Problemen COR OLY Havenberichten Agenda voor Velsen Betere voorzieningen voor zieken- vervoer in de IJmond-Noord Visserij-varia Grote sortering Vrachtauto door hoge golven van Zuidpier af in zee getild In juli storm langs de kust P» de Groot, Horloger op de honderd veldeny Openluchtconcert op IJmuidens Schapenweide Ouderavond van kleuter school „De Duinkrekels" GESLAAGD Kantelende deur treft lasser van buizengieterij Uitbreiding straatverlichting te Velsen Aan de Heerenduinweg Zaterdag de finales om de Holland I-beker Van Straten en Krijgsman leiden in DCIJ-toernooi Handballers van IJmond naar Hengelo Uitgebreid programma voor Rooswijk-honkbal (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) 9, 1ste klas MERKRIJWIELEN Sportrijwielen, compleet v.a. 135.— Fietsenrally van personeel M.I.V. Medische verzorging tijdens het weekeinde Ruime aanvoer van aardbeien te Beverwijk VRIJDAG 6 JULI 1956 DE KRACHTIGE WESTELIJKE WIND, die gisteren langs de Nederlandse kust woedde, heeft dit keer geen schepen in moeilijkheden gebracht. Maar aannemer J. Stolk uit Driehuis, die in opdracht van Rijkswaterstaat de onderhoudswerkzaam heden uitvoert aan de pieren te IJmuiden, zal deze vijfde juli nog lang heugen. Want op het moment, dat hij de huwelijksplechtigheid van zijn zoon bijwoonde, namen de hoge zeeën, die op de Zuidpier stuk sloegen en er over heen liepen, een zware vracht auto van zjjn aannemersbedrijf op de kop van de pier op en namen deze mee in de diepte. Een watertankwagen, die ook op de kop van de pier stond, bleef behouden, maar met de auto ging veel materiaal, zoals speciekuipen en stenen verloren. Het aannemersbedrijf van de heer J. Stolk, waarvan dagelijks personeel op de pieren is aan te treffen om de stormschade uit de wintermaanden te herstellen en on derhoudswerkzaamheden uit te voeren, laat gewoonlijk in de nachten van de zo mermaanden al het materiaal op de pier achter, 's Morgens vroeg is dan alle mate riaal bij de hand, want het is geen doen om elke dag over een afstand van ander halve km het materiaal weer in het duin of op het strand te brengen. Bovendien zal men toch zeker in een maand als juli geen stormweer meer verwachten. Twee man naar de kop Toen de arbeiders donderdagmorgen bij de voet van de Zuidpier aankwamen bleek al duidelijk dat er van werken niet veel kon komen. Hoge watersluiers schoten over de pier en bij de lichtmast op de kop van de pier stak als een schim de water tankwagen boven alles uit. Twee personeelsleden van het aanne mersbedrijf, de heren Koers en Mantje uit IJmuiden, besloten daarop om met een Dodgevrachtwagen te trachten de tankwa gen te behouden en op het strand terug te brengen. Zij reden in het stormweer te gen tien uur gistermorgen de pier op, ter wijl de wagen al telkens door overschie tende zeeën werden getroffen. De heren Koers en Mantje slaagden er in de kop van de pier te bereiken en wisten het zelfs klaargespeeld te krijgen om de watertankwagen aan de vrachtauto yast te koppelen. Motor sloeg af Toen sloeg de motor van de vrachtwa gen af en deze was door de twee mannen niet meer op gang te brengen. Zij moesten omstreeks kwart over tien het besluit nemen lopend terug te keren naar het strand en de vrachtauto en de tank wagen achter te laten. Met geen enkele droge draad aan het lijf kwamen zij op het strand terug, waar de heer Stolk zeer ver heugd was zijn mensen terug te zien. In zee gezet Met spanning zijn daarna bij het opko men van de vloed en het aanwakkeren van de storm de bewegingen