburg verloor Nederland weer op beide fronten van de Duitse atleten. Met 191 tegen 115 punten werden de Nederlandse heren verslagen; de dames verloren met 6339 punten. Het weer zat de atleten tegen. Voor en na de wedstrijd was het vry goed weer, droog met een zwak zonnetje, maar tijdens de wedstrijden stroomde de regen over het veld, de baan en de toe schouwers. Ongeveer 20.000 bezoekers trotseerden de nattigheid tot het einde toe. Slechts enkelen verlieten het stadion voortijdig. Uiteraard misten deze nare weers omstandigheden hun uitwerking niet op de prestaties, zodat geen bijzondere tyden werden gemaakt. Toch stemden de resultaten niet tot ontevredenheid, want in ver houding tot de wedstrijden van het vorig jaar in Groningen was er vooruitgang te bespeuren. Toen waren de Duitse ploegen van veel mindere kwaliteit dan die van dit jaar. Duitsland had op dezelfde dag in 1955 vier andere landenwedstrijden en nog wel tegen landen die heel wat sterker genoemd konden worden dan Nederland. Het vorig jaar kon de Duitse ploeg, en vooral de herenploeg, nauwelijks een B-ploeg worden genoemd, maar dit jaar hadden de Duitsers hun beste krachten opgesteld. Vooral de loopnummers waren sterk be zet met Germar, Lamers, Lauer, Dohrow en vele anderen. Geen wonder dus dat de Duitsers, die het met deze samenstelling tegen de beste landen van Europa op kon den nemen, op bijna alle nummers zege vierden. Alleen bij de technische nummers bezette Nederland bij het speerwerpen en het discuswerpen de eerste plaats. De Duitsers veroverden bij de loopnummers tweemaal de eerste drie plaatsen en be haalden vijf maal een dubbele overwin ning. Bij de technische nummers legden zij tweemaal op de beste drie plaatsen beslag. Meer dus dan het vorig jaar toen één dubbele overwinning en 2 drievoudige overwinningen het resultaat waren van de loopnummers en drie dubbele zeges bij de technische nummers werden geboekt. Bij de dames bedroeg het puntenverschil het vorig jaar 35 en thans slechts 24. Puck van Duyne-Brouwer zorgde er voor dat de Duitse meisjes dit jaar geen winst boekten op de 100 en 200 meter, terwijl mej. Schar- leman op prachtige wijze op de tweede plaats beslag legde bij de 800 meter. Op al deze nummers behaalde Duitsland het vo rig jaar het hoogste aantal punten (8). De technische nummers gaven een vooruit gang te zien bij het hoogspringen, dat door Nel Zwier werd gewonnen en waarvoor Nederland 7 punten vergaarde, tegen het vorig jaar 6. Het vèrspringen, dat het vorig jaar 6 punten opleverde, werd ditmaal ver loren en op de overige nummers was niet veel verschil met het vorig jaar te con stateren. De sprintnummers zijn een teleurstelling geworden. Ftitterer, de Europese kampioen, verscheen niet aan de start. Hij kwam evenals verscheidene andere Duitse deel nemers, zaterdagavond by internationale wedstrijden in Berlijn uit en daarbij bles seerde hy op de 200 meter een spier, zo dat hij de strijd moest staken. Aan Neder landse zijle was Aret vervangen door Tem pelaar. Aret kon wegens een oude blessure niet deelnemen. Wel was Aad van Harde- veld van de partij. Tijdens de 100 meter-race, kregen de genen die tegen Aad's deelneming waren gelijk. Hij kreeg weer pijn, remde na 60 meter sterk af en liep strompelend tot aan de finish door. Na een vlotte start schoot Germar naar voren evenals Knörzer en Saat. Germar, die pas voor de tweede keer dit jaar aan wedstrijden deelneemt, won de race in 10,6 sec. voor Knörzer met 10,8, terwijl Saat eindigde als derde in 10,9. De 200 meter leverde zonder Van Harde- veld en Aret een drievoudige