Deense gasten terug naar hun land SIMPLEX - rijwielen ZONDER A.v.d. Bogaard Visserij -varia „Kennemerland" uit Beverwijk won de clubprijs in de Kempen Havenberiehten Afscheid van zaterdag bewees, hoezeer alles op prijs werd gesteld Simplex-fiets van Her WEEF SIMPLEX-rijwielen naar JAC.STET MAANDAG 16 JULI 1956 7 VANMORGEN OM HALF ZEVEN Verbazing VOOR Nieuwe muziektent officieel in gebruik Succes voor „Zang en Vriendschap" in de badplaats CASTMCUM Jaarvergadering „Oan 'e Dünkant" De raad komt bijeen Strandweekend viel in het water Speciale aardbeienveiling „Sans-Atout" in de zomer competitie Fraaie Suomi-successen in de wedstrijden Erica v. d. Ploeg Neder lands jeugdkampioene Elly Jens soliste in Oude Dorpskerk HEEMSKERK Neomist op hartelijke wijze ontvangen BEVERWIJK De zondagse aardbeitjes moesten wel betaald worden „Onder Ons" hield aardbeiendrive D.IJ.V. had malse vangst Agenda voor Beverwijk Sastrop midi oio antwoordt on Nixon's critiek 10c'axx)gxxxxxxw^^ De Deense gasten van de atletiekverenigingen H.I. (Holle), SNIK (Skodsborg-Nae- rum) en „Hjorten" (Horsholm), alle voorsteden van Kopenhagen, die vanmorgen om half zeven van het Statenhuis aan de Velserweg weer zijn vertrokken voor de terug tocht naar hun vaderland, uitgeleide gedaan door de vrienden van ,,Suomi", hebben zondagavond in de bovenzaal van ,,'t Centrum" hun zesdaags bezoek aan Velsen en Beverwijk afgesloten met een afscheidsfeest, dat beheerst werd door dank, waardering en goede vriendschap. De noordse gasten hebben dan ook en de organisatie is daarvoor bij „Suomi" voor buitenlandse bezoeken in goede han den een uiterst afwisselend programma in enkele dagen afgewerkt met als hoogte punt de sportieve strijd op „Watervliet van vrijdagavond. Daarnaast vormden de prachtige tochten naar Amsterdam met rondvaart en Vo- lendam, aangeboden door „Suomi", het be zoek aan de Alkmaarse kaasmarkt en het verblijf in de omgeving met vele beziens waardigheden en niet te vergeten de ont vangst op Velsens raadhuis, doch ook en vooral de bijzonder hartelijke gastvrijheid bij de pleegouders een aaneenschakeling van momenten. Dat de dank en waardering Voor dit al les dan ook gisteravond niet uitbleef was niet te verwonderen; in de gezellige vrien denkring kwam dit tot uiting. De leider van de avond, de heer T. v. d. Werff was er op uit de Deense gasten vertrouwd te maken met Nederlandse gezelschaps- en teamspelletjes, waarvoor een hevige be langstelling aan de dag werd gelegd. In zijn toespraak tot de gasten, herin- derde de heer H. J. Klaver, Suomi's voor zitter, er aan hoe vorig jaar een uitnodi ging tot de Denen was uitgegaan om naar „Suomi" te komen bij wijze van tegenbe zoek. De al eerder gelegde vriendschaps banden bleken stevig te zijn geweest. Ten aanzien van de atletiekwedstrijd zei de heer Klaver, dat deze wel door de gas ten was verloren, maar dat de vriend schap er zeker niet aan verloren zou gaan. Hij schonk als herinnering aan dit bezoek de leider, de heer Kaj Olsen, een prachtige vaan, niet in de Suomi-kleuren, maar in de nationale tinten. De heer H. Christensen uit Beverwijk, Deen van geboorte, die de Nederlandse taal machtig is, deed dienst als tolk. In zijn antwoord vertolkte de heer Kaj Olsen de dankbare gevoelens van zijn ploeggenoten. Hij was erkentelijk voor de