Reeds nu STERK VERLAAGDE PRIJZEN STUKKEN GOEDKOPER JOH. MEIJER EN ZN. J Agenda voor Velsen A. J. Brasser s THALIA >y Kennemers "moesten veer laten aan het betaalde voetbal Havenberichten Over enige jaren hotel met 20 kamers aan Marktplein van Koud kunstje Visserij -varia l/ei& Onze kwaliteitsartikelen Dames- en Herenmodes Dames- en Herenconfectie Kleermakers 9 Vergaderingen in mineur „Beverwijk" zit eveneens met grote moeilijkheden Burgerlijke Stand Velsen ËSÉ „Duinkrekels"-ouderavond met film over de kleuter Aardbeien plotseling weer peperduur Café-restaurant J. Kraak geopend Geprepareerd ijs blijft langer goed Dinsdag openluchtconcert in Rijkenspark Vakantieregeling van melkhandelaren M oppentrommeltje Examens DONDERDAG 12 JULI 1956 Voorzitter M. I.indner van de Bever- wijkse voetbalvereniging „De Kennemers" heette gisteravond de aanwezigen op de jaarvergadering in 't Kennemer-Theater gehouden hartelijk welkom, en kon zich over de grote opkomst verheugen. De ver eniging heeft in het afgelopen seizoen een fikse aderlating in het aantal leden onder gaan, die naar de afdeling betaald voetbal overgestapt zijn. Op zichzelf is dit teleur stellend zo constateerde de voorzitter, doch door dit verlies dient men niet bij de pak ken te gaan neerzitten. Mede door het vertrek van deze leden waren de prestaties van de elftallen matig geweest, doch geen enkel elftal behoefde te degraderen. De toevloed van nieuwe jeugdleden en het vele en goede werk van de jeugdleiders geeft veel vertrouwen voor de toekomst. De voorzitter sloot zijn inlei ding met een hartelijk woord van dank te brengen aan allen, die zich voor de ver eniging verdienstelijk hadden gemaakt. De secretaris las vervolgens de notulen van de vorige jaarvergadering voor en sloot hierbij zijn jaaroverzicht aan over het wel en wee van de vereniging. Hij besloot zijn betoog met de hoop uit te spre ken dat het volgende seizoen in het nieuwe sportpark weer de nodige lauweren zullen worden geoogst en dat het zo zeer begeerde eerste klasserschap in de amateurafdeling een feit zal worden. De penningmeester liet eveneens som bere geluiden horen. De inkomsten waren sterk gedaald hetgeen voornamelijk te wijten was aan de geringe belangstelling bij de wedstrijden. Door sterke bezuini gingen zal men achter trachten het tot nu toe gezonde financiële beheer te kunnen voortzetten. Daar er geen nieuwe kandida ten waren ingediend werden alle aftreden de bestuursleden, die zich herkiesbaar had den gesteld, herkozen verklaard, terwijl de elftalcommissie met de heren Haver- dorp en Thijs werd aangevuld. In de kas- commissie namen de heren Blauw en Le- jeune zitting. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Ook bij „Beverwijk" veel mutaties De jaarvergadering van de voetbalver eniging „Beverwijk" had plaats in de ver gaderzaal van café „Sport", waar voorzit ter de heer N. G. Grapendaal de aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep. Men nam een minuut stilte in acht om de overleden leden te herdenken. Het waren de heren J. v. d. Aar, H. van Veelen, C. de Wit en de 2e secretaris de heer C. v. Veen. Vervol gens schetste de voorzitter de moeilijkhe den, die de vereniging wegens het vertrek van spelers zonder opgaaf van redenen had ondervonden. Toch blijven er velen, op wier steun het bestuur ten allen tijde kan rekenen. Het afgelopen seizoen was zwaar, zo ging spreker verder, maar wij zullen trachten het komende jaar beter voor de dag te komen. Het Wijkertorentournooi zal dit jaar door Limmen worden georgani seerd. „Beverwijk" heeft dit nu vijf achter- GEBOREN: P. A. Kalkman—Wouda, d„ Bothastraat 10, IJmuiden; P. de Vries—Vin- gerhoets, z.. Wüstelaan 