WERF ZONDER Vrachtauto viel van Zuidpier SIMPLEX rijwielen vander Drie districts-jeugdkampioenschappen voor K.A.V. „Suomi" Beverwijker Ap Geldermans won de zesde Ronde van Badhoevedorp Turnvereniging Santpoort gaf openlucht-uitvoering Havenberichten Agenda voor Veisen reeds drommen lleX „brommen SIMPLEX-rijwielen naar JAC.STET Taco v. d. Werff districtskampioen hoogspringen Steenvoorden door pech uitgeschakeld 8 er zijn die op een VOOR Beverwijker Niesten won Ronde van Alkmaar Haarlemmer De Rooy eerste bij de nieuwelingen „Schuintrekkers" won Holland I-voetbaltoernooi Flinke belangstelling voor B.B.-contactavond Openluchtconcert in de Meerweidenlaan Fraai succes voor gymnas tiekvereniging „Sparta" BEVERWIJK Ook zaterdag flinke aanvoer van aardbeien WIJK AAN ZEE Burgerlijke Stand Veisen Agenda voor Beverwijk MAANDAG 9 JULI 1956 Met behulp van de hijsbok „Wijkeroog" van de Rijkswaterstaat en een duiker is men er zaterdagmiddag tussen twee en drie uur in geslaagd de vrachtauto van het aannemingsbedrijf J. Stolk aan de binnenkant van de Zuidpier te lichten. De wagen raakte donderdag te water, toen over de Zuidpier slaande zeeën de op de kop van de pier achtergebleven wagen besprongen en in zee geschoven. De auto is door de bok op de steiger in het zuiderbuitentoeleidingskanaal afge leverd. Betwijfeld werd op dat moment of de vrachtwagen nog in gebruik kan wor den genomen. (De geheimzinnigheid, waarmee Rijks waterstaat te IJmuiden de lichting van de auto meende te moeten omgeven, heeft ons zaterdag vreemd aangedaan. Red. IJM. Crt.). ADVERTENTIE Simplex bromfiets Sachs-moior Een winnend teaml /- «4 VELSERDUINWEG 330 - IJMUIDEN-OOST Telefoon 5191 RIJWIELSPECIAALZAAK Kennemerlaan 19 - Telefoon 6317 BETALING REGELBAAR BANK FORMULIER De 17-jarige Beverwijkse wieleramateur C. Niesten, die in het nieuwe wielerseizoen al meerdere malen de aandacht op zich vestigde door zijn sterke en gewaagde manier van rijden, heeft in de zondagmid dag gehouden Ronde van Alkmaar een fraaie overwinning behaald. Met één ronde voorsprong op al de overige deelnemers ging Niesten als een verdiende winnaar over de eindstreep. De Amsterdamse Haar lemmer De Rooy zegevierde in de wedstrijd voor nieuwelingen. De eerste serieuze poging om terreinwinst te veroveren kwam van het drietal: Pronk uit Hoorn, de Amsterdammer F. Rabe en de Beverwijker De Nijs. Maar waarin deze drie niet in slaagden, gelukte Niesten. De jonge Beverwijker koos nadat het grootste deel van de honderd kilometer lange race reeds was afgelegd, het hazenpad en dub belde na een rondenlange jacht het hele veld deelnemers. En toen Moolenijzer, Snijder, De Nijs, De Jong en Cees Rabe er vandoor gingen, meldde ook Niesten zich weer present om zijn ronde voorsprong te verdedigen. Ook de Haarlemmer Koek kreeg nog aanslui ting bij dit groepje, dat voor de verdeling van de andere ereplaatsen in aanmerking wenste te komen. De uitslag luidde: 1. Niesten (Beverwijk), de 100 kilometer in 2 uur, 25 min. en 10 sec.; 2. Moolenijzer (A'dam); 3. Snijder (Halfweg); 4. De Nijs (Beverwijk); 5. De Jong (IJmuiden); 6. Koek (Haarlem); 7. C. Rabe, (A'dam); 8. De Jong (Den Haag); 9. v. d. Knaap (Poeldijk); 10. Rinkel (Aals meer); 11. De Droog (Beverwijk) 14. Kuil man (Beverwijk). Nieuwelingen: 1. De Rooy (Haarlem), de 60 kilometer in 1 uur, 20 min. en 50 sec.; 2. Hopman (Egmond); 3. De Jong (West Graftdijk); 4. v. d. Bos (Beverwijk); 5. De Groot (Burgerbrug). De Haarlemmer Rutte werd achtste. De met zoveel spanning tegemoet ge ziene finales van het Holland 1 beker voetbaltoernooi zijn zaterdagmiddag ge speeld. De grote ijzeren beker is dit jaar gewonnen door de „Schuintrekkers", dat pas in de verlenging RWM met 1-0 ver sloeg. „Oud maar Dapper", de mannen van de treinbewaking, won met 3-1 van Bouw en werd in haar afdeling kampioen. „Kees