buitengewone ontvangst en het „open huis van gastvrijheid" door ieder gevonden: iets dergelijks had men nog nooit meegemaakt. „Mochten er in onze gedragingen ten op zichte van uw gebruiken, fouten hebben gescholen", zo sprak de Deense leider, „dan vraag ik u wel ons te verontschuldigen". Ofschoon Holland veel op Denemarken lijkt, hadden de gasten een grote verschei denheid aan ervaringen opgedaan. Maar bovenal was men erkentelijk voor de on dervonden vriendschap en behulpzaam heid. Als bewijzen van dankbaarheid wer den aan verschillende personen geschenken uitgereikt, zoals ook de heer Klaver een fraai produkt van Deense porcelein- en kunstglasindustrie ontving. Wederkerige* „cheérs" besloten' het offi ciële gedeelte, waarna de Suomi-leden met hun gasten en gastvrouwen en -heren nog enige uren in een bijzonder hartelijke en gezellige sfeer bijeen bleven. ADVERTENTIE RIJWIELSPECJAAT.7AAK Kennemerlaan 19 - Telefoon 6317 BETALING REGELBAAR VELSERDUINWEG 330 Telefoon 5191 IJMUIDEN-OOS1 Floresstraat 15 - Haarlem - Telefoon 16548 IJmuider Harmonie op het muzikale appèl Zaterdag 21 juli zal de nieuwe Castri- curnse muziektent in gebruik worden ge nomen. Deze tent, door de gemeente Cas- tricum aangeschaft, is een fraai verplaats baar exemplaar en ter gelegenheid van deze ingebruikname heeft men gemeend een klein programma te moeten samen stellen. Vanaf verschillende punten in het dorp zullen tamboer- of wel muziekkorp sen afmarcheren naar de Brink waar on geveer 18.45 uur een taptoe wordt ge blazen. Om acht uur volgt de officiële in gebruikname, waarna een concert zal worden gegeven door het Castricumse fan farekorps en de IJmuider Harmonie. In een vraaggesprek met leider Kaj i Olsen van de Deense atleten toonde hij zich verrukt over de buitengewone j gastvrijheid van de Hollanders, hetgeen op de meeste deelnemers, die nog nim- mer buitenslands waren geweest, een geweldige indruk heeft gemaakt. De atletiek in Denemarken is meer j bedoeld als algemeen opvoedende sport, dan als middel tot „concurrentiestrijd" Ten aanzien van de ontvangst op het i Velsense gemeentehuis toonde de heer Kaj Olsen zijn grote verbazing, daar zij blijkbaar als gasten voor zulke belang rijke personen waren aangezien, zodat zij door de burgemeester in eigen per- soon waren ontvangen. De Deense at- leten waren hierover uiteraard verrukt en het was als belangrijk nieuws naar huis geschreven. De IJmuider Courant met een foto van deze officiële ont- vangst vond grote aftrek; men wilde wel twee exemplaren hebben! Over de organisatie van het verblijf door „Suomi" en de gastvrijheid ston- den de Denen eveneens perplexzij j hadden niet verwacht, dat er zoveel j werk van gemaakt was. Aan allen, die ook maar iets tot de prachtige vakantie in Velsen en Bever- wijk hebben bijgedragen, richtten Kaj j: Olsen en de zijnen hartelijke dank en waardering. Prijzen per 1 kg: heilbot ƒ2.502.20; gr. tong 3.703.20; grm. tong ƒ3.202.80; kim tong ƒ2.852.60; kl. tong I ƒ3.202.54; kl. tong II ƒ2.42—2.16; tarbot I ƒ2.65—1.80. Per 50 kg: kl. tongschar ƒ42; kim. schol ƒ64 60; kl. schol I ƒ62—51; kl. schol II ƒ35— 12.50; schar 17—8; bot ƒ9.50—8; v. haring ƒ17.5011; makreel ƒ12—10; gr. schelvis /14.50-:-14; grm. schelvis ƒ10.1010; kim. schelvis ƒ2010; kl. schelvis I ƒ208; kl. schelvis II ƒ18—10; wijting