Nederlandse atletiekploeg verloor ook landen wedstrijd van Tsjechen Kaagweek met record aantal inschrijvingen begonnen Nederlands honkbalnegental in Rome Europees kampioen De wedstrijden in cijfers Nederlanders verbeterden drie nationale records Tijdens weekeinde overwinningen op Spanjaarden (6-4) en Duitsers (3-2) MAANDAG 16 JULI 1956 5 Wederom overwinning DWT in waterpolocompetitie Sandor Iharos verbeterde twee wereldrecords Benelux 8 Cerda open golfkampioen van Nederland JU—i— Van ouds - een héél beste Virginia Finish in de modder Voor de Spelen Zeventien hockeyers gaan de training volgen Sport in 't kort VOETBAL HONKBAL De derde landenwedstrijd van de Nederlandse herenatleten heeft de stand van zaken In de Nederlandse atletiek wel bijzonder duidelijk aan het licht gebracht: in de eerste plaats dat de Nederlandse atleten internationaal nog steeds niet meetellen, want ook deze wedstrijd werd met grote cijfers (12685) verloren, al hadden de Tsjechen niet eens hun sterkste ploeg opgesteld, maar uit het enorme aantal atleten een team ge vormd, dat qua prestatie zoveel mogelijk met die van de Nederlanders overeenkwam. Moge dit teleurstellend klinken, het tweede punt dat naar voren kwam is echter dat de Nederlandse atletiek zich in stijgende lijn bevindt. Want ondanks het feit dat de weersomstandigheden slecht waren en de baan, doorweekt van de regen, zwaar was, werden niet minder den drie Nederlandse records verbeterd. Jan Parlevliet, die zijn eigen nationale record op de 400 meter horden met 0,2 sec. verbeterde (53,5 sec.), Kees Koch, die het nationale record discuswerpen van De Bruyn verpletterde en als eerste Nederlander met 50,07 meter boven de 50 metergrens kwam en tenslotte Lam, vorige week te Amsterdam nog de pechvogel daar zijn tijd van 9,30,1 niet als Neder lands record kon worden aangemerkt omdat het aantal hindernissen niet klopte en de sloot niet aan de voorgeschreven breedte voldeed, maar nu bewees, dat hij Inder daad in staat was het record van Verhoeks te laten vallen. Met 9 min. 28,2 sec. bleef Lam 4,2 sec. beneden de tijd van Verhoeks. Bijzondere vermeldingen verdienen in deze wedstrijd Frans Kuenen die op de 10.000 meter, het nummer waarop hij on langs het Nederlandse record op zijn naam bracht, een buitengewoon sterke indruk maakte. Door zijn verstandige wijze van lopen en zijn sterke eindsprint veroverde hij de zege. Hetzelfde deed Roovers op de 5000 meter, toen hij 50 meter voor de finish plotseling naar voren kwam en onbedreigd als eerste de eindstreep bereikte in 14 min. 42.2 sec. De eerste dag Op de eerste dag liep de Nederlandse ploeg een achterstand op van 8 punten. Met 57-49 punten hadden de Tsjechen de leiding genomen. Evenals in de wedstrijd te Duisburg tegen Duitsland werkten de weersomstandigheden niet mee tot bijzon dere prestaties. Bij de aanvang van de ontmoeting was het drukkend warm, on geveer 25 graden in de schaduw, en kort daarop ontlastte zich een zware onweers bui, waardoor de wedstrijden zelfs nog 20 minuten onderbroken moesten worden. Een flinke tegenwind drukte bovendien op de tijden van de 100 meter en door de voort durend neervallende regen werden de baan en de aanlopen voor het vèrspringen moei lijk en zwaar. De oranjebroeken startten goed, na 4 nummers stonden zij zelfs 2 punten voor. Op de 110 meter horden bezetten Neder- hand en Parlevliet respectievelijk de eerste en tweede plaats. Zij waren snel van start gegaan en onbedreigd gingen zij het eerst over de eindstreep, Nederhand in 14.9 sec., zijn snelste tijd van dit seizoen, en Parle vliet in 15 sec. Ook de 100 meter