Internationale atletiekwedstrijden tegen Denen op „Watervliet" Italiaan zuigt tussen pieren Gerieflijk paviljoen met terras gaat op 24 juli open juli „Vliegende tour" voor de Kennemer duiven Redelijke groente - en hoge aardbeienprijzen in Beverwijk Parkeerterrein voor tweehonderd auto's IJCC brengt morgen gele vanen en ploegenklassement in de duivensport Suomi" won met ruim verschil van H.I.-Snik en Hjorten 13 Op het duin bij de kustwacht West-Duitsland en de atoomenergie Agenda voor Beverwijk A. P. Bakker aan het einde van een mooie taak Nieuwe „Vrouw Alida" voer proef op de Waterweg Voor goede aardbeien wordt grof geld gegeven Burgerlijke Stand Velsen Beverwijk blijft optimistisch Pensioenwet voor reservemilitairen Neptune bracht post naar de „Cumulus" De mens wordt langer Visite per sportvliegtuig Beierse kapel geeft dinsdag concert in IJmuiden ZATERDAG 14 JULI 1956 EEN MODERN PAVILJOEN met een ruim terras en een helder restaurant, dat van de bouwer-eigenaar, de heer J. Stolk uit Driehuis de naam „IJmond" heeft meege kregen, is in de afgelopen maanden op het hoge duin naast de IJmuidense kust wacht verrezen. Een uitgestrekt parkeerterrein, waar niet minder dan tweehonderd auto's over enige weken een plaats zullen krijgen, is bijna gereed en volgende week zal hier de wals aan te pas komen. Het paviljoen staat er en het personeel van ver schillende firma's is druk doende om de zaak in verf en licht te zetten. Dinsdag 24 juli, 's middags om drie uur is het moment, waarop de langverbeide trekpleister, die het semafoorduin is, 'n „zitje" rijk zal zijn. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint heeft zich bereid verklaard de opening van de zaak te verrichten. Het paviljoen „IJmond", dat werd ont worpen door architect Klaas de Boer uit Spaarndam, zal via drie toegangswegen te bereiken zijn. Van het strand tussen de pieren zal een trap omhoogleiden en uit komen op het terras; van de Seinpostweg af zal een voetpad naar de achterzijde van het tussen de kustwacht en het paviljoen gelegen parkeerterrein leiden en tenslotte zullen fietsers, motorrijders en automobi listen met hun voertuigen de weg rond het semafoorduin kunnen nemen. Deze weg, die thans doodloopt bij de kustwacht, zal nog worden verbreed. Het parkeerterrein heeft een oppervlakte gekregen van tweehonderd vierkante me ter en wordt nog bedekt met een bitumen- laag. Bij de ingang van het paviljoen is een tegelbestrating aangelegd, terwijl ook het terras gedeeltelijk met tegels is belegd. Vooraan bleef het terras de duingrond als vloer behouden, hetgeen vooral voor ouders, die met kinderen op bezoek ko men, een prettige gewaarwording zal zijn. Voor meer dan 400 Viprhonderdendcrtig personen zullen te- e"iijk in het paviljoen en op het terras van „IJmond" een plaatsje kunnen vinden. Het terras, dat driehonderd stoelen krijgt, is naar zee gekeerd, zodat de be zoeker in de zon of uit de wind zal kun nen genieten van het uitzicht op deze fraaie plek. Ook uit het paviljoen hebben de honderdentwintig personen, die hier een plaatsje kunnen vinden, nog een uit stekend uitzicht, zodat alle binnenkomende en uitgaande schepen gevolgd kunnen worden. Zowel in winter als zomer, want het bedrijf zal in de wintermaanden wor den verwarmd. Tot bedrijfsleider van het paviljoen „IJ mond" is benoemd de heer Th. Kremer, die velen nog zullen kennen uit zijn werk in het paviljoen „Zuidpier". Zomer en winter Het paviljoen-restaurant gaat men bin nen aan de noordzijde aan de rand van de parkeerplaats. In de wintermaanden zal deze deur gesloten zijn om de koude buiten te houden en worden de bezoekers en be zoeksters via een ernaast gelegen deur en een hal in het restaurant binnengelaten. Men zal er een helder geheel ontmoeten, fris van opzet en ruim van indeling. De wanden