sr Na 45 dienst- en 31 IJmuidense jaren verlaat hoofd K. Faber het onderwijs Prijstoekenning in Berlijn liet weinig wensen onvervuld TUSSEN-TEXTIEL Na 135 kilometer film H Ambtenaren wensen dr. Drees geluk Examens Aan IJ muid er straatweg Losplaats voor tankwagons bij Gasbedrijf E. Zuiderduyn kampioen bij damclub „Stabiel" Beverwijkse begraafplaats kri jgt een aula Aanleg van afvoerriool en persleiding Uitvoering van „Haven kwartier" Afscheidsreceptie in de Moerbergschool Burgerlijke Stand van Beverwijk 9.B$4i 1 mm DAGKOOPJE Propaganda-avond K.N.Z.H.R.M. Concert van „Arion" Scheepvaart VRIJDAG 6 JULI 1956 BERLIJN Het internationale filmfestival te Berlijn,, dat zojuist is afgelopen, heeft geleid tot een prijstoekenning door de jury en tot een beoordeling door het publiek dat hier, naar inmiddels jarenlange traditie over de films stemt. Jury en publiek vullen elkaar op gelukkige wijze aan. Films, die de jury ten onrechte had vergéten, werden nu meestal en dat volkomen toevallig! door het publiek bekroond. Daarmee is tegemoet gekomen aan een bezwaar, dat men internationaal in film kringen tegen de festivals koesterde. De organisatie dezer festivals in het algemeen heeft namelijk gunstige en ongunstige zijden. Tot de gunstige rekent men veelal, dat zij aanleiding kunnen zijn tot het internationale commerciële succes van meester werken, die zonder een dergelijk festival wellicht onopgemerkt zouden zijn'gebleven, zoals bijvoorbeeld geldt voor de Italiaanse film „Fietsendieven" en de Japanse film „De Poort van de Hel". Tot de ongunstige zijden rekent men, dat de bekroning van een film door een jury op een festival soms weinig zegt, speciaal wat betreft haar commerciële mogelijkheden. Juist omdat zo'n festival niet slechts een ar tistieke aangelegen heid is, maar ook een zakelijke, een soort filmbeurs, weegt dat laatste bezwaar in filmkringen ernstig. Zo vertoonde men enkele jaren geleden op het festival te Ve netië een uiterst ver velende Britse film, laar het onderwei p ongeschikt voor het witte doek, slecht van regie en van montage. Tijdens de voorstel ling liep de zaal leeg, telfs het geselecteer de festivalpubliek hield het niet vol en voor een gewoon bio scooppubliek (waar voor films tenslotte worden gemaakt'.) was dit wérk dus wel totaal ongeschikt. Niettemin kreeg die film twee prijzen, een voor de muziek en een voor het decor. Die prijzen waren niet eens ten onrechte toegekend: de film had mooie muziek en prachtige decors Maar omdat zij verder slechts negatieve indrukken opriep, trok een dergelijke dub bele bekroning de zaak tochwel heel erg scheef. Te Berlijn heeft men nu een oplossing gevonden, die dit bezwaar volkomen on dervangt. Er is een zeer internationaal samengestelde jury van deskundigen, die de films beoordeelt volgens artistieke maatstaven en daarbij wellicht ook een tikje rekening houdt met diplomatieke wenselijkheden. Dat gebeurt op alle festi vals. Er is daarnaast een stemming van het publiek over de films. Men rftag aan nemen, dat dit publiek die films het hoogst onderscheidt, bij welke het zich het best heeft geamuseerd, zonder zich verder om artistieke of politieke problemen te be kommeren. Daar het Berlijnse publiek in het .verleden reeds herhaaldelijk heeft ge toond een goede smaak te hebben, beteKent dat geenszins, dat een bekroning geen an dere dan commerciële waarde zou hebben. De jury deed uitspraken, die voor een deel stellig aanvechtbaar waren. Zij vergat de Duitse film „Vor Sonnenuntergang"(Voor zonsondergang) en de Spaanse film „Mi Tio Jacinto" (Mijn oom Jacinto) volkomen. Het publiek echter schatte die speelfilms het hoogst. In filmkringen pleegt men te zeg gen, dat het publiek altijd gelijk heeft. Men behoeft die mening niet geheel te onder schrijven om te beseffen, dat zij in elk geval een kern van waarheid bevat, juist omdat films nu eenmaal voor dat publiek worden gemaakt. Misschien is men geneigd de hoge rangschikking van „Vor Sonnen- untergang" te verklaren uit het feit dat het een Duits publiek