schonk voldoening. On danks de slechte tijden door de harde wind die de atleten tegen hadden, werd er felle strijd geleverd door vier atleten van onge veer gelijke kracht. Saat bleek de sterkste met 11.1 sec., gevolgd door Simecker en Tempelaer, beiden 11.2, van wie de Tsjech echter een fractie van een seconde eerder over de eindstreep ging dan onze landge noot. Regen Jan Fekkes, die dit seizoen zulke ver rassende successen boekte, heeft het dit maal niet kunnen bolwerken op de 1500 meter. Bjj het begin van de race begon het te regenen. De vier deelnemers deden het, eikaars krachten metend, kalm aan. De 800 meter werd afgelegd in 1 min. 8 sec. Pas op de laatste 200 meter ontbrandde de strijd, welke door Svolensky werd gewon nen in 3 min. 55 sec. voor Blankenstein en Fekkes. Op het laatste loopnummer, de 10.000 meter, zorgde de nieuwe Nederlandse recordhouder Frans Kuenen weer voor een zege van de oranje-ploeg. De Bredanaar liep een zeer verstandige en taktische race. Tot 4 km nam hij de kop, liet zich toen afzakken om aan Cesal de taak over te laten het viertal aan te voeren. Maar na 8 km kwam hij terug en na een scherpe eindstrijd won hij met ruim verschil op Cesal. Visser stelde teleur Een van de weinige nummers, waarop de Tsjechen hun sterkste krachten lieten uit komen, het vèrspringen, werd voor Neder land, evenals in de wedstrijd tegen Duits land, een teleurstelling. Henk Visser, die door de buitenlanders als een van onze beste atleten wordt geziep en waartegen men zijn sterkste vèrsprin'gers opstelt om geen risico te nemen, kwam niet verder dan 7.09 meter. Op de zachte aanloop bles seerde hij een been en de laatste sprong nam hij niet meer. De tweede Nederlander, Sleeuwenhoek bezette met 6.06 meter de laatste plaats. De Rotterdammer Kees Koch kwam evenmin tot zijn hoogtepunt. Koch die bij het kogelstoten meestal boven de 15 meter komt, bereikte nu slechts 14.30 meter, het geen hem de derde plaats bezorgde. Records Zondag was het weer iets beter. Het regende af en toe zachtjes en de wind was minder sterk. Drie Nederlandse records leverde deze dag op, maar van de tien nummers werden er maar 2 door onze land genoten gewonnen. Kees Koch (discuswer pen) en Wim Roovers (5000 meter) waren de enigen die een eerste plaats veroverden. Kees Koch maakte zijn recordworp in de derde beurt. Zijn 50.07 meter werd door geen van de andere diskuswcrpers over troffen. Wim Roovers imponeerde op de 5 km evenals Kuenen dat de dag tevoren op de 10 km had gedaan. Gedurende de gehele race had onze landgenoot zich rustig ge houden. Het aangeven van het tempo liet hij over aan de Tsjech Rudolf. Maar 50 meter voor het einde sloeg hij zijn slag. Onweerstaanbaar passeerde hij zijn tegen standers, schudde hen van zich af en ging toen onbedreigd als eerste over de finish met een tijd van 14 min. 42.8 sec. De records van Parlevliet en Lam heb ben niet tot een overwinning kunnen bij dragen. Winnaar op de 400 meter horden werd Bartos, die op het laatste stuk door Parlevliet werd opgejaagd en gedwongen werd tot een zeer snelle eindsprint. Hij wist de Nederlander voor te blijven, maar het verschil was zo gering, dat voor beiden dezelfde tijd werd genoteerd. De recordprestatie van Lam leverde slechts een derde plaats op. De beide Tsjechen Vesely en Zhanal waren met res pectievelijk 9 min. 15 sec. en 9 min. 24.6 sec. te sterk voor de oranjemannen om de ereplaatsen te kunnen veroveren. Goede prestaties werden voorts nog ver richt door Verwey, die met 1 min, 53.1 sec. zijn persoonlijk record op de 800 meter ver beterde, Vergeer die met 9 min. 35 sec. op