Voorting, Van de Brekel, Wagtmans bij eerste tien Hinsen en in Angers België na zege op Spanje Nederlands concurrent RCH hanteerde laat voor zege GVAV's wapen te op de Groningers Weer grote verschuivingen in de Tour-klassementen De Tour de France in cijfers Gele trui voor Walkowiakgroene voor Picot Bergspecialisten raken steeds verder achter Om de Europese honkbaltitel Geurts (Schoten) wellicht vervangen door Nijhuis Midvoors scoorden alle vijf de doelpunten Vier minuten Zes minuten Ruim kwartier Basis verbreed Marciano gewond tijdens onschuldig spelletje HDVS versloeg KFC en behield miniem kansje Cricket St. Andrews C.C. verloor in Rotterdam Paardensport d'Inzeo wereldkampioen van de springruiters Boksen Jansen en Van Klaveren verloren in Milaan Tennis Rusland lid van ILTF Sport in 't kort DONDERDAG 12 JULI 1956 De spanning kende gisteren geen grenzen aan de finish van de zevende etappe, die de karavaan van de Tour de France wat meer van de kust weg en naar het binnenland had doen uitzwermen. Want het was een vuurwerk etappe van 244 kilometer geweest, waarin de luchtkastelen van verscheidene „helden" van gisteren in brokken werden geslagen. Een helikopter daalde klapwiekend boven het circuit op de Place de la Rochefoucauld van de bloemenstad Angers toen er 31 renners in aantocht waren met een voor sprong van niet minder dan 18 min. 45 sec. En de Bataven, zoals de Neder landers in Frankrijk worden genoemd, zaten er met vier man bij. Vlak voor de aankomst op het circuit was de Belg Desmet gedemarreerd uit de kop groep, samen met de Italiaan Goletto. Wagtmans, die mee op avontuur was gegaan, sprong naar voren en kwam daardoor vlak achter Desmet het circuit op. Van de Brekel hield het wiel van de Italiaan Fantini, de sprinter. Maar de pedaal van de Nederlander raakte in de bocht even de grond, zodat hij iets terug viel. Zo was de concurrentie voor Fantini alweer iets minder. Hij kreeg voor de streep nog bijzonder felle weerstand te overwinnen van Voorting. Deze moest zich echter tevreden stellen met de tweede plaats. Maar daarmee was het geluk van Pellenaars nog niet op. Want Van de Brekel eindigde op de derde plaats, Hinsen op de zevende en Wagtmans op de negende. Weer eens vier Nederlanders bij de eerste tien In La Corne-de-Cerf (85 km) begon de strijd. Kort vooj- de eerste ravitaillering in La Roche-Bernard op 94 km bleek een poging van Wagtmans te zijn gelukt. Hij had 12 met zich mee gekregen bij wie zich ook Hinsen bevond. En er kwamen spoedig nog 7 man bij met Van de Brekel en Picot, de grote concurrent van De Groot. De Groot zelf was dit keer niet mee kunnen komen en het zou hem inderdaad de groene trui kosten. Er waren dus 20 renners bij elkaar. Maar hun aantal zou nog groter worden. Nog voor de helft van de afstand was af gelegd sprongen ook de Italiaan Padovan en twee Franse regionalen in de kopgroep en toen er 125' km waren afgelegd, arri veerden bij hen nog eens 8 man onder aan voering van Voorting, waardoor het getal leiders tot 31 was gestegen. Met 4 man in de leidersgroep Wagt mans, Voorting, Hinsen en Van de Brekel was de Oranje-ploeg dus lang niet slecht af. Er waren voorts 5 Italianen bij, o.a. Fantini en Monti, 5 renners uit de Zuid- westploeg met