Degelijke en stevige sloepen verlaten al veertig jaar Borgarts bootbouwbedrijf "Tf Mdë Kerkdiensten Een en zeventigjarige A. Borgart start samen met zoon bouw van motorjachten Een scheepswerf aan de Middenhavenstraat Bach-concert in Grote Kerk te Beverwijk AUTOfl Titan'uitgevaren Zweedse „Sommen" met slagzij bij Texel BEVERWIJK Subsidies voor scholen Beverwijk sluit twee geldleningen Lening van 200.000 aan Ned. Herv. Gemeente Nu ook een woningkar- totheek te Beverwijk Verbeteringen aan Beverwijkse scholen Agenda voor Beverwijkse raadsvergadering Albert Brosens filmde „Visverzorging aan boord" CASTRICUM Groente- en aardbeien veiling te Castricum Scheepvaart HEEMSKERK K inderdiensten ZATERDAG 7 JULI 1956 DE NAAR HOUT GEURENDE werkplaats van de firma A. Borgart aan de Middenhavenstraat in het IJmuidense havengebied bij de vuurtoren heeft de laatste weken veel aanloop gehad. In de beslotenheid van die kleine ruimte achter nummer 39, waar het bootbouwbedrijf van de firma is gevestigd, heeft de eenenzeventigjarige heer A. Borgart in de veertig jaar, dat zijn bedrijf nu bestaat de reputatie opgebouwd een van de beste sloepen- en vlettenbouwers van Nederland te zijn. Honderden vletten, sloepen en ook jachten verlieten in die jaren zijn werkplaats en ook menig IJmuicfens vissersvaartuig, door hem inge- timmerd en wel, heeft een reddingboot van Borgart aan boord op het achter dek. Voor de werkplaats staat nu de tweeëntwintigpersoons reddingboot voor de nieuwe trawler IJM 15 Emma van de „Marezaten", maar na de bouw van die grote boot heeft de heer Borgart op aandringen van zijn zoon, J. Borgart, de stroom van vletten en sloepen uit al die jaren onderbroken. Het tweetal begon de bouw van twee kleine motorkruisers, vijf meter lang en 1.84 breed. En de eerste, de „Netopi" voor de heer P. van Rensen te Driehuis is inmiddels deze week te watergegaan. Een fraai gelijnd en mooi op het water liggend scheepje, dat werd opgebouwd uit mahoniehout en niet minder dan zevenduizend schroe ven. Een feit is het, dat een IJmuidens bedrijf zich hiermee een bovenste plaats heeft verworven in de rij van jachtbouwwerven. Het programma van het vierde Zomer avondconcert, dinsdag 12 juli in de Grote Kerk bevat uitsluitend werken van Joh. Seb. Bach. Als vocale solist werkt mee onze plaatsgenoot Leo Pielage en als in strumentale solisten Jan van de Putte, viool en Jan Zwart, hobo. Het programma ver meldt de aria's „Endlich, endlich wird mein Joch" voor bas, obligaat-hobo en orgel en „Wenn Trost und Hilf" uit cantate 117 voor bas, obligaat-viool en orgel. Voorts het dubbel concert voor viool, hobo en orgel en als orgelsolo de bekende Toccato en fuga in d moll en enkele koraalvoorspelen. Het bootbouwbedrijf van de heer A. Bor gart, dat nu toe uitsluitend sloepen en vlet ten afleverde wil zich in de toekomst meer en meer gaan toeleggen op de bouw van motorjachten. Amerika vooral vraagt naar de scheepjes, meent de in 1885 te Den Hel der geboren heer Borgart en hij geeft zijn zoon de kans, die er in steekt. Wanneer het motorkruisertje voor de heer Van Rensen op de laatste gehouden water sporttentoonstelling had gestaan, waren er zeker al twintig opdrachten in portefeuille geweest, meent Borgart. Gelukkig is het zover nog niet, tot ver in 1958 zit hij nog met opdrachten voor sloepen en vletten. Op vijfjarige leeftijd, in 1890 is de heer Borgart met vader en moeder naar IJmui- den gekomen, waar in de Visseringstraat een bedrijfje werd begonnen voor het repareren van schepen, vletten en boten. De jonge Borgart moest al gauw mee aan de slag en koos zich uiteraard ook het be roep van scheepstimmerman. Hij zwierf van het ene bedrijf naar het andere, werkte ondermeer bij Zwanenburg en be gon in 1916 voor zich zelf. Van eiken- en soms vurenhout begon hij sloepen en vlet ten te bouwen. Er werd met vijf tot zes man tenslotte in het bedrijf gewerkt, maar de