9, Santpoort; S. G. de Borst—Pluis, d., L. Nieuwstraat 379, IJmuiden-O.; A. S. Floorde Wilt, z., van .Nieuwkoopstraat 4, IJmuiden-O.; E. Arnold Tigelaar, d., Kennemerlaan 111, IJmuiden; J. Bakhuizen—Brattimga, z., Grahamstraat 28, IJmuiden; J. M. C. Gijzen—van Duimen, z., Grote Hout- of Koningsweg 64, Velsen-N.; W. C. van Buuren—Haringa, z., Meervliet- straat 6, Velsen; H. de VriesSmits, z., Rijn straat 24, IJmuiden; R. Th. de Ruijter—van de Keer, z., Heerenduinweg 155, IJmuiden- Oost; H. JonkerBroerken, z., Gijzenvelt- plantsoen 97, IJmuiden. OVERLEDEN: J. Koops, 87 j„ echtgenote van B. Lubbers, Bochsatelaan 71, Rotterdam; W. Vreenegoor, 82 j., weduwnaar van M. Louwe, Kuikensweg 30, Beverwijk; B. de Korte, 72 j., echtgenoot van J. Slikkeveer, J. P. Coenstraat 24, IJmuiden; M. E. Fakkel, 66 j., echtgenote van H. C. Fiolet, Waalstraat 49, IJmuiden. ADVERTENTIE IN EEN KINDERWAGEN VAN eenvolgende jaren gedaan. De data voor de wedstrijden zijn 12, 19 en 26 augustus en de eerste zondag in september. Weinig animo Secretaris C. Hoeben las zijn jaarverslag en de notulen van de vorige vergadering voor en moest in zijn overzicht constate ren dat het afgelopen seizoen niet succes vol was. Er was nog nooit zo weinig animo onder de spelers geweest als dit seizoen. De terreinen verkeren in goede conditie. Ook het aantal leden is toegenomen en be draagt nu 530. De heer S. Rumping kon zijn financieel beleid met een batig saldo af sluiten hetgeen voor de kascommissie aan leiding was het bestuur te verzoeken hem hiervoor décharge te verlenen. Van het be stuur waren aftredend de voorzitter, pen ningmeester en het commissielid de heer Winands, terwijl in de vacatures ontstaan door het overlijden van de 2de secretaris en ziekte van de 2e voorzitter moest wor den voorzien. Herkozen werden de voorzit ter en de heer Winands, terwijl in de vaca tures werd voorzien door verkiezing van de heren C. van Etten, F. Scholten en G. Rumping. Het punt van de elftalcommissie werd aangehouden wegens geringe belang stelling. De nieuwe kascommissie werd sa mengesteld uit de heren De Graaf, Hoitin- ga en G. Langendijk. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter, nadat hij de leden had opge wekt om trouw de trainingsavonden te blijven bezoeken de vergadering. ADVERTENTIE DONDERDAG 12 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur; „Invasie". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. SANTPOORT Velser Gemeenschap, 20 uur: openlucht theater „Jagtlust", concert. VRIJDAG 13 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Karavaan der verdoem den". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag VELSEN Raadhuis, 10.30-11.30 uur: spreekuur wet houder van financiën. ONZE 25-JARIGE ERVARING is voor u de beste barometer voor een goede service op het gebied van WONINGINRICHTING Koningsplein 8 - Telefoon 4540 ADVERTENTIE het theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 u in première een groot avontuur in Amerika's westen KARAVAAN DER VERDOEMDEN in prachtige kleuren! m. John Payne - Faith Domergue e.v.a. Een weergaloos, spannend verhaal, dat u van begin tot eind boeit door zijn romantiek en actie - 14 jaar MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur EL ALAMEIN De adembenemende film over de strijd in de genadeloze Afrikaanse woestijn! 