was, dat deze Duitse film zo hoog waardeerde, maar daarmee is men er toch niet geheel en al, omdat zoals ik hierboven al schreef die Ber- lijners een uitstekende smaak hebben, het geen ze enkele jaren geleden nog demon streerden door tegen de toen vertoonde Duitse films te protesteren: die waren in derdaad nogal slecht. Chauvinisme speelt dus bij hen geen rol. Dat zij de Spaanse film „Mi Tio Jacinto" zo hoog waardeer den is evenmin verwonderlijk. Deze film behoorde tot de verrassingen van het festi val, zelfs voor hen, die na „Marcelino. brood en wijn" van dezelfde regisseur (Vajda) en met dezelfde jonge hoofdrol speler (Pablito Calvo) hun verwachtingen hoog hadden gesteld. Het publiek stelde overigens deBritse verfilming van Shakespeare's tragadm Richard III, door Laurence Olivier, pas op de tiende plaats. De jury gaf haar echter niet ten onrechte, de'internationale prijs, waarmee zij direct volgde op de AraP'i- kaanse film „Invitation to the dance" (Uit nodiging om te dansen! van Gene Kelly, die de Grote Prijs van de jury, de Gouden Berlijnse Beer, veroverde en die bij het publiek op de vierde plaats kwam. Het publiek heeft „Trapeze" van Carol Reed (met Gina Lollobrigida, Burt Lancaster en Tony Curtis) op de derde plaats gesteld Bij de jury kreeg Burt Lancaster voor ziin rol in deze film de pfiis voor de beste mannenrol. Er was, het zij tussen haakjes gezegd, precies evenveel reden geweest om die prijs toe te kennen aan een ander bij voorbeeld Hans Albers voor zijn rol in „Vor Sonnenuntergang" of Georges Mar- chal voor zijn rol in Bunueis uitstekende Franse film ,Cela s'anpelle l'Aurore" (Dat heet zonsoDgang) om het dan maar even bij verschijnen en verdwijnen van de zon te houden.Elsa Martinelli kreeg van de jury de prijs voor de beste vrouwenrol, in de voor het overige weinig geslaagde Ita liaanse film „Donatella". Er was evenveel of meer reden geweest om die prijs te geven aan de Franse actrice Marina Vladv voor haar optreden in „La Sorcière" (De heks). Deze film kwam trouwens zowel op de erelijst van de jury als op die van het publiek voor. Dat laatste was niet ten on rechte het geval, want „La Sorcière" Is -- zoals de jury het formuleerde „een moedige poging tot het weergeven van een modern sprookje, met een poëtische ver tolking van de vrouwelijke hoofdrol". Door die rol even te noemen heeft de jyry de pil verguld, dat ze de prijs voor de beste vrouwenrol aan een ander toekende... Merkwaardig is, dat de smaak van het publiek wat de lange documentaires aan gaat, overeenstemde met die van de jury Nummer één werd „Kein Platz für wilde Tiere" (Geen plaats voor wilde dieren). Dit De makers van de te Berlijn bekroonde film „Geen plaats vopr wilde dieren" met een pygmee, die voor hun cineas tische werkzaamheden veel belang stelling toonde. is een Duitse documentaire in prachtige kleuren, die het probleem behandelt van het steeds verder opdringen van de mens in het oerwoud. Disney's natuurfilm „The African Lion" (De Afrikaanse leeuw) kwam in beide uitspraken op de tweede plaats. Bij de korte documentaires liepen de sma ken verder uiteen. Gezien de grote toe vloed van zulke films in dit festival is het overigens verwonderlijk, dat toch nog drie dier films op.de lijst van de jury zowel al$ op die van het publiek voorkwamen! Resumerende zou men kunnen zeggen, dat de jury en het publiek hier elkander hebben aangevuld, dat de prijzen, doordat zij nu van twee zozeer verschillende kan ten kwamen, vrijwel geen wensen onver vuld hebben gelaten, zij het dan dat men met schrijver dezer regelen kan betreuren, dat de Zweedse film „Giftas" (Huwelijken) niet de prijs kreeg, die alle critici hadden voorspeld. Het is wellicht voor het eerst, dat op een festival vrijwel alle films die een prijs verdienden, er ook inderdaad een hebben gekregen. Als dat festival dan ook verder, zoals hier ongetwijfeld het geval was, zo'n onverdeeld succes blijkt, dan blijft er niets te wensen. Van de „society"-aantrekkelijkheden van het festival vermeld ik nog, dat