Rijksweg en Lange Nieuwstraat de gevaarlijkste verkeersaders in de stad SEIZOEN-OPRUIMING JOH. MEYER en ZN I 36 Let op het juiste adres De meeste ongelukken gebeuren des Maandagsmiddags Agenda voor Velsen e ^lOeek Velsen werd weer onveiliger Enorme koopjes kwaliteits-artikelen stukken goedkoper roquet AUïOflAJIEKHAl Old Clothes New ZATERDAG 14 JULI 1956 Openluchtconcert in park „Velserbeek" Een bolero, een bal en een ballpoint in alle afdelingen onze nu De gevaarlijkste punten Doden en gewonden Slaperig? Percentage der schuldigen DROEVE BALANS OVER EEN HALF JAAR Menselijke fouten BEVERWIJK Benoeming onderwijzer Uitspraken van Raad voor de Scheepvaart DRY CLEANING ONLY Opbrengst Rode Kruis- collecte Velsen 5500,- 9 DE VOORRANGSKWESTIE blijft door de jaren heen de meest gevaarlijke zaak in het moderne verkeer, ook in Velsen. De Rijksweg nummer negen, de verbinding dus tussen de pont en Haarlem en de Wijkerstraatweg tussen het noorde lijk pontplein en de overweg op de grens met Beverwijk is de route, waar de meeste ongevallen gebeuren en de maand juni blijkt de „gevaarlijkste" maand op de weg te zijn, ter wijl de meeste ongevallen op maandag geschieden en dan bij voorkeur tussen vijf en zes uur in de namiddag. Het hoog ste percentage schuldigen onder de bij aanrijdingen betrok kenen is te vinden onder de bromfietsen en de voetgangers. Vooral voetgangers, waarvan er in het eerste half jaar van 1956 zestien bij een verkeersongeval betrokken waren, zijn percentsgewijs in overgrote meerderheid aanleiding tot narigheid geweest: dertien hunner werden namelijk schuldig bevonden en van de bromfietsers waren het er 39 van de 62. Dit alles is terug te vinden in een compact kaartsysteem van de Velsense verkeerspolitie, die dank zij een ingenieus systeem van codering van elk bij haar bekend wordend on geval een groot aantal gegevens verzamelt. Later kan zij dan nagaan waar bijvoorbeeld „zwakke plekken" in Velseqs wegennet schuilen, waar dus onder bepaalde omstandig- heaen van weer en wegdek telkens weer ongevallen terug komen, wie er bij betrokken zijn en welke de meest-voor- komende soorten ongelukken zijn. Dat deze nauwkeurige barometer van het verkeer een preventieve werking kan hebben, hoeft nauwelijks betoog: vindt men bepaalde aan wijzingen, dat een speciale weg bij nat weer altijd dezelfde soort ongelukken oplevert, dan kan via Rijkswaterstaat of Openbare Werken een poging worden ondernomen hierin verbetering te brengen. Terwijl uiteraard tevens waardevolle aanwijzingen uit dit kaartsysteem zijn te putten ten aanzien van het verkeersonderwijs en voor vele andere praktische verkeersproblemen meer. Het programma van het openluchtcon cert op vrijdag 20 juli 1956 in het park „Velserbeek" door de Accordeonvereniging „IJmuidens Roem", dirigent D. Wijker, is als volgt: L'Avenir aux enfants, ouverture, E. W. F. v. Gest; lm Chambre séparée, R. Houberger; La Frisonette, ouverture, Joh. B. Kok; Cavalleria Rusticana (intermezzo), P. Mascagni;'Valse Espagnole, G. Hellms- berger; Serenata, C. v. Orsouw; Offenbach Melodieën, G. Offenbach; A. M. C. mars, K. H. Moed; pauze; A-orkest: Neerlands trots, mars, G. v. d. Brink; De Fontanel acc. Fantasie, W. de Ruiter; Always Engelse Wals, G. Berlin; lm reiche des Indra, ouverture, P. Lincke; Donauwellen, con- certwals, G. Ivonovici; Marche des accor- deonnistes, Ouverture in D, R. Würthner; Melodieën uit de opera Der Freischütz, C. M. von Weber; Populaire Walspotpourri, El Kapitein, mars, Joh. P. Sousa. De volgende gevonden voorwerpen zijm van 6 tot 13 juli te verkrijgen aan het Hoofdbureau van Politie, Tiberiusplein no. 1, kamer 4, uitsluitend op iedere werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur, met uit zondering van zaterdagmiddag. Telefonisch geen inlichtingen! Jack, muntbiljet, hangertje, bril, paar