EVENBU Gemeente Velsen koopt en verkoopt grond in Santpoort en IJmuiden /- THALIA n Volledige overeenstemming over nieuw CAO voor IJmuidense trawlvisserij Havenberichten Visserij -varia Agenda voor Velsen oer 9 Bouw van kleedhuizen Op terreinen van Water- loo" en van „Schoonenberg" Voorzieningen in woonwagenkamp Velsen Bouw voetgangerstunnel te Velsen-Noord Krediet van 4000,- voor voorbereiding van bouw Schenking aan gemeente Piano's en projectoren voor kleuterscholen Zeeman verslaafd aan verdovende middelen cj&de oÖ Vakantie geregeld; voeding uitgebreid Opbrengst Anjercollecte Velsen bijna f 2000,- Verzoeken om ontslag Nu om fiat naar College van Rijksbemiddelaars Agenda voor Velsense raadsvergadering op 10 juli M oppentrommeltje Op 14 en 15 juli „Tag des Hochseefischers" in Cuxhaven Feest van speeltuinver eniging „In veilige haven" Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 5 JULI 1956 De heer S. Hogelaod te Driehuis, heeft de gemeente Vetsen verzocht om ten be hoeve van die uitbreiding van zijn bedrijf aan hem te verkopen het perceel grond te IJmuiden op de hoek van de Breesaap- straat en de Visseringstraat, groot ongeveer 314 m2. De prijs van deze grond1 is vastge steld op 15.per m2. Belanghebbende heeft met deze prijs ingestemd. Naai; de mening van B. en W. van Velsen kan dit verzoek worden ingewilligd, mits er bij het ontwerpen van het bouwwerk 'reke ning mee wordt gehouden, d'at de hoek, die de Breesaapstraat maakt met de Vissering- straat, ter wille van de veiligheid van het verkeer, in verband met de trottoir-aanleg ter plaatse, moet worden afgeschuind. Schilderswerkplaats De heer H. W. van Reeuwijk te IJmuiden (oost) heeft de gemeente verzocht aan hem te verkopen, ten behoeve van de bouw van een schilderswerkplaats, het terrein, ter oppervlakte van ongeveer 120 m2. De prijs voor deze grond is bepaald op 10,— per m2. Verzoeker heeft met de prijis inge stemd. Daar het terrein ingevolge het we- deropbouwplan Nieuw-IJmuiden is be stemd voor de stichting van een verzorgend bedrijf kan het verzoek naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. Timmerwerkplaats De heer H. J. van Kaam te IJmuiden (oost) heeft verzocht aan hem te verkopen, ten behoeve van de bouw van een timmer werkplaats, het terrein ter oppervlakte van ongeveer 205 m2 aan de Celsdusstraat te IJmuiden. De prijs voor deze grond is be paald op 10.per m2. Verzoeker heeft met deze prijs ingestemd. Daar het betrok ken terrein ingevolge het wederopbouw- plan Nieuw-IJmuiden is bestemd voor de stiohfting van een verzorgend bedrijf, kan het verzoek naar de mening van B. en W. wonden ingewilligd. Verkoop te Velsen De heer L. Jansen te Imuiden (oost) heeft verzocht aan hem te verkopen, ten einde een vrijstaande woning bestemd voor één gezin te doen bouwen, het perceel grond ter oppervlakte van ongeveer 1675 m2 aan de Van Hogendorplaan te Velsen. De prijs voor deze grond is bepaald op 6,50 per m2. Verzoeker heeft met deze prijs inge stemd. Aankoop te Santpoort Het is voor de realisering van het uit breidingsplan Santpoort-noordl (plan A) nodig, dait de gemeente Velsen de eigendom verwerft van een gedeelte ter grootte van ongeveer 385 m2 van de diepe achtertuin behorende bij het perceel Voorplaats 6 te Santpoort, aangezien deze grond bestemd is deels voor de bouw van verzorgende bedrij ven, deels voor straataanleg en voorts voor gemeenschappelijke achtertuin van te bouwen etaigewoningen 3 hoog. De eigenaar C. Hoevenaar te Santpoort, is bereid deze grond aan de gemeente te verkopen voor een bedrag van 962,50, evenwel onder voorwaarde, dat hij de grond Na besprekingen met de