I AUTORIJLES I DOUWE EGBERTS ORCAM Plaatwellers exposeerden schilder- en tekenstukken Volksmuziekschool demonstreerde in vier wijken van Velsen Havenberichten Agenda voor Velsen Visserij -varia RUAZ-IJmuiden breidt het werk tot geheel Noordholland uit Umó de pittige zware shag AUTO, MOTOR en SCOOTER RIJDEN AREND REYM Old Clothes New 7 N H H N H H N H M a N H N H H N H M N H H N H M Nederlandsche Handel-Maatschappij, N.V. N H H N H M N H N H M N H H N H H N H H N H M DRY CLEANING ONLY Zomercompetitie bij „De Jump" begonnen Met enthousiasme het vierde seizoen in Deze week op de Beverwijkse veilingen Vrijdag grote aanvoer van aardbeien Geen samenvoeging in IJmonds Ned. Hervormde gemeenten AUTORIJSCHOOL „IJMOND" r00**' Medicijn van microfoon en draaitafel wmm WWWWrnWMVWm IJmuiden Beverwijk En in de omtrek Leert goed Agenda voor Beverwijk ZATERDAG 7 JULI 1956 De directie van de N.V. De Plaatwellerjj heeft in samenwerking met het bestuur van de personeelsvereniging het loffelijk streven om haar personeel te betrekken in alles wat met vrijetijdsbesteding een bij drage kan leveren tot hogere culturele waarden. Uitgaande van deze gedachte werd in de afgelopen dagen voor het personeel een tentoonstelling van schilderstukken, aqua- rels en tekeningen georganiseerd, waaraan een tiental Plaatwellers en enige anonieme inzenders meewerkten. Zij zonden in totaal ruim zestig stukken in, die alle een plaats kregen in het grote schaftlokaal van het bedrijf, dat voor de bezichtiging enige dagen was opengesteld. Ais resultaat van de proef was dit aantal zeer bevredigend, zodat hiervoor dan ook een flinke belangstelling was van de per soneelsleden, die bovendien zelf als jury konden fungeren, afzonderlijk van de offi ciële jury, bestaande uit drie leden van het St. Lucasgilde te Beverwijk, onder leiding van de heer W. Langendijk. De geëxposeerde werken en werkjes ken merkten zich door een grote verscheiden heid. Vooral de pasteltekeningen en aqua- rels deden het goed in het geheel, evenals de caricatuurtekeningen, die een originele en geestige achtergrond hadden. De beslissing inzake de toekenning van de prijzen was lang geen gemakkelijke taak voor de officiële jury, maar evenmin voor het personeel, dat echter zijn oordeel op gans andere gronden baseerde en daarvoor als eerste degene aanwees, die wel het grootste geduldwerk had gemaakt in zijn pentekening van de „Snekerpoort", een fraai stuk werk van minutieuze, technische tekenbekwaamheid van de heer J. van Oos ten. Hij verwierf de eerste prijs 20) van het personeel met 43 punten. Eervolle ver meldingen van het personeel kregen de heren D. Lijnslager met „Paarden", ge schilderd op fluweel, 41 punten; J. van Oosten met „Scheybeeck", pentekening en „Raadhuis Velsen", eveneens een fraaie pentekening, respectievelijk met 36 en 35 punten. Jury aan het woord Volgens de jury was het beste ingezon den stuk van een anonymus, de aquarel „Berken", voortreffelijk geschilderd met nuancerende kleurgeving. Eveneens van een anonieme deelnemer kregen de mooie ADVERTENTIE a AUTO-CREDIET N.Y. Amsterdam voor de financiering op huurkoopbasis van AUTOMOBIELEN LANDBOUW WERKTUIGEN en BEDRIjFSMACHINES Inlichtingen bij de BANK Correspondentschap te IJmuiden: Kon. Wilhelminakade 77a M i i pastels „De schuur" met strakke lijn en fraai perspectief en „De haard" eenzelfde beoordeling