Overwinningen voor Ubbiali, Loman en Surtees op circuit in Drente De wedstrijden in cijfers Rood en Wit leek verloren, maar won toch van HCC I In alle klassen snelheidsrecords aanzienlijk scherper gesteld Vingerhoedt bleef Europees kampioen driebanden Haarlem verloornadat het op 253-7 de innings tegen Hermes had gesloten Mascotte wijst U deze zomer in dubbel opzicht de goede weg! Softbalsters uit Haarlem sterk in stedentoernooi Goed resultaat van IJmond Nederlands softbalteam verloor van Ramjean NCB-elftal tegen de St. Andrews C.G. Nederlaag voor HPC Nog geen hoofdklasse bij de Korfbalbond X50COOOOOOOOOCOOOOOOO:>3000°0°0<^^ DE CRICKETCOMPETITIE MAANDAG 2 JULI 1956 DE ITALIAANSE SUPREMATIE op het gebied van racemotoren is in Assen nog eens bestendigd. Niet minder dan vier maal ging een Italiaans produkt ten aan- schouwe van 85.000 toeschouwers als eerste over de eindstreep. Alleen in de zjjspan- klasse, waarvoor de Italianen weinig belangstelling bljjken te hebben, kon een Duits merk de zege behalen. Overigens is dit jaar weer gebleken, dat men nooit moet zeggen: „Het kan niet sneller..." Ondubbelzinnig is bewezen, dat dergelijke theoriën smeken om omvergegooid te worden. In alle klassen werden de bestaande snelheidsrecords aan flarden gereden. Behalve in de zjjspanklasse was het thans zo, dat het algemene gemiddelde van de winnaar hoger lag dan de snelste ronde van 1955; een duidelijk bewijs, dat men nog lang niet aan het einde van de mogelijk heden is. Natuurlijk, de snelheden bij de grote prijzen in het buitenland liggen veel hoger, maar Assen vraagt, door het grote aantal bochten, veel meer van de stuur manskunst van de rijder. Het vorig jaar had Duke het bochtenwerk van zijn jonge landgenoot Surtees reeds geroemd en had hem als enig mogelijke concurrent voor zichzelf aangeduid, zelfs ais Surtees met de tegenwoordig weinig snelle Norton en Duke op het fijnste stuk mechaniek van de Gilera zou uitkomen. ADVERTENTIE Mascotte gaat nu nog iets méér doen dan U de weg wijzen naar de beste zelfgerolde sigaret. Nu gaat Mascotte U ook letterlijk de weg wijzen; naar elke plaats in Nederland waar U met weekend of vacantie heen wilt. Er zijn 5 verschillende Mascotte-fiets-kaar ten. Prachtige maar ook prac- tische gidsen, die tezamen heel Nederland voor U openleggen. Met een volledige opsomming van wat er overal aan moois en wetenswaardigs te zien is. Deze prachtige kaarten zijn tijdelijk in BEPERKTE MATE verkrijgbaar bij Uw sigarenwinkelier. rolt beter plakt beter brandt beter Duke mocht zaterdag nog niet rijden als gevolg van de rijdersstaking van 1955 zijn straftijd is op 1 juli om en dat was bijzonder jammer, want Surtees bleek in derdaad over uitstekende kwaliteiten te beschikken. Nu moest de Duitser Walter Zeiler als enige de strijd met Surtees aan binden. Hij deed dat met veel verve, maar beschikte niet over zulk snel materiaal als de Engelsman. Toen, kort na het begin van de wedstrijd in de halve literklasse, de twee Guzzi's uit de strijd verdwenen, was het pleit ten gunste van Surtees beslecht en zo kon men duizenden toeschouwers, toen er nog twin tig van de zevenentwintig ronden gereden moesten worden, het circuit zien verlaten. Zij hadden weinig belangstelling voor de solorit van Surtees, ook. al probeerde de Engelsman er wat van te maken door keer op keer het ronderecord naar beneden te halen. Bovendien was Veer de laatste jaren de held van het Nederlandse publiek al spoedig uit de strijd verdwenen. Zijn 