van de vrachtauto en de aanhangwagen gevolgd. De wagens zijn vrij spoedig van elkaar los geraakt, want tegen de middag waren op de pier twee grijze stippen te zien op enige af stand van elkaar. Na half twee dacht men de wagens be houden te hebben. De eb begon en de watersluiers ovét d"e pier 'namen in aantal en grootte af. -schikbaar te stellen. Het programma van het openluchtcon cert op woensdag 11 juli op de Schapen weide aan de van Ostadestraat te IJmui- den-Oost is als volgt: Goede Herderkerk koor, dir. mevr. T. Jonker, Ere Koning in Uw woning, bundel Woensel Kooy; b. Nachtlied, J. C. Textor; c. Meilied, bundel Woensel Kooy; d. Ik zeg adieu, bundel Woensel Kooy. Hervormd Wijkkerkkoor, dir. B. J. Beylevelt, a. Psalm 100, Jac. Bon- sel; b. Gezang 80, Joh. Bach; c. Gezang 166, F. G. Loohuis. Ned. Hervormd Kapel koor, dir. H. J. de Haas, a. Du Hirte Israels, Mozart; b. In de school van het leven, Leo Mens; c. Op het meer, F. Mendelssohn; d. In Holland staat een huis, R. Beintema. Pauze. Goede Herder Kerkkoor-Hervormd Wijkkerkkoor-Ned. Herv. Kapelkoor, ge- zamelijk onder directie van H. J. de Haas Psalm 103, Mobach. Solisten zijn: mevr. J. Broek, sopraan; mevr. T. Jonker, alt; de heer M. Bakker, bariton; de heer B. J. Beylevelt, piano. GESLAAGD Voor het diploma stuurman kleine han delsvaart slaagde te 's Gravenhage de heer E. Dijkhuizen te IJmuiden. In het werklokaal van de „Van Leeuwen- school" wordt woensdagavond 11 juli een ouderavond gehouden Van de kleuterschool „De Duinkrekels". Op deze avond zal het filmpje „Onze kleuters" worden vertoond. ADVERTENTIE Geef hem of haar dan een PRIMA HORLOGE Wij hebben een geweldige collectie in alle merken en prijzen. KENNEMERLAAN 30 Telef. 4127 Donderdag kwamen in IJmuiden binnen: Midas van Rotterdam. Stad Alkmaar van Antwerpen. Spaarnestroom van Fowey. Perm van Londen. Westerdok van Londen. Gratia van Port Talbot. Draco van Malta, Jato van Port Talbot. Hast III van Fowey. Amstel- stroom va.n Hull, Barcelona van Domsö. Beco van de Noordeze. Rijnstroom van Lon den. Bullfinch van Londen. Ilos van Gothen burg. Astree van Caen. Willemijn van Tyg- nemouth. Vertrokken zijn: Argos naar Rotterdam. Fred Kristensen naar Moermansk. Latona n. Bremen. Jans naar Ballina. Stad Maassluis naar Narvik. Karin naar Gothenburg. Sonja D. naar Blyth. Willemstad n. Curacao. Re- gistan naar Newcastle. Perm naar Harlingen. British Scout naar Duinkerken. Munkfors n. Stockholm. Equator naar Philadelphia. Am- steldiep naar Wenty. Rijnborg n. Sarpsoorg. Lingestroom naar Huil. Maar om twee minuten voor twee sloeg een grote golf over de Zuidpier en werd de vrachtwagen, die ai tegen het hek werk was aangedrukt, van de pier af in zee gesmeten-. De minder zware tank wagen bleef tegen het hek rusten en werd behouden. Twee uit de bunker Ook twee personen van Rijkswaterstaat, die bezig waren in de meetbunker van Rijkswaterstaat op de kop van de Zuidpier moeten gistermorgen nog enige angstige momenten hebben meegemaakt. Zij waren werkzaam in de bunker, toen de storm in felheid toenam en het niet meer mogelijk bleek over de pier naar het strand te ko men. Een sleepboot heeft beide mannen uit hun positie bevrijd. Bij het lassen van een deur van de droogoven van de buizengieterij bij Hoog ovens kwam een lasser van de gieterij, de heer H. v. W. uit Beverwijk te vallen. Hierdoor geraakte de deur, die in een strop hing, uit het evenwicht en kantelde. Het gevolg was dat v. W. door de deur ge troffen werd. De man moest naar het Rode