met een eerste prijs van 20. De heer D. Lijnslager die een klein, maar fijn „Kerkinterieur" van de St. Gudule (Brussel) en de geestige schilderij „Maart" inzond verwierf de tweede prijs 12.50). De derde prijs 12.50) werd behaald door de heer A. Oorthuis met een fraaie pastel „Appels met kan". Tenslotte werd nog een extra prijs 12.50) toegewezen aan de heer N. Jur- riëns, die voor zijn gezamenlijke inzending van vijf schetsen naar reële gebeurtenissen aan het bedrijf en geestige kleuring als beste caricaturist gold. Directeur ir. J. F. Clausen, die zich bij zonder voor deze expositie heeft geïnteres seerd, kon namens de directie mededelen nog meer ideeën te hebben om het perso neel in zijn vrijetijdsbesteding te stimu leren. Indien deze tentoonstelling als ge slaagd kan worden beschouwd, hetgeen on getwijfeld het geval is, bestaat het voor nemen om nog een fotowedstrijd en een huisvlijttentoonstelling te houden. Voor lopig echter worden de bekroonde werken van de Plaatwellerij-tentoonstelling nog eens geëxposeerd tijdens de sluitingsavond op dinsdag 10 juli van de personeelsver eniging, waarbij tevens de prijsuitreiking geschiedt. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 ADVERTENTIE TAXI NODIG? - BEL 5000 VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA De uitslagen waren in percenten: groep I 1. Maarleveld-Prins 68.25, 2. Wittebrood- Mainz 64.29, 3. mevr. Prins-Jonker 62.70, 4. Wey-de Winter 46.83, 5. mevr. Bloem- v. Loo 46.83, 6. v. d. Berg-Amsing 43.65, 7. Prins-Porck 34.92, 8. dms Elzerman-Rol- loos 34.13. Groep II 1. de Haas-Koudijs 61.11, 2. Boender-v. d. Wint 54.76, 3. dms v. Ame- rongen-Breur 53.97, 4. Tol-Warmerdam 48.41, 5. echtp. Rem 46.83, 6. dms Hamers- Schol 45.24, 7. v. d. Kuil-Schade 44.44, 8. Stam-v. d. Gaag 43.65. Groep III 1. Drijver-Veldman 64.00 2. dms de Haas-Stam 55.00, 3. dms Ouwer- kerk-Vlotman 52.00, 4. dms v. d. Starre- Zwerver 47.00, 5. dms Maas-Koningstein 44.00, 6. Floor-Bannink 38.00. PAULA HINTON GAST BIJ „BALLET DER LAGE LANDEN" Dinsdag 17 juli zal het „Ballet der Lage Landen" in de Amsterdamse Stadsschouw burg voor de eerste maal uitvoeren „Kalei- doscoop", op muziek van Brahmsvariaties op een thema van Paganini, choreografie van Walter Gore, decor en kostuums van Ronald Wilson. De Engelse prima ballerina Paula Hinton treedt hierin als gast op. AFSCHEID A. P. STOLK Donderdagmiddag 12 juli om vijf uur be staat er voor oud-leerlingen van de Wil- helminaschool en voor ouders en verdere belangstellenden gelegenheid om afscheid te nemen van het hoofd van de school, de heer A. P. Stolk. Hiertoe komt men bijeen in de gymnastiekzaal van de school aan de Houtmanstraat. In vier wijken van Velsen heeft de Volksmuziekschool Velsen In de afgelopen weken openbare lessen gegeven, teneinde belangstellenden met de werkmethode der school op de hoogte te brengen. Leerlingen van het eerste en tweede leerjaar (AI en All) lieten onder leiding van de leerkrach ten mej. A. Schoen, mevr. J. Krom en de heer P. Bosna hun kunnen zien bij allerlei onderdelen van een les. Daar waren dat, bijvoorbeeld de liederen en canons, de toonladders, trefoefeningen, ritmische oefeningen (soms met eigenge maakte slaginstrumenten) en het hand- zingen. In geheugen- en gehooroefeningen lieten de leerlingen vaak verrassende staal tjes horen. Al deze lessen hebben wel be