de 3000 meter steeple weliswaar als laatste eindigde, maar toch zijn beste persoonlijke prestatie leverde met 9 min. 35 sec. en Snippe die bij de hinkstapsprong zijn per soonlijke beste prestatie met 14.30 meter met 15 cm verbeterde. De uitslagen De uitslagen luidden: 110 meter horden: 1. Nederhand (Ned.) 14.9 sec. 2. Parlevliet (Ned.) 15 sec, 3. Bec- varovsky (Tsj.) 15.3 sec. 100 meter: 1. Saat (Ned. 11.1 sec. 2. Si mecker (Tsj.) 11.2 sec. Kogelslingeren: 1. Malek (Tsj.) 56.07 m. 2. Mika (Tsj.) 54.69 m. 3. Romani (Ned.) 42.96 m. 1500 meter: 1. Zvolensky (Tsj.) 3.55 sec. 2. Blankenstein (Ned.) 3.59 sec. 400 meter. 1. Jirasek (Tsj.) 48.8 sec. 2. De Kroon (Ned.) 49.7 sec. Hoogspringen: 1. Vacek (Tsj.) 1.94 m. 2 en 3. Njmmerdor en Van Kleeff 1.80 m. 10.000 meter: 1. Kuenen (Ned.) 31.05.8 sec. 2. Cesal (Tsj.) 31.14.3 sec. 3. Verra (Ned.) 31.42.6 sec. Kogelstoten: 1. Stodlasa (Tsj.) 15.66 m. 2. Sulanyi (Tsj.) 15.08 m. 3. Koch (Ned.) 14.30 m. 4 x 100 meter: 1. Tsjechoslowakije (Pro- chazka, Simanek, Mandlik, Borcic) 42 sec. 2. Nederland (De Wal, Parlevliet, Tempe laar, Saat) 42.1 sec. Vèrspringen: 1. Molnar (Tsj.) 7.14 m. 2. Visser (Ned.) 7.09 m. De uitslagen van de tweede dag van de landenwedstrijd TsjechoslowakijeNeder land luiden: 400 meter horden: 1. Bartos (Tsj.) 53.3 sec. 2. Parlevliet (Ned.) 53.5 sec. (Ned. record). 800 meter: 1. Heger (Tsj.) 1 min. 52.3 sec. 2. Verwey (Ned.) 1 min. 53.1 sec. 300 meter hindernis: 1. Vesely (Tsj.) 9 min. 15 sec. 2. Zhanal (Tsj. 9 min. 24.6 sec. 3. Lam (Ned.) 9 min. 28.2 sec. (Ned. record). Diskuswerpen: 1. Koch (Ned.) 50.07 m (Ned. record). 2. Valent (Tsj.) 49.16 m. Hinkstapsprong: 1. Mracek (Tsj.) 14.64 m. 2. Kalivoda (Tsj.) 14.45 m. 3. Snippe (Ned.) 14.30 m. 200 meter: 1. Mandlik (Tsj.) 21.9 sec. 2. Baranek (Tsj.) 22.6 sec. 3. De Wal (Ned.) 22.8 sec. 5000 meter: 1. Roovers (Ned.) 14 min. 42.2 sec. 2. Rudplf (Tsj.) 14 min. 43.8 sec. Polsstokhoogspringer 1. Stefkovic (Tsj.) 4.20 m. 2. Dedek (Tsj.) 4 m. 3. Van Praag (Ned.) 3.60 m. Speerwerpen: 1. Benes (Tsj.) 67.88 m. 2. Dusatko (Tsj.) 64.799 m. 3. Fikkert (Ned.) 62.24 m. 4 x 400 meter estafette: 1. Tsjechoslowa kije (met Springinsfeld, Ocek, Heger en Jirasek) 3.19.4. 2. Nederland (De Kroon, Smildiger, Verwey en Parlevliet) 3.20.2. Totaal Tsjechoslowakije 126 punten, Nederland 85 punten. DWT heeft met een zege op Neptunus de leiding genomen van de twëede klasse B heren van de zomerwaterpolocompetitie K.N.Z.B. Vrijdgavond werd de wedstrijd in Zaan dam gespeeld. Nog vo r dat Neptunus ge legenheid had gekregen de bal aan te raken, was het eerste DWT-doelpunt een feit; Meijer haalde de bal na de ingooi van de scheidsrechter; via Molenaar kwam de bal bij Fons Rozekrans die inschoot. Met een drukbal van Moolenaar werd het twee—nul voor DWT, waarna Fanger er tussenuit "trok en de Neptunus-achterstand verkleinde. Met de stand eentwee ging DWT krach tig in de aanval. Het werd een gedrang voor het Neptunus-doel waarbij Fons Roozekrans het derde DWT-doelpunt maakte. Na rust werkte Neptunus door twee goals van Schoen de achterstand weg. Met een Neptunusspeler wegens een overtreding op de kant, werd kort voor het einde door Ben Roozekrans het winnende DWT-doelpunt gescoord. Voor de eerste klasse h ren heeft HPC in Amsterdam tegen Dolfijn gespeeld. De pun ten werden gedeeld, tweetwee. De Hongaarse hardloper Sandor Iharos is er tijdens de Hongaarse atletiekkam- pioenschappen in het Nep-stadion in Boe dapest in geslaagd het wereldrecord op de 10.000 m en de 6 mijl op zijn naam te brengen. Het wereldrecord op de 10.000 m, dat sinds 1 juni 1954 met 