Herstelde Eisenhower blijft toch kandidaat voor het Witte Huis Zijn deelneming aan de komende presidentsverkiezing staat nu vast Compromis in zicht tussen voor- en tegenstanders van Euratom HET WEER: Noordelijke wind Haarlems Dagblad Frankrijk laat de atoombom niet los émWm%LuouL/ Het woord is aan. EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN Grote vreugde bij de Republikeinen Sterke man? Familie Weinberger wordt voortdurend bedrogen Dijk bij Elburg is dicht Bijna 20.000 Hongaarse gevangenen vrijgelaten Opperste Sovjet vandaag weer in zitting bijeen Eden volgend jaar mei naar Moskou Nederlandse troepen in West-Duitsland Noodweer in Oostenrijk en België Kentering 71e JAARGANG No 1 Kennemerlaan 186, IJmuiden. Tel. Adm. 5437, na 5 uur voor klachten bezorging 6450. Telef. Redactie 5389. Haarlem: Grote Houtstraat 93 alle afdelingen Tel. 15295". Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Wnd. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 11 JULI 1956 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 301e JAARGANG No 151 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6,50, franco p. post 7,—. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman GETTYSBURG (Reuter en U.P.). President Eisenhower heeft gisteren alhier tegenover William Knowland, fractievoorzitter der Republikeinen in de Ameri kaanse Senaat, officieel bevestigd dat hij zich opnieuw kandidaat zal stellen voor het presidentschap van de Verenigde Staten. Knowland, die kort na dit onderhoud de pers op de hoogte stelde, verklaarde bij die gelegenheid dat Eisenhower „zich thans beter voelt dan op 29 februari, toen hij voor het eerst meedeelde, zich herkiesbaar te zullen stellen". ,,De Republikeinse partij", aldus Knowland, „ziet nu onder leiding van de president uit naar een zeer krachtige verkiezingscampagne". Eisenhower had aan Knowland laten blijken, dat hij het program voor wederzijdse veiligheid (de nieuwe naam voor de hulpverlening aan het buitenland) „energiek in bescherming zal nemen". Uiteraard is de vreugde over dit besluit van de president vooral in het Republi keinse kamp groot, maar ook Eisenhowers belangrijkste tegenstander bjj de komende presidentsverkiezingen, de Democraat Adlai Stevenson, verklaarde, zodra het nieuws bekend werd, dat hjj zeer voldaan was over het feit dat Eisenhowers gezond heidstoestand goed genoeg is om aan de wedren om het Witte Huis te kunnen deel nemen. „De Verenigde Staten zullen in de komende maanden alleen maar baat kun nen vinden bij het diepgaand en fel debat over de dringende vraagstukken", zei hij. Onze correspondent in 'Washington seint in dit verband het volgende: Een verrassing is Eisenhouwers besluit niet, doch voor de Republikeinse politici geeft het niettemin reden tot grote vol doening. Alléén met Eisenhower als aan voerder kunnen zij immers hopen op een grote overwinning bij de verkiezingen van november en daarmede op een consolidatie van hun eigen politieke positie. Nog altijd heeft men namelijk in Ame rika de indruk, dat Eisenhower, indien hij tenminste verder gezond blijft, iedere tegenstander zal kunnen verslaan. Zijn tweede ziekte heeft sommige kiezers aan het weifelen gebracht of Eisenhower wel sterk genoeg zou zijn om opnieuw vier jaar lang de zware taak van het presidentschap te vervullen, doch het merendeel van zijn aanhangers schijnt hem trouw gebleven te zijn. Vóór begin november kan natuurlijk nog veel veranderen, maar op dit moment staan niemands kansen beter dan die van Eisenhower. In 1952 heeft Eisenhower persoonlijk een grote overwinning behaald, doch de meer derheid der Republikeinen in het Congres was maar uiterst "klein. In de Senaat bij voorbeeld hadden zij slechts één zetel meer dan de Democraten. Voor Eisenhower zijn de eerste twee jaren van zijn bewind teleurstellend geweest, omdat hij allerminst kon rekenen op de