er een ontvangst was, waarin men de kennisma king kon hernieuwen met vele figuren, wier namen vooral vroeger een begrip waren: Harry Piel, Liane Haid, Fenny Porten, Ivan Petrovitsj en vele anderen Sommigen van hen waren diep ontroerd, dat ze nog eens in het volle licht van de publiciteit kwamen te staan. Niets vergaat immers zo snel als filmroem. Velen van hen hebben dat ervaren. JAN KOOMEN Minister-president dr. Drees, die gisteren zeventig jaar is geworden, heeft die morgen om negen uur op het ministerie van Algemene Zaken de gelukwensen in ontvangst genomen van degenen die aan dit departement en de daartoe behorende diensten zijn verbonden. Oc> zijn werk tafel prijkte een bloemstuk. Toen dr. Drees de vergaderzaal, waar allen zich verzameld hadden, betrad, werd hii verwelkomd met een „Lang zal hij leven". Bij ontstentenis van de secretaris-gene raal heeft de plaatsvervangende secretaris generaal, mr. O. W. S. Josephus Jitta, de jarige toegesproken en hem namens alle ambtenaren een boekwerk aangeboden. In zijn dankwoord deed dr. Drees uit komen, met hoeveel genoegen hij al die jaren op het ministerie gewerkt heeft. Hij sorak zijn waardering uit voor de toewij ding, waarmee zijn ambtenaren hun arbeid verrichten. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Bevor derd tot arts mej. Th. M. Vroom en de heren N. J. H. van Hasselt, B. Koolhaas. P. A. Bot ter, P H. Bloch, J. E. de Vries, B. J. J. An- sink J. C. Pellicaan, H. D. Stiggelbout en M. A. I. Vethaak. Geslaagd voor het artsexamen le gedeelte mevrouw J. P. BeinsVan den Berg, me vrouw B. van der WaalWillemse en de heren J. H. Bollekamp, H. O. Slotnik, H. P. J. Winters, J. A. Droog, Ch. Bloch, allen te Amsterdam en J. A. Franzen, Wijdewormer. Geslaagd voor het doctoraal examen rech ten de heer J. F. F. van Willige, Bloemen- daal: voor het candidaatsexamen geschiede- ins: mevrouw A. C. SteenisMuntjewerf en de heer C. Boschma, Amsterdam; voor het doctoraal examen Engels de heer G. H. v. Bunt, Amsterdam; voor het kandidaats examen Engels de heer J. W. Bootsma, Hil versum; voor het candidaatsexamen Spaans mej. I. A. Gerlings en de heer J. A. F. Rood- bergen, Amsterdam; voor hét doctoraal examen economie de heer S. de Boer, Edam; voor het candidaatsexamen economie de heer A. P. de Hon, Amsterdam; voor het candi daatsexamen politieke en sociale wetenschap pen (B) mej. W. van Wetering, Amsterdam; voor het doctoraal examen sociale aardrijks kunde de heer J. Hagg, Den Haag en de heer J. H. van Hulzen, Amsterdam. In het belang van de gasvoorzienlng is het volgens de gemeente Velsen wenselijk om de sedert eenige jaren bij het gemeente lijk gasbedrijf in gebruik zijnde propaan- installatie uit te breiden en daarbij tevens de mogelijkheid te scheppen de aanvoer van propaan naar het bedrijf per spoor te doen geschieden. Daartoe is nodig, dat aan de noordzijde van de IJmuiderstraatweg, in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen, een raccordement wordt ge maakt voor het opstellen van de met pro paan gevulde tankwagons, teneinde deze door middel van een leiding onder de IJmuiderstraatweg in de gemeentelijke propaaninstallatie te kunnen ledigen. De grondstrook behoort in eigendom aan de Staat der Nederlanden en werd in 1931 voor een tijdsduur van 30 jaren aan de gemeente in erfpacht uitgegeven tegen een canon van 660. De gemeente mag deze grond echter uitsluitend gebruiken voor plantsoenaanleg, zodat het nodig bleek de erfpachtsovereenkomst te vernieuwen. De hoofdinspecteur-titulair der Domeinen te Haarlem heeft nu medegedeeld, dat hij zich met een en ander kan verenigen, doch dat de canon in verband met de ver andering van bestemming van een gedeelte van het terrein dient te worden gesteld op 803,25. B. en W. van Velsen zijn van mening dat de verhoging van de canon kan worden aanvaard. De hogere jaarlijkse kos ten zullen ten laste van het Gasbedrijf komen. Het is de twee en veertig jarige E. Zui derduyn te Santpoort dit jaar gelukt de kampioenstitel van de damclub „Stabiel" te