28 minuten 54,2 sec. op naam van de Tsjech Zatopek stond, werd door Iharos op 28.42.8 gebracht, het geen neerkomt op een verbetering van Zatopeks record met niet minder dan 11,4 seconde. De zes mijl liep Iharos in de nieuwe wereldrecordtijd van 27.43.8. Het oude we reldrecord stond sinds 25 januari van dit jaar op naam van de Australiër Stephens met een tijd van 27.54.0. Stephens vestigde zijn record destijds in Melbourne. Zatopek hield het Europees record op de 6 mijl. Hij liep op eveneens 1 juni 1954 te Brussel deze afstand in 27.59.2. Iharos liep voor de eerste maal op de lange afstanden, maar volgens vrienden was hij voor de wedstrijden begonnen vastbesloten geweest het wereldrecord op de 10.000 m en de 6 mijl te verbeteren. Eerste dag De 36ste Kaagweek is zaterdag begonnen met een record aantal inschrijvers, ruim 700, en wanneer het weer niet tegenwerkt belooft het deze week een waar zeilfestijn te worden. Het programma omvatte op de eerste dag nat. eenmanswedstrijden en onderlinge wed strijden. De voornaamste uitslagen zijn: Nat. eenmanswedstrijden. 12 m klasse: 1. „Snuiver", S.W. Korver; 2. „Phoenix", mej. M. Donker. Drakenklasse: 1. „Buzzard", F. J. Buys; 2. „Eska", G. Englebert. Regenboogklasse: 1. „Toreadoor", J. Hof land; 2. „Duke", J. C. v. d. Velde. Vrijheidsklasse: 1. „Naatje", P. H. Frech; 2. „Good Luck", U. Jager. Pampusklasse: 1. „Poele-Poele", J. van der Harst; 2. „Grutto", M. C. F. J. Cosijn. Jeugdklasse: 1. „Little Toot", R. Bakker; 2. „Thunderjet", R. Rijks. Valkenklasse: 1. „Ali", F. Jansma; 2. „Zil vermeeuw", K. de Vries. Finnjollenklasse: 1. „Red Devil", Fr. van de Toorn; 2. „Marco Polo", J. H. H. J. de Jong. Het Nederlands negental is er zondag middag in Rome in geslaagd ongeslagen het Europees honkbalkampioenschap te beha len. Het heeft na de enorme overwinning op Italië en de moeilijke zege tegen België anders wel meer moeite gekost dan alge meen werd verwacht. Zoals het echter zo vaak gaat in de sport, zo zijn er ook in Rome enkele zwakkere teams in de loop van het toernooi sterker gaan spelen en vooral tegen de Nederlanders, die op de eerste dag de beste met 132 van Italië hadden gewonnen. Met de Nederlanders van wie verscheidene het te kwaad hadden met de warmte was het precies anders om. Zo liet zaterdag Spanje tegen Neder land uitstekend spel zien. De Nederlanders hadden Klooster (Schoten) uit de ploeg gelaten en in plaats van hem Herre Kok (Ajax) op het derde honk opgesteld, De Zwart (EDO) was rechtsveld. Het leek een grote zege voor de Neder landers te gaan worden. Weliswaar scoor den de Spanjaarden in de eerste innings via een honkslag van Detrel en twee fou ten van Jole (HHC), maar in de gelijk makende iraniwgs was het al 31 door Jole, Hoogenbos en Ch. Urbanus. H. Urbanus, die deze wedstrijd wierp, had met een tweehonkslag een groot aandeel in deze stand. In de volgende innings bereikte Meijer (OWO) de thuisplaat. Maar de Spanjaar den gaven de moed niet op. Nadat Jole zijn derde fout had gemaakt, plaatste Amu- dioa een stootslag, waardoor Peralta 42 kon doen aantekenen. Jole, die niet geheel fit was, werd daarop vervangen door Jon geling, die tweede honk ging spelen, zodat Ch. Urbanus de korte stop plaats moest be zetten. Repliek Nederland repliceerde in de gelijkmaken de innings met twee runs van Lukkien (Schoten), die respectievelijk door 4 wijd en een fout op de honken was gekomen. Het pleit scheen beslecht met een 62 stand, maar wederom kwamen de Span jaarden terug en wel in de zevende innings toen Baquero vier wijd kreeg, Detrel door Han Urbanus op de honken kwam en Pueyo een