Dolhats aan het hoofd, drie Belgen, t.w. Desmet, Jansens en Adriaens- sens, drie rijders van de équipe Noordoost Centraal, met o.a. Walkowiak, die maar 7 min. 18 sec. achterstand had op de gele truidrager, voorts drie renners uit de West- ploeg met Picot als leider, drie van de lie de France, o.a. Siguenza, twee man van Zuidoost, Laurredi en Dotto en tenslotte Bauvin van de tricolores, de Zwitser Pia- nezzi, de Portugees Barbosa uit de ge mengde Luxemburgse ploeg. Na 136 km in Fay-de-Bretagne had deze grote groep van 31 leiders een voorsprong van 4 min. op het peloton veroverd en de voorbereidingen van de toerbaas Goddet konden nog maar net aan het doel beant woorden, omdat de spits van de karavaan niet minder dan 20 minuten voor lag op het officiële tijdschema van de doorkom sten. Aan de kop van het grote peloton zwoeg den alle negen overgebleven Franse natio- nalen onder aanvoering van Darrigade om het verlies te herstellen en de gele trui benevens de leidersplaats in het ploegen- klassement met hand en tand te verdedi gen. Maar uiteraard ontmoetten zij in hun omgeving scherpe tegenstand van renners, wier ploeggenoten in de vuurlinie waren gegaan en die er niet aan dachten om de plannen van de Fransen of van mannen als Gaul te dienen. 7e ETAPPE 11 JULI 244KM. 8e ETAPPE 12 JUL1180 KM. startnjuli LORIEINIT lorient 80m Angers-La Roch. 7e etappe 8e etappe Heuvelachtig Vlakke wegen Etappeplaats, Vliegende controle Ravitaillering In de tweede bevoorradingsplaats Nort-sur-Erdre op 160 km kon reeds een verschil van 6 minuten tussen de twee ploegen worden geconstateerd en op dat ogenblik gaven de Frans nationalen de leiding van deze krachten- en zenuwslo pende jacht uit handen. De voorsprong van de kopgroep groeide toen zienderogen en daar zèten behalve voor Frankrijk ook voor Nederland consequenties aan vast, n.l. dat De Groot en Van der Pluym de tweede en derde plaats in het algemeen klassement kwijt waren. Maar men kon toch moeilijk verlangen dat Nederland met 6 man in de kopgroep de lakens zou uitdelen.... Nadat 169 km waren afgelegd, bedroeg het verschil 7 min. 30 sec. en toen reed Walkowiak, die op de 5e plaats in de alge mene rangschikking had gestaan, theore tisch reeds in de gele leiderstrui. Terwijl de Tour op het laatste deel vSn zijn dag traject door de landstreek Anjou trok, daalde het tempo in de grote groep steeds verder. Met nog 20 km te rijden bedroeg het verschil ruim een kwartier en in de kop groep zweepte de verbeten Voorting z(jn metgezellen nog steeds op tot feller activi teit. Met als resultaat, dat het publiek in Angers, na de aankomst van de leiders- groep, 18 min. 46 sec. moest wachten aleer het Darrigade, voorlopig voor het laatst in de gele trui, de sprint van het grote peloton zag winnen. Elke dag zjjn er in deze wonderlijkste na oorlogse Tour de France verrassende resul taten te noteren. Er wordt tussen de 12 ploegen niet met seconden of enkele minu ten gespeeld, maar de goochelarij strekt zich al uit over tientallen minuten. De winst, die de oranje-hemden in de ook nu weer met een hoog gemiddelde gereden etappe veroverden, was groot. In geldwaar den uitgedrukt, verdienden zjj in Angers aan prjjzen 1800. Terecht vroeg Van de Brekel zich af, die in het algemeen klasse ment een sprong maakte van de 79ste naar de 43ste plaats, wanneer de eerste etappe zege voor Nederland zou komen. tCOOOOOOOOC 8 DE UITSLAG van de zevende etappe 3 luidde: 1. Fantini (It.) 5.59.20; 2. Voorting; 3 3. Van de Brekel; 4. Bauvin (Fr.); 5. De 3 Smet (B.)6. Padovan (It.); 7. Hinsen; 8. 