zijn grotendeels van glas, er is in directe verlichting uit het plafond en het overluifelde bierbuffet een buffet opge trokken uit Limburgs mergelsteen! doet wel zeer prettig aan. In het restaurant, dat achttien meter lang en negen meter breed is, is dit buffet aan de oostzijde opgesteld. Daarachter lig- West-Duitsland zal in de eerstvolgende jaren de geweldige voorsprong, die het buitenland reeds op het gebied van de atoomwetenschap heeft behaald, niet in halen. Toch heeft het land evenals Groot- Brittannië de kernenergie zeer nodig, om in het gebrek aan voldoende energie te kunnen voorzien. Dit heeft de wereld vermaarde Westduitse Nobel-prijswinnaar professor Heisenberg uit Göttingen voor de leden van de Beierse Landdag en de Beierse Senaat verklaard. De behoefte aan stroom neemt volgens hem in beide landen zo enorm toe, dat de kolenmijnen en de waterkrachtcentrales op de duur niet in staat zullen zijn, deze alleen te leveren. Hij bestempelde München als de meest geschikte plaats om een atoomcentrum op te richten en hij acht het verkeerd op diverse plaatsen in de Westduitse Bonds republiek reactoren te bouwen. ZATERDAG 14 JULI Kennemer Theater: 19 en 21.15 uur: „De nieuwe Don Camilo". Luxor Theater: 19 en 21.15 u»ur: „De vro lijke vagebond". W.B. Theater: 20 uur: „Besmeurde liefde". Openbare leeszaal: geopend van 10-12 en 15-17 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26 van 14.30 tot 16.30 uur. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studiezaal van 10-13 en 14-17.30 uur. Wük aan Zee: filiaal r.k. leeszaal, St. O- dul'tistraat 12, dagelijks vain 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 15 JULI Kennemer Theater: 14.30 uur „Melody Time"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De nieuwe Don Camillo". Luxor Theater: „19 en 21.15 uur: „De Vrolijke vagebond". W.B. Theater: 16.30 uur: „Waarzeggerij ontmaskerd", 14.30 en 20 uur: „Be smeurde liefde". MAANDAG 16 JULI Bioscopen: als zaterdag. Openbare Leeszaal: geopend van 15-17 en 19-20 uur, jeugdleeszaal van 19-20 uur. R.K. Leeszaal: uitleenbibliotheek van 15- 18 uur; lees- en studiezaal van 15-18 en 19-21.30 uur. Min of meer op het stramien van de Tour de France heeft de IJmuider Con cours Commissie een samenbundeling van een aantal Velsens verenigingen van duivensportliefhebbers een „IJCC-tour 1956" op touw gezet. Het gaat om een spe ciale serie vluchten voor jonge duiven en in wezen wordt eenzelfde systeem gevolgd als in het grote voorbeeld, dat thans heel wielerlievend Europa in spanning weet te houden. De gele trui zal een duif ietwat vreemd staan en een ploegenklassement is voor dit vreedzaam gedierte ook lichtelijk wonder lijk, maar toch heeft men bij de IJCC een aardige nabootsing weten te ontwerpen van de gang van zaken bij de wielerronde van Frankrijk. Het geheel is verdeeld over vijf vluchten en wel van Roosendaal (15 juli), van Vil voorde (22 juli), van Mons (29 juli), van St. Ghislain (5 augustus) en van St. Quen- tin (12 augustus). De kosten zijn voor iedere vlucht 10 cent per duif en de volgorde van klassering zal worden omgerekend in tijd; de eerste drie duiven komen in aanmerking voor een bo nificatie van 3020 en 10 seconden. Voor Met de kleine vuurtoren en de semafoor op de achtergrond verrijst het nieuwe paviljoen in snel tempo. Stedelijke muziekschool in Arnhem. Arnhem krijgt een stedelijke muziekschool, indien de raad althans toestemming geeft. De huidige Arnhemse muziekschool telt bijna zevenhonderd leerlingen, doch deze groei blijkt onoverkomelijke moeilijkheden met zich mee te brengen. Het gemeentebe stuur van Arnhem zegt nu van oordeel te zijn, dat op grond van het bestaansrecht van de muziekschool in Arnhem en de gebleken noodzaak deze school, gezien de huidige ont wikkeling van het