Onzekerheid over de kansen, nu de meeste routiniers verdwenen zijn WÈmm m Nederland start met een jonge ploeg, die vertrouwen verdient lilli Sa titi Shirley Fry maakte een einde aan de successenreeks van Althéa Gibson Morgen begint in Reims de Ronde van Frankrijk Tour de France Vele jongeren rond Wagtmans en Nolten Ook Louise Brough kwam in halve finale I «Sfc fit! 5 Nieuwe bergen De Nederlanders De prijzen Dreigbrief Grote stagnatie in de waterpolocompetitie Sas Mar* Duitse zwemploeg naar HPC in Heemstede DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN HCB-elftallen tegen Amsterdamse cricketers Drie wereldrecords bij selectiewedstrijden Russische tennisser speelde op Wimbledon Nederlands honkbalteam versloeg Amerikanen Rohda tegen Het Zuiden Zondag in Leiden WOENSDAG 4 JULI 1956 Morgen begint de 43e Ronde van Frankrijk. Het is roezemoezig in Reims. Op het laatste ogenblik moeten er altijd nog zovele dingen gebeuren, dat een buiten staander de indruk krijgt van een hopeloze chaos. Maar de voorbereidingen voor de Tour de France verlopen reeds jaren langs vaste richtlijnen. Mannen als Goddet, Levitan, Garnault en Wermelinger kennen het klappen van de zweep reeds jaren en niemand twijfelt er dan ook aan of donderdag zal precies op tijd het sein gegeven worden voor de eerste etappe: over 223 km naar het noorden, naar Luik. Toch heerst er in Reims een gevoel van onzekerheid. Dat heeft uit sluitend te maken met het feit, dat er ditmaal geen uitgesproken favoriet aan de start zal verschijnen. De tijden van Fausto Coppi, van Hugo Koblet, van Ferdi Kubler, van Fiorenzo Magni, ja zelfs van Louison Bobet zijn voorbij. Van de oude, zeer ervaren generatie is eigenlijk alleen nog maar Stan Ockers over, de winnaar van de groene trui van het vorig jaar. De kaarten liggen dus volkomen open. Niemand weet wat deze Ronde van Frankrijk zal brengen. Misschien ook juist daarom belooft'de Tour de France zo interessant te worden. De jongeren zij die met talent begaafd zijn zullen nu hun kans krijgen. Toch duiken er enkele namen op, die vermoedelijk wel hoog in het eindklassement zullen komen te staan: Charlie Gaul, Jean Brankart, Fred de Bruyne, misschien ook Stan Ockers en zeker ook Pasquale Fornara. De traditie wil dat de „groten" zich in de begin- etappes rustig houden. De nieu welingen krijgen dan hun kans om zich te onderschei den, om door een overwinning uit het onbekende naar voren te springen. Dat is altijd zo geweest en zonder twijfel zal dat in de tien etappes, van Reims tot Bayonne over merendeels vlakke wegen, ook nu geschieden. Strijd zal er van Reims af aan wor den gevoerd al kwam het alleen maar van de zijde van de rouleurs die willen pro beren tot aan Bayonne een tijd winst te verove ren op de klim mers. Trouwens deze klimmers zul len het niet ge makkelijk krijgen. Want vrijwel in, alle bergetappes zijn de afdalingen na de laatste pas- hpogte lang, m. a. w. deelnemers die bij het stijgen tijd verliezen, krijgen volop gelegenheid om in de dalingen hun achterstand weer enigszins goed te maken. Strijd zal er ook zijn om de prijzen. Want die zijn hoog. Er is even als het vorig jaar veel geld te ver dienen voor deze beroepsrenners en alle klasseringen zijn weer gehandhaafd, met de daaraan verbonden premies. Toch is er wat veranderd op de kaart van de Tour de France. De Tourmalet, een oude getrouwe, zal men niet passeren en ook de Galibier en de Vars staan niet op het programma. Zij hebben plaats moeten maken voor andere pashoogten, die van Sestrières, de Mout Cenis en voorts de Croix de Fer, welke overigens zijn naam eer aandoet. Onrust heerst er ook in Reims, omdat het in verscheidene ploegen, ook in de Franse regionale teams, niet botert. Succes