In 1957 jeugduitwisseling tussen Velsen en drie Duitse en Engelse steden I K.W.I.M. bestond slechts korte tijd en werd opgenomen in de K.N.S.M. Visserij-varia Agenda voor Velsen FEESTTAFEL WINTERS Met groepjes van 20 tot 25 jongens en meisjes Duitse jeugdleiders waren in weekeinde gast van Velser Jeugd Centrale Old Clothes New Drie schepen vertrokken naar Amerika THALIA PONTIAC horloges Fa. R. de Boer 7 DRY CLEANING ONLY Geslaagd snelschaaktoernooi „Kijk Uit" In juni passeerden 1397 zeeschepen de pieren Onderzoek levensomstan digheden van bejaarden Honkbal-stedenontmoeting tussen Haarlem en Den Haag LANGS SLUIZEN EN HAVENS Aanleg speelruimte en nieuwe straten Westerlaan wordt door getrokken naar Kuikensweg Ledental van DEM gegroeid tot 532 man Aardbeienaanvoer in Beverwijk komt op gang Th. Blikslager op „Duin- rust" ter aarde besteld BB-contactavond in het ontspanningslokaal Schilderijen uit Lyon voor „Scheybeeck" CASTRICUM Honderdjarige overleden Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 4 JULI 1956 VELSENSE JONGEREN zullen volgend jaar in groepjes van twintig tot vijfen twintig op initiatief van de Velser Jeugd Centrale deelnemen aan een drietal jeugd uitwisselingen met gemeenten in het buitenland. De vakantie-uitstapjes blijven niet beperkt bij een stad, maar zullen naar Engeland en Duitsland gaan, waar Guildford, Cambridge en Bergisch Gladbach de reisdoelen zullen zijn. De jeugduitwisseling met Guildford is een gevolg van het bezoek dat de mayor Leslie Codd vorig jaar aan Velsen bracht; Cambridge verzocht de gemeente Velsen om een deputatie, speciaal bestaande uit werkende jongeren en met het Duitse Bergisch Gladbach op ongeveer vijftien mijl ten noordoosten van Keulen is maandag een uitwisselings programma besproken voor 1957. Ook dit jaar zullen al Velsense jongeren naar het buitenland reizen. En wel naar Bergisch Gladbach, waar van 9 tot 16 september een door de Stadtjugendring georganiseerde Internationale Jeugdweek wordt ge houden ter gelegenheid van het eeuwfeest van deze stad. Al op 15 Juli wordt een internationale solidariteitsdag gehouden, waarvoor uitnodigingen naar tal van Euro pese landen werden verzonden. De jeugduitwisseling in 1957 en de deelneming aan de internationale jeugdweek in september vloeien dan ook voort uit het verzoek van Bergisch Gladbach, gedaan via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, om de burgerij van Velsen op deze solidariteitsdag vertegenwoordigd te doen zijn namens Nederland. Uit het contact, dat de gemeente Velsen met Bergisch Gladbach kreeg kwam het persoonlijk contact tussen de Velser Jeugd Centrale en de Stadtjugendring Bergisch Gladbach tot stand in de figuren van de heren Gerd Broich en G. J. Kwakkel. Gerd Broich kwam bij een bezoek aan Den Haag ook een dag over naar Velsen, keek hier eens rond en nodigde de Velser Jeugd Centrale uit om een aantal jeugdleiders tijdens de Pinksterdagen naar het Duitse stadje met zijn 30.000 inwoners te sturen om de mogelijkheden van een jeugduit wisseling tussen beide steden eens te on derzoeken. Op deze uitnodiging ging de VJC gaarne in en zo kregen de voorzitter van de VJC en vier Velsense jeugdleiders de gelegenheid kennis te maken met het Duitse jeugdwerk, de jeugdorganisaties en haar intenties. De ontvangst in Bergisch Gladbach was hartelijk en het trof de Velsense deputatie, hoe groot het begeren was naar buitenlandse contacten. Hun idealisme uitte zich in het bijzonder in de verwezenlijking van de Europa-een gedachte en de Duitse jeugdleiders zagen de uitwisseling in 1957 met Velsen nog