handschoenen, sokje, portemonnaie, hand schoen, tafelkleedje, kinderrijwiel, kinder schortje, ceintuur, tasje, paar sokken, 2 messen, kop van rijwiellantaarn, mutsje, ballpoint, vulpen, zakdoek, zwembroek en handdoek, paar gymschoenen, sjaal, kin derbeker, regenjas, kinderschoen, sleutels, kinder tuig je, vulpotlood, kinderhemd, fiets tassen, herenpolshorloge, capuchon, vestje, aktentas, sleutelbos, gouden ring, zwem pak, bolero, bal, autoped. ADVERTENTIE DAMES- EN HERENMODES DAMES- EN HERENCONFECTIE KLEERMAKERS KENNEMERLAAN IJMUIDEN TELEFOON 4453 DE ZAAK MET HET GROTE PORTIEK Zo erg was het zelden in Velsen - maar één moment van onoplettendheid kan het zo erg maken. Ook Velsen laboreert aan een toeneming van het aantal ongelukken op de weg. De stijging houdt ongeveer geljjke tred met de landelijke cijfers: er kwamen in het eerste halfjaar van 1956 278 verkeers ongevallen ter kennis van de politie tegen over 233 in het zelfde tijdvak van 1955. Dat is dus een stijging van 15 percent. De oorzaken van de 278 aanrijdingen en botsingen zijn als volgt onder te verdelen: Niet verlenert van voorrang 60 Slippen 35 Onvoorzichtig passeren of inhalen 21 Niet voldoende rechts houden 19 Geen voorrang verlenen aan het recht- doorgaand verkeer 31 Onveilig achteruitrijden 10 Onveilig wegrijden 14 Te kort op elkaar rijden 15 Onveilig oversteken van voetgangers 12 Onveilig portieren openen t1 Linker rijbaan berijden 1 Snijden 3 Rijden of lopen onder invloed van sterke drank 2 Ondeugdelijke remmen 1 Ondeugdelijke stuurinrichting 1 Andere technische gebreken 2 Spelen op de rijweg 2 Onbekende oorzaak 3 Bovendien zijn er nog diverse andere oorzaken van minder belang aan te wijzen geweest. Men heeft de ongevallen bovendien ge rubriceerd naar de wegen of straten waar zij voorkwamen en daaruit bleek, dat er op de Rijksweg 9 tussen Haarlem en het Zuidelijk Pontplein in het eerste halfjaar van 1956 26 en tussen het Noordelijk Pont- plein en de overweg in de Wijkerstraat weg 13 ongevallen voorkwamen, terwijl er ADVERTENTIE bovendien 14 aanrijdingen op de pont voorkwamen Op de Lange Nieuwstraat werden 16 ongevallen bij de politie bekend. Twee wegen dus, die door hun intensieve ver keer tot de gevaarlijkste in de gemeente gerekend moeten worden. Opvallend is het, dat de ongelukken op de Lange Nieuwstraat lang niet allemaal voorrangs aangelegenheden waren wel kwam het overal geldende gebod „rechtdoor gaat voor" in het gedrang, maar dat is tenslotte niet de schuld van de Lange Nieuwstraat, maar van de slordigheid der weggebrui kers, die nu eenmaal niet wensen in te zien, dat een rechtdoorgaande wielrijder voorrang heeft boven een rechtsafgaande automobilist. Op de Kennemerlaan werden 11 onge vallen geboekt in het halve jaar, waar over het rapport gaat. Op de Grote Hout- of Koningsweg kwamen er 10 voor, op de Hagelingerweg eveneens 10, evenals op de Hoflaan en de Stationsweg. Op de midden- sluisweg tenslotte gebeurden 8 ongelukken. Er waren door deze reeks van onge vallen 1 dode en 113 gewonden te betreu ren, terwfjl 385 voertuigen min of meer ernstige schade opliepen. Het menselijk leed telt uiteraard het zwaarst: van de 113 gewonden werden er 24 ernstig en 89 licht gewond. De 24 ernstig gewonden zijn als volgt onder te verdelen: 15 mannen, 3 vrouwen en 6 kinderen en van de 89 licht gewonden waren 52 man nen, 20 vrouwen en 17 kinderen, zodat het verkeer in een half jaar van Velsens jeugd 23 kinderen eiste, die min of meer ernstig letsel opliepen. De 385 keer, waarin schade werd ver oorzaakt aan voertuigen zijn eveneens onder te verdelen in „zwaar" en „licht". In totaal zijn 45 voertuigen door aanrij dingen zwaar beschadigd, 27 ervan waren personenauto's, 5 bestelwagens, 3 vracht auto's, 2 bussen, 2 bromfietsen, 1 tankauto, 1 motor en 1 motorcarrier. KENNEMERLAAN 66 ZATERDAG 14 JULI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „Karavaan der verdoemden". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. ZONDAG 15 JULI IJMUIDEN Thalia, 15 uur, „De boekanier"; 19 en 21.15 uur, „Karavaan der verdoemden' Rex, geen opgave. MAANDAG 16 JULI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „El Alamein" Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. „Stormvogels", 20 uur, Gebouw v. Chr. Belangen, jaarvergadering. VSV, 20 uur, café Slootmans, Zeeweg, algemene ledenvergadering. VELSEN Raadhuis, 15—17 uur, spreekuur wet houder van onderwijs. De meeste der ongevallen vielen op maandag voor, wat dus zou kunnen be tekenen, dat men dan of de zondag nog in het hoofd heeft of niet geheel uitgeslapen de woelingen des verkeers tegemoet treedt. De dinsdag is trouwens ook een vrij ge vaarlijke dag met 47 ongelukken, samen met de zaterdag, die over de genoemde periode op een totaal van 43 kwam. Op de zondagen vielen 42 ongelukken voor, des donderdags 34, op woensdagen 31 en op vrijdagen, ondanks het feit, dat de der tiende er een keer bij was, 29. Het riskantste moment in het verkeer ligt uiteraard tijdens de zogenaamde spits uren: dat is dus tussen 17 en 18 uur in de vooravond. In deze tijd kwamen gedurende het eerste halfjaar van 1956, liefst 38 on gelukken voor. Een uur daarvoor is het ook al aardig druk: 31 ongelukken ver meldt de politiële boekhouding. Tussen drie en vier uur des middags 24 ongeluk ken en tussen twaalf en één 23. De rest van de dag schommelt het om de tien tot vijftien ongevallen de nacht is uiteraard het veiligst Over het „schuldig of niét schuldig" is eveneens een staat bijgehouden, die ver meldt, dat bij de 278 ongevallen 186 per sonenauto's betrokken zijn geweest en dat in 75 gevallen de bestuurders schuldig waren. Van de 66 bromfietsers waren er 39 schuldig aan brokken en van de 39 be rijders van bestelwagens 18. De vracht autochauffeurs waren 53 keer in een half jaar betrokken bij verkeersongevallen en )CXDC<X<X>C>OOOC)OOCXXXXXXXXXX30000CCOOCOOOCCOCOCCOOOOOCOOCOO< Het ogenschijnlijk dorre cijfermateriaal, dat bij de Velsense verkeerspolitie ligt opgetast over de verkeersongevallen in i het eerste halfjaar van 1956 is dank zij een vernuftig systeem van codering en rangschikking uitgegroeid tot een zake- j lijke roman van het Velsense verkeer. Wij hebben dank zij de medewerking f van de afdeling verkeer op het hoofdr bureau van politie een blik kunnen ijlaan.iii_ de cijferreeksen en leggen hierbij het materiaal voor. Het is niet alleen leerzaam, maar op sommige pun ten ook verbazingwekkend op te maken, waar de oorzaken van de nog steeds toenemende aantallen verkeersongeluk ken liggen. ÖOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCX in 23 gevallen lag het aan hen de motor rijders die over het algemeen kwetsbaar zijn en dus naar veler oordeel vaak voor zichtiger rijden dan andere weggebruikers, waren in 51 gevallen betrokken bij een aanrijding of ongeval en in 14 gevallen moesten zij schuldig worden geacht. Van de 51 wielrijders, die botsten waren er 30 zonder meer aansprakelijk voor de gevolgen, terwijl van de 16 voetgangers liefst 13 schuldig bevonden werden. Ten slotte waren er 14 autobussen in botsingen verwikkeld en 4 chauffeurs hebben daar voor moeten boeten, omdat het hun schuld is geweest. Het is zaak, dat de toenemende ver keersonveiligheid ons allen bezig houdt. Het is goed, dat het materiaal, dat de politie verzamelde op deze wijze onder ieders ogen komt en dat zo mogelijk alles wordt gedaan om kwetsbare plekken weg te nemen. Het overgrote deel van de on gelukken, die in het afgelopen eerste half jaar voorvielen, waren te wijten aan men selijke fouten, die zich nu eenmaal in het snelverkeer dubbel wreken, de mecha nische oorzaken zijn verre in de