Polen wijst Amerikaans voedselaanbod af Jordanië zou worden door Israel, Irak en bedreigd Egypte Dienstplicht in de Bondsdag; oppositie verliet de zaal HET WEER Nu en dan wat regen Haarlems Dagblad c4 MORRIS te(w youiuij/ Hongaarse oud-premier uit de partij gestoten Onrust in het Midden-Oosten Troepenconcentraties gemeld en ontkend, tegenstrijdige geruchten en berichten Protest tegen terreur Het woord is aan. Hongarije De kabinetsformatie Overleg met fractieleiders wordt morgen voortgezet Labour uit zich over buitenlandse politiek Arbeidsonrust bij Britse staalindustrie en spoorwegen Besprekingen premiers gemenebest teneinde Sovjet-Unie T sjechoslowakije Franse sigaretten duurder EOKA weigert compromis Boete voor Poujade Nieuwe burgemeester van Rome afgetreden is 70e JAARGANG No 304 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 5 JULI 1956 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 149 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Binnenkort zal Amsterdam een derde pontverbinding over het IJ hebben, en Distelweg. Op de foto: de bijna voltooide aanlegsteiger. wel tussen de Tasmanstraat en de (Luchtfoto Aero-Photo Nederland). LONDEN (Reuter) Polen heeft woens dag het Amerikaanse aanbod om voedsel te leveren, dat de vorige week na de onlusten in Poznan werd gedaan, afgewezen, „omdat het een „propaganda"-aanbod was", zo meldt radio-Warschau. Polen is wel bereid in Amerika graan te kopen. Het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bood de vorige week tarwe en meel aan, dat gratis via het Rode Kruis geleverd zou worden. De enige voorwaarde die de Ver enigde Staten stelden, was dat het voedsel gemerkt zou worden als gift van het Ame rikaanse volk. De Poolse communistische partij heeft een zuiveringsactie binnen de partij aan gekondigd, waarbij een aantal leden in de gevangenis werd gezet. Andere hoogge plaatste functionarissen werden van hun posten ontheven, aldus United Press. Tevens werd een aantal politiemannen en militairen gearresteerd, die geweigerd hadden om zich tegen de opstandelingen te keren. De maatregelen Zijn getroffen door een commissie onder voorzitterschap van Ed ward Gierek, secretaris van het centrale comité van de communistische partij. WENEN (AFP) Imre Nagy, die vorig jaar april ontslagen werd als premier van Hongarije en als lid van het politieke bu reau der Hongaarse arbeiderspartij, is blij kens een bericht in het partijorgaan „Sza- bad Nep" ook uit de partij gestoten. Dinsdag meldde het blad in een aanval (Van onze parlementaire redacteur) Vrijdagochtend zal de kabinetsformateur, dr. Drees, opnieuw een bespreking hebben met de leiders van de vijf grote Tweede Kamerfracties. Deze vierde ontmoeting in het ministerie van Algemene Zaken tussen de formateur en de fractieleiders van de P. v. d. A., de K.V.P., de A.R., de V.V.D. en de C.H.U. zal om half tien beginnen. Dr. Drees heeft woensdag de rapporten van alle vijf fracties ontvangen. Deze rap porten hebben betrekking op de afzonder lijke besprekingen, die de vijf fracties dinsdag hebben gehouden naar aanleiding van de ontmoeting tussen dr. Drees en de fractieleiders van maandagavond. Het is een niet ongunstig verschijnsel dat de formateur, nadat thans bij hem de rapporten zijn binnengekomen, wederom een bespreking met de vijf fractievoorzit ters heeft belegd. Hiertoe zou hij zeker niet zijn overgegaan indien zelfs maar een van de vijf rapporten negatief uitsluitsel zou hebben bevat. Nog altijd ziet de formateur dus een kans tot verder overleg en dus ook tot het bereiken van een akkoord over de genoemde vraagstukken, al zal dit verre van gemakkelijk zijn. Vooral met betrek king tot de aangelegenheid van de defen sieuitgaven moet men de moeilijkheden niet onderschatten. ADVERTENTIE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A'DAM TEL 717162 Sturka Windjackets - Pantalons JERUSALEM (United Press) Volgens onbevestigde