sterker beklemtoond doordat dit najaar in september de internationale jeugdweek te Bergisch Gladbach wordt gehouden en hierop Velsen Nederland zal vertegen woordigen. Ten aanzien van de vertegenwoordiging door Velsen op deze jeugdweek staat al vast dat een groep van twaalf tot vijftien jonge mensen uit verschillende maatschap pelijke groeperingen uit de jeugdbewe gingen en ook jeugdleiders(sters) naar Bergisch Gladbach zullen reizen. De Velsense jongeren zullen als tegen prestatie volksdansen en volksmuziek ten ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 In het speellokaal in het culturele ge bouw aan het Moerbergplantsoen heeft de schaakclub „Kijk uit" het jaarlijks snel schaaktoernooi gehouden. Ook dit jaar was de deelname zeer groot. Er is met animo gestreden, zodat voor de prijzen flink ge vochten is. Er waren acht deelnemende teams, die in twee poules in een voorronde uitmaak ten, wie in de prijzen zou vallen. In poule A werd Haarlem winnaar met 6 punten, gevolgd door Kijk Uit, dat 4 punten wist te scoren. Derde werd Santpoort met 2 punten en Saende sloot de rij met 0 punten. In poule B werd Weenink no 1 met 6 punten, een Kijk Uit-Weenink combinatie werd tweede met 4 punten; Pat-Mat be zette de derde plaats met 2 punten en no 4 werd SSCH met 0 punten. In de hierop volgende poule werd Haar lem nu definitief winnaar van het toernooi door de drie concurrenten te verslaan. Kijk Uit werd tweede, Weenink derde en de Kijk Uit-Weenink combinatie sloot de rij in deze poule. In de andere poule zorgde Santpoort voor een verrassing door onbedreigd eerste te worden, daarbij het sterke Pat-Mat achter zich latend, dat zich met de tweede prijs tevreden moest stellen. Sande wist zich derde te plaatsen en SSCH kon geen punt veroveren. Bij de persoonlijke prijzen was het in poule A Schneiders, die de eerste prijs ver overde na in een beslissingspartij van Meu- lenveld te hebben gewonnen. In poule B moesten La Bouchere en De Vries kampen om de eerste en de tweede prijs. La Bou chere wist na een uiterst spannende kamp beslag te leggen op de eerste prijs. Na de prijsuitreiking betuigden de afgevaardig den van Santpoort, Weenink, Pat-Mat en Haarlem hun dank aan de organiserende vereniging en verzekerden het volgend jaar terug te komen. In juni van dit jaar zijn 1397 zeeschepen de IJmuidense pieren gepasseerd. Hiervan kwamen 695 schepen binnen en gingen 702 schepen naar zee. Binnen kwamen voor Amsterdam 553 schepen, voor Zaandam 44 schepen, voor HaarlemSpaarndam 4 schepen, voor Bui tenhuizen 3 schepen, voor O.B.H. en Staal- haven 24 schepen, voor Hoogovens 23 sche pen, voor de Vissershaven 13 schepen, voor Velsen 11 schepen, voor IJmuiden (bij leggen) 15 schepen. Vertrokken zijn van Amsterdam 568 schepen, van Zaandam 22 schepen, van HaarlemSpaarndam 2 schepen, van Buiten huizen 2 schepen, van Hoogovens Binnen haven 40 schepen, van Hoogovens Buiten haven 20 schepen, van Papierfabriek Vel sen 9 schepen, van Vissershaven 8 schepen en van IJmuiden 31 schepen. beste geven. De jongens worden in een jeugdherberg ondergebracht, terwijl de meisjes zoveel mogelijk bij gezinnen zullen inwonen. Duitsers in Velsen Uit Bergisch Gladbach is inmiddels een deputatie van Duitse jeugdleiders in het afgelopen weekeinde in Velsen op bezoek geweest. Het waren Dieter Borchers van de Bund Deutscher Pfadfinder, mej. Heidi Klein van de Musikalische Jugend Deutsch- land, Georg Dohm van de Bund der Deut- schen Katholischen Jugend, Gerd Broich van de Jugend der Deutschen Angestellten Gewerkschaft en Manfried Grundke van de Deutsche