Duitse over winning op. Het andere nummer, waarop een Nederlandse zege was verwacht, was het vèrspringen. Henk Visser kwam bij zijn eerste sprong tot 7,24 meter, een prestatie welke hij daarna niet meer ver beterde. Integendeel, tweemaal bleef hij eronder met 7,12 en 7,17 meter en de overige drie sprongen waren ongeldig. De Duitsers waren echter niet van plan hem deze overwinning cadeau te geven. Molzberger sprong bij zijn 5de poging eveneens 7,24 meter en bij de zesde en laatste beurt bracht tij het tot 7,36 meter. Op de 400 meter liep de jonge Coenen wederom een moedige race. De Duitsers Oberste en Pörschke waren nog te sterk voor hem en bovendien had onze land genoot het nadeel dat hij de zware binnen baan lootte. De beide Duitsers lagen al spoedig aan de koop, maar op de laatste 200 meter werkte Coenen zich toch naar voren. Een tegenaanval van de Duitsers op het laatste rechte stuk kon hij echter niet meer pareren en zo eindigde hij op de der de plaats met de goede tijd van 48,7 sec. achter Pörschke met 48,4 sec. en Oberste met 48,6 sec. Snelle 800 meter Het hoge tempo van de Duitsers op de 800 meter miste zijn uitwerking niet op onze landgenoten. Direct na de start zoch ten de Duitsers de voorste plaatsen op. De 400 meter ging in 56,1 sec. Daarna kwam Haus naar voren en veroverde de derde plaats op de Duitser Walther. Schmidt won de stryd in 1 min. 51,3 sec. voor zijn land genoot Missalla met 1 min. 52,2 sec., ter wijl Haus zijn derde plaats handhaafde en met 1 min. 52,6 sec. over de finish ging. Ook de beide andere Nederlanders Koud- ijs en Verwey noteerden hun snelste tijd. Koudijs bleef met 1 min. 53,1 sec. bijna drie seconden beneden zijn persoonlijk re cord en Verwey leverde met 1 min. 53,4 sec. eveneens zijn beste prestatie. De 1500 en de 5000 meter werden ge lopen door modder en plassen. Het ging steeds harder regenen, maar de atleten zet ten door. Op de 1500 meter hadden eerst Schwarte en Schreiber de leiding met daarachter Roovers. De 400 meter gingen in 61,4 sec., de 800 meter in 2.02,2 sec. Daarna nam Roovers de kop over, maar ook de Duitsers gingen tot tegenaanvallen over. Tenslotte was het de Duitse favoriet Dohrow die definitief voorop lag, gevolgd door Schreiber en Roovers, die elkaar de tweede plaats betwistten. Dohrow finishte als eerste in 3 min. 54,8 sec., terwijl Schrei ber de tweede plaats veroverde met 3 min. 55,6 sec., slechts 0,2 sec. verschil op Roo vers. De 5 kilometer Fekkes was de moedige en snelste Ne derlander op de 5 km. De drie Nederlan ders gingen in de eerste ronden voorop, maar Kuenen en Viset werden al snel ge passeerd door de Duitsers Hüneke en La mers. Fekkes kon zich bij de beide Duitsers handhaven. Met nog 7 ronden voor de boeg deed Kuenen enkele pogingen zich in de voorste gelederen te nestelen, maar het na tionale 10 km record van woensdag zat hem nog in de benen, zodat hij het tempo niet kon bijhouden. Na 3000 m lagen de drie Duitsers aan kop met in deze volgorde Fekkes, Kuenen en Viset er achter. Het onderlinge verschil tussen de deelnemers groeide, maar in de laatste ronde bleek Fekkes, die inmiddels zijn door de modder bespatte bril had weg gegooid, nog zoveel reserve te hebben, dat hij zijn achterstand inliep, ja zelfs de Duit ser Kluge van de derde plaats verdrong. Met 14 min. 34,6 sec. verbeterde hij zijn persoonlijk record aanzienlijk. De beide estafettenummers werden door onze landgenoten verloren. De 4 x 100 meter was bij de eerste wissel tussen Deyere en De Wal, die vrijwel mislukte, reeds beslist. En toen daarna ook Tempe- laer niet best