500 cc Jawa kwam bij de start niet op gang. Toen er wat aan gemorreld was en hij kon vertrekken, waren de renners al meer dan twee minuten weg. Het was begrijpelijk, dat Drikus, na een paar rondjes gedraaid te hebben, bij de pits stopte en zijr. Tsjechische gastheren duidelijk maakte, dat hij er geen zin meer in had. Zo was de laatste trekpleister verdwenen, want het duel tussen Bakker en Rozenberg, hoe fel gevoerd ook, kon maar weinigen be roeren. Kwaad De Guzzi's, bereden door Kavanagh en Lomas, waren spoedig van het toneel ver dwenen. Lomas stapte reeds na de eerste ronde kwaad af. Men had hem niet op de achtcilinder laten starten en dat zinde hem helemaal niet. Kavanagh, die er wel een had meegekregen, had er overigens weinig plezier van, want nadat hij zes ronden lang, op de vierde plaats had gelegen, zocht ook hij de pits op. Surtees was het eerste weg na de start in de 500 cc klasse, gevolgd door Zeiler en Masetti. De Italiaanse MV-rijder kreeg pech en staakte de strijd. Eigenlijk had Surtees het hierna voor het zeggen, maar hij liet genadiglijk Zeiler een tijdje lang dicht achter zich blijven. Het ging meteen hard, want in de twee de ronde verbeterde Surtees al het ronde record van Duke en Armstrong met ruim twee seconden. Toen hij er in de derde en vierde ronde nog meer seconden vanaf haalde kon Zeiler hem niet meer bijhou den en zakte af. Steeds sneller ging Surtees ofschoon hij dat in het geheel niet behoefde, want Zei ler lag meer dan veertig seconden achter hem. Uiteindelijk bracht Surtees het nieuwe ronderecord op 3 min. 25.2 sec., ge middeld 135.164 km per uur. De gemid delde snelheid over de hele wedstrijd (132.703 km/uur) was zelfs nog hoger dan Duke's en Armstrong's ronderecord van 131.077 km/uur. In zijn jacht haalde Surtees alle tegen standers behalve Zeiler in. De Zuid afrikaan Eddy Grant, die als particulier rijder een Norton bereed, vocht lang om zich te handhaven, maar moest in de laatste ronde het geweld van de zware MV over zich heen laten gaan. Dubbele zege Het was geen wonder, dat de uitge kookte Ubbiali zowel in de 125 cc als in de 250 cc klasse de zege voor MV wegsleepte. Het werden dubbele overwinningen, want beide malen liet de Zwitser Taveri de eer aan zijn Italiaanse stalgenoot, die trouwens in de strijd om het wereldkampioenschap Het Haarlemse vertegenwoordigende softbalnegental is er voor de zesde achter eenvolgende keer in geslaagd beslag te leg gen op de fraaie wisselbeker door tijdens het stedentoernooi in Haarlem ongeslagen de eerste plaats te bezetten. Ook nu toonden de Haarlemse vertegen woordigsters zich weer het sterkste en zo wel tegen Amsterdam, Den Haag als IJ mond werden fraaie overwinningen be haald. Helaas waren enkele afdelingen door vakanties verhinderd een team af te vaardigen. Het negental van IJmond, bestaande uit Roos wij k-speelsters, heeft zich de eerste keer reeds onderscheiden door met even veel winstpunten te eindigen als Amster dam en Den Haag, in welk laatste team ook de Pinguins-speelsters Nijssen en Bur ger waren opgesteld. Na afloop van de zeer geanimeerde wed strijden reikte de voorzitster van de Ne derlandse Dames Softbal Bond met een toe passelijk woord de wisselbeker uit aan de aanvoerster van het Haarlemse team, de Schoten-speelster F. van Veen. De dames van het winnende negental ontvingen allen een herinnering. De uitslagen waren: Den HaagHaarlem 14; AmsterdamDen Haag 32; IJmond Den Haag 56; Haarlem—Amsterdam 42; IJmondHaarlem 