14 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur DE BOEKANIER DONDERDAG 19 JULI, 8 uur in een speciale voorstelling SILVANA MANGANO nog groter dan in „Bittere Rijst" en „Anna" in GEVAARLIJKE LIEFDE HEDENAVOND 8 uur DE INVASIE Het beklemmende en ontroerende relaas van de 2de Wereldoorlog Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Slb. Ruston van de Noordzee. Dieter Waltraud van Hamburg. Amerskerk van Rot terdam. Nobistor van Antwerpen. Vanessa v. Londen. Cordelia van Kristinastadt. IJssel van Bremen. Waterman va-n Rotterdam. Beekbergen van Abö. Furka van Dordrecht. Lorna van Borga. Anna Elisabeth van Lon den. Klaus Block van Dordrecht. Cobri van Londen. Vertrokken zijn: Atlantic naar Napels. Al lan naar Malrnö. Ida D naar Rotterdam. Ura nus naar Rapsö. Elsa S naar Köping. Equa- teur naar Antwerpen. Bally Garve naar Rot terdam. Conrad naar Rijnsburg. Haaksbergen naar Antwerpen. Madjoe naar Delfzijl. Lucas M. naar Londen. Barbara naar Rundskar. Dieter Waltraud naar Hamburg. San Denis naar Archangel. Troma naar Trinidad. Daniel naar Rotterdam. 1 ■V-, v :rn In de polder Zestienhoven, tien minuten rijden van het centrum van Rotterdam, wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de „Luchthaven Rotterdam". Tegen september zal een voorlopig gebouw met verkeerstoren gereed zijn en kan de 1.300 meter lange en 45 meter brede verharde eerste startbaan worden gebruikt. De pas een jaar bestaande kleuterschool „De Duinkrekels" aan het Moerbergplant- soen hield gisteravond een ouderavond, die door talrijke ouders werd bezocht. Wegens het ontbreken van een geschikte lokaliteit werd deze avond in het handwerklokaal van de Prof. Van der Leeuwschool gehou den, waarvoor men de gastvrouwe natuur lijk zeer erkentelijk was. Bij afwezigheid van de voorzitter van de oudercommissie begroette de secretaris, de heer J. Vogel, de aanwezigen en vervulde tevens zijn secre taris-werkzaamheden door het verslag van de vorige vergadering voor te lezen. De hoofdschotel van deze ouderavond werd gevormd door het vertonen van de film „Onze kleuters," die door de heer C. Koeman, onderwijzer aan de Prof. v. d. Leeuwschool, werd gedraaid. Met deze film had de commissie veel succes, want Janneke MensKroes, die deze film ver vaardigde, weet, wat en hoe kleuters zijn. De film was gewijd aan het jonge kind van zijn eerste levensjaar af en toonde duidelijk aan, hoe men, door alleen maar te obser veren, de kleintjes leert kennen. In drie delen kwam dit filmpje op. het doek, zodat de toeschouwers van een paar kinderen sprongsgewijs hun groei tot schoolgaand kind konden meemaken. Zeer leerzaam was achteraf ook het praatje, dat de school- leidster, mejuffrouw Y. Couperus met elke ouder apart maakte, terwijl er tevens ge legenheid bestond met de onderwijzeressen een babbeltje over de vorderingen en de gedragingen van de kleuters te maken. Een kopje thee in de pauze verhoogde de gezel lige sfeer. Met enige mededelingen van huiselijke aard werd deze leerzame avond besloten. Met sprongen gingen woensdag te Be verwijk de aardbeienprijzen omhoog; wat er een dag tevoren af was gegaan kwam er nu weer dubbel en dwars bij. De prijzen liepen dermate op, dat bij het scheiden van de markt tot f 6,20 per mand werd betaald voor een extra partij Climax. Maar ook de aloude Jaeunda zonder dop had aftrek, hiervoor werd rond f 6 per mand betaald. De aanvoer was niet zo groot als de dag ervoor; er wanen een goede 20.000 manden, waarvan een groot deel zonder dop, wat door de fabrikanten hogelijk gewaardeerd werd. Men betaalde van f 3,90 tot f 4,90 per mand. Voor de aardbeien met dop bestond bij de binnen landse handel veel animo en deze gaf grif prijzen rond de f 5 per mand. Men was wel gen9odzaakt dit te doen daar de fabriek een grote concurrente was en meekocht tegen hoge prijzen zowel met als zonder dop. Er ging ook nu weer een auto met aardbeien naar België. VEILINGBERICHT Andijvie f 0.08f 0,12aardbeien f3,10 f6.20 (slof); sla f 0,03f 0,09: spinazie f 0,08 f 0,30; bloemkool