3 Caput (W. ploeg); allen in dezelfde tijd g als de winnaar; 9. Wagtmans; 10. Dolhatz 8 (Z.W.-ploeg); 11. Ex aequo een groep ren- 3 ners bij wie Baffi (It.), Coletto (It.), Monti g (It.), Defilippis (It.), Adriaenssens (B.), g Barbosa (Gem. Lux.-ploeg), Janssens (B.), g Dotto (Z.O.-ploeg), Anzile (N.O.Centrum), 8 Scodeller (N.O.Centrum), Picot (W.-ploeg), g Walkowiak (N.O.Centrum), Laurédi (Z.O.- g plqeg), Skerl (lie de France), Thomin (W.- 3 ploeg), Agut (Z.W.-ploeg), Gay (Z.W.- g ploeg), Pianezzi (Zwits.), Sabbadini (Z.W.- 5 ploeg), Siguenza (lie de France) en Beuf- 3 feuil (Z.W.-ploeg). Voor al deze renners g werd dezelfde tijd genoteerd als voor 3 Fantini. 32. Darrigade (Fr.) 6.18.06; 33. Po- 3 biet (Sp.)34. Ockers (B.)35. De Groot; 3 36. Hassenforder (W.-ploeg), allen in de- 1 zelfde tijd als Darrigade. Vervolgens 37e 3 ex aequo in dezelfde tijd 6.18.06, een groep renners bij wie Bergaud, Forestier, 3 Géminiani, Mahé, Malléjac en Rolland 3 (allen Franse ploeg), Conterno, Fornara, g Giudici en Nencini (allen Italië), Bran- 3 kart, Close, De Bruyne, Impanis en Van 3 Genechten (allen België). O m 3 HET ALGEMEEN KLASSEMENT luidt X nu: 1. Walkowiak (NOC) 37.47.29; 2. Picot 3 (West) 37,48.51; 3. Scodeller (NOC) 37.50.22; 4. Voorting 37.52.56 op 5 min. 7 sec.; 5. g Laurédi (Zuid-Oost) 37.54.29; 6. Wagtmans 3 37.57.57 op 10.28; 7. Desmet (Belg.) 37.58.07; X 8. Darrigade (Fr.) 37.58.57; 9. Bauvin o (Fr.) 38.00.00; 10. Adriaenssens (België) 3 38.02.48; 11. Padovan (Italië) 38.03.28; 12. De Groot 38.04.10; 13. Van der Pluym 38.04.24; 14. Barbosa (Gem. Lux.-ploeg) 8 38.05.25; 15. Vlaeyen (België) 38.05.41; 16. 8 Beuffeuil (Z.W.) 38.05.42; 17. Caput (West) 8 38.07.13; 18. Monti (Italië) 38.08.00; 19. 8 Privat 'Fr.) 38.09.11; 20. Robinson (Gem. g Lux.-ploeg) 38.13.17; 26. Mahé (Fr.) 38.17.49, g 29. Ockers (België) 38.18.31; 30. De Bruyne 8 (België) 38.18.46; 43. Van de Brekel g 38.26.30; 64. Hinsen 38.34.33; 72. Stolker 38.37.12; 81. Nolten 38.40.39; 84. Lahaye 8 38.41.37; 91. Van Dongen 38.52.14. HET PLOEGENKLASSEMENT van de 8 7e etappe luidde: 1. Italië 17.57.00; 2. Ne derland (Voorting, Van de Brekel, Hinsen) 17.57.30; 3. Ex aequo West, NOC, Zuid- 1 West en België 17.58.00; 7. Ex aequo Zuid- Oost en He de France 18.16.46; 9. Ex aequo I Frankrijk, Gem. Lux.-ploeg en Zwitser- 1 land 18.35.32; 12. Spanje 18.54.18. Het ALGEMEEN PLOEGENKLASSE MENT ziet er nu als volgt uit: 1. België 112.59.28; 2. West 112.59.40; 3. Nederland i 113.01.30; 4. Noord-Oost-Centraal 113.23.46; 5. Frankrijk 113.31.39; 6. Italië 113.34.57; 7. Zuid-Oost 114.17.14; '8. Zuid-West j 114.18.34; 9. Gemengde Luxemburgse ploeg 114.34.58; 10. Ile de France 114.49.05; 11. Zwitserland 114.55.18; 12. Spanje 115.11.23. Het PUNTENKLASSEMENT luidt: 1. Picot 97 punten; 2. De Groot 115 punten; 3. Voorting 127 pnt.; 4. Desmet 128 pnt.; 5. Darrigade 134 pnt.; 6. Bauvin 137 pnt.; 7. Ockers 144 pnt.; 8. Rolland 146 pnt.; 9. Rolland 146 pnt.; 9. Laurédi 149 pnt.; 10. Hassenforder 154 pnt. De prijs voor de strijdlustigste renner ln de zevende etappe is toegekend aan Lau rédi (Z.O.