berichten zijn aan weers zijden van de grens tussen Israel en Jordanië belangrijke troepenconcentraties aan de gang. Een woordvoerder van het Arabische Legioen verklaarde: „Het valt niet vast te stellen, of de Jordaanse grens blootgesteld zal worden aan een onmiddellijke, omvangrijke aanval". Volgens deze woordvoerder heeft Israel troepenconcentraties over de gehele lengte van de grens en vooral in de nabijheid van Jerusalem. Boven dien wordt gemeld, dat Egyptische troepen worden samengetrokken voor een „ingrijpen in Jofdanië". De hele toestand in het Midden-Oosten is onrustig, onover zichtelijk en dreigend. Volgens de correspondent van de „Daily Telegraph" in Beirouth blijkt het gevaar voor een nieuwe oorlog tussen Israel en de Arabische staten het gevolg te zijn van overdreven en verkeerd weergegeven be richten uit Jordanië. De oorlogsgeruchten begonnen gisteren, toen een Israëlisch con- vooi op weg was met levensmiddelen naar de Israëlische enclave op de berg Scopus, aangehouden en onderzocht werd door Arabische troepen onder verdenking dat wapens werden vervoerd. Onder de wapen stilstandsvoorwaarden is dit convooi twee maal per maand toegestaan. Een woord voerder van Israel stelde generaal Burns, hoofd der gemengde wapenstilstandscom missie der UNO, op de hoogte van het ge beurde. Tegelrkertijd vond een concen tratie van Israëlische troepen in de sector van Jeruzalem plaats. Generaal Burns stel de zich onmiddellijk in verbinding met Ko- (Van onze correspondent in XVest-Duitsland) Het heeft er veel van weg dat de reeds sedert geruime tijd bestaande kloof tussen de oppositie en Adenauers regeringscoalitie weer dieper geworden is. De grote ver gaderzaal van de Bondsdag is weer eens het schouwtoneel geweest van heftige bot singen tussen fel tegenover elkaar staande grote groepen. Tijdens de tweede lezing van het wetsontwerp betreffende de in voering van de algemene militaire dienst plicht is aan beide kanten voortdurend verbitterd gestreden. De socialistische op positie-partij, de op een na grootste partij in de Bondsdag, is van het begin af tegen de invoering van de militaire dienstplicht geweest. Zij wist, dat zij het betreffende wetsontwerp niet ten val zou kunnen bren gen, maar zij wilde toch in ieder geval proberen er nog een groot aantal verande ringen in te laten aanbrengen. Toen zij zag, dat dit niet lukte en zij vermoedde, dat de afgevaardigden van de regeringscoalitie van tevoren onder elkaar hadden afge sproken geen enkele door de oppositie voorgestelde verandering van het wets ontwerp goed te keuren om het er zo vlug mogelijk door te kunnen jagen, bestempel- do zij dit als een „terreur" en besloot zij 's avonds als protest daartegen de ver gaderzaal in gesloten gelederen te ver laten. Bijna alle afgevaardigden van de Vluchtelingenpartij en van de Vrije Demo cratische Partij, die beiden tot voor kort nog tot de regeringscoalitie hebben be hoord en die thans in het kamp van de op positie staan, sloten zich bij de socialisten aan. Vertegenwoordigers van de drie par tijen verklaarden, dat zij zich niet in staat achten aan discussies deel te nemen, die in werkelijkheid geen beraadslagingen zijn. Het was er, voordat de oppositie de zaal verliet, bij de behandeling van de voorge stelde veranderingen in het wetsontwerp voornamelijk om gegaan of jonge vluchte lingen uit de Oost-zone en landarbeiders van de militaire dienstplicht zouden kun nen worden vrijgesteld. De oppositie vreest terecht, dat familieleden van jonge Duit sers, die uit het Oosten naar het Westen zijn gevlucht aan de andere kant van het ijzeren gordijn het slachtoffer van repre saillemaatregelen kunnen worden, wanneer men daar ontdekt, dat deze jonge mannen in West-Duitsland onder de wapens moeten komen. De kwestie van het invoeren van de militaire dienstplicht speelt een zeer be langrijke rol in West-Duitslands binnen- en buitenlandse politiek. Adenauer en