ƒ188; gr. gul ƒ37—15; mid. gul ƒ23—14; kl. gul ƒ17—12; kl. rode poon II ƒ12. Per 125 kg: gr. kabeljauw ƒ13651; gr. koolvis zw. ƒ5848; gr. leng ƒ45. Aanvoer: 350 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 5 tongschar en sehartong, 680 schol, 60 schar, 80 bot, 1590 haring, 3420 makreel, 280 schelvis, 160 wijting, 125 kabeljauw en gul, 3 leng, 40 koolvis, 35 diversen. In totaal 5830 kisten. Besommingen: 1 trawler f 16.000, KW 95 ƒ5800. KW 24 ƒ4160, KW 69 ƒ1860. KW 28 ƒ3100, KW 169 ƒ2480, KW 19 ƒ380, KW 175 ƒ2250; IJM 11 ƒ1640, IJM 17 1825, IJM 4 ƒ2000; TX ƒ2210; KW 178 ƒ3030, KW 94 1750, KW 128 ƒ830; WR ƒ3160, WR 7 ƒ2150; KW 33 ƒ5120, KW 88 ƒ740, KW 68 ƒ1860, KW 42 ƒ1640, KW 77 ƒ1270, KW 56 630, KW 30 ƒ290. Een aangename afwisseling in de reeks muziekconcerten, georganiseerd door de VVV in de badplaats vormde zaterdag avond het optreden van het Beverwijks gemengd koor „Zang en Vriendschap" in de tuin van „Oud Wijk aan Zee". De prachtige zomeravond werkte ten volle mede om de zang in deze hiervoor zeer geschikte omgeving tot zijn recht te doen komen. Het in groten getale opgekomen publiek genoot hiervan met volle teugen en liet na elk nummer een hartelijk applaus horen. Woensdag 18 juli vindt een openlucht demonstratie plaats van de Beverwijkse gymnastiekvereniging SSS en zaterdag 21 juli vindt een ballonoptocht plaats. Gert Pos uit Vreeland was de eerste rijder die in de Omloop van de Kempen, een wegwedstrijd over 205 km, over de finish ging. Met die overwinning bekroon de Pos zich zelf voor het mooie staaltje wielrennen dat hij had laten zien. Onge veer 70 km voor de finish moest hij de koplopers door bandenpech voorbij laten gaan. Ondanks de grote achterstand, die hij hierdoor opliep, slaagde hij er toch weer in zich bij de voorste rijders te voegen. Negen kilometer voor de eindstreep zette Pos de achtervolging in van Lute en Van Vliet. Hij haalde ze in en probeerde toen maar dadelijk door te gaan. Van Vliet bleef echter bij hem. Enkele kilometers voor het einde duikel den de rijders door een oneffenheid in de weg, over elkaar. Met van pijn verwrongen gezichten ging het toen op de eindstreep af, waar Pos de sprint van Van Vliet won. De twee eervolste plaatsen waren terecht gekomen bij mannen die er in deze zo zware wedstrijd het meest recht op hadden. De uitslag luidde: 1. Pos (Vreeland) 205 km in 5 uur 25 min. 10 sec.; 2. Van Vliet (Rotterdam) z.t.; 3. Van Wetten (Noordwijkerhout) op 10 sec.; 4. Steen voorde (Heemstede) z.t.; 5. Sythoff (IJssel- monde) z.t.; 6. Van den Brand (Schijndel) z.t.; 7. Rol (Alkmaar) op 30 sec.; 8. Van der Putten (Den Haag) z.t.; 9. Lute ('s-Graven- land) z.t.; 10. Teeunisse (Utrecht) z.t.; 11. Van der Sluis (Vlissingen) z.t.; 12. Niesten (Beverwijk) z.t.; 13. Ehlen (Broek-Sittard) z.t.; 14. Geldermans (Beverwijk) z.t.; 15. De Bruin (Roosendaal) op 37 sec. Tijdens de jaarlijkse algemene leden vergadering van de Friese vereniging „Oan 'e Dunkant", die gehouden werd in hotel Ammeraal, heeft men afscheid ge nomen van mevr. N. de Bakker-Looyenga, die als secretaresse de vereniging ging verlaten. In haar plaats werd tot secreta ris benoemd de heer P. Visser. Na het korte openingswoord door de voorzitter, de heer P. Heida, werd door allen het Friese volkslied gezongen. De penningmeester, de heer Tiemstra kon