winnen. Gemakkelijk is de strijd niet ge weest. Met J. H. Bakhuys als titelhouder en de sterke G. Provoost was de heer Zui derduyn gelijk op de eerste plaats aange komen, zodat een beslissingwedstrijd tus sen Bakhuys, Provoost en de nieuwe kam pioen noodzakelijk was. Zuiderduyn wist van deze beslissingswedstrijd zowel van Bakhuys als van Provoost te winnen zo dat de titel hem volkomen toe komt. De nieuwe kampioen zal in het komende winterseizoen aan bord één van Stabiel in de clubcompetitie uitkomen. De eindstand van het gehele toernooi is als volgt: 1. E. Zuiderduyn 13 6 6 1 19 2. J. H. Bakhuys 13 6 6 1 11 3. G. Provoost 13 6 6 1 19 j 4. J. Buren 13 7 4 2 18 5. T. Hoek 13 7 2 4 16 6. H. Jansen 13 5 5 3 15 7. F. Bontebal 13 4 5 4 13 8. J. Oosterling 13 5 3 5 13 9 G. Zuiderduyn 13 4 3 6 11 10. H. Ipenburg 13 4 3 6 11 11. P. de Kort 13 3 3 7 9 12. A. Koster 13 3 3 7 9 13. H. Nyman 13 3 1 8 7 14. G. Kok 13 2 3 8 7 Om de zuil Voor de zomermaanden is een Stabiel- toernooi georganiseerd. De ex-DCIJ-speler en oud-IJmuidenaar T. Hoek doet het in deze wedstrijd uitstekend. Uit drie wed strijden leidt Hoek met 5 punten, Buren heeft 6 punten uit 4 wedstrijden, Zuider 6 punten uit 5 wedstrijden, Bontebal 3 uit 3 en Provoost 2 uit 2. In de groep B staan Kort en L. Visser met 7 punten uit vier partijen bovenaan. Mede in verband met de in de Bever wijkse gemeenteraad meerdere malen ge uite wens, om tot stichting van een aula op de gemeentelijke begraafplaats te komen, biedt het college de raad een plan aan tot stichting van een eenvoudig semi permanent gebouw, omvattende een aula ruimte met katafalk en sprekers-podium, alsmede een wachtgelegenheid voor de dragers. De stichtingskosten worden begroot op 30.000. Op de begraafplaats bevindt zich echter geen enkel gebouwtje dat dienst kan doen als kantoor voor de opzichter. Hierin kan worden voorzien door plaatsing van een dubbelwandig houten gebouwtje van 4x8 meter. Een vertrek van dit gebouwtje zou dan tot kantoor voor de opzichter kunnen wpr- den ingericht, terwijl de overblijvende ruimte kan worden gebruikt als wacht lokaal bij kleine begrafenissen, waarvoor geen gebruik gemaakt wordt van de aula. De kosten van een dergelijk houten gebouw worden begroot op 5700, inclusief de kosten van aanleg van waterleiding, sani tair, verlichting, vloerbedekking en stof fering. Aangezien het hier een eenvoudige ver betering van de accommodatie van de be graafplaats betreft, heeft het college geen aanleiding gevonden de raad de heffing van een recht voor het gebruik van de aula voor te stellen. Wanneer in een later sta dium tot stichting van een permanent ge bouw kan worden overgegaan, zal zulks niet achterwege kunnen blijven. Het college is van mening dat door beide voorzieningen een bevredigende en op korte termijn realiseerbare oplossing te bereiken is voor een reeds lang bestaand probleem en verzoekt de nodige kredieten tot een bedrag van totaal 35.700 te ver strekken. v De werkzaamheden, die verband houden met de aanleg van de nieuwe rijksweg no. 9 zijn thans zover gevorderd, dat de Rijkswaterstaat binnenkort zal beginnen met het maken van een onderdoorgang nabij de St. Aagtendijk. Zodra deze onder doorgang gereed is zal met de aanleg van de nieuwe rijksweg een begin worden ge maakt. Alvorens hiertoe echter wordt overge gaan, is het noodzakelijk, dat het, tussen de St. Aagtendijk en de onderdoorgang, geprojecteerde afvoerriool nu reeds wordt gelegd, teneinde te voorkomen dat de nieuwe rijksyyeg na gereedkomen moet worden doorbroken. Een vervroegde uit voering geeft financiële voordelen. Om in de toekomst een vlotte afvoer van het rioolwater uit de ontworpen stadswijken te bevorderen is het wenselijk dat in de sleuf van het afvoerriool tevens een persleiding wordt gelegd. Voor de uitvoering van deze genoemde werkzaamheden vraagt het college van B. en W. een krediet van f 75.000. De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" zal op 8 september het nieuwe seizoen openen met een uitvoering van