wezen hoe psychologisch juist deze metho de is, die de kinderen ai spelende en zin gende de nodige theoretische kennis weet bij te brengen en de muzikale vermogens ontwikkelt. De kinderen waren steeds zelf actief bezig en verveelden zich geen ogen blik. Enkele leerlingen der instrumentale les sen zorgden voor een muzikaal intermezzo. Zij bespeelden pianOj blokfluit, altblokfluit én accordeon^ Blijkens <3e reacties van de belangstellender, viei, deze mjeaieavei'ung zeer in de smaak, f Grote belangstelling De belangstelling voor de avonden was zeer groot, hetgeen een bewijs mag zijn, dat de volksmuziekschool onder de enthou siaste leiding van de directeur Joop Huizin- ga en zijn staf van medewerkers goed wor tel heeft geschoten na drie jaren van harde arbeid. Ook het bestuur van de Volksmuziek school is met ditzelfde enthousiasme be zield, wat bleek uit de openingswoorden diie door de voorzitter ds. J. v. d. Beng, door de secretaris de heer G. W. F. de Man en door de heer J. H. Wijnberg in de ver schillende wijken werden gesproken. Het bestuur hoopt dat deze openbare lessen hun uitwerking niet zullen missen, Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Aire van Goole. Jonan van Aarhus. Lady Mc Cowan van Londen. Graveland van Las Palmas. Ridderkerk van Antwerpen. Cistula van Londen. Ivan Kondrup van Klaipeda. Bintang van Hamburg. Memnon van Londen. Eemstroom van Grangemouth. Aries van Swansea. Wulp van Rotterdam. Lapwing van Londen. Mount Everest van Londen. Aralis van Haghammen. Altho van Tygnemouth. Berkelstroom van Londen. Mees Cremer van Oskarsham. Vertrokken zijn: Orestis naar Curagao. Orion naar Rotterdam. Linda naar Hampton Roads. Solong naar Gyanta. Else Basse naar Moermansk. Lady Mc Cowan naar Londen. Franche Comte naar Naviasasir. Varel naar Littköping. Bally Knock naar Rotterdam. Dieter Waltraud naar Hamburg. Wota naar Antwerpen. Astree naar Caen. Kuutsalo naar Rotterdam. Bomma naar Sarpsborg. Günther, Russ naar Kemi. Aire naar Rotterdam. Hen drik Fischer naar Barbados. Ambiorix naar Kopenhagen. Albergen naar Rotterdam. ZATERDAG 7 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „De helden zijn vermoeid". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. SANTPOORT Turnvereniging „Santpoort", Burgemees ter Rijkenspark, 19.30 uur, openlucht uitvoering. ZONDAG 8 JULI IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De zonen van de pio niers"; 19 en 21.15 uur, „De helden zijn vermoeid". Rex, geen opgave. MAANDAG 9 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het fort der wrake". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. VZV, Zwembad „De Heerenduinen", kringzwemkampioenschappen. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur, spreekuur wethou der van onderwijs. Op de groentemarkt zijn de prijzen deze week niet stabiel geweest. Sla, die enige dagen geleden bij honderden kisten gelijk doordraaide, bracht vrijdag nog f0.12 per krop op. Bloemkool kocht men in het mid den der week nog voor f 0.30, maar giste ren moest men voor een gewoon kooltje f0.50 neertellen en voor goede kool zelfs nog f 0.65. Bospeen daarentegen daalde in prijs; de prijzen bewogen zich tussen f 0.12 en f 0.22 per bos. Spinazie en postelein deden f 0.25 per kilo. De aanvoer van de diverse soorten doperwten werd groter. Men betaalde van f 0.58 tot f 0.80 per