een klein batig saldo bekend maken, voor welk accuraat beheer hem door de voorzitter dank werd gebracht. Bij de bestuursverkiezing werden 2de penningmeester en 2de secretaris de heren J. de Freeze en J. Kingma gekozen. Twee de voorziter werd de heer J. Brouwer. Tot slot werd op deze avond een gratis verloting gehouden, die een tweetal leden een vet haantje opbracht, dat hen met Kerstmis zal worden thuis bezorgd. De raad van de gemeente Castricum, welke donderdagavond in openbare ver gadering bijeenkomt, heeft onder andere tot taak een nieuw hoofd te benoemen voor de Centrale Openbare Lagere School. Zulks in verband met het feit, dat de heer C. J. Jansen als zodanig ontslag heeft gevraagd wegens zijn benoeming te Haarlem. Ook het ontslag zal de raad onder de loupe nemen evenals dat van enkele andere leerkrachten van deze school. Voorts staat op de agenda een subsidieaanvraag van de tuinbouwstudieclub Velsen en Omstreken ten behoeve van de te houden tentoonstel ling IJmond-Flora II en een verzoek om garantie te verlenen in de kosten van een uitvoering door het Nederlands Kamerkoor onder leiding van Felix de Nobel en onder auspiciën van de kunstkring Elckerlyc. Een van de belangrijkste punten van de agenda is ongetwijfeld de uitbreiding van d zuiveringsinstallatie en het aanleggen van een afvoer van het rioolwater naar het Alkmaardermeer, waarvan het in de bedoeling ligt tot onderhandse aanbe steding over te gaan. B. en W. stellen de raad voor een krediet ten behoeve van de verbetering van de verwarmingsinstallatie van de c.l.o.-school te verlenen en deze werkzaamheden even eens onderhands op te dragen. Er waren 39 renners die de strijd vol brachten. De clubprijs, die verbonden is aan deze wedstrijd, waarbij de drie best geklasseerden gelden, werd gewonnen door de vereniging Kennemerland uit Bever wijk, tweede werd Feyenoord uit Rotter dam en derde de Wielerclub Maastricht. Bij honderden kwamen zij vrijdagavond en zaterdag naar Castricum, de eigenaars van een zomerhuisje op het kampeerterrein van het PWN aan de Zeeweg, veelal ver gezeld van hun familieleden. Hoewel de zon verstek liet gaan was h^t tamelijk goed weer. Het enkele regenspatje kon de vreug de voor een gezellig kampeerweekend.ie in het vooruitzicht niet temperen, totdat de zondagmorgen aanbrak. Uit een loodgrijze lucht viel de regen met bakken neer en dus ging men alleen naar buiten voor het kopen van de levensbehoeften in het win kelcentrum. Voor de rest zaten de hon derden kampeerfamilies binnen en kortten de tijd met een spelletje kaart. Toen het weer des middags iets opklaar de gingen er enkele kampeerders een strand- of duinwandeling maken, maar de meesten gaven er de brui aan en gingen al vroeg naar huis, alweer teleurgesteld. Voor verschillende soorten aarbeien werden op de speciale veiling van „Ons Belang" te Castricum de volgende prijzen gemaakt: Moulin Rouge 330-460; Climax 320-530; Frambozenaardbeien 380-510; Amazone 410-450. In de zomercompetitie van de bridgeclub „Sans-Atout" werden op de jongste club avond de volgende resultaten behaald: N.Z.: 1. W. en G. de Boer 45% m.p.; 2. A. v. BalenP. Tervoort 42 m.p.; 3. J. Ha mersA. Tabak 39 m.p.; 4. dames Belter manTabak 37 m.p.; 5. J. KrabG. C. Tabak 36% m.p. O.W.: 1. A. Taind'Ph. v. Groningen 51 Vi m.p.; 2. J. Stals—-N. Hendriks 