zijn regering hebben de dienstplicht nodig om vijfhonderdduizend militairen op de been te kunnen brengen, waarmee zij de weste lijke mogendheden en vooral de Verenig de Staten hun goede wil kunnen bewijzen. Zonder de invoering van de militaire dienstplicht zal het niet mogelijk zijn een half miljoen militairen bijeen te krijgen, want het aantal yrijwilligers zal zeker niet voldoende zijn. Adenauer gelooft niet, dat, hoewel de Russische regering nu officieel een anti-Stalin-koers heeft ingeslagen, er veel in de Sovjet-Unie en in haar bedoe lingen is veranderd. De socialisten daaren tegen achten het mogelijk, dat het Westen zijn bewapening vermindert. In de Ver enigde Staten en in Groot-Brittannië zijn ook dergelijke stromingen waar te nemen. De omvang van het leger in de Sovjet-Unie wordt verminderd en men zal, volgens de socialisten, in de grote wereldpolitiek juist tegen de stroom oproeien, wanneer men zich hier thans sterker gaat bewapenen. ning Hoessein van Jordanië. De Koning ontbood de Britse, Franse en Amerikaanse ambassadeurs om hen mede te delen, dat hij de ontwikkeling beschouwde als een Israëlische bedreiging van Arabisch Jeru zalem en telegrammen werden gezonden naar de andere Arabische regeringen. Het radiostation van de Libanon onderbrak zijn uitzendingen en gewaagde van „een ern stige situatie". Wilde geruchten deden bin nen enkele uren in Beirouth de ronde. Tanks uit Irak zouden door de Syrische woestijn op weg zijn om Koning Hoessein bij te staan. In feite, zo voegt de correspon dent er aan toe, bestaat er in het geheel geen grond voor berichten over enige mili taire actie door Israel buiten zijn grenzen. Uit London meldt Reuter, dat zijn staf correspondenten in het Midden-Oosten de berichten over Israëlische troepenconcen traties nabij de Jordaanse grens niet be vestigen. Ook van officiële zijde was te Londen geen bevestiging te verkrijgen. Evenmin kon het uit Beiroet afkomstige bericht, dat er woensdagochtend in het oude stadsgedeelte van Jeruzalem (de Jor daanse sector) artillerievuur was afge geven, worden bevestigd. Twee uur nadat radio-Beiroet had om geroepen dat er langs de Jordaanse grens Israëlische troepenconcentraties waren waargenomen, ontving Reuter een bericht Zelfbeschikkingsrecht voor Cyprus, beperking Pact van Bagdad LONDEN (AFP) De parlementsfractie van de Britse Labourpartij heeft woensdag een program inzake de buitenlandse poli tiek goedgekeurd, dat is opgesteld door een speciale subcommissie. Het program spreekt zich uit voor economische hulp aan minder-ontwikkelde landen via de UNO en voor handhaving van de NAVO, maar met een volledige herziening van haar werkzaamheden en de bijdragen aan troepen van de leden, rekening houdend met de ontwikkeling van nieuwe wapens. Ook de organisatie voor Zuid-Oost-Azië willen de socialisten handhaven, als niet teveel nadruk wordt gelegd op het mili taire aspect ervan. Het Pact van Bagdad moet echter beperkt worden en zijn econo mische onderdelen overgedragen aan een speciaal UNO-orgaan. Labour blijft voor hereniging van Duitsland, doch de partij meent dat „soepelheid" betracht moet wor den. Wat Cyprus en Singapore betreft spreekt Labour zich uit voor het beginsel van het zelfbeschikkingsrecht van volken; het handhaven van bases temidden van een vijandelijke bevolking heeft geen zin. Aangaande het Midden-Oosten meent La bour, dat alle wapenleveranties aan dat gebied verboden moeten worden. Het Is- raëlisch-Arabische geschil moet via de UNO, dus met instemming van de Sovjet- Unie, worden opgelost. van zijn correspondent te Amman, dat niets hieromtrent bevatte. Wel werd hierin medegedeeld dat Koning Hoessein van Jordanië dinsdag alle am bassadeurs van Arabische landen te Am man had ontboden, om hen in te lichten over de toestand langs de Israelisch- Jordaanse grens. De Koning gaf ook tegenover de ambas sadeurs der Verenigde Staten en van Groot-Brittannië en