steun van zijn eigen partij in het Congres. Een belangrijk deel der republikeinen bleek aanzienlijk meer reactionair te zijn dan vooruitstrevend, ge lijk Eisenhower en in die dagen heeft de president zelfs overwogen, een nieuwe partij te stichten, waarin hij de progres sieve elementen van de beide oude partijen zou kunnen verenigen. Zover is het even wel nooit gekomen. Bij de verkiezingen van 1954 veroverden de Democraten de meerderheid in de beide Huizen van het Congres. In het algemeen maakt het de positie van de president moeilijk, wanneer zijn eigen partij niet langer de meerderheid in het Congres heeft. Eisenhower echter had het kort na 1954 politiek wat gemakkelijker: van de Democraten kreeg hij vaak meer steun dan van zijn eigen Republikeinen. Thans ech ter, kort voor de verkiezingen, botert het allerminst tussen Eisenhower en het Con gres. Vele Congresleden denken allereerst aan hun eigen herverkiezing en zij menen een goede beurt bij de kiezers in hun district te maken door tegen de voorstellen te stemmen, waar Ike op aandringt. Van daar dat bijvoorbeeld de hulp aan het bui tenland door het Congres belangrijk be snoeid werd. Dit is natuurlijk een absurde situatie: Eisenhower is waarlijk populair bij de massa, doch de Congresleden van zijn eigen partij torpederen omwille van hun popu lariteit bij die massa, soms maatregelen, waar Eisenhower zich zelf voorspant. Men kan dit alleen verklaren door aan te nemen, dat de sympathie van de massa meer uit gaat naar Eisenhowers uiterlijk en persoon lijkheid, dan naar zijn idealen en naar de middelen, die hij voorstaat om ze te ver werkelijken. Hij is internationaal georiën- Dwight D. Eisenhower teerd en wil niets weten van isolationisme. Hij wil de internationale handel bevorde ren en streeft constant naar betere betrek kingen met de Sovjet-Unie. Hij wil het binnenlands onderwijs verbeteren en het negerprobleem geleidelijk oplossen. Zijn grote handicap is echter, dat hij voor die doeleinden onvoldoende steun vindt bij het Congres. Daardoor is zijn bewind, ondanks zijn voortreffelijke bedoelingen, vaak zon der effect of zonder voldoende resultaat gebleven. Zal Eisenhower in een tweede termijn hierin verandering kunnen brengen? Met andere woorden: zal hij kunnen regeren met een Congres, dat handelt naar zijn wensen? De Republikeinen zetten thans alles op alles om opnieuw een meerderheid in het Congres te behalen. Voor Eisenhower zou dit alleen maar gunstig zijn, indien hjj zoveel leiderschap kon ontwikkelen, dat zijn eigen partij hem volgde. Dat zou waar schijnlijker worden, naarmate er meer pro gressieve Republikeinen in het Congres kwamen,naarmate Eisenhower zijn machts middelen tegenover het Congres meer wilde gebruiken en naarmate Eisenhower de massa der kiezers meer wist te bezielen met enthousiasme voor zijn idealen. Voor dit alles evenwel zijn veel energie en krachtig leiderschap vereist. Eisenhower mag waarlijk een sterk man heten, als hij zich, na twee ziektes, tot zulk een leidende positie zal weten op te werken. Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" heeft in de afgelopen week in de Noorse wateren deelgenomen aan de NAVO- oefening „Fair Wind". Een belangrijk onderdeel van deze oefening was het olieladen in volle zee, terwijl de sche pen met een snelheid van circa 20 mijl per uur voeren. Het overbrengen van de dikke rubberleidingen stelt hoge eisen aan de geoefendheid van de opvarenden. WESTBURY (United Press) Me-vrouw Weinberger, de moeder van de ontvoerde Peter Weinberger die nog steeds niet is ge vonden, heeft bij de rechtbank een forme le klacht ingediend tegen twee mannen die hebben gepoogd, het losgeld dat voor Peter was gevraagd, in de wacht te slepen. De mannen organiseerden een ontmoeting met mevrouw Weinberger om de 5000 dollar losgeld te incasseren, hoewel zij met de ontvoering niets te maken hebben. De