Kruisziekenhuis worden vervoerd, waar hij wegens de mogelijkheid van inwendige kneuzingen ter observatie is opgenomen. De straatverlichting aan de Heerenduin weg te IJmuiden (Oost) zal met 38 licht punten worden uitgebreid. De kosten van aanleg van deze verlich ting worden geraamd op 17.155, maar de betrokken begrotingspost is niet toereikend om deze uitbreiding te bekostigen, aldus B. en W. van Velsen in een voorstel aan de raad. In de loop van het jaar moesten als gevolg van vervangingen door het P.E.N. van bovengrondse door ondergrondse ge leidingen wijzigingen in de openbare ver lichting worden aangebracht, waarmee bij het opmaken van de begroting nog geen rekening kon worden gehouden. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor, mede met het oog op de dit jaar nog te ver wachten uitbreidingen van de stra§ttyep- lichting, een extra krediet vafi' jF-40.OÖO'bé-" •fik. Op de sportvelden aan de Rooswijker- laan worden zaterdagmiddag de finales ge speeld van het Holland 1-bekertoernooi. Om 14.45 uur wordt in de B-groep ge speeld Bouw-Oud maar Dapper. Op het zelfde tijdstip begint de wedstrijd in de C-groep tussen Kees de Lange en Trans portwezen. Om 16.30 uur begint de wed strijd in de A-groep tussen R.W.M. en Schuintrekkers. In het zomertoernooi van DCIJ is club kampioen Van Straten goed op dreef. Hij behaalde achtereenvolgens overwinningen op W. v. Wort, Gomes en Beukema en heeft zich aan de kop van afdeling A ge plaatst. Met belangstelling zien de dam liefhebbers dan ook uit naar de prestaties van P. Roozenburg. Voor de wereldkam pioen is dit een zomertraining en handicap wedstrijd. Elke speler krijgt een stuk voor gift, doch W. v. Wort werd deze week het eerste slachtoffer van het geraffineerde spel van Roozenburg. Beukema won van Gomes en Ott speelde remise met W. v. Wort. De stand in deze groep is: 1. v. Straten 3 3 0 0 6 2. Roozenburg 110 0 2 3. v. Wort 4 112 3 4. Beukema 2 10 12 5. Ott 10 10 1 6. Gomes 3 0 0 4 0 In de B-groep heeft ir. Krijgsman een goede start gemaakt. Hij won achtereen volgens van de IJmond kampioen eerste klasse C. Lodder en van C. Kaan. Dukel won van P. v. d. Berg; de wedstrijd Lodder v. d. Berg werd remise en Kaanv. d. Berg afgebroken. De stand is nu: 1. Ir. Krijgsman 2 2 0 0 4 2. Dukel 110 0 2 3. v. d. Berg 2 0 111 4. C. Lodder 2 0 111 5. Tielrooy 0 0 0 0 0 6. Kaan 10 0 10 Het toeval wilde dat in de laatste twee toernooien van Kennemerland om de IJmondtitel en de Kennemerland damtitel) twee spelers op de eerste plaats eindigden. Door het overladen programma voor de damspelers moesten de beslissingswedstrij den naar een minder druk bezet tijdstip worden verschoven. Om de IJmondtitel moeten P. v. d. Berg en G. Postma her kampen. De eerste partij werd door P. v. d. Berg gewonnen. De tweede partij wordt vrijdagavond gespeeld. Kennemerland ren: G. Postma (DCIJ) en F. Slot (Oosten) Voor de hoofdklasse Kennemerland wa- gelijk op de eerste plaats geëindigd. Vol gende week zal de match van drie par tijen worden gespeeld om de Kennemer- land-damtitel Jammer is het dat de twee DCIJ-ers P. v. d. Berg en G. Postma niet kunnen uit komen om het damkampioenschap van NoordHolland. Voor het district Kenne merland zullen F. Slot, B. Dukel, H. Beliën en A. de Jong uitkomen. Dit toernooi be gint in september. Materiaal voor gymnastieklokaal Het R.K. Kerkbestuur van de parochie St. Joseph te Velsen-Noord heeft de ge meente Velsen medewerking verzocht voor de aanschaffing van materiaal voor het gymnastieklokaal van de onder zijn be stuur staande meisjesschool. B. en W. stel len de raad nu voor de gevraagde mede werking te verlenen. k VRIJDAG 6 JUM IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „De helden zijn ver moeid". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. ZATERDAG 7 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „De helden zijn vermoeid". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. SANTPOORT Turnvereniging „Santpoort", Burgemees ter Rijkenspark, 19.30 uur, Openluchtuit voering. Het is gebleken, zo meent het college van burgemeester en wethouders van Be verwijk, dat er een betere voorziening voor het ziekenvervoer in Beverwijk en Velsen- Noord noodzakelijk is. Gedurende het laat ste jaar is dit onderwerp dan ook in de bijzondere aandacht van het college ge weest en, indien de raad er zich mee kan verenigen, zal de gemeente tot de aan koop van een nieuwe ambulance overgaan. Deze wagen blijft eigendom van de ge meente en wordt onder te stellen voor waarden, vast te leggen in een overeen komst, in bruikleen gegeven aan de heer Beliën. Bovendien moet laatstgenoemde zijn eigen wagen in zodanige staat brengen, dat deze als reserve-wagen volledig kan dienst doen, zodra zulks nodig is. De heer Beliën heeft er voor zorg te dragen, dat de wagens met deskundig per soneel kunnen worden bemand en na eer ste telefonische oproep direct kunnen uit rukken. Het is hem niet toegestaan, indien hij de verzorging van een transport naar een buiten-gemeente heeft aangenomen, voor diezelfde dag nog een zodanig trans port te accepteren (spoedgevallen uitge zonderd), teneinde te voorkomen, dat beide wagens uit de gemeente zouden zijn, aldus het college. Met de aankoop van de ambulance zal een bedrag gemoeid zijn van f 27.000, terwijl voor een nieuwe telefooninstallatie met rechtstreekse verbindingen naar po litie en brandweer een bedrag van f 700 nodig is. De jaarlijkse voor de gemeente aan deze zaak verbonden kosten kunnen worden be groot op: subsidie in het exploitatietekort f 2.000,afschrijvingen en rente 14,55°/o van f 27.700,is f 4.030,35, verzekering f 369,65, verbandmiddelen f 100,totaal f 6.500,—. Aangezien het de bedoeling is, dat ook de gemeente Velsen voor het gebied Vel sen-Noord en de gemeente Heemskerk van genoemde voorzieningen gebruik zullen kunnen maken, is nagegaan op welke basis deze gemeenten hun financjële bijdragen in de kosten zouden kunnen verlenen. Daarbij is gebleken, dat een bijdrage per inwoner het meest logisch en billijk is. Bij informatorisch overleg met genoemde ge meenten is gebleken, dat deze in principe met opzet en kostenregeling akkoord gaan. Uitgaande van het aantal inwoners per 1 januari j.l. zullen de bijdragen van de gemeenten Heemskerk en Velsen respec- De handfoalvereiniiiginig „IJmond", die thans van haar zomerrust geniet, is toch reeds actief voor het nieuwe seizoen. De IJmonders gaan een bezoek brengen aan Hengelo, waarmee ook twee jaar geleden contact was opgenomen om een weekeinde door te brengen en aan een handfoaltour- nooi deel te nemen. Aan dit voornemen wordt op 1 en 2 sep tember gevolg gegeven. Er is voor deze weekeind'trip nu al flinke belangstelling. De IJmonders gaan naar Hengelo met een dames-, een heren- en een meisjesteam. Gevonden voorwerpen jg yifc 1 r'i Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: armbandje, pols horloge, jongensjasje, damesarmband horloge, ballpointpen, parapluie, reken- liniaal, autoped op luchtbanden, vulpen, autoped op