het toneelspel „Een baby van 1000 we ken". De voorstelling vindt onder regie van de heer J. W. v. d. Mey plaats in het Kennemer Theater. Vrijdagmiddag 13 juli zal de heer K. Fa ber, hoofd van de Moerbergschool, afscheid nemen van het onderwijs bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Even als voor enige andere schoolhoofden in Vel sen valt het einde van het schooljaar hier samen met het einde van de werkkring: een werkkring, die voor de heer Faber vijf enveertig jaar heeft geduurd, waarvan hij er vierendertig hoofd van een school was. En van al die jaren staat hij er al een endertig in IJmuiden voor de klas. De heer Faber, die op 27 augustus 1891 te Sexbierum in Friesland werd geboren, was in 1911 werkzaam als tijdelijke onder wijzer bij het openbaar lager onderwijs te Haarlemmermeer en kwam op 1 november 1911 in vaste dienst bij het openbaer lager onderwijs te Buiksloot. Hij bleef daar zes jaar om vervolgens benoemd te worden tot onderwijzer in vaste dienst bij het open baar lager onderwijs te Haarlem. Het thans scheidende schoolhoofd werd op 22 augustus 1922 voor de eerste keer tot hoofd van een school benoemd. Dit was te Purmerend, waar hij tot eind augustus 1925 bleef. Op 1 september 1925 kwam de heer Faber naar IJmuiden om het werk als hoofd van de openbare lagere school A II te aanvaarden. In 1927 was hij hoofd van de openbare lagere school A I te IJmuiden en op 1 september 1927 volgde de benoe ming tot hoofd van school J, de school, die op 1 januari 1941 school 2 kwam te heten en met ingang van 1 januari 1947 de Moer bergschool. Sinds 1934 heeft de heer Faber de neven functie van leraar Engelse taal aan de Vis serijdagschool en aan de Visserijavond school te IJmuiden. Hij heeft verder altijd grote belangstelling gehad voor het ver enigingsleven. Hij is nu nog voorzitter van de toneelvereniging Varia en is voorzitter van de filmkeuringscommissie. Hij is ver der mede-oprichter van de Onderwijzers- toneelvereniging Kennemerland en was jarenlang bestuurslid van Volksonderwijs. De afscheidsreceptie voor autoriteiten, collega's, oud-leerlingen en belangstellen den zal vrijdagmiddag om vier uur begin nen in de filmzaal van de Moerbergschool aan de Kerkstraat. „Beverwijk" houdt jaarvergadering De voetbalvereniging „Beverwijk" houdt op woensdag 11 juli in het clubhuis „qafé Sport" de jaarvergadering. De agenda ver meldt onder meer een bestuursverkiezing. ,,'t Karpertje" vist onderling De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" organiseert zondag 8 juli voor haar leden een onderlinge wedstrijd in het Noord-Hollandskanaal bij Akersloot. K. Faber Geboorten: Ferdinand z. v. M. Jenninga en E. J. Wooldrik; Cornelia d. v. N. van Egmond en A, Assendelft; Gerardus M. z. v. H. H. W. du Maine en P. van Leeu wen; Alida E. M. d. v. A. J. Kloes en E. J. de'Boer; Gerardus A. d. v. G. H. Bontekoe en G. de Munk; Anthonius W. J. z. v. H. C. Mooijekind en M. T. Langeveld; Anita d. v. C. R. Raateland en L. Koekenbier; Vera d. v. J. Lustig en G. Daalderop; Hendrika A. M. d. v. J. H. Sterk en H. M. T. Kochx; Erica G. d. v. J. T. Peters en H. de Ridder; Johanna d. v. J. Poen en G. L. M. de Ree. Ondertrouwd: S. J. Ettema en M. W. Harkema; W. J. Schipper en J. von Hertz- berg; W. Veenhof en M. E. Negrijn; L. Fol- kerts en A. M. Metzelaar; J. J. van der Kolk en H. T. van Gelderen; G. J. T. Tib- boel en E. van Doorn; J. Scholten en J. B, de Winter; J. de Wit en J. J. Kunnen; E. J. H. M. Schaminee en M. J. Heere. Getrouwd: K. Silvius en G. J. A. M. Bast; A. H. Koet en G. Peperkoorn; P. Mo lenaar en G. M. de Priester; C. J. Kolk en C. M. Bos; T. N. Langendijk en C. M. van Leeuwen. Overleden: A. Lubbers, oud 72 jaar, we duwnaar van W. H. van Eist. B. Piekema, oud 85 jaar, weduwe van T. J. van Eek; C. Warmerhoven, oud 86 jaar, weduwnaar van M. Stoker; T. M. Blikslager, oud 66 jaar, gehuwd met J. Drost; J. Brasser, oud 51 jaar, gehuwd met M. J. H. C. van Heij- ningen; A. L. Lieshout, oud 68 jaar, ge huwd met H. Beentjes; H. van Dijk, oud 