-ploeg). De prijs voor de groot ste pechvogel ging naar de Spanjaard Botella. x De ex-wereldkampioen zwaargewicht Rocky Marciano heeft terwijl hij met zijn driejarig dochtertje speelde een wervel schijf in zijn rug gebroken. Hij is in een ziekenhuis opgenomen voor een behande ling, die ongeveer drie weken zal duren. Mocht hij in die tijd niet genezen dan zal een operatie overwogen moeten worden. De finish in Angers: v.l.n.r. ziet men Fantini, de Italiaan die als eerste eindigde, de Fransman Bauvin, die vierde werd en de Nederlander Gerrit Voorting, die op de tweede plaats eindigde (Telefoto) Wagtmans kon een tevreden glimlach niet onderdrukken, toen hij hoorde dat het peloton met vele grote mannen als Darri gade, Ockers, Rolland, De Bruyne, Mallé jac, Brankart, Gaul en Mahé niet minder dan I8V2 min. achterstand had opgelopen. „Het gehele klassement gaat weer eens onderste boven en ik kom nu toch heel wat korter te staan op de nieuwe man van de gele trui", zei hij. Goddet kon zijn bewondering opnieuw luchten: „Goed gezien van de Nederlan ders, ze waren weer mee in de slag. Zij zijn de belangrijkste gangmakers in de ronde tot dusver. Ik vind het heel verstandig, dat er nu op Voorting is gespeeld, ook al komen De Groot en Van der Pluym daardoor iets meer achter." De basis is verbreed van de Nederlandse ploeg. Voorting staat nu vierde in het in dividuele klassement achter Walkowiak, Picot en Scodeller en Wagtmans is in 2 dagen opgerukt van de 18de via de 12de naar de 6e plaats, terwijl De Groot en Van der Pluym thans respectievelijk als 12de en 18de op de lijst voorkomen. Geen ploeg heeft zich zo sterk in de bovenste regionen genesteld als de Nederlandse. Een nadere bestudering van de algemene rangschikking der 108 nog overgebleven renners is de moeite waard. Na 7 etappes staan Gaul en Brankart, die bij de favorie ten behoorden, respectievelijk 44 min. 37 sec. en 45 min. 4 sec. achter Walkowiak en nog heeft men twee etappes voor de boeg, alvorens Bordeaux is bereikt met daarna de eerste bergetappes. Ockers en De Bruyne staan iets minder ongunstig, maar een achterstand van 31 min. van de beide Belgen geeft toch wel te denken. En dan zwijgen wij nog maar over Nolten, die 53 min. tijdverlies op Walko wiak heeft en dit waarschijnlijk te wijten heeft aan het niet mee kunnen komen bij enkele ontvluchtingspogingen in de vooraf gaande etappes. En waarom kon Nolten niet meekomen? De oorzaak is vermoede lijk heel eenvoudig. Tussen de Ronde van Zwitserland en de Ronde van Frankrijk heeft de Limburger weinig en misschien in het geheel niet als training op de fiets gezeten. Het Nederlandse honkbalnegental en zijn begeleiders hadden woensdag in Rome een vrije dag in het toernooi om het Europese honkbalkampioenschap, doch natuurlijk waren allen bij de wedstrijd BelgiéSpan je aanwezig, omdat men na het succes tegen Italië, de Spanjaarden als de zwaarste con currenten beschouwde. Aandachtig zaten coach Keulemans en zijn spelers dan ook naar het spel van het Spaanse negental te kijken, doch al spoedig moesten