luchtbanden, kinderschoentje, double speldje, jongensjack, zeepbakje met zeep, wit kinderschoentje, gietijzeren buis, sjaaltje, damesvest, handdoek met zwem broekje, voetbalschoen, schaartje, tasje inh. geld, plastic regenjas, sleutelbos met sleu tels, damesknipportemonnaie, kinderfietsje, portemonnaie met inhoud, meisjesrijwiel, plastic damestas, kinderportemonnaie. tievelijk f 893,— en f 1.235,— bedragen, zodat de jaarlijkse ten laste van de ge meente Beverwijk blijvende kosten f 4.372,zullen bedragen. Indien deze voorziening worden getrof fen, kan worden beschikt over: een naar de eisen des tijds ingerichte ambulance; een in goede staat verkerende en bruik bare reserve-wagen en de station-car van de politie, voorzien van brancard. In totaal derhalve 3 direct-beschikbare ambulances, terwijl in voorkomende ge vallen een beroep kan worden gedaan op de ambulance van de gemeente Velsen op basis van wederkerigheid. In uiterste nood kunnen ook nog de nood-ambulances wor den ingeschakeld. De N.V. Hoogovens heeft zelf een ambulance voor bedrijf s-onge- vallen. In verband met het bovenstaande stelt het college voor een krediet van f 27.700, te verlenen en het college te machtigen de aan te kopen ambulance onder te stel len voorwaarden aan de heer Beliën in bruikleen te geven. Voor de honk- en softbalvereniginig „Rooswij'k" staat in het komende week einde een zeer druk competitieprogramma te wachten, waarin enige belangrijke wed strijden de aandacht ziul'len vragen. Na het goede resultaat van de vorige week zijn de Rooswijkers hoopvol gestemd voor de ko mende wedstrijden. Daar is allereerst de belangrijke ontmoeting van Rooswij'k I dames tegen HOK 2 van hedenavond op „Watervliet". De Rooswijk-dames hebben nu zes van de twaalf wedstrijden gespeeld en daaruit de volle winst, twaalf punten, behaald. Zij worden gevolgd door RCH met negen punten uit zes wedstrijden en HCK 2, de tegenstandsters, bezitten zeven punten. Het tweede Rooswijk-damesteam zal het dinsdagavond in Haarlem heel wat moei lijker hebben tegen de leidende ploeg EDO 3 (dames), die weliswaar hetzelfde aantal punten (elf) heeft, maar een wed strijd minder gespeeld heeft. Mogelijk biedt deze wedstrijd voor de Rooswijkers perspectief om voor een verrassing te zor gen en de leiding over te nemen. Voor donderdag 13 juli heeft Rooswijk I- diames een uitwedstrijd tegen Sportclub Haarlem I, welk team nu drte punten bezit uit zes wedstrijden en dus geen verrassin gen voor Rooswijk mag hebben. De Cat chers in Amsterdam, ontvangen het eerste damesnegental van Rooswijk op vrijdag 13 juli. De Amsterdamse softbalsters staan nu met 5 wedstrijden en 8 punten op de derde plaats. Het eerste herenteam van Rooswijk trekt zaterdagmiddag naar Blauw Wit in Am sterdam. De Velsense ploeg schijnt er na vorige week met de overwinning op Thor weer beter in te komen en zal proberen de achterstand op de kopgroep in te lopen, Of het gelukken zal hangt voor een zeer be langrijk deel af van werper en velders. Rooswijk 2 (heren), dat met gevoelige cijfers EHS 2 versloeg ontvangt zondag Schoten 3 op „Watervliet". De Noord- Haarlemmers zullen het de Velsense honk. bailers verre van gemakkelijk maken, maar toch isv er weggas bet eigeiy,terrein van Rooswijk'wel eëri winstkans. Tèn slotte moet Rooswijk 3 (heren) zaterdagmiddag naar RCH 3 en hier zal de thuisploeg wel winnen. Bovendien is er voor de Rooswijk-dames van het eerste team zondag nog een be langrijke d'ag wegens het deelnemen aan het TYBB-toernooi in Haarlem, waarvan