belanghebbende verenigingen omtrent de door hen nood zakelijk geachte omvang van de kleedhui zen zijn thans de bouwplannen tot stand gekomen voor een kleedhuis bij de hockey velden in het sportpark Schoonenberg, als mede bij de voetbalvelden op het terrein „Waterloo". Door verschillende omstandig heden werd de bouw in 1955 niet gereali seerd, maar B. en W. vragen de raad van Velsen thans een krediet van 63.800 be schikbaar te stellen voor de bouw van beide kleedhuizen. Reeds op de eerste suppletoire begroting voor 1955 werd een bedrag van 50.000 geraamd voor de bouw van de twee kleed huizen. De kosten van het kleedhuis ten behoeve van de hockeyvelden worden ge raamd op 33.300 en die van het kleedhuis ten behoeve van de voetbalvelden op „Wa terloo" op 30.500. De bouw en inrichting van beide kleedhuizen zijn zeer eenvoudig gehouden. Bij de genoemde sportterreinen zijn de inrichtingen onontbeerlijk. Ter voorziening van de overlast, die door de bewoners van het woonwagenkamp na bij de Amsterdamseweg te Velsen wordt ondervonden van hemelwater, is het nood zakelijk, dat de afwatering van het kamp terrein onder meer door het aanbrengen van betonnen goten wordt verbeterd, aldus B. en W. van Velsen in een voorstel aan de gemeenteraad. De uitvoering van deze werkzaamheden zal een bedrag vorderen van 2250. Voorts is het wenselijk gebleken, dat wordt over gegaan tot de plaatsing van nog een vaste vuilniskist op het kampterrein. Hiermede zal een bedrag van naar raming 200 gemoeid zijn. B. en W. stellen de raad dan ook voor ten behoeve van het aanbrengen van deze voorzieningen een krediet be schikbaar te stellen van 2450. Gezien de voortgang van de bebouwing in het uitbreidingsplan „De Gilden" te Velsen-Noord zal het noodzakelijk zijn, dat op korte termijn wordt overgegaan tot de aanleg van een tunnel onder de spoorbaan als communicatiemiddel voor voetgangers tussen de wijken „De Gilden" en „Schul pen", menen B. en W. van Velsen. De N.V. „Nederlandse Spoorwegen" heeft zich be reid verklaard om voor rekening van de gemeente een globaal plan voor een der gelijke tunnel te vervaardigen. De hieraan verbonden kosten zullen 3000 bedragen. Met de voorbereidende technische en administratieve werkzaamheden voor de bouw van de tunnel zal een bedrag van naar raming 1000 gemoeid zijn. B. en W. stellen de gemeenteraad nu voor ten behoeve van de voorbereiding van de bouw van de voetgangerstunnel een kre diet beschikbaar te stellen van 4000. tegen een vergoeding van 10.per jaar in gebruik kan houden, zolang daarop nog niet zal worden gebouwd. Zowel de ge vraagde prijs als de gestelde voorwaarde achten B. en W. aanvaardbaar. Verkoop te Santpoort De heer C. Flink te Santpoort heeft ver zocht aan hem te verkopen ten behoeve van de woningbouw in de vrije sector, eniige terreinen, ter oppervlakte van ongeveer 1165 m2 in totaal aan de Coramtijnstraat te Santpoort. De prijs voor deze grond is vastgesteld op 15.per m2. De verzoeker heeft met deze prijis ingestemd. Het verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewil ligd. Door de Stichting Verenigde Scholen voor Bijzonder Neutraal voorbereidend On derwijs te Velsen zijn uit haar liquidatie saldo acht piano's en acht projectoren voor filmstroken aangekocht ten behoeve van de acht in Velsen gevestigde kleuter scholen. Deze piano's en projectoren zijn de ge meente Velsen aangeboden, onder voor waarde, dat zij zich verplicht voor het goede beheer en onderhoud te zorgen. B. en W. van Velsen stellen de gemeenteraad voor deze schenking onder dankzegging te aanvaarden. Officier eist zes maanden Nadat hij in 1924 een aardbeving in