muziekonderwijs, te reor ganiseren, dit soort onderwijs in Arnhem het best tot zijn recht kan komen als de be staande school wordt omgezet in een ge meentelijke instelling. gen nog enige dienstvertrekken voor de heer Kremer en verder is er een ruime keuken en zijn bij de hal toiletten en een telefooncel ingericht. In het torentje, dat het restaurant rijk is, zijn nog twee kieine dienstvertrekken ondergebracht. Onder het restaurant werd een ruime kelder ge bouwd, waarin de vaten bier en de ver schillende voorraden dranken en meer van dien aard zullen worden opgeslagen. De aanvoer geschiedt dus aan de achterzijde, zodat het personeel en de bezoekers niet gehinderd worden door sjouwende man nen met kratten, flesjes en vaten. De kel der, die acht bij vier meter groot is, is van het restaurant uit via een luik achter- het buffet bereikbaar. Voor stemming zal in de zaak worden gezorgd. De inrichting zal modern en per fect zijn; de kleuren zijn van een moderne zachte tint en daarbij zal nog muziek ko men uit een luidsprekerinstallatie. Wegens de reorganisatie van de Vclsense ougcvallendienst heeft burgemeester mr. M. M. Kwint gisteren in zijn kamer in het raadhuis namens de burgerij afscheid ge nomen van de heer A. P. Bakker en hem, in het bijzijn van enige officiële persoon lijkheden, hartelijk bedankt voor al het werk, dat hij de afgelopen jaren verzette voor de lijdende mens. De heer Bakker is bij deze gelegenheid een enveloppe met inhoud overhandigd, welk geld werd bijeengebracht door de burgerij, bedrijven en overheid. Op de Nieuwe Waterweg heeft de tech nische en officiële proefvaart plaats ge vonden van de nieuwe motorkotter KW 160 „De Vrouw Alida", gebouwd op de scheeps- bouwwerf „De Industrie" van D. en Joh. Boot N.V. te Alphen aan de Rijn voor re kening van de fa. N. v. d. Plas Zoon te Katwijk aan Zee. De motorkotter heeft de volgende af metingen: 22 meter over alles lang, breedte 5.75 meter en een holte van 2.70 meter. In de motorkamer is opgesteld een 200 p.k. „Industrie" dieselmotor type 4 D 6 met Kuypers reductiekoppeling. Tijdens de proefvaarten voldeden schip en motorinstallatie aan de gestelde ver wachtingen en werd het geheel tot voile tevredenheid aan de fa. N. v. d. Plas over gedragen. Inmiddels is op de werf de kiel gelegd voor het derde schip van deze serie, even eens voor Katwijkse rekening. tt Begunstigd door uitgesproken mooi en bijna windstil weer is vrijdagavond op het sportpark „Watervliet" de sportuitwisselings-atletiekwedstrijd van de Kennemersta- ten Atletiekvereniging „Suomi" tegen de Deense gasten van de clubs H.I.-SNIK en Hjorten uit de omgeving van Kopenhagen gehouden; een wedstrijd, die onder de grootste sportiviteit is gehouden en het verblijf van de Denen ongetwijfeld met een •prettig hoogtepunt verrijkte; ondanks het feit, dat de gasten, die uiteraard met hun kleine ploeg de krachten over de verschillende nummers moesten verdelen, met ruim verschil en op alle fronten werden verslagen. Het was de afgelopen week erg rustig op de groentemarkt met een vrij normale aanvoer voor de tijd van het jaar en alles kon vlot worden verkocht tegen redelijke prijzen. Wel ging onverwacht de bloemkool in prijs omhoog: vrijdag betaalde men nog tot f 0,85 per stuk. Sla varieerde van f 0,03 tot f 0,12 per krop en er is een ruim aan bod van. Steeds groter begint de aanvoer van bos- en waspeen te worden, met uit zondering van woensdag; de prijzen liepen op tot f 0,34 per bos. De verschillende erwtensoorten gingen voor steeds hogere prijzen van de hand en er is nog tot f 0,90 per kilo betaald. Snij- en sperciebonen draaiden rond de f 1,50 per kilo. Spinazie en postelein staan blijvend op prijs van f 0,15 tot f 0,34 per kilo. Tuinbonen zijn heel goed te verkopen en er werd nog tot f 0,34 per kilo betaald. Rabarber