de Lange" won met 3-1 van „Transportwezen"- zodat dit elftal eveneens kampioen werd. De grootste belangstelling ging uit naar de A-groep, waar RWM en „Schuintrek kers" elkaar tweemaal een half uur be- kampten, zonder dat er ook maar éénmaal werd gescoord. In de verlenging wist „Schuintrekkers" een doelpunt te maken en tevens de beker in de wacht te slepen, die vorig jaar nog in het bezit van „Amateurs" was. Na afloop heeft ir. W. Bakker de prijzen overhandigd, waarbij hij er op wees dat in deze competitie 57 elftallen in het veld kwamen, terwijl ook de volleybal- en straks de handbalsport een groot aantal deelnemers op de velden bracht. Ruim 1000 dames en heren namen hieraan deel. Ir. Bakker bracht dank aan allen die hebben meegewerkt om dit sporttoernooi te doen slagen; in het bijzonder aan de scheidsrechters, die heel wat vrije avonden hebben opgeofferd. Vervolgens overhandig de ir. Bakker de prijzen aan de aanvoer ders, waarbij de spelers van „Schuintrek kers" een vulpotlood kregen. Onderlinge zomercompetitie van U.T.D. De bridgeclub UTD speelde vorige week voor de onderlinge zomercompetitie. De uitslag luidde in perioden: Groep A: 1. Grentzius-Meyer 64.38. 2. Klinkenberg-Korver 61.11. 3. Schoen en echtgenote 60.31. 4. Mevr. Pieterse-Groot 52.38. 5. Verhoef-Klinkenberg 50.79. 6. Prins en echtgenote 49.20. 7. Mevr. Muis- Braunius 26.19. Groep B: 1. Groen-Ponte 54.44. 2. Rob en echtgenote 53.33. 3. Snel en echtgenote 47.77. 4. v. Burk-Visser 47.77. 5. Ten Broeke-Handgraaf 46.66. 7. Westerop- Pieterse 36.66. In navolging van de eerste bindings avond, die de kring Velsen-Noord van de Bescherming Bevolking enige tijd geleden heeft gehouden, werd zaterdag in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord een contact avond gehouden, waarvoor flinke belang stelling bestond. De heer C. van Dijk, kringvoorzitter, be groette speciaal het plaatsvervangend hoofd B.B., de heer G. Heykoop en ver tegenwoordigers van de kringen Santpoort en IJmuiden. Hij was verheugd over de belangstelling, ondanks de vakantietijd en meende, dat op de eerste avond het bewijs was geleverd van succes. De gehouden enquête onder de leden had uitgemaakt dat er voor gezellige bijeenkomsten de groot ste animo is en het bestuur wilde aan deze bindingsavonden gaarne medewerken. Vel sen-Noord telt thans 160 blok-noodwach- ters en 56 blokwachters, welke aantallen de heer Van Dijk nog gaarne zag uitge breid. Het filmprogramma opende met een kleurenbeeldenreeks over het Zuid-Afri kaanse Kruger-wildpark. Een evenement was voorts de fraaie kleurendroom van Joop Geesinks „Kermesse fantastique", die nog werd gevolgd door een komische rol- prens met Abott en Costella als „Stieren vechters". Na de pauze ging men over tot een zeer geanimeerde kienwedstrijd, die de BB'ers nog enige tijd gezellig bijeenhield. De atletiekjeugdkampioensehappen van het district Noordholland van de KNAU, die zondagmiddag onder gunstige weers omstandigheden door de Amsterdamse At letiek Club (AAC) op de Sintelbaan aan het Olympiaplein zijn gehouden, hebben voor de deelnemende meisjes en jongens van de Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi" enige zeer fraaie resultaten op geleverd. Niet minder dan drie kampioen schappen kwamen in het bezit van de Velsense atletiekclub, waarvan Erica v. d. Ploeg er twee en Piet C. Dekker er een op hun naam brachten. Op de 60 m horden meisjes wist E. v. d. Ploeg met 9,9 sec. de titel te veroveren, gevolgd door het Sagitta-meisje L. Gros man met 10,3 sec., zodat de Suomi-atlete met een aanmerkelijke eindsprint zege vierde. Bij het hoogspringen meisjes was het eveneens E. v. d. Ploeg die een uitstekende afzet kon demonstreren. Met een prachtige sprong behaalde zij de eerste plaats met 1,46 meter. Het tweede succes werd de tweede plaats voor Metha