honkslag gaf in het rechtsveld waardoor Baquero kon scoren (63). Toen Ledon eveneens vier wijd kreeg met nul uit, zag het er somber uit. Welis waar werd Casals door Urbanus uitgevan- gen, maar op een korte tik van Peralta kwam Detrel thuis, ofschoon de beslissing van de Italiaanse hoofdscheidsrechter zeer dubieus was. Pueyo sneuvelde echter op de thuisplaat door een korte tik van Afecua, waarna Gabriel drie slag kreeg. De Nederlanders sloegen daarna wel ver, maar te hoog voor de harde wind. Tien Oranje-hemdten werden uitgevangen, waar van acht in het verre veld. Urbanus her stelde zich echter van zijn inzinking en verder goed gesteund door zijin veld, stond hij nog maar met één honkslag aan zijn veld toe. Het bleef zodoende 64. De werpersresultaten waren: Urbanus (Ned. 10 x 3 slag, 5x4 wijd, 3 honkslagen tegen. Nederland maakte vijf fouten. Baquero (Spanje) 5x3 slag, 3x4 wijd en 3 honkslagen tegen. Spanje maakte zeven fouten. Drieënhalf uur In de middaguren werd BelgiëItalië ge speeld. De winnaar van deze ontmoeting behield een kans, Indien Nederland zondag van Duitsland zou verliezen. Na een ener verende kamp, waarbij de Belgen de Spaanse scheidsrechters niet bepaald mee hadden, wonnen de Belgen verdiend tn de verlenging van de tiende innings met 32. Deze wedstrijd duurde drieënhalf uur. Na negen innings was de stand 11. Het Italiaanse publiek ging ais wilden tekeer toen Manchi in de tiende innings voor 21 zorgde. Het is een compliment voor de Belgen dat zij toen na alle tegenslagen de kracht hadden om in de gelijkmakende innings zodanig terug te slaan, dat ze onder luide aanmoedigingen van de aanwezige Nederlanders met 102 konden winnen. De Belgische werper Ro bijn gooide uitstekend en was ongetwijfeld de grote Belgische troef. HU gooide in drie dagen tijd negentien innings en kreeg drie runs tegen. En dat in een temperatuur van 33 graden Celsius Nederland moest dus van Duitsland win nen om niet met België gelijk te komen. In het laatste geval zou dat een beslissings wedstrijd op vandaag opleveren. Keule- mans had zijn ploeg op zondagochtend ge ducht gewijzigd. Meijer was geblesseerd en ook thans deed Klooster niet mee, Smidt stond op de plaat en Geurts was vanger. Het middenveld bestond uit Ch. Urbanus, tweede honk, H. Urbanus korte stop terwijl Keulemans zelf op het derde honk speeldg. Hoogenbos stond op het eerste honk. Het buitenveld werd gevormd door Lukkien, Herre Kok en Jole. Nederland begon aan slag en wederom waren het Jole en Herre Kok, die op de honken kwamen. Een gemiste fly van Hoo genbos bracht Jole op het derde honk en Urbanus op het tweede honk, waarna 4 wijd voor Ch. Urbanus 10 betekende. H. Urbanus en Smidt verdwenen echter op 3 slag. In bedwang Smidt had de Duitsers aan slag echter volledig in bedwang. Nederland scoorde in de tweede innings wederom door een kost bare fout van Jager op een slag van Keule mans. In de vijfde innings kwamen de Ne derlanders niet tot honkslagen. Toen was een honkslag van wederom Herre Kok vol doende om Keulemans 4 wijd en tweede honk gestolen thuis te brengen. Smidt wierp daarna bijzonder goed. Zelfs twee fouten van Han Urbanus konden de Haarlemse pitcher, die momenteel beslist sterker is dan Urbanus, niet van de wijs brengen. De negende innings bracht een kleine inzinking. Wiegert kreeg vier wijd, even als Büchner, en een opofferinggslag van Büchner bracht hem op het tweede en derde honk. Heller had weliswaar drie slag gehad, maar een honkslag van Hop- mann zorgde voor 32. Smidt hield toen echter zijn Duitse col lega Schmitt er met drie slag onder en dius kon de