kan men met dit warme weer nog wel verkopen en er werd tot f 0,32 per bos betaald. Bloemen tekort Er komen op het ogenblik niet zoveel bloemen aan de veiling, het gevolg hier van is dat de prijzen sinds de „warme" maandag belangrijk omhoog zijn gegaan. De Engelse irissen liepen in prijs op tot f 0,58 per bos, gladiolen die nu beginnen te komen varieerden van f 0,65 tot f 1,25 per bos. De eerste dahlia's van de soort Gerry Hoek brachten f 0,83 per bos op. Alstroemeria's varieerden van f 0,27 tot f 0,60 per bos. Er komen nu de eerste voor boden van de zomerbloemen zoals Sege- tums, Galardia's, Sentauria's, Phloxen en énige andere soorten. De aanvoer van pot planten is niet zo groot meer een ver schijnsel dat zich overigens iedere zomer voordoet. Aardbeienseizoen loopt af Men kan inmiddels al heel goed zien, dat het hoogtepunt van het aardbeien seizoen voorbij is. De aanvoeren beginnen af te nemen en het is zoeken naar een partij goede vruchten. Vrijdag waren er een 17.000 manden, die erg in prijs uiteen liepen. Er werd voor de tweede kwaliteit met dop rond de f 4,per mand betaald, maar kwamen er „enen" onder de klok, dan nam men het niet zo nauw en er werd rond de f 6,— betaald. Was het eens iets extra, wel dan gooide men er nog een schepje op, zo gingen de duurste aardbeien voor maar liefst f 6,80 per slof. Deze prij zen werden alle door de binnenlandse handel betaald, zodat een pond aardbeien al meer dan een gulden inkoop kost, wil men iets goeds hebben! Aarbeien zonder dop waren iets goed koper dan de voorgaande avond, men ging nu tot ten hoogste f 4,60, rnet uit zondering van enige partijtjes Jacunda's die royaal boven de f 5,— uitkwamen. De Deense dames echter beschikten over een uitstekende atlete in Brigitte Flaga, die gemakkelijk de 200 meter won, het vèr- springen voor haar rekening nam en een fraaie tweede plaats met miniem verschil op de 100 m bereikte. Niet minder mooi was de prestatie van mevr. D. Adelaar-Hurkmans (Suomi) met diskuswerpeh, waarop zij met een worp van 35.18 meter het op haar naam staande clubrecord opnieuw verbeterde. Bovendien zorgde de herenestafetteploeg 4 x 100 m met J. Hurkmans, P. G. Bakker, B. Berg huis en J. Lejeune evenzeer voor een ver rassing. Dit viertal liet het sinds 8 septem ber 1946 bestaande clubrecord op dit num mer sneuvelen en verbeterde het met 0.2 seconde tot 45.4 sec. Voordat deze resultaten werden geboekt, had vooraf het gebruikelijke défilé van de atleten plaats, waarbij de Hoogoven Har monie in volle bezetting medewerkte. Hoe wel er toen, precies 7 uur, nog maar weinig publieke belangstelling was, trof het op welke keurige wijze er werd gedefileerd. Tijdens het spelen van de volksliederen, altijd een treffend moment, werden de natievlaggen boven de tribune gehesen. Nadat de wedstrijd eenmaal was begon nen, nam ook de belangstelling van het publiek toe, dat kon genieten van een prachtige strijd. De ere-voorzitter van „Suomi", burgemeester mr. M. M. Kwint en de heer J. P. Weyburg, commissaris van politie, gaven evenzeer van hun belang stelling blijk. Loopnummers Uiteraard ging de grootste aandacht uit naar de loopnummers, die alle van een vaak vinnige strijd getuigden. Men kende eikaars krachten niet en dit was aanleiding tot verschillende verrassingen, evenzeer bij de Suomi-atleten(es) onderling. De 100 m heren werd al zeer fel gelopen; het waren de Suometen Hurkmans en Dek ker, die in dezelfde tijd 11.4 sec. de eind streep passeerden, 0.1 sec. vóór Bertora van HI-SNIK. Een gemakkelijke zege behaalde J. Oosterman op de 1500 m, waarin overi gens weinig strijd was. De 400 m daaren tegen gaf meer spanning. Hier liep J. Groen een sterke race tegen B. Pedersen, die de Velsenaar 0.6 sec. voorbleef. De damesestafette 4 x 100 m had voor Suomi een nog glansrijker