rechter zeide: „Giebler en Rowell, die he den voor mij verschenen, zijn de minder waardigste individuen die ik in mijn vijf jarige loopbaan voor mij heb gezien". De 26-jarige Robert Giebler en de 24- jarige Thomas Rowell zullen niet tegen borgstelling worden vrijgelaten. Als zij schuldig worden bevonden, kunnen zij tot 25 jaar worden veroordeeld. Bedriegers aan de telefoon hebben de moeder van de ontvoerde Peter Weinber ger er gisteren weer tweemaal voor niets op uit laten gaan, terwijl de politie op nieuw een vruchteloos onderzoek heeft in gesteld naar het vermiste kind, ditmaal in een klooster op Long Island. Mevrouw Weinberger ging er tweemaal op uit om een ontmoeting te hebben met twee mensen, die door de telefoon met haar gesproken hadden; de éne was een man, de andere een vrouw. De twee personen aan de telefoon deel den aan de familie Weinberger mede, dat zij geen interesse hadden voor het losgeld van 5000 dollar, maar dat zij inlichtingen wilden geven. Beide keren liet men mevrouw Weinber ger vergeefs wachten. i U |Lj| r-vv-y- Jk j 1 *..J* Jacob van der Triest voer dinsdagmiddag met zijn zonen als laatste de haven van Elburg uit. Voortaan zal hij een langere weg moeten kiezen, want de kortste weg is dicht. De dijk tus sen Kampen en Har derwijk werd giste ren voor Elburg ge sloten. Daarmee heeft Rijkswaterstaat een nieuwe mijlpaal be reikt in de landwin ning op de voormalige Zuiderzee. De Elbur- ger vissers zien het met lede ogen aan. WENEN (Reuter) Volgens het Hon gaarse communistische blad „Szabad Nep" zijn in de afgelopen maanden bijna 20.000 Hongaarse gevangenen op vrije voeten ge steld. Het blad verklaarde op 8 juli, dat de presidentiële raad 11.398 personen defini tief en 8.546 andere „voorwaardelijk" had vrijgelaten. „Szabad Nep" citeerde ook Daniel Nagy, een vice-president van het Hongaar se volksfront, die gezegd zou hebben, dat duizenden koelakken voormalige land eigenaars kort geleden in ere zijn her steld. (Van onze correspondent in Parijs) De voor- en tegenstanders van klein- Europa in het Franse parlement hebben gisteren, alweer onder bedroevend geringe belangstelling, opnieuw de degens gekruist naar aanleiding van het plan voor een atoomgemeenschap op geïntegreerde grond slag. Vandaag moet de beslissing vallen, nadat eerst premier Guy Mollet de tegen standers nog eens voor het laatst van repliek zal hebben gediend. Beide kampen zi.in numeriek ongeveer van gelijke kracht, maar omdat met het oog op de Algerijnse oorlog en aan de vooravond van de vakan tie maar weinig politici veel voor een rege ringscrisis voelen, werd Mollet gisteravond een bijzonder ruime kans gegeven opnieuw een overwinning te zullen boeken. Om deze zelfde redenen schenen de rechtse tegen standers van Euratom de tegenstellingen vooral niet op de spits te willen drijven. Van haar kant heeft de regering bij monde van minister Pineau trouwens een belang rijke concessie gedaan door te verklaren, dat Frankrijk bij het verdere beraad met de vijf overige landen van klein-Europa zich uit zal spreken tegen de koppeling van Euratom en de organen van de Kolen- en Staalgemeenschap in Luxemburg. Met deze scheiding waarvan men de economische voordelen moeilijk ontdekken kan, hebben de socialisten vooral hun Gaullistische col lega-ministers tegemoet willen komen, die hun ontslagaanbieding dan ook weer schie lijk lijken te hebben ingetrokken. Het zwaartepunt van de discussie kon aldus gisteren eigenlijk worden verplaatst van de controverse pro en contra klein- Europa naar de vraag of Frankrijk bij voorbaat vrijwillig afstand moet doen van de atoombom, waarvoor aanvankelijk in het kader van Euratom geen plaats was in geruimd. Ook op dat punt zijn de partijen elkaar nu een stuk genaderd, want ook de overigens Europees gezinde minister van Oorlog, Bourges-Maunoury, acht een prin cipiële afwijzing van de atoombom