41% m.p.; 3. G. HaverA. Worst 38 m.p.; 4. heer en mevr. Luyendijk 35m.p.; 5. mevr. Kok A. v. Groningen 33y2 m.p. Howell: 1. J. Bos-J. Bloemendaal 37 m.p. 2. dames ReymersKleyn 36 m.p.; 3. Th. Bakker—C. Spruit 33 m.p.; 4 heer en mevr. Vollaerts 31 y2 m.p.; 5. C. Luttik— D. Hoogeboom 31 m.p.; 6. C. Geldermains L. Kleyn 29 m.p.; 7. mevr. TabakD. Biben 28V2 m.p.; 8. K. v. d. ZonB. Groot 26 m.p. Een aantal jeugdleden van de Kennemer- staten atletiekvereniging „Suomi" heeft zondag aan verschillende officiële, door de KNAU gehouden wedstrijden deelgenomen, waarbij het beste resultaat werd bereikt door Erica v. d. Ploeg tijdens de in het Veldwijk-stadion te Hengelo gehouden Ne derlandse jeugdkampioenschappen. Ondanks de zeer slechte weersomstan digheden met zware regenval, die het fraaie sportpark en vooral de simtelbaan van enige meertjes voorzag, gelukte het de Suomi-atlete om het hoogspringen op haar naam te brengen met 1.43 meter. Een goede prestatie, die gevolgd had kunnen worden door een eerste plaats op de 60 m. horden loop voor meisjes. Erica v. d. Ploeg en haar concurrenten smartten in het water en von den hun uitloop evenzeer op een „vochtige plek". De Suomese kwam wel als eerste over de laatste horde, doch in de eindstrijd met de Zaaralandfce H. Alkemade werd zij door de jury van aankomst als tweede geklasseerd', overigens in dezelfde tijd van 9,9 sec. De uiterst slechte baan was oorzaak, dat Piet G. Dekker voor de 300 meter-loop een vergeefse reis had gemaakt. Deze race werd afgelast, maar de Suomi-junior zal in Augustus tijdens de kampioenschappen in Amsterdam mogen starten. Op discuswerpen meisjes bracht Lien Scheffers het hier tot de zevende plaats met 28,50 meter. Driemaal districtskampioen De Noordhollandse districtscompetitie voor meisjes in Beverwijk en voor jongens in Amsterdam bezorgde „Suomi" nog drie kampioenschappen. Metha Bakker bracht twee titels op haar naam als B-meisje. Zij veroverde de eer ste plaats met 1.45 m. hoogspringen en zag kan-s om i-n de fraaie tijd van 10,5 sec. evenzeer eerste te worden op de 80 m. Jan Huirkmans, de veelbelovende Suomi- junior, deed het zijn clubgenote na. Hij be zette op de 100 m. A-jongens de eerste plaats in 11,8 sec. Op vèrspringen werd hij derde met 5.68 m. Bij de 300 m. en 600 m. jongens zagen Jaap Bakker en A. La-nge- doen zich als vierde aankomende gek las seerd. „Wijk aan Zee" Prins Rainier van Monaco en Prinses Gracia Patricia zijn in Parijs aangekomen voor een vakantie van veertien dagen. Fotoj het vorstelijk paar tijdens een wandeling door het Bois de Boulogne, op de voet gevolgd door een menigte nieuwsgierige Paryzenaars. Dinsdagavond 17 juli geeft de organist Geert Jurjen Moed zijn vierde zomeravond concert op het orgel van 'de Oude Dorps kerk te Wijk aan Zee. Soliste is de Heem- steedse alt-zangeres Elly Jens. Zij zingt een tweetal aria's van Bach en Handel, enige Liederen van Dvorak en de Joodse Gedichten van Darius Milhaud. De orga nist sluit zijn orgelwerken hierbij aan. De toegang is vrij. Op zaterdag kwamen in IJmuiden bin nen: Schie van Rotterdam, Ariadne van Rotterdam, Neyenburgh v. Rotterdam, No- tos van Rotterdam, B. H. Larson van Hamp ton Roads, Philetas van Zande, Glory van le Havre, Sarö van Rotterdam, Marian Elaine van Hornillo, Capitan Ioannis van