liep, was er voor Saat als vierde man niet veel meer te doen dan een stukje van de achterstand in te lopen. Op de 4 x 400 meter was Parlevliet als eerste man snel weg en bij de wissel lag hij vóór op zijn Duitse tegenstander, maar zijn opvolger Harry de Kroon hield het tempo niet vol. Ook Koudijs raakte verder achter op de Duitsers evenals de laatste Nederlander Smildiger. Speerwerpen Een van de weinige Nederlandse over winningen werd behaald door de speer werper Joop Fikkert met 65,47 meter. Fik- kert verbeterde daarmede zyn persoonlijk record met 21 cm. Hij verrichtte deze pres tatie bij zy'n 5e worp nadat hij achtereen volgens had laten noteren: ongeldig, 58,02, 62,04, 62,94, 65,47, ongeldig. Rest nog te vermelden dat de drie Ne derlanders op de 110 meter horden een uitstekende indruk maajcten. Parlevliet, Eef Kamerbeek en Nederhand bezetten resp. de 2e tot en met de 4e plaats achter Schot- te, die de strijd won in 14,8 sec. De dameswedstryden De 100 en 200 meter leverden gemakke lijke en fraaie overwinningen op voor Puck van Duyne-Brouwer, die weer fel en soe pel liep. Enkele weken geleden, by de wedstrijden in Warschau en op de Olym pische Dag in Amsterdam, stelde Puck te leur. Een darmstoornis was daar de reden van. Puck heeft nu bewezen weer in haar oude vorm te zijn. De Duitse Renate Nitschke, die zaterdag in Berlijn nog de fraaie tijd van 11,7 sec. liep, eindigde nu als tweede achter Puck in 12,3 sec. Voor onze landgenote was 12,2 sec. afgedrukt. Op de 200 meter was haar voornaamste concurrente Inge Fuhrmann, die zij echter eveneens naar de tweede plaats verwees. Puck won in 24,7 sec., ter wijl Inge 15,1 sec. noteerde. De grote verrassing bij de dames was de 800 meter van mej. Scharleman, die met 2 min. 18,2 sec. in dezelfde tijd eindigde als de Duitse Nannie Schlüter, die de strijd met een handbreedte verschil won. Het was de eerste maal dat dit Nederlandse meisje aan internationale wedstrijden deelnam en met wat meer ervaring had zij de Duitse zeker geslagen. Zij liep buitengewoon sterk en met een felle eindsprint werkte zij zich op de laatste 100 meter plotseling naar de voorste plaatsen. Met 2 min. 18,2 verbeter de zij haar persoonlijk record met 1,8 sec. Nel Zwier won het hoogspringen met 1,55 meter. Zij kan evenals Dini Hobers en Inge Kilian zeker de 1,60 haden, maar het slechte veld in aanmerking genomen en bovendien de bijzonder moeilijke aanloop, verdient deze prestatie van Nel Zwier alle waardering. Ook Inge Kilian en Dini Ho bers kwamen tot 1,55 m. Zij werden resp. tweede en derde geklasseerd. ADVERTENTIE De Saarlandse voetbalpool heeft aan de KNVB verzocht om de kampioenswedstrij den van Nederland te mogen opnemen op het wedstrijdformulier van de pool in het Saargebied. De KNVB heeft hiervoor toe stemming gegeven. Sparta verloor ten aanschouwe van on geveer 13.000 toeschouwers ook de return ontmoeting tegen NAC voor het kampioen schap van Nederland. Het werd ditmaal 1-2, nadat de eerste helft met een 0-1 stand was afgesloten. De nederlaag hebben de Rotterdammers in hoofdzaak aan zichzelf te wijten. Zeker tachtig van de negentig minuten vertoefden zij op de Bredase speelheift door beter spel. Hun vaak goede combinaties brachten hen steeds weer voor keeper Goedhart, die echter meestentijds niet meer behoefde in te grijpen. Het Spartaanse samenspel werd te ver doorge voerd en hiervoor werden vaak goede schietkansen genegeerd. Zo was het niet verwonderlijk, dat bij die lang niet talrijke malen, dat NAC er tussenuit trok, toch de gevaarlijkste schoten voor de Breda- naars werden