Frankrijk uiting aan zijn bezorgdheid over deze situatie. Radio-Israel heeft woensdagavond gemeld dat Iraakse troepen zich aan de Jordaanse noordgrens hadden verzameld, als voor zorgsmaatregel tegen een eventueel Egyp tisch ingrijpen in de komende Jordaanse verkiezingen. Deze Iraakse troepenconcentratie zou de reden zijn waarom Syrische en Egyptische troepen gereed staan om Jordanië binnen te trekken. Onze correspondent in Londen meldt, dat voor het eerst in veertig jaar een offi ciële staking in de Britse staalindustrie is afgekondigd, welke op 14 juli zal beginnen. Het besluit daartoe werd gisteren genomen door de nationale commissie van geschoold personeel in de ijzer- en staalindustrie. De oorzaak van het conflict is een wei gering van de werkgevers om te voldoen aan de eis van de geschoolde technici voor een groter verschil in beloning ten opzich te van de ongeschoolde produktie-arbei- ders, die in maart een verhoging van on geveer f 5 per week ontvingen, welke ver hoging eveneens aan de geschoolden is aangeboden, die echter wegens hun vak kennis aanspraak maken op een groter be drag. United Press meldt, dat tegen de wensen van de regering in de grootste bond van Brits spoorwegpersoneel besloten heeft een nieuwe loonronde te eisen. De spoorwegen ressorteren onder de overheid en de rege ring voert een campagne om de lonen te bevriezen als middel tot bestrijding van de inflatie. LONDEN (Reuter). De premiers van het Britse gemenebest hebben woensdag avond de voornaamste besprekingen tij dens hun conferentie van tien dagen in Londen besloten met een slotdiscussie over de recente wijzigingen in de Sovjet-Unie en de gevolgen hiervan voor de spanning in de wereld. Naar verluidt zijn de pre miers over het algemeen van mening, dat het nog te vroeg is om de volledige draag wijdte van de wijzigingen op juiste waarde te schatten. Het Westen moet echter op zijn hoede blijven met het oog op de eventuele aanpassing. De premiers erkennen dat een atoom oorlog voor alle partijen onvoorstelbaar vernietigende gevolgen zou hebben. Zij zijn van mening, dat Japan zo spoedig mogelijk moet worden toegelaten tot de UNO. Geen Russische namen meer Gemeente-arbeiders zijn in de straten van de Oostenrijkse hoofdstad begonnen met een karwei dat tal van inwoners van Wenen oprecht verheugt: zij halen de Rus sische naambordjes van sommige straten weg en hangen er Oostenrijkse naambord jes voor in de plaats. Toen de Russen Wenen bezetten, veranderden zij tal van straatnamen in namen die de Russen nader aan het hart lagen. Vooral de zakenlieden zijn blij met de verandering. Het is her haaldelijk voorgekomen dat buitenlandse firma's weigerden zaken te doen met een zakenman die als adres opgaf: „Stalinplatz, Wien". op de schrijver Tibor Dery en de „Petoefi- kring", die radicale wijzigingen in de Hon gaarse politiek eisen, dat „het zeker geen toeval is dat de opportunistische, schade lijke en aan de partij vijandige standpun ten juist door kringen gesteund worden die nu nog directe, nauwe betrekkingen onder houden met Imre Nagy, die wegens anti- marxisme uit de partij gestoten is". United Press meldt: „De Hongaarse re gering ziet geen redenen waarom de diplo matieke en economische betrekkingen met de Verenigde Staten niet vérgaand ver beterd zouden kunnen worden", aldus de plaatsvervangend minister van Buiten landse Zaken van Hongarije, Szarka. Dit citaat werd uitgezonden door radio-Boe- dapest. Szarka was destijds ambassadeur in Washington. Szarka verklaarde, dat de Hongaarse regering reeds stappen ondernomen heeft om de spanningen te verminderen, bijvoor beeld'visa uitgereikt aan Amerikaanse af gevaardigden, journalisten en zakenlieden. Wat verder tussen de twee landen aan conflictsstof aanwezig is, dient volgens de minister ten spoedigste op diplomatiek niveau te worden weggeruimd. MOSKOU (Reuter) De Russische rege ring heeft bepaalde wijzigingen van het strafrecht