Baltimore, Lady Antruther van Londen, Mary North van de Noordzee, St. Fisher v. Swansea, Dora Fritzen van Aruba, Prinses Wilhelmina van Newport Mon, Wegro van Port Talbot, Lijnbaansgracht van Manty- luoto. Op zondag kwamen binnen: Almuth van Rotterdam, Ador van Rotterdam, Penglee van Rotterdam, Lucas Bols I van Kotka, Assimina K van Philadelphia, Hetty Anne S van Swansea, Karen van Delfzijl, Mathil da van Otterbacken, Gea van Karlshamn, Elisabeth Jansen van Archangel, Crozon van Rotterdam. Zaanstroom van Londen, Falcon van Londen, Netherlands Coast van New Castle, Marietje Böhmer van Bremen, Margriet L van Londen. K. P. Regenaes v. Swansea. Ilos van Gothenburg, Sarpe van Rotterdam, Sigvard van Helsingborg, Herta van Karlstadt, Alb. G. Brown van Phila delphia, Hubro van Antwerpen, Wally van Grufon, Skagern van Kalmar, Trito van Dublin. Op zaterdag zijn vertrokken: IJssel naar Rotterdam, Niobe naar Rotterdam, Nilsture naar Stugsund, Astrid Naes naar de Perzi sche Golf, Albion naar Carthagena, Mary North naar Marty. Bierum naar Southamp ton. Meuse naar Paris, Algarve naar Rot terdam, Mees Cremer naar Londen, Ara naar de Tyne, Nanny naar Lithköping, Ga- pem naar Gothenburg, Bintang naar Golf van Mexico, Draco naar Stavanger, Beek bergen naar Selzaete, Santa Margaritha naar Hull, Wexford naar Norskarsdepp, Neyenburgh naar Pascalavick, Roelf naar Kopenhagen, Westerdok naar Londen, Aura naar Mantyluoto, Bullfinch naar Londen, Eemstroom naar Leith, Theseus naar Bre men, Elbe naar San Juan, Rijnstroom naar Londen, Notos naar Hamburg, Cape Graf ton naar Jerry City, Glory naar Rotterdam. Op zondag vertrokken: Armin naar Sur- the, 'Lady Antruther naar Ipswich, Makkum naar Bremen, Thaletas naar Hamburg, Am- stelland naar Bremen, Stentor naar Madei ra, Atlas naar Rotterdam, Plato naar Tan- ger, Phebe naar Duinkerken, Dora Fritzen naar Bremen. In het Elysée in Parijs heeft de Franse president, René Coty, stamhoofden uit Equatoriaal Afrika ontvangen, die naar Parijs waren gekomen op uitnodiging van de Franse regering om de jaarlijkse militaire parade van de Franse strijd krachten op 14 juli bij te wonen. Wij zien boven hoe president Coty zijn gasten begroet. Op bijzonder hartelijke wijze is de neo mist kapelaan J. Beentjes in zijn geboorte dorp Heemskerk ontvangen. Het r.k. volks deel bereidde hem een grootse ontvangst waaraan door bijna alle katholieke ver enigingen. werd deelgenomen. Na aankomst van de kapelaan, die in december van het vorige jaar te Cataringa in Brazilië tot priester werd gewijd, zette de stoet zich in beweging in de richting van de r.k. kerk. Hier celebreerde de neomist een plechtig lof, met assistentie van zijn beide neven, pater Engelmundus Dam en kapelaan v. d. Linde uit Spanbroek. Hierna sprak pastoor W. A. A. Berding een welkomstwoord. Namens het gemeente bestuur voerde de loco-burgemeester, wet houder H. v. d. Kolk het woord. Meestal zijn op zaterdag de aardbeien erg duur en dit bleek ook de afgelopen za terdag weer; er werd in Beverwijk ook nu voor de eerste kwaliteit rond de f 6 per slof betaald met als hoogste prijs f 6.90. Voor de tweede kwaliteit lag de prijs hoger dan daags te voren want er werd nu rond de f 6 per slof gegeven. Alle aardbeien waren voor de binnenlandse handel; er waren weinig aardbeien zonder dop en