grote personeelsschaarste heeft het in de hand gewerkt, dat Borgart nu nog uit sluitend vergezeld van zijn zoon aan de slag is. In die jaren heeft Borgart zelf alle sloe pen en vletten, waarvan de bouw aan hem werd gegund, ontworpen en getekend. Het werden altijd stevige scheepjes, degelijk van bouw, stevig en keurig van afwerking. Zijn zoons, de heren A. en J. Borgart zijn hem in de liefde voor de scheepsbouw^ na gegaan. De heer A. Borgart werd scheeps bouwkundige en heeft nu ondermeer het ontwerp van de motortrawler „Amster dam" op zijn naam staan en de heer J. Bor gart kwam na vier jaar militaire dienst in Indonesië bü vader in het bedrijf en han teert daar nu eveneens het tekengereed schap voor het ontwerpen van sloepen en sinds kort van motorjachten. DE eenenzeventigjarige heer Borgart ziet er niet tegenop om in twee weken nog 195 uur in zijn werkplaats aan de sloepen en de bouw van het motorkruisertje „Netopi" te werken. Hij heeft nog steeds de volle belangstelling voor het werk en hij voelt er echt niet veel voor om er volgend jaar mee te stoppen, wanneer er een staats pensioen beschikbaar komt voor iedereen. Zes weken lang is hij met z'n zoon nu bezig geweest met de bouw van de twee ADVERTENTIE KEMfïEMERLAAh <38 De sleepboot „Titan" van N.V. Bureau Wijsmuller te IJmuiden is vrijdagmiddag omstreeks 2 uur naar zee vertrokken, nadat het lichtschip „Texel" bij Den Helder had gemeld, dat op enige mijlen afstand van het lichtschip een nog onbekend vracht schip met zware slagzij en de reddingboten half gestreken ronddreef. Later hees het schip de ankerballen en de Duitse „Alster" meldde, dat de opvarenden van het slagzij makende schip met de zwemvesten aan op dek liepen. Tegen 3 uur meldde het schip zich bij Scheveningen Radio. Het bleek de Zweedse 3847 ton metende „Sommen" uit Helsing- borg te zijn, die door het verschuiven van een lading in een tank, in moeilijkheden was geraakt en ongeveer 25 tot 30 graden slagzij maakte. De windkracht was nog altijd 6 tot 7, zodat de kapitein het beter oordeelde de dichtst nabijzijnde haven, Den Helder, op te zoeken. Contact werd opgenomen met het loods wezen te Den Helder en nadat de „Som men" er in was geslaagd op de bij het lichtschip hooglopende zee rond te komen, is de loodsboot van Den Helder naar bui ten gekomen om de door de slagzij negen meter diep stekende Zweed voor te stomen naar de rede van Nieuwediep. De sleepboot „Titan" was inmiddels 'in de nabijheid van de „Sommen" gekomen en heeft tijdens de reis door het Schulpen- gat standbye gehouden. kleine motorkruisers, waarvan de eerste nu is afgelevero. Het tweetal heeft geschroefd en geklon ken, geschuurd en gelakt. Tot zevenmaal toe. 's Avonds moest dit lakwerk worden verricht, omdat de ruimte, waarin het bouwbedrijfje is ondergebracht, klein is en elke dag eerst het stof van het overdag verrichte werk op de grond moest dalen, wilde men kunnen beginnen met lakken. Donderdagmorgen was het tamelijk slecht weer en hebben de heren Borgart het fraaie scheepje „Netopi" op de wagen naar Akersloot gebracht en daar te water gelaten. In de wateren bij dit plaatsje is er mee gevaren. Het kruisertje lag mooi te water, er waren tal van complimentjes voor de jonge ontwerper en zijn vader. OOK IN DE vooroorlogse jaren heeft de heer Borgart aan de bouw van jach ten gedaan, al betrof het toen meestal ongeveer zeven meter lange zeiljachten. Over die eerste jaren van het bestaan van zijn bootbouwbedrijf weet hij overigens smaakvol te vertellen. De machines waren het bedrijf toen nog niet binnengekomen; alle pennetjes moesten worden gehakt, alles met de hand pas gemaakt en over het algemeen was het heel wat zwaarder werken dan thans het geval is. Het toe zicht op de botenbouw was toen evenwel niet zo streng. Elk ontwerp van een red dingboot, sloep of vlet moet tegenwoor dig ter goedkeuring naar de Scheepvaart inspectie. Ook