13; Amsterdam IJmond 04. De eindstand was: 1. Haarlem 6 pt. 114; 2. IJmond 2 pt. 109; 3. Amsterdam 2 pt. 510; 4. Den Haag 2 pt. 912. veel beter geklasseerd staat dan Taveri. Veel strijd was er in de lichtste klasse overigens niet. Drie MV-rijders, Ubbiali, Taveri en Fortunato Libanori, die tijdens de training de snelste tijd had gemaakt, namen resoluut de kop en dat Libanori na drie ronden wegens pech van het toneel verdween, maakte niets uit. Noch Sand- In de loop der jaren zijn er tussen HCC en Rood en Wit vooral aan de Span jaardslaan in Haarlem heel wat uiterst spannende en enerverende cricketwedstrij den gespeeld. En de jubileummatch van het 75-jarig Rood en Wit tegen het eerste van „De Haagse" van gisteren maakte daarop geen uitzondering. Nadat de Haarlemmers in de eerste innings een totaal van 171 hadden bereikt, scoorden de Hagenaars ten slotte een totaal van 164, nadat het aspect van de wedstrijd enige keren was veran derd. Eerst leek H.C.C. een draw te willen bewerkstelligen, daarna leken de Hage naars rechtstreeks op een overwinning af te stevenen 161 voor 7! maar na een uiterst spannend slot won tenslotte Rood en Wit toch nog. Nadat met enige plechtigheid de nieuwe Rood en Wit clubvlgg in (pp was gehesen, stuurde captain Sillevis Rood en Wit in om te batten. Reeds vanaf het begin was R. en W. in moeilijkheden. Engelenberg (2) ver dween namelijk spoedig door een fraaie vang van Bakker en verschillende malen brachten de bowlers Van Staay, Kloppen burg en Bakker de batsmen in moeilijk heden. De Ruig hield echter stand' en sa men met De Nijs (9) en Bouwman (17) voerde hij het totaal op. Toen hij echter uit was voor een goede 30 (5 x 4), was de stand 404. Verre van rooskleurig dus. Tien minuten voor de lunch maakte de regen een voorlopig einde aan het spel. Na de lunch, die deelde in het feestelijk ka rakter van de wedstrijd, werd Van der Togt (6) door Van der Most fraai op cover uitgevangen, waarna Wijkhuizen voor 11 werd gebowled. Een zeer nuttige innings van Winter (16) bracht de honderd1 op voor zeven wickets. Doch spoedig speelde hij hierop evenals De Ruig een bal on gelukkig in eigen wicket. De nummers 9 en 10, Onstein en Molijn, speelden echter rustig door. Vooral de jeug dige Onstein liet prachtige harde slagen van eijn bat komen waaronder een zes in de Hout. Voor 47 runs (3 x 6, 4 x 4) werd hij gebowld, waarna op 169 de innings ten einde kwam. Molijn scoorde een rustige 15. Vooral in de morgenuren was het bowlen uitstekend geweest. Na de lunch zakte het wat af, waarvan Rood en Wit uitstekend gebruik maakte. Moeilijkheden H.C.C. was nog eerder in moeilijkheden dan de gastheren. Bijleveld bowlde name lijk met zijn tweede bal Arendsen de Wolff. Op 26 verdween Heimei voor 15 en op 39 Van der Most, allen bowled Bijleveld, Bak ker en Gallois (22) speelden daarna zeer aanvallend en waren kennelijk van plan reeds spoedig een gunstige beslissing te forceren. Plotseling bowlde echter Wijk huizen Gallois. Doch Rood en Wit kwam van de regen in de drop, want de ingeko men Van Staay sloeg evenals Bakker de bowlerij naar alle kanten. Nadat Van Staay voor 15 door Bijleveld was ingerekend, kwam Spekking in. De score vloog toen nog sneller omhoog. Bakker sloeg zessen in de Hout en in de. tribune en ook Spekiking ford op Mondial, noch Hobl op DKW, kon den de MV's ook maar enigszins benaderen. Tevens bleek dat de Spaanse Montesa een lief motortje is, maar dat beslist in toeren tal nog het een en ander