die er aan gevoerd werden gingen op een enkel vrachtje na ook naar de binnenlandse afne mers die hier voor tot f 4.50 per slof betaal de. De aanvoer zal ongeveer een 10.000 manden zijn geweest, er waren vele aan voerders maar allen met kleine vrachtjes. De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" heeft zaterdagavond in haar clubhuis „café Scheywijck" een aardbeiendrive ge houden, welke zich in een grote belangstel ling mocht verheugen. De voornaamste uitslagen waren: 1. J. Zuer 4844 pnt; 2. D. Bruinenberg 4776 pnt; 3. W. Hijgenaar 4614 pnt; 4. mej. C. Rutten 4577 pnt; 5. J. Beentjes 4541 pnt; 6. N. Hekker 4523 pnt; 7. P. Hulcher 4510 pnt; 8. P. v. Egmond 4487 pnt; 9. S. v. d. Plas 4482 pnt; 10. C. Besselse 4446 pnt. Zondag heeft de Beverwijkse hengel sportvereniging „De IJmond Vissers" in het Noordhollandskanaal bij Akersloot een onderlinge wedstrijd gehouden. In totaal werden 140 bovenmaatse vissen gevangen, wat gezien de slechte weersomstandig heden geen slecht resultaat was. De groot ste vis met een lengte van 42.6 cm werd gevangen door B. Sondorp. De uitslagen waren: 1. G. Niemeyer 14 st; 2. A. Poot 12 st; 3. G. Kuiper 10 st; 4. M. v. Veen 9 st; 5. B. Sondorp 9 st; 6. T. Engelhart 8 st; 7. A. Steenbakker 8 st; 8. J. v. Zutphen 7 st; 9. J. Capelle 6 st; 10. P. Aardenburg 6 st. De damesprijs ging naar mevrouw De Munck met drie stuks. Collecte voor „De macht van het kleine" Deze week vindt in Beverwijk een col lecte plaats, waarvan de opbrengst is be stemd voor het landelijk fonds tot steun aan het werk van de christelijke vereni ging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte te Haarlem. Hier worden patiënten van alle gezindten verpleegd. .KENNEMERLAND"-RENNER BOEKTE SUCCES In de ronde van de Centrale Markthal len, die zondagmiddag in Amsterdam ver reden werd, bezette Dick de Ruites in een sterk bezet rennersveld de vierde plaats. MAANDAG 16 JULI Kenncmer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zes vrouwen en een man". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De vro lijke vagebond". W.B. Theater, 20 uur: „Besmeurde liefde". Apenbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; jeugdleeszaal Zeestraat 26, van 1920 uur. '..K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 uur; lees- en studiezaal van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, dagelijks van 1011 en 1718 uur. DINSDAG Kennemer Theater, als maandag. Luxor Theater, als maandag. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek van 15 18 en 1921 uur; lees- en studiezaal van 15—18 en 19—21.30 uur. De besommingen zijn de afgelopen week kennelijk door de export gered, waarmee nog eens ten overvloede het belang van de handel op het buitenland voor de Ne derlandse visserij werd aangetoond: was de schelvis met alle kleine zwarte kool niet voor de uitvoer afgenomen, het had er maar slecht met de opbrengst uitgezien. De Bergen had dan wel eens niet meer naar zee willen vertrekken en nóg heeft dat enige voeten in de aarde gehad want f 10.000 is voor een kolenboot verre van vetpot. Phil Glas van de Gelria is er nu mee naar zee. Over het algemeen was de handel rustig en ook de Belgen hadden geen zin hoge prijzen te geven. Op de schol na dan al tijd, want na maandag was er haast niets meer geweest en dus kon het