hangt veelal af van een goede teamspirit, of de ploegleider erin slaagt eenheid tussen zijn pupillen met zulke uiteenlopende ka rakters te scheppen en of een deel van het tiental zich vrijwillig bereid verklaart tot het aanvaarden van het knechtschap, ten einde de teamgenoten met de beste kansen te steunen. België vooral zal het zeer moei lijk hebben met drie renners van klasse, met Jean Brankart, Stan Ockers en Fred de Bruyne. En nu zwijgen wij nog maar over de onderlinge concurrentie ten aan zien van het merk, waaraan de deelnemers zijn verbonden. Want bij de één onbewust, maar bij de ander op uitgesproken wijze, spelen ook de belangen van de fietsen- fabriek, waarmede men gelieerd is, een niet te onderschatten rol. En de Nederlandse ploeg? Ook Pellenaars is evenals Bidot van de Fransen, Binda bij de Italianen en Maes van de Belgen, niet ontkomen aan moeilijkheden vóór de start. Nederland heeft ook zijn „wielerruzie" ge had. Wim van Est is niet in de ploeg ge kozen. Volgens vele deskundigen terecht, volgens de supporters van de Brabander ten onrechte. Maar Pellenaars heeft de voorkeur gegeven aan een homogene ploeg. Ook hij heeft zijn team verjongd, in zeer sterke mate zelfs. Hij heeft risico genomen en hij kan met geen mogelijkheid voorspel len wie van de acht Nederlanders, die bij Wagtmans en Nolten zijn geplaatst, de Ronde van Frankrijk zullen uitrijden. En als zij erin slagen om Parijs te berei ken, wat zullen zij dan onderweg hebben gepresteerd? Pellenaars heeft risico geno men door een ervaren renner als Wim van Est thuis te laten. Maar hij moest dit risico nemen, hij was gedwongen om jongeren een kans te geven, want anders liep hij het gevaar dat hij in volgende jaren in de maand juli met een ploeg zonder talent aan de start zou moeten verschijnen. Pellenaars heeft geschreeuwd om nieuwe krachten, reeds enkele jaren acnter elkaar. Een groot aantal amateurs is nu in de rijen van de professionals verschenen. Het spreekt vanzelf, dat zij nu ook een kans moeten krijgen om zich te onderscheiden of om wat bescheidener te zijn. Als wij het goed hebben bedraagt de ge middelde leeftijd van de tien Nederlandse renners 24 jaar er ook dit cijfer wijst dui delijk aan, welk een groot risico Pellenaars heeft genomen. De ouderen van de ploeg komen goed gewapend in Reims aan de start. Zij hebben een voldoend aantal kilo meters in de benen, zij behoeven zich niet in de eerste etappes in te rijden, integen deel zij kunnen erbij zijn als reeds voor Bayonne belangrijke beslissingen zouden vallen. Bovendien is de verhouding tussen Wagt mans en Nolten voortreffelijk. De Limbur ger is veranderd. Wielertechnisch is hij nog vooruit gegaan. Maar hij heeft ook meer begrip gekregen voor situaties waarmede hij vroeger niet vertrouwd was. En hij ge draagt zich ook als een goed kameraad tegenover de debutanten. Dat alles geeft hoop en vertrouwen op een redelijke pres tatie van de zijde van de oranjeploeg. Tenslotte nog een korte opsomming van de prijzen, welke voor deze Tour de France zijn vastgesteld. Waaruit overigens duide lijk blijkt, dat de Ronde van Frankrijk zo langzamerhand gestabiliseerd is en dat van opzienbarende nieuwtjes geen sprake meer is. Er zijn prijzen voor elke dagetappe, voor de ploeg (de drie hoogst geklasseer- den) die in deze dagetappe het best heb ben gereden. Er zijn premies voor de meest strijdlustige renner, maar ook voor de deelnemer, die de meeste pech heeft ge had. Dan is er nog de rente, welke dragers van de gele trui ontvangen, als zij meer dan één dag aan de kop van het algemeen klassement staan. Het bergklassement behoort er reeds ja ren bij, al zijn de bonificaties in tijd voor de pashoogten allang verdwenen. Het klas sement voor de