uit militaire overwegingen niet gewenst. Vermoedelijk zal Frankrijk nu het stand punt innemen, dat onderzoekingen naar de geheimen van de bom zullen worden voort gezet, maar dat van eventuele experimen ten en proef-explosies gedurende de eerste vier jaren zal worden afgezien. Een tame lijk byzantijns standpunt dat typerend is voor de Franse politiek, maar waarmee in tussen de verschillende partijen, wat Eura tom betreft, voorlopig weer even tot een compromis kunnen komen, zodat een rege ringscrisis kan worden afgewend. Opgeschort Uit Brussel wordt gemeld dat de des kundigen van de zes landen die daar de plannen voor de Europese integratie be spreken, hun werk hebben opgeschort tot na het resultaat van de stemming in de Franse Nationale Vergadering, aldus Reuter. Als het plan daar wordt verworpen, zo wordt van de zijde van de commissie mee gedeeld, zal dat het einde van Euratom betekenen en mogelijk ook het einde van alle lopende werkzaamheden voor Europese integratie. i De zes landen België, Frankrijk, Ne derland, Italië, Luxemburg en West- Duitsland zijn bezig met het opstellen van verdragen voor Euratom en een ge meenschappelijke markt. ADVERTENTIE BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 717162 FALCON REGENJASSEN in kleuren MOSKOU, (United Press) Vandaag wordt de zitting van de Opperste Sovjet in Moskou geopend, die voornamelijk tot taak zal hebben enkele nieuwe wetsont werpen met name de nieuwe pensioen wet goed te keuren. Verder zal de zit ting gewijd zijn aan een aantal decreten van het presidium van de Opperste Sovjet, de oproep die Japan tot de grote mogend heden gericht heeft, proefnemingen met waterstofbommen stop te zetten en een beroep tot ontwapening, dat de Sovjet-Unie wil doen op de parlementen der andere mogendheden. Belangrijke verklaringen betreffende de buitenlandse politiek worden niet ver wacht. De zitting is nu reeds de tweede binnen een tijd van zeven maanden. Dit is een uitvloeisel van de sedte-rt Stalin's dood in gevoerde gewoonte, de Opperste Sovjet meer deel te doen nemen aan de leiding der staatszaken. Tijdens Stalin's bewind kwam de Opperste Sovjet gewoonlijk slechts eens per jaar bijeen en beperkte zich dan tot het aannemen van de begro ting. De zitting van heden zal zich vermoede lijk nog niet bezig houden met de verrui ming van de strafwetgeving. Dit onder werp zal in de Sovjets der afzonderlijke republieken behandeld1 wordten. Waarschijnlijk acht men het echter, dat de Opperste Sovjet zich wel zal bezighou den met de verlening van groter autonomie aan de afzonderlijke Sovjet-republieken. LONDEN (United Press) Premier Sir Anthony Eden heeft verklaard dat hij in mei van het volgend jaar een bezoek van tien dagen aan Rusland zal brengen. De premier deelde het Lagerhuis mee, dat hij en de minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd op 5 mei naar de Sovjet- Unie zullen vertrekken. In April van dit jaar hebben de Russi sche leiders Boelganin en Kroesjtsjev een bezoek van tien dagen aan Engeland ge bracht. Bij die gelegenheid hebben zij Eden uitgenodigd voor een tegenbezoek. Eden vertelde het Lagerhuis dat hij en Selwyn Lloyd verlangend zijn om tijdens hun bezoek hun gesprekken met de Russi sche leiders te hervatten. In de Labour- fractie ging hier en daar gelach op en kort af merkte Eden toen op: „Naar mijn me ning is dit een ernstige zaak". Bonn draagt bij in kosten BONN (DPA) West-Duitsland heeft zich bereid verklaard, aan Nederland een bedrag van 773.000 Mark (ruim 700.000 gulden) te betalen voor de legering van de Nederlandse troepen in de Bondsrepubliek tot 5 mei 1957, zo heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn bekend ge maakt. De Bondsrepubliek heeft onlangs derge lijke overeenkomsten gesloten met de Ver enigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en andere landen, die op haar grondgebied