Ja pan meegemaakt had, zou de 52-jarige winkelier A. P. R. uit Katendrecht te Rot terdam volgens zijn verklaring begonnen zijn met het gebruik van verdovende mid delen. Hij had toen in een ziekenhuis ge legen en daar had men hem morfine tegen de pijn gegeven en sinds die tijd was hij er aan verslaafd. Hij had zijn toevlucht ge nomen tot het roken van Indische hennep en al vele malen had dit hem voor de rechtbank gebracht. Ditmaal was hij al ge detineerd sinds april. De politie bleek 4>/2 kg hennep bij toeval in zijn winkel gevonden te hebben, toen een dronken zeeman door zijn ruit was gevallen, en daar agenten aan te pas kwamen. De eis van de officier van Justitie was zes maanden gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbeschikkingstelling van de regering. Mr. S. Ivens, de raadsman, zei dat R. geen handel in de hennep had ge dreven, maar alles voor zichzelf gebruikte. De uitspraak volgt over veertien dagen. EERSTE ALSTROEMERIA'S. Woensdag werden aan de bloemenveiling de eerste Alstroemeria's aangevoerd, er werd 75 cent per bos voor betaald. ADVERTENTIE LEIDS OPTICIEN Leverancier voor alle ziekenfondsen LANGE NIEUWSTRAAT 413 - IJMUIDEN LANGE NIEUWSTRAAT 789 - TEL. 6321 De jaarlijkse Anjercollecte in Velsen heeft dit jaar ruim vijf honderd gulden meer opgebracht dan in 1955. Werd door de Velsense bevolking in 1955 1444,85 ge schonken, ditmaal was het bedrag 1990,34. Het bedrag per wijk is als volgt: Sant poort-station 128,54; Santpoort-Dorp ƒ215,08; Driehuis ƒ116,49; Velsen-Velser- beek 96,04; IJmuiden-Oost 174,39; IJmuiden-West 540,99; Velsen-Noord (in- cl. de pont) 488,88. Opbrengst demonstra tie Sportpark 229,93. B. en W. van Velsen hebben een verzoek ontvangen men mejuffrouw K. A. H. Schols om haar eervol ontslag te verlenen als on derwijzeres aan de openbare lagere Theo Thijssenschool te IJmuiden. B. en W. stel len de raad voor het ontslag te verlenen met ingang van een door B. en W. te bepa len datum. Voorts hebben B. en W. een verzoek ont vangen van mejuffrouw M. E. Grentzius om haar eervol ontslag te verlenen als administratieve kracht aan de gemeente lijke Visserijschool. B. en W. ^tellen voor dit ontslag eervol per 9 juli 1956 te ver lenen. ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur De fascinerende avonturenfilm DE HELDEN ZIJN VERMOEID met Yves Montand - Maria Felix - Curd Jürgens. Een realistisch filmwerk over ont goochelde blanke mannen en vrouwen in een negerrepubliek. Eeh drama van liefde, bedrog en haat, dat tot ongekende spanningen leidt 18 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENS DAG 8 uur HET FORT DER WRAKE Sensationele belevenissen in kleuren! ZONDAGMIDDAG 3 uur: Avonturen en actie! DE ZONEN VAN DE PIONIERS DONDERDAG 12 juli in een speciale voorstelling DE INVASIE De grootste veldtocht van de tweede wereldoorlog verfilmd! HEDENAVOND 8 uur: ROSE MARIE De wereldberoemde operette in schitterende kleuren! TUSSEN DE ERKENDE vakorganisaties en de Vereniging van Reders van Vissers vaartuigen te IJmuiden is thans volledige overeenstemming bereikt over de nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst voor de trawlvisserjj. De organisaties en de ver eniging hebben de goedkeuring van de leden hierop ontvangen en thans behoeft de CAO nog: het fiat van het College van Rijksbemiddelaars. Van de nieuwe arbeidsovereenkomst, waarvoor geen einddatum is vastgesteld, werden enige weken geleden al de voornaamste wijzigingen gemeld: de vaste gage blijft behouden en wordt met een derde verhoogd, het lever- en kuitgeid is voortaan voor drie kwart voor de bemanning en er zal f 5,per maand kledinggeld