het ontwerp voor de boot van de „Emma", welke 22 persoons red dingboot door beide heren Borgart in vier weken werd vervaardigd. De oude heer Borgart blijft het sloepenbouwen het mopiste werk viijidpn, dat er maar bestaat en om nu over të gaan naar het fijnere werk van de jachtenbouw acht hij een schitterend samengaan met zijn stijgende leeftijd. Het ruwe werk van het intimme- ren van kotters heeft hij laatst ter zijde gelegd; het werk buiten is niets meer voor hem gedaan en liever zit hij elke dag in de beschutting, die de werkplaats hem biedt. IN DIE VEERTIG jaar zijn honderden sloepen, vletten en reddingboten door „Bootbouw A. Borgart" afgeleverd. Red dingbrigades langs de Nederlandse kust, scheepswerven, coastereigenaren en haring vissers bij Den Helder waren zijn opdracht gevers. Ook vissers, want de tien tot twaalf mansvletten, die bij Den Helder op de zeedijk liggen, stammen nog uit de werk plaats van Borgart. Ook geepvletten wer den door hem voor Den Helder gebouwd en toen hij laatst nog met een Slot-kotter ter proefvaart was op het Marsdiep, heeft hij nog eens in Den Helder rondgekeken. Bij de marine en op de dijk trof hij zijn sloepen aan. Ook voor het buitenland, voor Amerika en Willemstad in de west werden boten gebouwd en de opdrachten blijven nog steeds binnenstromen. Aan alle aan vragen, die door twee man worden ver werkt, kan niet worden voldaan en thans staan er nog ruim 20 sloepen en vletten in de boeken. Vele scheepvaartbedrijven zijn er in de naoorlogse jaren toe overgegaan sloepen en reddingboten te laten bouwen van aluminium of plastic, maar evenzovele rederijen blijven de voorkeur geven aan hout. Ook de opblaasbare reddingboten, de dinghies, hebben voor een deel de plaats der reddingboten vervangen, maar de leve rantie van deze rubberboten gaat voor Borgart toch altijd gepaard met een werk- sloep voor elk schip. Ondanks de eenenzeventig jaren heeft de heer Borgart nog plannen om het bedrijf naar achteren en misschien zelfs op zij uit te breiden. Nu kunnen slechts twee boten achter elkaar een plaats krijgen op het overdekte scheepswerfje. Hij wil nog een paar jaar doorgaan met werken, om de twee weken met zijn zoon weer een nieuwe boot afleverend. Wat moet je anders doen op deze leeftijd, zegt hij er van. Je hebt immers niets anders om handen. Het is je liefhebberij en je werk. Beter kan het niet. W. N. Bij het Beverwijkse gemeentebestuur zijn aanvragen tot subsidie binnengekomen van het r.k. kerkbestuur van de H. Odulphus te Wijk aan Zee voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de onder zijn bestuur staande bijzondere school van g.l.o. en van het bestuur van de Vereniging tot instandhouding van de Chr. school te Beverwijk voor verandering van de bijzondere school v.g.l.o. aan de Schans, alsmede voor aanschaffing van leermidde len voor het vak handenarbeid. Het college van burgemeester en wethouders heeft de aanvragen van een gunstig advies voorzien. Het Beverwijkse college van B. en W. stelt de raad voor te besluiten tot het aan gaan van twee onderhandse geldleningen ad. f 500.000. Het eerste fraaie motorkruisertje, dat vader en zoon Borgart in hun boot bouwbedrijf opleverden. Het Beverwijkse college van kerkvoog den van de Hervormde gemeente heeft de gemeenteraad van Beverwijk een voor lopige lening van f 200.000 gevraagd. Voor de uitvoering van het plan tot de bouw van een kerk met pastorie en de nodige lokaliteiten op het terrein aan het kruispunt Noorderwijkweg-Populierenlaan heeft de Hervormde gemeente f 300.000 nodig. Ruim f 100.000 is beschikbaar en het ontbrekende bedrag zal door de Generale Financiële Raad der N. H. Kerk worden gefinancierd, doch het ontbreekt deze Raad momenteel aan geldmiddelen in verband met het grote aantal objecten, dat in de laatste jaren moet worden gefinancierd. Om deze reden verzoekt het college van kerkvoogden de'gemeenteraad zolang