overwinning kunnen zijn, als niet bij het derde wissel- punt het stokje was gevallen. Ida Waas dorp reageerde echter zeer snel om het stokje op te rapen en de flinke voorsprong voor Suomi te behouden. Op de technische nummers was het de Velsense club, die op vier nummers na alle eerste plaatsen bezette. Vooral het vér- springen van J. Christensen (Denemarken) met 6.31 m, het polsstokhoogspringen van zijn clubgenoot Bjerg met 3 m, het vér- springen van Brigitte Flaga met 4.86 m en het kogelstoten van J. Lejeune (Suomi) met 13.24 m, en hoogspringen van T. v. d. Werff met 1.71 m, waren prachtige resultaten. Er waren voorts nog enige bijnummers voor junioren. De Suomi-jongens waren veel te sterk voor de kleine Deense knapen, die zich echter best weerden. Een sportieve geste was het van J. Bakker (Suomi) als laatste loper in de 5 x 80 m estafette, waarbij de Deense boys 40 meter voor sprong kregen, hand in hand met zijn kleine tegenstander de eindstreep te pas seren (60.1 sec.). De 80 m meisjes (Suomi) werd met 10.5 sec. gewonnen door M. Bakker, gevolgd door I. Zwaan en G. Woortman, beiden in 11 sec. Halverwege de wedstrijd was al duide lijk, dat Suomi de tweekamp zou winnen. Het eindresultaat was: Suomi: dames 44 pnt., heren 62 pnt. HI-SNIK-Hjorten: dames 34 pnt., heren 46 pnt. Totaal: Suomi 106 pnt., HI-SNIK-Hjorten 80 pnt. Na de wedstrijd, die in het duister van de vallende avond werd beëindigd, zijn de sportvrienden nog enige tijd in het sport- paviljoen gezellig bijeengebleven. 200 meter dames:- 1. B. Flaga, Hi-Sn. 27.5. 2. T. Hommes, Su. 28. 3. R. Corneiissen, üu. 29.9. 4. I. Abel, Hi-Sn. 30.4. 80 m. jongens (niet in puntentelling): 1. A. Langendoen, Su. 11. 2. J. Bakker, Su. 11, 3. P. Holbach Hi-Sn. 11.3. 4. H. Jorgenson Hi-Sn. 11.8. 400 meter heren: 1. B. Pedersen, Hi-Sn. 53. 2. J. Groen, Su. 53.6. 3. J. Smit, Su. 54. 4. J. Chris tensen, Hi-Sn. 59.4. Diskuswerpen dames: 1. D. Adelaar-Hurkmans, Su. 35.18 m. 2. N. Versluis, Su. 30.60 m. 3. H. Ras mussen, Hi-Sn. 28.75 m. 4. A. Jensen, Hi-Sn. 28.75 m. L. Scheffers, Su. (b.m.) 28.66 m. Kogelstoten heren: 1. J. Lejeune, Su. 13.24 m. 2. D. van Zutphen, Su. 11.67 m. 3. F. Bertora, Hi- Sn. 10.44 m. 4. H. Pedersen, Hi-Sn. 10.12 m. J. Smit (2) Su. (b.m.) 11.91 m. 4 x 100 meter dames: 1. Suomi 55.2. 2. Hi-Snik 57.1. 100 meter heren: 1. J. Hurkmans, Su. 11.4. 2. P. Dekker, Su. 11.4. 3. F. Bertora, Hi-Sn. 11.5. 4. L. Anker, Hi-Sn. 12.5. 100 meter dames: 1. R. Bakker, Su. 13.4. 2. B. Flaga, Hi-Sn. 13.5. 3. I. Waasdorp, Su. 13.6. 4. H. V. Andersen, Hi-Sn. 13.9. Vèrspringen heren: 1. J. Christensen, Hi-Sn. 31 m. 2. T. v. d. Werff, Su. 5.88 m. 3. T. Hansen, Hi-Sn. 5.62 m. 4. D. van Zutphen, Su. 5.53 m. 1500 meter heren: 1. J. Oosterman, Su. 4.10.8. 2. K. Koster, Su. 4.28.5. 3. E. Pedersen, Hi-Sn. 4.45.3. 4. Pack. Hi-Sn. 4.54. Polshoog heren: 1. N. Bjerg, Hi-Sn. 3 m. 2. B. Christoffersen, Hi-Sn. 2.80 m. 3. A. Koet, Su. 2.70 m. 4. L. Schol, Su. 2.50 m. Hoogspringen dames: 1. E. v. d. Ploeg, Su. 1.45 m. 2. H. Poulsen, Hi-Sn. 1.40 m. 3. I. Abel, Hi-Sn. I.35 m. 4. I. Waasdorp, Su. 1.30 m. Hoogspringen heren: 1. T. v. d. Werf, Su. 1.71 m. 2. A. Koet, Su. 1.66 m. 3. B. Christoffersen, Hi-Sn. 1.66 m. 4. J. Christensen, Hi-Sn. 1.61 m. Diskuswerpen heren: 1. P. Koeten, Su. 37.19 m. 2. P. Jensen, Hi-Sn. 36.395 m. 3. J. Smit II, Su. 34.39 m. 4. L. Peterson, Hi-Sn. 28.06 m. Speerwerpen heren: 1. G. Schmitz, Eu. 47.415 m. 2. P. Koeten, Su. 46.46 m. 3. B. Christoffersen, Hi-Sn. 41.745 m. 4. P. Christoffersen, Hi-Sn. 35.675 m. Vèrspringen dames: 1. B. Flaga, Hi-Sn. 4.86 m. 2. R. Bakker, Su. 4.56 m. 3. H. Andersen, Hi-Sn. 4.35 m. 4. C. v. d. Wel, Su. 4.15 m. R. van Gey- tenbeek, Su (b.m.) 5.02 m. Kogelstoten dames: 1. I. Waasdorp, Su. 9.91 m. 2. D. Adelaar-Hurkmans, Su. 9.01 m. 3. K. Jen