Rooswijk I de wisselprijs bezit. Het is nu maar de vraag of de Velsense dames in staat zullen zijn de prijs te verdedigen en te behouden. IJmond speelt in poule A met Pinguïns, SC Haarlem en TYBB. In poule B spelen HCK, Schoten, VODO en OWO. Er zijn in het damspel drie soorten offers mogelijk, die allen minder of meer een verrassend effect op de tegenstander uitoefenen. Het a-offer is de stelling, waarin de speler een diep verborgen combinatie naar voren tovert, waarvoor dan wel eens acht of meer stukken moeten worden opgeofferd. Het b-offer, dat minder voorkomt dan het a-offer, is het dwangoffer. In een contactloze stelling offert de speler één of twee, zelfs drie stukken (v. d. Kraan-Dukel 1938 K. v. N.) om dan met een positie- zet de tegenstander onder dwang te zetten met voordeel voor de speler, die offerde. Het c-offer.is verreweg het meest gevreesde wapen van een sterk speler. Veelal kost dit niet meer dan één schijf waarna gewoon sterk wordt doorgespeeld. Het is dit positie-offer, dat schrik en angst onder de kundigste spelers brengt omdat de tegen stander uit het evenwicht wordt gebracht. De offers, die nodig zijn om de damlijn te bereiken, kunnen we achterwege laten, omdat deze speelwijze meestal een gevolg is van lang en goed voorbereidend spel, waarin de doorbraak het resultaat is. Leerzaam is het voor de damliefhebbers ongetwijfeld, wanneer wij van de drie soor ten offers een voorbeeld geven. M. Dol T0O0O000O0O0O0CX50000O0000OO000000000OCO0000OO0O0000000OO J. Giphard Zwart: 2, 3, 4, 9, 12, 13, 16, 18, 19, 21, 23, 24 en 26. Wit: 25, 27, 28, 32, 33, 35, 38, 39, 40, 42, 43, 45 en 48. Dit voorbeeld van offeren (A-variatie) kwam enige maanden geleden voor in een competitiewedstrijd van het district Dor drecht. De witspeler aan zet vervolgde met 4034 en toen kon zwart een niet allerdaagse damcombinatie nemen. Het spel verliep als volgt: 1. 40—34 26—31; 2. 27x36 21—27; 3. 32x21 23x32; 4. 38x27 24—29; 5. 34x14 9x20; 6. 25x14 13—19; 7. 14x23 18x47. Na 39—34 werd de dam na 47—20 door 4338 en 4842 weer afgenomen, maar de eindspelkenner ziet wel, dat de witstelling snel verliest, omdat geen samenwerking tussen de witformatie 21— 2736 en 3435 mogelijk is. Na 28 en 813 gaf wit na enkele zetten op. B-offer De B-variatie kwam voor in een competitie wedstrijd van het district Groningen. Zwart: 3, 10, 11, 13, 17, 19, 21 en 23. Wit: 31, 32, 33, 35, 37, 41, 43 en 50. Zwarts laatste zet was 1621 en H. van Meggelen was verloren, toen de sterke J. Wagter hier keurig won door twee offers en een positie dwangzet. 1. 33—29 23x34; 2. 35—30 34x25; 3. 31—27!! X)OOO^COOOOO^^^XDOOCX3^^^XXXXDd^^^OOCOO<^^^X!OOOoÓ C-offer Een stelling, die blijft voorkomen is het derde voorbeeld. Wit: 27, 28, 30, 32, 35, 37, 38, 43, 45 en 48. Zwart: 3, 5, 7, 13, 15, 16, 19, 23, 26 en 29. De heer Dol aan zet met wit vervolgde met 1. 4339. De zwart-speler, de heer B. Bakker was wel gedwongen om 1318 te laten volgen. Zowel 39 a-ls 510, inplaats van 1318, geven verlies 3933, 484339—33 waarna met 3025 en 3530 de winstpositie wordt bereikt. In elk geval wordt na 1318 3933 verhinderd door 1822. Dus verliep het spel in de partij: 1. 4339 13—18; 2. 39—34 29x40; 3. 35x44 39? Zo op het oog een on schuldige en zelfs goede zet. Het overrompe lend optreden (na gedwongen positiezetten) van het offer is funest voor de tegenspeler. Er zijn maar weinig spelers die het offer aanvoelen en zien. Zwart had als derde zet goed spel met 1924 gegeven. Maar wit houdt met 28x19 steeds het beste spel. Maar dat 39 verloren is toont ons het volgend verloop. 