het bedrag van f 200.000 te willen voorschieten. De looptijd zal tot uiterlijk 31 december 1958 zijn. Het college voegt hieraan toe, dat opdracht tot uitwerking van het plan zal worden verleend, zodra de financiering is geregeld. Hét collége van burgemeester en wet houders meent dat dit verzoek dient te worden ingewilligd. Het college van burgemeester en wet houders van Beverwijk heeft de gemeente raad het voorstel gedaan om over te gaan tot het instellen van een woningkartho- theek, die evenals in de gemeente Velsen voldoet aan de administratief-technische eisen van het bouwtoezicht. De voor dit systeem vereiste gegevens worden bij de woningtelling opgenomen. Voor de inrich ting ervan is een bedrag van f 13.000 nodig, waarvoor een krediet wordt gevraagd. Bij de volgende gemeenteraadsvergade ring van de Beverwijkse raad zullen de volgende beschikbaarstellingen van gelden ingevolge de Kleuteronderwijswet onder handen worden genomen: aan het r.k kerk bestuur van de H. Odulphus te Wijk aan Zee, voor verandering van de inrichting van het schoolgebouw en aanschaffing van schoolmeubelen en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de bijzondere kleuter school te Wijk aan Zee en aan het bestuur van de Chr. Vereniging voor Voorbereidend Lager Onderwijs „Pauline Nolthenius" te Beverwijk, voor de stichting van een bij zondere kleuterschool in het plan Oud- Sportpark. Vervolgens komt het college met een plan tot verbouwing en modernisering van de o.l. Julianaschool aan de Akerendam- laan te Beverwijk, waarmee een bedrag van rond f 140.000 is gemoeid. De school behoeft dringend verbetering. Waarbij voornamelijk op het natuurlijke licht en de centralisatie van de toiletten zal worden gelet. Tevens zal een verwar mingsinstallatie worden aangelegd. De agenda van de openbare gemeente raadsvergadering te Beverwijk op donder dag 12 juli vermeldt: benoemingen; pre advies naar aanleiding van twee aanvragen ingevolge de Kleuteronderwijswet; 2 aan vragen ingevolge de Lageronderwijswet 1920; voorstel betreffende het toestaan van een krediet voor herstellingen aan en ver bouwing van de openbare lagere Juliana school; aangaan van twee onderhandse geldleningen; preadvies naar aanleiding van een verzoek van de Hervormde Gemeente om verstrekking van een tijdelijke onder handse geldlening; voorstel betreffende de organisatie van het ziekenvervoer; het ver strekken van een krediet voor de stichting van een aula op de algemene begraafplaats; het aanleggen van een rioolleiding bij de St. Aagtendijk en de Parallelweg; het in richten van een woningcartotheek; de aan leg van straten en een schoolplein nabij ds Wijk aan Duinerweg en de St. Margriet- school; het verlenen van een krediet ten einde een ruilovereenkomst te kunnen aan. gaan met de stad Lyon inzake museum stukken; het indienen van bezwaren bij Gedeputeerde Staten tegen het uitbrei dingsplan in hoofdzaak der gemeente Vel sen ten noorden van het Noordizeekanaal; Voorstel tot vaststelling van de 21e en 22e wijziging van de gemeentebegroting 1955. Documentaire Haarlemse cineast De Haarlemse cineast Albert Brosens heeft, in opdracht van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, een film gemaakt, die tot titel draagt „Vis verzorging aan boord". Het is een instruc tieve documentaire de eerste instructie film in de visserijsector die met aan wijzingen van de directie der visserijen tot stand is gekomen en de vissers laat zien hoe de vis behandeld moet worden teneinde de consument een zo goed moge lijk produkt te verschaffen. In het kader hiervan wordt onder meer gewezen op het belang van goed vakonderwijs, waarvan de film een aantal duidelijke beelden geeft. Albert Brosens had dus een zeer gebonden opdracht, waardoor hij beperkt was in zijn mogelijkheden. Desondanks is hij er toch in geslaagd de film instructief tot een ge slaagd werk te doen worden, zonder daar bij