Jugend des Ostens. Vrijdagavond kwam het vijftal met de Lorelei-expres in Amsterdam aan en za terdagmorgen is het programma, dat de VJC voor de deputatie had opgesteld, on middellijk van start gegaan. Er werd een rondrit door de gemeente Velsen gemaakt, de oude kerk te Oud-Velsen werd bezocht en als tegenpool werd de nieuwe Bethle- hemkerk aan het Gijzenveltplantsoen be zichtigd. Vooral de nieuwe scholen, die vervolgens werden betreden, maakten grote indruk op de Duitse deputatie. Voor al Heidi Klein, die kleuterleidster in Ber gisch Gladbach is, was zeer verrast over de inrichting van de 'scholen aan het Gij zenveltplantsoen. Zaterdagmiddag is men in Amsterdam op bezoek geweest om de Kroonprinses te zien aankomen, een bezoek te brengen aan de Rembrandttentoonstelling, een wande ling door de stad te maken en tevens even het waterorgel te zien. 's Avonds werd een rondvaart door de Amsterdamse grachten gemaakt. Zondag hadden de vijf jeugdleiders een vrije daig, die werd' doorgebracht bij,, de Velsense families, 's Avonds was men bij een in de hall van het- Culfüreel Cen-fcftim waar zich een genoeglijk gesprek ontspon met de Velsense jeugdleiders en leidsters. Tal van ervaringen op elk gebied werden uitgewisseld. Maandagmorgen bezocht de Duitse deputatie de vishallen, de IJmuiden se sluizen en het kustsfatkxn Scheveningen Radio en in de middaguren werden de laatste besprekingen gehouden om defini tieve afspraken met betrekking tot de uit wisseling en de deelneming aan de inter nationale jeugdweek te maken. Naar Guildford Ook naar twee Engelse steden zuilen vol gend jaar juli en augustus groepen Velsen se jongeren reizen en nog in dezelfde maan den komen groepen uit Enigeland naar Velsen. Namens de Velser Jeugd Centrale heeft de heer G. J. Kwakkel bezoeken gebracht aan Guildford en Cambridge om bespre kingen over deze jeugduitwisselingen te voeren met de jeugd ambtenaren in die plaatsen. Vorig jaar is een groep jongeren uit Guildford al een halve dag in Velsen op bezoek geweest, toen men in Nederland rondreisde. De heer Kwakkel heeft nu be sprekingen gevoerd met de jeugdambte- naar, de heer Griffiths en men is overeen gekomen om in 1957 een groep van 20 tot 25 jongeren uit Velsen tussen de 17 en 20 jaar naar Guildford te laten reizen op een tijdstip in juni, wanneer de stad het zes honderdjarig bestaan viert. En de daarop volgende maand zullen jongeren uit Guild ford naar Velsen komen. En naar Cambridge Uit Cambridge kreeg de gemeente Vel sen een verzoek om eveneens tot jeugduit wisseling te komen. Dit verzoek werd over gedragen aan de Velser Jeugd Centrale en ook in deze plaats, waar de heer Kwakkel besprekingen had met de jeugdambtena- resse Margaret Herbertson, zullen in juli of augustus van volgend jaar Velsenaren rondstappen. Het gaat hier om een groep van 20 tot 25 man in de leeftijd van 17 tot 18 jaar en dan vooral jongeren, die op kan toor, in fabriek, winkel of iets van die aard werken. Jongeren van Cambridge komen in hetzelfde jaar nog naar Velsen. In samenwerking met de Stichting Noordholland van Maatchappelijk Werk wordt op verzoek van het Velsens gemeen tebestuur op het ogenblik door de gemeen telijke dienst voor Sociale Zaken een on derzoek ingesteld naar de levensomstan digheden van de ingezetenen boven 65 jaar. Dit onderzoek, dat ten doel heeft de op sporing van persoonlijke nood van mensen in de leeftijdsgroep van 65 jaar en ouder, zal worden ingesteld door vrijwillige ver zorgers, die in Velsen-Noord werken onder leiding van de heer Chr. G. Holling. Teneinde tot een juist inzicht van de be staande noden te kunnen komen wordt de betrokkenen verzocht alle gewenste inlich tingen aan de verzorgers (ster) te willen geven. Zondag 29 juli wordt op het D.E.M.