genoteerd. Een en ander wil niet zeggen, dat de Spartanen in het geheel niet geschoten hebben. Toen na enige tijd was gebleken, dat dit tegen een meestal uit zes man be staande verdediging een onmisbaar ele ment in de strijd was, kwam er een periode waarin v. d. Gijp, Verhoeven, v. d. Waal en Benningshof het wel degelijk hebben geprobeerd. En Goedhart mocht niet kla gen, toen tot driemaal toe de bal, waarnaar hij geen hand uitstak, net langs de paal achter vloog. Hieruit had de gelijkmaker of zelfs een voorsprong kunnen ontstaan, want inmid dels was NAC niet onfortuinlijk na tien minuten aan zijn eerste doelpunt gekomen. Toen Schap en De Koning tegelijk op de naar voren geplaatste bal afgingen, „klom" deze langs het been van de laatste omhoog en kon Overbeeke alleen op Van Dijk toe- stormen. De uitlopende doelman kon de situatie niet meer redden. Bij deze goal bleef het voor de rust en ook nog 19 minuten daarna, toen Canjels, die al meer malen van zijn schutterscapaciteiten had doen blijken, een vrije trap injoeg, onbe reikbaar voor Van Dijk. Hiermede was de strijd in feite beslist, want, al zat het Sparta niet altijd mee met schieten en al moest Goedhart nog enkele corners weggeven na moeilijke voorzetten, over het algemeen bleef de stootkracht ontbreken. Tenslotte kreeg Sparta vier minuten voor Keeper Goedhart en Kuys hebben de Sparta-speler Verhoeven een kans ontnomen. het einde zijn tegenpunt, dat rechtshalf 'Verbeek voor zijn rekening nam. Hef werkte nog inspirerend en plotseling von den de Rotterdammers de' juiste methódé, welke in open spel lag. De tijd was te kort om tot verdere successen te komen. Incident Na afloop was de Bredase keeper Goed hart oorzaak van een incident, waaraan de politie te paard een einde moest maken. Direct na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Martens verliet Goedhart zijn doel en trapte Sparta's linksbuiten v. d. Waal, die op weg was naar het kleed lokaal tegen een been. Een toeschouwer, die verontwaardigd het veld opliep en Goedhart iets toeriep, werd door deze met een vuistslag bedacht. Hierop dreigde een algemeen gevecht te ontstaan en moest de politie de toegang tot de Bredase kleed kamer vrij maken om Goedhart een veilige aftocht te verzekeren. Later verklaarde de Bredase ex-bokser, dat hij tijdens de wedstrijd (die volstrekt niet onsportief was verlopen) door v. d. Waal was gesard. Zijn bewering, zijn tegen stander met de knie te hebben weggeduwd, is echter in tegenstelling met het feit, dat door duizenden is waargenomen. Elinkwijk won verdiend Een snel en geestdriftig spelend Elink wijk heeft eindelijk de eerste overwinning behaald. Tot een 2-0 zege op Rapid kwa men de Utrechters in een wedstrijd, waarin zij aantoonden, dat zij niet aan het einde van hun krachten zijn na de slopende com petitie. Alleen in de eerste vijftien minuten was Rapid sterker. Kraak, ditmaal uitstekend op dreef, moest herhaaldelijk ingrijpen om doelpunten te voorkomen. Na dit kwar tiertje nam Elinkwijk evenwel het initiatief over. Nu kreeg doelman Cox gevaarlijke schoten van Westers en De Jongh te ver werken. De rechtsbuiten Klein, de „grote" man in de Utrechtse voorhoede, gaf zijn sup porters het eerst gelegenheid tot juichen. Vanaf het middenveld dreef hij met de bal langs enkele Limburgse verdedigers. Spil Smeets trachtte het gevaar te bezweren, maar via de voet van de Rapid-stopper verdween de bal achter Cox. Aanvallen van Stroucken en van Van Melis liepen daarna vast in de uitstekende Utrechtse verdediging, waarin invaller linksback Labes opvallend goed speelde. Tweemaal