4. 28—22 9—13; 5. 30—24 19x30; 6. 22—17 15—20 of? Op 30—34, 17—12, 7—11 en 44—40. Na 1520 kan 1711 niet wegens 2024 en 26—31. 7. 44—39 20—24; 8. 38—33 5—10. Schijn baar kan het sterke 1712 nu, maar een meerslag-offer met 2429 en 711 redt zwart. 9. 4540 1319 en na 1712 gaf zwart zich gewonnen. Uit het jeugdtournooi Naar aanleiding van de jeugdrubriek van vorige week schreef B. Wiggers uit Enschede over het fragment, dat voorgekomen is in zijn partij met Hoekstra. De cijferstand was: Zwart: 1, 3, 9, 11, 12, 13, 15. 17, 19, 23, 24, 25. Wit: 26, 27, 28, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 38, 43 en 45. Wiggers merkte op, dat in de partij door Hoekstra werd gespeeld 1318. Maar de wit speler speculeerde op de grote rondslag, wanneer zwart met 914 had vervolgd. Dan is de volgende slag mogelijk: 1. - - - 9—14; 2. 26—21 17x26; 3. 36—31 26x37; 4. 32x41 23x21; 5. 34—29 25x23; 6. 33—28 23x32; 7. 38x29 19—24; 8. 29x20 15x24. Nu is de eindstand 1, 3, 24; wit 35, 41, 43, 45, misschien voor wit gewonnen. Liefhebbers van tempo-eindspelen kunnen de winst proberen te vinden. Onze Problemenhaek Van de Sanfpoortse vrienden J. H. Bak- huys en A. Koster kregen wij de goede op lossing toegezonden van het vraagstuk J. J. Scheyen uit Kerkrade. Het vraagstuk ge plaatst in de rubriek van 15 juni had de vol gende cijferstand. Zwart 11 stukken op: 1, 9, 12, 13, 14, 17, 19, 23, 26, 27 en 36. Wit 11 stukken op: 16, 21, 28, 32, 33, 38, 41, 44, 45 en 47. De prachtige oplossing van dit probleem: 41—37, 14x25, 33—29, 23x34, 45—40, 34x45, 47—41, 36x47, 44—40, 47x22, 37—31 en de fraaie rondslag van 21x3 komt tot stand. Van de heer Vuurboom, die reeds drie keer de titel probleemkampioen van Nederl:nd wist te veroveren, plaatsen wij twee vraag- stukk 3«MCKXX»OOgCXDOOO<XXXXX»OCXXX5<>XXXXXXXXXXXX»(»OOOCOOOOO< R vy///' <m. m mm. mm. Wm. mm. 8 oöcootxxxxxjoooaxxxxwocooooocxxxxxxxioooooajooocjoooooooi; Zwart: 8, 10, 11, 13, 16, 17, 18, 20, 25 en 36. Wit: 27, 28, 34, 35, 37, 38, 43, 44, 46 en 47. Wit speelt en wint. No 2. van dezelfde auteur. Zwart: 7, 8, 14, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25 en 36 Wit: 26, 30, 32, 33, 34, 35, 38, 40, 41, 43, 44 en 46. Wit speelt en wint. BRIEVEN De heer C. K. aan het IJmuider Strand. De IJmuider damclub „Sportief" en DCIJ sluiten voor enkele zomermaanden de com petities. De damclub „Sportief" houdt op 31 Augustus de jaarvergadering in het Cul tureel Centrum, 's Woensdagavonds vinden bij DCIJ nog zomerwedstrijden plaats in het clublokaal hotel Kennemerhof. Oplossingen en correspondentie te zen den naar het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmui den. Prijzen van donderdag. Heilbot 2,50; gr. tong 3,30—2,90; grm. tong 3,25—2,80; kim. tong 3,30—2,95, kl. tong I 3,25—3,00; kl. tong II f2,44—2,22; tarbot I 2,40—1,90, per kg. Tarbot II 76—75; tarbot III 67; tarbot IV 4940; gr. griet 58; kl. griet 40; kl. tongschar 63; gr. schol 59—53; grm. schol 70—55; kim. schol 64—45; kl. schol I 54—32; kl. schol II 50—19; schar 29—14; bot 11—8; makreel 20—10; gr. schelvis 35—22; grm. schelvis 27—21; kim. schelvis 31—22; kl. schelvis I 30—21; kl. schelvis II 23—13; wijting 25—14; gr. gul 45—28; midd. gul 34—18; kl. gul 1713; kl. wolf 49; pieterman 7366; kl. koolvis zw. 22; kl. koolvis wit 24; kl. rode poon II 26—22, per 50 kg. Gr. kabeljauw 168—83; gr. koolvis zw. 58—56; gr. koolvis wit 60; gr. leng 54—48; gr. wolf 110, per 125 kilogram. Aanvoer van donderdag. 