- terrein te Beverwijk een honkbalwedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende stedenteams van Haarlem en Den Haag. Deze wedstrijd wordt gehouden om de no dige propaganda voor de honkbalsport in Beverwijk te brengen. IN HET JAAR 1915 kwamen drie passagiersschepen voor de Koninklijke West Indische Maildienst in de vaart, de „Colombia", „Ecuador" en „Venezuela", die 40 jaar geleden tot de favorieten behoorden van de Amsterdamse haven. Jammer genoeg heeft de K.W.I.M. maar heel kort plezier van deze schepen gehad en dat moet aller eerst gezocht worden in het feit, dat de schepen in de eerste wereldoorlog gereed gekomen zijn. Toen de „Columbia" nieuw was ruim 40 jaar geleden is het schip gefotografeerd bij het binnenvaren van de Middensluis en dit plaatje is hierbij afgedrukt. Het was een passagiersschip van 5641 reg. ton bruto en 3448 netto. De lengte heeft 115,74 m, de breedte 14,76 m. en de diepte 9,88 m. bedragen. April 1916 was een fatale maand voor de Koninklijke West Indische Maildienst. Op de 20ste liep de „Lodewijk van Nassau" op een mijn bij de Galloper en twee dagen later overkwam de „Colombia" hetzelfde op een plek in de nabijheid waar de „Van Nassau" ten onder was gegaan. De „Colom bia" was des morgens om 5 uur onder com mando van kapitein G. D. Nieman van the Downs vertrokken. Het schip kwam van Baltimore met bestemming Amsterdam en was enige dagen in the Downs opge houden voor onderzoek. Anderhalf uur na het vertrek werd de bemanning opge schrikt door een geweldige schok, waar door het hele schip kraakte en dreunde. Het voorschip begon vrij snel te zinken. Inmiddels was het noodsein gehesen en waren S.O.S.-seinen uitgezonden. Maar toen de gehele bemanning bij de boten stond, bleek dat het voorschip niet verder daalde en dat het schip drijvende bleef. Er woei een harde zuidwestelijke wind en er stond vrij wat zee. Tijdens de scheeps raad werd besloten terug te keren, in de hoop Londen te bereiken. Door de gegeven noodseinen waren enige schepen in de na bijheid van de „Colombia" gekomen, doch assistentie was niet nodig. Alleen het Noorse stoomschip „Nanna" is in de na bijheid gebleven, totdat een Engelse tor pedojager langszij kwam. Na een reis van 18 uren werd Gravesend bereikt en na een expertise kon, behoudens enige voorzie ningen, de reis naar Amsterdam worden voortgezet. Op 25 april 1916 werd de „Co lombia" te IJmuiden binnengeloodst en in Amsterdam aangekomen kon het schip ge repareerd worden. Onder deze omstandigheden moest de directie van de K.W.I.M. zich de vraag stellen, of het wel verantwoord was nog schepen te doen uitlopen, vooral toen het torpederen van het passagiersschip „Tu- bantia" van de Koninklijke Hollandsche Lloyd deed zien, dat zelfs neutralen op niet de minste consideratie hadden te rekenen. Toch was het staken der vaart niet ver antwoord, maar dit neemt niet weg dat de „Colombia", de „Ecuador" en de „Vene- In de tot nu toe door de gemeente Bever wijk verleende kredieten voor het bouw- rijpmaken van terreinen tussen de Grote Houtweg en de Kuikensweg, zijn geen pos ten opgenomen voor het gedeelte gelegen tussen de Wijk aan Duinerweg en de Kui kensweg. Nu de bebouwing tussen de Laan van Kanaan en de Vlaanderenstraat is ge reed gekomen en binnenkort ook de St. Margrietschool in gebruik zal worden ge nomen, heeft het Beverwij kse College van B. en W. een plan doen ontwerpen voor het doortrekken