61 jaar, gehuwd met M. Westerveld. A -t Op uitnodiging van de Poolse-minister van Buitenlandse Zaken, Adam Rapacki, bracht Dag Hammarskjöld, de algemeen secretaris van de UNO, een bezoek aan Warschau. De secretaris-generaal (links) in gesprek met de Poolse vice-minister van Buitenlandse Zaken, Jozef Wieniwicz. ADVERTENTIE ALLEEN ZATERDAG 7 JULI DAMES SLIPJE 0.99 WONINGINRICHTING NAAIMACHINES SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 In het Wijk aan Zeese botenhuis „Dr. Büller" werd een propaganda-avond ge houden die geheel was gewijd aan het reddingswezen in ons land. De heer J. G. Witpen van de Konink lijke Noord-Zuidhollandse Reddingmaat schappij vertelde hier het een en ander over de geschiedenis van deze maatschap pij, die op 11 november 1924 werd opge richt. De stoot hiertoe werd gegeven door een grote ramp die dat jaar plaats vond bij Huisduinen. Redders zowel als geredden verdronken toen op één na op de terug tocht naar het land. Dit was te wijten aan het ondeugdelijke materiaal waarmee men moest werken. Later is hierin verbetering gekomen maar het is en blijft een gevaar lijk karwei, vertelde de heer Witpen. Het reddingswerk vergt ieder jaar een bedrag van f 460.000, maar hiervoor heeft men dan ook een organisatie die aan de spits staat van de gehele wereld. - Nadat spreker nog UitAderig had stil gestaan bij de verschillende methoden van redding werden ter verduidelijking van een en ander nog enkele films vertoond. Het ligt in de bedoeling om deze avond dit seizoen nog enige malen te herhalen. Het WV-programma van deze maand voor Wijk aan Zee luidt als volgt: Zaterdag 7 juli: concert door het fanfarecorps „Arion"; woensdag 11 juli excursie door het PWN duinterrein; zaterdag 14 juli concert door het zangkoor „Zang en Vriendschap"; woensdag 18 juli openlucht demonstratie van de gymnastiekvereni ging SSS; zaterdag 21 juli ballonoptocht; woensdag 25 juli excursie door het PWN duinterrein en zaterdag 28 juli concert door het Beverwijkse show-accordeon- orkest „De klavierschippers". „Vriendenkring" stelde de slagen In de zomercompetitie van de Bever wijkse klaverjasclub „Vriendenkring" wer den op de jongste clubavond de volgende resultaten behaald: 1. J. Mosk 4845 pnt; 2. mevrouw Groeneveld 4716 pnt; 3. mevrouw Daemen 4642 pnt; 4. mevrouw De Nijs 4638 pnt; 5. mevrouw v. d. Ham 4P29 pnt; 6. E. Boontjes 4132 pnt; 7. mevrouw Mosk 4091 pnt: 8. D. v. Duin 3816 pnt; 9. G. v. Meurs 3752 pnt: 10. J. v. d. Ham 3609 pnt; 11. me vrouw Huider 3593 pnt; 12. mevrouw Pirovano 3563 pnt; 13. C. Teeling sr 3442 pnt; 14. B. W. v. d. Mey 3424 pnt; 15. me vrouw Wooning- 3412 pnt; 16. H. Daemen 3117 pnt; 17. mevrouw Alders 3987 pnt; 18. mevrouw Appeldoorn 3963 pnt; 19. C. Zoon 2937 pnt. Alnati, 5 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Alphacca. pass. 4 Bermuda n. New York. Amerskerk, 4 te Rotterdam. Argos, 5 te Rotterdam. Ampenan, 6 te Port Swettenham. Amstelmeer, 5 v. Rotterdam op proefvaart. Aagtekerk, 4 190 m. z.o. oostp. Kreta n. Genua. Ameland, 4 v. Brunsbüttel n. Curagao. Amstelstad, 4 615 m. w. Landsend n. Canada. Andijk, pass. 4 Kp. Jacksonville n. Le Havre. Atje Rav S, 4 355 m; w. Scillys n. H. Roads. Aagtedijk, pass. 4 Minikoi n. Aden. Amsteldijk, 4 te Antwerpen. Ariadne, 4 100 m. o. Kp. Degata n. Rotterdam. Adonis, 6 te Houston verw Alblasserdijk, 5 te Galveston. Alkaid, 5 te Rio de Janeiro. Amstelkade, 5 te Hamburg. Annenkerk, 5 v. Hamburg n. Antwerpen. Andijk, 13 te Le Havre verw. Angolakust, 4 v. Port Harcourt n. Lagos. Bengalen, 5 te Rotterdam terug van proefvaart. Boissevain, 4 v. Penang n. Mauritius. Bonaire, 4 v. Paramaribo n. Plymouth. Boschfontein, 4 v. Aden n. Mombasa. Billiton, 6 te Singapore. Banda, 4 670 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Batoela, 5 te Surabaja. Banda, 5 75 m. z. Ras Al Hadd n. Bahrein. Batang, 5 te Londen. Bennekom, 5 v. Pto. Chicama n. Callao. Bloemfontein, 5 v. Southampton n. Antwerpen. Caltex Delft, 5 te Rotterdam. Caltex Neder-lan'd, 5 te Dakar. Cinulia, 7 te Curagao verw. Cistula, 5 te Amsterdam. Cradle of Liberty, 5 te Philadelphia. Crania, pass. 4 Madeira n. Bombay. Congokust, pass. 5 Ouessant n. Le Havre. Caltex Rotterdam. 