tekort komt. De strijd in de zijspanklasse was de aan trekkelijkste van de dag. De Engelse Nor- ton-rijder Harris had na de start de kop veroverd en scheen die niet meer af te zullen staan. Want na vijf ronden was het verschil tussen hem en de Duitser Hille- brand aangegroeid tot enkele honderden meters. Toen kreeg Harris pech. Hij staak te het gevecht, zodat Hillebrand automa tisch op de eerste plaats belandde. Achter hem voerden de Engelsman Cyril Smith en de oud-wereldkampioen, de Duit ser Noll een verbeten gevecht om de tweede plaats, dat Noll drie ronden voor het einde in zijn voordeel besliste. Het is onnodig te zeggen, dat ook hier de be staande baanrecords gebroken werden, al was het verschil tussen oud en nieuw In deze klasse niet zo groot. De 350 cc klasse bleef het domein van Guzzi. Lomas had een bijzonder ongeluk kige start, vertrok als 20ste, maar werkte zich snel naar voren. Hij schoot in de zevende ronde langs Surtees, die op de tweede plaats achter de verrassende Cecil Sandford op DKW lag. Het was daarna gauw gedaan met de ereplaats van Sand ford, want Lomas, opnieuw belust op een wereldkampioenschap, gooide er nog een schepje bovenop. Hij had een ronde later ook Sandford en de eerste plaats te pakken, die hij daarna niet meer afstond. liet zich niet onbetuigd. Rood en Wit leek verloren. Doch even plotseling kwam het keer punt. Bakker sloeg een bal van Wijkhuizen naar de boundery en bij het nemen van de derde run gooide De Ruig de bal hard en strak direct in het wicket en Spekking was run out voor 32. De stand was toen 148 voor 7. W. van den Bosch en Bakker brach ten H.C.C. daarna tot op 12 runis in het zicht van de overwinning toen Bakker door Wijkhuizen gebowled werd voor een aan trekkelijke 59. W. v. d. Bosch echter zette zijn been voor een rechte bal van Wijkhuizen en verdween op 164. Kloppenburg kwam daar na zijn captain gezelschap houden. Doch slechts voor enkele ballen. De spanning be gon een woordje mee te spreken en bij het proberen van een onmogelijke run viel ook zijn wicket (164 voor 9)-. Sillevis speelde de daarop volgende over van Bijleveld op onzekere wijze uit, waar bij hij op de laatste bal achter het wicket gemist werd. De laatste man, Rietdijk, maakte echter aan alle onzekerheid een einde door de eerste bal van Wijkhuizen in eigen wicket te spelen. Zo won Rood en Wit haar eerste wedstrijd tevens jubileum wedstrijd ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan in 1956. De overwinning was te danken aan fel volhouden, zowel door bowlers als fielders. Bijleveld had in 28 overs 4 voor 72 en Wijkhuizen in 13 overs 4 voor 40. Zowel Rood en Wit als H.C.C. konden terugzien op een uitstekende wed strijd met hoge en snelle scores, goed bow len en fraai fielden. Hermes DVS—Haarlem Het zal in Nederlands cricket wel niet vaak zijn voorgekomen dat een elftal op een totaal van 253 voor 7 sluit en dan met 7 wickets verliest! Dat was zondag het lot van Haarlem, dat bijzonder voorspoedig batte, maar strandde op de Schiedamse batsmen Baily en Stolk, die een openings stand van niet minder dan 189 opzetten. Stolk won de toss en koos fielden, waar na Honnebier en Misset de innings open den. Beide batsmen scoorden vrijelijk en de 40 was op voor Misset 'voor 26 achter het wicket werd gevangen. Even later gevolgd door Honnebier met een zeer goede 27. On- kenhout en Paul Maas zetten de zaak op dezelfde voet voort, waarvan een stand van meer dan 50 het gevolg was. Onken- hout scoorde