worden uitgekeerd. Inmiddels is thans ook de redactie omtrent de bepalingen betreffende het opnemen van de vakantie door de trawlervisser uitgewerkt en heeft een kleine commissie uit de bij de onderhandelingen betrokken partijen voorstellen gedaan over ver betering van de voeding op de trawlervloot. Het resultaat van de voorstellen, die de commissie aan de partijen heeft voorgelegd, is, dat de rantsoenen vlees, kaas, suiker, koffie en melk per opvarende en per week zijn verhoogd. Voortaan kan iedere op varende per week ook rekenen op een ei voor keukengebruik en voorts zullen ook eenmaal per week zuidvruchten beschik baar zijn. De bepalingen over het opnemen van de vakantie zijn voor de visser geheel ge wijzigd. Voor elke maand, die de visser minstens voor de helft bij eenzelfde rederij heeft gewerkt, zal hij een vakantiebon ont vangen. De vakantiebon heeft een waarde van 225 percent van het voor de rang gel dende dagloon. Voor de vakantieberekening loopt het jaar telkens van 1 juli af. Wie voldoende bonnen heeft, heeft recht op tenminste zes aaneengesloten dagen vakantie, maar de werkgever bepaalt het tijdstip van deze zes dagen. Indien mogelijk wordt ook om streeks Kerstmis twee dagen vakantie ge geven. Wie niet voldoende vakantiebonnen heeft kan bij de rederij werk aan de wal krijgen voor de resterende dagen, zolang het schip niet in zee is. De vakantiedagen zullen moeten worden opgenomen in een periode, die loopt van 1 april tot en met 30 juni van het daaropvolgende jaar. Woensdag kwamen in IJmuiden binnen: France Comte van Rotterdam. Kuitsaio van Kotka. Haaksbergen van Stugsund. Warma van Keny, Mercator van Halmstad. Kerk- wieder II van Parr. Maria Nunnsen van Fo- wey. Double van Skarskagen. Eddylords van Freetown. Calvijn van Sundsvall. Cobri van Londen. Dorothea Weber van Vesteras. Laren van Rotterdam. Vertrokken zijn: Johanna te Velde naar Mantyluoto. Rijnborg naar Sarpsborg. Linge- stroom naar Huil. Sont naar Norrköping. Trajanus naar Runston. Clangula naar Rot terdam. Gisela Esberger naar Drammen. Zanzibar naar Gent. Inname naar Antwer pen. Ivoorkust naar Bordeaux. Hendrika B naar Hemosand. Argo naar Helsingfors. Wy- brand naar Galveston, Trito naar Rotterdam. Prah naar Rotterdam. Aeneas naar Rotter dam. Flevo naar Rotterdam. Ransel naar Antwerpen, Lijnbaan naar Rotterdam. Her man Buisman naar Zwijndrecht. Onder geen omstandigheden mogen voortaan individuele vakantierechten er oorzaak van zijn, dat het vertrek van een schip vertraging ondervindt. Indien door ziekte iemand de aaneengesloten vakantie niet heeft kunnen opnemen in de tijd, dat het schip „vakantie" had, dan zal die vakantie-opname later mogelijk zijn, op voorwaarde, dat deze visserman een ver vanger stelt, of dat overeengekomen wordt een reis met een man minder te varen. In dit verband is ook het artikel over de incomplete bemanning gewijzigd: Indien buiten de schuld van de rederij een be manning incompleet is, dan is men met een man minder toch verplicht om te varen. Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen op dinsdag 10 juli 1956 is de volgende agenda opgesteld: Verstrekken van een geldlening; aankoop van grond achter het perceel Voorplaats no. 6 te Santpoort; verkoop van grond te IJmuiden; verkoop van grond aan de Van Hogendorplaan te Velsen; verkoop van grond te Santpoort; ontbinding van de erf pachtsovereenkomst voor een terrein aan de IJmuiderstraatweg te IJmuiden en aan gaan van een nieuwe erfpachtsovereen komst voor dit terrein; beschikbaarstelling van een krediet voor de voorbereiding van de bouw van een voetgangerstunnel te Velsen-Noord; beschikbaarstelling