kilo, peulen deden tot f 1.50 per kilo. Zowel snij- als sperciebonen werden heel vlot ver kocht. Er werd f 1.50 per kilo betaald, ter wijl de sperciebonen ook nog tot f 1.90 per kilo noteerden. Waspeen varieerde in prijs van f 0.12 tot f 0.35 per kilo. Tuinbonen draaiden rond de f 0.25 per kilo. Soep groente deed f 0.12 per bosje. De aanvoer op de bloemenveiling begint nu overwegend uit zomerbloemen te be staan. Het waren deze week de Engelse irissen, die aan de markt kwamen en tot f 0.55 per bos deden. Het wachten is op de gladiolen, waarvan de eerste bossen werden aangevoerd. De duizendschonen beheer sten de markt. Er was een vlotte handel en er werd tot f 0.50 per bos betaald. De aanvoer van anemonen en ranonkels was heel groot. Ook de ixia's werden in grote partijen aangevoerd, maar de prijzen lagen niet hoog. Verder zag men Alstoemeria's aan de markt, waarvoor tot f0.75 per bos werd betaald. Lathyrus en violieren wer den voor heel goede prijzen verkocht. De aanvoer van pot- en perkplanten begint iets af te nemen. Het zijn nu hoofdzakelijk afrikanen, salvia's, petunia's en wat be gonia's, die aan de markt komen. Vrijdag kwam te Beverwijk de grootste aanvoer van dit seizoen op de aardbeien- markt. Er waren 27.000 manden die vlot werden verkocht. Er was veel belangstel ling en de aardbeien gingen voor uitste kende prijzen van de hand. Zowel het bin nenland, als de industrie nam af, terwijl er ook nu een tweetal partijen naar België en Duitsland gingen. De prijzen voor de eerste kwaliteit draaiden rond de f 5 per mand. met als hoogste notering f 5.80. De tweede kwaliteit bleef ook boven de f 4. zodat bij het begin van het nieuwe cursus jaar op 1 september 1956 weer vele nieuwe leerlingen zullen kunnen worden ingeleid in ae toverwereld der muziek. De Centrale Kerkeraad van de Ned. Her vormde gemeente te Beverwijk heeft voors hands geen instemming kunnen betuigen met de voorwaarden van de kerkelijke ge meente in Heemskerk, met betrekking tot de samenvoeging der beide kerken dat een spoedig samengaan met Velsen zou moeten volgen. Avondmaalstel in Irenekapel Kortgeleden werd in de Ned. Hervormde Irenekapel te Beverwijk een eigen doop vont in gebruik genomen. Dank zij het initiatief van een damescommissie zijn thans gelden bijeen gebracht voor de aan koop van een avondmaalstel. Dit zal mor geit in gébfuik worden genomeii. Opbrengst collecte De in de gemeente Castricum gehouden collecte van het Anjerfonds heeft 190,34 opgebracht. ADVERTENTIE CELSIUSSTRAAT 52 (achter Cultu- reel Gebouw) - Tel. 4551 - IJmuiden. ADVERTENTIE Prijzen van vrijdag. Heilbot 2,602,40; gr. tong 3,202,90; grm. tong 3,002,80; kim. tong 3.002,80; kl. tong I 2,902,80; kl. tong II 2,402,22; tarbot I 2,101,30; zalm 6,00, per kg. Tarbot II 70; tarbot III 60; tarbot IV 42; kl. tongschar 42; gr. schol 5546; grm. schol 5852; kim. schol 6246; kl. schol I 5237; kl. schol II 33—14; schar 2411; bot 8; v. haring 3013; makreel 2413; gr. schelvis 279; grm. schelvis 279; kim. schelvis 289; kl. schelvis I 258; kl. schelvis II 1810; wijting 188; gr. gul 4120; midd. gul 27—12; kl. gul 158; kl. haai 2622; ham 9062; kl. wolf 43; poontjes 188; pieterman 7361; horsmakreel 8; kl. koolvis zw. 16— 12,50; muilen 65; kl. rode poon II 2017, per 50 kg. Gr. kabeljauw 14068; gr. koolvis zw. 5546; gr. leng 4846; gr. wolf 86, per 125 kg. Aanvoer van vrijdag. 