Luchtvaartbespreking wordt op 17 juli hervat Kort en bondig A. DONKER Reeks van kleine diefstallen en aanrijdingen in Velsen Na nota aan Washington Cri tiek van minister Algera UNO-overzicht der wereldeconomie In Velsen weer een hert op straat Fransen sneuvelen in Algerijnse hinderlagen Protest van I.V.V.V. Dr. R. van Waard overleden Politie deed inval in. rouletteclub Scheepvaart Examens De lichtlopende fiets Goochelcongres besloten Administrateur verdacht van verduistering MAANDAG 9 JULI 1956 „Nederland is, met Luxemburg, het enige West-Europese land dat, ondanks verschil lende pogingen daartoe, nog geen luchtvaartovereenkomst met de Verenigde Staten heeft kunnen afsluiten. De eerste besprekingen om tot een zodanige overeenkomst te komen werden reeds in september 1946 te 's-Gravenhage gehouden,. In de sindsdien verstreken periode van bijna 10 jaar werden tot dat doel herhaaldelijk besprekingen tussen beide regeringen gevoerd, welke echter tot geen resultaat hebben geleid, om dat geen overeenstemming kon worden verkregen over de door Nederland gewenste routes. Bijgevolg is Nederland inderdaad nog steeds gedwongen te werken op basis van een sinds 1946 bestaande voorlopige regeling, volgens welke het de Nederlandse luchtvaartmaatschappij 'slechts is toegestaan de routes AmsterdamNew York en CuraqaoMiami te vliegen. Dit heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, mr. J. Algera, geantwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Posthumus (P.v.d.A.) over de Nederlands Amerikaanse besprekingen inzake een luchtvaartovereenkomst. Nederlandse ambasadeur te Washington op 25 juni in opdracht van de Nederlandse regering uiting gegeven aan de diepe te- teurstelling en bezorgdheid van de Neder landse regering over de tot dusver door de regering van de V.S. aangenomen houding. Daarbij is onder meer verklaard, dat de Nederlandse regering het tot dusver nega tieve Amerikaanse standpunt in strijd acht met de geest van het onlangs tussen bei de regeringen gesloten verdrag van. vriend schap, handel en scheepvaart. De minister verklaart dat het niet ge makkelijk is een verklaring te geven van de bijzonder teleurstellende houding van de regering der Verenigde Staten. Van Amerikaanse zijde werd bij de thans lopende onderhandelingen tot dusver het standpunt ingenomen dat in een met Nederland te sluiten luchtvaartovereen komst door Amerika slechts de handhaving van de bestaande toestand zou kunnen worden aangeboden in ruil voor inwilli ging door Nederland van alle door de V.S. gevraagde routes, welke een uitbreiding vormen van de huidige Amerikaanse lucht lijnen, die Nederlands grondgebied aan doen. Dit standpunt wordt gemotiveerd als een toepassing van het thans door de Ver enigde Staten toegepast beginsel, dat er een evenredigheid moet bestaan tussen de exploitatie-onkosten, die de luchtvaart maatschappijen van beide landen op de wederzijds toegestane routes verwerven. De Nederlandse regering acht een, derge lijk criterium voor het al dan niet toeken nen van routes in het algemeen principieel onjuist, omdat het de ontwikkeling van de burgerluchtvaart belemmert. Het is in het onderhavige geval onbillijk, daar het ont breken van een evenwicht in de inkom sten der wederzijdse luchtvaartmaatschap pijen niet het gevolg is van enigerlei be perking van Nederlandse zijde. De Nederlandse regering, die steeds voor de grootst mogelijke vrijheid in de lucht heeft pal gestaan, kan met het oog op de ontwikkeling der luchtvaartbetrekkingen tussen beide landen en met het oog op de luchtvaartpolitieke gevolgen in wereld- verband nauwelijks aannemen, dat de re gering van