verrichtte Cox fraaie reddingen eerst bij een kopbal van Vonk en later bij een hard schot van de Jongh. Het trio Westers-Klein-De Jongh kwam steeds beter op dreef en de Rapid-verde- diging kreeg het op het einde van de eerste speelheift heel erg zwaar. Een handsbal van Mommerts bezorgde Elinkwijk een vrije trap vlak bij de rand van het straf- Naar wij vernemen zijn de volgende spe lers van semi-profclubs uit Haarlem en om geving door het bestuur van hun club op de transferlijst geplaatst: RCH: Eissens, De Wette, Koster en Van Eek. VSV: Tielrooy en De Graaf. Haarlem: Vreenegoor en Jore. Stormvogels: Van der Steen, Stelling en Veldman. EDO heeft in het geheel geen spelers op de transferlijst gezet. Op eigen verzoek zijn alle spelers van VVV uit Venlo op de transferlijst geplaatst. Doelman Goedhart van NAC veroor zaakte narigheid na afloop van de wedstrijd Sparta-NAC. De politie moest zelfs ingrijpen. schopgebied. Het „muurtje" benam Cox het uitzicht, Vonk greep zijn kans en hij schoot hard in (2-0). De tweede helft was minder aantrek kelijk. Het tempo zakte en werkelijk mooi voetbal kregen de toeschouwers slechts zel den te zien. Rapid was geheel uit vorm en de ploeg had nu kennelijk last van voet balmoeheid. Ondanks het goede opbou wende spel van rechtshalf Schaffrath en spil Smeets, brachten de Rapid-voorwaart- sen er weinig van terecht. Ook het plaatsen was slecht verzorgd. Het kostte de thuis club weinig moeite het initiatief te be houden. De stand is: NAC 4 3 0 1 6 7-4 Rapid 4 3 0 1 6 7-4 Elinkwijk 4 1 1 2 3 5-6 Sparta 4 0 13 12-7 In de promotiecompetitie speelde R.C.H. zondag niet maar haar concurrenten kwa men wel in het veld. NOAD won op eigen veld van Ilermes DVS en in Groningen verloor GVAV van het weer fel op winst beluste KFC. NOAD was in de eerste helft tegen Her mes oneindig veel sterker. De Schiedam mers kwamen niet verder dan enkele uit vallen, die echter weinig gevaar oplever den. Dat het bij rust toch nog maar twee nul was, was hoofdzakelijk te wijten aan het feit dat Van Osch zowel als Meijer de meest eenvoudige scoringskansen voorbij lieten gaan. De enige man die raak kopte was de linksbuiten van NOAD in de veer tiende minuut. Bij dit doelpunt brak de Tilburger zijn neusbeentje, maar soeelde doodleuk door. Pas later werd het door Rombout twee-nul, toen Van Diest geen hand uitstak naar een ver schot. Na rust begon Hermes een verwoed of- offensief dat in de negende minuut een goal opleverde van Janse. Verder kwamen de Schiedammers echter niet, hoe groot de druk soms ook was. In Groningen stond KFC tegen GVAV al na zes minuten met een-nul voor door Fleur en vijf minuten voor rust vergrootte Rus de voorsprong tot twee-nul na enkele grandiose missers in de GVAV-verdediging. In de tweede helft trad GVAV wel wat solider op maar verder dan een goal van Kruger in de 32ste minuut kwam het niet. Vlak erna trouwens scoorde de KFC'er K. Molenaar. Enkele minuten voor tijd scoorde De Koe uit een strafschop nog tegen. NOAD 4 4 0 0 8 11-4 KFC 4 2 1 1 5 7-8 GVAV 4 2 0 2 4 11-6 Hermes DVS 4 1 0 3 2 4-8 RCH 4 0 13 12-9 In de enkelspelen bij de tenniskampioen schappen van Wimbledon begint, nu de achtste finales achter de rug zijn, enige tekening te komen. En als men de balans opmaakt, komt vast te staan, dat in het damesenkelspel zeven van de acht ge plaatste speelsters zich hebben gehand haafd. Alleen de Amerikaanse Dorothy Knode, de „vierde seeded", verdween van de uitslagenlijst. In de tweede ronde werd zij door de Tsjechische mej. Puzejova uit geschakeld. De Engelse Pat Ward maakte evenwel een