4 150 m. n. Kreta n. Sidon. Castor KNSM, 5 te Martinique. Caltex Leiden, pass. 4 Jebelteir Rode Zee naar Bordeaux. Camilia, 4 te Pta. Cardan. Corilla, pass. 4 zuidp. Formosa n. Miri. Daphnis, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Delfshaven, 5 v. Narvik n. Rotterdam. Erinna, 4 v. Calcutta n. Chittagong. Eenhoorn, 5 te Saloniki. Esso Den Haag, pass. 5 Finisterre n. Sidon. Esso Rotterdam, pass. 5 Aden n. Bandarmashur. Friesland KRL, 5 te Kuwait. Farmsum, 5 te Hamburg. Ganymedes, 5 te Callao. Guineekust, 4 260 m. z.o. Dakar n. Dakar. Gabonkust, pass. 4 Las Palmas n. Amsterdam. Heelsum, pass. 4 Bermuda n. Houston. Houtman, 6 te Singapore. Hydra, 6 te Pemoatar. Hoogkerk, 4 380 in. o.z.o. Ceylon n. Aden. Hector, 5 110 m. o.n.o. Malta n. Lissabon. Hera, 4 570 m. z.w. Flores Az. n Rotterdam. Hilversum, 4 v. Mena A1 Ahmadi n. Little Aden. Hestia. 5 v. Cd. Trjjjillo n. Port Au Prince. Iberia, 4 v. Vigo n. Rotterdam. Isis, 5 te Barranquilla. Ivoorkust, 4 v. Amsterdam n. Bordeaux. Indrapoera, 6 te Cowes verw. Jagersfontein, 4 v. Las Palmas n. Kaapstad. Java, 5 v. Barcelona n. Amsterdam. Jason, 5 v. Paramaribo n. Moengo.., Jupiter, 5 50 m. z.w. Ouessant n Vigo. Kalinga, 5 v. Oslo n. Fao. Kopionella, 6 te Avonmouth verw. Koratia, pass. 5 Suezkanaal n. Bahrein. Korenia, pass. 5 Aden n. Philadelphia. Kota Inten, pass. 5 Azoren n. Houston. Kylix, 5 te Abadan. Kalydon, 5 te Curagao. Kota Agoeng, 4 100 m. o. Ceylon n. Belawan. Khasiella, 4 840 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Lekkerkerk, pass. 5 Malta n. Port Said. Larenberg, pass. 4 Burlings n. Huelva. Leersum, 4 330 m. n. Fayal n. Le Havre. Kara, 6 te Brisbane verw. Kertoso'no, 4 v. Port of Spain n. Kaapstad. Maas, 5 te Beyrouth. Maasland, pass. 4 St. Paulsrack n. Montevideo. Minjak, 5 te Balikpapan. Marpessa, 4 v. St. Vincent n. Curagao. Mentor, 5 te Barbados. Merwede, 4 v. Abonnema n. Lagos. Muiderkerk, 5 v. Port Sudan n. Aden. Macoma, pass. 5 Colombo n. Abadan. Malea, 4 v. Surabaja n. Balikpapan. Moordrecht, 4 130 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Maasdam, 4 860 m. w. Landsend n. South.ton. Malvina, 5 300 m. z.o. Formosa n. Balikpapan. Meliskerk, 5 75 m. n.o. Singapore n. Manilla. Madoera, 4 540 m. w.n.w. Soenda n. Tjilatjap. Maureen, 4 100 m z.z.w. Azoren n. Durban. Meerkerk, verw. pass. 5 Str. Messina n. Pt. Said. Nieuw Amsterdam, 5 290 m. w. Landsend naar Southampton. Nigerstroom, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Oranje, 5 v. Singapore n. Priok. Ouwerkerk, 5 te Rotterdam. Ondina, 4 300 m. z.w. Landsend n. Curagao. Overijsel, pass. 4 Daedalusrif R. Zee n. Djibouti. Prins Johan Willem Friso, 4 te Rotterdam. Polydorus, 5 te Semarang. Prins Willem 4, 500 m. w. Valentia n. Montreal. Radja, 5 nog te Rastanura. Robiah, pass. 5 Gibraltar n. New York. Rijnkerk, 5 v. Yokohama n. Shanghai. Roepat, 4 rede Belawan Stad Alkmaar, 5 te Amsterdam. Stad Maassluis, "5 v. Amsterdam n. Narvik. Schie, 5 v. Ceuta n. Antwerpen. Schouten, 5 v. Singapore n. Hongkong. Sibaiak, 5 720 mTo y/v CVocos eil. n. Fremantle. SoesraijK 4 340Jm. oi'z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Straat Bali, 5 v. East-London n. Durban. Sarangan, pass. 4 Port Sudan n. Singapore. Schelpwijk, 4 290 m. n.n.w. Perim n. Mena Al Ahmadi. Sheratan, pass. 4 Lissabon n. Liverpool. Stad Dordrecht, pass. 4 Kp. Vincent n. R'dam. Stad Alkmaar, 5 te Amsterdam v. Antwerpen. Sarpedon, 4 60 m. o. San Salvador Bahamas n. New York. Singkep,4 360 m. w. Soenda, 6 te Tj. Priok verw. Slamat, 4 240 m. z.o. Minikoy n. Aden. Stanv. Benakat, 4 v. Sung.gerong n. Pulusebarok. Stanvac Djirak, 4 v. Singapore n. Sungeigerong. Stanvac Selo, 4 v. Palembang n. Tj. Uban. Stentor, 4 580 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam. Tamo, 5 te Rotterdam, verm. 6 v. R'dam naar Rio de Janeiro. Tawali, pass. 5 Ouessant n. Marseille. Tomocyclus, 5 te Curagao. Talisse, 4 120 m. o.z.o. Guardafui' n. Belawan. Tiba, verm. 5 v. Santos n. Antwerpen. Tibia, 4 250 m. z.z.o. Christmas eil. n. Singapore. Tankhaven 3, 5 te Sungeigerong. Tero, 4 560 m. n. Fayal n. Corpus Christi Waterland, 4 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Wieldrecht, 5 te Rotterdam. Willem Ruys, 5 te Rotterdam. Wonosari, 4 v. San Francisco n. Portland (Oreg.) Waal, 5 v. Malta n. Piraeus. Westertoren, 5 -v. Singapore n. Rotterdam. Wonosobo, 4 v. Bombay n. Belawan. Zeeland KRL, 6 te Suez. KLEINE VAART Argos. 