166 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 5 kisten griet, 3 kis ten tongschar en schartong, 53 kisten schol, 65 kisten schar, 35 kisten bot, 480 kisten ma kreel, 560 kisten schelvis, 105 kisten wijting, 165 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten leng, 10 kisten wolf, 10 kisten poon, 50 kisten kool vis, 25 kisten diversen. Totaal 2240 kisten. Besommingen van donderdag. IJM 74 f6110; KW 95 f5540; HD 79 f7650; TX 33 f 3230; KW 88 f 1640. Visafslag Urk. Woensdag werd door 72 vaartuigen op Urk aangevoerd: 4609 pond kuilpaling, prijs f 1,31f 1,61; 230 pond lijn- aal, prijs f 1,52f 1,98; 52 pond snoekbaars, prijs f 0,94-f 0,95; 457 pond rode baars, prijs f0,95f 1,22; 45 pond voorn, prijs f0,04 per pond en 772 bak nest, prijs f 2,45 per bak van 37% kg. ADVERTENTIE Iedere gewenste uitvoering BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK TELEFOON 4627 Betaling regelen wij vlug Evenals vorig jaar heeft de personeels vereniging van de Melkinrichting „Velsen" haar leden gelegenheid gegeven om deel te nemen aan een fietsenrally in en door de gemeente Velsen, waaraan bovendien alle werknemers en hun dames konden deel nemen. Bij deze rally, d'ie woensdagavond onder flinke belangstelling is gehouden en werd gestart van het zuidelijke pontplein, werd de te volgen route pas medegedeeld bij het vertrek van de startplaats.-.De route, die was uitgestippeld langs Velsense gebouwen en door het prachtige natuurschoon, had voor de deelnemers nog verschillende ver rassingen, die dan ook zorgden voor de strafpunten. Onderweg kregen de deelne mers versnaperingen en verversingen van de eigen fabriek aangeboden, wat zeer ge waardeerd werd. Tijdens de koffietafel in het kantoorgebouw van het bedrijf werden de prijswinnaars bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. De uitslag was: 1. d'ames Grapendaal en Van Vuuren, 215 strafpunten; 2. dames De Groot en Vlot 220 strafpunten; 3. dames Otte 320 strafpunten. Heren: 1. ElzingaKalkman, 210 straf punten, 2. Lieuwenv. d. Klok 320 straf punten; 3. BotermanDe Vries 360 straf punten. IJMUIDEN Dokters De artsen A. J. G. Wermenbol, Gijzenvelt- plantsoen 51, tel. 6388 en J. Mac Daniel, De Genestetlaan 4, tel. 4203. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: G. K. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Borostraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek v. d. Kolk, Zee straat 27, tel. 3820. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse- weg 85, Bloemendaal, tel. K 2500 22181 en Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort Dorp, tel. K 2560 8284. VELSEN Wijkverpleging Geen opgave ontvangen. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middelweg 9, Uitgeest, tel. 02513 212. Het zag er donderdag niet naar uit, dat de aardbeienaanvoer groot zou worden, wordt regen en wind waren spelbrekers voor een ruime aanvoer. Maar alle slechte verwachtingen ten spijt, was er zelfs een ruimer aanbod dan een dag tevoren. Er waren nu 16.000 manden. De markt had een vlot verloop, want de aardbeien waren op deze gure zomerdag duur. Er was veel vraag; niet alleen van de binnenlandse handel, maar ook van de industrie. Voor export werden door België en Duitsland aardbeien afgenomen. De prijzen bewogen zich tussen de vier en vijf gulden per mand. Er gingen wel enige partijtjes onder deze prijs, maar men betaalde ook nog f 5,90 voor een paar sloffen Framboos aardbeien.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 13