minder heid, Een „open oog", niet alleen voor de waarde van de bovenstaande cijfers, maar vooral voor het latent-aanwezige gevaar op de weg is hoognodig, om het ramp- cijfer niet verder te doen stijgen. Want al deze menselijke fouten hadden bij goed opletten of juist toepassen der verkeers regels, voorkomen kunnen worden, waar bij in de eerste plaats veel leed niet was geleden terwijl bovendien veel economisch nadeel de samenleving bespaard had kun nen blijven. Karavaan der verdoemden (Thalia, vrij dag tot en met maandag) Uit dezelfde stal, die „Johnny Guitar" afleverde is nu een tweede film gekomen met hetzelfde goede sop overgoten: Karavaan der ver doemden. John Payne speelt er een heel goede hoofdrol in, het verhaal is boeiend en speelt zich af langs de Santa Fé Trail, de weg der karavanen in Amerika's jongste geschiedenis. Het stramien is oud, maar fris weergegeven, en men zal ongetwijfeld zijn genoegen aan dit romantische, breed opgezette geheel beleven. Gevaarlijke liefde (donderdag, speciale voorstelling) -Na „Bittere Rijst" heeft Silvana Magnano zich onledig gehouden met een verhaal, dat minstens even zwoel is en minstens evenveel voor als nadelen bevat. Deze film speelt zich af in Sila, een wilde streek in zuid-Italië, waar de mis daad en de bloedwraak nog welig tieren en blijkens dit verhaal erg mooie meisjes wonen, die het toch al opstandige bloed van de bergbewoners nog meer in beroering brengen. Silvana is een vampierachtige fi guur, die wraak neemt voor het leed aan haar familie geschied. De lichtelijk legen darische sfeer, die over het scenario ligt, is door regisseur Colette vrij zuiver aan gevoeld en weergegeven, maar of het nu allemaal echt om het filmen begonnen is wagen wij, evenals na „Bittere Rijst" bit ter te betwijfelen. El Alamain (Thalia, maandag tot en met woensdag) De Italianen hebben uiter aard ook hun visie gegeven op de beslis sende slag in Noord-Afrika gedurende de laatste wereldoorlog, waarin de namen El Alamein, Benghazi en later Malta, Sicilië en Salerno zulke bekende klanken gingen vormen voor hen, die via de verboden zen ders het nieuws van de fronten volgden. Dat de Italianen daarbij hun eigen glorie niet geheel in overeenstemming hebben gebracht met de verhalen, die toendertijd de ronde deden over weinig gelukkige krijgsdaden, valt te begrijpen, maar deze laatste mannen van de divisie „Folgore", die na de slag van El Alamein achter het front een paar weerstandsnesten blijven bezetten doen naar onze begrippen een iet wat ongeloofwaardig aan. Toch is het in haar soort een goede„ royaal opgezette oor logsdocumentaire. Coletti heeft nergens in deze film willen bewer-en, dat de Italiaan se zaak er goed voor stond, maar tussen de regels door kan een opmerkzaam toe schouwer „lezen", dat hij het toch wel erg betreurt, dat het allemaal zo is gelopen. Niettemin verdient hij hulde voor de be kwaamheid, waarmee het geheel in scène is gezet. De derde Don Camillo (Kennemer Theater) In de reeks films, die de gezellige dorpspastoor Don Camillo tot onderwerp hebben, is nu het derde ver volg verschenen op het nu zo langzamer hand wel algemeen bekende stramien: de gelovige zieleherder contra de onverzette lijke communistische dorpsburgemeester. Was de eerste film hier en naar een halve Gewonden en schade: „de tol van het snelverkeer". Echter vaak onnodig, want wie de cijfers, die in bijgaande beschouwing zijn verwerkt, aandachtig leest zal merken, dat in haast alle gevallen het leed voorkomen had kunnen worden. openbaring wat de fijne humor en de heer lijke trekjes en spitsvondigheden betrof, de tweede Don Camillo viel lichtelijk tegen, omdat men het nu wel wist en de strakke stijl van verhaal nummer één niet geheel gehandhaafd werd. Nu de derde is uitgekomen <en men ge dwongen wordt te gaan vergelijken, blijkt op