Nederlandse ploeg, die volkomen was uitgespeeld, juichend het veld ver laten. De werpersresultaten waren: Smidt 10 x 3 slag, 3x4 wijd, 3 honk slagen tegen. Schmitt 4x3 slag, 5x4 wijd, 3 honk slagen tegen. Zo is Nederland dus Europees kampioen GCCOOCCOOOCOCOCOOCOOOOOCOCOOCOCCCCOOCOOCOCXXXXXX>COOOCOC'' Zaterdagavond, kwamen de Nederlan- 3 ders tot de ontdekking dat zij zoveel o slaghouten stuk geslagen hadden, dat er nodig iets aangekocht moest worden. Daar de Italianen tevoren aangekondigd hadden dat materiaal in Rome volop te koop was, leek deze moeilijkheid gauw H verholpen. Maar toen bleek dat er hele maal niets te koop was. Een bijzonder sportief gebaar maakten toen de Belgen. Zij waren de enigen, die bij een neder laag van Nederland tegen Duitsland nog een kans maakten op de Europese titel. Maar de Belgen toonden zich ware Benelux-partners, zodat zij de Oranje mannen al hun beschikbare slaghouten aanboden om daarmede te trachten de Europese titel mee naar Nederland te brengen. Een sportief gebaar van onze 8 zuiderburen. ^OOOOOfXX^OOOOOOCOCXXlCOOCXDOCOOCOOOOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOt De Nederlander Meyer bereikt het eer ste honk tijdens een wedstrijd in het toernooi om het Europees honkbal kampioenschap. geworden en heeft de K.N.H.B. gelegenheid om het nationale team naar Milwaukee te zenden om er deel te nemen aan de wereld kampioenschappen voor amateurs. Daar Italië zondagmiddag de laatste wedstrijd tegen Spanje won met 65 na 15 voor Spanje, is de eindstand thans: Nederland 48, België 46, Italië 44, Spanje 42, Duitsland 40. Prestaties De volledige prestaties van het Neder landse team waren: werpers: Smidt 33 x 3 slag, 6x4 wijd, 7 honkslagen tegen. Urba nus: 20 x 3 slag, 5x4 wijd, 8 honkslagen tegen. De slagprestaties waren: Herre Kok 0,375, Meijer 0,273, Smidt 0,250, Ch. Urba nus 0.238, Lukkien en H. Urbanus 0.214, Jole 0.200, Hoogenbos 0,171, De Zwart 0.167, Geurts 0.125, R. Kok, Jongeling Klooster, Keulemans allen 0. Brandis en Nijenhuis hebben in het geheel niet ge speeld. Nederland 4 4 0 0 8 268 België 4 3 0 1 6 27— Italië 4 2 0 2 4 17—24 Spanje 4 1 0 3 2 17—30 Duitsland 4 0 0 4 0 1128 Zondagochtend zijn de deelnemers aan het Europese honkbalkampioenschap te Rome in audiëntie door Z.H. de Paus ont vangen. Daar Nederland op dat moment tegen Duitsland speelde, hebben onze spe lers van een bezoek aan het Vaticaan moe ten afzien, zodat alleen de heren Beets, Bakker en Hordijk de Koninklijke Neder landse Honkbal'bond vertegenwoordigden. Zondagavond vond er een door de Euro pese Honkbalfederatie georganiseerd tuin feest plaats, waarbij de ploeg als Europees kampioen werd gehuldigd. Vanavond volgt er een ontvangst op de Nederlandse am bassade te Rome, waarvoor ook alle in Rome aanwezige Nederlandse journalisten uitgenodigd zijn. Dinsdag begint de terug reis naar Nederland. De ploeg zal woens dagmiddag aan het Centraal Station te Am sterdam aankomen. Het internationaal open golfkampioenschap van Nederland, dat zaterdag en zondag op de baan van de Eindhovense Golfclub is ge houden, is gewonnen door de Argentijnse professional Antonio Cerda met een totaal van 277 slagen. G. de Wit bezette met een totaal van 282 slagen de tweede plaats vóór de Engelsman Sheiton, die een totaal van 287 behaalde. De uitslag luidde: 1. Cerda (Argent.) 277 (67, 70, 71, 69); 2. G. de Wit (Ned.) 282 (72, 72, 67, 71); 3. B. Sheiton (GB) 287 (74, 72, 69, 72); 4. A. Devulder (België) 291 (76, 70, 72, 73); 5. en 6. ex aequo J. Hitch cock (GB) 292 (70, 75, 76, 71) en C. Pennington (Ned.) 292 (75, 70, 73, 74); 7. Piet Witte (Ned.) 294 (76, 70, 74, 74); 8. Ricardo Rossi (Brazilië) 297 (75, 75, 74, 73); 9. Willy Kothe (Duitsl.) 