zij hun aandacht op de Belgen overbrengen, daar niet Spanje doch Belgic veruit de sterkste bleek te zijn. De strijd tussen België en Nederland (vanochtend) zal dan ook zeer waarschijnlijk de beslissende ontmoeting blijken te zijn in dit toernooi. Beide negentallen zijn bevreesd voor elkaar. Na de oorlog is België steeds kans loos door Nederland verslagen, maar in de laatste jaren is er geen contact meer tussen beide landen geweest. België is echter onder de indruk van het voortreffelijke spel, dat Nederland tegen Italië heeft vertoond. De Nederlanders op hun beurt hebben de grootste bewondering voor de wijze waar op het Belgische spel vooruit is gegaan, terwijl de sterkste werper der Belgen Robijn die kennelijk voor de strijd tegen Nederland achter de hand is gehouden, nog niet in actie is geweest. Coach Keulemans zit met moeilijkheden, welke werper hij in het veld moet brengen. Zet hij Urbanus wederom op zijn plaats, dan zal er wel van België gewonnen wor den, maar dan kan de O.V.V.O.-werper in geen geval meer tegen Spanje en Duitsland worden gebruikt. Daarom ook zal zeer waarschijnlijk Smidt het tegen België moeten doen. Wordt er dan toch van Bel gië gewonnen en Nederland blijft ook thans favoriet dan staan Nederlands kansen met een frisse Urbanus er voor treffelijk voor. Dit ondanks het feit dat vanger Geurts misschien niet meer kan spelen. Deze heeft namelijk een bloeduitstorting aan een arm opgelopen en ondanks behandeling in het ziekenhuis is deze blessure nog niet over. In de V.V.G.A.-er Nijhuis heeft Nederland echter een prima reserve. (Van onze sportredacteur) (X)ooooooooooooocooooocoooooooooooooooocxx)OO(XXXXDOOOC)C)OOOOOOOOOOOOOC)OOCXDOOOOC)C)OOOOC)OOOOOOOOOO RCH is gewogen en te licht bevonden. Na een vooral na rust bijzonder enerve rende wedstrijd tegen GVAV verloren de Haarlemmers met drie-twee en zagen met dat resultaat hun kansen op een plaats in de eredivisie in het niet verdwijnen. Jam mer voor de Racing, die zo moedig heeft volgehouden in deze zenuwen en krachten slopende competitie in het zomerseizoen. Verwijten behoeven de spelers elkaar dan ook niets. Men heeft de kansen gekregen, maar ze niet afdoende uitgebuit. Andere clubs bleken over meer stootkracht, meer tempo en meer uithoudingsvermogen te beschikken en verdienen dus de betere klassificatie in de reeks promotiewedstrijden. De nederlaag van gisteravond had de Racing kunnen voorkomen, indien het ver beten zwoegende elftal eerder lering had getrokken van de taktiek en het spelinzicht van de Groningers, die in de eerste helft bijzonder veel succes bleken te hebben met een oud en beproefd middel: open en ge varieerd aanvalsspel op verrassende mo menten afgewisseld met de lange pass door het midden. Het leverde drie glasheldere doelpun ten op. In de tiende minuut schoot mid- voor Kruger, die volkomen ongedekt stond, voor de eerste keer raak na een pass van De Groot. Vier minuten later liep dezelfde speler weer juichend naar het midden terug. Uit een hoekschop van De Koe had De Jong in grote nood de bal eerst tegen een paal van zijn eigen doel geknald, waarna Kruger ge makkelijk kon scoren. Na een half uur voltooide de Groninger midvoor zijn hattrick. GVAV voerde enorm snel een driehoekscombinatie