sen, Hi-Sn. 7.90 m. 4. H. Andersen, Hi-Sn. 7.29 m. N. Versluis (b.m.) 7.48 m. Speerwerpen dames: 1. T. Hommes, Su. 28.48 m. 2. K. Jensen, Hi-Sn. 25.195 m. 3. B. Nielsen, Hi-Sn. 23.795 m. 4. LScheffers, Su. 21.68 m. Hinkstapsprong heren: 1. J. Christensen, Hi-Sn. 11.88 m. 2. H. Gnodde, Su. 11.68 m. 3. O. Olsen, Hi-Sn. 11.35 m. 4. J. Hurkmans, Su. 11.15 m. 5. J. Bakker (b.m.) 10.86 m. het algemeen klassement („gele vaan wordt de tijd van de eerste gezette duif aangehouden en voor het „ploegenklasse ment" (4 verenigingen) zal de tijd van de eerste der vijf deelnemers worden ge nomen. Bij iedere vlucht is er een suiker- prijs en een prestatie-prijs. GEBOREN: M. A. Visser—van Croonen- borg. z., Evertsenstraat 23, IJmuiden-O.; A. A E PrevostBunschoten, d., Hoofdstraat 110, Santpoort; T. Kranenburg—Wouda z., Koninginnelaan 7. Ogestgeest; M. de Jonig van der Heul, d„ KompassVaat 67, IJmuiden, H C A. Glas—Holloway, z., van Leeuwen straat 83, IJmuiden; L. van Monsjou—de Wagemaker, z„ Vinkebaan 15, Santpoort, E. J. M. van LeeuwenStrijbosch, z., Tromp straat 22, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: H. Meuldiik, Herman Saftlevenstraat 18, Utrecht en G. de Groot, M K. Hofstedestraat 37, IJmuiden: B. Pippes, Wijn. Daniëlslaan 19, Santpoort en A. Bak ker, Narcissenstraat 19, Santpoort, t. a.: Wijn. Daniëlslaan 19, Santpoort; A. Out, Bloem- straat 20, IJmuiden en A. W. Th. Stals, Oos terduinweg 23, IJmuiden-O., t. a.: Ooster- duinweg 23, IJmuiden-O.; J. de Waal, Aca ciastraat 26, IJmuidne-O. en W. Bijker, Verl. Slotlaan 171. Zeist; J. Slagboom, J, P. Coen- straat 18, IJmuiden en A. Glas, Eemstraat 43, IJmuiden: F. Irik, Ratelstraat 2. IJmuiden- Oost en S. H. van Rijs, woonark Annie", Velsen, t. a.: woonark „Annie", Velsen; J. F. van Oobergen, Bloemstraat 75, I.Tmuiden en G. T. Ros, Radarstraat 96, IJmuiden; J. Wij- ker, Edisonstraat 33, IJmiuden en G. Vrijhof, Edisonstraat 33, IJmuiden, t. a.: Daltonstraat 4, IJmuiden: W. M. Jongbloed. Kerkallee 119, Rheden en R. van Weelderen, Hofeeesterweg 6, Santpoort, t. a.: Kerkallee 19, Rheden; ,T. Penner. Pres. Steiinstraat 15. I.Tmuiden en G. A. Twint, Eemstraat 25, I.Tmuiden: A. de Wit, Elspeterwsg 78, AoeMoorn en E. J. van Sloo- ten. Snelliusstraat 28, IJmuiden. t. a.: Oud Millingenseweg 8, Barneveld; N. J. Hoogzaad, Hagelingerweg 64, Santpoort en Th. M. B. van Uden, Koninginneweg 101, Haarlem: M. Pannevis, Wijk aan Zeeërweg 174, IJmuiden en A. C. Klepoer, Wijk aan Zeeërweg 174, IJmuiden; J, Mak, H. Burgerstraat 64, Be verwijk en M. Kalkman, Zeeweg 336, Drie huis. t. a.: Vondellaan 72, Beverwijk. GEHUWD: J. Agenant en G. Kroon, Reinier Claeszenstraat 47 II, Amsterdam: J. H, Mo- rianner en M. E. van Polenen Petel, Terburg straat 32, Santpoort: H. J. van Tongeren en G. Schetzing, de Ruiiterstraat 192, IJmuiden- O.: L. Bruinsma en B. Kraaijeveld. Woonark 't Schommeltje, Voorschoten: J. Keur en E. Veldheer, Fazantenlaan 1, I.Tmuiden-O.; G. de Zeeuw en M. -T. Schik, SteDhensonplein 19, IJmuiden: A. G, Semé en H. M. Haags man, Kastaniestraat 9, IJmuiden-O.: T. Kre mer en M. D. Jager, paviljoen „IJmond", eSinenstweg, I.Tmuiden: H. W. Maassen van den Brink en A. van dén Berg, Fahrenheit- straat 46, IJmuiden. Visafslag Urk. Vrijdag werd door 74 vaartuigen te Urk aangevoerd: 6480 pond kuilpaling, prijs f 1,02—f 1,59; 246 pond lijn- aal, prijs f 1.38f2,01; 726 pond snoekbaars, prijs f 1,05f 1,15; 845 pond rode baars, prijs f0.97f 1.16; 1015 pond voorn, prijs f 0,04 per nond en 945 bak nest, prijs f 2,45 per bak van 3714 kg. In hun uitvoerige nota omtrent de om streden grenscorrectie Beverwijk-Heems kerk hebben burgemeester en wethouders van Beverwijk enkele uitspraken van de minister van Binnenlandse Zaken geci teerd met betrekking tot grenswijziging van andere gemeenten. Hieraan