Bakker van „Suomi" met 1,41 m. L. Bolling van Sagitta werd met eenzelfde sprong derde. De Beverwijker Geldermans is winnaar geworden van de Ronde van Badhoeve dorp, die zaterdagmiddag voor de zesde maal door de Halfwegse wielerclub „De Bataaf" en de S.V. „Lijnden'.' werd gehou den. Met nog elf ronden (16 km.) voor de wielen ontdeed Geldermans zich van de strijdlustige Buis met wie hij een ronde voorsprong had genomen op de overige ren ners en kon zodoende onbedreigd als winnaar over de eindstreep fietsen. De voarwedstrijd voor nieuwelingen werd ge wonnen door J. van Wetten uit Noordwij- kerhout. Reeds direct na de start van de honderd kilometer lange wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken werd er volop gede marreerd en dit resulteerde tenslotte in een geslaagde ontspanning van H. Buis uit Vijf huizen en de plaatselijke favorieten J. Buis en Van der Meulen. De twee Badhoevedorpers lieten zich ech ter na enkele ronden weer inlopen door het peloton, terwijl H. Buis alleen doorging met het doel: een beslissende voorsprong te ver overen. En deze kreeg hij, toen nadat er zo'n dertig kilometer was afgelegd Gel dermans en de Heemstedenaar Steenvoor den zich bij hem voegden. Deze drie kop lopers liepen, ondanks enkele tegenacties van uit het peloton, steeds verder uit op hun concurrenten. Met nog 28 van de zeventig te rijden ronden voor de boeg, kregen H. Buis en Geldermans het peloton te pakken, dat daardoor een ronde achterstand kreeg. Ook Steenvoorden zou hierin stellig geslaagd zijn, maar een lekke band was er de oor zaak van dit hij de strijd moest staken. Inzinking- In de slotfase van de strijd, toen er weer De optocht, welke T.V.S. zaterdagavond met medewerking van de muziekvereni ging Wilheimina door een deel van Sant poort hield, zal er mede toe hebben bijge dragen, dat zeer veie belangstellenden ook de jaarlijkse openluchtuitvocring in het Burg. Rfjkenspark in Veisen zijn gaan bij wonen. Al was de temperatuur op en rond om de werkruimte zowel voor de gymnas ten als voor de toeschouwers minder aan genaam, afbreuk aan de prestaties heeft dit niet gedaan. In het geheel genomen kan de uitvoering geslaagd genoemd worden. Gymnastische hoogtepunten waren de hoepeloefening van de dames, de vrije oefening van de meisjes, alsmede het ringenzwaaien van de dames, bij welke laatste groep vooral de drie laatste dames oefeningen van hoog ge halte lieten zien. De bewegingsoefening van de dames was wat samenstelling en uitvoering betreft, zeer goed, doch door minder goed richten ging het effect voor een deel verloren. Er waren méér goede vrije oefeningen, zoals b.v. de lenigheidsoefening van de dames senioren, de vrije oefening van de heren en jongens tezamen, alsmede de oefeningen met achttallen en de slotoefening, welke beide door dames en meisjes gezamenlijk werden uitgevoerd. Bij beide laatste oefeningen werd het thema enige keren herhaald, doch door vlot lopende opstellingsveranderingen verkreeg men steeds een ander effect. Kleuters Bij het optreden van de kleuters viel het ons op, dat deze de bedoeling van de leider Het programma van het openluchtcon cert op donderdag 12 juli in de Meerwei denlaan te Velsen-Noord is: Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels": Lentezang, H. Purcell; Echolied, bew. H. Slings; Wij lopen, bew. H. Slings; Holri-jé, Schutte de Raaff. Geref. Evang. Zangkoor Velsen-Bever- wijk: Holland, R. Beintema; Het leven, J. Röntgen; Ik voel de winden, Adr. Schuur man; Christus factus est., M. Boekei. Mannenkoor „De Eendracht": Eens Meienmorgens vroege, F. van Durme; Het stuivende zand, K. Kef; Lascia ch'io pianga, Gr. Fr. Handel; Slavenkoor, G. Verdi. De aanvang van, het concert voor de patiënten op woensdag 11 juli is 19.30 uur en voor het publiek op donderdag 12 juli 20 uur. De medewerkende