uit op het middenveld, die resulteerde ln een haar- zuivere pass naar rechtsbuiten De Koe, die ook al weer snel en zuiver voorzette, waar na Kruger andermaal Van der Voort geen schijn van kans gaf. Zoeken Drienul en geen tekenen van beter schap bij de Racing, die toch waarlijk in het veld niet zo veel minder was. Maar de Haarlemmers hadden nu juist niet dat flitsende in hun aanvalsspel, dat de Gro ningers zo uiterst gevaarlijk maakte. Brou wer, Van Braam en Kruyer treuzelden te lang en combineerden te veel. De Gronin gers wisten elkaar haast blindelings te vinden, de Haarlemmers moesten elkaar te veel zoeken. Alleen Biesbrouck voelde dat aan, maar hij ondervond te weinig steun. Hij zocht en vond de zwakke plekken bij de GVAV- defensie, maar niemand van zijn collega's voelde hem voldoende en op tijd aan. Anders In de tweede helft werd dat anders. RCH had achter de thee eens rustig over het spel van GVAV nagedacht en ging toen in het veld plotseling ook snel handelen en met gevarieerd aanvalsspel de achterhoede van GVAV uit positie spelen. En dat lukte voor een deel. Voor een deel, omdat twee goals van goede kwaliteit niet voldoende waren om de GVAV'ers op de knieën te krjjgen. Na vijf minuten al kletterde het applaus van twaalfduizend toeschouwers voor de eerste maal. Kruyer was met een snelle rush doorgebroken en gaf bij de achterlijn een harde voorzet, die langs het doel ging. Maar Kops, die ingevallen was voor Brou- Koster stopte de bal en zag het gat dat Roffel onbeschermd moest laten. Maar RCH's linksbuiten miste jammerlijk i schoot naast In de resterende tien minuten was het duidelijk dat RCH kansloos was. De enor me krachtsinspanning van de tweede helft liet zich gelden en GVAV bleef zonder moeite meester van het terrein. Voor het enige gevaarlijke moment zorgde GVAV's spil Benninga, die met Van Braam op de hielen slordig terugspeelde op de uit gelopen Roffel. Maar deze redde de situa tie met een tijgersprong. wer, zette nogmaals voor en toen was Van Braam er wel. Hij schoot de bal van dicht bij hard langs keeper Roffel. Spanning terug Direct was de spanning terug. Een schot van Van Braam leverde een corner op, waaruit Biesbrouck net over schoot. Even daarna liep Biesbrouck langs drie GVAV- ers alsof die er niet waren, maar zijn pass werd door niemand begrepen. GVAV schrok. Het kon plotseling niet uit de voe ten komen. En het schrok nog meer omdat RCH plotseling het wapen ging hanteren, dat de gasten zo veel succes had opgele verd: de lange, verre pass door het midden. Na twintig minuten had het weer succes. Nadat Roffel een harde kopbal van de uiterst actieve Koster fraai had gestopt, volgde weer een snelle aanval over RCH's linksbuiten. Koster sprintte met twee GVAV'ers en won met een slimme ma noeuvre. Zijn voorzet kwam bij Van Braam, die eerst rustig keek en de bal daarna in de uiterste linkerhoek schoot. Kansen Twee-drie met nog voldoende speeltijd voor een overwinning. En.... de kansen er voor kwamen ook. Hoogendoorn ver scheen na een doorbraak in goede schiet positie voor Roffel, maar hij knalde naast. Van Braam schoot de bal vervolgens recht in de handen van Roffel, die de enige spe ler bleek in de achterhoede van GVAV die zijn zenuwen volkomen