370 kisten tong en tarbot; 6 kisten heilbot, 5 kisten tongschar en schartong, 8,. J kisten schol, 80 kisten schar, 25 kisten bot, 360 kisten haring, 815 kisten makreel, 1355 kisten schelvis, 170 kisten wij ting, 245 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 5 kisten haai, 3 kisten ham, 18 kisten wolf, 23 kisten poon, 180 kisten koolvis, 80 kisten diversen. Totaal 4600 kisten. Besommingen van vrijdag. VL 77 Abra ham f19.610; KW 40 f5700: KW 76 f4250; KW 7 f6040; KW 16 f3800; KW 65 f230; IJM 75 f2860; KW 118 f56; KW 56 f1180; KW 35 f930; KW 30 f200; KW 21 f990; KW 210 f1280; KW 79 f3430; RO 29 f1090; TX 14 f1650; IJM 3 f1360; IJM 31 f 1680; IJM 52 f 97,—. Visafslag Urk. Donderdag werd door 46 vaartuigen op Urk aangevoerd: 3538 pond kuilpaling, prijs f 1,30f 1,58; 63 pond snoek baars, prijs f 1.23; 640 pond rode baars, prijs f0,98f 1,22; 10 pond voorn, prijs f 0,04 per pond en 623 pak nest, prijs f2,45 per bak van 37V2 kg. Burgerlijke Stand Heemskerk GEBOREN: Maria J., d. van P. M. Kloes en C. J. Appel te Beverwijk; Gerrit Dirk, z. van A. H. van Geelen en J. P. IJsselsteyn; Ida M., d. van J. Welp en M. J. Steenbakker; Jacobus A., z. van H. de Reus en H. C. Duin' te Velsen; Egidius J. H„ z. van E. J. A. Oosterman en F. Drent te Beverwijk. GEHUWD: J. B. Pals en D. M. Koper. (Jeslaagd voor eerste stuurman Te 's Gravenhage is de heer D. Jonge- jeugd uit IJmuiden geslaagd voor het examen eerste stuurman grote handels vaart le gedeelte. MARKTBERICHT 6 juli Aardbeien f2,80f5,90 (slof); aardbeien f0,34f 1,01 (doos); spinazie f 0,10f0,43; postelein f 0,12f0,22; bloemkool f 0,23 f 0,65; bospeen f 0,10f 0,22; waspeen f 0,12 f 0,34; doppers f 0,68f 0,68; capucijners f 0,73 f0,82; peulen f 0,90f 1,50; snijbonen f 1,10 f 1,50; sperciebonen f 1,50f 1,90; sla f 0,03 f0,12; tuinbonen f 0,18f 0,28; soepgroenten f 0,12. TWEE HEEMSKERKSE JONGENS meenden vijf jaar geleden de vervulling van hun dromen gevonden te hebben. Ze knutselden graag met microfoons en draai tafels, met radiotoestellen en versterkers. Maar tot dan toe was hun activiteit beperkt gebleven tot de huiskamer. Zij wilden echter ook anderen daarin laten delen. Maar hoe? In het Heemskerkse St. Jozefhuis was al een huisradiodienst. Dat terrein was dus al afgegraasd. Totdat plotseling hun oog viel op het Antonius- ziekenhuis in IJmuiden-Oost. Daar zou misschien iets gedaan kunnen worden. De mogelijkheid bleek een werkelijkheid te worden. Men mag het de mensen niet kwalijk nemen, dat zij het met een korreltje zout namen, dat hier iets belangrijks uit zou kunnen groeien. Trouwens, eerlijk gezegd hadden die Heemskerkse jongens, Gerard Gallee en Jan Beentjes, daar ook geen al te hoge muts van op. In ieder geval zouden zij met nog meer plezier hun tijd aan hun hobby kunnen geven. Nu hadden zij een complete huisradio tot hun beschikking. Nu hadden zij een afzet gebied voor hun plaatjes en hun praatjes. Het kan vaak heel anders lopen in de wereld dan men verwacht. Zo is het ook met deze jongens gegaan. Zij lieten de patiënten een naam verzinnen en het werd RUAZ-IJmuiden, Radio-Uitzending An- tonius-Ziekenhuis. Het merkwaardigste van alles was, dat de hobby binnen zeer korte tijd uitgroeide tot een vorm van welfare-werk, die steeds meer gezien wordt als een hulpmiddel ter genezing. De patiënten monteren er van op, leven met de