koren zijn: Gem. Zangvereniging „Vox Humana", R.K. Zang vereniging „Da Pacem", Arbeiders Zang vereniging „De Stem des Volks", Kenne- mer Vrouwenkoor en het Santpoorts Chris telijk Vrouwenkoor. goed aanvoelden en er ook naar handel den. Als kleuter-„sprookje" kon het ons echter niet bekoren, daar in een sprookje met kaboutertjes toch moeilijk een auto bus past met controle op de remmen! Van de toestelnummers vermelden wij dan nog het vlotte kastspringen van de jongens en het paardspringen van heren en jongens gezamenlijk, de behendigheids oefeningen over schuin geplaatste banken van de jongste jongens, de hang- en zit- oefeningen aan de drie bruggen door een grote groep jongste meisjes, het zeer cor recte brugturnen door oudste meisjes en dames, gelijktijdig met brugturnen van de heren en paard-voltige van de grote jon- gens. Bij al deze nummers was duidelijk te zien, dat er serieus geoefend was, zodat het applaus wel verdiend was. Rest nog te memoreren de behendigheids wedstrijd voor jongens, waarbij het zowel bij hen als bij het publiek niet aan span ning ontbrak. Prijzen van zaterdag: Heilbot 2,502,20; gr. tong 3,503,00; grm. tong 3,202,55; kim. tong 3,10—2,15; kl. ton-g I 3,00—2,65; kl. toog IX 2,40—2,27; tarbot I 1,70—1,20; zalm 7, per kg. Tarbot II 63; tarbot III 25; tongschar 80; kim. schol 5448; kl. schol I 5040; kl. schol II 32—13,50: schar 20—8; bot 15—8; v. haring 30- 11; makreel 19—12; gr. schelvis 12—10; grm. schelvis 13,309; kim. schelvis 128,86; kl. schelvis I 208,60; kl. schelvis II 1710; wijting 16,5010; gr. gul 2318; midd, gul 18—13; kl. gul 13—10; kl. haai 18—16; ham 84, kl. koolvis zw. 1612,50; kl. koolvis wit 22, per 50 kg. Gr. kabeljauw 14054; gr. koolvis zw. 5748; gr. koolvis wit 48; gr. leng 4645; gr. wolf 86—82, per 125 kg. Aanvoer van zaterdag. 370 kisten tong en tarbot, 8 kisten heilbot, 3 kisten tongschar en schartong, 390 kisten schol, 17 kisten schar, 19 kisten bot. 625 kisten haring, 1485 kisten makreel, 1058 kisten schelvis, 150 kis ten wijting, 345 kisten kabeljauw en gul, 15 kisten leng, 5 kisten haai, 2 kisten ham, 6 kisten wolf, 340 kisten koolvis, 162 kisten diversen. Totaal 5000 kisten. Besommingen van zaterdag. Caroline f 9450; IJM 53 f 1020; KW 141 f 3140; KW 122 f 13.590; KW 74 f8020: KW 108 f2320; KW 6 f2080; KW 114 f2700; HD 87 f5420; KW 25 f1910; KW 22 f2600; KW 33 f4530; KW 94 f2000; KW 92 f 1.580; KW 178 f 2230; UK 3 f3270; AM 18 f2120; IJM 7 f 1540; WR 7 f1630; HD 125 f 1530. Visafslag Urk. Zaterdag werd door 80 vaartuigen op Urk aangevoerd 6533 pond kuilpaling, prijs f 1,28f 1,58; 59 pond lijn- aal, prijs f 1,49f 1,61290 pond snoekbaars, prijs f 1,00f 1,17; 1622 pond rode baars, prijs f 1,12f 1,22; 302 pond voorn, prijs f0,04 per pond en 1384 bak nest, prijs f2,54 pet bak van 37% kg. enkele renners uit het sterk gedunde pelo ton ontsnapt waren om elkaar de derde plaats te betwisten, sprong ook Geldermans naar hen toe. Daarmede legde de Bever wijker de grondslag voor zijn overwinning, want de vermoeide H. Buis die met een zware inzinking kampte was niet meer bij machte om hem te achterhalen. H. Buis en Geldermans kregen elk een extra prestatieprijs. De /uitslag luidde: 1. A. Geldermans (Beverwijk), de 100 kilometer in 2 uur 25 min. en 20 sec.; 2. H. Buis (Vijfhuizen); 3. J. Buis (Badhoevedorp); 4. W. Klebach (A'dam), 5. W. de Jong (Den Haag); 6. P. Rinkel (Aalsmeer); 7. R. Janissen (A'dam); 8. C. de Jong (IJmuiden); 9. W. Knoester (Den Haag); 10. J. Schipper (A'dam); 11. Th. Mathot (Haarlem); 12. H. de Koning (Hoofddorp). Voorwedstrijd nieuwelingen; 1. J. van Wetten (Noordwijkerhout), de 40 kilome ter in 1 uur 1 min. en 2 sec.; 2. Helsloot (A'dam); 3. A. Sluis (Badhoevedorp)4. Visser (Santpoort); 5. Van Duin (IJmui den); 6. Bruin (Limmen); 7. Reekers (Nieuw Vennep); 8. Kaptein (Lisse); 