de machtigste luchtvaartmo- gendheid ter wereld, wier luchtvaartmaat schappijen 70 percent van het wereldver keer beheersen, in haar huidige houding zal volharden. Voorts heeft de minister in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Blaisse (KVP) geantwoord, dat de KLM na 1946 voor 230 miljoen dollar aan vlieg tuigen in Noord-Amerika heeft gekocht en daardoor de grootste buitenlandse afne mer van de Amerikaanse luchtvaartindu strie is. Na de liberalisatie van de invoer van Amerikaanse goederen is de import uit de Verenigde Staten bijzonder sterk geste gen. Ook het tekort op de handelsbalans met de Verenigde Staten blijft toenemen. De bijzondere reden van de grote terug houdendheid der Verenigde Staten om aan Nederland goedkeuring te verlenen nieu we luchtlijnen op de V.S. te openen schijnt te zijn gelegen in vrees voor de concur rentiekracht van de KLM, onder invloed van sterke weerstand van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen tegen buiten landse concurrentie. De grote terughoudendheid bij het verle nen van nieuwe routes aan Nederland, ter wijl wel aan andere Europese landen goed keuring voor het exploiteren van nieuwe routes is verleend, kan bezwaarlijk anders worden gezien dan als een ernstige vorm van discriminatie jegens ons land. Nadat deze onbevredigende gang van zaken reeds herhaaldelijk en bij verschil lende gelegenheden bij de Amerikaanse re gering ter sprake was gebracht, heeft de NEW YORK (Reuter/A.F.P.) Volgens een economisch overzicht dat als basis van bespreking dient in de heden beginnende zitting van de Economische en Sociale Raad van de U.N.O., heeft zich in de tien jaren na de tweede wereldoorlog in de gehele wereld een opmerkelijke uitbreiding van de economische bedrijvigheid voorgedaan, die zelfs groter was dan die in de tien jaren na de eerste wereldoorlog. Ondanks deze ongekende groei geeft de tendentie van de internationale economische ontwik keling in de periode 1945/54 reden tot ern stige bezorgdheid, daar het vraagstuk van de massale armoede in een groot gedeelte van de wereld onverminderd dringend is gebleven. Men kan zich dan ook afvragen, aldus het rapport, of de programma's, die v/orden uitgevoerd, wel beantwoorden aan de eisen die de economische ontwikkeling der minder ontwikkelde gebieden stelt. In de periode 1945/54 is het totale vo lume van de industriële en agrarische pro- duktie en van de produktie der mijnen in de niet-communistische landen met onge veer 67 percent gestegen. Het verschil tus sen de produktie der ontwikkelde landen en die der economisch minder ontwikkelde landen is groter geworden. In de landen met een centraal geleide volkshuisvesting heeft zich een betrekkelijk belangrijke stijging van de industriële produktie voor gedaan, die echter niet rechtstreeks kan worden vergeleken met de groei in de lan den, waarvan de volkshuisvesting is ge baseerd op het beginsel van het particuliere initiatief, zulks wegens de grote verschillen tussen de berekeningsmethoden. Ten aanzien van de huidige situatie in de wereldeconomie wordt in het overzicht opgemerkt, dat er dit jaar een verminde ring van het tempo der economische expansie in de ontwikkelde landen is te verwachten, als resultaat waarvan som mige minder ontwikkelde landen een ver mindering van hun exportmogelijkheden voorzien. In de niet-communistische wereld is het vraagstuk van het bereiken van in ternationaal economisch evenwicht nog lang niet opgelost. Er blijft een deficit met het dóllargebied bestaan. Ondanks de po gingen, die in het werk zijn gesteld om het internationale kapitaalverkeer aan te moedigen, blijft de omvang van