einde aan de illusies van laatstgenoemde door haar in de achtste fi nale een halt toe te roepen. Zelf veroverde zij als niet „seeded" een plaats bij de laatste acht. In de kwart eindstrijden komen vier Amerikaanse en vier Engelse speelsters uit. Voor Engeland betekent dit een grote voor uitgang, want sedert de laatste wereldoor log bereikte geen Engelse speelster deze ronde. De partijen, die zullen worden ge speeld zijn: Beverly Fleitz (VS)Angela Buxton (GB), Angela Mortimer (GB)Pat Ward (GB), Althéa Gibson (VS)—Shirley Fry (VS) en Shirley Bloomer (GB) Louise Brough (VS). Bij de heren is het geheel anders ge lopen. Niet minder dan vier van de ge plaatsten werden „gewipt". Zo verloor Budge Patty (VS) van de jonge Engelsman Wilson in de tweede ronde. De Egyptenaar Drobny bracht het niet verder dan de eer ste ronde (hiervoor zorgde Krishnan uit India), Nielsen was in de derde ronde niet opgewassen tegen de Chileen Ayala en Davidson werd in de tweede ronde vol komen verrast door de Australiër Cooper. Australië is het sterkst vertegenwoordigd in de kwart finales, nl. met vier spelers. Daarna volgen de Ver. Staten mét drie en Zweden met één. De volgende tegenstan ders verschijnen in de tweede week op de baan: Andersen (Austr.)Hoad (Austr.), Fraser (Austr.)Richardson (VS), Seixas (VS)—Morris (VS) en Schmidt (Zw.) Rosewall (Austr.). De 22-jarige Zweed Ulf Schmidt, die twee jaar geleden nog in het kwalificatie toernooi van Wimbledon speelde, bleek op onverwachte wijze een hindernis voor de in ons land bekende Chileen Ayala te zijn. Tijdens de Franse kampioenschappen in Parijs had hij niets tegen Ayala kunnen inbrengen en nu won hij door zijn sterke en accurate forehand-drives, die onhoud baar voor zijn tegenstander in de uiterste hoeken van de baan belandden. Bovendien had Ayala moeite met de service van zijn rivaal en het brillante spel, dat hem in de voorafgaande ronden zoveel succes had op geleverd, bleef uit. In de tweede set leek het er even op, dat de Chileen zou winnen. Schmidt evenwel, fel aanvallend, bewees de sterkere te zijn. De Amerikaan Richardson heeft een walk over gehad in de partij tegen de Zuid-Afri kaan Segal. Laatstgenoemde verloor de eerste set met 57. Hij streed niet alleen tegen zyn tegenstander, doch tevens tegen een lichte influenza. Bovendien had de Zuid-Afrikaan last van een blessure in zijn rug. Na de eerste set staakte hij de trijd. Op de volleys van Seixas kon de 22-jarige Zuid-Afrikaan Gordon Forbes het juiste tegenspel niet vinden. Zo won Seixas met 62, 61, 86. De linkshandige Austra liër Fraser versloeg de uit Sydney afkom stige onderwijzer Bob Howe met 62, 64, 75. En Andersen had vijf tess nodig om de Italiaan Pietrangeli met een neder laag van de baan te sturen. Ruim 25.000 toeschouwers bezochten zaterdag de wed strijden. Hoad uitgenodigd De Australiër Hoad, favoriet voor de titel, heeft verklaard, dat hij officieel door Rusland is uitgenodigd om daar nog deze zomer demonstratiewedstrijden te spelen. Een Russische delegatie, die in Londen aanwezig is om de Wimbledonkampioen- schappen bij te wonen, inviteerde niet al leen Hoad, doch tevens diens vrouw en zijn landgenoot Don Candy. Het ligt in de bedoeling van Rusland het volgend jaar spelers naar de Wimbledon- kampioenschappen af te vaardigen, indien de aanvraag voor het lidmaatschap van de Internationale Tennis Federatie wordt in gewilligd. Hoad zei pas na de kampioen schappen een beslissing te nemen op de uit nodiging. De uitslagen Zaterdag zijn de Wimbledonkampioen- schappen voortgezet. De resultaten waren: Dames enkelspel, achtste finales: Althéa Gib son (V.S.) versl. mej. P. Hird (G.B.) 60. 