in de fout te vervallen, teveel binnen het tijdsbestek van de hem toegemeten &éfittieh' Tniriutfn t'e'willeb'bréngen. Deze film is de eerste van een serie, welke de afdeling voorlichting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening wil laten maken en die geheel ge wijd zal zijn aan de behandeling van de vis op weg naar de consument. De door Albert Brosens gemaakte film is gistermorgen in het Haagse theater „De Uitkijk" in première gegaan in aanwezig heid van een aantal genodigden uit ambte lijke kringen en het bedrijfsleven. Na een openingswoord van de heer J. Breunis, hoofd van de afdeling Voorlichting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, werden achtereenvol gens twee instructieve films over het land bouwonderwijs en over de juiste behande ling van consumptie-eieren vertoond. Ir. W. Polderman, inspecteur van het nijver heidsonderwijs van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hield vervolgens een korte inleiding over het visserijonderwijs, dat na de oorlog enorm is uitgebreid. De school in IJmuiden is uitgebreid met speciale lokalen, waar „visverzorging" wordt onderwezen en Kat wijk aan Zee kreeg zelfs een geheel nieuwe school. Voor Scheveningen, aldus ir. Pol derman, zijn de plannen voor uitbreiding in een zo vergevorderd stadium, dat deze visserijschool binnenkort ook geheel up-to- date zal kunnen worden genoemd. Ir. G. J. Lienesch, directeur van de visse rijen leidde tenslotte de film van Albert Brosens, die ook aanwezig was, met een kort woord in. Voor de door hen aangevoerde groente kregen de Kennemer tuinders vrijdag in Castricum de volgende prijzen: bloemkool 1949, rabarber 1218 per bos, 8 cent per kilogram, komkommer 12 y,2014sla 3 4, speciebonen 1.351.75, peulen 911.01, doperwten 4856, pieterselie 85 cent per kistje, soepgroenten 8 cent per bosje, bos- peen 1117, bos kroten 9 y,13, bos uien 4, tuinbonen 2428, waspeen 26, snijbonen 85. Op de speciale aardbeienveiling waren de prijzen: Climax ƒ3.205.20, Moulin Rouge 3.705.20, Amazone 4.004.60 per slof. Per doosje brachten de diverse soorten 5053 cent op. Zondagsdienst artsen Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. Wièringa, Schelgeest- straat 31, telefoon 289. Zr. C. C. Boots, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker: P. v. Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, telefoon 500. Nieuwe stukken van „De Schakel" De toneelvereniging „De Schakel" uit Castricum, heeft voor het komende seizoen twee nieuwe stukken op het programma staan: „Bakersprookje" en „De grote stilte." Men verwacht met eerstgenoemd stuk on geveer half oktober voor het voetlicht te kunnen komen. De opvoering van het twee de stuk wordt tegen half februari verwacht. Boekenexpositie in Castricum De Nederlandse Boekenclub, de groot ste kring van boekenliefhebbers, organi seert dinsdag 10 juli een tentoonstelling van haar uitgave in hotel De Rustende Ja ger te Castricum. Alioth, 5 v. Rotterdam n. Bremen. Alphacca, 6 v. Vitoria te New York. Amstelpark, 5 v. Bahrein n. W.-Australië. Aalsum, 6 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alnati, 6 v. Antwerpen n. Las Palmas. Amor, 6 v. Iskenderun n. Malta. Ampenan, 7 te Belawan. Amsteldijk, 6 te Rotterdam. Amstelvliet, 6 te Kuwait. Annenkerk, 6 te Antwerpen. Argos, 6 v. Rotterdam n. Malaga. Aagtedijk, 5 300 m. w. Minikoi n. Aden. Albireo, pass. 5 Alicante n. Antwerpen. Ameland, 5 80 m. w.n.w. IJmuiden n. Curacao. Aagtekerk, verw. pass. 6 Str. Messina n. Genua. Aardijk, 6 te Port Swettenham. Annenkerk, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Blommersdijk, 5 v. New York n. Antwerpen. Beninkust, 6 te Pt. Amboin. Bloemfontein, 6 te Antwerpen. Borneo, pass. 6 Malta n. Amsterdam. Bussum, pass. 6 Perim n. Perzische Golf. Brebsia, 6 v. Balikpapan n. Miri. Boschfontein, 5 120 m. v. Guardafui n. Mombasa. Both, 6 te Buleleng. Baud, 6 te