9. Verstra ten (Badhoevedorp); 10. Faas (Lis- se). De prestatieprijzen vielen ten deel aan Van Wetten en Helsloot. Tijdens de zondag ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de GV „Bato" te Haarlem gehouden internationale gym- 'nastiekwedstrijden heeft de afdeling meis jes van 12 tot 13 jaar van de gymnastiek vereniging. „Sparta" een bijzonder fraai succes geboekt. In de afdeling meisjes, waarvoor zes verenigingen hadden inge schreven kreeg „Sparta" de allerminst een voudige taak om het ringenzwaaien tot een goed einde te brengen. De discipline van de „Sparta"-meisjes was uitstekend en het geheel keurig afge werkt, zodat behalve een eerste prijs bo vendien een ereprijs aan de Velsense meis jes werd toegekend, bestaande uit een fraai lint en een zilveren lauwertak. P. Roozenburg wint twee partijen in DCIJ-toernooi In het DCIJ-zomertoernooi heeft P. Roo zenburg twee partijen gewonnen van A. W. Beukema en W. v. Wort. Van Straten be haalde zijn vierde overwinning. Thans werd D. Ott het slachtoffer. De partij Roo- zenburg-v. Straten zal de beslissing bren gen, welke speler kampioen van de A- groep wordt. In de B-groep wist P. v. d. Berg van C. Kaan te winnen. De partij Dukel-C. Lodder werd uitgesteld. Op de zaterdag te Beverwijk gehouden aardbeienveiling was een aanvoer van 10.000 manden, hetgeen voor deze dag niet tegenviel. Vrijwel de gehele aanvoer ging naar de binnenlandse afnemers, die er goede prijzen voor betaalden. Er werd voor de eerste kwaliteit rond de f 5 per mand betaald, waarbij de markt zelfs opliep en er prijzen besteed werden van f 6 per mand. Een klein deel der aanvoer werd af genomen door de Belgische export. De zaterdag gehouden aardbeien-inzame ling voor de TBC-patiënten heeft weer vol komen aan de verwachtingen voldaan. De tuinders schonken met milde hand een mandje aardbeien en een honderdtal man den was het resultaat van de inzameling. De aardbeien zijn geschonken aan de TBC- patiënten van het sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven. Openbare les Ireneschool De jaarlijkse openbare les van de Irene school te Beverwijk wordt vandaag gehou den. De bedoeling hiervan is om de ouders in de gelegenheid te stellen hun kind in de klasse te zien en eens een les bij te wonen. „Turnlust" demonstreerde in de koude Jammer was het dat de demonstratie van de Beverwijkse gymnastiekvereniging „Turnlust" in Wijk aan Zee niet zondag avond werd gehouden. Door de tijdens deze uitvoering heersen de koude werd aan de belangstelling af breuk gedaan. Diep in de kraag van jassen weggedoken volgden de toeschouwers de verrichtingen van de gymnasiasten. Onder leiding van mejuffrouw J. Rol en de heer H. Oostdam werd het uit tien nummers bestaande programma afgewerkt. Over het algemeen werden goede presta ties geleverd en vormde dit optreden een goede propaganda voor de turnsport. Deze maand zal men nogmaals van een dergelijke demonstratie kunnen genieten en wel op woensdag 18 juli. Deze uitvoe ring zal worden verzorgd door de Bever wijkse vereniging SSS. Voor de jeugdige Suomi-atleet P. C. Dekker was het eveneens een goede wed strijd. In zijn serie op de 300 meter jon gens A deed hij het zeer kalm aan, daarbij nochtans met een veertig meter voor sprong in 36,3 sec. eerste te worden. Dek ker werd in de eindwedstrijd eerste in de zeer fraaie tijd van 35,5 sec., waarmede hij het districtsrecord evenaarde. Versnel van „Haarlem" werd tweede in 37,3 sec., dus met 1,8 sec. verschil. Nu bleef het record op naam van deestafette-loper E. Bos. Een ander mooi resultaat was de 600 m jongens B, als bijprogramma, voor de jeug dige A. Langendoen, die pas in de wed strijdsfeer is. Hij zag zelfs kans het club record van „Suomi", dat op naam stond van Piet Dekker met 1 min. 30,7 sec. terug te brengen op 1 min. 28,8 sec. ondanks de zesde