groene trui, een optelling van punten van elke renner naar gelang de plaats, welke hij inneemt in de dagetappes, is gehandhaafd. En daarnaast zijn dan ten slotte nog de grote prijzen voor het indivi duele eindklassement in Parijs en voor het algemeen ploegenklassement, dat Neder land één keer heeft gewonnen, in 1953. Gisteravond waren er talrijke buiten landers die kwamen informeren hoe het nu eigenlijk met de kwestie Van Est zat. Maar Pellenaars trok zijn schouders op. Met Wim van Est heeft hij geen ruzie, maar het is de supportersgroep, welke de moeilijkheden heeft veroorzaakt. Hij heeft een dreigbrief ontvangen, waarvan de in houd verre van fraai is, maar er staat tegenover, dat hij ook een stapel brieven en telegrammen heeft gekregen, waarin vele bekenden en onbekenden hem succes wensten voor de komende weken, en.... dat hij, Pellenaars, zich maar niet te veel van al die minder fraaie dingen rondom de kwestie Van Est moest aantrekken. Door de klimatologische grillen van moeder natuur in de maand juni, is ir vele gevallen de temperatuur van het water voor het spelen van waterpolo-competitie- wedstrijden beneden de hiervoor vastge stelde norm gebleven, waardoor alleen al voor de competitie van de KNZB meer dan 200 wedstrijden opnieuw moeten worden vastgesteld, hetgeen nog voor het ingaan van de vakantietjjd moet gebeuren. Al de niet doorgegane wedstrijden wor den tussen de volgens het rooster reeds vastgestelde wedstrijden ingelast, zodat in de maand juli sommige zeventallen meer dan twee wedstrijden per week moeten spelen. Ook de kringcompetities zijn danig in het nauw gekomen; van enkele af delingen waarvan nu reeds de helft ge speeld had moeten zijn, zijn slechts één of twee wedstrijden gespeeld. Hier wordt overwogen, gezien de beperkte speel- gelegenheid die in sommige gevallen be schikbaar is, de niet doorgegane wedstrij den niet opnieuw vast te stellen, maar voor die afdelingen slechts een halve competitie te laten spelen. Ie ETAPPE 5JULI 223KM 2 e ETAPPE 6 JU LI 217KM R'JSEL B ELGIE BrtsseT' 4=3 Hannuj. start6juli LUIK Sterk heuvelachtig ==Ndg terijdeh Brussel Rij sei 2e etappe De Nederlandse „Tour de France"- ploeg v.l.n.r. op de bovenste rij: Wagt mans, Nolten, Stolker, De Groot en v. d. Pluym. Onderste rij v.l.n.r.: v. d. Brekel, G. Voorting, La Haye, Hinsen en v. Dongen. nduat^S'A appppiuja6 jaa.|auiuapaja&apuoy ap wsw6uc| ap pjaM-7g6(ai rvd -uj>iq'^e a apiappiuje6 uaa -jauj uapajebapuoy ajsieuseppjaM*7S6lui u i LUM09S5 jpjoj jaiu uapaja&6i6l pjawepuoy ajs6up| ap 3' l<?s>jO| jaiu uapajab £061 u) pjaAA apuoy djs+JOM ap aaui apuoy appuua yapfu s,0|ne 006-008" uapirewu 0(Wj6eejAap -oojfp* 6u|p;ajaqjooA ap aipe ui ei-jiiodep upa ue'pe|0Ó0:0l^ l^o-J ueujoH apuoy ap suapfp uajassvd sjau -uaa ap uasuaui uaof|iuj S-E uaiz 6uij(cqas jëcu Na de geslaagde wedstrijden in de twee kamp tegen BSV uit Bremen, houdt De Heemsteedse Polo Club op dinsdag 10 juli in de zwemvijver „Grocnendaal" in Heem stede een tweede internationale ontmoe ting. Ditmaal zal het treffen gaan tussen de HSV uit Hameln (Duitsland) en de HPC. De zwemsters en zwemmers uit Hameln komen reeds zondag naar Heemstede en zullen de komende week de gasten zijn van de HPC. Een uitgebreid programma staat hun te wachten met onder andere een ontvangst ten raadhuize op maan dagmiddag. De HSV is voor de HPC geen onbekende, daar het vorige jaar in Hameln de HPC deze vereniging ontmoet heeft, waarbij de HSV-ers in een tweekamp de overwinning behaalden. De HPC, die thans over een sterkere ploeg beschikt, is belust op re vanche, doch of zij de schoolslagzwem sters en -zwemmers de baas kunnen blij ven laat zich nog bezien. Voor deze wed strijden, die om half acht aanvangen, zal grote belangstelling