dit verkeer gering, gemeten naar normen, die in het verleden werden aangelegd. Washington: „De deur is niet dicht" Van officiële Amerikaanse zijde wordt, naar aanleiding van de opmerkingen van minister Algera gewezen op het feit, dat op 17 juli de besprekingen met een Neder landse delegatie hervat zuilen worden. Hieruit blijkt, zo verklaart men in officiële kringen te Washington, dat er nog een mo gelijkheid aanwezig wordt geacht, dat een akkoord over de Nederlands-Amerikaanse luchtvaartbetrekkingen wordt bereikt. Men verklaart dan ook, dat de deur geenszins dicht is. Men gaf toe, dat de Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen zich heftig verzetten tegen het verlenen van vergunning aan de KLM maar, zo zei men, het ministerie laat zich nog door andere overwegingen leiden, onder meer de goede verstandhouding met Nederland en de betekenis, die de KLM heeft voor het Nederlandse economische leven. In offiiciële kringen had men de indruk, dat de nota, die dr. Van Roijen aan minis ter Dulles overhandigd heeft, door het mi nisterie van Buitenlandse Zaken „zeer ernstig in studie genomen was". BINNENLAND Kleuter verdronk. Het anderhalfjarige dochtertje Irene van de Nederlander W. Uytenbogaardt, docent filosofie aan de Stockholmse hogeschool voor technologie, is zaterdag verdronken. De kinderwagen, waar in zij zat, glipte op een aanlegsteiger op het eiland Vaermdeo bij Stockholm het kinder meisje uit handen en verdween in het water, dat ter plaatse acht meter diep is. Na een uur speuren ontdekten politie en kikvors mannen het lijkje. Nieuwe voorzitter. In de te Leeuwarden gehouden jaarvergadering van de Prote stants-Christelijke Werkgroep in de Partij van de Arbeid is in. de plaats van mr. G. E. van Walsum uit Rotterdam tot voorzitter ge kozen de heer C. Kleijwegt uit Nijmegen. Bus in brand. Een Nederlandse toeristen bus in zondagmiddag in de buurt van Schlangenbad door oververhitting van de motor in brand geraakt. De bestuurder wist de bus tijdig tot stilstand te brengen, waar door alle inzittenden ongedeerd konden uit stappen. Rector magnificus. Op voordracht van de academische senaat heeft het curatorium van de Katholieke Hogeschool te Tilburg voor het college-jaar 1956/1957 tot reotor- magnifieus benoemd prof. dr. J. J. J. Dal- mulder en tot secretaris van de senaat prof. dr. M. G. Plattel O.P. Bromfietser gedood. De bromfietser K. N. uit Kloosterburen is op de provinciale weg UlrumLeens, tegen een rechts lopende voetganger aangereden en zo ongelukkig gevallen, dat hij kort daarop is overleden, De voetganger werd niet gewond. In Velsen is zaterdag opnieuw een hert op straat gesignaleerd. Het dier werd door de bewoonster van een boerderij aan de Middenduinerweg te Santpoort opgemerkt in de weide van de boerderij. Het grote, bruine d'ier, dat niet schuw was, liep langs het huis en kwam later naderbij. Jongens, die van de weg af na derden, deden het hert echter op de vlucht slaan in de richting van de Willem de Zwijgerlaan. Sindsdien is niets meer van het dier gezien of vernomen. Gedeelte Kruidbergerweg voor verkeer afgesloten Het gedeelte van de Kruidbergerweg te Santpoort, van de Biallosterskilaan af tot de Duin en Kruidbergerweg, zal met in gang van 11 juli tot nader order, voor het doorgaand verkeer met motorrijtuigen zijn afgesloten. De Veisense politie heeft zich in het af gelopen weekeinde druk bezig moeten hou den met een aantal kleine inbraken en aan- rijdingen. Zaterdag deed zich een aanrijding voor op de hoek van de Lange Nieuwstraat en de IJseist raat tussen een bestelauto en een motorfiets, De bestuurder van de bestel auto, die links