Tj. Priok. Beninkust, 6 te Novoredondo. Boissevain, 12 te Mauritius verw. Batang, 5 te Londen. Bintang, 6 te Amsterdam. Britsum, 5 v. Kaapstad n. Vera Cruz. Congokust, 6 te Le Havre. Caltex Delft, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Cinulia, pass. 3 Martinique n. Curagao. Caltex Leiden, 5 110 m. o. Pt. Sudan n. Bordeaux. Caltex Rotterd., 5 160 m. w.z.w. Cyprus n. Sidon. Camerounkust, 5 nog te Calabar. Castor KNSM, 6 v. Martinique n. Dominica. Cirrus, 7 te Rotterdam verw. Caltex Rotterdam, 6 te Sidon verw. Corilla, 8 te Miri verw. Coryda, 7 te Oran verw. Crania, 12 te Port Said verw. Dalerdijk, 6 te Los Angeles. Dongedijk, 6 130 m. z.w. San Jose n. Cristobal. Delfland, 5 v. Amsterdam n. Bremen. Daphnis, 6 te Rotterdam n. Amsterdam. Eemdiik, 6 te Havana. Esso Nederland, 6/7 te Fawley verw. Esso Rotterdam, 10 te Bandarmashur verw. Eendracht, 6 dw. Algiers n. Rotterdam. Ena, 19 te Curagao verw. Etrema, 7 te Curagao verw. Friesland SSM, pass. 5 Laeso V.S. n. Leith. Farmsum, 5 te Hamburg n. Bremen. Gaasterland, pass. 6 Kaapverd. eil. n. Recife. Groote Beer, 6 te Rotterdam. Graveland, 6 te Amsterdam. Garoet, 6 te Marseille. Guineekust, 5 v. Dakar n. Holland. Hestia, 5 v. Cd. Trujillo n. Port Au Prince. Hoogkerk, 5 200 m. z. Ceylon n. Aden. Helicon, 6 te Cartagena verw. Hector, 6 dw. Kp. Bon n. Lissabon. Hilversum, pass. 5 Runsaljebel n. Aden. Holland, 6 te Pebane. Indrapoera, 6 te Southampton. Ivoorkust, pass. 6 Ouessant n. Bordeaux. Ilos, 5 te Amsterdam. Iberia, 5 280 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Jason, 6 v. Paramaribo n. Amsterdam. Java, pass. 6 Gibraltar n. Amsterdam. Katelysia, 5 v. Fao n. Balikpapan. Kota Agoeng, 7 te Belawan. Kota Gede, 6 te Penang. Kryptos, 5 v. East-Londen n. Fao. Kaimana, 6 te Surabaja. Kabylia, 6 1040 m. n.o. Martinique n. Curagao. Kenia, 13 te Rotterdam verw. Kermia, 10 te Pta. Cardon verw. Khasiella, 8 te Rotterdam verw. Korenia, 9 te Suez verw. _<aurenskerk, 6 te Bahrein. Laagkerk, 6 te Rotterdam verw. Luna, 6 te Bremen. Larenberg, 5 te Huelva v. Hamburg. Lindekerk, 5 rede Khoralami. Laagkerk, 6 te Rotterdam. Laertes, 7 te Aden. Lindekerk, 6 v. Khora Lami n. Mena Al Ahmadi. Mataram, 5 v. Rotterdam n. Priok. Maasdam, pass. 6 Landsend n. Southampton. Macuba, 6 v. Pladju n. Singapore. Molenkerk, 6 te Bremen. Muiderkerk, 6 te Aden. Murena, 6 v. Niigata n. Miri. Mentor, 5 v. Barbados n. Trinidad. Malvina, 11 te Balikpapan verw. Mirza, 9 te Yokohama verw. Mitra, 7 te Curaao verw. bestor, 6 te Maracaibo. Nieuw Amsterdam, 6 te Le Havre. Notos, 5 60 m. n.n.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Osiris, 6 te Port of Spain. Omala, 6 te Berre. Overijsel, pass. 6 Perim v. Djibouti. Orestes, 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Orion, 6 te Rotterdam. Oranje, pass. 5 Str. Banka n. Priok. Ootmarsum, pass. 5 Vlissingen n. Hamilton. Ondina, 19 te Curagao verw. Prins ^rederik Hendrik,te Glasgo\y, Prins Willem 2, 5 te Sarhia. Prins Willem George Frederik, 4 v. Montreal n. Le Havre. Polyphemus, 6 te Alexandrië. Poelau Laut, 7 te Surabaja. Poseidon, 6 te Antwerpen. Polydorus, 6 te Surabaja. Prins Willem 4, 5 900 m. o. Belle Isle n. Montreal. Plancius, 6 te Surabaja. Purfina Nederland, 6 270 m. z.o. n. Band.mashur. Rempang, 5 v. Aden n. Suez. Rondo, 8 te Balikpapan verw. Rotti, 6 te New York. Raki, 5 dw. Sabang n. Colombo. Ridderkerk, 6 te Amsterdam v. Antwerpen. Rotula, 11 te Curagao verw. Sloterdiik, 5 te Rotterdam. Straat Soenda, 6 te Hongkong. Straat Banka. 