5 te Rotterdam n. Malaga. Arctic, 5 v. Londen te Rotterdam. Arnoudspolder, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Aeneas, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Audacia, verm. 5 v. Granville n. Guernsey. Atlantis, 7 v. Cardiff te Rouen verw. Ameland, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Bab T, pass. 2 Kiel n. Ostrand. Bloemgracht, pass. 5 Vlissingen n. Helsinki. Barendsz, 5 v. Dordt te Gent. Bill S, verm. 5 v. Garston n. Cardiff. Concepcion, 4 400 m. n.o. St. Paulsrock n. Pto. Alegre. Capri, pass. 5 Vlissingen n. Dublin. Claes Compaen, 5 v. Ipswich te Nantes verw. Draco, 5 v. Malta te Amsterdam verw. Daniël, 5 te Goole v. Antwerpen. Diana V, 5 v. Poole te Rotterdam. Domburgh, 5 v. Londen te Rotterdam. Duiveland, 5 v. Rotterdam te Dover. Ella, 5 te Gothenburg v. Antwerpen. Erkalin, 6 te Aalborg verw. v. Antwerpen. Elsenburgh, 5 v. Casablanca te Londen. Flevo, 5 te Rotterdam n. Genua. Flevoland, 5 v. Kingslynn te Rotterdam. Gaasterland, 5 v. Goole te Zeebrugge. Hathor, 5 te Hamburg n. Rotterdam. Herman Buisman, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Hoogland, 5 v. Rotterdam te Grangemouth. Inspecteur Mellema, 3 v. Abo te Dundee. Isis, 5 v. Antwerpen n. Gent. Ina L, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Jaba, 5 v. Fawey te Amsterdam verw. Jokurma, 5 v. Rotterdam te Gent. Jonan, 5 te Amsterdam v. Alius. Joost, 3 v. Docksta te Delfzijl. Janny, 5 v. Londen te Rotterdam. Kaap Falga, 4 v. Rundvik te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Skutskaer te Rotterdam. Lijnbaan, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Leliegracht, 5 te Rotterdam v. Amsterdam. Larix, 3 v. Hernosand n. Zaandam. Leliegracht, 5 te Roterdam v. Amsterdam. Midas, 5 te Amsterdam n, Hamburg. Mercurius H, 5 v. Sunderland te Rotterdam. Menkar N, 5 v. Casablanca te Mogador. Marcella. verm. 5 v. Glasgow n. Faroer. Marjan, 5 v. Nprrkoping te Ostertelje. Monica, 5 v. Workington te Dublin. Mynelis, 5 v. Avonmouth te Whitehaven. Muson, 5 v. Stockholm n. Ronnskar. Mintaka N, 5 v. Fedala te Pt. Lyautey. Nieuwland, v. Grangemouth te Rotterdam. Noordstad, 5 v. Antwerpen te Rotterdam. Nassauhaven, 5 v. Kopenhagen te Mariestadt. Nautic, verm. 5 v. Rotterdam n. Gdynia. Nieuwehaven, 5 v. Malmö te Lidkopeing. Noorderlicht, 6 te Sharpness verw. v. Hamina. Nero, 4 v. Gibraltar n. Ceuta. Oosterburgh, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Prinsengracht, pass. 3 Vlissingen n. Abo. Paloma, pass. 5 Holtenau n. Flensburg. Pavo, 4 v. Goteborg te Otterbacken. Ponza, 2 v. Wifsta te Hernosand. Sambre, pass. 5 Vlissingen n. Antwerpen. Santa Lucia, 5 te Gent v. Rotterdam. Spaarnestroom, 5 v. Fowey te Amsterdam. Statenlaan, pass. 5 Vlissingen n. Gent. Ton S, 5 v. Rotterdam te Swansea verw. Trito, 5 v. Amsterdam te Rotterdam. Tilly, 4 v. .Domsjo te Hernosand. Tarzan, 5 v. Rotterdam n. Halmstad. Veenenburgh, 5 v. Middlesbro te R'dam verw. Will. Barendsz, 5 v. Immingham te R'dam verw. Walenburgh, pass. 5 Ouessant n. Casablanca. Westerdok, 5 v. Londen te Amsterdam verw. Westkust, 5 v. Rauma te Grangemouth. SLEEPBEDRIJF Cycloop, 3 150 m. w.n.w. Finisterre n. St. Nazaire. Noordholland, 3 360 m. w. Fayal n. New Orleans. Oostzee, 5 te Rotterdam verw. Witte Zee, 4 120 m. z.z.o. Kreta n. Rotterdam. Zeeland, 4 400 m. o.n.o. Okinawa n Colon. Zwarte Zee, 4 35 m. z.o. Catania n. Triest.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7