64; Shirley Bloomer (G.B.) versl. mevr. J. Brown (G.B.) 62. 75; Pat Ward (G.B.) versl. mej. V. Puzejova (Tsj.sl.) 6—3. 6—2; Angela Buxton (G.B.) versl. mej. E. Watson (G.B.) 64, 64; Louise Brough (V.S.) versl. mej. F. Muller (Austr.) 6—3, 6 1; Shirley Fry (V.S.) versl. mevr. L. Hoad (Austr.) 62, 62; Angela Mor timer (V.S.) versl. mevr. J. Hale (Z.-Afr.) 62, 60; Beverly Fleitz (V.S.) versl. Kormoczi (Hong.) 6—0, 8-6i Heren enkelspel, achtste finales: Seixas (V.S.) versl. Forbes (Z.-Afr.) 6-2, 6-1, 8-6; Fraser (Austr.) versl. Howe (Austr.) 62. 64, 75; Rosewall (Austr.) versl. Larsen (V.S.) 75, 75, 63; Schmidt (Zweden) versl. Ayala (Chili) 75, 57. 6—4, 62; Andersen (Austr.) versl. Pie trangeli (It.) 97, 36, 63. 46, 62; Richard son (V.S.) versl. Segal (Z.-Afr.) 75. Segal staakte daarna de strijd. Dames dubbelspel, eerste ronde: mej. S. Cole brook en mej. B. Knapp (G.B.) versl. mej. J. K. Middleton en me). E. Watson (G.B.) 63, 75; mevr. H. Brewer en mevr. H. Hopman (Bermu- da/Austr.) versl. mevr. W. Gordon en Erika Voll- mer (Uganda Did.) 6—3, 64; mevr. V. Lewis en mevr. G. Moelier (G.B.) versl. mej. P. Edwards en mej. H. Moorley (G.B.) 61, 64; mej. M. Evers en mej. V. White (G.B.) versl. mej. Curry en mevr. J. Drobny (G.B.) 6—4, 4—6, 63. Tweede ronde: mej. G. Woodgate en mevr. D. Wedderburn (Z.-Afr.) versl. mevr. P. Bramley en mej. H. Macfarlane (G.B.) 97, 46, 61; mej. B. de Chambure en mej. C. Monnot (Fr.) versl. mevr. J. Deloford en mej. R. Woodgate (G.B.) 64, 62; mevr. G. Bucaille en mevr. S. Ie Besnarais (Fr.) versl. mevr. Fulton en mevr. F. Webb (G.B.) 61, 6 1; mej. S. Reynolds en Brazilië heeft de landenvoetbalwedstrijd tegen Italië met 20 gewonnen. De Bra zilianen scoorden in beide helften van de wedstrijd. Aanvankelijk ging het uitermate spannende duel vrij gelijk op. Langzamer hand echter kregen de Brazilianen de over hand en Italië zag zich soms gedwongen met acht man in de verdediging te spelen. In de 29ste minuut boorde een schot van Ferreira door de Italiaanse verdedigings muur. Na de rust stelden de Italianen alles in het werk om gelijk te maken, maar de de fensie van hun tegenstanders bleek onver murwbaar. Tien minuten voor het einde bracht Canario de stand op 20. Seixas mej. S. Waddington (Z.-Afr.) versl. mej. White en mevr. R. Wilson (G.B.) 63, 7—5; Angela Buxton en Althéa Gibson (G.B./V.S.) versl. mevr. L. Hoad en mevr. Z. Kormoczi (Austr./Hong.) 6—1, 6—1. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. E. van Tonder en Farrer (Z.Afr.) versl. mej. D. Mid- gley en V. Blatchford (G.B./V.S.) 6—1, 3—6, 62; mej. C. Hoahing en Sherwood (G.B.) versl. mej. F. Lemal en Black (Fr./Rhodasia) 62, 6—4. Tweede ronde: Ilse Buding en Barrett (Did/ G.B.) versl. mevr. E. Broz en Redl (Oostenr.) 6—2, 6—1. Heren dubbelspel, tweede ronde: Cooper en Fraser (Austr.) versl. Huber en Vincent (Oos tenr./V.SO 63, 62, 64; Knight en Wilson (G.B.) versl. Brichant en Mezzi (Belg.) 97, 3—6, 6—4, 3—6, 9—7. Derde ronde: Howe en Larsen (Austr./V.S.) versl. Forbes en Vermaak (Z.