van een krediet voor aanbrengen van voorzienin gen in het woonwagenkamp te Velsen; garantie hypothecaire geldleningen door N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten verstrekt; wijziging Kindertoelageverorde ning; beschikbaarstelling van een extra krediet voor uitbreiding van de straatver lichting; aanvaarding van een schenking; krediet voor de bouw van een kleedhuis bij de hockeyvelden in het „Sportpark Schoonenberg" en bij de voetbalvelden op het terrein „Waterloo"; verlenen van medewerking ingevolge de Kleuteronder wijswet; benoeming van: een gemeente lijke inspecteur voor het onderwijs, een leraar aan de Gemeentelijke Visserijschool, een hulpconcierge aan de Gemeentelijke Visserijschool, een onderwijzeres aan de o.l. ir. L. P. Krijgerschool te Velsen-Noord. Beste kinderen. Donderdag, 5 juli 1956. De vakantie laat niet zo lang meer op zich wachten en natuurlijk verheugen juillliie je allemaal op een lange vrije tijd met veel zon en maar weinig slecht weer. Er zullen echter toch dagen in de vakan tie voorkomen (en vooral tegen het einde!) dait moeder zucht: „hè, ik wou dat die school maar vast begonnen was". Want dian hangt haar kroost verveeld rond en weet eigenlijk met zijn vrije tijd geen raad. Voor die lastige dagen geef ik jullie nu vast een tip. Je kunt mijn raad natuurlijk ook al meteen opvolgen, als je er zin in hebt, maar ik zou dit hoekje uitknippen en be waren, misschien komt het je bij slecht weer of een andere reden waarom je in huis moet blijven, nog wel te pas. Ik wilde dus met jullie praten over fi guurzagen. Misschien zijn er onder mijn lezers en lezeresjes knapperds, die zeggen: ,,o, d'at kan ik allang, niets bijzonders!" Die kinderen hoeven natuurlijk niet verder te lezen. De anderen zou ik willen aanraden vader of moeder eens lief aan te kijken én hen om een figuurzaag te vragen, Als je in het bezit bent van dit gereedschap (en een bundeltje zaagjes natuurlijk) kun je be ginnen. Wacht even, je hebt namelijk ook hout nodig en daarvoor kun. je dan het best een stukje triplex (niet al te grof) ge bruiken. Je begint met het uit te zagen voorwerp (ik geef jullie hierbij het ver kleinde model van een kinder-kleerhanger- tje) op het hout te tekenen en als je dat gedaan hebt, leg je het hout op de hoek van de kaal gemaakte tafel, (misschien kun je nog het best in de keuken werken, met het oog op de rommel) e.n begint rustig te zagen. Je moet zorgen een zo regelmatig mogelijk tempo te houden en het zaagje loodrecht op en neer te bewegen. Druk je te hard of wring je onder het zagen, dan breekt het tere zaagje en moet je een nieuw inzetten. Bij bochten mag je wel het hout op de tafel draaien, maar niet de zaag. Enfin, al doende zul je je fouten wel mer ken en trachten die zoveel mogelijk te vermijden. Alls je het hangertje uitgezaagd hebt kun je het boerinnetje in vrolijke kleuren schil deren en neem dan ook even een stukje schuurpapier om de scherpe zaagnanden wat af te slijpen. Dat maakt je werk gaver en is prettiger voor de kleren die er op komen te hangen. Als alles klaar is komt er achter op het hangertje een vierkant blokje hout, waar het kapstokhaakje ingedraaid wordt en een leuk cadeautje is klaar, waar je meer plezier aan beleeft bij het -geven dan aan een in de winkel gekocht geschenkje. Van WIELRENNER kwam ditmaal een gezellige brief. Wat prettig, dat jullie een brom-tandem hebben! Daar kun je hele einden op afleggen. Zit jij dan helemaal achterop? Wat zal Oma het prettig vinden als jullie komen. Ja, als je zo vroeg op bent, kun je ook niet te laat naar bed; ik vind je moeder héél verstandig. Is je grote broer