bestaan. Zaterdag worden door drie vertegenwoor digende elftallen van de HCB cricketwed strijden gespeeld. In Amsterdam speelt het Haarlems jeugdelftal de traditionele wed strijd om de Zilveren Bal tegen het Amster damse jeugdelftal. De laatste jaren was de overwinning steeds voor de Amsterdammers. De Haarlemse jongens zullen ongetwijfeld hun best doen de wisselprijs dit keer mee naar Haarlem te nemen. Een HCB-senioren- team speelt eveneens in Amsterdam tegen een elftal van de ACB. Op het terrein van BMHC in Bloemendaal speelt een HCB-elftal tegen „Still Going Strong". De opstellingen van de elftallen luiden: Jeugdelftal: P. Bouman (Rood en Wit, aanv.), L. van de Mey (Haarlem, wicketkee per), Ph. Schouw (BMHC), G. van Lange- laar jr. (CVHW), R. van de Hoek, C .van Alphen, R. Heydeman (allen Haarlem), R. Onstein, J. Luining, J. Molenaar, C. Voors (allen Rood en Wit). Reserves: C. de Ruig (Rood en Wit), S. Paagman (Haarlem). HCB—SGS: H. Thon (Rood en Wit, aanv.), N. Allan (BMHC, wicketkeeper), F. Vogel sang, A. van Loenen, G. van Langelaar sr., J. Jacobs, J. Macbielse (allen VCHW), F Lammerts van Bueren, G. Goossens, W. Eelt- mann, F. Lanting (allen Haarlem). Reserve: J. Schouw (BMHC). ACB—HCB: Th. Koot (Rood en Wit, aanv.), wicketkeeper A. H. Dalmeyer, M. Sluyter (beiden BMHC), J. D. Leyer sr. (CVHW), F. van Damme, E. Slagter, K. van Giffen (allen Haarlem), F. van Muiswinkel, G. Scholte, G. van Marcelis Hartsinck, E. van Schouwenburg (allen Rood en Wit). Aan de onafgebroken reeks successen van de Amerikaanse Althéa Gibson die dit jaar 18 titels, waarbij de Italiaanse cn de Franse, heeft veroverd, heeft haar landge note Shirley Fry in Wimbledon een einde gemaakt door haar in de kwart eindstrijden dames enkelspel met de cijfers 46, 63, 64, te verslaan. De 28-jarige finaliste van 1951 hezweek in de eerste set voor het power play van Althéa Gibson. De bijna mannelijke service, de fraaie volleys en dropshots van de lange speelster uit Har lem overdonderden Shirley Fry zo dat zij deze set met 64 aan haar tegenstandster moest afstaan. Daarna speelde Althéa Gib son zonder zelfvertrouwen. Haar slagen werden plotseling te hoog en Shirley Fry, die meer op dreef raakte, greep haar kans. In de zesde game van de tweede set brak zij door en drie games later was de stand: 11. Beide speelsters waren zeer vermoeid toen zij aan de derde set begonnen. De strijd ging dan ook volkomen gelijk op. In de zevende game won Shirley Fry echter de service van haar rivale. Althéa Gibson, die toen zeer nerveus werd, maakte fout na fout en met 64 ging deze set naar haar concurrent, die zich daardoor tevens in de halve eindstrijden plaatste. Ook Louise Brough, die reeds in zeven Wimbledon-finales is uitgekomen, verloor de eerste set in het duel met Shirley Bloo mer. Zij kwam echter in de tweede en der de set zo sterk opzetten, dat zij in een uur met 61, 63, de Engelse versloeg. De cijfers waarmede Louise Brough de over winning behaalde waren 57, 6-1, 63. Angela Buxton is door een walk over in de halve eindstrijden terecht gekomen. Beverley Fleitz tegen wie zij in de kwart finales moest aantreden, mocht op dokters advies niet spelen. Twee verrassingen deden zich in de kwart finales heren dub belspel voor. De geplaatste paren Ayala- Davidson en Richardson-Seixas werden uitgeschakeld. Sluitende combinatie Eerstgenoemd duo was het slachtoffer geworden van het uitstekende spel van Ashley Cooper en Neale Fraser. De hard slaande Australiërs die op de nationale ranglijst respectievelijk de derde en vierde plaats innemen, vormden een sluitende combinatie. Fraser beschikt over een flit sende service. Cooper toonde zich een meester aan het net. De eerste set was met 62 voor de