van de Wester laan naar de Kuikensweg en tot het aanleggen van een openbare speelruimte, tevens schóól- speelplaats met daarbij behorende plant- soenaanleg. In de betegeling van het plein zal een patroon worden aangebracht van witte tegels, zodat vier gelijkvormige rechthoeken ontstaan. In een van deze rechthoeken is een verhoogd plateau van keibestrating ontworpen, waarop een vlag- gemast of plastiek kan worden geplaatst. Op het tegelvlak zullen enige eenvoudige speelwerktuigen worden geplaatst, zodanig dat ook bij gebruik gedurende de school uren, het onderwijs er zo weinig mogelijk last van zal ondervinden. De kosten, die aan deze voorzieningen verbonden zijn, worden begroot op 54.300, Ter voltooiing van de straataanleg in deze wijk zullen voorts nog enige werken moeten worden uitgevoerd. De reeds in 1950 verstrekte kredieten voor het bouw- rijpmaken zijn echter uitgeput, zodat een aanvullend krediet zal moeten worden ver strekt. De volgende werken moeten nog worden uitgevoerd: aanleg secundaire straat Wijk aan Duinerweg tussen Laan van Kanaan en de Vlaanderenstraat, met bijbehorende werken 106.300,aanleg trottoir Rij- vordtlaan/Wijk aan Duinerweg/Wilgenhof- laan 6.800,omlegging Huiderlaan tus sen Axensweg en Wilgenhoflaan 11.700, aanleg Oostertuinen nabij Grebbestraat 7.500,aanleg trottoir Kuenenplein tus sen Laan van Kanaan en. Nielenlaan (mid dengedeelte) 8.300,totaal 140.600,—. Na uitvoering van dit werk resteert van deze wijk nog het gedeelte tussen het Kuenenplein en de Alkmaarseweg. Hier over zal het college binnenkort met een ontwerp voor een partiële wijziging van het uitbreidingsplan komen, waarna ook voor dat gedeelte nog een krediet voor het bouwrijpmaken nodig zal zijn. In de dinsdagavond gehouden jaarverga dering van de R.-K. voetbalvereniging D.E.M. heeft de voorzitter de heer W. Gel- derrnans medegedeeld dat de vereniging thans 532 leden heeft; er. zijn 28 jeugd- elHtallen. Dirie spelers zijn overgegaan naar 'het betaalde voetbal, drie senioren-elftal len en zes jeugdelftalleri werden kampioen. Bij de bestuursverkiezing hadden de be stuursleden de heren W. de Ruiter en N. J. Smit te kennen gegeven niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. Ook de secretaris, de heer M. Stel- der, stelde zijn functie ter beschikking, maar bleef wel bestuurslid. Tot nieuwe be- stiuursledeitwerden gekozen, de heren- J. Smit en hA^os. Laatstgenoemd^ zal het, secretariaanjparnemen. Voorgesteld werd om d©s zomers de honkbalsport te gaan be oefenen. Dinsdag waren er op de speciale aard- beierweiling te Beverwijk 20.000 manden, die vlot verkocht werden. De prijzen lagen zielfs nog iets hoger dan op de voorgaande marktdag. Er werd voor de eerste kwali teit van 3.50 tot 4.70 per mand betaald. De industrie nam een belangrijk deel uit de markt voor prijzen van 2.70 tot 3.90 per mand1. Voor België werd één auto ge laden. Dinsdagmiddag waren velen naar de be graafplaats „Duinrust" te Beverwijk ge komen om de oud-politie-adjudant Th. M. Blikslager op diens laatste gang te verge zellen. Tot de aanwezigen behoorden een groot aantal poiitie-autoriteiten en leden van de Beverwijkse Amateurfotografen vereniging, waarvan de overledene vele jaren actief lid is geweest. Aan het graf werd alleen gesproken door ds. C. Meyer. zuela" naar Amerika werden verkocht. Eerstgenoemde ging over aan de Pacific Mail SS. Co. te San Francisco en tijdens de reparatie in Amsterdam beleefde de „Co lombia" in de korte tijd van zijn bestaan het tweede ernstige ongeluk. Na het dok te hebben verlaten kantelde het schip over