nog in dienst? De oplossing van je raadsel was goed. HARDLOPER vindt het niets leuk, dia-t hij nia zijn geslaagd examen toch nog die laatste weken op school moet komen. Ja jongen, dat is niet anders. De leerplicht wet is onverbiddelijk ook voor jongetjes die heel hard gewerkt hebben. Maar je ziet dat meester wel een beetje met je meevoelt, gezien al die leuke werkjes, die je mag doen. En tot slot is hier een nieuwelinge, MA RIJKE, die -graag wil weten wat nu eigen lijk het verschil is tassen zacht en hard plastic. Ja lieve kind, dat is niet zo gemak kelijk uit te leggen, want dia-n kom je op het gebied van de hogere chemie terecht en daar ben ik ook heus niet thuis. Het ver schil heb je natuurlijk wel „gevoeld1", want je schreef mij over die nieuwe plastic em mer van moeder. Ik kan je ook nog ver tellen, dat het zachte buigzame plastic veel sterker is (en dus ook wat duurder) dan het harde, waar bijvoorbeeld bekers van gemaakt worden. Wil je mij ook nog even vertellen, waar je op school bent en in welke klas? Dag Ma-rijke! TANTE ELS (Briefjes vóór dinsdag naar Kennemerlaan 186, IJmuiden). De oplossing van het raadsel va-n ver leden week was „Perzik" (pover, erger, reder, zomer, ieder, kamer). Het nieuwe raadsel is deze keer een rebus. Welke plaatsnaam staat hier? Een directeur van een circus engageert een wondermems, die als Tarzan verkleed, zal optreden en onder meer bij elke voor stelling een hele kip en 12 harde eieren echter elkaar zal verslinden. Alvorens het contract getekend wordt maakt de diirec- teur er de man opmerkzaam op, dat er da gelijks drie en zondags vier voorstellingen zullen worden gegeven, waarop de wilde man doodleuk informeert: „Maar meneer, wanneer krijg ik dan 's zondags tijd om te gaan eten?" „HOGERE" GYMNASTIEK Prqzen van woensdag. Heilbot 2,502,20; gr. tong 3,502,90; grm. tong 3,152,90; kim. tong 3,302,—; kl. tong I 3,40—3,—; kl. tong II 2,40—2,24; tarbot I 2,40—1,80, per kg. Tar bot II 77; tongschar 7772; kl. tongschar 60; gr, schol 58; grm. schol 58; kim. schol 6955; kl. schol I 47—42; kl. schol II 41—18; schar 19—14; bot 14—8; v. haring 3224; makreel 20—13; gr. schelvis 18—10; grm. schelvis 229; kim. schelvis 219; kl. schelvis I 289; kl. schelvis II 21—8; wijting 15—10; gr. gul 40—33; mi'dd. gul 37—17; kl. gul 28—11; kl. haai 23; ham 90; poontjes 128; kl. kool- vis zw. 17—12,50, per 50 kg. Gr. kabeljauw 208—69; gr. koolvis zw. 54—43; gr. koolvis wis f55—42; gr. wolf 110, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 90 kisten tong en tarbot, 6 kisten heilbot, 8 kisten tongschar en schartong, 170 kisten schol, 30 kisten schar, 95 kisten bot, 90 kisten haring, 565 kisten makreel, 1735 kisten schelvis, 145 kis ten wijting, 250 kisten kabeljauw en gul, 20 kistenleng, 5 kisten haai, 2 kisten ham, 10 kisten wolf, 19 kisten poon, 405 kisten kool vis, 115 kisten diversen. Totaal 3760 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 1 Tzonne f24.500; SCH 117 f13.450; IJM 14 f3480; KW 81 f18.180; IJM 45 f 3360; KW 30 f960; KW 128 f880. De „Tag des Hochseefischers", die jaar lijks in Duitsland wordt gehouden op de dag dat de Duitse trawlervloot naar zee vertrekt om het nieuwe seizoen te openen, wordt dit jaar in Cuxhaven georganiseerd op 14 en 15 juli. Dr. Konrad Audcnauer, Bondskanselier van West-Duitsland, heeft het beschermheerschap voor de viering van het feest aanvaard. Het programma begint zaterdagmiddag 14 juli, wanneer men om twee uur 's mid dags bijeenkomt in hal 10 van de visserij haven te Cuxhaven om een kerkelijke ere dienst bij te wonen. Van half vier tot vier uur wordt een rondleiding door de haven van