299 (76, 78, 71, 74); 10. K. Cramer (Ned.) 300 (72, 76, 75, 77). GEVALLEN Tweeëntwintig toeschou wers bij een voetbalwedstrijd in Saigon werden gewond toen een geweldige tak van een plataan die bij het veld stond, brak en omlaag viel. Zij zaten er namelijk op. Olympiajoilenklasse: 1. „Marco Polo", H. J. de Jong; 2. „Glipper", S. H. Haaksma. Sternklasse: 1. „Kaat Mossel", C. J. Moor rees. 12 Voetsjoiienklasse: 1. „Kaagbaby", H. M. Reyers; 2. „Wervelwind", M. A. Nederburgh. Tweede dag Bij een zuidwesten wind, welke later op de dag in kracht afnam, zijn de zeilwedstrij den van de Kaagweek zondag voortgezet. De uitslagen luidden: Vliegende Hollanderklasse: 1. „Sneeuw witje", J. Stenhuis; 2. „Brave Hendrik", H. C. Blok. 12 m2 klasse A: 1. „Mustang", Kraan; 2. „Spotvogel", W. Guldemond. 12 m2 klasse B: 1. „Watervreugd", H. F. van Heek; 2. „Phoenix", mej. M. Donker. Finnjollenklasse: 1. „Marco Polo", J. H. H. J. de Jong; 2. „Fikfak", K. H. Warburg. Olympiajollen klasse A: 1. „Jaxita", H. Prins; 2. „All Weather", Jac. F. Stap. Olympiajollen klasse B: 1. „Windveer", H. Fournier; 2. „Swiftsure", J. S. C. Hinnen. Vrijheidsklasse B 1: 1. „Chiquita", A. H. J. Otto; 2. „Fram", P. Blussi van Oud-Alblas. Vrijheidsklasse B 2: 1. „Still Going", J. de Ruijter; 2. „Jeroen", J. L. Jaspers. 15 m2 streepklasse A: 1. „Margot", A. W. Enstra; 2. „Tilicum", J. Bol. 16 m2 streepklasse B: 1. „Orca", A. Wulff; 2. „Turbo", M. de Vries. 16 m2 puntklasse A: 1. „Symon den Danser 2", J. P. van Dijk; 2. „Schillebil", F. Kamer ling. 16 m2 puntklasse B: 1. „Blue Sky", H. S. Poppe; 2. „Iris", W. A. F. Kreukniet. Valkenklasse A 1: 1. „Bounty", E. Rolf v. d. Baumen; 2. „Orca", J. J. Doorschodt. Valkenklasse A 2: 1. „Ali", F. Jansma; 2. „Barry 3", J. M. Snijders. Vrijheidsklasse A: 1. „Good Luck", U. Ja ger; 2. „Naatje". P. J. Frech. Valkenklasse B: 1. „Armadale", J. de Jager; 2. „Woelwater", L. H. Haan. Drakenklasse: 1. „Blizzard", F. J. Buijs; 2. „Eska", W. Klomp. Regenboogklasse A: 1. „Hollandia", C. van staveren; „Nty", L,. de ,Wit. Régenboogklasse B: 1. „Jan Caroussel", Do v. d. Hulst; 2. „Lettu 2", J. P. Sap. Sternklasse: I. „Glassaal", mej. K. v. d. Stadt; 2. Billy 3", J. Albers. Pampusklasse A: 1. „Wervelwind", G. Bisot ir.: 2. „Windekind", mej. E. Sieverts. 12 voetsjoilen klasse A: 1. „Waterbaby", A. W, Reijers; 2. „Electron", J. J. van 't Hoger- huiis. 12 voetsjoiienklasse B: 1. „Beia", E. F. Salvesen; 2. „Jimmy", E. J. Kaverkoren van Rijswijk. 12 voetsjoiienklasse C: 1. „Bern", mej. N. Roos; 2. „Babbelaar", J. J. C. Sarlet jr. Jeugdklasse A: 1. „Thunderjet", R. Rijks; 2. „Annemarie 2", D. Groot. Jeugdklasse B: 1 „Dolle Dries", J W. Wee- zenbeek. ADVERTENTIE In precies dezelfde tijd stuiven Chataway en Ibbotson (no. 21) over de finishlijn in de drie mijls race in het Condense White City stadion, waar zij deelnamen aan de jaarlijkse kampioen schappen van de Amateur Atletiek Unie Met het oog op het Olympisch hockey- toernooi te Melbourne en de toer, die het Nederlandse hockeyteam daarna gaat ma ken, heeft de elftalcommissie van de KNHB 20 spelers verzocht zich vast te laten inen ten. Uiteraard is het nog niet mogelijk nu reeds de spelers aan te wijzen die de reis zullen meemaken. Het is logisch dat fle spelers van het nationale team, dat vorig seizoen zulke fraaie successen boekte in de eerste plaats in aanmerking komen, maar zij zullen toch in de komende maanden moeten bewijzen de goede vorm te hebben behouden. Na een korte rustperiode begint