plaats in deze strijd. Een opvallende prestatie leverde ook Metha Bakker in de tweede seriè 80 m meisjes A, waarin zij als B-meisje buiten mededinging meeliep. Zij werd eerste in 10,5 sec., doch mocht uiteraard niet in de finale starten. Op 100 m jongens startte J. Hurkmans, maar bleef met 11,7 sec. en vierde beneden de verwachtingen. F. Bus- scher bezette de zevende plaats met 2 min. 13,2 sec. op de 800 meter. Als C-klasser kwam W. Kok uit op de 800 m heren C en D. Hij werd zesde in 2 min. 10,3 sec. De overige uitslagen waren: discuswerpen meisjes: 3. L. Scheffer 26,50 m en kogel stoten jongens; 6. J. Bakker 10,65 m. Dames en heren Mochten de Suomi-jeugdatleten in Am sterdam al fraaie successen hebben ge boekt, in Den Helder was dit ter gelegen heid van de districtskampioenschappen zondagmiddag niet minder voor de dames- en herenleden van „Suomi", die de eer van de Velsense club hoog hielden. De mooiste prestatie leverde Taco v. d. Werff op hoogspringen, waarbij hij met een sprong van 1,775 m de kampioenstitel op eiste en bovendien een verbetering van het eigen clubrecord bevorderde. Tevens zag deze atleet kans om in de serie-hor denloop 110 meter tweede te worden. Hij kon echter wegens het hoogspringen niet in de eindstrijd horden uitkomen. Deze bijzondere sprong had een uitnodi ging tot gevolg voor de op 18 juli te hou den wedstrijd tussen de Koninklijke Ma rine en een atletiekdistrictsploeg van Noordholland. Zijn clubgenoot A. Koet werd met 1,675 meter vierde op hoogspringen en derde op polsstokhoogspringen met 3,14 m. J. Smit (2) eiste een tweede plaats op en wel bij discuswerpen met 35,29 m en een derde plaats bij kogelstoten met 11,75 m. Op de beide nummers werd J. Adelaar respectievelijk zevende met 29,84 m en zes de met 11,27 m. Tweede werd J. Oosterman op de 1500 m in 4 min. 7,6 sec. en J. Schmitz bezette de vijfde plaats met speerwerpen over 44,74 m. Eveneens waren van de Suomi-dames goede prestaties te vermelden, waarbij Nel Koster met een vierde plaats op de 800 m dames in 2 min. 49,9 sec een nieuw club record vestigde. Rie Cornelissen behaalde een nieuw persoonlijk record en daardoor promotie naar de B-klasse op 80 m. horden met een vijlde plaats'in 13,3 séd.'Een vol komen verrassing tyerd de 4 x 100 m esta-1 fette dames. Dank zij vloeiende wissels nam Suomi na Sagitta de tweede plaats in met 53,6 sec. en voor DEM, Atmodes en Estafette. De overige resultaten waren: kogelstoten dames: 3. I. Waasdorp 9,72 m, 7. R. Steyn 8,02 m. Discuswerpen dames: 4. N. Versluis 30,99 m, 8. I. Waasdorp 26,20 m, 10. R. Cornelissen 25 m. Vèr- springen dames: T. Hommes 4,54 m, R. Bakker 4,53 m; C. v. d. Wel 4,46 m. Tenslotte waren het de dames C. v. d. Wel, I. Waasdorp en R. Bakker, die op de 100 m in de halve eindstrijd allen in an dere series en respectievelijk de volgende plaatsen bereikten: no. 3 in 13,9 sec.; no. 4 in 13,4 sec. en no. 5 in 13,3 sec. GEBOREN: J. J. M. FlorisKoopmans, d., Rijnstraat 144, IJmuiden; P. W. Heijkoop Bridge, z„ van Tuyllweg 11, Veisen; J. J. van de Lustgraafde Vlieger, d., Melklaan 50, Velsen-N.; J. M. HenrietJacobs, z. van Da lenlaan 32, Santpoort; A. A. J. van den Broek Wiggers, z., Kennemerlaan 47, IJmuiden; J. StellingLub, d., Lekstraat 56, IJmuiden; J. 5. Langelaanvan Graas, z„ Vlugthoven- straat 13, Santpoort; M. van Vlietde Vries, d., de Genestetlaan 30, Driehuis; Th. C. Dek kervan de Keer, z., de Noostraat 78, IJmui- den-O.; G. Bakkervan Slooten, d., Steiger- weg, IJmuiden; M. WagemakerKlaver, d„ Radarstraat 144, IJmuiden; C. Th. de Rijk van Lieshout, d., Spaarndammerweg 3, Veisen. ONDERTROUWD: J. Frudiger, Cederstraat 45. IJmuiden-O. en E. J. de Groot, Linnaeus- straat 18, IJmuiden; J. J. Stengs, Platanen- straat 3, IJmuiden-O. en L. Minneboo, Trompstraat 115, IJmuiden-O.; J. Böhm, de Ruijterstraat 