troepen gelegerd hebben. BREGENZ (AFP) Een zware onweers bui heeft ernstige schade aangericht in het dal van de Tramoserbeek, vooral in de plaats St. Gallenkirch. De beek trad buiten haar oevers en overstroomde de plaats. Spoorrails werden ontzet, stallen vernield, huizen liepen onder. De weg door het Mon- tafonerdal is op verscheidene plaatsen ver sperd door hopen slijk van meer dan twee meter hoog. Zware onwéersbuien hebben zich boven geheel België ontlast. Vooral in Antwerpen en Luik heeft een ware wolkbreuk, die met hagel' gepaard ging, belangrijke schade ver oorzaakt in vele huizen, waarvan de kel ders onderliepen. Te Luik is het wegdek van verscheidene straten vernield door een modderstroom en vele marktkramen gingen verloren. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Hector Berlioz: Goede %-iuziek is de spreektaal der Eeuwigheid. Ofschoon speculaties ten aanzien van de „intieme" situati. in het Kremlin weinig feitelijke houvast hebben, wordt het toch wel langzamerhand duidelijk dat zich binnen de muren van dit bolwerk der Sovjet-Russische machtsconcentratie een constante beroering manifesteert, die na het wegvallen van de dictator met de ijzeren vuist, Stalin, lo gischerwijze ook niet kon uitblijven. Aange zien geen nieuwe dictator de machtspositie van Stalin heeft kunnen overnemen en de groep politieke erfgenamen van de grond legger der communistische staatsidee het blijkbaar niet eens zijn geworden over de methode, waarop de praktijk dezer idee ver der moet worden uitgebouwd, is een situatie ontstaan die voor een zo gecompliceerd en uitgestrekt samenstel van staatkundige ge bondenheid als de Sovjet-Unie niet anders dan ontbindend moet werken. De ontbin ding is trouwens al genoegzaam aan de dag getreden. Dat zij niet voortschrijdt in een tempo van revolutionair karakter is ongetwijfeld te wijten aan de internationale toestand, die appelleert aan de gevoelens van vaderlandsliefde en nationaliteitsbesef der Russen. Deze gevoelens worden verhe vigd door de internationale tegenstellingen, die bedreigingen oproepen. Doch zij leven niet sterk in de satellietstaten, waar het nationale besef eerder tot afscheiding dan tot binding met Moskou drijft. N" Kroesjtsjev steeds meer zijn prestige verliest en zich heeft doen kennen als een man, idie niet in staat is de Sovjèt-Unie haar aanzien in de internationale samenleving te doen herwinnen zelfs bekend heeft te hebben meegewerkt aan de gruwelijke prak tijken van het barbaarse, bloedige tijdperk van Stalin zijn symptomen van verwar ring waar te nemen in de boezem der rege rende groep te Moskou. Dat de pacificatie-politiek en de verzoe ningsgezinde houding tegenover het buiten land daarbij niet in het geding zijn, is gebleken uit de sfeer van de Opperste Sovjet, die niet heeft nagelaten krachtig te pleiten voor verdere democratisering binnenslands en vredesstreven naar buiten. Dit betekent, dat niet Kroesjtsjev de drager van de Rus sische „glimlach-politiek" is, doch ten hoog ste de vertolker ervan en de man, die de openbare mening heeft verstaan, ook al kan zij zich gebrekkig uiten. De groep, die Kroesjtsjev wil terzijde-schuiven, heeft tijdens de recente luchtvaartshow in Moskou koren op haar molen gekregen, toen Kroesjtsjev op de wijze van een ongelikte beer buitenlandse gasten bejegende. Naar verluidt gaat de heer Kroesjtsjev nu met vakantie voor geruime tijd. Boelganin en Malenkov hebben getracht hun collega het zwijgen op te leggen toen hij de gastvrijheid schond, doch Kroesjtsjev heeft reeds meer malen blijk gegeven van een gebrek aan omgangsvormen, dat voor „zachte wenken" niet vatbaar is. Hij heeft de partij achter t zich, voor zover de partij bestaat uit exem plaren zoals hij. Doch ook in de partij moet de kentering zijn doorgedrongen, die lang zamerhand haar stempel op de Russische houding heeft gelegd. Zo werkt de