af de ijsélstraat in wilde lette niet op het overige verkeer en dit had de aanrijding tot gevolg. De bestuur der en de duopassagier van de motorfiets liepen lichte verwondingen op. Op de pont Op de Velser pont reed een autobus met de voorruiten in de achteruit stekende la ding van een vrachtwagen. De lading op deze wagen een lange ijzeren stang was niet voorzien van een rode lap en was dan ook niet door de chauffeur van de autobus opgemerkt. De stang ging door de voorruit, maar ongevallen deden zich niet voor. In beslag genomen Op het sluiscomplex te IJmuiden werd door de Veisense politie een bestelauto aan getroffen, waarvan de voorbandenin een zeer slechte staat bleken te verkeren. Bij nader onderzoek werkte de handrem niet meer, had de bestuurder een verlopen rij bewijs op zak en was hij verder niet in het bezit van een geldige belastingkaart. In glas gevallen Zondagavond moest een twaalfjarige knaap naar het Antoniusziekenhuis wor den overgebracht. Hij was bij het spelen op de grasberm aan de Dokweg in een stuk glas terecht gekomen en had een diepe sniiwond in het rechter dijbeen opgelopen. In het ziekenhuis is de wond gekramd. Wagen gestolen Van de eigenaar van een boerderij aan de Hofgeesterweg is een rood ijzerwagentje ontvreemd. De zoon van de boer heeft het wagentje enige tijd daarna op de Hage- lingerweg gezien, maar toen een onder zoek werd ingesteld ontbrak elk spoor. Inbraak Een terreinknecht van de sportvelden te Santpoort betrapte zondagmiddag twee jongens bij een inbraak in een consumptie tent. Er wordt niets vermist en er is geen schade toegebracht, maar de jongens, die de vlucht namen, worden door de Veisense politie opgespoord. Men heeft al enige aanwijzingen. Aardbeien diefstal Een bewonsr van de Eikenstraat heeft zondag drie jongens betrapt bij het stelen van aardbeien. Een van hen is door de po litie in de kraag gevat, terwijl de andere twee inmiddels ook al bekend zijn. As gebroken Op de Rijksweg tussen Haarlem en Vel sen is zondag e<"u dHe-wielige bestelauto t»r hoogte van T'ovato zif-zao-o-ond over wea on tvinti" genarkeerde motor- 'Sntcon in gereden. Een en ander was het —ovolg van het breken van de vooras van Sot wagentje. Van de motoren werd een motorfiets ge ramd en zwaar beschadigd. De bestelauto is door de Veisense politie in beslag geno men. Tn het midden van de vooras bleek namelijk een zeer ondeugdelijke las te zitten. „Eigen schuld" Tn de Kanaalstraat is een IJmuidensp visknecht, die onder invloed van sterke drank was, al fietsend tegen een rijdende auto aangereden. De personenwagen reed door, maar de fietser kwam te vallen en liep daarbij schaafwonden op. „Het was mijn eigen schuld", zeide man nog toen de politie bij hem kwam. Te veel naar links Op de kruising van de Zeeweg, de Ceder straat en de Velser Duinweg zijn een wiel- rijdster en een wielrijder met elkaar in botsing geweest, doordat de wielrijdster de bocht te veel naar links nam. De fiets van de jongeman werd ernstig beschadigd, terwijl de wielrijdster er met haar fiets goed afkwam. Twee Italianen Zaterdagmiddag zijn op het Hoogoven terrein de twee fietssturen van twee Ita liaanse arbeiders tijdens het rijden in eb» kaar gehaakt. Zij kwamen te vallen en een van hen, G. C„ moest met verwon dingen aan het gelaat in het Roode Kruis- ziekenhuis worden opgenomen, daar ver pleging van deze mensen,'die in een kost huis zitten, daar beter kan plaatsvinden. ALGIERS (Reuter/U.P.) In het gebied van Boe Saada, ongeveer tweehonderd ki lometer ten zuidoosten van Algiers, hebben opstandelingen een Franse eenheid in een hinderlaag overvallen, waarbij drie Franse militairen