kan nog een nieuw geluid worden toegevoegd, zo meent het college. De vorige maand is n.l. een ontwerp van wet ingediend tot wijziging van enige gren zen in Westland. De hoofdschotel van dit ontwerp vormt de gemeentelijke herinde ling van Kwintsheul. Hierover schrijft de minister als volgt: „Met het Provinciaal Bestuur (van Zuid- Holland) ben ik van oordeel, dat het niet mogelijk moet worden geacht, deze bezwa ren (n.l. het verdeeld zijn van Kwintsheul over enkele gemeenten) door middel van gemeenschappelijke regelingen te onder vangen. Het betreft de dezen immers niet een bepaald belang of een beperkt aantal concrete belangen, doch een complex van belangen, hetwelk zich niet voor een ge meenschappelijke regeling leent". Het vertrouwen, dat burgemeester en wethouders in hun bovenbedoelde nota hebben gesteld op een voor Beverwijk gun stige beslissing van de Kroon, wordt steeds groter, zo deelt het college thans mede, ai is men zowel in de IJmond als bij de ho gere besturen overigens en andere mening toegedaan. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp voor een pensioenwet voor mili tairen, behorende tot het personeel der Koninklijke Marinereserve en het reserve- personeel der Koninklijke Landmacht, voor zover deze militairen krachtens een door hen gesloten verbintenis gedurende een bepaald aantal jaren doorlopende werke lijke dienst verrichten. De regeling die in deze pensioenwet voor bijzondere groepen van het reserveperso- neel is voorgesteld, zal gelden voor officie ren en militairen beneden de rang van of ficier, die krachtens een vrijwillige ver bintenis bij de Koninklijke Marinereserve een door de minister van Marine vast te stellen aantal jaren doorlopend werkelijke dienst verrichten; voorts voor militairen die een verbintenis hebben gesloten vol gens het Besluit Verbintenissen Reserve- personeel Milva, en voor militairen die krachtens het Koninklijk Besluit van 9 augustus 1952 zijn benoemd tot reserve officier bij een der onderafdelingen van de Milva. Ook militairen die een verbintenis hebben gesloten volgens het Besluit Ver bintenissen Reser-ve-personeel beneden de rang van tweede luitenant bij de land macht vallen onder de ontworpen pen sioenregeling. In het wetsontwerp wordt ondermeer bepaald, dat de pensioenaanspraken van de betrokken militairen zullen worden ge toetst aan de pensioenwetten voor de land en zeemacht 1922, echter alleen dan, wan neer zij een werkelijke dienst in de zin van die wetten van twee jaren in aanmer king kunnen brengen. De mogelijkheid de pensioenwetten van 1922 eerst na een wer kelijke dienst van vijf jaren op de betrok ken militairen van toepassing te verkla ren, is in het wetsontwerp opengelaten. De regeling is meer in het bijzonder van belang voor de vrouwelijke militairen en wel met name voor hen, die deel uitmaken van het verplegend personeel. Het nieuwe schip met zijn grillige contour. De door de N.V. Verschure en Co's scheepswerf te Amsterdam gebouwde cut terzuiger „Siete", die begin mei al in de Bergingshaven heeft proefgedraaid, is deze week opnieuw tussen de IJmuidense pieren verschenen om voor het laatst te worden beproefd. Over ongeveer tien dagen zal een zeesleepboot van L. Smit en Co's Interna tionale Sleepdienst de zuiger naar Italië slepen. De cutter-zuiger werd gebouwd voor Italiaanse rekening en zal de volgende maanden worden gebruikt bij havenwerk - 4 x ïoo meter heren: suomi 45.4. 