f 0,21f 0.51postelein f0,12f0.22; doppers f 0,55f 0,67; capucij- ners f 0,68f 0,75komkommers f 0,12f 0,21 tomaten f 0.29f 0,95; kroten f 0,12f0.20; sperciebonen f 1,30f 1,65; snijbonen f 0.90 f 1,10; bospeen f0.18f0,35: waspeen f 0,12 f 0,30; rabarber f 0,15f 0.30. DE PROMOTIE IN DE ENGELMUNDUSKERK In ons verslag van de promotie der leer lingen van het Velsense gymnasium „Fe- lisenum" is gisteren een verschrijving voorgekomen: waar wij ds. Huisman heten optreden als praeses van de centralekerke- raad der centrale Hervormde IJmondge- meente, had ds. D. C. v. Wijngaarden moe ten staan. Onze excuses voor deze predi kantsverwisseling. Openluchtconcert van 15 naar 19 juli Het openluchtconcert door de R.K. Har monie „Soli Deo Gloria" op 15 juli is verzet naar donderdag 19 juli om 20 uur in het Burg. Rijkenspark te Santpoort. ADVERTENTIE in alle afdelingen. KENNEMERLAAN 36 - I1MUIDEN - TELEFOON 4453 LET OP HET JUISTE ADRES De zaak met de grote portiek IN DE RIJ van nieuwe zaken aan het Marktplein te IJmuiden heeft zich gisteren ook het café-restaurant en pension van de heer J. A. Kraak gevoegd. Daarmee heeft IJmuiden in het centrum van de nieuwe stad eindelijk de beschikking over een dergelijke gelegenheid gekregen en is ook de schaarse voorraad zalen, waarover IJmuiden beschikt, met één uitgebreid. Achter het café-restaurant bevindt zich een feest- of verenigingszaal, waar 200 personen een plaats kunnen vinden en wanneer het aan de heer Kraak lag werd deze zaal nu al dadelijk 25 meter verder door getrokken naar de Geleenstraat. Bovendien is aan de nieuwe zaak een pension met vier twee-persoons kamers verbonden en de plannen liggen gereed om binnen niet al te lange tijd bij het uitbreiden van de zaal, hierboven een twintigtal twee persoonskamers te bouwen, zodat aan het Marktplein dan een hotel-café-restaurant zal staan. De heer J. A. Kraak, die met zijn echt genote in de 59 jaar, dat hij hier woont, vooral voor de oude bevolkingskern van IJmuiden een bekende is, heeft dertig jaar waren er dan uitsluitend verheugde ge zichten, voornamelijk van de heer en me vrouw Kraak, hun zoon J. Kraak en diens verloofde mej. Ria Lubbers. Tientallen lang aan de Zeeweg op ongeveer honderd 1 bloemstukken en tal van felicitaties mocht meter van de Paterskerk een café-restau rant gehad. In januari 1944 moest hij de zaak verlaten, toen de bezettende macht ook zijn pand, dat recht tegenover de huidige Lange Nieuwstraat lag, liet slopen. Al eerder was hij met uitzetting bedreigd toen de gemeente Velsen van plan was de Troelstraweg door te trekken. Na 1945 is het gezin Kraak naar de Zee weg geëvacueerd geweest en vandaar heeft de heer Kraak ruim vijf jaar in bier ge handeld. Bloemen en gelukwensen Van de opening der nieuwe zaak is het nu dan eindelijk gekomen. De vorst en de drankwetvergunning hielden de opening ruim twee maanden tegen, maar gisteren Vis verpakt in ijs dat is behandeld met een mikroskopisch klein percentage aureo- mycine blijft langer goed, aldus een giste ren in Engeland getrokken conclusie van geleerden, schippers en kooplieden. Zij kwamen tot deze slotsom na 100 vaten vis gedurende 14 dagen in met aureomycine behandeld ijs te hebben bewaard. Dit was dan tevens de eerste proef op grote schaal met geprepareerd ijs. De proef werd ge daan aan boord van de trawler Loch Moi- dart, onlangs teruggekeerd van een 17- daagse reis naar de wateren rond IJsland. Het experiment had tot doel de vermin dering van kwaliteit tussen vis in gewoon ijs en in ijs met aureomycine te verge lijken. Volgens deskundigen bevond de vis in geprepareerd ijs zich, althans uiterlijk, in betere conditie. Laboratoriumonderzoek zal eventuele