zijn gesneuveld. Zaterdag zijn bij een schermutseling bij Tizi Oezoe, honderd kilometer ten oosten van Algiers, elf op standelingen gesneuveld. Een colonne Franse legervoertuigen is nabij Port- Gueydon, ongeveer honderd kilometer van Algiers, door verzetslieden beschoten, waardoor verscheidene Fransen werden gewond. Bij Zaccar in Oost-Algerije zjjn zaterdag elf Mohammedaanse notionalisten, die zich in een café verschanst hadden, gedoqd bij een vuurgevecht met een Franse patrouille. Opstandelingen hebben een bus aangehouden tussen Bedau en El Gor. Zij doodden twee Mohammedaanse passagiers en staken de bus in brand. De Franse autoriteiten hebben in Algiers honderdtachtig winkels doen sluiten omdat de winkeliers het stakingsbevel van de Al gerijnse nationalisten hadden opgevolgd. De Franse autoriteiten hadden hen ge waarschuwd zich niet aan het stakings bevel der nationalisten te storen, daar an ders hun winkels voor een maand gesloten zouden worden. En de nationalisten hadden gedreigd dat zij hun winkels moesten slui ten daar anders hun keel zou worden afge sneden. Het dagelijks bestuur van het „Interna tionaal Verbond van Vrije Vakverenigin gen" (I.V.V.V.) heeft in een resolutie scherp stelling genomen tegen het Franse optreden in Algerije en geëist, dat alle gevangen genomen vakbondbestuurders in dat gebied in vrijheid zullen worden ge steld. De secretaris-generaal van 't I.V.V.V., de Nederlander Oldenbroek, is gemach tigd, bij de Internationale Arbeidsorganisa tie (I.L.O.)in Genève een klacht tegen Frankrijk in te dienen, als de eis van het I.V.V.V. niet door de Fransen wordt inge willigd. Gouverneur van Tanger benoemd RABAT. De sultan van Marokko heeft Zondag professor Abdallah Guenoen tot eerste gouverneur van Marokko's nieuwe provincie Tanger benoemd. Dit is een stap in de richting van de volledige opneming van het gebied in Marokko, dat thans een onafhankelijke staat is. De verandering is aangebracht op grond van een nieuw voor lopig regiem, waarover overeenstemming is bereikt tussen de internationale controle commissie van Tanger en de Marokkaanse regering. De internationale controlecom missie is samengesteld uit diplomatieke vertegenwoordigers van Spanje, Frankrijk, Groot-Brittannië, de Verenigde Staten. Nederland, België, Italië, Zweden en Por tugal, allen ondertekenaars van het inter nationale statuut, volgens hetwelk het ge bied wordt bestuurd Vele jaren voorzitter van Ned. Reisvereniging Te Rotterdam is in de ouderdom van 73 jaar overleden dr. R. van Waard, alge meen voorzitter der Nederlandse Reisver eniging en oud-directeur van een gemeen telijke H.B.S. te Rotterdam. Doctor Roelof van Waard, geboren op 1 mei 1878 te Haarlem, studeerde aan de rijksuniversiteit te Groningen, waar hij promoveerde op een proefschrift over de Franse taal van de middeleeuwen. Dr. van Waard bekleedde tal van functies in het maatschappelijk leven, in het bijzonder op toeristisch terrein. Hij was lid van het hoofdbestuur der N.R.V. van 1927 tot 1930 en van 19381956 en vervulde van 1945 1956 de functie van algemeen voorzitter. Voorts was hij voorzitter van de rijks commissie voor de uitwisseling van Neder landse en buitenlandse kunstschilders en lid van het hoofdbestuur van de A.N.V.V. De teraardebestelling geschiedt heden te Westerveld in alle stilte. Zondagmiddag omstreeks 5 uur deed de rijkspolitie van de groep Breuikelen en Looedrecht een inrval in de boerderij van de heer R. van der W. te Nieuw-Loos- direcht. Zij betrapte acht personen, waar onder de bankhouder, de heer R. v. d. W„ op het spelen van roulette. Het spel en enige honderden guldens werden In beslaig