programma's mee en krijgen op een prettige manier geeen kitsch, maar goede, doch niet te zware programma's voorge schoteld. Het groepje van twee is intussen ge groeid. De RUAZ kreeg een eigen kinder koor onder leiding van Albert Louwe, Ger Terpstra werd een maandelijks medewer ker in het „Uit de Kunsf'-programma, waarin hij muziek bespreekt en waarin Jan Beentjes zich vooral op litterair ter rein beweegt. Cees de Jong verzamelde enige mensen om zich heen en vormde met hen een hoorspel-kern, die tezamen .met grammQfqqnplqtqn, al een opera in ver korte vorm bracht, iïeermalen verlenen bestaande gezelschappen, o.a. het r.k, kna penkoor „De Zingende Klokken" o.l.v. de heer Adr. Blüm, medewerking aan uitzen dingen. En tenslotte mag niet onvermeld blijven de RUAZ-reportagedienst, die alle belangrijke gebeurtenissen, o.a. de jaar lijkse herdenking en viering van de bevrij ding, voor de patiënten verslaat, zodat zij daaraan toch nog deel kunnen hebben. Bijdrage tot herstel Zo is het groepje gegroeid. De mensen geven er al hun vrije tijd aan en het kost hen zelfs geld. Want magnetofoonbandjes zijn duur. En al worden zij financlëel wel geholpen, er zijn altijd van die kleine kosten, die tussen de wal en het schip ge raken en die bij elkaar toch nog een flink bedrag vormen. Maar dat deert hen niet. Zij hebben het er graag voor over, omdat zij tot de ontdekking zijn gekomen op hun wijze een bijdrage te kunnen leveren tot het herstel van de patiënten. m m m:»M mm 9 m» m a „Dc helden zijn vermoeid" (Thalia Theater, van vrijdag tot en met zondag). Op het idee gebracht door de schrijfster Christine Garnier, die hem had verteld over de negerrepubliek Liberia aan Afrika's Westkust, heeft de Franse filmer Yves Ciay-pi zijn film „De helden zijn vermoeid" gemaakt. Hij is daarvoor met de scenarioschrijver Jacques Laurent-Bost naar Liberia ge vlogen. Hij maakte er kennis met een wereld waarin blan ken slechts een beperkte zeg genschap hebben, waar de Westerse cultuur ten hoogste merkbaar is In de produkten der techniek, maar waar in de straten negers en nege rinnen hun al-oud ritueel hoog houden in feesten en dansen. Hij zag die wereld en de mensen, die haar bevolken. Hij vormde ze om in zijn fantasie en liet er een aantal figuren in samenkomen, allen door de oor log en de naoorlogse tijd uit de koers ge slagen, die op zoek gingen naar avontuur en een nieuw vaderland. Hij verzon een in trige, waarin hij die mensen doet optornen tegen hun lot en vooral vandaar de titel in voortdurend conflict brengt met hun verleden, waarin zij tenminste konden to nen wat zij waard waren. Dat kunnen zij nu niet meer. Ze missen er de moed voor, de kracht en ook de kans. De helden van vroeger zijn vermoeid. De toekomst, die zij nog zouden willen veroveren, is maar een flauw flakkerend hoopje vuur. Straks zal het uitdoven Tegen de opzet van Ciampi's eigenlijke gegeven: de mensen te laten zien zoals zij door én na de oorlog zijn geworden in een omgeving, waarin zij een enclave vormen en dus in feite op elkaar zijn aangewezen tegen die opzet valt het volstrekt onbe langrijke verhaal van de film in het niet. Er wordt een wanverhouding geschapen, die het feitelijke motief van Ciampi baga telliseert. Het helpt niet of hij diverse straatscènes met dansende negergroepen in Een scène uit de film „De helden zijn vermoeid", die tot en