Australiërs en met 63 won nen Ayala en Davidson de tweede set. Hoewel de kansen nog gelijk waren, zag het er voor het gelegenheidspaar Ayala- Davidson niet gunstig uit. Het was duide lijk, dat zij zich meer moesten inspannen en in de achtste game van de derde set kwam de beslissende servicedoorbraak van de Australiërs. Ayala verloor in de derde game van de vierde set zijn service op love en door twee double faults van Da vidson verkregen Cooper en Fraser een 41 voorsprong. De cijfers 62 verschenen achter de namen van de Australiërs op het scoring- bord en zo zal ook het als vierde geplaatste paar niet meer op de uitslagenlijsten voor komen. De uitslagen De uitslagen luiden: Dames enkelspel, kwartfinales: Ann Buxton (G.B.) versl. Beverley Fleitz (V.S.) w. o.; Shirley Fry (V.S.) versl. Althéa (V.S.) 46, 63, 64; Louise Brough (V.S.) versl. Shir ley Bloomer (G.B.) 57, 61, 63. Dames dubbelspel, derde ronde: Angela Mortimer en Ann Shilcock (G.B.) versl. mevr. Bucaille en mevr. S. Ie Narais (Fr.) 6175; Thelma Long en mevr. E. Pratt (Austr./V.S.) versl. mej. V. Lewis en mevr. C. Moelier (G.B.) 6—2, 64; mej. F. Muller «i, ill BI 1 |Hi 'jBSÊ jij H 4 1111181 iühi In zijn wedstrijd in de kwart-finale van het heren-enkelspel tegen de Amerikaan Richardson (links) schoot de Australische speler Fraser met zoveel kracht vooruit, dat hij onder het net door op de helft van Richard son belandde, die er wat beteuterd stond bij te kijkem De Amerikaan won de partij met 6-3, 9-11, 7-5 en 6-4. WtL i «i. en mej. D. Seeney (Austr.) versl. mej. J. Rook en mej. C. YatesBell (G.B.) 61, 62; Angela Buxton en Althéa Gibson (G.B. /V.S.) versl. Dorothy Knode en Christiane Mercelis (V.S./Belg.) 6—3, 62; mej. D. Spiers en mevr. G. Walter (G.B.) versl. mej. M. Craig Smith en mej. P. Hird (G.B.) 46, 6—4, 6—3. Vierde ronde: Louise Brough en Shirley Fry (V.S.) versl. mej. B. de Chambure en mej. C. Monnot (Fr.) 60, 61. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Pat Ward (G.B.) en Fraser (Austr.) versl. mej. G. Evans en Walton (G.B.) 62, 63. Tweede ronde: mej. F. Muller en Anderson (Austr.) versl. mevr. H. Hopman en Laver (Austr.) 7—5. 6—1. Derde ronde: Edda Budin.g en Giarnmalva (Did./V.S.) versl. mevr. L. Hoad en Kumar (Austr./India) 62, 86; mej. D. Seeney en Fancutt (Austr.) versl. mej. E. Watson en Pickard (G.B.) 62, 86; Erika Vollmer en Stewart (Did./V.S.) versl. mevr. J. Hale en Vermaak (Z. Afr.) 5—7, 64, 62; mej. C. Hoahing en Sherwood (G.B.) versl. mevr. R. Wilson en Wilson (G.B.) 1412, 46, 62; Shirley Bloomer en Knight (G.B.) versl. Ilse Buding en Barrett (Dld./G.B.) 62, 6—2. Vierde ronde: mevr. Drobny en Drobny (G.B./Egy-pte) versl. mej. L. Snow en Garrido (V.S./Cuba) 6—2, 6—2. Gemengd dubbelspel, vierde ronde: Shirley Fry en Seixas (V.S.) versl. Ann Shilcock en Paish (G.B.) 36, 63, 64; Althéa Gibson en Mulloy (V.S.) versl. mej. B. de Chambure en Molinari (Fr.) w. o.; mej. D. Seeney en Fancutt (Austr./Z. Afr.) versl. Thelma Long en Ayala (Austr./Chili) 63, 86. Heren dubbelspel, kwart finales: Pietran- geli en Sirola (It.) versl. Richardson en Seixas (V.S.) 63, 810, 63, 64; Cooper en Fraser (Austr.) versl. Ayala en Davidson (Chili/Zw.) 6—2, 3—6, 6—3, 6—2; Hoad en Rosewall (Austr.) versl. Anderson en Emer son (Austr.) 