genomen. De bankhouder werd aangehou den en zal voor de officier van Justitiie geleid worden. De overige personen werden na verhoor vrijgelaten. Reeds enige tijd waren de politie ge ruchten ter ore gekome" dat er roulette gespeeld zou worden in d'e boerderij. Een plan voor de aanval werd zorgvuldig uit gewerkt met het bovenstaande resultaat. Het bleek dat de boerderij meermalen voor roulettespel werd gebruikt. De heer R. van der W. is volgens de politie een oud-geddende op dit gebied. Hij werd reeds tweemaal gesnapt in Amsterdam en verder in Blaricum, Laren en Loosdrecht. Aalsum, 6 te Botterdam. Aardijk, 7 te Singapore. Abbedijk, pass. 6 Azoren n. Liverpool. Albireo, pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Aldabi, 7 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alkaid; 6 v. Rio de Janeiro n. Ilheos. Almdijk, 6 te Rotterdam. Angolakust, 6 v. Accra n. Takoradi. Aagtekerk, 7 te Genua. Alblasserdrjk, 9 te Brownsville. Aldabi, pass. 9 Lissabon n. Antwerpen. Amstelkade, 7 v. Hamburg naar U.S.A., pass. 8 Helgoland. Amstelland, 8 te Amsterdam. Baonkust, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Batang, 8 te Amsterdam. Bloemendael, 7 v. Amsterdam n. Aruba. Bloemfontein, 9 te Amsterdam. Cinulia, 8 te Punta Cardon. Coryda, 8 v. Oran n. Marseille. Cradle of Liberty, 8 v. Philadelphia n. Pt. Said. Ceronia, 6 v. Rotterdam n. Invergordon. Crania, pass. 6 Gibraltar n. Bombay. Congokust, 9 te Amsterdam. Daphnis, 8 te Amsterdam. Esso Nederland, 6 te Fawley. Eenhoorn, 8 v. Istanbul n. Bourgas. Etrema, 8 v. Curasao n. Belgische Congo. Eos, 8 te Amsterdam. Esso Den Haag, pass. 9 Kp. Bon n. Sidon. Farmsum, 6 v. Hamburg n. Narvik. Groote Kerk, pass. 8 Dakar n. Las Palmas. Heelsum, pass. 8 Key West n. Houston. Hispania, pass. 8 Auessant n. Rotterdam. Hector, pass. 9 Gibraltar n. Lissabon. Indrapoera, 7 te Rotterdam. Ittersum, 6 v. Bathurst n. Liverpool. Iberia, 8 te Rotterdam verw. Ilos, 7 v. Amsterdam n. Gotenburg.. Japara KRL, 7 te Balikpapan. Kabylia, pass. 8 Sombrero n. Curasao. Karimun, 9 te New Orleans. Kermia, 12 te Pta. Cardon verw. Krebsia, 9 te Miri. Karimata, 7 v. Amsterdam n. Priok. Korenia, 9 te Suez verw. Kota Gede, 9 te Singapore. Langkoeas, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Lombok, 6 v. Ean Francisco n. Portland (Oreg.). Laagkerk, 8 v. Rotterdam n. Marseille. Lekhaven, 10 te Montevideo verw. Lekkerkerk, 8 te Port Said. Leuvekerk, 8 v. Karachi n. Bombay. Maashaven, 7 te Rotterdam. Mitra, 7 te Curasao. Maasdam, 7 v. Southampton n. Le Havre. Meerkerk, 9 v. Suez n. Aden. Nigerstroom, 7 te Amsterdam. Nieuw-Amsterdam, 7 te Rotterdam. Nias, 8 v. Seattle n. Portland (Oreg.). Oranjestad, 8 v. Grenada n. Trinidad. Prins Maurits, 7 te Montreal. Prins Willem 3, 6 v. Rotterdam n. Le Havre. Pendrecht, 8 v. Port Said n. Napels. Prins Willem IV, pass. 8 Belle Isle n. Montreal. Peperkust, pass. 9 Takoradi n. Lagos. Poseidon, 7 te Amsterdam. Roepat, pass. 8 Sabang n. Colombo. Rijnland, 8 v. Bahia Blanca n. St. Vincent. Sarangan, pass. 6 Guardafui n. Singapore. Sarpedon, 7 te Philadelphia. Sloterdijk, 6 v. Rotterdam, 7 te Antwerpen. Stad Schiedam, 6 v. Rotterdam n. Melilla. Scherpendrecht, 7 te Kaapstad. Samarinda, 7 v. Los Angeles n. Panamakanaal. Sumatra, 9 te Priok. Schie, pass. 9 Ouessant n. Antwerpen. Stad Maassluis, 9 te Narvik. Stentor, 7 te Amsterdam. Tamo, 6 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Teiresias, 6 v. Amsterdam n. Priok. Trompenberg, 8 v. Houston n. New Orleans. Utrecht, pass. 8 Azoren n. Beyrouth. Van Noort, 9 v. Hongkong n. Singapore. Wieldrecht, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Wonogiri, 