stuurboord en maakte door de openstaande patrijspoorten zoveel water, dat, ware het schip niet door de steiger opgehouden, het vrij zeker het lot gedeeld had, dat indertijd te Spezzia de „Yolante" overkwam. Ten slotte is het schip zonder van naam te zijn veranderd onder Amerikaanse vlag in de vaart gekomen. De K.W.I.M. is later opge nomen in de K.N.S.M., die er in 1930 toe over is gegaan de naam „Colombia" te geven aan een motorpassagiersschip van ruim 10.000 ton, dat op 27 februari 1943 is verongelukt. ARIE VAN DER VEER (Nadruk verboden) De bindings-contactcommissie van wijk 3 in Velsen-Noord van de Bescherming Be volking zal zaterdag in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat een contactavond voor alle BB-vrij- willigers in Velsen-Noord houden. Het programma zal bestaan uit het vertonen van enige films over Zuid-Afrika en Men wedstrijden. Na de reeds eerder in het paviljoen „Wa tervliet" gehouden contactavond van de BB'ers is een enquête gehouden over even tuele mogelijkheden om tussen de leden een betere binding te krijgen. Het resultaat van deze enquête zal zaterdag worden be kend gemaakt. Voor donderdag Voor de donderdag is nog geen boot be kend. De HD. 79 zou thuisvarende zijn. Maandag is op de Leusderhei bij Amersfoort de nationale vijfkamp van het Nederlands Olympisch Comité begonnen. Boven de opperwachtmeester D. J. Eendenburg tijdens de terreinrit en onder de eerste luitenant R. P. Hoondert tijdens het nummer paardrijden. ADVERTENTIE het theater met de beste films op veler verzoek nog éénmaal 1 DE WERELDBEROEMDE OPERETTE a ROSE MARIE in schitterende kleuren! ANN BI.YTH - HOWARD KEEL FERNANDO LAMAS Onvergetelijke melodieën Spannend en ontroerend! Sedert 1952 heeft het Beverwijkse ge meentebestuur met het Museum van Scho ne Kunsten te Lyon onderhandeld over de aankoop van twee door Cornelis van der Voort geschilderde portretten. Het zijn de portretten van Joost Baeck en van zijn echtgenote Mqg^alena van Erp. Zij zijn op hout geschilderd en ingelijst in. de afme tingen 71.5 cm" hoog en 55.5 cm-, breed. Het college van burgemeester en wethou ders meent, dat deze schilderijen voor de gemeente van bijzondere waarde zijn, om dat de voorgestelde personen in hun tijd des zomers op Scheybeeck plachten te verblijven. Zij behoorden tot de Muider Kring, terwijl de vader van Joost Baeck, Laurens Joosten Baeck de vermoedelijke stichter van de hofstede Scheybeeck is. Met het museum in Lyon zijn de onder handelingen thans zover gevorderd, dat het museum bereid is de portretten om te ruilen tegen één goed schilderij. Door tus senkomst van een kunsthandel in Amster dam zal men er thans in slagen om voor f 7500 deze transactie tot stand te doen ko men, mits het museumbestuur ermee ac- coord gaat. Aangezien het college op het juiste ogenblik gereed wil zijn voor deze transactie, welke met veel moeite is voor bereid, verzoekt het de gemeenteraad een krediet van f7500 toe te staan. De kosten kunnen worden bestreden uit een gedeelte van de baten, die in augustus zullen wor den verkregen als extra-opbrengst van vermakelijkheden. Accountant De heer T. Oldenburger te Velsen-Noord is dezer dagen geslaagd voor accountant, waartoe hem het accountantsdiploma van het Nederlands Instituut van Accountants is uitgereikt. Maandagavond is de oudste inwoner van Castricum, de heer H. Hogensteijn, op honderdjarige leeftijd overleden. Óp 25 maart vierde de heer Hogensteijn zijn hon derdste verjaardag. De laatste jaren heeft hij doorgebracht bij zijn dochter aan de Bakkummerstraat. De groente- en aardbeienveiling te