op za terdag 21 juli weer de centrale training in Laren onder leiding van Rex Norris, ter wijl op 1 augustus Chr. Berger de spelers weer wekelijks onder zijn hoede krijgt voor de conditietraining. Voor deze trai ning zullen voorlopig van de 20 man die verzocht *zijn om zich te laten inenten i7 spelers worden uitgenodigd. De KNHB heeft weliswaar van het Nederlandsch Olympisch Comité de toezegging gekregen dat een ploeg van 16 man mag worden uit gezonden. De meeste landen hebben echter 17 spelers en ook de Nederlandse Heckey- bond zou graag deze extra man meezen den, teneinde niet het risico te lopen dat door blessures de ploeg op een beslissend moment niet op zijn sterkst zou zijn. In af wachting van de beslissing van het NOC laat men voorlopig 17 man de training vol gen, zodat men altijd nog een reserveman heeft. Zeer waarschijnlijk zullen hiervoor wor den uitgenodigd de beslissing moet echter in de eerstkomende dagen door de elftalcommissie nog definitief worden ge nomen doelverdedigers: Mulder (Am sterdam) en Honnebier (BMHC); achter spelers: Terlingen (Be Fair), Drijver (To go) en Keulen (Amersfoort); middenspe lers: Wagener (Hilversum), Loggere (La ren), Van Dijck (Kampong), Marrès (La ren) en Overdijkink (SCHC); voorwaart- sen: Hooghiemstra (SCHC), Van Grim bergen (HTCC), Van Erven Dorens (La ren), Bouwman BMHC), Van Beaumont (Togo), Kristen (DKS) en Zwier (SCHC). De drie spelers die het twintigtal com pleteren, De Ruiter (DKS), Coehorst (Ven- lo) en Miedema (BMHC) zijn dan de re serves, die in geval van nood onmiddellijk moeten overkomen, hetgeen waarschijnlijk niet voor Melbourne nodig zal zijn, maar misschien wel daarna tijdens de toer door India, Pakistan etc. WALCOTT Felix Boccichio, de vroe gere manager van de oud-wereldkampioen zwaargewicht. Jersey Walcott, heeft ver klaard dat Walcott van plan is terug te komen ii. de ring. Hij zou willen pogen de wereldtitel zwaargewicht, die vakant is doordat Rockey Marciano zich heeft terug getrokken, te veroveren. ROSEWALL De Australiër Rosewall heeft het heren enkelspel van het interna tionaal tennistoernooi in Stockholm gewon nen door in de eindstrijd met 7—5, 6—3, 61 van de Deen Nielsen te winnen. Promotie-competitie G'VAV—Hermes DVS 3-0; NOADRCH 4-2 Kamp. van Ned. semi-profs Rapid—NAC 3-0 AMATEURS X Om het kampioenschap van Nederland 8 RFCHengelo 0-0 Doordat de wedstrijd in een gelijk spe, eindigde, is nog geen beslissing gevallen. RFC en Hengelo zullen op een nader aan te wijzen terrein een beslissingswedstrijd spelen. De stand luidt: RFC 4 2 115 Hengelo 4 2 115 Vlissingen 4 10 3 2 9— 6 5— 4 7—11 West I/West II Promotie naar le klasse Lugdunum—Unitas 1-2 (Un. prom.); Zee- burgia—Hollandia 2-1 (Zeeb. prom.). Overgangsklasse A/B Hilversum—Thor 6-12; UW—Schoten 2 3-10; Neptunus—Blauw Wit 3-19; De Spar taan—oRoswijk 7-12; DWV—The Catchers 5-5; PacificoDe Volewijckers 4-14; Spar ta 2—DEC 5-16. Tweede klasse A t.m. D: Animo—De Spartaan 2 9-6; APGS—Zee- burgia 17-9; HEDW—VVGA 3 14-0; DSS— RCH 2 6-16; SC Haarlem 2—HCK 2 10-8; Rood '.Vit—HFC „Haarlem" 2 13-10; OWO 2VVGA 2 6-5; SchiedamAllen Weerbaar 20—8; SVV—DOS 6-18. Derde klasse A/B RCH 3—EHS 2 11-8; HHC 3—Schoten 3 6-16; Rooswijk 2Terrasvogels 8-0; EDO 3Kennemerland 2 2-4; DIOTYBB 2 12-2. Vierde klasse A t.m. C DIO 2HCK 5 13-14; Kennemerland 3 DSS 3 14-7; Bloemendaal 3RCH 4 14-13; TYBB 3—HCK 4 3-18; THB 2—HHC 4 14-9; DSS 2SC Haarlem 4 12-20. >OCOCOCOO(DOOOOOOOOOOOOOO >ooooooooooocoooooocooo<X)oc|o<X5oocxdooooooooooooocxdooococ)cooooooooooooooooocx>ooooooocxx>3^

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 7