voorgesteld-, die op het ogenblik besproken worden door de juridische com missies van de twee Kamers van de Opper ste Sovjet. Zij zullen op de bijeenkomst van de Opperste Sovjet op 11 juli behan deld worden, zo meldt het Russische re geringsblad „Izwestia". Men verwacht, dat na de bijeenkomst van de Opperste Sovjet een nieuw straf recht zal worden ingevoerd in alle zestien Sovjet-republieken. Vermoedelijk zullen de straffen voor sommige politieke misdaden verzacht en gedwongen bekentenissen ver boden worden. Premier Boelganin deelde woensdag avond op een receptie in de tuin van de Amerikaanse ambassade in Moskou mee, dat de Opperste Sovjet vijf dagen zal ver gaderen. Het is een gewone zitting. Er zal voornamelijk worden gesproken over ouderdoms- en invaliditeitspensioenen. Wat de bestudering van wijzigingen in het strafrecht aangaat verklaarde Boel ganin, dat dit ook op deze vergadering zai gebeuren, doch elk der Sovjet-republieken zal, evenals in het verleden, het eigen strafrecht behouden. Op de agenda van de Opperste Sovjet staat geen verslag over de buitenlandse politiek. De Tsjechoslowaakse veiligheidspolitie heeft zes Polen gearresteerd, die, op weg naar West-Duitsland, illegaal over de grens gekomen waren. Twee van hen werden op 30 juli in Moravië aangehouden, drie op 2 juli in hetzelfde gebied en de zesde dins dag bij Broemow nabij de Poolse grens, zo is officieel in Praag bekendgemaakt. Volgens de officiële berichten waren de Poolse vluchtelingen bij de laatste amnestie in Polen vrijgelaten. Men vraagt zich ech ter af of hun arrestatie niet in verband staat met de onlusten in Poznan op 28 en 29 juni, zo tekent AFP hierbij aan. PARIJS (United Press) Premier Guy Mollet heeft vandaag de prijs van sigaret ten verhoogd, om de oorlog in Algerije te financieren en bracht zijn ministers ertoe zijn compromis-voorstel inzake Euratom te aanvaarden, al liep hij daarbij ook een ogenblik het risico een scheuring in zijn ministerie tot stand te brengen. De bekende „Gaulloises", waarin in heemse tabak is verwerkt, wordt van 80 frs. 95 frs. (dus dat is ongeveer een gul den voor twintig van de goedkoopste en ordinairste sigaretten). Duurdere sigaret ten worden in evenredigheid in prijs ver hoogd. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Confucius: Gaat heen, overdenk wat ik u ge leerd heb en zorg dat ge het zo snel mogelijk vergeet. Dan hebt ge er later de vruchten slechts van te oogsten. De Cyprische verzetsorganisatie EOKA verklaart in pamfletten: „geen enkel com promis dat over de kwestie Cyprus wordt bereikt, is voor onze beweging aanvaard baar, tenzij de verbannen aartsbisschop Makarios het ondertekend heeft". Twee Griekse Cyprioten zijn woensdag morgen neergeschoten. De een werd vol gens een officiële mededeling door Britse militairen ernstig gewond, de ander werd doodgeschoten door gemaskerde bandieten. Branden NICOSIA (Reuter) Over de grootste bosbrand, die Cyprus ooit heeft gekend, heeft men woensdag alle macht verloren. Deze brand, die in het westelijk deel van het eiland in het woud van Paphos woedt, scheen men gisteren bijna meester te zijn, tot de wind ging draaien en de vlammen weer oplaaiden. Men schat de schade van deze bosbrand op ongeveer tien miljoen gulden. Piloten, die over het eiland vlogen, zeiden dat een groot deel van zuid- en zuidwest Cyprus schuilging onder rook. Een andere grote bosbrand woedde bij het dorp Kythrea, in het bergachtige noor delijke deel van het eiland. Deze heeft men thans onder de knie. Ongeveer 700 man Britse troepen helpen 2000 Cyprioten de nu al drie dagen duren de brand bij Paphos te bestrijden. Zij bevinden zich thans in een soort „bruggehoofd" bij een bergrand 85 km ten westen van Nicosia, dat men met man en macht tracht te houden, omdat anders een hele rij valleien aan de voortrazende vlammenzee zal worden overgeleverd. Tot dusver zijn er nog geen ongelukken gerapporteerd. PARIJS (Reuter). Pierre Poujade en zes leden van het nationale bureau van de anti-belastingbeweging in Frankrijk zijn woensdag door een rechtbank te Parijs ieder tot een boete van tweehonderddui zend frank (ongeveer tweeduizend gulden) veroordeeld op beschuldiging van het orga niseren van een collectieve weigering om belasting te betalen. Havenstaking in Australië MELBOURNE (Reuter). In vijf be langrijke havens van Australië kunnen 53 schepen niet vertrekken tengevolge van een staking, uitgebroken naar aanleiding van een nieuw haven-statuut dat voor ziet in grotere ladingen en kleinere werk ploegen. Trein reed op menigte in t FOX LAKE, ILLINOIS (United Press) - Drie personen werden gedood en vijf ge wond, toen een passagierstrein inreed op een menigte van ruim tweehonderd per sonen, die naar vuurwerk keken. De toe schouwers stonden op de spoorbaan. Een aantal van hen sprong in een meer om aan de trein te ontkomen. ROME (AFP) De christendemocra tische senator Umberto Tupini, die bij de eerste stemming in de Romeinse gemeente raad met een absolute meerderheid tot burgemeester van Rome werd gekozen, waarbij hij door de linkse en uiterst linkse raadsleden werd gesteund, is afgetreden na heftige reacties op de wijze, waarop hij werd gekozen, in zijn eigen partij en in die der met de christendemocraten verbonden sociaaldemocratische, republikeinse en libe rale partijen. Er zal nu opnieuw worden gestemd, waarbij Tupini zich weer kandi daat zal stellen. VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Over het algemeen veel bewolking met nu en dan wat regen of motregen. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Dezelfde of iets lagere tempera turen. Maanstanden 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31 uur: laatste kwartier 6 juli Zon op 4.30 uur, onder 21.03 uur. Maan op 2.35 uur. onder 19.22 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 5 juli Hoog water: 0.27 en 13.03 uur. Laag water: 8.22 en 21.03 uur. Vrijdag 6 juli Hoog water: 1.30 en 14.04 uur. Laag water: 9.26 en 22.05 uur. ZUIDWESTELIJKE WIND De Bilt: Bij de Azoren handhaaft zich een krachtig gebied van hoge luchtdruk. Aan de noordflank hiervan komt een ster ke westelijke luchtstroming voor, die ook in de hogere luchtlagen goed ontwikkeld is. Hierin bewegen zich oceaanstoringen naar West-Europa. In de nacht van woensdag op donderdag bereikte een dergelijke snel in betekenis toenemende oceaandepressie Schotland. Een zich aan de zuidzijde van deze storing bevindende warme luchtstroom drong te gelijkertijd in West-Europa door, vooraf gegaan door een brede regenzone. De de pressie verplaatst zich in noordoostelijke richting. Ook vrijdag zal het weer nog onder invloed van een lagedrukgebied staan. De wind blijft in de zuidwesthoek. De aangevoerde lucht zal ook vrijdag een hoog vochtgehalte hebben, zodat de regen kansen groot blijven. WEERRAPPORT (van hedenmorgen 7 uur) Weerstoestand buitenland J c S .2 cö w era Stockholm geheel bew zw Oslo geheel bew zzo Kopenhagen zwaar bew. zzo Aberdeen mist zo Londen motregen zw Amsterdam regenbui zzw Luxemburg zwaar bew. zw Parijs zwaar bew. z Bordeaux onbewolkt windst. Grenoble onbewolkt windst. Nice onbewolkt windst. Berlijn regen z Frankfort regen wzw München zwaar bew. wzw Zurich licht bew. ozo Genève licht bew. windst. Locarno half bew. ono Wenen half bew. nw Innsbruck half bew. windst. Rome onbewolkt ono Ajaccio licht bew. z Weerstoestand binnenland Den Helder geheel bew. zzw Ypenburg geheel bew. zzw Vlissingen geheel bew. zzw Eelde geheel bew. zzw De Bilt lichte regen zzw Twente geheel bew. mat. z Eindhoven lichte regen zzw Vlv. Z.-Limb. lichte regen zzw 24 23' 20 18 20 19 20 22 28 26 23 23 20 22 24 25 26 24 26 30 23 16 17 17 16 17 17 17 18 w Eg V c OJ cS 4 1 9 1 2 1 0 0 0 0 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 5 4 2 4 3 3 4 2 (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1