een uiterst nuttige 22. De volgende batsman, W. Peschar, bleek er ondanks het feit dat hij niet in de ge legenheid is te oefenen, voortreffelijk het oog in te hebben. Hij en Paul Maas kwa men beidie boven de 50, Maar 56 (w.o. 2 maal zes) en Peschar 54 not out. Max Maas maakte toen nog dankbaar gebruik van de zwakker wordende bowlerij en met 6 vie ren en een zes droeg hij nog 43 runs bij. Op de helft van de speeltijd' sloot Haar lem met 253 runs voor het verlies van 7 wickets de innings. De bowlingcijfens wa ren uiteraard niet best: Meyer 156, Tet- telaar, de beste bowler, 465, Bailey 246, en Keuzenkamp 045 (in 8 overs!) Op het betrekkelijk dode wicket, dat Het Nederlandse softbal-negental is er zaterdag op het terrein van The 512th Sa- bres te Soesterberg niet in geslaagd een overwinning te behalen tegen het Ameri kaanse legerteam Ramjean, hoewel de kansen hiervoor volledig aanwezig zijn ge weest. Het zag er overigens niet naar uit dat de Amerikaanse gasten een kleine 1110 overwinning zouden behalen, want reeds na vier innings hadden de Nederlandse ver tegenwoordigsters een grote 81 voor sprong genomen en ofschoon deze grote achterstand in de vijfde infiings nog werd verkleind' tot 84 werd een klein inzinking van de overigens voortreffelijk spelende Nederlandse werpster oorzaak dat de gas ten in de volgende innings een voorsprong konden nemen (89). Ook in de laatste innings scoorden beide teams nog twee runs hoewel een onjuiste beslissing van de Amerikaanse veldscheids- rechter een Nederlandse overwinning in de weg stond, zodat het Amerikaanse leger team een kleine zege behaalde (1110). Overigens kunnen de Nederlanders te rugzien op een goede wedstrijd, waarin slechts de V.V.G.A.-speelster Horden tegen viel. Een bijzonder goede wedstrijd speel den vooral R. Vermaat (Pinguins), die zelfs een prachtige homerun plaatste, F. van Veen (Schoten) en de ex-Vodo-speelster I. Burger (Pinguïns).. Ook H.H.C. zou deze week tegen dit Amerikaanse team uit komen, doch de slechte weersomstandigheden waren vrij dag oorzaak dat slechts enkele innings ge speeld konden worden. De stand was toen 53 voor H.H.C. Voor de wedstrijd tussen het NCB-elftal en de Engelse club St. Andrews, die op woensdag 11 juli op het Sparta-terrein in Rotterdam wordt gespeeld, is het Neder landse team als volgt samengesteld: Dries (Excelsior), aanvoerder); Van Noortwijk (HDVS); W. Keeper; Bosman (Quick-H.); Bouwman (Rood en Wit); De Bruyn (Spar ta); Gallois (HCC); Heimei (HCC); Kors (Voorburg); Van der Linde (Sparta); Phijf- fer (Quick-N) en Visser (VRA). snelheid noch break aannam, kon de Haar- lembowlerij tegen de waarlijk voortreffe lijk battende Bailey en Stolk niet op. Tien tal na tiental verscheen op het scoring- bord en wat ook werd geprobeerd, niets baatte. Pas op 189, toen Voogd tenslotte zelf de bal ter hand had genomen, speelde Stolk een bal in zijn wicket; hij had toen een foutloze 73 gescoord. Zolang Bailey in was hadden de Schie dammers alle kans. En Bailey bleek niet meer uit te krijgen. Zijn 148 not out (24 vieren!) was een van de beste innings op de Nederlandse velden gespeeld. Met steun van Hille en Tettelaar had hij geen moeite om het Haarlem-totaal te overschrijden. Behoudens een tweetal zeer moeilijke kan sen later in zijn innings had hij vrijwel geen fouten gemaakt. Ook bij Haarlem waren de bowlingcijfers uiteraard niet fraai: M. Maas 090, P. Maas 271, Boeree 049, Kruyt 021, Voogd 14, en Peschar 012. Er waren aan het eind