enige punten het kruidige element terug te zijn gehaald in dit verhaal, dat weer de strijd tussen geest en materie tot onder werp heeft. Vooral in de tijd voor de ver kiezingen was er uiteraard voor de regis seur stof te over om de tegenstellingen eens verrukkelijk op de hak te nemen en dat is dan ook met smaak en vaart gedaan, zodat ge aan deze Peppone-versus-Camil- lo-zotternij op dat punt weer veel ge noegen zult kunnen beleven. In één op zicht en naar onze smaak was dit een belangrijke zaak schiet deze film echter te kort. De Christusfiguur, die in de eer ste film als een zachtmoedig maar recht vaardig geweten over Don Camillo oor deelde.. als bet eens scheef dreigde te gaan met zijn ijver voor de moederkerk, is nu afgezakt tot een grappenmaker op de ach tergrond, die het poëtische karakter van deze filmische vondst totaal kwijt raakte. Men zal er zich zelfs aan storen. Guareschi had het hele geval er beter uit kunnen laten, want het schaadt het overigens aar dige verhaal gevoelig. J. F. De vrolijke vagebond (Luxor Thea ter) Een van die Duitse zangfilms, waarvan de markt voor de oorlog werd overstroomd en welk genre blijkbaar ook nu nog aftrek heeft, waarin vrolijke lie den in korte broeken juichend rondlopen omdat het leven een pijp kaneel is. Het is allemaal erg opgewekt, zo niet geforceerd. Rudolf Schock mag dan de hoofdrol ver vullen, hij heeft beter leren zingen dan acteren en alleen Willy Fritsch en Paul Hörbiger blijken met kennis van zaken voor de camera te hebben gestaan. Ove rigens is het scenario allervriendelijkst: een jong zangleraar heeft onder meer een kinderkoor onder zijn vleugelen, een ope rettezangeres maakt van de zangleraar een beroemde „Kammersanger" en beantwoordt zijn liefde, maar de zanger-leraar wordt het beu en zoekt de weg terug naar de school, waar hij zijn beste jaren versleet, zonder de roem en zonder de schijnwer pers, die hem een oogkwaal nalieten. Het gaat natuurlijk in hoofdzaak om een reeks ruisende melodieën en wie daarop afkomt zal zeker niet bedrogen uitkomen; „De fröliche Wanderer" en Rigoletto deinen meermalen over het doek. Tarzan in gevaar (W B theater, vrij dag en zaterdag) Deze eerste Tarzan- film, die direct in Afrika's oerwouden werd opgenomen met behoud van Cheeta de verheugde chimpansée en de fraaie Vir ginia Huston, biedt weer een rijke variatie aan spanning als gevolg van de strijd, die de moedige mannetjesputter aanbindt tegen een bende minderwaardigen. „Besmeurde liefde" (zondag en maan dag) Deze film heeft onlangs in IJmui- den gedraaid,zodat wij kunnen volstaan met een verwijzing naar de recente re censie. CASTRICUM: Corso Theater, zater dag en zondag 19.15 en 21.30 uur: „Botsende Jeugd"; zondag 15 uur: „De on zichtbare tegenstander"; maandag, dinsdag en woensdag 20 uur: „Een vrouw in op spraak"; donderdag 20 uur: „Ik beken". HEEMSKERK: Marquette Theater, za terdag en zondag 20 uur: „De grote Ob sessie"; zondag 14.30 uur: „Van de wal in de sloot". UITGEEST' City Theater: zaterdag 20 uur: „De gemaskerde Ruiter"; zondag en maandag 20 uur: „De hel van Dien Bien Phoe". ADVERTENTIE TAXI NODIG? BEL 5000 VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Ter voorziening in een vacature aan de openbare lagere Adolf van Nassauschool te Santpoort(dorp) dragen B. en W. van Velsen ter benoeming voor: D. Klip, sinds 11 juni 1956 in tijdelijke dienst aan deze school werkzaam. Geen spreekuur burgemeester De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint houdt maandag 16 juli geen spreek uur. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft in verschillende zaken schriftelijk uitspraak gedaan. Omtrent de schuldvraag bij de aanvaring op 9 april van dit jaar tussen het Duitse motorschip „Lina Robert Müller" en het Britse stoomschip „Oxford" tijdens een oploopmanoeuvre op de Nieuwe Waterweg is de hoofdinspecteur van de Raad voor de Scheepvaart van mening, dat de grootste mate van schuld bij de kapitein van de „Oxford" bestaat. Aan boord van dit schip wist men dat het oplopen slechts langzaam zou geschieden en had men tenslotte het sein van zeven korte stoten moeten geven. De kapitein van de „Lina Robert Müller" heeft ook, zij het een geringe, schuld, want hij had ge legenheid de gevaarlijke situatie te ver mijden. Geen der schepen kreeg door de aanvaring ernstige schade en beide konden de reis voortzetten. Het oordeel van de raad over de aan varing op 30 maart van dit jaar van het binnenlopende Britse stoomschip „Great Hope" tijdens mist op de Nieuwe Waterweg met het naar buiten stomende Britse stoomschip „Clangula," waarbij laatstge noemd schip ernstig aan de voorzijde werd beschadigd, luidt als volgt: Zeer waar schijnlijk is de „Great Hope" door de stroom naar de noordkant overgescheerd en is bakboord-roer gegeven, toen de loods hard stuurboord-roer commandeerde. Door de dikke mist en doordat de radar niet bezet was, is dit niet tijdig opgemerkt. De raad acht voorts in zijn uitspraak over de aanvaring van het motorschip „Flora" met een door de sleepboot „Alcyon" gesleepte bak in de haven van Harlingen op 20 januari van het vorige jaar de sleepboot „Alcyon" aansprakelijk voor deze aanvaring. De schipper van de „Alcyoin" (die 74 jaar oud is) heeft in een vooronderzoek verklaard, dat hij niet weet, dat de door de „Alcyon" gesleepte bak met de „Flora" in aanvaring is geweest. De kapitein van de „Flora," die op het bewuste tijdstip zag, dat de sleepboot de sleeplichten voerde, maar er niets achter zag hangen, gaf een korte stoot om aan te geven dat hij de stuurboordzijde van de haven wilde blijven volgen. Toen hij daar op een korte stoot van de „Alcyon" hoorde, mocht hij aannemen, dat de sleepboot naar stuurboord uit zou wijken en achter de „Flora" langs zou gaan. Wat de „Alcyon" ook met dit signaal mag hebben bedoeld, zij handelde er niet naar en stak voor de „Flora" langs het vaarwater over, zulks in strijd met het bepaalde in artikel 36, lid 3, van het B.A.R. Ondanks het achteruitslaan van de „Flora" kon de aanvaring niet wor den voorkomen. De kapitein van de „Flora" had moeten begrijpen, aldus de raad, dat er achter de sleepboot een gesleept vaar tuig zou volgen. Hij had daarom beter ge daan eerder achteruit te laten slaan. ADVERTENTIE KONINGSPLFIN 10 - TELEFOON 4886 Deze week heeft het campagnecomité 1956 aan het bestuur van de afdeling Vel- sen-IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis het resultaat ter hand gesteld van de dit jaar in deze afdeling gehouden col lecte. Het resultaat was gunstiger dan in 1955; de bruto opbrengst bedroeg f 5512,87, hetgeen in hoofdzaak is te danken aan het enthousiasme waarmee comité, wijkhoof- den, collectanten en overige medewerkers en medewerksters zich van hun taak heb ben gekweten en niet te vergeten de be reidheid van het publiek om te geven aan het Rode Kruis, dat toch eigenlijk een be zit is van het Nederlandse volk in zijn ge heel. Door de ruimere opbrengst der collecte zal het afdelingsbestuur in staat zijn bij zondere aandacht te besteden aan de uit rusting en het materieel van de colonne, waardoor het publiek in de gelegenheid zal zijn zich meer nog dan voorheen te overtuigen van het nut en de noodzakelijk heid van een behoorlijk uitgerust en goed functionerend Rode Kruis-korps. Virte'ag Urk. Donderdag werd door 80 vaartuigen aangevoerd: 6490 pond kuilpaling, prijs f 1,20f 1,64; 182 pond lijnaal, prijs f 1,97 f 2,02; 310 pond snoekbaars, prijs f 1,09 f 1.12; 9-77 pond rode baars, prijs f 0,96f 1,12; 1143 pend voorn, prijs f 0,04 per pond en 1237 bak nsst, prijs f 2,45 per bak van 3714 kg.

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 3