meester was. En toen kreeg Koster zijn kans. De kans van de dag mogen we wel zeggen. Nadat twee vrije schoppen vlak bij het straf schopgebied van GVAV niets hadden opge leverd, gaf Kops na een snelle uitval een hoge voorzet, die door alle verdedigers werd gemist. Zelfs door de lange Roffel. De tweede goal van GVAV. De RCH'er De Jong - op de foto onzichtbaar - heeft tegen de paal geschoten, waarna Kruger - voor De Vos - hard en onhoudbaar inschoot. Nu GV AV van RCH won en Hermes DVS KFC versloeg, deed zich het eigen aardige feit voor dat de Schiedammers plotseling nog een kansje op de eredivisie bleken te hebben. Indien zij er in slagen de Groningers te verslaan en verder nog van NOAD te winnen waarna dan GVAV moet verliezen van KFC dan komt het tot een beslissingswedstrijd tus sen GVAV en Hermes DVS. In de eerste helft kwamen de Schie dammers voor toen Rus treuzelde met wegwerken en Mijnsbergen kon inschieten. Na rust kwam Hermes verwoed opzetten. Al na enkele minuten scoorde Van der Tuyn uit een pass van Zaal. Even later was het al drienul toen Schouten een schot van Mijnsbergen verkeerd beoor deelde. KFC zette echter door en kwam fel op zetten. Eerst scoorde toen C.. Moolenaar nadat hij eerst tegen de paal had gescho ten. Niet lang daarna werd het drietwee toen Mul de bal uit een hoekschop fraai inkopte. Zaal maakte daarna echter aan alle onzekerheid een einde. De stand is: Reeds direct kreeg Spanje van België een gevoelige klap. Al in de eerste innings sloeg werper Van Looy een homerun, die mede door een daarvóór gegeven vrije loop en veldersfout drie punten opleverde. Deze snelle achterstand zijn de Spanjaarden niet meer te boven gekomen. In de vijfde in nings sloegen de Belgen weer toe; een homerun van Warouz, vele andere honk- siagen en talrijke veldfouten betekenden niet minder dan zeven punten. De Spaanse werper Puyeo werd hierna weliswaar vervangen door Baquero, doch de strijd was al verloren voor de Europese kampioenen. De inningscijfers waren: België 3 0 117 10 Spanje 0 0 0 1 0 1 1 1 14. 3. Bijna zorgde Duitsland tegen Italië voor een verrassing door een homerun van Schmidt. In de eerste innings kwam Duits land met 10 voor te staan, welke stand na 7 innings nog steeds op het scoringbord stond. Pas hierna overmeesterde Italië de Duitse aanval en dat had tenslotte een niet meer gedachte 73 overwinning tot gevolg. De inningscijfers waren; Italië 00000007x Duitsland 100000011 De stand luidt thans: België 2 2 0 0 Nederland 1 1 0 0 Italië 2 1 0 1 Spanje1 0 0 1 Duitsland 2 0 0 2 NOAD GVAV KFC RCH Hermes DVS 5 4 2 2 2 0 0 1 1 0 10 8 5 5 4 14— 9 19— 9 11—17 8—14 8—11 In Rotterdam Is een crlcketwedstrljd ge- sepeld tussen een Nederlands team en de Engelse cub St. Andrews C.C. De Neder landers wonnen de wedstrijd met 1 wicket en 4 runs: Nederland 94 voor 9; St. Andrews C.C. 90. De gedetailleerde resultaten waren: Battingcijfers St. Andrews C.C.: Gilbert 18, Butler 22, Scott 15, Forbes 13 n.o. Bow- lingcijfers Nederland: Bosman 6 voor 31, Terwiel 2 voor 20, Lochmaran van Bennekom 2 voor 35. Battingcijfers Nederland: Phijffer 20, Bouw man 11, Grijseéls 13, Klarenbeek 17, Ter- wiel 11 n.o. Bowlingcijfers St. Andrews: Forbes 3 voor 45, McMath 1 voor 5, Heaton 2 voor 