Castricum Voor de door hen aangevoerde groenten kregen de Kennemer tuinders in Castricum de volgen-de prijzen: tuinbonen 38—40 ct„ bos kroten 21 ct„ sla 3414 ct., rabarber 1719 cent, peulen ƒ1.sperciebonen 1.60, bos uien 34 ct., stamsnijbonen 1.10, spinazie 1530 ct., bospeen 2736' ct., bloemkool 2757 ct. De noteringen van aardbeien op de speciale veiling waren: Moulin rouge 3.304.80 per slof, Cli max ƒ3.10ƒ4.90 per slof, per doosje 42 47 ct., Amazone 3.50ƒ4.10 per slof. Hoe de duiven vlogen Met 110 oude duiven heeft de Castricum- se postduivenvereniging „De Luchtpost" zondag deelgenomen aan de wedvlucht van Pont St. Maxence af over een afstand van 389 km. De uitslagen zijn als volgt: 1. N. Bakker 10.30.31; 2. H. Jaspers 10.36.47; 3. J. Roskam 10.36.51; 4. J. Zentveld 10.40.28; 5. R. Bettink 10.41.02. Volgende week is er opnieuw een wed vlucht en wel van Chimay af over 279 km. Gevonden en verloren Op het politiebureau aan de Dorpstraat la te Castricum zijn inlichtingen te ver krijgen over de volgende gevonden en ver loren voorwerpen; gevonden: blauw kin- der windjack, een damesrijwiel; verloren: rede autoped, camouflagezeil, granaatarm band, blauwe autoped, blauwe overall. Prijzen van dinsdag. Heilbot 2,802,15; gr. tong 2,752,62; grm. tong 2,902,74; kim. tong 3,203,10; kl. tong I 3,002,90; kl. tong II 2,40—2,28; tarbot I 1,90—1,40, per kg. kl. schol II 1615; schar 1715; bot 1514; v. haring 2218; makreel 2011; gr. schelvis 25—14; grm. schelvis 2010; kim. sc'helvsi 2310; kl. schelvis I 2310; kl. schelvis II 2010; wijting 1410; gr. gul 3328; midd. gul 24—23; kl. gul 19—17; kl. haai 15—13,50; kl. koolvis zw. 1613; kl. koolvis wit 2420; kl. rode poon II 17, per 50 leg. Gr. kabeljauw 23282; gr. koolvis zw. 5443; gr. koolvis wit 5956; gr. leng 5045; gr. wolf 8682, per 125 kg. Aanvoer van dinsdag. 31 kisten tong en tarbot, 3 kisten heilbot, 10 kisten schol, 24 kisten schar, 27 kisten bot, 278 kisten haring, 677 kisten makreel, 1109 kisten schelvis, 142 kisten wijting, 285 kisten kabeljauw en gul, 30 kisten leng, 22 kisten haai, 14 kisten wolf, 250 kisten koolvis, 48 kisten diversen. Totaal 3150 kisten. Besommingen van dinsdag. IJM 6 Norma f16.130; KW 52 f2710; IJM 211 f16.820; SCH 153 f 15.000. ADVERTENTIE KENNEMERLAAN 60—62 WOENSDAG 4 JULI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Om 50.000 dollar." Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. DONDERDAG 5 JULI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Rose Marie." Rex: Geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag Volksmuziekschool Velsen, 19.30 uur, Moerbergschool, Kerkstraat, openbare les. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van openbare werken. Commissie voor Natuurbescherming in Velsen, 19 uur, naast perceel 74 aan de Duin- en Kruidbergerweg, excursie in het landgoed Duin- en Kruidberg. ADVERTENTIE HET WORDT EEN met onze D.R.U. CONFETTI SCHALEN KENNEMERLAAN 1 TEL. 5853 WOENSDAG 4 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Frou Frou". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De vol maakte overval". Openbare leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, van 15—16 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13 uur; lees en studiezaal van 1013 en 1518 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 10—11 en 1718 uur. DONDERDAG 5 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De vol maakte overval". R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 13; lees- en studiezaal van 1013 en 14 16 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9