geschillen met grotere precisie vaststellen. (U.P.) Het programma van het openluchtconcert op dinsdag 17 juli in het Burg. Rijkenspark te Santpoort door mandolineclub „Excel sior", dirigent de heer Br. Kwist, is als volgt: Sorrentine, ouverture. Fantauzzi: Een Moorsch Feest ,a. De ochtend, b. In de mos kee, c. Vermakelijkheden, d. Serenade, e. Oosterse dans, Jullian; Vrolijke wijsjes, Kok; Lolit-, Peccia; lm Prater, Stolz; Tarantella, Winkler; Niggersongs, Kok, Benvenuto, Kok; Leve de Burgemeester (marche), Menichetti. De melkhandelaren van Velsen-Noord hebben hun afnemers per circulaire mede gedeeld, dat met goedkeuring van het Be drijfschap voor Zuivel een regeling is ge troffen voor het bezorgen van melk en melkprodukten tijdens de vakantieperiode van 15 juli tot en met 18 augustus. In iedere wijk zal ten hoogste veertien dagen geen huis-aan-huis-bezorging ge schieden. Wel echter kunnen d'e huisvrou wen hun produkten in deze tijd, dat niet de eigen melkhamdelaar langs komt, afhalen aan een bezorgwagen, waarvan de aan wezigheid te kennen wordt gegeven door het luiden van een bel. NOG MEER HOUT Met de voortschrijding van het seizoen neemt ook de houtcampagne bij de papier fabriek Van Gelder Zonen in belangrijkheid toe. Woensdagmorgen kwam het Zweedse s.s. „ARA" voor de steiger van het bedrijf met een lading van 1150 vadem papierhout uit de Finse haven Vasa. DONDERDAG, 12 juli 1956. Beste kinderen, HET IS DEZE ZOMER heel wonderlijk gesteld met het weer. De ene dag is het warm en lopen we allemaal in onze luchtigste kledij en de volgende dag trekken we rillend een extra-trui aan. Helemaal tevreden kun je in ons landje nu eenmaal niet zijn en daaraan zijn we allemaal wel gewend. Dit keer ga ik jullie leren een slinger te maken uit een gewoon blaadje papier. Het is erg gemakkelijk. Dus wanneer er iemand jarig is, heb je in een ogenblik een grappige versiering voor elkaar. Voor al als je gekleurde stukjes papier kunt bemachtigen is het effect erg aardig. Je neemt dus een blaadje papier en vouwt het netjes dubbel. Op het plaatje stelt de stippellijn de vouw voor. Knip nu het blaadje in zoals op de tekening is aange geven. Als dat klaar is, vouw je het blaadje voorzichtig open, je trekt aan de kanten A en B en de slinger is af. Hoe dunner de de reepjes worden geknipt, des te langer wordt de slinger. Veel plezier hoor, met het versieren van de kamer! Tegen de afloop van een avondpartijtje verzoekt de gastvrouw één van de gasten, een beroemd zanger, of hij misschien iets ten gehore toil brengen. Met genoegen, mevrouw", is het ant woord, „maar het is al zo laat. Als de bu ren er maar geen hinder van zullen heb ben". „Daar stoor ik mij niet aan zij heb ben een jankende hond, die ons ook dik wijls genoeg verveelt". Van een kurk, vier lucifers, wat lak en een paar stukjes kamfer, kun je iets heel grappigs maken. Uit de kurk snijd je een vierkant, niet al te dun schijfje en hierin steek je vier lucifers vast. aan elke zijde één. Kijk maar goed naar het plaatje. Aan het eind van elke lucifer maak je met lak een stukje kamfer vast; denk er aan, dat die stukjes kamfer óf alle vier aan de rechterkant, óf alle vier aan de linkerkant van de lucifers moeten komen. Leg dit toestelletje als het klaar is in een kom met water. Het zal als een tol gaan draaien en steeds maar door blijven draaien. wandeltuin. luchtstroom uit de mond. plezier. bloedhuis. deel van het been. hoefdier. kleur. de familie Kraak op deze dag ontvangen. Moderne uitvoering Het pand werd ontworpen door het ar chitectenbureau Bleeker en Wijtzes te Be verwijk en aannemer Koning heeft zijn best gedaan de zaak zo keurig en snel mo gelijk op te