splijtzwam verder, die tot leven kwam door de dood van Stalin. Wat zal overblijven van de „rode burcht", hangt af van twee factoren: de bekwaamheid en het inzicht van iemand in het Kremlin, die in staat zou kunnen zijn de kentering te be heersen en te vertragen en de volkomen onberekenbare reactie van de miljoenen in de Sovjet-republieken en de satellieten op alles, wat deze iemand in de zeer nabije toe komst doet. Met deze situatie is de kwestie-Rusland in een stadium gekomen, waarin de geschied schrijvers hun pennen kunnen scherpen. Oost-Europa zal eerlang voor de feitelijk heden zorgen, die zij nodig hebben om het beeld van een historische ontwikkeling te schetsen, die het aangezicht van Europa en de wereld zal veranderen. Moge het een glimlachend aangezicht zijn. J. L. ootxxxxxxxxxxxxjooooooooooonoa>.x<x>ocxxxx)coocxxxxjooooa VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk enige regen. Overwegend matige noordelijke wind. Dezelfde tempera turen of iets hogere. 12 juli Zon op 4.36 uur, onder 20.58 uur. Maan op 10.35 uur, onder 22.41 uur. Maanstanden 8 juli 5.37 uur: nieuwe maan 14 juli 21.46 uur: eerste kwartier 22 juli 22.29 uur: volle maan 30 juli 20.31. uur: laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 11 juli Hoog water: 5.43 en 18.12 uur. Laag water 1.26 en 13.51 uur. Donderdag 12 juli Hoog water: 6.29 en 18.58 uur. Laag water: 2.13 en 14.35 uur. XXXXXXXXXXXXXXDCX XXXXXXXX y <XXXXX XXXJGOOOCOOOOOOOOOOOOOOOO AFNEMENDE WIND Een front, dat de scheiding vormt tussen warme continentale lucht en koude polaire lucht, welke door noordelijke winden over hef Noordzeegebied, onze omgeving, België en Frankrijk naar het westelijke deel van de Middellandse Zee wordt getranspor teerd, verplaatste zich in vierentwintig uur slechts enkele honderden kilometers verder naar het oosten. Het liep woensdagmorgen van Beieren naar omgeving Hamburg en vervolgens over Denemarken naar zuid- Noorwegen. Kleine storingen, welke zich langs de frontale zone bewogen, veroor zaakten vooral in Duitsland zeer zware regenval. Verschillende plaatsen meldden meer dan dertig millimeter. Ook in ons land viel plaatselijk veel regen, vooral in de provincies Gelderland, Overijsel, Drente en Groningen. Het regengebied verplaatst zich maar zeer langzaam en neemt nog maar weinig in omvang af. Een tamelijk omvangrijk gebied met hoge barometerstanden heeft zich inmid dels van de oceaan over de Britse eilanden naar het noorden uitgebreid. Dit hogedruk- gebied beweegt verder naar Scandinavië en krijgt daar verbinding met een uitloper van een bij noord-Rusland aanwezig hoge- drukgebied. Voor onze omgeving betekent dit in eerste instantie dat de wind ook de komende vierentwintig uur in de noord- hoek blijft. De wind zal daarbij nog wat meer in kracht afnemen. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) u g g' c t» ~S Weerstoestand buitenland .s-g 'x CC Ci <u EtS u C Q) c SP K zB Stockholm zwaar bew. tl 25 0 Oslo regen ozo 25 0,1 Kopenhagen ücht bew. rano Aberdeen mist windlst. 17 3 Londen onbewolkt n 21 0 Amsterdam zwaar bew now 16 1 Luxemburg geheel bew nnw 23 2 Parijs onbewolkt windst. 16 1 Bordeaux mist nnw 22 0,2 Grenoble regen nw 23 18 Nice licht bew. windst. 25 2 Berlijn licht bew. O 27 0 Frankfort regen nw 26 10 München geheel bew. wzw 25 1 Zürich regen w 26 29 Genève zwaar bew. n 25 8 Locarno geheel bew O 29 24 Wenen onbewolkt windst. 28 0 Innsbruck regen w 26 10 Rome onbewolkt z 31 0 Ajaccio onweer wzw 26 1 Mallorca licht bew. ono Weerstoestand binnenland Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven (De temperatuur is van hedenmorgen 7 uur, de neerslag van de laatste 24 uur.) zwaar oew. n 14 3 half bew. n 14 2 licht bew. nnw 14 0,1 geheel bew. n 12 13 zwaar bew. n 13 10 zwaar bew. nw 12 9 zwaar bew. nw 13 10 lichte motr .nw 12 2

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 1