62, 64, 12—10. Bij de atletiekwedstrijden die in Los Angeles werden gehouden en die als selec tie voor de Olympische Spelen bedoeld waren, zijn maar liefst drie nieuwe wereld records gevestigd, n.l. op de 400 meter horden, de 400 meter en bij het hoog springen. Het wereldrecord op de 100 meter werd drie maal geëvenaard. Glenn Davis van de universiteit van Ohio heeft het wereldrecord over 400 m. horden verbeterd door deze afstand af te leggen in 49.5 sec. Het record stond tot nu toe op naam van Yuri Lituyev (Rusland) met een tijd van 50,4 sec., gemaakt op 29 september 1953 te Boedapest. Eddy Southern, die als tweede aankwam, liet een tijd, van 49,7 sec. afdrukken en bleef daarmee tevens aanzienlijk binnen het wereldrecord. Driemaal geëvenaard Tijdens de series werd het wereldrecord op de 100 meter driemaal geëvenaard. Ira Murchison versloeg Thane Baker in een van deze series, maar voor beiden werd een tijd van 10,2 sec. afgedrukt, een even aring van het wereldrecord. Bobby Mor row liet in een andere serie eveneens een tijd van 10,2 sec. afdrukken. In de eindstrijd won Bob Morrow in de tijd van 10,3 sec. voor Ira Murchison en Thane Baker, die beiden met 10,4 sec. over de eindstreep ging. Hoogspringen Charles Dumas heeft het wereldrecord hoogspringen verbeterd. Hij deed een vol- Clarence Medlycott Jones, eens een lid van het Britse Davis cup team, heeft in Wimbledon tegen de Rus Mirza Sviatoslof (26) getennist en was zo de eerste weste lijke tennis-expert die een oordeel kon geven over het Russische spel. Jones ver klaarde dat de Russen over verscheidene spelers beschikken van het „Wimbledon- formaat". De Rus Sviatoslof is naar Engeland ge bracht door Korbut, de promotor van het Russische tennis. Korbut heeft ook nog andere Russische spelers bij zich, maar de echte sterren komen pas donderdag of vrij dag uit Duitsland. Hoewel Jones de Rus Sviatoslof van goede kwaliteit achtte, wa ren er tal van andere deskundigen die van oordeel zijn dat deze Rus slechts van mid delmatige kwaliteit is en zeker niet in aan merking komt voor Wimbledon. Jones speelde ook een partij met de Rus sische tennisster Vera Filippova, kam pioene van Moskou.. „Zij houdt van de sport", aldus Jones na de wedstrijd. „De Russische tennissters zouden 't onze dames wel eens moeilijk kunnen maken. De Russen komen overigens alleen maar kijken, hoe het op Wimbledon gaat. Zo komen zij er een beetje in voor de ont moeting van de International Lawn Tennis Federation, die deze maand in Kopenhagen plaats heeft. Verwacht wordt, dat Rus land dan tot het lidmaatschap zal worden toegelaten en dus de volgende maal ook in Wimbledon zal kunnen meedingen. Korbut, de Russische promotor, vertelde dat hij zich geen zorgen maakt over het Russische spelpeil. Hij zei verder dat er op het ogenblik in Rusland naar talent wordt gezocht. „Wij vonden dat talent in iedere andere sport, waarom zouden wij het dan niet in tennis vindenaldus Korbut. In het kader van de Amsterdamse Sport week is op het Zeeburgia-terrein in Am sterdam een honkbalwedstrijd gespeeld tussen het Nederlandse team, dat aan het Europees kampioenschap iin Rome deel zal nemen, en een Amerikaanse ploeg uit het bezettingsleger in Duitsland, de 512th Sa- bres genaamd. Onze landgenoten wonnen de ontmoeting met 250. De beslissingswedstrijd voor het korfbal- kampioenschap van Nederland tussen Roh da en Het Zuiden zal zondag 8 juli op het sportpark „Roomburg" in Leiden worden gespeeld onder leiding van scheidsrechter L. Ledemeyer uit Dordrecht. De ontmoe ting begint om twee uur. komen geldige sprong, toen de lat op 2.145 meter lag. Het wereldrecord stond op naam van Walter Davis met 2.12 meter, gemaakt op 27 juni 1953 te Dayton. 400 meter De 400 meter leverde ook een nieuw wereldrecord op. Louis Jones verbeterde namelijk het oude record, dat ook op zijn naam stond met 0.2 sec. en bracht het op 45.2 sec. Van de start af was het tempo zeer hoog en in een sublieme stijl verwees Jones zijn concurrent Kim Lea naar de tweede plaats. De tijd van Lea was 45.8 sec. Jenkins die veel kalmer begonnen was, maar een zeer sterke finish had, werd derde in 46.1 sec.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7