Cuxhaven georganiseerd en van vier uur tot half vijf staan er watersportwed strijden op het programma. De opvarenden van de trawlers zullen elkaar in, roeiwed- strijden ontmoeten en de Duitse redding boten zullen demonstraties geven. Duitse en buitenlandse visserij-politiekruisers en hospitaalschepen, waaronder waarschijn lijk ook „De Hoop", zullen bezichtigd kun nen worden. Om kwart voor zes volgt in de Hapag-hallen voor de genodigden een visserijdiner en 's avonds komt men bijeen op het Hochseefischerball, waar de prijzen zullen worden uitgereikt van de 's middags gehouden wedstrijden. Zondag is er ai om zes uur 's morgens een havenconcert aan boord van een traw ler in de Visserijhaven en om half negen begint in de kerken van Cuxhaven een speciale dienst. In de stadsschouwburg treft men elkaar weer om tien uur, waar de Duitse vissers onderscheidingen uitge reikt zullen krijgen en verschillende minis ters, toespraken zullen houden. Om half twaalf schepen de gasten zich in op de volgboten, die de uitvarende trawlervloot naar zee zullen begeleiden. Bij het vuur schip Elbe I wordt afscheid van de vloot genomen, waarna de volgboten omstreeks half zeven terugkeren in Cuxhaven. Zaterdagmiddag 7 juli houdt de speel tuinvereniging „In Veilige haven" te IJmuiden-Oost een tuinfeest, dat zal wor den opgeluisterd met muziek van de „IJmuider Harmonie". De jongere leden van 3 totien met 5 jaar komen 's morgens al om half tien bij elkaar en de kinderen van 6 tot en met 13 jaar doen 's middags mee aan blokjes rapen, vlaggetjes steken, pluimtrekken, baldragen, touwtrekken, ringsteken, doelschoppen en baldribbelen. MARKTBERICHT 4 juli Aardbeien f 2,80f 5 (slof)aardbeien f 0,30 f 1 (doosje); sla f 0,03f0,05; spinazie f 0,12 f0,43, postelein f0,15f 0,29; bloemkool f0,12f0,50; bospeen f0,14f 0,21waspeen f0,21f 0,40; peulen f 1,20f 1,40; doppers f0,62f0,70; capucijners f 0,98; snijbonen f 1,50f 1,55; sperciebonen f 1,50f 1,60; to maten f0,40f 1,05; bosuien f0,03f 0,05; kroten f 0,16f 0,24; rabarber f 0,11f0,28. Dat gymnastiek soms bedenkelijk veel op acrobatiek gaat lijken kunnen jullie op dit plaatje zien, waar een groep Hongaarse turners bezig is. Zeven gymnasten, voeren ;n een volkomen eenheid van bewegingen een achterwaartse salto uit, waar wij'de adem bij inhouden. Doe jij het even op het strand? Ik niet! DONDERDAG 5 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Rose Marie". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. Volksmuziekschool Velsen, 19.30 uur, Moerbergschool, Kerkstraat, openbare les. Commissie voor natuurbescherming te Velsen, 19 uur, zuidelijke ingang land goed Duin- en Kruidberg, excursie. VRIJDAG 6 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 u.: „De helden zijn vermoeid". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag. VELSEN Raadhuis, geen spreekuur wethouder van financiën. DONDERDAG 5 JULI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ,,De vol maakte overval." R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 10 —13 uur; lees- en studieclub van 1013 en 1416 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, St. .Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 6 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uür: „De glorie van het leven." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op het groene vuur." W.B. Theater, 20 uur: „De zonen van de muskettier." Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26 van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1518 en 1921 uur; lee6- en studiezaal van 10—13, 15—18 en 19—21.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7