gebeuren, dat er fantastische bedragen zijn neerge teld voor de schol II, die donderdag het lieve sommetje van f 50 tot zelfs f 58 maak te terwijl de vrijdag inzette met een even eens royale f 40. Grove schol was er haast niet en daar werd dan ook de laatste marktdag f 60 voor neergeteld. De door de trawlers aangevoerde schel vis is van een dusdanige kwaliteit, dat de handel wéinig of niets ervan afneemt (zo dat de piepertjes van de kustloggers haast het dubbele in het laatje brengen) en de Belgische handel komt er dan meestal tus sen om ze voor de Congo af te nemen, waar men dus blijkbaar niet al te hoge eisen aan de vis stelt. Makreel is er tot het midden van de week niet overdadig geweest en de prijs bleef stevig in de buurt van de f 15 han gen. Toerj er wat meer loskwam zakte de koers weg tot ze zaterdag op f 10 per kist bleef hangen. Haring is er nog niet veel gevangen, maar men zou kunnen zeggen, dat het haringseizoen in de zomer valt en aangezien deze zomer meer op een milde winter lijkt zullen de haringen er ook nog niet veel zin in hebben. Er zijn echter tekenen, die wijzen op betere vangsten en de Vios was wellicht zaterdag een verblij dende voorbode van de kentering met zijn 250 halkisten en 500 kleine kistjes vol zee banket. Een paar grote loggers hadden in de dagen daarvoor ook al het een en ander in de hal laten deponeren en de prijs is dan nog wel niet aangetast door de stijgen de vangsten, maar in Scheveningen is toch al wel zoveel haring uit de vleet aange voerd, dat zich langzaam maar zeker ook daardoor een verlaging in het prijspeil is gaan aftekenen. Dat kon niet uitblijven zelfs niet ondanks het feit, dat de drijf netharing niet zo gewild is als de verse trawlerharing. Tongen zijn schraal gebleven met hun 25.000 kilootes op vrijdag en zaterdag te zamen. De lappen zitten daardoor nu al over de f 3 en zaterdag kwam er zelfs een uitschieter naar de f 3,70 voor terwijl de grootmiddel eveneens de drie gulden heb ben bereikt met de andere tongprijzen navenant. Er wordt een grapje gemaakt in de hal, dat niet ontbloot is van een zékere wrang heid en dat schijnt voort te komen uit een overheidsoekase, die verbiedt dat personeel van het Staatsvissershavenbedrijf zich bij de pakhuizen van de handel ophoudt of vis accepteert. Het grapje zegt, dat het het personeel bovendien verboden is tegen de handelaren te lachen. DJAKARTA (Un. Press) De Indonesi sche premier Ali Sastroamid.iojo heeft gis teren Indonesië's „morele recht om zich afzijdig te houden van militaire bondge nootschappen verdedigd, in antwoord op de critiek die de Amerikaanse vice-presi dent Richard Nixon onlangs uitte op de „neutralistische" politiek van zijn land. Sastroamidjojo betoogde, dat hij „mis verstand of verwarring wenste weg te nemen" inzake de internationale positie van Indonesië. Hij zei, dat het Westen, na het bezoek van Sukarno aan Noord-Ameri- ka en Europa, neutralisme begon te „waar deren" en dat er nu een „vage erkenning bestond van het recht van landen om vast te houden aan hun eigen actieve en onaf hankelijke buitenlandse politiek, die wat Indonesië betreft, het gevolg is van de historische ontwikkeling des lands". ^XXXMOOQOeoOeKXMeXiOCXXXXXyxacOOOOOtaoOOnrinrifrifrrrrirrvvvyy WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1956 | | pagina 9