23, Butler 1 voor 15. Raimondo d' InzA (Italië) heeft in Aken het wereldkampioenschap voor springruiters veroverd. Hij noteerde 1.75 fouten. Tweede werd Francisco Goyoaga (Spanje) met 3 fouten, derde was Fritz Thiedemann (Did.) met 4 fouten en vierde Delia (Argentinië) met 25 fouten. De nieuwe wereldkampioen, die bij de Olympische ruiterwedstrijden in Stockholm tweede was geworden achter Hans Günther Winkler, ontving uit de handen van Prins Ecrnhard, die als president van de Interna tionale Hippische Federatie aanwezig was, het gouden ereteken van de F.E.I. voor zijn overwinning. Tevoren had Prins Bernhard het woord gericht tot Winkler, waarbij hij zei het te betreuren dat de oud-wereldkam pioen wegens zijn bij de Olympische wed strijden opgedane blessure, de titel niet heeft kunnen verdedigen. De beslissing viel in de laatste ronde toen d' Inzeo met Fahnenkönig, het paard van de Spanjaard Goyoaga, rond moest. De Italiaan raakte biizonder snel met het paard ver trouwd. Hij reed uiterst behoedzaam en lette er speciaal op bij de hindernissen fouten te vermijden. Dat kostte hem tijd. zodat hij bij een foutloos gereden parcours 1,25 tijdfouten genoteerd kreeg voor het overschrijden van dn tijdlimiet. Deze keer had de Italiaan, die het vorig jaar zijn kansen bedierf door te snel rijden, zijn zenuwen in bedwang weten te houden en onder oorverdovende toejuichingen van de 55.000 toeschouwers beëindigde hij deze ronde, waarbij vaststond dat hij de titel had veroverd. Leen Jansen en Piet van Klaveren, onder scheidenlijk kampioen van Nederland mid dengewicht en lichtgewicht, zijn woensdag avond beiden in Milaan verslagen. Leen Jansen (72,5 kg.) verloor door disqua- lificatie in de 7e ronde van de Italiaan Franco Festacci (73,5 kg.)Piet van Klaveren (62 kg.), die tegen de Italiaanse en Europese kampioen lichtgewicht Diulia Loi aantrad, verloor door opgeven in de 6e ronde. In het weltergewicht won de Italiaan. Garbelli op punten in 10 ronden van de Fransman Idrissa Dione. De algemene vergadering van de Inter nationale Lawn Tennis Federatie heeft de aanvraag om toelating van Rusland tot het lidmaatschap ingewilligd. Hiermee is de weg geopend voor Russische deelneming aan grote internationale toernooien. Na afloop van de stemming heeft de Rus sische afgevaardigde verklaard dat zijn land de organisatie van grote internatio nale toernooien overweegt en waarschijn lijk het volgend jaar reeds zal inschrijven voor de Davis Cup-competitie. Een ander belangrijk punt op de agenda was de kwestie van het al dan niet toe laten van Oost-Duitsland tot het lidmaat schap. De beslissing dienaangaande werd uitgesteld in de hoop dat eerlang een be vredigende oplossing zal worden gevonden. PIRIE. Gordon Pirie, wereldrecord houder op de 5000 metezal niet uitkomen in de Britse kampioenschappen op vrijdag en zaterdag. Hij heeft een gewrichtsband van een van zijn benen verrekt. RONDE VAN DUITSLAND. De wieler ronde van Duitsland, die in september ge houden zou worden in acht etappes, gaat niet door. RUSLANDISRAEL. In een wedstrijd van de voorronde voor het Olympisch voet baltoernooi heeft Rusland met 5—0 van Israel gewonnen. De ruststand was 3—0.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 11