136, IJmuiden-O. en M. G. Kra mer, Willebrordstraat 55, IJmuiden-O.; Th. C. van Straten. Meeuwenlaan 44, IJmuiden- Oost en W. S. Kok, Meeuwenlaan 44, IJmui den-O., t. a.: Meeuwenlaan 44, IJmuiden-O.; J. Molenaar, Duinlustparkweg 66, Santpoort en S. M. Winkel, W. de Zwijgerlaan 35, Sant poort. t. a.: W. de Zwijgerlaan 35, Santpoort; J. H. Borgart, Engelmundusstraat 37, IJmui- den-O. en M. A. Braam, Engelmundusstraat 37, IJmuiden-O.; A. Heilig, M. K. Hofstede straat 7, IJmuiden en G. G. F. Kaub, Fr. van Eedenplein 21, Heemstede, t. a.: Sehipbroe- kenweg 18, Santpoort; J. de Bie, Fazanten- laan 9, IJmuiden-O. en M. E. de Brui.in, Ber kenstraat 14, IJmuiden-O., t. a.: Tussenbeeks- weg 9, IJmuiden-O.; L. W. Dam, Raadhuis straat 4, IJmuiden-O. en J. J. van Kaam, Lijsterlaan 23, IJmuiden-O., t. a.: Narcissen- straat Purmerend; H. Terol, Marktplein 12, IJmuiden-O. en M. C. den Dunnen, Ladder beekstraat 106, Velsen-N., t. a.: Burg. Ram- bonnetlaan 42, IJmuiden; E. Jongejangs, Oosterweg 1, Heemskerk en N. van Dijk, Doodweg 61, Velsen-N., t. a.: Oosterweg 1, Heemskerk; A. M. Schoorl, Hagelingerweg 15. Santpoort en M. van der Veldt, Vlugt- hovenstraat 24, Santpoort, t. a.: Hagelinger weg 102, Santpoort; J. van der Wonde. Maas straat 8, Haarlem en D. van der Vaart, Ha gelingerweg 196, Santpoort, t. a.: Maasstraat 8, Haarlem. GEHUWD: E. Bakker en C. C. Eggermont, Tuindersstraat 55, IJmuiden-O.; J. de Wit en M. A. Nan, Stationsweg 102, Veisen; L. H. J. van der Molen en J. C. Lammerse, Zinme- veltlaan 1, Santpoort; J. H. Stolk en B. Peere boom, Napierstraat 9, IJmuiden; A. van Engelshoven en F. Hessels, Rozenhagenstraat 59, Haarlem; L. van der Plas en A. Post, Geelvinckstraat 23, Velsen-N.; J. de Wilde en A. G. Buding, W. Barendszstraat 21, IJmui den; J. A. Bekkering en J. Roos, Laing's Nek- straat 37 hs, Amsterdam; P. J. Bon en E. Beenhakker, de Noostraat 141, IJmuiden-O.; J. W. Delleman en M. Markerink, Woonark „Jopo", Haarlemmerliede. OVERLEDEN: G. de Graaf, 46 j., echtge note van A. Cupido, Zeeweg 363, Driehuis. Grote schepen met vis zijn er in de af gelopen week te IJmuiden aangevoerd, vangsten, die konden wedijveren met een IJslandse reis, die echter, gezien de sor tering en kwaliteit slechts een pover re sultaat opleverden. De „Tzonne", die meer dan 1600 kisten vis loste, waarvan 1000 kisten schelvis, kwam als hoogste besommer tot f 24.000, de „Abraham" met een kleine 1300 kisten besomde nog geen f 19.000, terwijl de „Norma Maria" met 1100 kisten vis maar net f16.000 kon halen. Wat er aan boord is gepresteerd om al die schelvis te strip pen, laat zich indenken. Veel slaap zullen de mensen niet gehad hebben. De rondvis was over de gehele linie laag in prijs, om het even of het nu de schelvis was, of de kabeljauw (ook de Belg was heel kalm) of de gullen of de koolvis. Alles rustig, heel rustig. Met de tongen lag het even anders. Door de „zomeri'storm waaiden er donderdag al een flink aantal kotters naar binnen, ter wijl er vrijdag 13.000 kg. en zaterdag slechts een goede 10.000 kg. aan de markt was. Dat de prijzen een stijgende lijn vertoon den laat zich begrijpen, ook al is het nieuwe Franse contingent nog niet losge komen. Van Nederlandse zijde is alles in kannen en kruiken, doch aan de Franse kant wacht men nog op tekening van het verdrag. De lappen liepen op tot f 3.50 per kg., de grootmiddel tongen lagen rond de f 2.90, halfpondjes dezelfde prijs. Ook de tong I zat rond de f 3, terwijl de slips tegen de f 2.40 aanzaten. Engeland kocht weer alle grove schol, terwijl de laatste maanden ook België zo stilletjes weg een aardig kistje schol mee pikt. De grofste soorten lagen alle boven de f 40, terwijl de schol II om de f 30 en de schol III om de f 20 schommelde. Het mag een geluk heten, dat de export alle schelvis, zodra ze op een prijs komt van