2. Hi-Snik- zaamheden in Tripolis. De zuiger, die 12.000 kubieke meter per dag kan verwerken wanneer hij 16 uur in bedrijf is, heeft één vaste en één beweegbare spudspaal, waar mee het mogelijk is het schip te veranke- Hjorten 46.6. Tijdens de oeienviucht boven het noor delijk deel van de Atlantische Oceaan heeft een Lockheed „Neptune" van de Marineluchtvaartdienst, donderdag post af geworpen bij het weerschip „Cumulus", dat op de Atlantische Oceaan, op 1700 zeemij len afstand van de Nederlandse kust, me teorologische waarnemingen verricht. Het vliegtuig, dat omstreeks .zes uur 's morgens was opgestegen van het marine vliegkamp Valkenburg, kreeg, nadat het de Noorse kust was gepasseerd, omstreeks k .vart over tien radiocontact met de „Cumu- .us", welk schip omstreeks elf uur werd bereikt. Het weer was gunstig en de zee was kalm, zoda zonder bezwaar een boot kon worden uitg-'zet. De „Lockheed „Neptune" heeft twee bus sen met post uitgeworpen, die omstreeks honderd meter voor de boeg van de sloep in zee kwamen. Doordat een der parachu tes niet goed opende, werd de grootste van de bussen bij het neerkomen beschadigd. De inhoud liep echter geen schade op. Na enkele rondjes, tijdens welke de ka pitein van de „Cumulus" via de radio aan de commandant van het vliegtuig zijn dank betuigde, verliet het vliegtuig omstreeks half twaalf de „Cumulus". Het was om vier uur 's middags op het marinevliegkamp Valkenburg terug. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Het menselijk geslacht wordt voort durend groter. Dat was u misschien zelf al opgevallen en dat heeft men nu ook in West-Berlijn geconstateerd, waar twee duizend leerlingen van vakscholen gemeten werden. Een jongen van zeventien jaar is tegenwoordig gemiddeld zeven centimeter langer dan een jongen van diezelfde leef tijd van vijftig jaar geleden. Deskundigen schrijven het langer worden van de mensen aan de verbeterde levensomstandigheden toe. De voeding is gezonder geworden en rijker aan vitamine en bovendien wordt tegenwoordig over het algemeen lichame lijk niet meer zoveel van de jeugd gevergd als nog maar een halve eeuw geleden. Ook het meer beoefenen van de sport is hier stellig van invloed. Professor Schroder van de Vrije Uni versiteit in West-Berlijn wees erop, dat de mensen reeds sedert driehonderd jaar voortdurend groter zijn geworden. Dat kan men goed aan oude harnassen zien; die zijn van zulke kleine afmetingen, dat nor male volwassen mensen van tegenwoordig er niet meer in passen. ren en voort te bewegen. Tot nu toe werd op de zuigers gebruik gemaakt van twee beweegbare spudspalen, die in een spuds- wagen waren opgesteld. De „Siete" (zeven) heeft vier G.M. moto ren van 1640 pk elk, in totaal dus 6560 pk. In het dorpje Arum in Friesland heeft een sportvliegtuigje, na enige malen boven het dorp te hebben gecirkeld, een landing uitgevoerd op een weiland. Uit het vlieg tuigje stapte een oud-Arumer, de 62-jarige heer J. Catstra uit Detroit (V.-S.), die even zijn invalide 30-jarige broer kwam opzoe ken. Met nog een andere broer is de heer Catstra jaren geleden geëmigreerd. Hij is piloot geworden bij een Amerikaanse maatschappij, die vliegtuigen bouwt. Zo nu en dan vliegt hij de grote toestellen over de oceaan; de kleinere worden per vracht schip overgebracht, meestal naar Ham burg, waar ze worden gemonteerd en dan door hem naar hun bestemming gevlogen. Dat was ook met dit sportvliegtuigje het geval. Het moest naar Oslo gebracht wor den, en de heer Catstra vond Arum zo dichtbij dat hij van de gelegenheid gebruik maakte om zijn broer op te zoeken. Dus landde hij op een weiland, waardoor hij echter het Luchtvaartregelement over trad. De politie maakte hem daarop attent. De heer Catstra is toen maar weer opge stegen, vloog het sportvliegtuig naar Eelde en keerde per taxi naar Arum terug waar hij enige uren bij zijn broer heeft doorge bracht. Van Eelde is hij naar Oslo gevlo gen. Dinsdag 17 juli komt de Beierse kapel „Die Bughausen Trachtenkapelle" naar IJmuiden als gast van de IJmuider Harmo nie. De Beierse kapel concerteert 's avonds half acht op de Schapenweide.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 19