6 v. Brisbane n. Makassar. Senegalkust, 5 v. Monrovia n. Abidjan. Stad Dordrecht, pass. 6 Kp. Finisterre n. R'dam. Stad Rotterdam, 6 te Seveneiland. Stad Vlaardingen, pass. 6 Landsend n. Wabana. Solon, 5 v. Amsterdam n. West-Indië. Stad Leiden, 5 v. R'dam, pass. 6 Vliss. n. Antw. Stad Dordrecht, 5 70 m. n.n.w. Lissab n. R'dam. Stad Haarlem, 5 280 m. w.z.w Malinhead naar Wabana Sibigo, 6 te Balikpapan. Singkep, 6 te Tj. Priok verw. Stanvac Pendope, 6 te Belawan. Soestdijk, 5 570 m. z.o. Kp. Race n. Antwerpen. Stad Arnhem, 8 te Middlesbro verw. Stentor, 5 270 m. z.w. Landsend n. Aden. Senegalkust, 5 v. Monrovia n. Abidjan. Said ja, 10 te Singapore. Teucer, 5 v. Belawan n. Djibouti. Tawali, pass. 6 Kp. Finisterre n. Marseille. Tiba, 5 v. Santos n. Antwerpen. Trajanus, pass. 5 Beachyhead n. Kingston. Tibia, 8 te Singapore verw. Vasum, 9 te Berre verw. Westland. 6 te Ilheos. Weltevreden, 7 te Bintang. Willemstad, 6 v. Dover n. Madeira. Woensdrecht, 5 80 m. w. Algiers n. Port Said. Waibalong, 6 te Timor. W. Alton Jones, 5 800 m. o.n.o. Bermudas naar Philadelphia. Zuiderzee, 5 dw. Kodiak n. Yokohama. KLEINE VAART Adine, 6 v. Lissabon te Oporto. Albergen, 6 v. Amsterdam n. Ekenes. Bab T, 5 v. Amsterdam te Ostrand. Bernina, 6 v. Rotterdam te Antwerpen. Birmingham, 6 v. Goole te Rotterdam verw. Concepcion, 5 210 m. n.o. St. Paulsrock n. Pto. Alegre. Draco, 5 te Amsterdam n. Hamburg. Donau, 6 v. Rotterdam n. Leith. Duiveland, 6 v. Dover n. Rotterdam. Duurt, pass. 6 Brunsbüttel n. Hamina. Deo Favente, 7 te Amsterdam verw. v. Oporto. Elisabeth Roorda, verm. 6 v. R'dam n. Liverpool, Export 2, 6 v. Londen te Rotterdam. Flevo, 6 v. Rotterdam n. Genua. Hathor, 6 v. Hamburg n. Rotterdam. Henriette, 6 te Vlissingen. Ilias, 5 v. Algiers n. Patras. Ilos, 6 te Amsterdam n. Gothenburg. Joost, 3 v. Docksta te Delfzijl. Jan Herman, 6 v. Boston n. Teignmouth. Jonan, 6 v. Ahus te Amsterdam. Jell, 6 v. Goole te Rotterdam verw. Kaap Faga, 4 v. Rundvik te Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Skutskaer te Rotterdam. Keizersgracht, 6 te Kotka v. Brugge. Leuvehaven, 6 v. Rotterdam n. Malmö. Lijnbaansgracht, 6 te Mantyluoto v. Rostock. Larix, 3 v. Hernosand n. Zaandam. Medea, 6 v. Brunsvüttel n. Korsoer. Marianne, verm. 7 te IJmuiden v. Gothenburg. Midsland, 6 v. Rotterdam te Grangemouth. Mies, 6 v. Helsingborg te Ahr. Mulan, pass. 6 Brunsbüttel n. Grouw. Mascotte, 6 v. Dieppe te Londen verw. Mirzam N, 7 te Dakar verw. v. Agadir. Nero, 4 te Ceuta n. Savona. Nettie, 5 v. Holmsund n. Hull. Olivier v. Noort, pass. 6 Kielerkan. n. Shoreham. Orestes, 6 v. Amsterdam n. La Guaira. Orion, 6 te Rotterdam n. Lissabon. Oostenburgh, 6 v. Stockholm te Rotterdam. Pavo, 4 v. Goteborg te Otterbacken. Ponza, 2 v. Wifstavarf te Hernosand. Phidias, 5 te Savona n. Rotterdam. Spurt, 6 v. Antwerpen in de Humber. Solon, 6 v. Amsterdam n. Guanta. Sambre, 6 v. Antwerpen te Rotterdam. Spora, 7 v. Bouceau te Ayr verw. Stella Maris, 6 v. Gothenburg te Emden. Tilly, 4 v. Domsjo te Hernosand. Vindicat Atque Polit, pass. 6 Holtenau n. Dublin. Volente, 7 v. Londen te Rotterdam verw. Westerdok, 5 v. Londen te Amsterdam. Waterweg, pass. 6 Westhinder n. Gent. SLEEPVAART Ebro, 5 Opp Bermudas v. New Orleans naar La Pallice. Gele Zee, 6 te Curagao. Hudson, 5 330 m. n.o. Bermuda n. La Pallice. Humber, 5 60 m. o.z.o. Kp. St Vincent n R'dam. Oostzee, 5 te Rotterdam. Tyne, 5 v. Akureyri n. Rotterdam. Functieverdeling wethouders In het vervolg zal niet meer wethouder P. Koopman, doch wethouder H. N. van der Kolk huisvesting en sociale zaken waarnemen in de gemeente Heemskerk. Voor deze zaken houdt de heer Van der Kolk uitsluitend ten raadhuize zitting op elke tweede woensdag van de maand 's avonds om 8 uur. Zondag 8 juli IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 8.45 en 10.30 uur: ds. J. v. d. Beng; 18.45 uur: ds. Joh. Bronsgeest van Haarlem, jeugd- dienst; Wijkgebouw, 10 uur: de heer J. B ergsm a j ongerendienst Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur, dienst. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur; ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, 10 uur: Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. W. Veen, van Amsterdam. Oud-Kaatholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur Vespers; dins dag 'en donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen- komst; 20 uur: Venlossingssamenkomst, leider brigadier C. Cleaijs; 21 uur: Open- luchtsamenkoimst. Baptiste Gemeente, IJmuiden, 8 uur: Slotsamenkomst van de evangelisatie campagne (Cultureel Gebouw). IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 8.30 uur: dis. J. Dickhout; 10 uur: ds. S. de Roest, H.A., 19 uur: ds. J. Dickhout, H.A. Jeugdgebouw, 10 uur: de heer H. Bier- ling, jeugdkerk. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. M. Vlaming van Gouda. Vera v. Vrijz. Herv. Abelenstraat 1, geen dienst. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: H. v. Oostveem van Voorburg; woensdag 19.45 uur: Ken- nemerlaan, spreker A. Agtereek van Am sterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruiter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, kapel Wester- veld, 9.15 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. P. de Gee- ter van Hilversum (H.A.); 19 uur: jeugddienst ds. B. J. Naessens van Heemskerk. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Inenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populiereniaan, 10 uur: d's. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groe ne Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Brdmsesiselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Geref. Kerk, Moensplein, 9.30 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 10 uur: W. F. Kloos van Gouda; dinsdag 20' uur: openluchtsamen- komst Grensstraat, de heer Th. Dikkes. Leger des Heils, Jan Alsweig 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. le luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. Eekhout. Ger. Badgastenkerk, 10 en 16.30 uur: ds. F. R. v. Elders van Amsterdam. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. H. Huis man van Velsen. Geref. Kerk, 9 en 5 uur: ds. A. A. Leen- houts. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: dB. A. A. Leenhouts. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: dS. F. Keja van Driebergen; 18.45 uur: Oecumeni sche dienst, ds. D. ter Steege en dB. J. A. Roskam. „De Toorts", 9 uur: ds. D. ter Steege. Doopsgez. Gem.-Remonstr. Gem., 10.30 uur: d'rs. J. A. Schreuder. Chr. Geref. Kerk, 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M, dé Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. IJMUIDEN-WEST: Geref. Evang. zondagsschool, Gr. v. Prin- stererschool, 10.30 en 11.30 uur. Herv. zondagsschool, Creutzbargschool, 10 uur. Leger des Heils zondagsschool, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ichthus- burcht, 11 uur. Herv. zondagsschool, Insingerschool, 10.30 uur. Herv. zondagsschool, Comitéschool, 10 uur. STRAND IJMUIDEN: Uitgaande van het „Comité v. Samen werkende zondagsscholen te Velsen". zondagsschool 10 uur, strandhuisje „Zee en Duin", aan de noordzijde van het res taurant De help. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- sehool, 10 uur. Herv. zondagsschool, Julianaschool, 10 uur. Geref. zondagsschool, Lariksburcht, 11.30 uur. Geref. Evang. zondagsschool, 10.30 uur: Ossendorpschool, ingang Lemairestraat. Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Theo Thijssenschool, 10 uur. DRIEHUIS VELSEN-DORP: Herv. zondagsschool te Driehuis, Maria Boreelkleuterschool, alle leeftijden, 10 u. Hervormde zondagsschool te Velsen- dorp, Wijkgebouw, Torenstraat, 12 uur. Zondagsschool Doopsgezinde Gemeente, Jan Campertschool, 10.3 uur. VELSEN-NOORD: Herv. zondagsschool, 5 t/m 8 jaar kleu terschool aan de Banjaertstraat, 12 uur en van 8 t/m 13 jaar in de C.V.O.-school aan de Langeveldstraat 12 uur. SANTPOORT: Herv. zondagsschool, 5 t/m 7 jaar, Kapel aan de Pastorieweg, 12 uur, 8 t/m 10 jaar, Jeugdhuis aan de Burg. Enschede- laan, 12 uur; 11 en 12 jaar, „School met de Bijbel1" aan de Frans Netscherlaan, 12 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9