met zondag in Thalia is te zien. het beeld brengt, die dan dramatische spanningen en sfeer moeten verwekken, want hun relatie met het thema van de film is maar ondergeschikt. Ze blijven op zichzelf staan. Het gevolg: de film is frag mentarisch en vervalt in herhalingen. Zelfs associatieve elementen zijn met deze scènes afwezig. Wat wel doorwerkt is de ver moeidheid der helden, die echter veel meer lichamelijk dan geestelijk is. De blanken in deze film lijden van de hitte. Hun be wegingen zijn traag. Actie is een kwaad ding voor hen. Helaas gaat dat ook ten koste van de dramatische actie. De liefdes scènes kunnen dat niet goedmaken, zelfs al verzuimt Ciampi niet ze zo realistisch en naakt mogelijk weer te geven. De naak te waarheid is echter, dat zij alleen maar overbodige détailleringen geven. Het slot is een vierkant melodrama. Dat ware niet erg, wanneer er maar een zelfde spanning en geladenheid in de film ware geweest als bijvoorbeeld in „Le sa- laire de la peur" van Clouzot. De acteurs kunnen dat niet helpen, al kan men van Yves Montand, Maria Felix en Curd Jur- gens zeker geen kwaad vertellen. Fr. „De zonen van de pioniers", een film met John Ford, die zich afspeelt in de pe riode van de grote Amerikaanse trek naar het Westen, wordt zondagmiddag in Thalia vertoond. „Het fort der wrake" (Thalia, van maan dag tot en met woensdag) - is een rolprent, waarin het ene avontuur na het andere zich afspeelt, terwijl een Sioux-horde slag levert met een aahtal blanken. James Craig speelt de hoofdrol in deze technicolor- film. Van het Rex-theater in IJmuiden-Oost mochten we wederom geen opgave van het programma ontvangen. „De glorie van het leven" (Kennemer theater, tot en met maandag), is het ver haal van een jonge student in de medicij nen (Robert Mitchum), die de roeping van arts te veel idealiseert. Tot iedere prijs wil hij dokter worden, maar een voortdurend geldgebrek noopt hem allerlei bijbaantjes te verrichten en geld te lenen. Tenslotte krijgt hij een baan en komt hij uiteinde lijk tot het inzicht dat ook hij een gewoon mens is, wanneer hij bij een operatie een fout begaat. Zondagmiddag is in het Kennemer Thea ter „Robinson Crusoe" te zien en dinsdag en woensdag wordt „Marty" ontrold. „Jacht op het groene vuur" (Luxor Theater tot en met woensdag) is een rol prent, waarin Stewart Granger en Grace Kelly in de hoofdrollen optreden. Het verhaal speelt zich grotendeels af rond een oude en verloren gegane sma ragdmijn in Columbia. Zondagmiddag wordt „In de bres" vertoond en donder dagavond is „Bastogne" te zien. „De zonen van de musketiers" heet de rolprent, die tot en met maandag in het W.B. theater wordt vertoond. Zondagmid dag is er een voorstelling van „De gedoem de patrouille" met Boris Karloff. CASTRICUM Corso Theater; vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19.15 en 21.30 uur; maandag t.m. woensdag 20 uur: „Carmen Jones"; donder dag 20 uur „Meisjes Slaapzaal". HEEMSKERK Marquette Theater; zaterdag en zondag 20 uur „Duivels te paard". UITGEEST City Theater; zaterdag 20 en zondag 16 uur „Drie ring Circus", zondag en maandag 20 uur „De slavin der Minnetarees". Dit jaar is er een ingrijpende wijziging gekomen. De RUAZ heeft zich aangesloten bij de ZON, de zieken-omroepen Neder land. De blik is verruimd en thans is een officiële stichting RUAZ ontstaan, die zich niet