7 te Halifax. Westertoren, pass. 7 Sabang n. Rotterdam. Westerdam, 7 v. Rotterdam, 8 120 m. o. Lands- end n. New York. Woensdrecht, 9 te Port Said Den Haag. Voor het examen van die stich ting „Nederlandse Modevak" te Den Haag zijn geslaagd voor: lerares mevrouw C. Vo gel; coupeuse, de dames N. de Breuk, M. E. Dekker, E. Lavalette en E. C. v. Mourik; costumière, de dames C. v. d. Berg, P. Beu- mer, Th. Soff en R. Sypestein. Haarlem. Aan het Christelijk Lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen afdeling hbs a: J. Dooijes en mej. M. van der Poel te Haarlem; N. Dalmulder, J. W. van Duin, mej. J. E. de Jon-; en G. H. Ruys te Heemsteder R. J- van de Stadt te Aerden- hout; mej. W. H. Kiewiet te Zandvoort; G. Telkamp te Hillegom; P. J. ten Hagen, C. A. Moolenaar en A. P. E. Nieuwenhuis te Lisse; C. van den Kommer en T. G. C. van der Vlugt te Hoofddorp en A. J. Velten te Am sterdam. Afgewezen 2 kandidaten. Het was zondag warm, héél warm op het Zandvoortse strand en het was er óók druk. De grootste drukte kwam omstreeks het middaguur. Bij duizen den en duizenden per tram, trein, bus, auto, motor, bromfiets en per fiets kwam men genieten van strand en zee en al spoedig was geen badstoel meer onbezet. En het werd een dag die in alle opzichten véél goedmaakte van hetgeen men tot nu toe had moeten missen. Toch kon van een werkelijke „top-dag" nog niet gesproken worden. Dit bleek ook duidelijk op de politie post in de Rotonde bij de afdeling zoekgeraakte kleuters. Ze werden bij velen binnengebracht, maar record aantallen werden niet bereikt. Een at tractie voor de duizenden badgasten vormde het bezoek van het reclame luchtschip, dat zondag boven de kust voer en ook Zandvoort en IJmuiden „aandeed". ADVERTENTIE BATAVUS MONTEERT UITSLUITEND VREDESTEIN BANDEN Voor BATAWUS-RIJ WIELEN of BROMFIETSEN gaat u natuurlijl? paar on Engelmundusstraat 28 IJmuiden-Oost - Telef. 4282 Wat er vandaag was Van de trawlervloot waren vandaag bin nen de „Herman" (van 27 juni) met 1030 kisten, waarvan 600 schelvis, 80 kabeljauw en gul, 220 koolvis, 50 wijting, 40 makreel, 40 rog en vleet en verder 90 kleine kisten haring en 20 stuks stijve kabeljauwen; de „Amsterdam" (van 28 juni) met 870 kisten, waarvan 470 schelvis, 40 makreel, 75 wij ting, 60 kabeljauw en gul, 200 koolvis, 20 diversen, 5 tarbot en heilbot en verder 300 Stuks stijve kabeljauwen en 30 kleine kis ten haring en de „Allanwater" (van 28 ju ni) met 660 kisten, waarvan 100 schelvis, 100 kabeljauw en gul, 35 wijting, 40 ma kreel, 350 haring, 25 diversen, 10 koolvis, 400 kleine kisten haring en 20 stuks stijve kabeljauwen. De KW80 (van 2 juli) was er met 570 kisten makreel, 30 schelvis en 10 wijting en gul; 5 loggers losten 1100 kisten makreel en 100 schelvis en 14 log gers en 23 kotters zorgden voor 12.000 kg. tong, 1150 kisten schol, 30 tarbot, 20 wij ting en schar en 175 diversen. Haringvangsten Katwijk De Katwijkse haringloggers hadden vannacht de volgende vangsten: KW19 37 kantjes, 47 6 k., 54 30 k., 140 2 k., 168 3 k., 170 37 k., 15 9 k., 43 2 k„ 44 5 k., 110 20 k„ 20 35 k., 39 8 k., 41 12 k„ 49 5 k., 78 16 k„ 2 4 k., 3 5 k„ 5 9 k„ 9 4 k., 23 20 k„ 147 25 k., 45 20 k., 129 22 k., 163 17 k., 18 38 k., 38 5 k., 67 18 k. Geen vangst: KW14, 175 en 151. De gemiddelde vangst was 13 kantjes. Voor de export Een haai van de „Herman" bracht van morgen f 196,op. De export kocht grote rijen kabeljauw voor f 84f 63, kleine rijen voor f 37f 46, kisten kabeljauw voor f 63f 70. De zwarte koolvis grote gullenmaat f 13f 16 en kleine gullen- maat f 13f 13,50. Een schuitje tong was om 9 uur verkocht. De prijzen waren: grote