-Afr.) 6—4, 36, 16, 64, 64; Pietrangeli en Sirola (It.) versl. Schmidt en Stockenberg (Zw.) 64, 63, 75; Hoad en Rosewall (Austr.) versl. Giammalva en Shea (V.S.) 6—4, 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. A. Brighton en Ward (G.B.) versl. mej. G. Wood gate en Hannam (G.B.) 46, 75, 63; mej. F. Muller en Andersen (Austr.) versl. mevr. S. Ie Besnarais en Borotra (Fr.) 6—4, 63; mevr. C. Moeller en Hann (G.B.) versl. mevr. W. Gordon en Pimental (Uganda/Venezuela) 9—7, 36, 63. Tweede ronde: mej. S. Waters en Gulley (G.B./Austr.) versl. mej. J. Boundy en Moys (G.B.) 75, 26, 61; mej. B. de Chambure en Molinari (Fr.) versl. mej. P. Drew en White (G.B.) 62, 63; mevr. L. Gram Andersen en Hoiberg (Denemarken) versl. mevr. P. Bramley en Khoury (G.B./Iibanon) 26, 63, 75; mej. V. Puzejova en Parma (Tsj.sl.) versl. mej. S. Armstrong en Warwick (G.B.) 7—5, 63; mej. M. Eyre en K. Meyer (G.B./Austr.) versl. mevr. J. Roos en Dehnert (Ned.) 86, 6—4; mej. J. Edmondson en Perry (Austr./V.S.) versl. mej. G. Butler en Dorfman (V.S.) 62, 62; Erika Vollmer en Stewart (Did./V.S.) versl. mej. R. Woodgate en Mills (G.B.) 64, 62; Ann Shil- cock en Paish (G.B.) versl. Christiane Mercelis en Mezzi (Belg.) 6—0, 63; mevr. J. Drobny en Drobny (G.B./Egypte) versl. mevr. G. Bucaille en Darmon (Fr.) 57, 64, 61; Darlene Hard en Howe (V.S./Austr.) versl. mevr. E. Pratt en Huber (V.S./Oostenr.) 8—6, 6—4. De Pool Janusz Sidlo heeft te Milaan het wereld- en Europees record speer werpen verbeterd met een worp van 83,66 meter. Het officiële wereldrecord staat op naam van de Amerikaan Bud Held met 81,75 meter en werd op 21 mei 1955 ge maakt. Op 24 juni van dit jaar echter wierp de Fin Soinni Nikkinen de speer 83,56 meter, waarmede hy het record in Finse handen bracht. Uiteraard is dit re cord nog niet erkend. De bekende Franse vrouwelijke coureur mevrouw Annie Bousquet is in Reims tij dens de autorace om de Grand Prix van Frankrijk om het leven gekomen. De Porsche 1500 van mevrouw Bousquet sloeg kort na de start van de race in de muizonbocht om. Toeschouwers droegen haar van de baan, terwijl de andere race wagens voorbij kwamen. Vólgens het eerste communiqué van de organisatoren van de race was mevrouw Bousquet met ernstige verwondingen in het ziekenhuis opgenomen, maar vier uur later maakten zij haar dood bekend. Mevrouw Bousquet was Frankrijks beste vrouwe lijke coureur. Zij heeft verscheidene ral lies en sportwagen-races gewonnen. W. van Weelde (VOC) is benoemd tot aanvoerder van het cricketelftal, dat gaat toeren in Duitsland en Denemarken en tot aanvoerder van het Nederlands elftal, dat in augustus tegen de Free Foresters zal spelen. H. Stolk (HDVS) is gekozen als vice-captain van het toer-elftal. Inplaats van Van Arkel, die tengevolge van het vervullen van zijn militaire dienstplicht verhinderd is deel uit te maken van het toer-elftal, is Ingelse (Quick-N) uitge nodigd. Duitsland is er niet in geslaagd de lan- denwedstrijd tegen Zweden te winnen. De wereldkampioen (van wie overigens alleen de halfspeler Eckel uit het befaamde elf tal van Bern was overgebleven), is de overwinning ontgaan, doordat zij de hun geboden kansen niet voldoende hebben uitgebuit. Zij waren technisch beter, maar de Zweden stelden daar een ongebreideld enthousiasme tegenover. De gastheren had den bij de rust een verrassende 20 voor sprong. In de 7e minuut opende linksbuiten Sandberg de score en reeds drie minuten later heerste er al weer verslagenheid in het Duitse kamp, toen middenvoor Bengts- son een tweede treffer achter doelman Sawitzki plaatste. In de tweede helft ging het veel beter in de Duitse linies. Na zeven minuten liet rechtsbinnen Schroder de eerste tegengoal noteren. De spanning steeg. Het „heja- heja" van de Zweedse supporters hielp niet veel. Lanzamerhand kwamen de Duit sers in de meerderheid en in de 17de mi nuut was het 22 door een keihard schot van de Duitse middenvoor Biesinger. De uitstekend spelende Zweedse verdediging hield verder stand.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 5