van de dag in 5% uur cricket ruim 500 runs gescoord voor 10 wickets. Voorwaar bright cricket! Overige resultaten HBS—Quick (H.): Gewonnen door HBS met 5 wickets. Quick (H.) scoorde 122 runs, waar van: Bosman 11, Marseille 22, Dill 16, Holt- appel 16, Ten Hoope 21 en Berkemeyer 12 n.o. Van der Vegt 1 voor 17, Bruijnesteijn 3 voor 27, Hageman 2 voor 20, Rishworth 2 voor 28 en Van Katwijk 1 voor 23. HBS scoorde 123 voor 5 wickets, waarvan Rishworth 48, Herklotz 16, Van Katwijk 43. Marseille 3 voor 39 en Rijnders 2 voor 23. ACCVRA: Gewonnen door VRA met 1 run en 5 wickets. ACC scoorde 135 runs (all out) en VRA 136 runs voor het verlies van 5 wickets. ACC: D. de Baere 37, L. Woud stra 20, D. van der Hurk 18, A. van Soomeren 11 not out, Alandt 19. H. Klink 1 voor 21, Peereboom 2 voor 6, Mc. Mannes 3 voor 27 en I. Villeneuve 4 voor 45. VRA: R. Visser 27, Jansen Schoonhoven 61, De Villeneuve 20, Van der Vlugt 10 not out en Raayen 10. Van der Hurk 2 voor 43, Ohm 2 voor 47. SpartaExcelsior: Gewonnen door Excel sior met 11 runs en zes wickets. Sparta scoor de 194 voor 9, Excelsior 205 voor 4. Sparta: Borrani 139 not out, De Bruin 13. J. Ooster- holt 1 voor 30, Dries 2 voor 69, Ter Braak 4 voor 55. Excelsior: J. Oosterholt 14, G. Oosterholt 52 not out, Dries 118 not out. A. H. van der Linde 3 voor 65, Bruyn 1 voor 51. VOCACC 2: Gewonnen door VOC met 84 runs. VOC scoorde 188 runs, ACC 104. VOC: Lochmann van Bennekom 33, W. van Weelde 72, Dunk 14, Terwiel 15, Madsen 15, J. B. van Weelde 12 n.o., Dijk 12. Sanders 1 voor 63, Lapierre 2 voor 45, Van de Broek 2 voor 36, Schooneveldt 3 voor 23, Bregman 1 voor 10. ACC: Schoordijk 11, Bregman 31, Meyer 10, Lapierre 24 n.o. Terwiel 2 voor 10, Madsen 2 voor 34, Lochmann van Bennekom 3 voor 27, Stroo 3 voor 33. PWKampong: Gewonnen door PW met 56 runs. P.W. scoorde 105 runs, Kampong 49. PW: Tattersall 12, Nordbeck 34, Leeftink 22, Jordaan 11. De Waard 5 voor 39, Wagen voort 4 voor 25, Van der Bijl 1 voor 30. Kampong: De Ruyter 13, Wagenvoort 21. Baak 5 voor 21, Leeftink 5 voor 22. Lager cricket In de tweede klasse D versloeg Rood en Wit 3 BMHC. Rood en Wit 183 voor 3 (Frijns 26, Westra 17, Luining 33, J. Molenaar 16, Timmerman 32, Meijers 28 n.o., De Windt 12 n.o.). Creutzberg 1-48, Elias 1-71, Heringa 3-30 en Schouw 3-19. BMHC 100 (Minnema 14. Sluyter 26, Allan 22 n.o.). Luining 6-40, Plies- ter 1-18 en De Windt 3-16. In dezelfde afdeling eindigde de wedstrijd tussen VVV 2 en Haarlem 2 in een draw. Haarlem 118 voor 8 (Kleefstra 60 n.o.); VVV 44 voor 3 (Visser 2-6, H. Schlatmann 1-6). Voor de derde klasse speelden Rood en Wit 4 en 5 tegen elkaar. Rood en Wit 4 won met 78 runs. Rood en Wit 4 122 (C. de Ruig 21, Venker 13. Domhoff 10. Molenaar 16 en Paardekoper Overman 36). Scholte 4-44, v. d. Burg 3-38, Van der Valk Bouman '2-18 en Vandehoek 1-13. Rood en Wit 5 44 (Scholte 13). C. de Ruig 2-18, Kersten 2-11, Van Lennep 2-7 en Ven ker 2-0. Voor de eerste klasse heren van de wa- terpolocompetitie heeft HPC in Rotterdam de strijd aangebonden tegen de ploeg van de zwemvereniging Rotterdam. In de eer ste helft namen de Rotterdammers met twee-nul de leiding. In de tweede helft redde Wim Geurtsen de eer voor HPC. Eindstand twee-een. In Den Helder is voor de reserve derde klasse gespeeld: Bruinvissen 2-Haarlem 4 met als resultaat zes-een voor Haarlem 4. Op de vierde dag van het Europees kam pioenschap driebanden werden de volgende partijen gespeeld: Fauconnier (België) 55 55 4 0.909 