ongeveer f 12 kan gebruiken, evenals de kistjes kleine zwarte kool. Anders zag het er voor de rederijen wel heel slecht uit en lag het grootste deel van de traw- lervloot voor de kant. Is het te verwon deren, dat de „Gelria", die een aantal nieu we platen moet hebben - afgezien wat er nog voor de dag komt, als men gaat ver nieuwen - niet meer in de vaart zal ko men, en naar men zegt al verkocht zou zijn. Met de verse haring wil het nog niet. Slechts heel weinig wordt er gevangen en dus blijft de prijs hoog. Het wordt nu toch zo langzamerhand tijd, dat de haring los komt, opdat wellicht wat verlies ingehaald kan worden van de maanden, die achter ons liggen. Dat de Zuidzijde niet bepaald tevreden is, weet de Noordzijde ook heel goed. Zaterdag kwamen in. IJmuiden binnen» Anna Elisabeth van Londen. Nigerstroom v. Dakar. Bohus van Geffle. Ciudad de Bacara- manga van Hamburg. Romny van Buenos Aires. Anita van Antwerpen. Deo Favénte v. Oporto. Poseidon van Hamburg. Alberto Dodero van Hamburg. Trianca van Messana, Uranus van Swansea. Stentor v. Paramaribo, Zondag kwamen binnen: Clan Logan van Indonesië. Eis van Lissabon, Batang van Londen. Atlas van Antwerpen. Z aanstroom v, Londen. Wiros van Stockholm. Makken van Kristinahamn. Falcon van Londen. Hans Bernstein van Vesteras. Margriet L van Lon den. Lingestroom van Londen. Netherlands Coast van Newcastle. Lebu van Hamburg Marie Louise van Londen. Daphonis van Rot terdam. Vechtstroom van Portsmouth. Strijbe van Rotterdam. Amstelland van Hamburg. Heriot van Grangemouth. Roelf van Aarhus. Zaterdag zijn vertrokken: Theresias naar Port Said. Tagru naar Rotterdam. Jato naar Rotterdam. Svanaas naar Houston. Wulp naar Manchester. Dorothea Weber naar Vesteras. Vera naar Oslo. Beko naar Grimsby. Saxen naar Karistadt. Anita naar Oxelosund. Ivan Kondrup naar Midd'lesborough. Kaap Falga naar Ostrand. Maria Nümsen naar Esbjerg. Stad Alkmaar naar Brem.n. Willemijn naar Esbjerg. Spaarnestroom naar Liverpool. Bloemendaal naar Aruba. Bullfinch naar Londen. Prins Willem van Oranje naar Rot terdam. Wilhelm Bomhoven naar Archangel Edda Corts naar Bremen. Ilos naar Gothen burg. Capella naar Bremen. Hermes naar Hamburg. Roelf de Winter naar Rotterdam. Aries naar Sundsvall. Midas naar Hamburg. Eemstroom naar Leith. Bohus naar Lübeck. Karimata naar Port Said. Barcelona naar Bir kenhead. Cobri naar Londen. Marianne naar Pouen. Modesta naar Kiel. Westerdok naar Londen, Tukker naar Skutskar. Amstel- stroom naar Huil. Aralis naar Halmstadt. Rijnstroom naar Londen. Zondag zijn vertrokken: Wallonia naar Malmö. Anna Elisabeth naar Londen. Anita nacr Curapao. Waren naar Stockholm. Lap wing naar Rotterdam. Altho naar Antwer pen, Ciudad de Bacaramanga naar Le Havre. MAANDAG 9 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het fort der wrake". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. DINSDAG 10 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Het fort der wrake". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag. VELSEN Raadhuis, 19.30 uur, openbare vergade ring van de gemeenteraad. MAANDAG 9 JULI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De glorie van het leven". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur, „Jacht naar het groene vuur". W.B. Theater, 20 uur, „De zonen van de Muskettier". Openbare Leeszaal, geopend van 1511 en van 1920 uur; jeugdleeszaal, Zee straat 26, van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 16— 18 uur; lees- en studiezaal van 15—18 en 19—21.30 uur. Wijk aan Zee: filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. DINSDAG 10 JULI Kennemer Theater, 19 en 21,15 u., „Marty". Luxor Theater, als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15— 18 uur; lees en studiezaal van 15—18 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 10