leveren. Moderne vormgeving en kleuren zijn zowel in het café-restaurant als in de zaal toegepast. De zaal werd 93 vierkante meter groot en het café-restaurant met bar, keuken en biljart 80 vierkante meter. Tus sen het café en de zaal is de garderobe met vier toiletten gelegen. De zaal is door het café en via de achteringang in de Geleenstraat te bereiken. Onder het pand ligt een grote kelder, waarin de vaten bier en kratten met flesjes van buitenaf kunnen worden opgeslagen. Uitbreiding D< vier kamers, waarover het pension nu beschikt, worden in de nabije toekomst twintig, die bij elkaar boven de uit te brei den feestzaal zullen liggen. Verder is de heer Kraak voornemens om nu al vast op de grote zolder van het pand enige kamers met acht of negen bedden in totaal te laten inrichten, daar het viertal kamers met negen bedden, waarover het pension thans beschikt, gisteren al was verhuurd. Haarlem. In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond zijn geslaagd voor het mulo examen de dames: C. G. Drost, Bloemen- daal: K Wallenburg. Bloemendaal; T. T. Kr k. Bennebroek; W. Klaassen, E J. Kors- man (me+ middenstandsdiploma), A. G. van Meeteren (met middenstandsdiploma), G. -Siibting, Heemskerk, N. A. van Breemen, Uitgeest; A. van der Winden. Beverwijk en de heren H. J. Steegstra, D. A. H. Drielsma, Heemstede; R. Hoogendoorn. P. van Sabben, D. J Kooien. Haarlem: D. H. Schoemaker, Zanrivoort; P W. den Herder. S. A. Cuperus, K. W. P. Tegel, Beverwijk; C. van der Plas, IJmuiden en R. Fieseler, Amsterdam (met middenstandsdiploma). Afgewezen zes kan didaten. Ais alle woorden goed ingevuld zijn ont staat op de kruisjes van boven naar be neden een bloemennaam. MODEL-WAGEN DRIE KLASSE», ns-< m iwm'UÏÜAA» M> l»: t>n >-f <>i> tiet AM'iiit u - -. 4. "♦>-> Hier kunnen jullie het model van een paardentram bewonderen waar men drie klassen in gebouwd had. De eerste klas was in het midden, tussen de wielen, dus vrijwel zonder de schokken te voelen en van drie ramen voorzien. De tweede klas was vooraan vlak bij de koetsier en de derde helemaal achteraan, met maar één raampje om naar buiten te kijken. Als je het mij vraagt, stap ik liever in de bus! Prijzen van woensdag. Heilbot 9,801,85; gr. tong 3,403,00; grm. tong 3,102,95; kim. tong 3,50—3,05; kl. tong I 3,10—2,80; kl. tong II f2,20f2,14; tarbot I 2,001.35, per kg. Tarbot II 7672; tongschar 77; kl. tongschar 5049; schartong 30; kl. schol II 5424; schar 2820; bot 1510,20; v. haring 2720; makreel 1610; gr. schelvis 2813; grm. schelvis 2510; kim. schelvis 239.60; kl. schelvis I 229,50; kl. schelvis II 2110; wij ting 18,5010; gr. gul 4322; midd. gul 28—17; kl. gul 21—10; kl. leng 27—18; kl. haai 249; ham 9255; kim. hake 70; kl. hake I 60; kl. wolf 4238; poontjes 158,10; pieterman 62; kl. koolvis zw. 2012,50,; kl. koolvis wit 3125, per 50 kg. Gr. kabeljauw 19665; gr. koolvis zw. 6857; gr. koolvis wit 6754; gr. leng 6343; gr. hake 216; gr. wolf 7866, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 88 kisten tong on tarbot, 18 kisten heilbot, 10 kisten tong- Schar en schartong, 110 kisL schol, 14 kisten schar, 65 kisten bot, 85 kisten haring. 2320 kisten makreel, 1720 kisten schelvis, 165 kis ten wijting, 665 kisten kabeljauw en gul, 95 kisten leng, 230 kisten haai, 10 kisten ham, 25 kisten hake, 25 kisten wolf, 25 kisten poon, 245 kisten koolvis, 75 kisten diversen. Totaal 5990 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 10 Hattem f20.150; IJM 32 Elie f 15.800; RO 53 Dirkje f 11.880; Medan f17.510; SCH 7 f2050; IJM 221 f 10.570; IJM 283 f6040; KW 52 f6030; IJM 54 f5130; WR 49 f4810; V/R 51 f3840.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7