Pimenta (Portugal) 35 55 4 0.636 53 4 0.943 36 53 3 0.679 Vingerhoedt (België) 50 47 11 1.063 47 6 0.914 50 69 4 0.724 44 69 3 0.637 De verdere uitslagen luidden: Ventura verslaat Pimenta 5036; Vingerhoedt ver slaat Popeyeus 5028, Scherz verslaat Ru dolph 5043, Tied'tke verslaat Fauconnier 50—42; Fauconnier verslaat Scherz 5046; Pimenta verslaat Rudolph 5049, Tiedtke verslaat Poppeyus 5048; Vingerhoedt ver slaat Ventura 5040. De uitslagen van de partijen van de zeven de ronde luidden: Vingerhoedt 50 71 4 0.704 48 71 6 0.676 77 4 0.649 77 4 0.584 81 3 0.580 50 81 4 0.617 50 91 5 0.549 49 91 5 0.538 De titelhouder Vingerhoedt, die in een spannende partij met 2 caramboles verschil van de geduchte Saarlander Tiedtke won, is ongeslagen eerste in het eindklassement ge worden. Dit klassement luidt als volgt: 1. Vingerhoedt 14 matchpnt., hoogste serie 11, alg. gem. 0.831; 2. Tiedtke 10 matchpnt., hoogste serie 9, alg. gem. 0.784; 3. Fauconnier 8 matchpnt.; 4. Ventura 8 matchpnt.; 5. Po- peyus 8 matchpnt.; 6. Scherz 4 matchpnt.; 7. Rudolph 2 matchpnt.; 8. Pimenta 2 matchpnt. Onder leiding van de waarnemend voor zitter van de KNKB, de heer J. van Driel uit Rotterdam, heeft een groot aantal af gevaardigden van de eerste klasse korfbal clubs in Utrecht een bespreking gehad over de instelling van een hoofdklasse in de KNKB. Na langdurige discussie werd besloten tot instelling van een studiecommissie die een en ander nauwkeurig zal onderzoeken en dan aan het hoofdbestuur verslag zal uitbrengen. Het tussenvoorstel van een aantal afgevaardigden van Zuidhollandse eersteklassers zal een belangrijk punt zijn van dit rapport. Dit tussenvoorstel, dat de volle mede werking van het hoofdbestuur van de Korfbalbond heeft, beoogt de instelling van een landelijke eerste klasse competitie. Hierdoor zou worden bereikt dat veel meer verenigingen aan deze competitie kunnen deelnemen. Mocht dit plan doorgang vin den dan zal pas na de competitie 1956 1957 hiermede een aanvang worden ge maakt. VOETBAL Betaald Om het kampioenschap van i Nederland ElinkwijkRapid 20 SpartaNAC 12 West I Promotie naar 2e klasse KW—TOG 1—0 Wijk a. Zee—JSV 2—1 HONKBAL j Promotie-competitie i Ere-divisie GVAV—KFC 5 NOAD—Hermes DVS naar 2—3 2—1 Amateurs Om het kampioenschap van Nederland Vlissingen—RFC De stand is: Hengelo 2 RFC 3 i Vlissingen 3 j Promotie naar j klasse West I/West II 2—3 4— 2 9— 6 5—10 de eerste Eerste klasse A: Ajax—EHS TYBBKennemerland 2- HHC—RCH 3- O WOSparta Eerste klasse B: ABCSC Haarlem 121 EDOSchoten 513 HFC „H'lem"WGA 1—8 HCK—TIW 6—10 Overgangsklasse A/B: Blauw Wit—UW RooswijkThor Schoten 2Neptunus 21 de SpartaanHilversum 8—2 -5 •2 7—0 6—2 4—0 •1 DSS—Rood Wit o. p. v. DSS 5—8 EDO 2—SC H'lem 2 36 HFC „H'lem" 2—HCK 2 8—14 RCH 2—Bl'daal 6—8 't Gooi—ABC 2 1—13 OVVO 2—THB 13—2 Shell—TIW 2 4—2 i DOSA. Weerbaar 84 Blue LionsPSV 65 SchiedamSW 52 de HazenkampUSC 95 ZeeburgiaTIW 3 Derde klasse A/B: RCH 4Terrasv. EHS 2Rooswijk 2 Schoten 3DSB SC H'lem 3—HCK 3 K'land 2—HFC 10—15 DWVPacifico Sparta 2De Volew. The CatchersRFC DEC—HHC 2 Tweede klasse A t.m. APGSAnimo WGA 3—de Spartaan 3—2 0—3 2—3 9—6 6—6 D: 2—2 EDO 3—DIO 6—10 4—11 16—10 3—21 „H'lem" 3 24—1 4—15 5—4 18—10 Unites—HoHandiaUr^ia 6—1 3_Zeeburgia Vierde klasse A t.m. C: EHS 3—DSS 2 14—25 i SC H'lem 4—DIO 2 19—3 HCK 5Rooswijk 4 1410 K'land 3Schoten 4 2010 THB 2—TYBB 3 13—2 HCK 4—Bl'daaal 2 11—21 HHC 4Spaarnev. 810 DSS 3—K'land 3 4—12

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7