tong f 3,40, groot middel f 2,60, klein- middel f 2,65, tong 1 f 2,70 en tong 2 f 2,25. Schelvis laag De schelvis noteerde voor alle soorten van de trawlers vanmorgen slechts f 10 - f 12. De schelvis van de loggers deed voor de grote f 27, grootmiddel f 30, kleinmiddel f 23, pennen f 23 en braadschelvis f 17. Zwarte koolvis maakte f 43f 51, leng f 38—f 46, grote gul f 16—f 30, middel f 13 f 20 en torgullen f 11f 16. De wijting maakte f 11—f 16, haring (50 kg) f 15—f 29 en haring (20 kg) f 8—f 10. De makreel haalde vandaag f 10f 16. Voor de dinsdag Voor de dinsdagmarkt lost de „Bergen" (van 27 juni) 650 kisten, waarvan 360 schelvis, 130 koolvis, 100 makreel, 70 kabel jauw en gul, 40 wijting, 10 stokkebit, 100 stuks stijve kabeljauwen en 120 kleine kis ten haring. De „Claesje" (van 28 juni) voert aan 1050 kisten, waarvan 300 schel vis, 100 koolvis, 540 haring, 35 wijting, 50 kabeljauw en gul, 10 makreel, 15 stokke bit en 35 stuks stijve kabeljauwen. Ook de „Bloemendaal" komt; met 740 kisten, waarvan de specificatie nog onbe kend was. Voor woensdag Woensdag komen de „Medan" (van 28 juni) en de „Elie" (van 29 juni). De vangst van de „Medan" was zater dag al 665 kisten groot, waarvan 320 schel vis, 10 makreel, 50 haai, 35 wijting, 110 kabeljauw en gul, 100 koolvis, 40 diversen, 30 stijve kabeljauwen en 35 kleine kisten haring. Vislosser te water Tijdens de lossing van de motorlogger „Arend" KW 7 brak door onoplettend heid van een der Katwijkse bemannings leden de kabel waaraan de losschijf vast stond. De aanwezige IJmuidense vislossers- havenarbeiders waarschuwden de op het dek staande vislosser G. Dekker voor de vallende losschijf. De heer Dekker dook pardoes de vissershaven in en werd later door zijn collega's uit het water gehpald. Een gala-avond was zondag het besluit van het driedaags nationaal congres var. de Nederlandse Magische Unie. Het hoog tepunt was het optreden van Marconick die tot kampioen is uitgeroepen. Hij ver overde daarmee tevens de zilveren goo- chelstok en de zilveren beker van de ge meente 's-Hertogenbosch. Tijdens een geanimeerde cocktail-party had voorzitter H. Vermeyden van de Ne derlandse Magische Unie 's middags de prijzen uitgereikt die als volgt werden behaald: ereprijs, Marconick, 1. Ad Engel, 2. Avara, 3. Anverdi; mentaal goochelen met Amerikaanse wisselbeker voor origi naliteit; Corvelo; kindergoochelen: Tevano gevolgd door Thoraldo; karto-magie: 1. Eddy Taytelboom, 2. Phoa Yan Tiong, 3. Jan van Iersel; micro-magie: 1. J. Taytel boom, 2. Phoa Yan Tiong, 3. Elink Schuur man. Syrische stafchef met pensioen DAMASCUS (Reuter) De chef van de Syrische legerstaf, brigade-generaal Sjaw- kat Sjoeker, heeft zaterdag de dienst ver laten. Hij wordt opgevolgd door brigade generaal Twefik Nizanneddin, die tot nu toe plaatsvervangend stafchef was. Hij is een broer van de minister van gezondheid. In welingelichte kringen gelooft men dat Sjoeker zich heeft teruggetrokken naar aanleiding van politieke meningsver schillen met het nieuwe kabinet, dat onder leiding staat van Sabri Assali. De leiding van een Haarlemse handelmaat schappij had aan de politie meegedeeld, dat zij haar achtentwtintigjarige administrateur verdacht van verduistering in dienstbetrek king van een bedrag van f 1365,89. De recherche heeft de administrateur aange houden, als verdacht van verduistering. Deze deelde mee vakantiebonnen niet te hebben ingewisseld, waardoor hij in het bezit kwam van 1365.98. Dit bedrag heeft hij, volgens zijn verklaring, gebruikt om schulden af te lossen. De administrateur is in arrest gesteld.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3