langer uitsluitend' zal richten op het Antonius-ziekenhuis in IJmuiden-Oost met af en toe eens een gastuitzending in het Rode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk of het sanatorium Heliomare te Wijk aan Zee. De RUAZ gaat zich nu richten op de hele provincie Noordholland. De stichting is er. Het gemeentebestuur van Beverwijk verleende een zeer gewaar deerde medewerking door een bunker be schikbaar te stellen, die als opname-studio gebruikt zal worden. Dit vraagt echter een ingrijpende verbouwing en het vroeg al de aanleg van speciale kabels. Het PEN heeft het heel schappelijk met de RUAZ gemaakt, maar het kostte bij elkaar toch nog f 156,Openbare Werken hielp met het graven van de kabelsleuf en ook anderen sprongen bij. De f 156,wa ren echter niet zo maar op tafel te bren gen. Toch is het geld er gekomen. Dank zij de spontane hulp van een handjevol mensen in Heemskerk, die het bedrag in een ommezien bijeenbrachten. Voor de inrichting van de studio is nog een berg geld nodig. Als het heel zuinig wordt gedaan en elke overbodige spijker vermeden wordt, zal het toch zeker nog een bedrag van f 800,vergen. Waar dat vandaan moet komen weet de RUAZ zelf nog niet. En toch zal het onmisbaar zijn, wil in september gestart kunnen worden met een heilzaam werk voor de zieken, waar dan ook in Noordholland verpleegd. Er wordt tegenwoordig voor vele goede zaken van alles en nog wat georganiseerd om aan geld te komen. De RUAZ heeft er ook al over gedacht. Men heeft het plan echter laten varen om anderen niet in de wielen te rijden, maar natuurlijk wil men iedereen, die financiële hulp kan en wil bieden, daartoe graag in de gelegen heid stellen. De penningmeester van de RUAZ, Jan Beentjes te Heemskerk, zal dan ook graag deze bijdragen op zijn girorekening nr. 333223 zien binnen komen. De zieken in heel Noordholland zullen er de vruchten van plukken. ADVERTENTIE Door onze 10-jarige ervaring leren wij u, met onze nieuwste Leswagens en Motoren, prettig en veilig rijden, door gediplomeerde instructeurs. Avondlessen in Verkeerstheorie en Autotechniek Hagelingerweg 134 - Santpoort - Tel. 8930 Ons bijkantoor Dennenstraat 12, IJmuiden Telefoon 02550 - 6200 ZATERDAG 7 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „De glorie van het leven." Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op het groene vuur." W.B. Theater, 20 uur: „De zonen van de Muskettier." Openbare leeszaal, geopend van 1012 en 1517 uur; jeugdleeszaal, Zeestr. 26, van 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 1013 en 1417 uur; lees- en studiezaal van 1013 en 1417.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. leeszaal, Odulf- straat 12, dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. ZONDAG 8 JULI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Robinson Crusoe"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De glo rie van het leven." Luxor Theater, 14.30 uur: „Op de bres"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Jacht op het groene vuur." W.B. Theater, 14.30 uur: „De gedoemde patrouille"; 16.30 en 20 uur: „De zonen van de Muskettier." MAANDAG 9 JULI Bioscopen: Als zaterdag. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 19—20 uur; jeugdleeszaal van 19—20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 —18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3